luzikanten „Lisiduna" prima a vorm tijdens winteruitvoering Gérard Lenorman:„Olympia '75", een schitterende dubbel-elpee Gehakt in de oven - KOOKHOEKJE **-»S SDER KRANT - KIJK OP KUNST DONDERDAG 19 FEBRUARI 1976 ir<fa| t I* ,nze C 91 «oo'USDEN - Dat „Lisiduna op zijn ■s iruitvoering, als toegift door een nze rkochte zaal werd verzocht „Swin- 3INr Horst te brengen, was voor ons e sdens muziekgezelschap de bekro- na, OP Zijn voortreffelijke optreden, was de waardering van het pu- voor het fijne stuk muzikaal ge- jat .Lisiduna" had gebracht. aéivood 13 februari waren ze in k.-ote zaal van Pon in prima vorm: ^,usici van het Harmonieorkest, HpbSers en de majoretten. ^HBipline. die nodig is om een ^Borkest tot eenheid in klank- srte brengen, wordt bij ..Lisi- Steeds groter. En het is te ho- dat Lisiduna dit jaar nog het |zai kunnen bereiken om te 'overen De mogelijkheid zit erin je klarinettisten zal het niet lig- Misschien was een inzet wel eens helemaal to the point, maar hun os pel en -klank mag gehoord wor- Bilionder goed acht ik het. dat fróionie-orkest zijn eigen sterk- kt in meer klassieke nummers, eigen musiceren tot een af- fjgeheel kan uitgroeien. Meer ■(konsert-genre toe Want met hun eigen aangekweekte toon moeten ze het uiteindelijk maken" op een konkoers, die Lisiduna" -musici Sympathiek was, dat dirigent F H. Reijnen de jongens Frank en Bert Jan, die in de groep van zeven klarinet tisten meespelen, aan het publiek voor stelde Sandra kon haar partij op de klarinet niet meeblazen, omdat ze een kaakfraktuur had opgelopen En de aan komende jeugd Rene, Kojan, Rudie en Marco mochten, begeleid door Lisiduna speler Peter Vahlkamp op het podium, helemaal apart, een stukje van Mozart komen blazen op trompet en piston. Ook met ,,Au clair de la lune" en ,,t Zonnetje sthijnt zo heerlijk schoon" konden ze al aardig overweg Zéér hoopvol voor „Lisiduna's toekomst' Een echt puur stuk muziek, dat over het algemeen door alle musici goed werd aangevoeld, was Cor Kee's„Tri- ologie". dat op boeiende wijze door het orkest werd vertolkt In Klank studies" van H van Lijnschoten liet dirigent Reijnen het publiek horen hoe een toon wordt gekweekt door zacht en langzaam, en in verschillende par tijen afzonderlijk, te spelen. Eerst liet hij de bovenstemmen horen, daar na de tegenmelodie, en tenslotte de zware ondergrond met de akkoorden Toen melodie, tegenzang en onder grond door het gehele orkest werden uitgevoerd hoorde :nen een gaaf en harmonieus stuk muziek De feest- mars ..Immer fest" en ,.The ols time march' liggen altijd prettig in het gehoor Misschien zou de ..Joyeux Printemps Fantasie nog iets spran- kelender kunnen, en door sommige trompetten nog iets fijner afgestemd kunnen worden, maar ook in dat kon- koers-stuk gaat men al aardig de goede richting in. De tamboers on der leiding van G. Striesenau be schikken over een voortrelfelijk team, dat zeker in staat geacht mag wor den zijn plaats in de Eredivisie te behouden Met de ..Binky March" mar cheerden de tamboers op alerte wijze binnen, en met .Patrouille" bewezen ze, dat ze beelden, die door een kom- ponist als Egberts gesuggereerd wor den op pakkende wijze kunnen weer geven Het stuk muziek, dat de tamboers ten gehore brengen is van een zéér goede kwaliteit Bij „Baby-face van Lex Abel waren de Majoretten onder leiding van mejuffrouw E Lagerwey goed op dreef, begeleid door het or kest „Adalita", waar Majoretten en orkest weer samen optraden, was een vrolijk en levendig spel met tamboe