Vastenavondbal werd waardig sluitstuk van geslaagd carnaval et senioren-feest als hoogtepunt deel Achtervelds carnaval Open brief aan het bestuur van de muziekvereniging „Lisiduna" KPJ-Leusden ronde verder Nieuwe aktiviteit De Zonnebloem jeusden, iet was tof! Ingezonden: bezoek aan deze mensen Ook vergat hij niet om de Zonnebloem helpsters, die steeds op de bejaardensoos pa raat zijn, lol toe te zwaaien Met een optreden nogmaals van de Jaspa's be staande uit broer en zus Valkengoed en Hans Jansen, een optreden van de jonge Tom Ossendrijver als Cor- ne van Gorp met de Sousaphoon en mevr Van Lierop als Vader Abraham naderde zo het einde van deze avond, maar ook van het carnaval 1976. Voor het echter zover was werd door Prins Puup mevrouw Tollen op het matje geroepen, die in verband met haar verjaardag van Prins Puup een leuke attentie ontving Na de trekking van een kleine loterij werd de prijs be kendgemaakt voor het mooiste cos- tuum De winnares was de 75-jarige mevr. Smit uit de Van Oldenbarne- veltstraat. Na nog een polonaise te hebben gelo pen dankte Prins Puup allen voor hun aanwezigheid en fijne medewerking. Hij dankte iedereen die had meege werkt om het Achterveldse Carnaval zonder een wanklank te doen verlopen. Buiten de onderscheidingen die Prins Puup tijdens het groot Carnaval had uitgereikt werden door hem nog twee onderscheidingen uitgereikt en wel aan Gradje van de Breemer-Schouten uit de Hessenkar, die als eerste waardin werd opgenomen in de orde van de Puup en aan Dick Schut, oud Achtervelder, ACHTERVELD - Het carnavalsfeest in Achterveld werd ook vorige week maan dag en dinsdag in het Puupenkoppenland gevierd. Maandagavond was het de beurt aan de tieners van 13 t/m 17 jaar. Toen Prins Puup met zijn gevolg de zaal van het 100 gram gebouw binnen kwam waren er ongeveer 300 tieners aanwezig De Four Hands en de boerenkapel wisten er al heel spoedig de stem ming in te brengen. Al heel vlug waren de beentjes van de vloer en rolde de ene carnavalshit na de andere door de zaal. De hos- en danspartijen werden aan gevoerd door Prins Puup, de Raad van Elf en hun dames. Het was een echt ieugdfestijn dat zeer tegen de zin van de jeugdige bezoekers om 23.00 uur werd 'beëindigd i De dinsdagavond was voor de bejaar den Ook dit bejaardencarnaval werd gftuden in het 100 gram gebouw en werd een grandioos succes. Ongeveer 160 bezoekers waren hier aanwezig Veel oudjes hadden er niet tegen op ge zien om zich in een carnavalscostuum teïteken Nadat Prins Puup met zijn Kd van EU en hun dames, vooral en door de dansmariekes en de "■enkapel de zaal betraden, heerste heel spoedig een gezellige car- [alssleer Prins Puup riep alle aan- jen een hartelijk welkom toe. Hij zeer verheugd dat er zoveel aan- jen waren en hij hoopte dat de oude jne ook deze avond zou meewer- om het carnaval in Puupenkoppen- met een grandioze avond te be- [iten ^JJit de reacties van de aanwezigen ueek wel dat het niet aan hen zou liggen Direct na de speech werd al een grote polonaise ingezet onder de vrolijke klanken van de boerenkapel Hn-na bleek dat er deze avond wel ha een en ander op het programma Rbnd Jat zou worden gebracht door Achterveldse amateur-talenten. Na de polonaise kwam al direct het optre den van de nog zeer jeugdige zusjes Miry en Jaqueline Enters respec tievelijk met een imitatie van Ria Vilk met het liedje Mannen" en met een imitatie van Corne van Gorp met De Sousaphoon De vertolking was giindioos en beiden werden dan ook met een daverend applaus beloond Ni dit optreden was het de beurt aan (Ren met zijn gitaar, Hans met zijn tel en Eric met zijn drums Ook dit amateur