heer M. T. Pais (35) eerste irekteur Gemeentewerken Richting gaat op zoek naar exploitant iugddienst Aanrijding zondag 15 feb.: Joegosiavische dansdag op Don Bosco )S BEYAART MOET BEHOUDEN BLIJVEN W. F. H. van Spaendonck uit de raad NBP houdt jaar vergadering Expositie van verkeersmaatregelen in Leusden/Z. Talenpraktikum Amersfoort BULKBOEKEN LEUSDEN RIJPSTRA EN PARTNERS Makelaardij .J P^edaktie) UITGAVE: B.D.U. B V. REDAKTIE EN ADMINISTRATIE: POSTBUS U. LEUSDEN-CENTRUM. TEL.: 03496-1495. DIREKTIE: H.J. HEINE -D. REBEL. REDAKTIE: BERT VOS. iEUSDEN - Zondag 8 februari is er ivonds om half zeven weer een jeugd- st in de Dorpskerk Iedereen is van "te welkom Het thema is ..trouwen, irom nog'1' Voorganger is ds J. ernekers Muzikale medewerking :ormation Organist is Ton vanOos- Na afloop is er koffie in ïfpunt" Het Verstaat u uw Europese collega? Effektieve talenstudie: Engels. Duits. Frans, Spaans, Italiaans, Nederlands Intensieve kursus: 20 weken Inlichtingen: Tel 033-29097 Verschijnt elke week in de gemeente Leusden Familieberichten en losse advertenties: 23 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes: 66 cent per regel. Losse nummers: 45 cent per stuk. Opgave van advertenties en kopij vóór dinsdagmiddag 12.00 uur. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Finnmark 3 te Leusden-centrum is dagelijks van 10.00 tot 12.00 •n van 14.00 tot 16.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. LEUSDEN/ZUID - Op woensdagavond 11 februari wordt in het gemeente lijk voorlichtingscentrum aan de Zwarteweg in Leusden-Centrum een voorlichtingsavond/expositie gehouden over de aan te leggen verkeersdrem pels in Leusden-Zuid Deze expositie is een vervolg op de inforrnatie-avond van vorig jaar april, waarin o m het zogenaamde scholeneiland werd ge lanceerd, een aantal verkeersdrempels rondom de Paletschool gegroepeerd Hierop was toen nogal wat kritiek Er zijn nu nieuwe plannen gemaakt, er is een kostenopzet gemaakt en het zijn op ons kantoor verkrijgbaar voor f 1.75 per stuk. U kunt ze echter ook GRATIS verdienen. Let op de bon elders in de krant. resultaat vandeze gemeentelijke brain storming is volgende week woensdag avond te zien De expositie is te bezich tigen van hall acht tot tien uur Le den van de gemeentelijke verkeers- commissie en interne deskundigen zijn aanwezig om nadere toelichting te ge ven op de plannen LEUSDEN - Tegen 12.00 uur vond zondag 1 februari een aanrijding plaats tussen twee personenauto's op de krui sing van de Lockhorsterweg en deHei- ligenbergerweg Beide aulo's wilden van de Lock horsterweg de Heiligenbergerweg op draaien Op dat moment naderde een bromfietser op het fietspad De Opel. bestuurd door de heer H H van R uit Leusden, verleende de bromfietser voorrang De heer J. A W uit Amers foort zag te laat dat de heer Van R inhield, en reed met zijn Renault op de voorste wagen Er ontstond lich te materiële schade Kantoren te Amersfoort Leusden - Woudenberg - Scherpenzeel - Rhenen Zeist Driebergen - Doorn -1 eersum - Bennekom - Krimpen aan de IJssel HAMERSVELDSEWEG 10A - TEL. 03496-3496. 's AVONDS TEL. 03496-3763 I I DEZE WEEK IN DE LEUSDER KRANT: PAGINA 3: Raad besluit wijkverenigingen een startsubsidie te geven van (500.