rijnen Ook de discipline onder het Leusdense Majorettenkorps is groeien de, en de meisjes worden steeds be ter in hun gelijktijdig bewegen, het gracieus bewegen der armen en het op eenzelfde hoogte heffen van de be nen Want in die drie elementen schuilt voor mij de charme van hun bewe gingsspel De mars van Egbert „Tam boer Toppers" en „Holiday in Spain" van dezelfde komponist werden op ver dienstelijke manier door de tamboers gebracht „Holiday in Spain" stil staand, en in vier verschillende rit men Ook de tamboers hadden weer twee nieuwe zéér jeugdige leerlingen erbij, en misschien is het mogelijk om op den duur een jeugdtamboer- korps te gaan vormen! Het laatste nummer „Saint Triphon March" van A Ney was een volkomen nieuw num mer, dat door orkest, tamboersen en Majoretten reeds aardig uit de verf kwam De Majoretten voerden bundans - bewegingen uit met ronde parapluutjes, die. opengespreid, een kleurig en spran kelend slot van dit boeiende nummer vormden. Bloemen voor de vrouwen van de voorzitter en de dirigent van ..Lisiduna" Bloemen ook voor Betsy Vahlkamp, die op innemende wijze de program ma nummers aankondigde, en een kadobon voor dirigent Reijnen Na afloop was er een verloting en kon men een dansje maken op de mu ziek van het orkest van „Tom Steen beek" uit Amersfoort. Anco Mali Prima toneel van „De Eendracht" LEUSDEN/ZUID - Zaterdag 14 fe bruari kon toneelvereniging „De Een dracht" eindelijk het zolang gerepe teerde stuk „De consul van CoCoRico" ten tonele voeren. Oorspronkelijk lag het in de bedoeling het stuk in novem ber al te spelen, maar door de sluiting van „Het Ros Beyaart" waren er akkom- modatiemoeilijkheden ontstaan. Daarom werd nu dankbaar gebruik ge maakt van de toneelzaal van Don Bo- sco. „De consul van CoCoRico", een klucht in drie bedrijven, geschreven door Franz Arnold, verhaalde over een suikeroom Eniile, d|£ zijjl neef Lucien DuDont eraag zou zi^p trouwen met de adellijke Denise. Denises familie wil echter alleen een adellijke echtgenoot. Via een pseudo- graaf de Passetoutegrain weet oom Emi- le voor zijn neef de titel graaf en voor zichzelf die van consul van CoCorico aan te meten. Alles lijkt goed te gaan, totdat een vroeger vriendinnetje van Lucien, stripteasedanseres Lolita Con- chita, roet in het eten gooit. Maar. zoals altijd in kluchten en blijspelen komt al les weer goed. Het stuk werd over het geheel genomen uitstekend opgevoerd. Er zat de nodige vaart en variatie in het spel, zodat het nergens langdradig werd. De acteurs waren zeer goed op elkaar ingespeeld. OVERTUIGEND Misschien had Bert Tijmensen zijn rol als gezellige oude ook - die hij overi gens zeer goed speelt - nog wat meer uiterlijke vorm kunnen geven door bij voorbeeld zijn haren en baard grijs te maken. Ook Ruud Visser, Lucien Du- pomt, was erg overtuigend als zenuw achtige verloofde. Zijn geliefde De nise kwam in dit stuk minder natuurlijk over, omdat Alie Tijmensen zich nogal stijfjes over het toneel bewoog. Verder waren er de uitgesproken ty petjes die ieder voor zich uitstekend uit de verf kwamen. Met name de wulpse Lolita Conchita werd kostelijk gespeeld door Diny de Jong. Opvallend was trouwens dat de dames die hun stem bij de rol moesten aanpassen dit beter de den dan de heren. Al met al was het een prima gebracht stukje toneel, waarbij een komphment voor de uitstekende regie van de heer N. G. Pieters niet mag ontbreken De volle zaal dankte dan ook met een welgemeend applaus voor de spranke lende avond waar de toneelvereniging „De Eendracht" voor had gezorgd Gerard Lenorman: „Olympia i". Dubbel-elpee. Uitgebracht de platenmaatschappij CBS Haarlem op CBS 88169. In uit- fcend stereo. (Ie tipparade is het chanson „La des gens heureux" van de [zanger Gerard Lenorman zeer ïe top tien terecht gekomen Het rt niet zo vaak. dat een Frans Ier in Nederland zo aanslaat, dat en hit wordt Alleen Franse feno- ^ls Danyel Gérard en Mireille slagen daar nog wel eens sch in, maar dan hebben we het J'n beetje gehad. Ergens onbe- ^lijk alsjedenkt.dat tal van Franse F(de liedjes die in Frankrijk zélf ■fop tien halen) goed genoeg zijn ook in Nederland hoge ogen te Maar de Nederlanders zijn jaal niet zo op het Frans ïn- en daarom lukt het alleen maar uitzondering Zo n uitzondering ballade des gens heureux ker in het gehoor liggend mee- uje van de Fransman Gérard Én en als u zegt, dat u nog Tn hem hebt gehoord, ach. u |et alleen, want ook ik kon it thuisbrengen, voordat dit ïer een hit werd ■geleden verscheen bij deplaten- «SChappij CBS - waarschijnlijk ■dank zij het hitsucces - een ■flpee van Lenorman: „Olympia ■fieri live-optreden van Gérard teman m het beroemde Olympia- ■E' in Parijs En als je daar mag 'eden, dan heb je het toch wel ver Cnopt, ook al is de grandeur van dit Kr de laatste tijd aan het afzakken en zijnde maatstaven om daar te mogen zingen blijkbaar niet zo hoog meer dan voorheen. Maar goed, Gérard Lenorman mocht zingen in het Olympia-theater en het resultaat is te beluisteren opde dubbel- elpee. die in een schitterende uitklap- hoes met enkele sfeerfoto's plus de volledige teksten is gestoken Dat de teksten er worden bijgeleverd is een uitstekend idee, want niet iedere Ne derlander kan het Frans via de plaat op de voet volgen en dan zijn die tek sten maar wat gemakkeluk Lenorman is nog jong Vorige week maandag vierde hij zijn 31e verjaar dag. maar het is een enorme theater persoonlijkheid, die het publiek van het Olympia-theater duidelijk in de hand heeft In totaal brengt hij 23 chansons en dat is een respectabele hoeveelheid, waaruit duidelijk blijkt, dat Gerard Lenorman uitstekend zingen kan, maar ook het componeren en tekstschrijven uitstekend beheerst. Verschillende nummers op deze dubbel-elpee zijn van hem, al dan met in samenwerking met anderen gemaakt Voor mensen, die in het algemeen met een boog om de F ranse platen heen lopen. is er op deze dubbel-elpee des ondanks enorm veel te beluisteren Naar nummers als „Soldats ne tirez pas' „Le petit Lapin ..Quelque chose et moi „Je vous éens „Ma rie (in C/W-stijl). „La belle et la bete". „La parade' „La mort de Cygne", „Et mois je chante", en na tuurlijk naar „La ballade des gens heureux". waarbij het publiek voor het refrein-koor zorgt en daarmee een uitstekende, ontspannende sfeer weet te scheppen. Een sfeer, die overigens de hele plaat kenmerkt. Gérard Lenorman werd geboren op 9 februari 1945 in Bénouville in Nor- mandie Zijn kinderjaren bracht hij afwisselend door in deze provincie, Parijs en l'Auvergne, waar zijn fa milie zich uiteindelijk vestigde „Ik zong overal, zoals in de kerk, met plechtigheden enz., ik had een vrij aardige stem, en ik heb altijd geweten dat ik door zou gaan in het chanson, ondanks dat mijn omgeving erom lachte, zelfs mijn familie geloofde er niet in Maar toen ik twaalf jaar was, schreef ik al het liedje van mijn eerste plaat „Le Vagabond" Vanal zijn veertiende jaar zong hij, naast zijn normale dagtaak, als bij verdienste 's avonds bij orkesten Op achttienjarige leeftijd bracht