gezelschap bracht een stukje muziek dat door allen zeer gewaardeerd werd Deze muziek werd algewisseld met een polonaise, muziek van de boerenkapel en het optreden van het ac cordeon-trio de Jaspa's Ook allen Achterveldse amateurs Door de Jas pa's werden veel bekende melodieen gespeeld en al heel spoedig deinde de hele zaal mee op de door hen ge brachte muziek Onder grote hilariteit werd hierna het stukje opgevoerd van ..in de Kark zei de domineeEen uitgelezener gezel schap had men hiervoor niet bij elkaar kunnen knjgen. Ze zeggen wel eens hoe krijg je ze bij elkaar, maar dat was hier ook zo. De dominee was Her man Baaiman, de wafelmeid mevr Jansen, de heks mevr Enters, de ba rones mevr Westerlaak, de lichtma troos Wim van Bekkum. de meid tante Door en de oude heer de heer Van Co- legem Deze waren nog maar juist van het toneel verdwenen ol er verscheen een Veluws boertje, die was vergezeld door zijn twee kinderen. Nadat hij enkele woorden tot de aanwezigen had gericht werd hij door zijn kinderen zo van de wijs gebracht dat hij uit barstend in een schaterbui niet meer in staat was verder te spreken. Deze heer, een zekere Jan Voorburg, redde zich uit deze benarde situatie, door de hele zaal een rondje te pre senteren, dat met een daverend ap plaus werd ontvangen Nadat het rondje was verzorgd ver scheen de heer Theo Wijntjes op het toneel. Hij dankte namens alle bejaar den en zieken Prins Puup voor zijn nu wonende in Barneveld, omdat hij het zover heeft geschopt en tevens fungeert als adjudant van de Dubbel- dooiers. Ook Prins Puup en zijn adjudant werden tijdens het Carnavalsfeest ge ridderd en wel door de president van de Dubbeldooiers uit Barneveld. Tijdens het carnavalsfeest in de Roskam en het tienerbal werden er prijzen uitgereikt voor het mooiste of leukste costuum. In de Roskam was de eerste prijs voor de Drie Dikke Dames, de tweede voor Pipo de Clown, de derde voor Zilverschoon, de vierde voor de Boef, de vijfde voor de Ma trozen en de zesde voor mevr. Eggen- kamp Op het tienerbal vielen de prijzen als volgt: Individuelen: 1De witte poes 2 De zwarte poes 3. De Pater 4. Corne van Gorp Paren: 1 Het bruidspaar. 2. De Ezels 3 De Mexicaantjes Groepen: 1 De groep met de spijker in hun kop. 2. De drie vrouwen. Achterveld kan weer terugzien op een carnavalsfeest dat zonder enige wan klank is verlopen en dat in de notulen weer als grandioos kan worden ver meld. Dit dank zij de medewerking van iedereen, maar zeker ook dank zij de enorme inzet van Prins Puup met zijn adjudant en raad van elf. Ook de boerenkapel en de dansmariekes hebben zeker het hunne er toe bijgedragen en een woord van dank verdiend. (buiten de verantwoordelijkheid van de redaktie) Als je zo na die drukke karnavals- eken op aswoensdag de balans op- aakt ontkom je niet aan een eind- uklusie. Voor mij als animator en nvoerder van het Leusdense kar naval bij de Gouden Klomp voor het eizoen '75-'76 is het niet moeilijk om aan te geven waarom ik zeer te- 'eden het hele karnavalsgebeuren kan sluiten. Dus een gunstige eindkon- usieü! Het hele karnaval hangt en staat bij een optimale medewerking van al les en iedereen wat iets met karnaval maken heeft of er iets voor voelt Dit dat oogpunt gezien is het afgelopen eizoen gewoon grandioos geweest. Van erschillende hoeken waaruit we het jog niet verwacht hadden is goed ge- eageerd op onze oproep om toch voor- il ook aktief mee te doen. Te begin- ien met het karnaval in ,,Het Zee manshuis" van ,,'t Hamersveld" tot met ,,de laatste dinsdag" in de lof is er eer gebracht aan de juiste arnavalsgeest Wat hebben we toch ook Vooral genoten bij de start in ,,'t