Verkeersvoorzieningen vindij lantal aanpassingen nodig NTWERP-BESTEMMINGSPLAN „DE WETERING" IN DETAIL 'i De Gouden Klomp op mars naar carnaval Ook niet-leden welkom bij KPJ Pas op voor valse akties voor goede doel "uSDER KRANT - RUIMTELIJKE ORDENING DONDERDAG 19 FEBRUARI 1976 daktie) wen/CENTRUM - Hoewel de wijk De Wetering één van de eerste vao de eerste fase was, die werd gerealiseerd, is het bestemmingsplan odanig nog steeds niet goedgekeurd. Dat komt, omdat via artikel 19 van de op de R.O. is gewerkt, waarbij b en w de bevoegdheid krijgen om alvast lit te lopen op het nog te maken bestemmingsplan. Deze haast was volgens i w. van Leusden toentertijd nodig om snel woningen te kunnen bouwen, toen en nu behoefte aan is. Dat betekent echter, dat het bestemmingsplan ^goedgekeurd dient te worden. B. en w. presenteren deze week eindelijk drie jaar het uitgewerkte ontwerp-bestemmingsplan De Wetering. ~^el - doordat alles reeds is gerealiseerd - er van inspraak volgens de -óp de R.O. in de normale zin van het woord niet veel terecht is gekomen het gevolg is van het bouwen via artikel 19) wil het gemeentebestuur de king van De Wetering toch de gelegenheid geven om - waar mogelijk - ideringen, verbeteringen e.d. aan te laten geven. De informatie-avonden -^diirtoe een uitstekende gelegenheid. Zoals gebruikelijk bij het presenteren ,easdense bestemmingsplannen, kan men nu ook weer via een inspraakbrief >n en verlangens ten aanzien van het plan kenbaar maken. Van die moge- id heeft één instantie in ieder geval reeds gebruik gemaakt: de wijkraad Wetering", die een speciale werkgroep Verkeersvoorzieningen in het heeft geroepen. Die werkgroep nam het bestemmingsplan zoals het nu is .liseerd onder de loupe en leverde alvast verschillende suggesties in bij emeentebestuur. Suggesties, die zo werd ons op het gemeentehuis van gde zijde verteld, door het gemeentebestuur voor het grootste deel zullen »n overgenomen. Een belangrijk aspekt bij dit ontwerp-bestemmingsplan ander plan, namelijk het zogenaamde indelingsplan voor het sportpark het Valleikanaal. Dit plan sluit namelijk nauw aan op ,,De Wetering" zo heeft de werkgroep Verkeersaangelegenheden van De Wetering vastgesteld - wellicht konsekwenties hebben voor de wijk zelf. Het ngsplan sportcomplex ..Valleikanaal" is dan ook op de informatieve itie te zien. Jboerderij Groot Krakhorst" zal geen parkeerplaats krijgen als de worden doorgevoerd. Die parkeerplaats zal enkele honderden meters Borden van de boerderij te vinden zijn en via een voetpad verbonden zijn jpboerde rij. SLUIPROUTES n de noord-westzijde van het plan 5"n b[ en w een verbindingsweg aan- in tussen Walstro en de Midden- V Deze verbindingsweg, die de snelle uiting van de wijk ten goede zal ■J n - zeker als de aansluiting op ','weg 28 gereed zal zijn - geeft ■Js aansluiting op het nieuwe sport- lexl (zowel vanaf de Middenweg ij anaf Walstro). De Werkgroep Ver- riivoorzieningen van de Wetering ziet hierin enkele bezw aren voor de wijk zelf. Men vreest namelijk, dat vooral Walstro door deze ontsluiting nogal wat verkeer te verwerken zal krijgen Niet alleen het woon-werk-woonver- keer, maar ook verkeer, dat vanaf Achterveld naar het sportcomplex wil en daarvoor al gauw geneigd zal zijn ..binnendoor te gaan", dus via de Walstro Om dat te voorkomen stelt de werkgroep voor om de Walstro halver wege af te sluiten (ongeveer op de plaats, waar dit al eens eerder is ge beurd door bouwwerkzaamheden). Nie mand kan de Walstro dan nog als sluiproute gebruiken. Een andere sluiproute zou via de Asschatterweg - Hondsdraf - Walstro kunnen zijn, hoewel het gemeentebe stuur deze mogelijkheid gering acht, omdat even verderop de snellere route via de Middenweg tot de mogelijkheid behoort. Toch stelt de werkgroep voor om de Hondsdraf af te sluiten op het punt, waar deze straat overgaat in Walstro en linksaf splitst richting He- rikhof en Bolderikhof. Deze afsluitingen zouden moeten worden gerealiseerd met plantenbakken, volgens de sugges tie van de werkgroep. Een voordeel van een dergelijke afsluiting is vol gens de werkgroep ook, dat het woon- werk-verkeer uit de Wetering dan nood gedwongen in twee verschillende stro men richting Middenweg gaat (via de nog aan et bgen verbindingsweg én via de Asschatterweg) OBSTAKELS De obstakels dienen echter