hij V/2 jaar in het ziekenhuis door, van wege een ernstig ongeluk Wanneer hij is hersteld, sturen zijn ouders hem naar een vakantieclub in het buitenland. Ver volgens besluit hij tot actie over te gaan hij maakt bandjes met zelf ge componeerde liedjes en gaat daarmee naar een platenmaatschappij, hij wordt onmiddellijk gecontracteerd (1 januari 1968) Hij schreef vervolgens voor Brigitte Bardot „La Fille de Paille" en „Je Voudrais Perdre La Mémoire Zijn eerste successen als schrijver-compo nist en vertolker zijn: „A Coeur La Vague", „Rêve", „Nocturne", „Pluie", „Si Les Murs Pouvaient Par- ler", „Apocalypse" en „Sueva". In 1969 gaat hij op toernee met Sylvie Vartan; in 1970 is hij de ster van de musical „Hair" in het theater van Porte Saint-Martin, waar hij tot juni 1971 blijft Als men hem vragen over zichzelf stelt, beschrijft Gérard Lenorman zich als een stille geweldenaar hij kan verschrikkelijk opvliegend zijn Be angstigd door het leven, is hij ondanks dat een optimist Hij houdt van onver wachte dingen. Hij verklaart met humor dat zijn favoriete sport de gitaar is, wat hem er overigens niet van weerhoudt ook een liefhebber van paardrijden te zijn Gérard Lenorman houdt van het ogen blik. het moment Hij houdt van het ongedwongen leven, zonder enige gren zen (en dat gaat ver). „Van iets houden is reeds beperken, het typische voor beeld daarvan is de verzamelaar" Hij weet wie hij is en wat hij wil: „Maar ik heb een beetje zelfbeheer sing nodig, het is waar dat ik er niet veel moeite voor doe om het te ver krijgen Het ontbreekt mij wel eens aan voldoende wilskracht, Maar ik geloof bovenal dat je om dit beroep te blijven doen, de natuurlijk heid boven zelfbeheersing moet laten gaan Zeker een goede gedachte, want dat schijnt hem de weg naar het succes te wijzen. Gérard Lenorman in Olympia. Mèt het uitstekende orkest van Guy Mattéoni een belevenis. Voor de liefhebbers van het Franse lied zonder meer een aan rader van de eerste orde. Voor al die anderen: toch maar eens naar luiste ren. Bert Vos. Deze platen, en natuurlijk nog veel meer op platen/ca ssettegebied verkrijgbaar bij B6RG BV U hebt er voor nodig 500 gr. mager rundergehakt 2 sneetjes witbrood 2 eieren, wat melk 1 ons ham (fijn gesneden) 2 eetlepels sherry peper, zout 2 uien, een teentje knoflook 1 eetlepel bloem 1 ons ontbijtspek Week de boterhammen in de melk in een kom, doe de eieren erbij en meng door elkaar. Voeg het gehakt en de overige ingrediënten (behalve het ontbijkspek) er aan toe en roer goed door elkaar Laat het mengsel een half uur rusten. Leg in een vuur vaste schotel een paar plakjes ont bijtspek, doe het gehaktmengsel er op, dek dan af met ontbijtspek en doe het deksel op de schaal Laat in de oven in een bak met water gaar worden (ongeveer 80 min Ook koud is het heerlijk. Eet smakelijk. Japieja Burgerlijke standen LEUSDEN - Geboren S febr Se- lina Johanna Hendrika, d.v. H. F. A. M. Bunnik en J H M. Rasink (Land weg 209); 9 febr Ruben Arthur, z.v. J Westerhof en G. A Tuenter (Ere prijshof 35); te Amersfoort: 20 jan Harmen Vefing (Boekweitland26), Wal ter A. Versteeg (Weesboom 5), 24 jan Jons M Versteeg (Weesboom 5), 25 jan Elisabeth M Scholten (Kon Ju- lianalaan 69); 25 jan Oscar R Weg man (Korenschoof 13). Overleden: 5 febr C. Gruters, oud 84 jr te Amersfoort 31 jan M C van 't Klooster, oud 60 jr Onderlrouwd 11 febr. Elbert Kamp- horst (Leusden, Oldenbarneveltstraat 43) en Carla Jaquellne (Apeldoorn, Hoogbuurloseweg 115).

Leusder Krant | 1976 | | pagina 7