lamersveld" Aangezet en automatisch goed ge luimd door het prachtige voorjaars- 'eer hebben we kunnen genieten van een prachtige optocht voorafgegaan toor E M M. uit Leersum (Eenheid Machtige Muziekmakers). Hartstikke loed Dank aan Wim Houtveen, Alands- *ek, Brandweer, Rossenbergschool, Jiljartver .Leusden" en aan de prach tige groep die meeliep onder dat [einige motto ,,Als ik zo'n kop had, J®tte ik mijn kont een hoedje op". Jank aan de kreatieve kommissie voor «o prachtige prinsenwagens van de junioren en senioren Dame ook aan slijter Van de Hen gel, die aan onze stemmen al hoorde dat een extra pilsje niet te versma den was en ook prompt een extra portie aan boord bracht. Dank ook aan Alfred Benzon b.v. die zorgde dat wij gratis de jeugd vanuit de hoogte" een frisse mond konden bezorgen Dank ook aan onze wethouder en loko-burgemeester de heer W. A. v Zandbrink die na de altijd zeer goede voorbewerking door de heer Polak ons in plaats van de door ziekte afwezige burgemeester de sleutel ,,in het volste vertrouwen" met een passend praatje overhandigde en met ons een dronk uitbracht op het welslagen van de Leusdense leut Dank tot slot ook aan alle karna- valvierders waarvoor, waardoor en waarmee we de zaak hebben kunnen ma ken tot een geinig, leutig en bovenal ook gepast kamavalsfeest Leusden, het was tof. Alaaaaaaaaaaaaaaaaf Prins Pam+ Piet Wendel LEUSDEN-ZUID - Op 2 maart sloot de Gouden Klomp het carnavals-sei zoen voorlopig af (op 20 maart volgt nog Midvasten) met het Vastenavond bal voor iedereen, die daartoe nog in staat was na alle vermoeiende mallig heden van de voorgaande dagen. De drie dolle dagen zijn weer voorbij, de lekkere meezingertjes hebben hun beste tijd weer gehad en ook het carnavalsbier was weer best. Het druk bezochte Vastenavondbal vond plaats in de tijdelijke residentie van Prins Pam. Het waren ook zware dagen voor de heer en mevrouw Van der Weide, de eigenaars van ,,De Mof". Goed, ze zullen er wel een paar stuivers aan overgehouden hebben, maar ze ston den beslist niet te wapperen met hun handjes. De Mof was uitstekend ge schikt voor de carnavalsfeesten en geen wanklank werd er gehoord, zelfs niet van brekende glazen. Niet voor niets werden waard en waardin door Prins Pan onderscheiden met een gouden klomp. En daarbij werd nog niet eens gerept over de „troep", die na afloop nog opgeruimd diende te worden. In de loop van de dag vond nóg een plechtigheid plaats De Senaat en de Raad vonden het nodig de vrouw van de prins met een knots van een bloemstuk schadeloos te stellen voor de grote overlast, die men haar had berokkend En dat was verstandig van hen en terecht, dachten wij Maar om acht uur begon opnieuw weer de pret in De Mof en iedereen zong, dat het gras weer twee kontjes hoog stond. dat de oude Sint Jan er wel wat van kan en meer van dat fraais De vrien den van het schuimend bier hadden plezier en dachten niet aan het blaas pijpje, maar des te meer aan een oud (Vlaams?) spreekwoord: „Geen dorst wordt door het bier geblust. Hoe meer men drinkt, hoe meer men lust!" En daar leek het ook wel op. De prins raakte langzaamaan ook door zijn on derscheidingen heen en als laatsten werden na Wil v d. Belt de dames v. d Veer, Den Hartog en Maas, als braintrust achter het kindercarnaval, met een gouden klomp opgezadeld Achterveldse Eddy bleef de hele avond aan de gang met zijn muziek doos en deed dat blijkbaar zo goed, dat hij nu reeds met een contract voor het volgend jaar in zijn zak loopt en nu wij het toch over lopen hebben zij nog vermeld, dat de avond voor iedereen te snel naar het einde liep Sjef Kmjf, de z.g. onverwoestbare