Bomen gesnoeid ITBREIDING KERSTENSSPORTPARK „VERRASSEND SNEL" GEREALISEERD ^üsder krant - raad leusden AGENDA EMEENTE LEUSDEN Losse verkoop Leusder Krant i de leusder krant DONDERDAG 5 FEBRUARI 1976 UM laad besluit wijkverenigingen ACHTERVELD Vrijdag 6 februari bibliotheek 19.00 uur Vrijdag 6 februari klaverjassen De Hessenkar 20 00 uur Donderdag 5 februari: bejaardensoos 13 30 uur Zondag 8 februari, bibliotheek 10.30- 12.00 uur Maandag 9 februari: klaverjassen kan tine sportpark 20 00 uur Woensdag 11 februari: K-P.O lezing over drugs Jan Voorburg 20 00 uur. LEUSDEN/CENTRUM Zaterdag 7 februari: ..Clubgebouw blijhof". Instuifhobbyclub voor groot en klein Van 9 30-12 00 uur. Maandag 9 februari: Openbare verga dering Montessori-werkgroep bij Trees van Woerden, Landweg 44. 20.00 uur. Woensdag 11 februari: ..Marcuskerk Jaarvergadering N B P afd Leus den Aanvang 20 00 uur Elke zondag: ,,De Til Open van 10.00 tot 13 00 uur Elke dinsdagmorgen: Koffiedrinken voor alle bejaarden in de Marcus kerk. Van 9 30 tot 11 30 uur Kos ten 1 kwartje. Elke dinsdagmiddag Sociëteit voor dames en heren van 60 jaar en ouder om gezellig te kaarten. Van 14 30-17 00 uur Johanneshoeve, Hamersveldseweg Elke donderdagmorgen: Van 9.00 tot 10 00 uur, gezinsverzorging en bejaardenhulp van het Groene Kruis, gebouw Wit-Gele Kruis, RozengaanJe 33 Elke vrijdag: Ontmoetingsgelegenheid in de Johanneshoeve. Hamersveld seweg Vanaf 9.00 uur. Elke dinsdag- en vrijdagavond: ,De Til Open vanaf 19 00 uur. Hobby club om 18 30 uur Hulpdienst De Wetering: Telefoonnum mers. 2746, 2249. Parochie Bibliotheek: Hamersveldse weg 55 ('t Ros Beyaart). Uitle ning zaterdag van 14.00 tot 15 00 uur en zondag 10.00 tot 11 00 uur Elke dinsdag: Van 18 45 tot 19 45 uur Jeugdschaken in de Lockhorst- kantine Om 19.45 uur schaken voor senioren in dezelfde kantine. Elke woensdag. ..Lisidunahof repe titie koor ,,De Treecksangh van 19 45-21.45 uur Elke donderdagmiddwg: Zonnebloem en welfareclub Van 14.30tot 17.00 uur voor dames die van handwer ken houden, in de Johanneshoeve Hamersveldseweg Elke donderdag. Clubgebouw Blijhof Volksdansen voor de jeugd vanaf 8 jaar Van 16 00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 20.00 uur Elke donderdag: UW Sociëteit Ge zellige middag voor mensen van Leusden/Centrum, die behoefte aan gezelligheid hebben. In de kantine van de Sporthal in Groen houten Van 14 00 tot 16.30 uur Elke donderdag: Clubavond klaverjas- club .Leusden Troef" in café- restaurant Nieuw Leusden" Vanaf 20.00 uur. JEUGDCLUB HERV./ GEREF.JEUGDRAAD In ,,'t Claeverenblad", Hamersveld seweg 102. Maandagavond: Kinderen 8 tot 12 jaar, 18.45 tot 20.00 uur Onder leiding van A. Visser, Parelduiker 11, Leusden/Centrum. Woensdagavond: Kinderen t/m 15 jaar, 19 00 tot 20 30 uur Onder leiding van H van Dijk, Lamoen 13, Leus den/Centrum Onze krant is op onderstaande aaressen los verkrijgbaar. Leusden-C. Leusder Krant, Finnmark 3. S.V Bookstores. Torenakkerweg 16. De heer W J. Schut, Hamersveldseweg 26 Zwembad Leusden. Burg Buiningpark Manege en Taveerne. „De Klaveet' Postweg 1 Achterveld: Boekhandel Vos. Hessenweg 323. Leusden-Z.: Luitiens Supermarkt. Pr Irenelaan 9 Donderdagavond: Jongeren van 16 jaar en ouder, van 20 00 tot 22.30 uur Onder leiding van Margreet Spel- ker. Eikenlaan 50. Leusden/Cen trum. tel. 03496-2708 Zaterdagavond: Jongerensoos van 20 00 tot 23.00 uur Onder leiding van Janette Lodders. Bruinhorst 24, Leusden/Centrum, tel. 03496- 2127 ALANDSBEEK-OOST Oppascentrale overdag voor noodgeval len de heer en mevr Kok, Gorzen 12, tel. 3367. 