nst ior CL 2 Zes Leusdense schaatskampioenen irwinning )r Impaia- indballers Schakers weer in eigen clublokaal Antilopen versloegen Vlug en Vaardig Gevueem-biljart-com petitie Verloren/ gevonden bij Roda wegwijzer ld schaats- dstrijden c PORT °Q URSIBF Gedeeltelijke ledenstop bij Roda '46 Kreatieve avond KPJ 1-10 Zwanenburg s.v. Achterveld Roda '46 is OER KRANT-SPORT DONDERDAG 12 FEBRUARI 1976 13 De derde set was wel erg zwaar Opnieuw nam Dindoa een voorsprong, welke zells opliep tot 1308 In een spannende slotlase echter kon Impala toch bij komen en ook deze set pakken. 15-13 Een goede en belangrijke over winning voor Impala dat a s zaterdag 14 februari moet aantreden ïndethuis- wedstrijd tegen het sterke Olyinpia 2. De wedstrijd wordt zoals gebruikelijk gespeeld in de sportzaal de Meent en begint om 16 15 uur. PROGRAMMA panty** IDEN - Beide Impala volleybal- jebben afgelopen week voor een ining gezorgd De dames het Ermelose Dindoa met rwijl de heren Olympia 3 uit et 3-0 kansloos lieten eren hadden een gemakkelijk aan het Soester Olympia, de lie tot aan vorige week nog itzichten op een topplaats had. ipige spelers aan een hoger ftaan moesten worden was lig verzwakt. naakte dan ook geen enkel f indruk linpala serieus te [Hierdoor kon Impala rustig Iteekjes laten vallen, zon- [verw inning in gevaar kwam Iers te als de tweede set |t 15-4 gewonnen, terwijl zonder enige spanning ■voor Impala ging Al met Hdelijke overwinning voor H het a s donderdag in de H tegen 5 A - aanzienlijk ^&al krijgen De Amersfoortse [•s hebben het linpala in de Istnjd bijzondei moeilijk iodat de Leusdense ploeg juwernood met 2-1 kon win st er dus in dat het op 12 Hug zalspannen inde Amers- Hrthal de Koppel De aan- Heze wedstrijd is om 21 30 HES «erste damesteam kon weer punten aan het totaal toe- Ermelo werd met 3-0 van Dindoa gewonnen, hoewel de dames het moeilijker hebben gehad dan de uitslag doet vermoeden Impala begon niet best Al snel keek de ploeg tegen een 7-2 achterstand aan Langzaam maarzeker kon Impala echter deze achterstand inlopen en tot een voorsprong uitbou wen, hetgeen een eerste setwinst op leverde (15-8) Ook de tweede set werd aanvankelijk met een achterstand be gonnen Maar de grotere klasse van het hoger op de ranglijst staande Impala zorgde ook nu voor een overwinning en wel met 15-10. Het verdere programma voor de overige Impalateams ziet er voor de komende week als volgt uit Donderdag 12 februari: Impala - SVH meisjes jun 19.00 u Vios 8 - Impala 5dames 4e kl. A 19 45 u Impala 2 - Spirit 6 heren 3e kl 20.35 u Zaterdag 14 februari: Wilhelinina 4 - Impala 6, heren vierde klasse Aanvang 14 00 u Impala 5 - Uni Cornus 4, heren vierde klasse Aanvang 14.00 u Impala Z - Avanti dames tweede klasse Aanvang 15 15 u - Het tweede;tearh van de— [club Leusden schijnt de l de overwinningen weer te |H hebben. Na de 10-0 zege ^jek tegen het niet zo sterke f 2moestdezekeerhet7e team |Bed Stars uit Amersfoort met B^erdere erkenuen in het team ^Masmeyer. Met 4 punten uit deelt TTCL 2 met AMEV fiaats in de 4e klasse A ach- |8 dat 6 punten heeft. Jleepte weer een puntje in de GEVATO 1. het 2e ach- |oft?nde gelijkspel van Piet van t zijn team. In de 2e klasse C is nu alleen REGA 4 nog zonder winstpunten USS 3 gaat hier aan kop met 6 punten uit 3 wedstrijden Het derde team uit Leusden ontving deze week het nog ongeslagen UTTC 9 uit Utrecht. Een