- Voorde bestrijding van de gladheid werd in Leusden 50 kuub zand en zout gebruikt Weekagenda gemeente Leusden PAGINA 5: Partikulieren verlichten vijver aan de Pater Stormstraat in Achterveld: schaatsplezier tot in de avond IJsbaan Zwaneburgtrok veel belangstelling in het weekend Koek en zopie in Leusden-zuid PAGINA 7: Houtskeletbouw maakt goede kans van slagen in Leusden: meer dan 300 belangstellenden bezochten de informatieavond in de Marcuskerk Hoe heipen we de vogels? Goede raadgevingen van een deskundige De SKGV-Cup ging aan ..Ons Genoegen" voorbij PAGINA 9: Medische en maatschappelijke informatie Lisidunagaatwinteruitvoering geven Filmagenda Amersfoortse bioscopen Kerkdiensten, verloren en gevonden, burgerlijke standen PAGINA 11 EN 13: Sport PAGINA 15: Kapper George, de moderne Don Juan in de film „Shampoo" van Hal Ashby; Bite the Bullet, een western-paardenrace en „De klokkenluider van de Notre dame", reprise van een klassieker Er veranderd niets, vindt onze kroniekschrijver in „En Tenslotte" Monitor is een beetje boos op de Coördinatiecommissie en „Dromenland" wordt in Cursief bekeken DEZE WEEK 16 PAGINA'S LEUSDEN - Op zondag 15 februari organiseert de volksdansgroep Regio- Centrum" een Joegoslavische dans dag in Huize Don Bosco", Dodeweg6, Leusden-Zuid. Er zal gedanst worden onder leiding van de nieuwe dansleider Puck Veu- gelers, die gespecialiseerd is op het gebied van Balkandansen Er wordt ge danst van 1100 tot 13 00 uur. en van 14 00 tot 16.00 uur Van 13.00 tot 14.00 uur is er een lunch Opgave voor deze dansdag kan geschieden schriftelijk J bij Ronald Enderman, Spieghelstraat 64. Utrecht ol door overmaking van f 12,50 (voor Spelevaart-Nevo en i N V S-leden) of f 15- (voor niet- leden) op girorekening 2625876 ten name van J A M Termaat. i Spieghelstraat 42. Utrecht Als je je' opgeeft per giro, zet er dan wel even bij van welke organisatie je lid bent, en bij welke groep je danst De lunch is bij de prijs inbegrepen BEN - Met ingang van 1 februari 1976 is de heer M. T. Pais (35) be- tot direkteur van de dienst Gemeentewerken van de gemeente Leus- ËT heer Pais is hiermee de eerste direkteur van een dienst, die pas eden na de herstrukturering van de Leusdense gemeentelijke diensten opgericht. De Dienst Gemeentewerken is gesplitst in twee afdelingen f de hoofdafdeling Stadsuitleg (die zich hoofdzakelijk bezig houdt met de ding van Leusden) met als hoofd ir. J. A. Dortmond en de Hoofdafde- ienbare Werken en Bouwinspektie met de heer J. H. Roggenkamp aan het Voordien de gemeentearchitect van Leusden. De heer Pais is maandag het gemeentebestuur voorgesteld aan het personeel, terwijl op die dag .fscheid werd genomen van de heer van der Kam, die tot dat tijdstip ^e van direkteur Gemeentewerken had waargenomen De heer van der "erbonden aan DHV te Amersfoort. heer Pais werd geboren in Vlis- j, m.ur verhuisde al na een paar jen naar het eiland Terschelling. 9 zijn ouders en verdere familie M, in verband met het werk van /ader kwam hij toch weer in Vlis- ■_ti terechtwaar hij de HBS bezocht p%ieer Pais studeerde verder aan ^Tvoor weg- en waterbouwkunde I zijn propedeutisch examen ■echnische Hogeschool te Delft fa irtjebij Rijkswaterstaat werk- pp'vijf jaar als technisch ainbte- blj de gemeente Rhoon.'oik korte als gemeente-architect. Daarna msde hij naar de gemeente Haast- L-, waar hij twee jaar werkzaam al#technisch hoofdambtenaar Van .trecht verhuisde hij naar Vmke- Daar werd hij benoemd als di rekteur Gemeentebedrijven (waaronder het woningbedrijf het grondbedrijf en de dienst gemeentewerken) Hu bleef daar viereneenhalf jaar voordat hij solliciteerde naar Leusden. De heer Pals ..Ik had in Vinke- veen een interessante en boeiende baan, dankzij de groei Maar minister Gruij- ters maakte daar een eind aan en toen moest ik kiezen daar blijven en rus tig geconsolideerd verder bouwen aan het werk of - nu ik nog helemaal in de sfeer van een groeiende gemeente zat - solliciteren naar een gelijkwaar dige gemeente elders Als je de sfeer van de nieuwbouw hebt geproefd met alle boeiende faktoren die daaraan zijn verbonden, dan probeer je daar toch in