rs. G. Burton opende Isons Ltd. in Leusden loepskracht en nodig positie rond lieuwe verkeers maatregelen in .eusden/Z. geslaagd Sociaal-cultureel (multifunktioneel) centrum in Zuid een noodzaak )VI NCIALE J EUGDRAAD VERGADERDE IN LEUSDEN Nieuw telefoonnummer LK: 033-41495 NOG DIT JAAR SPIJKERS MET KOPPEN OUD PAPIER AKTIE "DER KRANT - PLAATSELIJK NIEUWS DONDERDAG 26 FEBRUARI 1976 J)EN/CENTRUM - Afgelopen Kvas het een grote dag voor Limited Pharmaceutical Divi- ,derdeel van één van de groot- maceutische industrieën (per- Bestand ruim 10.000 man) in |Het hoofdbedrijf is gevesügd Haod. met nevenvestigingen in .wHfeeheel West-Europa. De activiteiten in Nederland, Bel gië en Luxemburg zijn m ons land ge concentreerd en gegroeid uit de ves tiging in 1969 te Zeist. De gestadige groei maakte een ruimere behuizing - Burgemeester A. toast op de opening. H van der Post nodig en die werd gevonden in Leus den. Op 14 maart 1975 werd de eerste steen gelegd voor het complex aan de Larikslaan 4 en op 20 november van hetzelfde jaar betrok Fisons Nederland BV het pand, dat gebouwd is in twee lagen met kantoor- en opslagruimten van totaal zo'n 800 m2. Het bedrijf heeft een personeelsbestand van 13 man in de binnendienst en een 16-tal medewerkers in de buitendienst. Fi sons Nederland BV levert pharmaceu- tische preparaten, bestemd voorde be handeling van allergische aandoenin gen in luchtwegen, via de gespeciali seerde groothandel aan apothekers. OFFICIËLE OPENING Een tiental stafleden van het moe derbedrijf, w o president-directeurG. V K Burton met echtgenote en mar keting-director A Allen waren uit Engeland naar Leusden gekomen voor de om 11 oo uur begonnen officiële opening van het alhier gevestigde Fi- sonskantoor voor de Benelux. De heer A Allen was de eerste spreker met een hartelijk woord van welkom tot alle aanwezigen, w.o de heer P. Verdam (commissaris van de Koningin voor de provincie Utrecht), burgemeester A. H. v.d Post met echtgenote, de wethouders W A van Zandbrink en G. van Woudenberg, waarn gemeentese cretaris F. Mikkers, de heer S. Po lak (chef van de gemeentelijke voor lichtingsdienst), directieleden van an dere buitenlandse vestigingen, vele ver dere genodigden en het voltallige per soneel. Hij was zeer enthousiast over de vestiging in Leusden en niet alleen over het prachtige gebouw maar meer nog over de in de afgelopen 6 jaar door de Nederlandse medewerkers ver richtte inspanningen, waardoor het nieu we kantoor als een kroon op hun werk kon gelden De echtgenote van Fisons president-directeur onthulde hierna een plaquette met daarop de woorden: ,,This Fisons office was opened by Mrs. George Burton on the 20th fe- bruary 1976" Zij vond het gebouw marvellous" en de plaquette kreeg een mooi plaatsje in de conferentie zaal. Burgemeester A. H v'.d. Post kreeg hierna het woord Hij richtte zich, namens het gemeentebestuur en de Utrechtse Commissaris van de Ko- hingin, in het Engels tot de president- Öirecteur van Fisons en de overige dames en heren. Hij wenste vooral de gasten uit Engeland en de andere Eu ropese landen een prettig verblijf in Nederland en speciaal in Leusden. Mr v. d. Post bracht naar voren, dat Leusden in 1977 haar 1200-jarig be staan hoopt te vieren en van een - Mevrouw George Burton, die zojuist de officiële openingshandeling heeft verricht typisch landelijke gemeenschap ge groeid is naar een zeer florisserend dorp Het inwonertal is de laatste 5 jaar vrijwel verdubbeld en bedraagt thans ongeveer 19.000. De snelle groei bracht ook de nodige problemen met zich mee op sociaal-cultureel gebied, i.z. de ontwikkeling van winkelcentra, faciliteiten op het terrein van onder wijs, sport en recreatie en niet in het minst inzake de werkgelegenheid. WERKGELEGENHEID ,,Bij de eerste-steenlegging", aldus de burgemeester, ,,hetik reeds gesteld, dat Leusden een woonfunctie dient te vervullen, doch om te vermijden, dat het een slaapstadje wordt, proberen wij werkgelegenheid te scheppen voor tenminste 50% van de inwoners. Juist daarom stellen wij het op hoge prijs, dat een Brits concern met een erken de reputatie Leusden als vestigings plaats heeft gekozen als uitgangspunt voor haar activiteiten in Nederland, België en Luxemburg. Wij zijn zeer er kentelijk voor de gracieuze opening van dit gebouw door mevrouw Burton, waar mee u zich aansluit bij ons streven tot vergroting van