moeilijke opgave dus voor Sjoerd Etten, Wim Verhoeven en Kees Gijsbertsen. Dat de Utrechters niet jjer ongeluk de ranglijst van de 4e klasse c aanvoeren werd al snel duidelijk. Slechts 3 punten vielen ten deel aan de Leusdenaren, zodat 7 punten plus 2 winstpunten naar Utrecht ver dwenen Samen niet SMASH-W3 staat UTTC 9 bovenaan, elk met 6 punten uit 3 wedstrijden CONTACT 3 en BARNEVELD 2 liggen daar al weer 4 puntenachter. Lerlijkheidshalvedient gemotiveerd te worden dat BARNE VELD vorige week niet speelde en dus^ W Tèh we?rsTriT<r1ne'ël t ner zeilde geldt voor TTCL.^3 dat 0 pönte^ heelt, evenals REGA 11 Het pas gepromoveerde TTCL 4 heeft het erg moeilijk in de 4e klasse D. Deze week werd gespeeld tegen TVP 2 dat ook nog zonder winstpunten was na twee weken. Maar verder dan 4gewon nen wedstrijden kwam het team van Ad Vink niet en dat betekent dat de 2 winstpunten voor TVP waren. Het 4e team is hiermede het enige team indeze klasse met 0 punten. Koploper is TRS 6. dat 6 punten uit 3 wedstrijden behaalde, gevolgd door CONTACT 1 en C.JC 3 elk met 4 punten |SDEN - 8 tebruari speelde Im- veede wedstrijd tegen DSO it De eerste wedstrijd was gd( ;n een gelijkspel Impala Idez e wedstrijd winnen inde race pioenschap, lifting lel van start en opende loor een doelpunt van de on gevaarlijkste schutter van DSO uitgeschakeld door enkele -spelers. Impala stond vrij gauw Ovbordoordoelpuntenuitde hoe een stralworp ipartij scoorde tegendoor een [schot 4-1De verdediging van zit goed dicht en het lukte de arti] nauwelijks om een goed af ie vuren op de Impala-doel man De rust brak aan met een voor sprong van 7-2 voor Impala Het eerste gedeelte van de tweede hellt vei liep goed voor Impala, maar toen kreeg Im pala die inzinking weer DSO liep in op Impala Doordat Impala tehar-'ver- digde volgens de scheidsrechter, mochten de heren van DSO verschil lende strafworpen nemen die zij goed benutte De stand was inmiddels opge lopen tot 9-6 in het voordeel van Impa la De Leusdenaren herstelden zich, men trok de verdediging van de tegen partij goed uit elkaar zodat er ver schillende doelpunten vanal de cirkel vielen, en men kon zelfs gewoon dooi gaan vanal de negen meter lijn om te scoren Impala haalde de verdiende winst naar Leusden namelijk 13-10 On danks dat men twee keer met zes man heelt gespeeld PROGRAMMA Wedstrijdprogramma: Zondag 15 februari: Daines-senioren. Baarn - Impala 10.00 uur Sporthal Beukendal in Soest Damesjunioren Impala - BDC 3 13.05 uur Sporthal Schuilenburg in Amersfoort Heren-senioren 1 Takt 2 - Impala 14.55 uur in De Bilt Heren-senioren 2 vrij. LEUSDEN/CEN TRUM - Vrijdag middag 13 februari, tussen 16.00 en 17.00 uur, krijgt iedereen de kans om zijn of haar bij Roda '46 zoekgeraakte spullen op te halen. Er ligt nogal wat. Bent u wat kwijt? Maak dan morgen middag gebruik van deze éénmalige ge legenheid om uw eigendom(men) in het Roda-clubbuis terug te krijgen. SDEN/CENTRUM - Op dinsdag- 3 februari wandelde een lange éren van de Openbare Basis - „De Wegwijzer naar de ijs- n Leusden-centrum Na vele tonden de schoolkinderen einde ree eens van het ijs genieten uit de lagere klassen w arert er enl die voor het eerst op de sen stonden De leerlingen moch- II ?hun baantjes trekken, maar iden ook meedoen aan de door rkrachten georganiseerde wed- n _Jer volgen de uitslagen van strijden Klas 2 Beginners 1 Roosmanj Lindeman 