KONSUMENTENMARKT WOUDENBERG koffer Dixan busEnkhuizer Ontspanningsgeest waart over de Balkan vaste prijzen en een vaste kwaliteit GROENTEEN FRUIT 8 grote hand- sinaasappelen_198 2 kg. moes- goudreinetten98 kilo bananen98 jonge, oude jenever en vieux voor minimum prijzen liter export citroen brandewijn695 vat 69 whisky_1295 Josef Guy cognac1549 keizerbitter1145 SLAGERIJ kilo mooie braadlappen 898 riblappen998 kilo magere runderlappen1098 kilo fijne lendelappen1198 100 gr. gebraden rosbief168 150 gr. mooie ontbijtspek138 T* waardebon voorboek Geen krant ontvangen? Unox literblik extra gevulde bruine bonen soeoJi 159 Betuwe halviture jam 269 30 Suja luiers 79 60 celstof zakdoekjes koffer Omo 549| vat Persil 998 Nibb-if cocktail 110 literfles magere cacaodrank 7g 2 grote tubes Prodent tandpasta179 literblik Veluco snijbonenJW koffer Dash. grote baal Foetsie Ba.439 blikje tomatenpuree19 500 gr. kuip Linco halvarine59 Palmolive shampoo 4 soorten179 Unox leverpastei 3 blikjes 129 Duyvis pinda's145 literfles zuivere sinaasappelsap- literblik Bonduelle patat frites. 5 literflac. wasverzachter 398 6 mini spijsbroodjes116 literblik ananasstukjes139 550 gr. Hip-Hap ontbijtkoek. baal Chips naturel en paprika Parallelweg 22, Woudenberg DONDERDAG 19 FEBRUARI 1976 LEUSDER KRANT ATHENE (REUTER) - De geest van Europese ontspanning heeft zich gelei delijk aan uitgebreid tot over de Balkan. De eerste stap naar een nauwere sa menwerking in een gebied waar het po litieke klimaat traditioneel gekenmerkt werd door vijandigheid en wantrouwen wordt volgende week in Athene gezet. Deskundigen van alle Balkanlanden, met uitzondering van Albanië, schuiven maandag 26 januari rond de tafel ter bespreking van economische, technolo gische en milieu-kwesties. De conferen tie op ministerieel niveau is tot stand gekomen op initiatief van de Griekse premier Constantine Karamanlis. Tur kije. hoewel nog steeds in onmin met Griekenland over Cyprus en territoriale aanspraken in de Aegeïsche Zee, is in Athene aanwezig. Ditzelfde geldt voor Joegoslavië, Bulgarije en Roemenië. Ondanks het feit dat deelnemers tot verschillende politieke en militaire kampen behoren hopen Greiekse rege- ringsfunktionarissen dat de conferentie uiteindelijk zal leiden tot een nieuw Balkan-akkoord, inclusief een niet- aanvals-verdrag. GRIEKS INITIATIEF Het Gnekse initiatief tot het verstu ren van uitnodigingen volgde na bezoe ken die Karamanlis vorig jaar bracht aan Sofia, Boekarest en Belgrado. De Griekse eerste minister ziet een nieuw akkoord als een stuk vooruitgang naar Europese samenwerking in het kader van de vorig jaar abgustus gehouden Europese veiligheidstop van Helsinki. Albanië, de Peking-gezinde zonderling in Oost-Europa, weigert naar Athene te gaan en zegt slechts belang te stellen in bilaterale besprekingen met Grieken land. Hoewel de conferentie zich, althans in het beginstadium, voornamelijk zal bezighouden met economische proble men, meent Karamanlis dat ze geleide lijk ook tot politieke kwesties zal ko men, zo zeggen ingelichte kringen in Athene. Zijn belangrijkste oogmerk is de noordelijke grenzen van Grieken land met zijn communistische buren door middel van ontspanning een vei lig fundament te geven en Turkijke over te halen een wat verzoenlijker houding in te nemen in zijn betrekkingen met Athene. Griekenland gelooft dat een verbetering van de betrekkingen met Joegoslavië en Bulgarije de gelegenheid biedt een deel van zijn strijdkrachten aan de noordelijke grenslijn weg te ha len en te concentreren aan de grens met Turkije, om een mogelijke militaire con frontatie te kunnen doorstaan. Diplo matieke waarnemers in Athene achten de mogelijkheid niet uitgesloten dat de andere Balkanlanden Turkije kunnen overreden compromis-oplossingen te accepteren, zowel in de kwestie Cyprus als rond de omstreden Aegeïsche Zee, waar Griekenland aanzienlijke hoe veelheden olie heeft ontdekt. NIEUW BALKAN-AKKOORD De verwachting is dat de Balkan conferentie ongeveer tien dagen gaat duren. De opemngszitting, met een toe spraak van Karamanlis, is openbaar. Vervolgens zal de conferentie een agenda samenstellen - waarschijnlijk met punten als handel, verkeer, tele communicatie, energie, technologie en gezamenlijke exploitatie van wateren en rivieren langs gezamenlijke grenzen en zich in besloten zittingen terugtrek ken. Karamanlis heeft gezegd dat Griekenland, hoewel politiek en militair verbonden met het westerse kamp, be tere relaties wenst met zijn Balkan- buren, ongeacht hun sociale systemen, Zolang zij zich niet mengen in eikaars interne zaken. In de recente geschiedenis is dit niet de eerste keer dat een poging wordt ge daan de betrekkingen op de Balkan te verbeteren Voorde tweede wereldoor log werd een Balkan-pact getekend, -maar het werkte niet doelmatig om een bezetting van het Balkan-schiereiland door Nazi-Duitsland te voorkomen. Na de oorlog kende het pact, met name in de jaren vijftig, een korte opleving tus sen Griekenland, Turkijke en Joegosla vië. In 1972 kwam een nieuwe poging op gang de Balkan-landen bijeen te brengen. De Roemeense president Ni- colae Ceausescu stelde voor te komen tot een Balkan-top en tot de instelling van permanente organen; maar het plan viel in duigen, voornamelijk dooi1 de te rughoudendheid van Joegoslavië van de jongste uitnodiging van Karamanlis duidt op een belangrijke wijziging in houding van Belgrado. Karamanlis hoopt en gelooft dat de conferenii? kan leiden tot een klimaat van <>1 creatieve vriendschap en tA king. Het zou de eerste prabl passing betekenen van de J Helsinki" Wanneer u vóór donder^ l uur de Leusder Krant r.» ontvangen bel dan onze! agent, telefoon 033-10691 F Wanneer hij - om wat vocrl ook - niet te bereiken feT kontakt opnemen met onze INSPECKTEUR BEZORGlNcfton overdag telefonisch te onder tel 03420-3141. tel 03420-4679. 'V nv» - dens ia Top 2 was VOO HoogvHet Waar vindt u de Konsumentenmarkt Woudenberg van Hoogvliet? Heel eenvoudig bij de spoorwegovergang tussen Woudenberg (schuin tegenover de melkfabriek) de Parallelweg in. Dan rechtdoor 300 meter, daarna rechtsaf en u ziet de konsumentenmarkt Woudenberg recht voor u Openingstijden- dinsdag t/m vrijdag van 9-18 uur vrijdagavond koopavond tot 21 uur zaterdag van 9-17 uur 's maandags gesloten

Leusder Krant | 1976 | | pagina 6