het aantal arbeids plaatsen in Leusden Het aantal Leus- denaren onder uw medewerkers bewijst, dat dit geen loze kreten zijn" Met de wens, dat dit Nederlandse onderdeel van het concern zich mag ontwikkelen tot een florissante onderneming, be sloot de burgemeester zijn rede. De heer A. G. M Oomens, general-mana ger van Fisons Nederland, dankte de heer V.d. Post en de overige aanwezi gen, waarmee de ochtendplechtigheid beëindigd was In de namiddag werd van 14.30 tot 16.00 uur een receptie gehouden, waarop wij o m heel wat raadsleden en hogere gemeente-amb tenaren het nieuwe kantoor in ogen schouw zagen nemen. Er zijn momenten, dat u graag een stuk zou willen schrijven. Als u echt wat op uw lever hebt, wat let u dan? Schrijf een stuk. Onze ko lommen staan er voor open. Maar hou het wel netjes. Doen wij ook. En ons adres staat op pagina 3. i onzer verslaggevers) iDEN - Wat het jeugd- en jon- rk in Leusden het meest nodig een behoorlijke accommoda- minstens één beroepskracht, iet zo nieuwe, eisen kwamen |ens naar voren tijdens de ver- die de Provinciale Jeugd- echt in ,,de Til" in Leusden laast de normale agenda, hield !h vooral bezig met de Leusden- lematiek. ier J van Houwelingen, voor- ran de provinciale jeugdraad. Ie bijeenkomst met de mede lij te zijn in Leusden te kun- rgaderen Hij wees erop dat k voor jeugd en jongeren voor- veldwerk is, en dat dat niet alleen voor de mensen aan de basis maar zeker ook voor het bestuur geldt Vervolgens schetste de heer Van Hou welingen de structuur van de Jeugd raad. Hij liet weten dat de raad na jarenlang als vereniging bestaan te hebben, sedert enige tijd een stich ting was. Deze verandering was mede noodzakelijk doordat de jeugd tegen woordig op een andere manier zijn vrije tijd doorbrengt dan vroeger Heden daagse jongeren besteden hij vrije tijd steeds minder in verenigingsverband ,,Veel jongeren wensen zich niet te organiseren. Toch vragen wij ons met belangstelling voor hen af, wat ze wil len en welke voorzieningen er voor hen getroffen moeten worden. We willen ons daarbij kunnen richten tot alle jongeren. Vandaar de stichtingsstruc tuur, die wat meer open is dan die van een vereniging", aldus de heer Van Houwelingen. De voorzitter wees er met nadruk op, dat de Jeugdraad geen verlengstuk van de overheid is. Wel rekende de heer Van Houwelingen het tot de taak van de raad „om de stem van jonge mensen bij de overheid te laten ho ren, hem ter bestemde plaats over te brengen" En dat alles dan opdat de jongeren mee helpen bouwen aan de samenleving. Op zijn beurt verklaarde de heer C. Cloosterman, voorzitter van de Stich ting Jeugdraad Leusden, blijtezijnmet de aanwezigheid van de provinciale bestuurders. Aan de hand van een stencil legde hij de samenstelling en de werkwijze van de jeugdraad uit. Spre- - Een aandachtig publiek. kend over speciale Leusdense pro blemen kwam de heer Cloosterman tot de constateting, dat voor het jeugd werk een boerderij nodig zal zijn. Wat betreft de beroepskracht, zo liet de heer Cloosterman weten, is men er bij de jeugdraad nog niet helemaal uit of zo iemand ambulant zou moeten zijn, dan wel de zorg voor één centrum zou moeten dragen. In de loop van de avond kwam van verschillende kanten de sug gestie. dat een beroepskracht het beste de zorg van één jongerencentrum zou kunnen dragen Tenslotte zat de heer Cloosterman met de vraag, hoe de sub sidieregeling in Leusden in elkaar zit. Momenteel krijgen Achterveld, Leus den-Centrum en Leusden-Zuid ieder f. 1 250,-- per jaar. De in de zaal aanwezige wethouder G. van Woudenberg kon ook niet hele maal uitleggen, waarop die subsidie ge baseerd was. ,,Maar we hebben van de zijde van jeugdverenigingen nooit een begroting gehad, waarop we een subsi die zouden kunnen baseren en evenmin is er ooit om een verhoging gevraagd", aldus de wethouder Daarop volgde een korte en bepaald niet hevige discussie, waarin duidelijk werd dat er naast vrijwilligers een beroepskracht nodig is. Ook kwam naar voren, dat de communicatie met de ge meente, hoewel niet slecht, nog lang niet optimaal is Met name werd de vertegenwoordiger van de gemeente raad in de jeugdraad genoemd, die weinig tijd lijkt te hebben voor dit werk. Na deze discussie handelde de provinciale jeugdraad de rest van de normale agenda af LEUSDEN/CENTRUM - Vrijdag 5 maart zal er weer oud papier ver zameld worden voor de