2 Robbie Vos Gevorderden 1 Sanuer Beets 2. Sander Vasbinder Klas 3: Beginners 1 Monique van de Heyden Gevorderden ex aequo Michel van Vuu- ren en Armin ten Wolde. Klas 4: Eindklassering 1 Marcel Kippersluys 2 Maarten Jonges 3. Theo Vermeulen Klas 5: Meisjes 1 Hetty Venema 2. Yvonne van de Heyden Jongens 1 Benno van Praag 2. Nico - John de Vaal Klas 6: Jongens 1. Ruud Hotstee 2. Sander Jonges Meisjes 1. Ineke Bakker 2. Ellen Osnubrugge, Vandaag wil ik het niet U nog even over Zwanenburg hebben Als het de vorige week niet toch zo hard was gaan vrie zen, zou U gezegd kunnen hebben Zwanenburg7 Nooit van gehoord'" Dat was ook best mogelijkwant onze ijsclub heeft de laatste jaren het weer beslist niet erg mee gehad. Zelfs in de winter wou het met vriezen Ik heb me wel eens afgevraagd, wat ïjsclubbestuurders dan eigenlijk doen. Accoord, de noodbanen - eerst aan de Hamersveldseweg en de laatste jaren aan de Noorderinslag - worden ieder jaar keurig in orde gebracht en er wordt ook contributie geïnd hoe wel na ie dere ijsloze winter weer minder) maar daarvoor heeft men ook alle tijd Toch is het vandaag op de kop af vijf jaar geleden, dat op 12 februari 1971 de ijsclub Zwanenburg werd opgericht Van de zeven enthousiastelingen, die destijds gezorgd hebben, dat wij nu aan het eerste lustrum staan, zitten de heren J Bannmk, J Dijkstra als voorzitter), J H. Lantink en J.C. Steeketee nog steeds in het bestuur Later werden zij bij het wachten op echte winters ter zijde gestaan door de heren M W. Ren- kers (penningmeester) en Brandsema (secretaris). Er zijn geen plannen om het eerste lustrum te vieren Dat is jammer, want nu is er eindelijk een reden om iets te organiseren. Hiermee wil ik beslist niet insinueren, dat de Zwanenburgers niets doen, want dat is ook weer met waar Achter de schermen wordt heel hard gewerkt aan de realisering van een echte en definitieve ijsbaan Onlangs zag ik die al op een gemeentelijke teke ning staan. Als alles doorgaat, hetgeen echter nog steeds niet zeker is, komt ook de nieuwe baan aan de Noorderin slag te liggen, maar dan een eind in de richting van Amersfoort en wel onge veer daar, waar zeer frequent éen be paalde lantaarnpaal steeds weer door haastige automobilisten plat wordt ge- legci Tlualf heeft nu de heren Dijkstra c.s. lang genoeg in de maling genomen Hij wilde het lustrum ook met onopgemerkt voorbij laten gaan en heeft zich, met een flinke portie ijsvermaak voor jong en oud wel goed gemanifesteerd. Een beter lustrumgeschenk was voor het be stuur van Zwanenburg met denkbaar geweest. Persoonlijk heb ik drie bezwa ren tegen ijs (koud, glad en hard') maar desondanks wens ik, daarbij lichtelijk denkend aan een reclame-slagzin van een bekende vleeswarenfabriek m Uss, dat Koning Winter voor de volgende vijf jaren voor Zwanenburg maakt, dat het kraakt LEUSDEN - Dinsdag 3 februari kon den de schakers hun clubavond weer houden in liet vertrouwde eigen clublo kaal. Oorspronkelijk was de verwach ting geweest dat de oplevering begin januari al zou kunnen plaatsvinden, maar doordat het schilderwerk en het plaatsen van de nieuwe bar meer tijd bleken te kosten dan was geraamd moest de opleveringsdatum een paar weken verschoven worden. Voor het eerst sinds drie weken was er geen ver eniging op bezoek, zodat wedstrijdlei der Ton Sieswerda alle groepen een ronde voor de huiscompetitie kon laten spelen. De