's Avonds mevr. v Staalduinen. Parelduiker 3, tel 033-31091 Kosten tot 24 00 uur f7,50, na 24.00 uur f 10,-. Burenhulpdienst maandag- en vrij dagavond mevr v d. Berg, tel. 4055; dinsdag en donderdag mevr. Knipscheer tel 033-14331, woens dag- en vrijdagochtend mevr Glas. tel 3353 's Morgens tussen 9.00 en 10.30 uur, 's avonds tussen 19 00 en 20 00 uur De crèche dinsdag van 9.15 tot 12.00 uur mevr. Wahle. Goudplevier 21. tel 4239, kosten f5.- per ochtend LEUSDEN/ZUID Donderdag 5 februari: Bibliotheek ,,De Boekenmolen Uitlening van 13.30 tot 17.00 uur. Voor volwassenen en jeugd Arnhemseweg 83. Vrijdag 6 februari: Bibliotheek ,,De Boekenmolen Uitlening van 19 00 tot 20.00 uur. Uitsluitend voor vol-j' wassenen. Arnhemseweg 83 Vrijdag 6 februari: Feestavond PJGU, vanwege het 25-jarig jubileum 1 20.00 uur in ,,'t Claeverenblad" Zondag 8 februari: Jeugdklub voor 12 tot 16 jarigen in wijkcentrum ,,'ta Trelpunt' aan de Arnhemseweg. Van 15.00 tot 17.00 uur. Maandag 9 februari: Gezinsverzorging en ouderenhulp van het Groenen Kruis in het Wijkgebouw De Roo van Alderwereltlaan 13, van 14 00 tot 15.00 uur Dinsdag 10 februari. UW Sociëteit Ontmoetingsmiddag voor mensen van Leusden-Zuid. die van gezel-ji ligheid houden. In het klubgebouw van ..Roda aan de Bavoortseweg i Van 14 00 tot 16.30 uur Dinsdag 10 februari. Bijeenkomstj NCVB in wijkcentrum 't Tref punt aan de Arnhemseweg Aan vang 20.00 uur. Dinsdag 10 februari Bibliotheek ,.De Boekenmolen Uitlening van 19 00 tot 20.00 uur Uitsluitend voor vol wassenen. Arnhemseweg 83 Vrijdag 13 februari: 20.00 uur Concerl en show door het harmonie-orkest ..Lisiduna met majorettes en tamboers 20.00 uur in de grotdl zaal van Pon aan de Bavoortseweg nr. 2 Zondag 15 februari Joegoslavischd I dansdag met Regio-Centrum u Huize Don Bosco aan de Dode-| I weg van 11 00 tot 16.00 uur. OPPASCENTRALE LEUSDEN Voor een oppas bellen naar mevrouw I C Deenik. Koningin Julianalaan 35jj Leusden-Zuid, telefoon 033-18134. (f500.-) te geven Van een onzer verslaggevers) EUSDEN - De gemeenteraadsleden zijn vorige week donderdag akkoord ge- Jn met de subsidiëring van een aantal wijkverenigingen. De wijkverenigingen Rossenberg" ,,De Wetering", ,,Alandsbeek-oost" en ,,Alandsbeek-west" ■'en zoals het college votrstelde, een startsubsidie van f500,-. Toch waren wel vragen in de raad over het subsidiëringsvoorstel. De KVP-er Van den re wilde van het college weten, waarom er geen geld beschikbaar is voor de Rozendaal". Wethouder Van Woudenberg had die vraag verwacht en een i'pliceerd antwoord op schrift gesteld. Het kwam er op neer dat de werk- uheden van de Groenstichting in Rozendaal" van andere aard waren dan 'de te subsidiëren wijkverenigingen. Mocht er in .Rozendaal" nog eens een treniging van de grond komen, dan is het college best bereid om ook voor eniging een subsidievoorstel te doen. :omp o ttnhe ;ens Van den Berg was dat niet met wat er in de over dit onder was. De KVP-er zei dat aar de schijnvan discriminatie lillen vermijden, ook al omdat Rozendaal nog al eens het ge- 1 jieeft door de Groenstichting ge- te worden". Woudenberg liet daarop weten, Me heer Van den Berg het woord ie wel niet zo zwaar zou doëK- n als het klonk en legde vervol- ^ns pog eens uit waarom het college et van zins is om de Groenstichting wnkverenigg te subsidiëren Met andere raadsleden ging Van den »rg 'uiteindelijk