verder te gaan Die kans kreeg ik toen de gemeente Leusden een direk teur gemeentewerken vroeg Ik werd op die vrijkomende funktie attent ge maakt door de provincie, maar miste toch de advertentie, waarin sollicitan ten werden opgeroepen. Toen deselek- tie reeds aan de gang was. heb ik toch maar de stoute schoenen aangetrokken en ben aan het solliciteren gegaan. En fin het resultaat weet u nu" De heer Pais vindt Leusden een bijzonder aantrekkelijke woongemeen- te met fraai uitgewerkte nieuwbouw ,.Het is bovendien een erg plezierig deel van Nederland om in te wonen, centraal gelegen. Voor m'n zoon van ze ven en dochter van tien is dat straks, als ze verder gaan studeren, erg ge makkelijk" Wat zijn werk betreft hoopt de heer Pais. dat hij op dezelfde ma nier kan werken als hij in Vinkeveen deed Daar werkte hij met zijn mede werkers als een bijzonder hecht team, geheel op elkaar ingespeeld, waardoor- men in staat is veel te verrichten met een betrekkelijk klein aantal mensen Hij hoopte in Leusden ook een derge lijk harmonieus werkmodel te kunnen realiseren, zonder dat daarbij de in dividuele inzichten ondergeschikt ge maakt worden' De heer Pais, die verder in de his - toi*W> van de gemeente Leusden te boek zal staan als de eerste direkteur van Gemeentewerken, staat nu aan het hoofd van 65 tot 70 man personeel. We wen sen hem veel succes toe in zijn nieuwe werkkring. De heer M T Pais, de eerste direkteur van de dienst Gemeentewerken van de gemeente Leusden Donderdag 5 februari 1976 - 7e jaargang nr. 40. htajhankelijli nieuwsblad raar de gemeente Leusden (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - In de vergadering van vorige week donderdag heeft de Leudense Raad afscheid genomen van de heer W. F H van Spaendonck. lid van de frak- tie van Progressief Leusden. waarin hij D'66 vertegenwoor digde De heer Van Spaendonck heeft, na bijna zeven jaar deel uitgemaakt te hebben van de raad bedankt wegens te drukke werk zaamheden Na de rondvraag richtte bur gemeester A H van der Post enkele woorden tot het scheiden de raadslid ln grote lijnen schet ste hij de politieke carrière van de heer Van Spaendonck De bur gemeester memoreerde dat Van Spaendonck zich af en toe nog al polariserend opstelde in de raad. maar voegde daaraan toe. dat hij vermoedde dat de D'66- er dat vaak ook als een spel deed De heer Van der Post consta teerde dat Van Spaendonck zich in de jaren dat hij lid was van de raad. ontwikkeld heeft ..De mogelijkheid om te relati veren is bij u duidelijk versterkt in de loop der jaren U heeft begrip leren krijgen voor ander mans opvattingen en gezien dat het compromis een oplossing kan zijn." aldus de burgemeester W. F. H. van Spaendonck De heer Van der Post zei namens allen dat het hem speet dat de heer Van Spaendonck de raad moest verlaten Met name ook in de commissie personeelsaan gelegenheden heeft u veel goeds bijgedragen We zullen uw op merkingen en uw steekspel missen We hebben niet u een goede en «vruchtbare tijd in de raad gehad.aldus de burge meester tot Van Spaendonck. die vervolgens een geschenk ontving De heer M. Holl sprak namens de raadsleden tot zijn collega Willem Bever Hij dankte Van Spaendonck voor zijn inzet, visie en collegiale houding We zullen je inderdaad missen De visie die je gaf heeft ons allemaal goed gedaan Daarvoor, reuze bedankt En als we één ding van je geleerd hebben. Willem, dan is het wel dat je ook zonder de stukken bestudeerd te hebben, een grote mond kunt hebben, aldus de heer Holl Het laatste woord was aan Van Spaendonck Hij verklaarde nog eens nadrukkelijk, dat hij niet om politieke redenen voor het raadswerk bedankte, maar dat zijn werk voorging Daarna liet