voorzitter van het spul, was dicht bij total loss, maar nog nuchter genoeg om mede te delen dat „geen jaar zo goed geweest was als dit carnavals jaar" en dat geloven wij graag. Tot slot van het feest bood Prins Pam de dames van de Raad van Elf een rode roos en een lolly aan. De juiste zin van deze combinatie is ons ont gaan, maar was o.m. bedoeld voor hun schattige pakjes en die kwamen niet uit het rek bij C en A. maar waren hoogsteigenhandig in elkaar geprutst door de dames Het compliment ont lokte nog de belofte om de pers (de enigen, die niet „gekleed" waren) het volgende jaar minimaal te voorzien van een boerenkiel Het slotwoord van de Prins, getroffen door een langzaam maar zeker opkomende aanval van schele schorheid, was onverstandbaar maar het kussen ging hem nog meer dan uitstekend af en daar was hij blij om Precies op het middernachtelijk uur vertrokken de Prins en zijn Rak kers, die inmiddels hard aan vakantie toe waren, katers, lege bierglazen en schorre kelen achterlatend. Leusden, Alaaf! (buiten de verantwoordelijkheid van de redaktie) Geacht bestuur. Via hetzelfde medium dat U verkoos om bepaalde zaken rondom het niet optreden van uw majorette-tamboer en harmonie-orkest tijdens de karna- vals optocht aan de openbaarheid prijs te geven, menen wij u ook te moeten antwoorden. Antwoorden omdat U naar onze mening bepaalde aspecten niet juist weergeeft en daarnaast ook per tinente onwaarheden laat schrijven. Wij zullen U in volgorde van het gebeurde repliceren en deze ook met goede argumentatie staven, Onze vereniging verzocht U 27 jan. schriftelijk om uw medewerking tijdens de optocht van 28 febr. vanaf ongeveer 10.00 uur te Leusden-Z t/m 14.15 uur bij de Til in Leusden-C. In uw antwoord van 5 febr. schrijft U bereid te zijn uw medewerking te verlenen (muziek, tamboers en ma jorettes) tegen een vergoeding van f 150,-- per uur. U rept in het geheel niet over de tijdsduur, die U volgens publicaties in de Leuderkrant van 1 maart, veel te lang vindt Over 2 uur lopen is nimmer door wie dan ook ge sproken Ons bestuur heeft, geschrokken van de hoge tarieven, dinsdag 10 februari, 's avonds, tel. kontakt gezocht met de heer H. Verhoef en Donselaar, hetgeen slechts met laatstgenoemde gelukte. In een gesprek waaruit bleek, dat van uw zijde zeker geen water bij de wijn zou worden gedaan en waarin o a werd gesteld, dat wij er rekening mee dienden te houden dat lang niet ie dereen van carnaval houdt en dat u slechts wilde optreden tegen de in de brief genoemde vergoeding en boven dien ijs en weder dienende of te wel als het slecht weer is in het geheel niet Daarop hebben wij als bestuur naar alternatieven gezocht en gelukkig gevonden Tenminste 3 verenigingen zonder binding met Leusden hanteer den lagere tarieven en rekenden ook geen reiskosten. E M.M. uit Leersum is het uiteindelijk geworden en niet tegen bedragen die in verhouding staan tot de tarieven die u meent te moeten hanteren Wij hebben U daarop 21 februari laten weten, uit financiële overwegin gen geen gebruik van uw diensten te kunnen maken. Een bedrag van f ±650,-- ging ons te ver. In dezelfde brief hebben wij ons misnoegen geuit over deze gang van zaken en u gevraagd, waarom een zustervereniging zonder enige vorm van winstbejag zoveel dien de te betalen. Uw antwoord op 3 maart met te stellen dat u ons in voorgaande jaren hebt willen helpen, maar dat U vindt dat een vereniging van 4 a 5 jaar in staat moet zijn om deze bedragen te betalen. Wij vinden het dan toch wel vreemd, dat U, een vereniging van bijna 66 jaar, ook een beroep deed 1 en doet op anderen om financiële hulp om kleding etc. te kunnen