Pam in Leersum Er is geen betere val dan carnaval Vrijdag barst carnaval los in Puupekoppenland Ook KPJ viert carnaval Cassoulet DE GOUDEN KLOMP PRESENTEERT.... Blijhof viert carnaval Quiz-avond PJGU-Leusden KOOKHOEKJE LEUSDEN - Zaterdagmiddag j.l. maakte Prins Pam met zijn Raad van Elf en jeugdprins Harro met zijn gevolg van de karnavalsvereniging De Gouden Klomp een rondrit door Leersum op uitnodiging van de Zwem- en Polovereniging Larsheim. Deze Leersumse sportvereniging wilde haar 15-jarig bestaan op karnavaleske wijze vieren voor haar jeugdleden, vandaar dat Prins Pam en zijn Raad van Elf na een korte rondrit door het dorp de leiding gaven aan een spontaan kinderkarnaval. Een groot aantal sportieve kinderen had zich als volwaardige karnavalsgangers uitgedost en deinde er lustig op los met in hun midden Leersums eerste burger, de heer Goudsmid. Middels dit kinderkarnaval introduceerde Prins Pam daadwerkelijk het karnaval in Leersum, gezien het feit, dat deze gemeente nog geen karnavalsvereniging rijk is. Met een zo enthousiaste jeugd en begeleiding zal het echter niet al te lang duren of Leersum kan zijn eigen karnaval vieren, waren de woorden van Leusdens Prins Pam bij het afscheid nemen, woorden die door Leersums burgemeester werden beaamd. Als hoofd van de Leersumse gemeenschap mocht de heer Goudsmid een traditionele onderscheiding in ontvangst nemen van Prins Pam LEUSDEN/CENTRUM - Ook Blijhof doet dit jaar mee aan het carnaval, hoewel men het hier op een andere manier viert dan gebruikelijk is Za terdag 28 februari is er 's morgens van 10.00 tot 13 00 uur gratis kinder feest. Het is niet de bedoeling dat de kinderen verkleed komen, maar dat ze hun carnavalstenue zelf maken. Ermo- VERLOREN EN GEVONDEN Verloren 1 paar schaatsen, tas inet zwemar- tikelen, 3 autosleutels, 2 sleutels aan ring, toegangspas voor basis Soester- berg, bruine portemonnaie inhoud aan tel sleutels Gevonden Groene damesfiets; 2 sleutels met een ketting. 1 paar schaatsen Aan komen lopen Zwarte poes. Inlichtingen worden gaarne ver strekt door de Rijkspolitie Leusden-C Bureau Zwarteweg LEUSDEN/ZUID - De PJGU, afdeling Leusden organiseert op dinsdag 2 maart in 't Trefpunt aan de Arnhemseweg een quiz-avond De winnaars van deze quiz kunnen meedoen aan de provin ciale PJGU-quizavond Aanvang 20.00 uur. U hebt nodig 250 gr witte bonen 250 gr. mager gerookt spek 1 teentje knoflook 2 uien 100 gr salami peper, zout een snuifje oregano en majoraan Week de bonen 1 nacht in koud water en kook ze de andere dag in hetzelfde water gaar Snijd het spek in dobbelsteentjes en bak ze mooi bruin Doe ook de klein gesneden salami er bij en dan de uien en de knoflook Voeg het ge heel bij de gare bonen (eerst afgieten!) Afmaken met peper, zout. kruiden en voor de lief hebbers met wat paprika Eet smakelijk Japieja. DONDERDAG 26 FEBRUARI 1976 GOUDENKLOMPENLAND - Het IS zo ver! Maak je borst en je glas maar nat. want het Grote Carnaval staat voor de deur en dit jaar is het bestemd voor héél Leusden. Aanstaande zater dag vliegt de kat in de gordijnen: 28 februari is de grote dag voor de car navalsvereniging De Gouden Klomp met het grootste feest uit het gehele car navalsjaar. De (ruim honderd) leden van de vereniging en alle andere be langstellenden kunnen die dag hun hart ophalen, want er staat nogal wat te ge beuren. Leusden Alaaf!. DE RONDRIT Het begint al 's morgens om elf uur elf met de jaarlijkse rondrit door Leusden, opgeluisterd door de muziek en de hippe majorettes van E.M.M (hetgeen dan betekent ..En Maar Mee- hossen") uit Leersum De route van de optocht is deze keer als volgt De Roo van Aldewereltlaan (Leusden- Zuid), Stadhouderslaan, Kwintlaan. Ko ningin Emmalaan, Van Boetzelaar van Oosterhoutlaan, Prinses Irenelaan, Prins Bernhardlaan, Koningin Juliana- laan. De Roo van Aldewereltlaan. Ba- voortseweg, Centrumweg, Landweg, Hamersveldseweg, Noorderinslag, Middenweg, Asschatterweg, Gorzen, Parelduiker, Beemden, Asschatterweg, Hamersveldseweg