zodanig te worden aangelegd, zo gaat de werk groep verder, dat ziekenauto's en brandweer niet worden belemmerd Ook het fietsverkeer hoeft er geen enige hinder van te ondervinden. Enkele ver keersdrempels in de Hondsdraf kunnen door deze maatregel verdwijnen, Door de aanleg van de verbindings weg komt aan de zuidkant van de weg een stuk grond vrij. De werkgroep stelt voor dit stuk in overleg met de betrokken bewoners te beplanten. De bewoners vinden het tevens noodzake lijk, dat op de nieuwe verbindingsweg een verkeersdrempel wordt gelegd om de snelheid te beperken. Die drempel kan dan worden aangelegd even voor bij de toegang naar het sportcomplex (gerekend vanaf de Middenweg). Ten slotte vindt de werkgroep wat dit onder werp betreft, dat duidelijke aanwijzin gen via borden moeten worden aange bracht, zodat voor geen enkele wegge bruiker enig misverstand kan bestaan over een eventueel te volgen route PARKEREN GROOT KRAKHORST Hoewel oorspronkelijk bij de boer derij „Groot Krakhorst" in een par keerplaats voor ongeveer 25 auto's was voorzien, heeft het gemeentebe stuur dit idee laten varen. Ook de werkgroep Verkeersvoorzieningen De Wetering pleit voor een andere plaats voor deze parkeerruimte. Temeer om dat de boerderij een „bovenwijkse" functie krijgt, wat betekent, dat het bezoekers uit andere wijken zal aan trekken. Een accommodatie van 20 tot 25 parkeerplaatsen zal dan onvoldoen de zijn, met als gevolg, dat men in de nabijgelegen straten gaat parkeren, wat de nodige overlast voor de bewo ners oplevert. Er is een goede par keerplaats gevonden, namelijk tegen over de weg, die vanaf de verbindings weg naar het sportcomplex leidt. Hier is ruimte voor ruim 100 auto's, (num mer 4 op de kaart). Een voordeel is, dat de parkeerplaats dichtbij de boer derij Midden-Krakhorst ligt. Een na deel kan de loopafstand zijn vanaf de parkeerplaats naar de boerderij: on geveer 200 meter. Pakeerverboden èn een duidelijke bewijzering naar het parkeerterrein en van het parkeer terrein naar de boerderij kan een oplossing zijn, aldus de werkgroep, die bovendien een behoorlijke groen strook om de parkeerplaats zou willen hebben, om de hinder voor de om wonenden tot een minimum te beperken. WANDELPADEN OOK VOOR FIETSERS? Er zijn in de wijk een aantal wandel paden, die regelmatig worden gebruikt als bromfiets- en fietspaden De werk groep van de Wetering stelt voor om deze paden voor fietsers toegankelijk te maken. Bromfietsers zouden echter wel moeten worden geweerd Het pad langs de Middenweg kan dan mettertijd weer wandelpad worden, omdat langs de Middenweg een fietspad is geprojek- teerd Dit fietspad dient dan echter wel aansluiting te geven op Henkhof, Bolderikhof en Zonnedauwhof. Voorgesteld wordt om de parkeerplaats van de Hondsdraf-flat toegankelijk te maken vanaf de Morgenster. Hierdoor wordt verkeersoverlast voor alle betrokkenen zoveel mogelijk voorkomen. PARKEERPLAATS HONDSDRAF-FLAT De toegangsweg naar de parkeer plaats achter de zogenaamde ..Honds draf-flat" (het woongebouw) loopt nu vanaf de Hondsdraf. De werkgroep acht het beter om die toegang te ver plaatsen naar de ingang vande Morgen ster over de Hamersveldse Wetering Daartoe moet het bruggetje worden verlegd, zodat men - vanaf de parkeer plaats, tegen de kopgevel van de Morgenster-woningen uitkomt. Het bruggetje dient dan schuin over de Hamersveldse Wetering te worden ge plaatst VOORSCHRIFTEN Op de expositie wordt al op ver schillende punten vooruitgelopen op de voorschriften. Zo vinden b en-w, dat uitbreiding van een woning mogelijk moet zijn, zoals met een dakkapel. In principe mogen opde meeste woning typen dakkapellen worden gebouwd. Op de expositie zijn enkele suggesties opgehangen. Ook wat betreft een even tuele uitbreiding van de woning (aan bouw) zijn voorstellen gedaan door het gemeentebestuur, dat ervan uitgaat, dat de maat van de aanbouwing wel beperkt dient te blijven. Het van de weg of het voetpad afgekeerde deel van de tuin (dat de bestemming „erf" heeft gekregen), mogen onder zekere voorwaarden pergola's, terrassen, bloembakken, keermuurtjes, erfschei- dingen, plantenkassen en hokken voor huisdieren worden gebouwd. Op de grond met bestemming „tuin", het deel dat aan het voetpad of de weg ligt, mag dat niet. De werkgroep Verkeersvoorzieningen De Wetering is van