aanschaf fen. Kennelijk hanteert u voor andere verenigingen ook andere normen Wij dachten en denken nog steeds, dat het zinvoller is om elkaar zoveel moge- lijk terwille te zijn ongeacht de leef- j tijd Wanneer we de zaken nu globaal rangschikken, moeten we stellen dat U de problemen die ontstonden toe- v schrijft aan een gebrek aan kommu- nicatie en aan de te langen duur van de optocht Het een is onjuist en het andere is door u pas achteraf ter tafel gebracht Met betr. tot de tijds- duur kwam bij ons nog wel de vraag op; hoe lang u verleden jaar dan wel j in Duitsland in de karnavalsoptocht meeliep na zo'n vermoeiende reis i: Tot slot nog iets over de dansma- riekes. We maakten met u een dui- j delijke jaarafspraak. Zes meisjes zou- den voor ons optreden tegen een ver- goeding van f 10,-- per meisje en daarnaast 5 consumptiebonnen. Al vóór de le avond ging u aan deze afspraaki tornen U wenste voor 2 verloofden' van de meisjes hetgeen werd toege-j zgd. Er kwamen er echter vijf. Voor de tweede avond vernamen we, steeds' na overleg met uw fam. Berends eni onze heer Valkenet dat de meisjes niet meer wilden komen, omdat de ver-j loofden bezwaar hadden. Na veel ge-j praat over en weer verschenen er toch zes meisjes. Het dient gezegd dat het 2e optreden veel leuker en spontaner overkwam Voor het laatste optreden was ei I weer vooraf contact. We kregen tel horen dat de meisjes wel wilden op-1 treden maar dat ze naast f 10,-- pen meisje ook een vrijkaart wensten te ontvangen benevens 5 consumptiebon- jl nen. Opgeteld komt dit neer op f 28,5Cj j| per meisje. Voor een optreden van eer j half uur tot max. drie kwartier dach- 'I ten wij wel wat te veel. Bovendier' vernamen we diezelfde avond ook nog' dat we er rekening mee dienden t€ houden dat het 't volgend jaar het dub-i bele zou zijn Dat deed voor ons dc> deur dicht Ook wij betreuren het dal! dit alles zo moest passeren, maar stellen wel prijs op een open kaarl, spelen en de zaken niet verdraaien Dat open kaart spelen zullen wij ook; beslist doen wanneer het bestuur var Lisiduna ons een datum, tijd en plaats noemt waar we met elkaar van ge dachten kunnen wisselen. Hoogachtend, S. Knijf, Voorzittei Pam P Wendel. De Gouden Klomp i LEUSDEN - Op de provinciale krea tieve dag van de K.P.J., gehouden cp 7 maart j.l. in „Boschlust" te Zeist, heeft de K PJ „Leusden" zich ge plaatst met het onderdeel Improvisa tie, voor deelname aan de landelijke kreatieve dag Leusden had deze 3 woorden (taart jes, burgemeester en rock-muziek), ter beschikking om een toneelstukje te maken. Omdat pick-up etc. niet voorradig waren, werd het woord rock-muziek omgebouwd door uit een rokje muziek te laten komen Verder waren er op deze, voor de K.P.J. zeer geslaagde dag ook nog de onderdelen kort- en langoptreden waarbij zeker de afd. Schalkwijk bij het lang optreden de kroon spande met een daverend optre den 's Avonds was er dansen m.m.v de „Mustangs" die ervoor zorgden dat de goede stemming erin bleef. Om he volgende succes van de K.P.J „Leus den" mee te maken, moet je mee gaan naar zaal „Orpheus" in Apel-1 doorn op 21 maart a s LEUSDEN - De Zonnebloem-afde ling Leusden, gaat naast de handwerk club voor bejaarden (onder leiding var mevr Horst) starten met een soortge-j lijke club voor de wat jongere damesj op donderdagmiddag van 2 uur tot uur in de Johannes-Hoeve Aanmeldingen hiervoor kunnen ge schieden bij de leidster, mevr Uilen broek, Asschatterweg 159, tel 033 42907 Het gaat hier, om het vervaardige;' van moderne werkstukken ten behoevjj van de Zonnebloem-activiteiten DONDERDAG 11 MAART 1976 13

Leusder Krant | 1976 | | pagina 13