naar het gemeente huis. Dan wijst de klok. als alles goed gaat 13.00 uur Na de ontvangst op het gemeentehuis is de verdere route Rozendaallaan, Wiggeruslaan. Hohorst- laan. Rossenberglaan, Bavoortseweg, Ansfriduslaan, Rozendaallaan en Ha mersveldseweg Rond 14.00 uur ein digt de rondrit bij de Til en daar start dan het tweede deel van het pro gramma Dat is het KINDERCARNAVAL Dit begint dus een half uur eerder dan aanvankelijk was aangekondigd. Uiteraard is ieder kind, liefst op zijn carnavalsbest verkleed, van harte wel kom, dat dit feest, dat dit jaar dus niet wordt gevierd in het Ros Beyaert maar in de beide zalen van de Til Het ,,Trio de Gans" staat garant voor i de juiste stemming HET GROOT CARNAVAL Dit vindt zoals reeds vele jaren nu ook weer plaats indeMof.deresidentie van Prins Pam en de zijnen Ieder jaar is de opkomst groter en de sfeer beter op deze (verplicht) gekostumeerde, om 20 00 uur aanvangende, feestavond die het hoogtepunt vormt van het carna valsseizoen. Achterveldse Eddy met zijn magische orgel, het merveilleuze, niet nader te beschrijven, ..Welson Trio" en last but not least ..The Valley's" zullen met U de boel goed op stelten zetten.' SENIORENCARNAVAL Voor de (iets) ouderen onder U is g op maandag 1 maart, eveneens in de Mof. het seniorencarnaval, waarbij Eddy alle oude en nieuwe carnavals- toppers uit zijn orgel zal proberen te a krijgen. Aanvang 20.00 uur en kleding vrij Aangezien niet alle senioren even goed ter been zijn. vraagt Prins Pam zeer beleefd (dank je wel!) of degenen, die voor vervoer kunnen en willen zor gen, zich even telefonisch te melden bij Sjef Krujf (033-16591) Als het effe kan na 18.00 uur VASTENAVOND Nu we met zijn allen toch zo lekker aan het doorzakken zijn, nog een paar woorden over dinsdag 2 maart ofwel Vastenavond- Dan is het weer raak en opnieuw in de Mof met Achterveldse Eddy. Deze (voorlopige) slotavond van De Gouden Klomp begint ook om 20.00 uur en de kleding is vrij, ook al komt U als Adam Carnavallisten, zotten en zottinnen, dit was het woord van de Prins en de daad is nu aan U. Leusden Ajaaf! CARNAVAL IN ..DE TIL' LEUSDEN/CENTRUM - Het jonge rencentrum ,,de Til" zal zaterdag 28 februari en maandag 1 maart in het teken van carnaval staan. Zaterdag om 20 00 uur is iedereen vanaf 14 jaar van harte welkom om uitbundig feest te vieren Het ,.A en Z kwintet zal voor de muziek zorgen en de entree is f 3,--. Maandag is het carnaval voor de jeugd van 8 t/m 13 jaar Zij kunnen in .,de Til" terecht van 19.00 t/m 21 30 uur Voor hen is de entree zo laag mogelijk gehouden n.l f.1,--. Muziek ,,De Bellows" PRINS PAM IN LEERSUM ACHTERVELD - Zaterdag 28 febru ari gaat de Achterveldse K.P.J. carna val vieren in een heel grote tent te Klarenbeek. Men vertrekt met twee bussen van de Driesprong te Stouten- burg en om 19.30 uur vertrekt men van het Coöperatieplein te Achterveld. Alleen diegenen die in het bezit zijn van een kaart kunnen mee Er zijn nog slechts enkele kaarten bij het bestuur verkrijgbaar, dus die mee wil zal zich wel moeten haasten Men hoopt om on geveer 1 00 uur of 1 30 uur weer in Achterveld terug te zijn Voor de deel nemers aan deze avond zal het zeker geen al te grote opgave zijn orn zich te vermaken, want zij hebbende vorige avond kunnen oefenen op het groot carnaval in Achterveld Zondag 29 februari a s doet de Achterveldse KPJ ook mee aan de grote carnavalsoptocht in Achterveld Daar het thema is een gebeuren uit Achterveld Het K P J.