hobbyclub. Van af 18,30 uur kunnen kranten, tijdschrif ten e d. ingeleverd worden bij de ,,Til". U kunt bij dit jongerencentrum ook eventueel verdere inlichtingen krij gen. We redaktie) [JSDEN/ZUID - Naar aanleiding o vorig jaar gehouden bijeen- waarin de gemeente plannen doorgelegd inzake de verkeers- beveiliging rond de Paletschool en de kleuterschool De Blokkendoos, werd kortgeleden een expositie gehouden van plannen, zoals die tot stand waren ge komen na de opmerkingen van de be woners van Leusden/Zuid. Zoals be kend was het plan om de twee scho len geheel in te bouwen in één grote verkeersdrempel, maar daartegen be stonden nogal wat bezwaren. De nu geexposeerde plannen - die een redelijke belangstelling trokken van de Leusden-Zuid-bewoners - zijn op aanwijzing van die bewoners zoda nig gewijzigd, dat aan vrijwel alle wensen tegemoet is gekomen. Langs de Blokkendoos in de V. Boet- zelaer v. Oosterhoutlaan komt een ver keersdrempel van ongeveer honderd meter lang Hierdoor wordt bereikt, dat de kleuterschool één geheel gaat vormen met de Paletschool en de kin deren veiliger de weg over kunnen steken In feite komt het er op neer, dat de weg op stoephoogte wordt ge bracht. Het verkeer zal verder geen enkele belemmering ondervinden. Langs de Paletschool (Willem de Zwijgerlaan) heeft men toch voor een andere oplossong gekozen. Hier zal - even voorbij de bocht - een ver keersdrempel worden aangelegd van vijf meter, honderd meter verder e- veneens Daartussen in zal in de leng terichting van de weg een bloembak Beelden van de expositie. worden aangelegd, waarin bloemen, struiken of bomen Het voetpad langs de Paletschool (v. Boetzelaer v, Oosterh laan en Willem de Zwijgerlaan) zal worden ver plaatst, zodat tussen rijweg en voetpad een strook grond vrij komt, voldoende voor een stevige beplanting van heesters en struiken. De kosten van ditprojekt: f. 43.500,-. LEUSDEN - In verband met het feit, dat het kengetal van Leus den/Centrum (03496) zal worden gewijzigd in dat van Amersfoort (033) - de telefooncentrale van Leusden wordt een Amersfoortse wijkcentrale- zal met ingang van za terdag 28 februari, 's morgens om acht uur, het telefoonnummer van de Leusder Krant worden gewij zigd. Zoals bij de meeste telefoon nummers in Leusden/Centrum het geval is, zal een 4 voor het be staande nummer worden geplaatst. Na 28 februari kunt u de Leusder Krant bereiken op nr. 033 - 41495. Houdt u er rekening mee? (Van de radaktie) LEUSDEN/ZUID - Dat een sociaal-cultureel centrum in en voor Leusden/ Zuid een noodzaak is, daarover was men het vorige week donderdag tijdens een speciale bijeenkomst in Het Trefpunt wel eens. Sinds de enige jeugdac- commodatie van Leusden/Zuid, ,,De Grote Kuip", is verdwenen, is er vrij wel .geen accommodatie meer, die voor de jeugd permanent beschikbaar is. Ook voor andere doeleinden op cultureel en sociaal gebied ontbreekt vrijwel elke accommodatie. Wethouder G. van Woudenberg en de heer Boogaard van de afdeling Welzijnszaken waren dan ook naar Leusden/Zuid gekomen om met de inwoners (voornamelijk vertegenwoordigers van verenigingen) te overleggen over de te realiseren mogelijkheden. Eén ding werd daarbij wel duidelijk: terug naar de Ooievaarshorsterweg of waar ook aan de overzijde van de Arnhemse- weg, wilde men beslist niet. Het zal echter moeilijk zijn een geschikte plaats in Leusden/Zuid te vinden, omdat de ruimte binnen de bebouwde kom vrijwel geheel vol is. Voor een multi-funktioneel gebouw zoals de gemeente voorstaat met een oppervlakte van ongeveer 6000 vierkante meter, is een dergelijke ruimte vrijwel niet meer beschikbaar. Er werden verschillende suggesties gedaan, zoals ten zuiden van het gymna- I stieklokaal en dan desnoods in twee bouwlagen om de totale oppervlakte zo klein mogelijk te houden. De aanwezigen waren het daar wel mee eens. Een andere mogelijkheid is de boerderij aan de Arnhemseweg, die ter beschikking is. Van gemeentezijde was men daar tegen. Mogelijkheden, waar wethouder Van 1 Woudenberg wel enthousiast voor was: aan de Tabakssteeg of aan de Maanweg. Alle suggesties zullen nu op hun realiseerbaarheid worden onderzocht. De j heer Boogaard deelde mee, dat het wel in de bedoeling ligt om nog dit jaar spijkers met koppen te slaan en Leusden/Zuid aan een volwaardige sociaal- I culturele accommodatie te helpen.

Leusder Krant | 1976 | | pagina 5