mening, dat de verschillende voetpaden in De Wetering ook best door fietsers gebruikt mogen worden. Bromfietsers blijven hier wel taboe. Op dit punt zal de Wetering vanaf de Walstro worden aangesloten via een verbindingsweg op de Middenweg l overzichtskaart van De Wetering met daarin aangebracht de suggesties van de werkgroep Verkeersvoorzieningen. LEUSDEN/CENTRUM - Het karna- valsgebeuren kondigt zich reeds over al aan en natuurlijk ook hier in Leus den. Onze plaatselijke karnavalsver- eniging De Gouden Klomp is bijzon der druk in de weer voor de dag van het Grote Karnaval op zaterdag 28 februari a.s. Voor Prins Pam en zijn Raad van Elf zijn het nu drukke weken Afgelopen dinsdag bezochten zij het nieuwe bejaardentehuis Het Hamers- veld en volgende week vrijdag bren gen zij een bezoek aan de Rossen- bergschool. Daags daarna is dan de grote dag. met eerst de jaarlijkse rondrit door Leusden. Er rijden waarschijnlijk 10 wagens mee in de optocht, o m. van de biljartvereniging, de brandweer, de Rossenbergschool en een wagen met de Jeugdraad Direct na de optocht begint het Kinderkarnaval, dit jaar in „de Til" en de aanvang is onge veer half drie Muziek van het „Trio de Gans" 's Avonds volgt het hoog tepunt van het huidige karnavalssei- zoen de Grote Avond in „de Mof" met drie „STUKKEN" muziek Eddy met zijn magisch orgel, het Welson- trio en The Valley's Vorst Jan den Hartog zal op deze avond aan een ieder, die het wil zien, het fraaie ere-teken tonen, dat hij onlangs kreeg m Keulen, toen hij daar tot ere- senator van de „Fidele Kolner" werd benoemd. Het gaat inmiddels uitstekend met de Gouden Klomp De karnavalsvereniging heeft meer leden dan ooit tevoren en nog steeds melden zich nieuwe leden aan. Maar er *is nog plaats en ook voor u, doch u moet zich dan wel even telefonisch melden bij secretaris Georg Dietrich (tel 03434-1173) Niet te lang wachten! In onze krant van de volgende week krijgt u nog meer karnavals- nieuws met o m. de route van de op tocht. LEUSDEN - De Rijkspolitie te Leus den maakt de Leusdense bevolking er nogmaals op attent niet m te gaan op telefonische verzoeken om produk- ten te kopen ten bate van bepaalde in stellingen Ondanks het feit, dat de telefonerende personen het publiek tot medeleven weten te bewegen is het beter om op geen enkel telefonisch verzoek in te gaan Strafrechtelijk is het héél erg moei lijk om een vinger te krijgen achter de praktijken van malafide verkoop-orga nisaties. Ze zorgen er altijd voor, dat ze een gering percentage van de opbrengst afstaan voor het één of andere doel. maar schroeven de prij zen intussen zó hoog op, dat ze er zelf niet weinig aan overhouden De Politie adviseert het publiek uit- LEUSDEN - Ook niet-KPJ-leden zijn welkom op de openavond elke woensdagavond in het jongerencentrum „De Til" Iedereen vanaf 16/17 jaar is welkom, jullie kunnen dan eens kennis maken met het wel en wee van KPJ Leusden De KPJ is voor de genen die het nog niet weten een ver eniging gericht op jongeren vanaf 16/ 17 jaar. Ze houdt zich bezig met het sluitend iets te kopen van mensen, die voorzien van een identiteitsbewijs, voor een bepaalde instelling of vereniging persoonlijk aan de deur komen. Het heeft de afgelopen week tele foontjes bij de politie geregend van mensen, die de politie ervan in ken nis stelden, dat zij (telefonisch) bij de neus waren genomen, en nu pro beerden hun bestelling te annuleren organiseren van sport en culturele activiteiten, het houden van informatie avonden, het houden van een jaarlijkse uitwisseling met de KPJ afdeling uit hei land en het brengen van een enkele feestavond De woensdag avond is een open avond waarin niet alleen goeie muziek gedraaid wordt, maar waarin ook de gelegenheid gegeven wordt om te kaarten, te dammen of te tafelten nissen Woensdagavond 25 februari is er een kleine sjoelcompetitie. Ieder een is van harte welkom De cverige programmapunten voor, de kor nde week zijn Vrijdi, 20 februari sport o 1 v. Frans j Kuiphuis in de sportzaal in Alands- beek Aanvang 20 30 uur Zaterdag 21 februari carnaval met de1 kring in zaal Concordia in Hoogland, aanvang 20 00 uur, entree f. 3,-- Woensdag 25 februari open avond in de Til met sjoel com petitie Vrijdag 27 februari sport in de sjxirt- zaal in Alandsbeek aanvang 20.30 uur.

Leusder Krant | 1976 | | pagina 5