-bestuur heeft het idee opgevat om de Tour de Junior uit te beelden Dit gaat echter niet met een paar leden Het K P.J -be stuur. doet dan ook een beroep aan zoveel mogelijk leden om hier aan mee te doen Men zou het liefst zoveel mo gelijk oude versierde fietsen zien ver schijnen en dan het liefst nog zonder banden Het K.P.J -bestuur hoopt dat de Achterveldse KPJ zeer goed voor de dag zal komen Het is natuurlijk zaterdag en zondag verplicht verkleed te verschijnen. ACHTERVELD - Zaterdag j.l. bracht Prins Puup op uitnodiging met zijn raad van elf een bezoek aan Schothorst te Amersfoort. Het was de eerste maal dat men daar een carnavalsviering or ganiseerde. Dit carnaval werd gehouden in een grote tent. Mede dankzij de aan wezigheid van de Achterveldse Prins met zijn gevolg is het een groot suc ces geworden. Voor de Prins Puup was dit tevens een zeer goede training even als voor zijn gevolg Want ook in Puupenkop- penland barst vrijdagavond het carna val in alle hevigheid los. Alle Puu- penkoppen worden dan verwacht in het 100 gramgebouw om samen met de Prins en zijn raad van elf het groot carnaval te vieren Het 100 gram-ge bouw gaat om 20 00 uur open. De avond zal worden verzorgd door de boeren- kapel, de dansmariekes, Eddy van de Brink met zijn magisch orgel, en de hand Los Donjos Tevens zal op deze avond de krentepuup en mogelijk ook nog enkele onderscheidingen worden uitgereikt. De zaterdag doet men het wat kalmer aan Dan zal Prins Puup enkele zieken en thuis zittende bejaarden bezoeken. OPTOCHT Zondagmiddag zal de grote carnavals optocht door een aantal straten van Puupenkoppenland trekken Aan deze op tocht is ook weer een wisselbeker verbonden Men vertrekt niet om 13 uur van het Cooperatieplein doch om 13.30 uur stipt. Om 13 00 uur is het wel verzamelen op het genoemde plein Ook de kinderen worden die middag met vergeten Na de optocht is er een carnavalsfeest in het 100 gram-gebouw Om vijf uur kunnen de ouders hun kin deren daar weer afhalen Ook de tieners en de bejaarden zijn met vergeten Maandag is er carnavals bal in het gebouw voor de tieners van 13 tot 17 jaar De laatsteavond, dedins- dag dus, is het de avond voor de be jaarden. Dan zal Prins Puup aanwezig zijn om met zijn gevolg een dans en een sprong en veel plezier te maken. Dat zal het einde zijn van het carna val 1976 ROUTE De route van de optocht op zondag 29 februari is vertrek van het coope ratieplein, Jan van Arkelweg. Pater Stormstraat. vanOldenbarneveltstraat. Verjaegde Ruijterweg. Walter van Amersloortstraat. van Oldenbarnevelt- straat, Walter van Amersfoortstraat. Pater Stromstraat. Hessenweg, voor huize St Joseph langs eindigen op het Cooperatieplein Prins Puup verzoekt wel de autobezit ters hun voertuig zoveel mogelijk in de parkeerhavens te willen plaatsen teneinde de stoet een ongehinderde door- gang te doen vinden De bewoners van de Verjaegde Ruijterweg worden verzocht hun voertuigen tijdens het paseren van de optocht niet op de Verjaegde Ruijterweg te laten staan Prins Puup en zijn gevolg wensen alle Puupekoppen een heel plezierig en gezellig Carnaval' en hij hoopt net als voorgaande jaren na afloop weer terug te kunnen zien op een carnaval dat zonder moeilijk heden of problemen doch met veel, plezier is verlopen De prijsuitreiking zal dit jaar bijl Jan Voorburg zijn In een gezellige sfeer deden de oudjes het nog best Foto Janus Visser Klompse lolbroeken een carna valsavond als deze zouden er varen. De omstandigheden waren heel anders dan anders en een bejaardentehuis is zeker qua bier niet berekend op zo n invasie van pilsmaniakken Maar dat viel goed mee. De carnavalsclub had gezorgd voor een bar met een gezellige ploeg „personeel' en voor een knap voorraadje bier. 't Hamersveld leverde glaswerk en een ,,hap en een snap", com pleet met een vlotte bediening. CENTRUM - U kunt wat l wilt, maar wij ons een bejaardentehuis echt anders voorgesteld dan wat wil vorige week dinsdagavond meegemaakt hebben in 't Ha mersveld aan de Asschatterweg Eén van de dames uit het be ltuur (afkomstig uit karnavals- kring-rr in Twente) kwam met plan voor een karnavals- wpnu i)f de directrice dat toen Rag zitten, lijkt onwaarschijn lijk' Het overleg werd besloten mét de gok maar te wagen en ^|werd Prins Pam met zijn ilg op visite gevraagd. Het inment is volkomen geslaagd iet grootste deel der bewo- irs van het tehuis heeft een jr gezellige avond beleefd. Er ird volop gedanst, gehost en ingen. fay uit