resultaten waren: Groep 1: Tijmensen-Karis Stiuiwig-Halkes Sieswerda-De Jager Pronk-Mosterd Pronk-Halkes Van der Weijden-Van Santen Groep 2: Harlaar-Visser Van Egdom-Wisman Van der Tang-Loning Groep 3: Kessing-Rijnfrank Hooijer-Schouten Mevr. Graafland-J Kuijper Mevr Hooijer-Stevens Groep 4: Van der Wetering-Van Garderen 1-0 1-0 1-0 0-1 0-1 0-1 1-0 V2-V2 V2-V2 V2-V2 1-0 1-0 '/2-V2 0-1 0-1 1-0 1-0 Hersbach-Jeulink Van Wieringen-Kreber Algoe-Straver In groep 1, waar de kanshebbers voor het kampioenschap Halkes, Van der Weijden, Kans en Tijmensen leken te zijn, zijn wat verschuivingen gekomen. Tijmensen lijkt de aansluiting te verlie zen, terwijl Pronk zich bij de kansheb bers heeft gevoegd. Bovendien is be richt gekomen van de heer Van der Weijden dat hij door zijn veel tijd ver gende akliviteiten voor de Woning stichting en het schoolbestuur geen tijd meer kan vrijmaken om dit seizoen nog mee te doen met de huis- en bondscom- petitie. Men hoopt dat de heer Van der Weijden volgend seizoen weer mee kan doen, temeer omdat hij al jaren toont constant tot de topspelers van de ver eniging te horen. UITSLAGEN JEUGD Jan Kees v Driel-Jaap Zweinenbergl-0 Sven v. Sligter-Steven Biesterveld 0-2 Peter v d. Woerdt-Eddy Nieuwstraten 2-0 Paul Stoper-Sikko Jan Vermeer 0-1 Sjoerd de Jong-Roland v. Veen lh-lh Egbert Jansen-Hans Groen 0-1 Erik Straver-Lars v. Sligter 'li-'h Wouter Hazeleger-Ruud Peddemors0-1 Kanter Horman-Cornel Straver 0-1 Leusden/centrum - Nu de dooi is inge vallen zullen velen van u ongetwijfeld weer zitten wachten op de eerstvol gende voetbalwedstrijden. Of het er in het a.s weekend reeds van komen gaat, hangt af van de weersomstandigheden, maar binnenskamers zat de supporters club met stil. Op uitnodiging van Ro- da's actualiteitencommissie heeft het supportersbestuur zich bereid ver klaard volledig mede te werken aan de plannen voor de viering van het 30-jarig bestaan van Roda '46. De eerste be sprekingen hebben reeds plaatsgehad, maar het is nog te vroeg om met gege vens naar buiten te komen Een ding staat vast: het zesde lustrum moet een enorm feest worden! De sup portersvereniging wil in dit feestjaar volledig uit de verf komen. Dat de club in Leusden bestaansrecht heeft en aan zekere behoeften heeft voorzien, is in middels wel duidelijk gebleken Maar om het doel (zoveel mogelijk steun ver lenen aan Roda inal haar geledingen) zo goed mogelijk te manifesteren, blijft de groei van het ledental een eerste vereis te Als ieder lid zorgt voor één nieuw lid, komt dat ook best voor elkaar. Zo moeilijk is dat toch niet Iedereen heeft familie, vrienden of buren met vol doendebelangstelling voor Roda. Neem zo'n kandidaat-lid eens mee naar een clubavond en vertel hem of haar over de vele voordelen van het lidmaatschap (binnenkort verloting van kaartjes voor Nederland-België1)- Pak zo nodig de telefoon en bel de Roda-kantine. De heer Kramer verstrekt gaarne alle mo gelijke inlichtingen en dan zegt ook uw kennis: ,,Ja!" tegen de supportersclub van Roda '46. ACHTERVELD - SV Achterveld Programma van de wedstrijden op zondag 15 februari Senioren: Achterveld 1 - Unitas 14.30 Achterveld 2 - HVC 2 12 00 Achterveld 3 vrij Achterveld 4 - Barneveld 3 12 00 Achterveld 5 - Nederhorst 6 14.30 Dames: Minerva - Achterveld 10.00 Aldeling jeugd, programma voor zaterdag 14 februari: Junioren: Hoogl.veen Al - Achterveld Al 16 15 