akkoord met het voor- Het was het voornaamste punt van •spreking in een vlot verlopen raads- trgadenng Aan het begin had burge- eestei A H van der Post de raads- den verzocht het niet te lang te maken, 'verband met het afscheid van de heer F. H van Spaendonck De wekker, e het college op de nieuwjaarsre- ?ptie van de Puupenkoppen heeft ge- i -egen had de heer Van der Post daar- j n op t len uur ingesteld Scholen' t? u PPFraadslid M. Reichert had enige 1 lerajioeite met de plaats van de voorlopi- i J9;ie lokalen van de vierde openbare la- 'ere ;school en kleuterschool in Leus- j rcele^n-centrum. Zoals bekend heeft het leker'dllege voorgesteld deze lokalen langs ue Noorderinslag te zetten, even ten O, rfOsten van de sportvelden Reichert bij verklaarde gelukkig te zijn met de op richting van deze scholen, omdat de pendance-vorming hem geen goede zaak leek ,,Toch heb ik een vraag over deze besluitvorming. Er zullen kinderen uit de eerste fase naar deze in de tweede fase gelegen school gaan Dat betekent dat je die kinderen en hun ouders du peert Van de andere kant zou het las tig zijn voor de kinderen uit de tweede fase. wanneer de scholen in de eerste fase komen te liggen. Waar je scholen ook gaat zetten, je zult altijd iemand duperen Toch zou ik graag van het college weten, waarom men voor deze plaats gekozen heeft", aldus de heer Reichert Wethouder Van Zandbrink zei niet vooruit te willen lopen op een dis cussie. die volgens hem in de tech nische onderwijs-commissie moet plaatsvinden. ,We moeten nu beslui ten over deopnchtmg van deze scholen, waar ze komen te staan kan in de com missie altijd nog bekeken worden", aldus de wethouder die zich onder meer met het onderwijs bezig houdt. Vooruitstrevend Dat leek de heer M Holl (lijst 6) geen zinnige zaak. ,,We welen alle maal dat deze plaats de enige moge lijke is Daar hoeven w e niet meer over te praten Ik zie die bezwaren ook niet zo. Laten we dankbaar zijn voor deze vooruitstrevendheid in het beleid van de gemeente. We moeten eventuele bezwaren maar op de koop toenemen. Als we nu nog eens over de plaats moeten gaan praten, ben ik bang dat de zaak opgehouden wordt," aldus de heer Holl Wethouder Van Zandbrink zei dat de hger Holl daar niet voor hoefde te vrezen, zodat de plaats nog wel besproken zal worden in de ge noemde commissie. Ook bij enkele aan de orde komende verkeersmaatregelen vroeg de heer Reichert zich af of ze wel op de juiste plaats genomen gingen worden Hij had zo zijn twijfels over de plaatsing van de overeenkomsten in de As- schatterweg en de Middenweg. Bur gemeester Van der Post zei echter dat de plaatsen voor het gebruik wa ren aangewezen, waarbij het gesteund werd door wethouder J Wagenaar. De college-leden waren het wel met de heer Reichert eens, dat op een goed naleven van het stopverbod op de As- schatterweg zal moeten worden toe gezien. omdat de maatregel anders geen zin heeft. De heer H. R. van Maanen (ARP/ CHU) verbaasde zich er nogal over dat eerst nu het verzoek tot recht van opstal en om een subsidie voor de uitbreiding van de gebouwen op het Kerstenssportpark in Achterveld werd gevraagd, terwijl de uitbrei ding al voltooid is. Het college pro beerde de zaak op luchtige wijze af te doen; Van Zandbrink: ,,Ik stond ook perplex" en Van der Post: .In derdaad een zeer verrassende ont wikkeling Laten we nu maar beslis sen tot de bouw van een zwembad, an ders staat het er morgen". Maar de heren Van Maanen, Klunder