Achterveld bracht zijn jische orgel en veel fantasie lavalstoppers van toen en nu fiiam zo het muzikale deel van \vond voor zijn rekening en ele Gouden Klomp deed de ist De jeugdraad van Elf brak roeg op de avond het ijs voorbeeld deed goed vol- en in de kortste keren zat iste stemming erin. En toen m Prins Pam met iedereen, die bij hem op de loonlijst staat. Vorst Jan en Vorst Hanno met hua Adjudanten plus de voltalli- Kwa.ui, de Hoffotograaf en een etje bescheiden, maar dan wel oplfcijn manier, de enige man die niet was verkleed; Sjef Knijf de uit Oeteldonk afkomstige voor- zittei van het carnavalsspul. Het Heen prachtig gezicht en ieder genoot van het schouwspel. Het door de Jeugdraad zo goed ^^tempo gebrachte gebeuren werd plots onderbroken toen Mevrouw Zeeman, directrice van t Hamersveld. bedankte na afloop van een oergezellige karnavalsavond het gezelschap van de Gouden Klomp voor de geweldige inzet waarmee zij het karnavalsfeest voor de bejaarden heb ben doen slagen. Foto Janus Visser. Jeugdprins Harro met een steek penning kwam om Prins Pa(m) te versieren. Deze kreeg zijn zoveelste onderscheiding in zijn carnavaleske bestaan en voelde zich moreel en zedelijk verplicht om ook met allerlei „zil verwerk" te gaan strooien. Als of het niets kostte en aan het eind van de avond was vrijwel een ieder geridderd Zelfs wij kre gen een vetleren medaille van plastic. Wij vroegen ons trou wens reeds af. hoe de Gouden ZEEMANSHUIS De stemming was prima, de temperatuur liep hoog op en de klok liep harder dan gedacht werd. Tegen het eind van het feest vroeg de Prins weer het woord. Mevrouw Jansen (uit Venlo) stal eerst nog de show met een Limburgs lied (of was het Duits?) en werd promt met een gouden klompje bedacht Toen was de vader van de adjudant Gijs v.d. Hoef aan de beurt voor een klomp en de prins herhaalde een oude gelofte. Hij wil nog maals proberen een biljart voor het tehuis te verkrijgen. De heer Oorthuis sr., die jaren geleden de eerste carnavalsonderschei dingen uit hout had gesneden, kreeg de volgende klomp Pam had er „kond (met een d) van gekregen' zoals hij netjes om schreef. dat Oorthuis nogal wat recreatief werk voor 't Hamers veld doet Ook geridderd werd de heer Jansen van kamer 220. Hij doet iets, wat niet mag. maar toch wordt goedgevonden en dat schijnt iets met vogels van doen te hebben. Een andere dieren vriend, die aan een klomp kwam, was de heer Wessels, die in de hal van het huis het aquarium verzorgt. Tot slot werd de direc trice, mevrouw Zeeman, die zich de hele avond best amuseerde, in de orde van de gouden klomp getild. Prins Pam bekende eer lijk, dat hij zich van de avond eerst weinig (lees niets) had voorgesteld, maar alles was hem zo meegevallen, dat hij voor stelde van dit feest een jaar lijks terugkerende traditie te ma ken. De „beentjes en de koppies" in 't Hamersveld werken nog pri ma, aldus de Prins en de fou- rage was meer dan uitstekend Dat was voor hem dan ook de reden om het tehuis in de kring en van de Gouden Klomp voor taan „Zeemanshuis te noemen Een enorm applaus bevestigde, dat iedereen het daarmee eens was. gen wel gekke hoeden, schoenen e d meegenomen worden Om ongeveer 12 00 uur zal er een optocht worden gehouden, zodat ieder een kan zien hoe fraai de jeugd zich uitgedost heeft Uiteraard mogen de ouders ook wel even hun neus om de deur van het clubgebouw steken om de creativiteit van hun kinderen te be wonderen Voor de leukste creaties zullen er wat prijsjes zijn, die na de optocht uitgereikt zullen worden. Foto Janus Visser Verloren- oude blauwe vouwfiets ro de jongensfiets, sleuteletui met vijf sleutels Weggelopen zwarte gecastreerde ka ter met wit befje; teckel (reu); Sia mese poes. Gevonden; twee bankbiljetten, zwar te muts met rode punt. blauwe ba gagedragertas Inlichtingen over deze dieren en voorwerpen kunt u verkrijgen bij de Rijkspolitie te Leusden-Zuid, Oude Rijksweg-Arnhemseweg, telefoon 033- 12141.

Leusder Krant | 1976 | | pagina 15