Achterveld A2 vrij Achterveld BI - Limvio B2 15 00 KV VA B4 - Achterveld B2 15 00 Achterveld Cl vrij Ami Boys - Achterveld C2 13 45 Pupillen: Achterveld Dl - Hoogland Dl 13 00. Baarn D3 - Achterveld D2 13 00 Amsvorde D3 - Achterveld Ü3 13 00 Aint Boys El - Achtei veld El 13.00 Achterveld E2 - Koogl veen E2 13.00 Quick E5 - Achtei veld E3 13.00 LEUSDEN/CENTRUM - Het komt de laatste tijd steeds vaker voor, dat ouders hun zoontje(s) willen aanmelden als lid van Roda '46. Hiervoor is wel een ver klaring. Er komen nog steeds weer men sen van elders 111 Leusden wonen, die onkundig zijn va 1* dp reeds enige tijd bestaande ledenstop voor jongens be neden de 8-|arige leeftijd. Ook wordt gedacht (vooral 11a de in gebruik neming van de noodvelden aan de Centrum- weg) dat die ledcnstop inmiddels zou zijn opgeheven. Dat is helaas niet het geval. Nog steeds is er geen plaats voor jongens onder de 8 Dat is voor die ou ders en natuurlijk ook voor de betref fende jongens erg verveld, doch dat is het evenzeer voor de Pupillencommis- sie van Roda '46. LEUSDEN/CENTRUM - In afwach ting van het hervatten van de competi tie heeft Roda '46 ook afgelopen week einde duchtig getraind De velden wa ren zeer moeili|k bespeelbaar, maar dat was geen bezwaar om de conditie op peil te houden. Roda 1 en 2 (zondag) stelden elkaai op de proel en na een heldhaftig verweer van het tweede ein digde het „ijsvermaak" in 3-0 voor het standaardelftal Roda-zaterdag kwam met 4 elftallen in actie. Roda 1 verloor maar net van het hoger spelende Candia 1 met 2-3 maar het tweede klopte Can dia 2 met 7-1. Roda 3 versloeg Vallei vo gels 4 met 6-2 en Roda 4 verloor met dezelfde cijfers van Valleivogels 2 Het programma voor het a s weekeinde luidt: Afd zaterdag. Roda 1 - Scherpcnzeel 15.45 u Roda 2 - Schérpenzeel 13 45 u. Hoevelaken 3 - Roda 3 15.45 u Hees - Roda 4 15.45 u Roda 5 - Stroe 5 15.30 u. Afd. zondag Amersf Boys 1 - Roda '46 1 14,30 u. Roda '46 2 - Schcrpenz. 2 12 00 u. Roda 3 - APWC 3 12.00 u Roda 4 - KVVA 5 14.30 u Quick 10 - Roda 5 14.30 u. Roda 7-KVVA 11 14 30 u Quick 13 - Roda 8 10.00 u Dames: Roda - PVCV 11.30 u. Afd pupillen: Roda '46 Dl - VVZ'49 Dl 13.00 u. Roda '46 D2 - SEC D2 12 00 u. Roda '46 D3 - KVVA D2 12.00 u HVC D2 - Roda 46 D4 v 12 15 u Roda '46 D5 - VVZ '49 D3 12.00 11. Amsvorde D2 - Roda '46 D6 v. 12.30 u. Roda '46 D7 - Spakenb. D4 11.00 u VVZA D7 - Roda '46 D8 v. 10.30 u. IJssm vo. El - Roda '46 El v. 12.00 u. Hees El - Roda '46 E2 v. 11.00 u Roda '46 E3 - Hees E2 11.00 11. Sp. burg E4 - Roda 46 E4 v 12.00 u LEUSDEN - Üc kring Amcrsioort van de Katholieke Plattelandsjongeren houdt aanstaande zaterdag(14 tebruari) haar jaarlijkse kreatieve avond Deze wordt dit jaar gehouden 111 zaal Con cordia in Hoogland en de avond vangt om 20.(JU uur aan. Ook de aldelingen uil Leusden en Achterveld nemen aan dit kreatieve gebeuren deel. LEUSDEN - Antilopen ging afge lopen zaterdag met de gedachte in het veld dat het veilig voor degradatie was indien deze wedstrijd tenminste in een gelijkspel zou eindigen. Vlug en Vaardig, een serieuze degradatie kandidaat had de punten ook hard no dig. Beide ploegen gingen dan ook zeer fel van start, wat echter niet resul teerde in snelle openingstreffers. Pas na een kwartier slaagde Ciska Visscher die deze wedstrijd maar liefst 5 doel punten scoorde, erin om 0-1 te sco ren Even later was het via dezellde speelster 0-2 Maar nu verscheen de gevaarlijkste V en V aanvallen voor de kort en binnen enkele mi nuten was de stand gelijk. 