Nijland (VVD), Mandemaker (PvdA) en Holl zagen ook de gevaarlijke kant van een dergelijke gang van zaken. Zoals de heer Holl het formuleerde: „Zon der afbreuk te doen aan de prestatie van de Achtervelders, zulke dingen moeten we in de toekomst tegengaan. Dit moet u ons niet meer voorschote len" De heer Van den Berg struikelde over de twaalfde begrotingswijziging 1976 van de algemene dienst. Daarin stond onder meer een krediet geraamd van f20 000,- ten behoeve van de voor bereiding van het bestemmingsplan Schoolsteegbosjes. De KVP-er her innerde zich dat er iemand met een studie over de bosjes bezig was en vroeg zich af of men niet beter eerst het resultaat van die studie af zou kunnen wachten. Wethouder Wagenaar was dat niet met hem eens. omdat de f20 000.- onder meer nodig zijn voor de studie die nu gemaakt wordt. Toen er die uitleg aan gegeven werd kon de heer Van den Berg met het voorstel verenigen Tijdens de rondvraag kwam deVVD- er P M Fock met het idee om eens per jaar een raadsvergadering in Ach terveld te'houden Hij had tijdens een vakantie in Duitsland gezien dat men in een bepaalde plaats de raad vergadering telkens in één der kernen liet plaatsvinden Om de band met de kern Achterveld te benadrukken leek het Fock geen slechte gedachte om éénmaal in het jaar in Achterveld bij een te komen Burgemeester Van der Post zei de suggestie in overweging te willen nemen Van Fock kwam ook de vraag, of het niet mogelijk zou zijn de wijk Groenhouten in de nabijheid van de hoek Noorderinslag-Heiligen- bergerweg te ontsluiten voor fietsers De wielrijders uit die wijk moeten een aardig eind omrijden, wanneer de bijvoorbeeld naar Amersfoort wil len Ook deze suggestie, waaraan het college zelf reeds eerder had gedacht, zal in overweging worden genomen. De heer J Klunder Nijland informeerde tenslotte, waar de oversteekplaats over de Asschatterweg nabij DeBiezenkamp blijft Wethouder Wagenaar liet weten dat deze oversteekplaats begin februa ri zal worden aangelegd. De aanleg heeft zo lang op zich laten wachten, om dat men verkeerd materiaal had bin nengekregen Na de rondvraag nam de raad afscheid van de heer Van Spaen donck. Toen deze met zijn ..repliek" bezig was, liep het Achterveldse uur werk af Reden voor Van Spaendonck om er snel een einde aan te maken. Gladheid bestreden met 50 kuub zout en zand Onafhankelijk nieuwsblad voor de 6 gemeente Leusden •ernd Verschijnt iedere donderdag. Redaktie: Bert Vos (verantw.), tel. 1495; Marnix Kreijns. tel. 3792. daktie-adres: Postbus 11 (Finnmark 3) Leusden/Centrum. Telefoon 03496-1495. b.g g. 03420-3141 toestel 17. ABONNEMENTSPRIJS: 24,- PER JAAR. Sluitingstermijn: dinsdagmiddag 12 uur. GEEN KRANT ïNTVANGEN? ^bnneer u vóór donderdagavond ij uur de Leusder Krant niet hebt Vangen, bel dan onze HOOFD- BENT. telefoon 033-10691 j Wanneer hij-om wat voor reden ook ^hiet te bereiken is. kunt u kontakt •nemen met onze INSPECTEUR ^zORGING, overdag telefonisch bereiken onder telefoonnr. 