Van Spaendonck weten, dat hij bijzonder veel van het raadswerk geleerd had De vakante plaats in de PPL-fractie wordt opge vuld door mevrouw C Verduin De heer Van Spaendonck blijft wel deelnemen aan het fractie- beraad binnen PPL LEUSDEN/CENTRUM - De Neder landse Bond van Plattelandsvrouwer afd Leusden houdt woensdag 11 fe bruari haar jaarvergadering inde Mar cuskerk aan de Asschatterweg De agenda ziet er als volgt uit 1 Opening 2 Jaarverslag 3 Ingekomen stukken en mededelingen 4 Financieel jaaroverzicht 5. Bestuursverkiezing Altredend zijn de dames M Powell- Wuii en C Wijnstra-Rob Gegadig den voor deze bestuursfuncties kun nen zich voor 9 februari opgeven bij mevr M. Rij-van Wijke. Wil- helmina van Pruisenlaan 5, Leus- den-Zuid, tel. 03496-2930 6 Rondvraag 7 Sluiting Na de pauze zal er nog voldoende gelegenheid zijn voor een gezellig on deronsje. De avond begint om 8 uur en het bestuur hoopt vele leden te mogen verwelkomen LEUSDEN - Het Ros Beyaart wordt heropend, dat staat nu vast. Tijdens de tijdelijke sluiting zijn veel mogelijk heden onderzocht om het pand al of niet in gewijzigde vorm een doelmatige be stemming te geven. Na grondig onderzoek is echter over duidelijk gebleken, dat er eigenlijk maar één bestemming mogelijk is n.l. het handhaven van de functie, die Het Ros Bevaart" jarenlang heeft gehad. Bij dit onderzoek heeft bijzonder zwaar gewogen de bijzondere belang stelling die de bevolking van Leusden heeft getoond Deze belangstelling bleek o a uit de spontane aanbiedingen van plaatsgenoten om de expolitatie voort te zetten en uit enkele geslaagde hand tekeningenacties voor het behoud Na tuurlijk wordt nu de gelegenheid aange grepen om de gehele opzet aan te pas sen aan de gewijzigde omstandigheden en zal een modernisering van het pand en van de organisatie moeten plaats vinden Om alle problemen zo snel mogelijk op te lossen en om controle te kunnen uitoefenen op de wijze, waarop later het beheer wordt gevoerd, wordt één dezer dagen ojigericht de Stichting tot het behoud van het Ros Beyaart Een van de belangrijkste artikelen van de doelstelling van deze stichting zal zijn ..het bevorderen van cultu rele. pastorale en recreatieve activitei ten voor de gehele bevolking van Leus den Het bestuur van deze stichting wordt 1 gevormd door de heren S. Hoekstra te Leusden-C., N W Brouwer te Leus den-C. en A Schoonbeek te Leusden-Z Dit bestuur wordt aangevuld door een lid van het R K Kerkbestuur Hoewel de beleidslijn duidelijk is vastgelegd in de doelstelling van de stichting, zijn alle voorbereidende maatregelen zeker nog niet afgerond en liggen alle details zeker nog niet vast Het bestuur der stichting wil ook geen definitieve beslissingen nemen zonder inspraak van de nieuwe exploitant, die immers direct verantwoordelijk zal zijn voor een doelmatige bednjlsvoering binnen het kader der gestelde normen Hoewel, zoals gezegd, reeds enkele spontane aanbiedingen tot exploitatie zijn binnengekomen, acht het stich tingsbestuur het juist een oproep te plaatsen in plaatselijke bladen en vak bladen, dit om personen, die niet op de hoogte waren van de plannen tot heropening, ook een mogelijkheid te bieden zich beschikbaar te stellen. De ze oproep zal binnenkort verschijnen Zeer regelmatig zal het stichtings bestuur mededeling van de voortgang en de realisering van de plannen doen Vaststaat echter dat het Ros Beyaart weer een trefpunt gaat worden voor de gehele bevolking van Leusden, zowel in groepsverband als individueel op een wijze die beantwoordt aan de eisen van deze tijd. waarbij toch het typi sche karakter van dit van ouds be kende pand zoveel mogelijk behouden blijft

Leusder Krant | 1976 | | pagina 1