2-2 Di rect na de rust nam Antilopen alweer via Ciska Visscher een 4-2 voor sprong Vlug en Vaardig kwam wat bij maar ilannie Brack maakte met een - ACHTERVELD - De koploper uit de GeVuEem-biljartcompititie was gastheer in de wedstrijd tussen de Zwaan uit Barneveld en de Roskam uit Achterveld. Ondanks alle pogin gen van P. van Uhm en de zijnen om de competitiestand een wat drage lijker uitzicht te geven, ging de ont moeting voor de Achtervelders ver loren. Van Uhm zelf won de eerste partij tegen H v d. Brink, maar de stand werd weer gelijk toen G H. Kuit het tegen B. de Man niet kon redden De Achtervelders kwamen achter na de nederlaag van R Slim tegen K ten Wolde en waren delinitie! geklopt toen J. van Hainersveld het onderspit gedolven had tegen H Mosterd De remise in de laatste pa 1 tij tussen N La mmers en G Rozeboom was niet meer dan een lormalitiet. De laatste uitlagen waren, de Roskam - de Kroon 2-8 de Faam - Sport 4-6 de Zwaan - de Roskam 7-3 Onder de Linden - de Faam 4-6 Sport - Eibergen 4-6 de Kroon - de Klaveet 10-0 Zonder de nog te spelen inhaal de Klaveet is wedstrijd de Zwaan de stand thans: de Zwaan, Barneveld de Faam, Hoogland de Kroon, Amersloort Sport, Soesterberg Onder de Linden, Amersloort 45 pnt Eibergen. Amersloort 45 pnt de Roskam Achterveld 44 pnt de Klaveet. Leusden 9 pnt 51 pnt 50 pnt 49 pnt 49 pnt mooie doorloophal 3-5. Ciska Visscher bracht 3-6 op het scorebord, inaar door een verdedigingslou! werd hel 4-6 en zells daarna 5-6 balbezit Door goed op balbezit te spelen', kreeg Antilopen nog enkele kansen Eén daarvan werd door Derk Hueting benut Theo v Duinkerken zette een aanval goed door en iorceerde een stralworp. die door hem zeil benut werd. 5-8. Vlug en Vaardig kwam nog gevaarlijk dichtbij toen ze vlak voor tijd nog 2 doelpunten wisten te scoren De gelijkmaker werd echter niet ge maakt, zodat Antilopen verdiend met de overwinning naar huis ging An tilopen heelt zich hiermee in de mid denmaat gehandhaatd. Donderdag 12 tebruari moet er weer tegen een degradatiekandidaat gespeeld worden. De Leusdense ploeg zal zijn sportieve plicht moeten doen en het de Hilversummers zo moeilijk moge lijk maken ANTILOPEN 2 - SWIFT 3 Het tweede team weet altijd de bes te ploegen uit hun klasse, het zeer moeilijk te maken Tegen de waar schijnlijke kampioen in de aldeling werd een zeer verdienstelijk gelijk spel in de wacht gesleept (14-14). Het is jammer dat de aanvankelijke 6-1 voorsprong toch nog uit handen moest worden gegeven. Frans Termaten was met 8 gave treiters de absolute top scoorder Invaller Gert Graalland wist ook nog 3 goals op zijn naam te bren gen PROGRAMMA Donderdag 12 februari: Zaterdag 14 februari: Antilopen 4 - Sparta 2 20 30 uur (Schuilenburg) Pup 1 en 2 - Schuilenburg 13.30 uur Roda '46 E5 - Amf. Boys E4 Sp burg E5 - Roda '46 E6 v. Afd. junioren VVZA Al - Roda 46 Al v Roda '46 A2 is vrij Roda '46 A3 - HVC A4 Roda '46 A4 is vrij Roda '46 BI - Baarn B2 Roda '46 B2 - Quick B3 Limvio B3 - Roda 46 B3 v. Amf. Boys B2 - Roda '46 B4 v 11 OU u. 11.00 11 13.30 u. 1430 u. 14 30 u. 13.00 u. 14.15 u. 14 15 u. Hoogland C4 - Roda '46 Cl v. 14.00 u. Spakenburg C3 - Roda 46C2v 13.00 u. CJVV C3 - Roda '46 C3 v 12.15 u. Afmelden vrijdagsavonds tussen 7-8 uur, tel. 033-10691. LEUSDEN/CENTRUM - Marco de Geer werd zaterdagmiddag schaats kampioen van Leusden, maar hij niet alleen. Ook Ruud Hofstee, Ineke Bak ker. Jos Hooyer, Erna Roesink en de kleine Helène van Leeuwen wonnen in hun leeftijdsgroepen mèt hun prijzen en medaljes het Leusdense schaats kampioenschap 1976. Zwanenburg or ganiseerde voor het eerst sinds het bestaan van de Leusdense ijsclub de titelwedstrijden en dat gebeurde op de mooie grote baar aan de Noorderin slag. Meer dan 10 schaatsbare dagen had eigenlijk niemand meer verwacht in dit seizoen en zeker niet in een aaneengesloten reeks. Voorzichtig lanceerde hel ijsclubbe- stuur de laatste dagen van de vorige week de kampioenschapsplannen en vrijdagavond laat kwamen de heren nog in een spoedzitting bijeen Zater dagochtend moesten nog alle prijzen worden gekocht maar alles kwam ge lukkig nog keurig op tijd voor elkaar 90 Kinderen hadden zich voor deel name gemeld en wie met meeschaatste werd supporter Het was een drukte van belang en paarsgewijze werd ge streden volgens het afvalsvsteein Prijzen waien er volop Zwanenburg had met de lange ïjspëriode blijkbaar voldoende duiten gevangen en inen liet ze Hink rollen. Alle alvallers uil de eerste ronde kregen een ..koek en zöopie -bon van een kwartje en de pechvogels uit de tweede serie ont vingen een gelijksoortig <Io« utnent t w .v een daaldei De kiosk bij de baan was er goed mee. De winnaars van elke leettijdsgroep hadden recht op de plaatselijke kampioenstitel een gouden medalje en een VVV-bon van 20 gulden Voor de nummers 2 was een platenbon van 1,15 - beschik baar en op de overige prijswinnaars lagen boekenbonnen van 2 ol 3 rijks daalders te wachten De prijzen voor de jongste deelnemers bestonden uit speelgoedbonnen. Er werd ontzettend hard om geknokt en wat de spanning betrof, voelde je je bijna op de Olym pische spelen te Innsbruck KAMPIOEN VAN LEUSDEN. Alle deelnemers kregen tweemaal een bepaalde alstand te rijden. De allerjongsten 2x60 meter, de midden groepen 2x80 meter en de ..topnj- ders moesten 2x100 meter afleggen en volgens traditie heen van het dorp at en terug naar Leusden toe De uitslagen waren. Kinderen van 5 t/m 7 jaar: 1 Helene van Leeuwen. 2 Ella Oltereins 3 Pieter Steemerdink. Meisjes van 8 t/m 10 jaar. 1 Erna Roesink 2 Diana Kreikainp 3 Carina Buunk. 4 Hel ma Bot Jongens van 8 t/m 10 jaar: 1 Jos Hooyer 2 Mark Delares. 3. Nico de Vaal 4 Robin Sanderse 5 Eddy Lam. 6 Maarten Jonges Meisjes van 11 t/m 15 jaar: 1 Ineke Bakker 2 Hanneke de Greet 3. Déstree van Beek. Jongens van 11 en 12 jaar: 1 Ruud Holstee 2. Sander Jonges. 3 Kees Bot 4 Frank Hommerson 5 Rob Luyten 6 Leo Moerland Jongens van 13, 14 en 15 jaar: 1 Marco de Geer. 2 Pieter ölecndam. 3 Jouke Stuiver Starters, met een echt startpistool dat al en toe wel eens haperde, waren de heren Stuiver en Renkers De heer Brandsema trad op als wedstrijdcom- missans en de heren Lantink en Ban- nink als baancommissaris De alge hele leiding was in handen van voor zitter Dijkstra Carnavalsprins Pam* zagen wij nog als baanveger maar hij stond als zodanig niet op de loon lijst van Zwanenburg Het ledenbestand van de ijsclub is inmiddels weer tot ver boven de 700 gestegen en de be stuursleden lieten het met blijken, maar zullen stiekem wel blij zijn, dat het weer is gaan doóien, want het waren bijzonder drukke, lange en koude dagen voor hen

Leusder Krant | 1976 | | pagina 13