420-3141, na vijf uur tel. 03420- 679 NABESTELLEN FOTO'S De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u na bestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij Vooruitbetaling van 3,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) op giro: 871441 t.n.v. de B.D.U. b.v te Barneveld met duidelijke vermelding van gewenste foto, aantal, nummer van krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. U kunt ook kontant betalen op ons "nntoor Finnmark 3 - Leus- >n/Centrum. Ongeveer 14 da gen na betaling ontvangt u de ^wenste foto's thuis. gave abonnementen, adver- nties en betalingen kunt u doen op ons kantoor, Finnmark 3, usden/C. I is een uitgave van de BDU- antenkombinatie te Barneveld l (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - De afgelopen tien dagen heeft de gemeente Leusden 50 kubieke I meter zout en zand gebruikt om glad heid van de wegen te bestrijden. Wan- j neer het gesneeuwd heeft, trekt er in de vroege ochtenduren een ploeg van I drie auto's op uit om de wegen tii- dig begaanbaar te maken. De gemeente j is monenteel bijzonder tevreden met met de wijze waarop men de glad- i heid tot nog toe de baas heeft kun nen blijven. Iedere nacht worden de wegen in de gaten gehouden Wanneer het no- I dig is, trekken de mensen van Rei- 1 niging en Vervoer er om een uur of vier 's morgens opuit. Voordeglad- heidsbestnjding heeft de gemeente een j ,,plan de campagne Eerst maakt men de hoofdwegen vrij waarbij men I er vooral op lette de busroute tij- I dig berijdbaar te hebben Daarna pakt i men de buitenwegen aan Dat is in de gemeente Leusden nog een aardig karwei omdat er buiten de bebouwde I 53 kilometer weg in de gaten moet I worden gehouden, Als allerlaatste komen de woonwijken aan de beurt I I De heer De Jager, die de gladneids- bestrijding leidt ,,We hebben in veel woonwijken en erven de sneeuw een paar dagen laten liggen. Dat hebben we gadaan voor de kinderen Natuurlijk weten we dat ook andere mensen van de woonwijk gebruik maken, maar je moet ergens voor kiezen Bovendien hebben we vrijwel geen klachten ge- had aldus de heer De Jager Zoals bekend moet ieder zijn eigen stoepje schoonhouden Wanneer men dat doet. moet men ervoor zorgen de sneeuw niet in de goot te vegen, want dan loopt het helemaal uit de hand, wanneer het gaat dooien De putten raken gestagneerd en het water blijft op straat liggen De woordvoerder van de gemeente wijst er nog eens nadrukkelijk op, dat men bij het reinigen van de siuep geen zout mag gebruiken. De heer De Jager: ,,Dat zout is slecht voor het milieu Wij proberen ook zo min mo gelijk pekel te gebruiken. Maar zand heelt dan ook weer nadelen We ge bruiken daarom een mengsel De zout voorraad De menginstallaties voor het mengen van het zand met het zout (Van een onzer verslaggevers). LEUSDEN - De plantsoenendienst van de gemeente maakt van deze periode met vorst gebruik om een aantal bo men te snoeien Omdat men zich nu toch niet met grondwerkzaamheden be zig kan houden, heeft men dit werk aangevat, dat nodig gedaan moest wor den Het gaat vooral om wilgen en elzen. V roeger werden deze bomen door de boeren gesnoeid. Nu ze bezit zijn geworden van de gemeente, moet die er uiteraard voor zorgen. ,,Toch komt het bij de mensen soms over als een paardemiddel. Ze zien de mensen van onze dienst bezig met de bomen en dan denken ze dat we alles weghalen aldus de heer Van der Kamp van de plantsoenendienst Het snoeien van de bomen is nu bijzonder nodig geworden, omdat een aantal wilgen zijn aangetastdoorde zo geheten .watermerkziekte Deze ziekte doet de jongste takken van de bomen verdorren Door wilgen iedere viji jaar al te knotten kan deze ziek te bestreden worden Volgens de heer Van der Kamp hoeven we ons geen zorgen te maken over de kaalheid van de bomen. In de komende zomer zul len er op de geknotte bomen weer takken van een meter lengte staan Bomen snoeien in De Wetering

Leusder Krant | 1976 | | pagina 3