Gelijkspel voor Impala-vojleybalsters oda(zo.) won de erpuntenwedstrijd Vierde school-voetbal toernooi in Leusden Roda(zat) bij op een dood S0VA spoor Ziekenhuiscompetitie Stetboys gaat van start RO TTCL start tweede helft van voorjaarscompetitie OA VERLENGDE HAAR TRAIN ERSC0 NTRACTEN Impala-junioren deden mee aan Nederlandse kampioenschappen 1JSDER KRANT-SPORT DONDERDAG 11 MAART 1976 blijven scoren, zodat deze set voor im pala met maar liefst 15-5 verloren ging. Ook in de derde set was het Hellas dat de punten maakte Impala kwam met 14-8 achter voordat er wat aan deze achterstand gedaan kon worden. Het was echter te laat, zodat ook deze set verloren ging, 15-12. Impala moest uiteraard de laatste set winnen om althans een punt in Leusden te houden. Dit lukte uitstekend Vanaf het begin van deze set had Impala het initiatief en werd Hellas zo onder druk gezet dat de Nunspeetse dames niet in staat bleken om nog tegenstand van be tekenis te bieden. Met 15-5 werd de set door Impala gewonnen, zodat een 2-2 gelijksopel bereikt werd. Voor a.s. don derdag 11 maart staat er een bijzonder zware klus voor de dames op stapel. Om half negen moet namelijk aange treden worden tegen het hoog geno teerde SSS. In de eerste ontmoeting tus sen beide teams behaalde Impala een verrassend gelijkspel. Wellicht dat de dames in deze uitwedstrijd wederom een aangename verrassing kunnen zor gen. De wedstrijd wordt gespeeld in de Barneveldse Veluwehal en begint zoals gezegd om half negen. Tegelijkertijd treedt het eerste herenteam aan in de uitwedstrijd tegen het Soester SW 2, een bijzonder lastige tegenstander, waar in de eerste wedstrijd maar ter nauwernood met 2-1 van werd gewon nen. Het is aan te nemen dat SW het Impala opnieuw erg lastig zal maken. De wedstrijd wordt gespeeld in de Spor thal Beukendal te Soest en begint om kwart voor negen. Voor de overige Impala-teams ziet het programma er voor de komende week als volgt uit. Donderdag 11 maart: Meisjes, junioren: 19.00 uur: NVC-Impala Woensdag 17 maart: Heren, vierde klasse: 19.00 uur: SH '71 2-Impala 6 20.00 uur: SH '71 3-Impala 5 Dames, vierde klasse B: 20.00 uur: Impala 4-SH '71 2 Dames, vierde klasse A: 20.45 uur: Impala 5-Surf '71 3 Heren, derde klasse B: Impala 3-SH '71 Dames, derde klasse: 21.35 uur: Impala 3-SVH 3. USDEN/CENTRUM - In een tem- luur, waarbij je zou denken, dat nog een Elfstedentocht in het ver- t ligt, werd zondag de uiterst be- fijke ,,vierpunten"-wedstrijd l'46-De Zebra's gespeeld. Span- Iwas het treffen wel, doch het deed niet volledig de koude vergeten, ^nder de indruk van de geweldige der gestreepten gedurende de weken, begon Roda met een offensief. Geholpen door de dwars over het veld waaiende e maar vooral ijskoude wind, werd de rust bijna voortdurend op de gËlpa-helft gespeeld. Pas tegen de 10e minuut kwam de eerste uitval van de gasten, doch Gert Osnabrugge (wij dachten eerste een teësjsve-doelman te zien, maar Gert bleek net terug van de kapper) redde reffelijk Heel lang hield de i-verdediging stand, maar in de inuut gaghel mis. JackeydeSma- linder terugspèleritl dan anders, bracht de bal hard in de doelmond der Bora's Uit een verdedigingsfoutje |kreeg Jan van Uffelen een kans en die Inam hij ook waar. Zo is Jantje wel! Met zijl,.verkeerde" voet schoot hij Roda ha^d en zuiver naar 1-0. Dit doelpunt jmoiet wel de rust om de roodzwarte |plcteg hebben gebracht, want ineens was helkrampachtige weg. Doelpunten ble ven nog uit, maar Roda hield het geweer in de aanslag. Kort voor de rust werden de Zebra's nog even gevaarlijk en een misser van Schoonderbeek werd bijna fataal. Doelman Osnabrugge kwam op tijd uit zijn hok en zorgde voor een on gewijzigde stand bij de thee. Roda hervatte de strijd met hetzelfde aanvallende spel, maar nu werkte de wind m het voordeel der gasten, die langzaam maar zeker het middenveld gingen beheersen. Juist in een periode van Hilversumse druk viel de beslissing. Uit een aanval van Roda kwam de bal bij Jan Pouw, ook nu een goede vervan ger voor de nog steeds geblesseerde Wil Snoek. Jan bracht het leder hoog voor het Hilversumse doel, waar Jos v^n Kooy net voor de grijpgrage handjes van de Zebra-goalie koppend gebruik van kon maken. Zijn voortdurende zwoegen werden met dit tweede doel punt wel prettig beloond. Deze treffer viel in de 25e minuut en deed velen langs de lijn iets van de koude vergeten, vooral toen scheidsrechter Van Lunte- ren niet van gisteren bleek en de hard nekkige bezwaren van de Zebra's tegen dit doelpunt negeerde. Toch was Roda nog lang niet in veilige haven en naarmate het eindsignaal na derde werd de toestand steeds hachelij ker. Het begon een kwartier voor het einde toen de gasten probeerden het ge tij met alle geweld te doen keren. Zij brachten twee reserves tegelijk aan het front, waar het spel ondertussen steeds minder op voetbal ging lijken. Koppig als echte sebra's (of gebeurt dat alleen bij ezels?) bleven de gasten geloven, dat zij het nog konden redden en toen Henk van 't Klooster bij een uitgelokte poging tot natrappen (hetgeen overigens ook is verboden) naar de warme douches werd verwezen, werd het voor Roda nog heel erg moeilijk. Leusden hield stand, doch vraag maar niet hoe. De tijd van het „voetbal op klompen" en het „opgeruimd staat ne tjes" was volledig terug. Met Abe Snoek aan het hoofd hielden de tien Rodasia- nen het elftal uit radio-city stevig in be- dwang. De slijtageslag was in volle gang en rond de 40e minuut vierde grote pa niek hoogtij voor het roodzwarte doel en de Zebra's kregen drie corners achter elkaar. Gert Osnabrugge, vandaag zeer goed in forme, sloeg en trapte alles wat rond en van leer was uit zijn goal en de enige val, die hij miste, caramboleerde via de lat over zijn heiligdom heen. Pas nadat de 10e Hilversumse corner (tegen 3 stuks voor Roda) van de tweede helft niets opleverde gaven de Zebra's het op. Rustig freewheelden de Leusdena- ren door de laatste minuten naar het einde en iedereen, die ook maar iets met Roda te maken had, kon weer normaal gaan ademhalen. LEUSDEN - Donderdag 25 maart begint voor de Stetboys een zware ziekenhuiscompetitie. Het doel van de ziekenhuiscompetitie is om vriend schappelijk te voetballen met zoveel mogelijk spelers, welke personeels lid zijn van de instelling. Het resul taat mag niet voorop staan. Men voetbalt dus beslist voor het plezier, waarbij men natuurlijk wel probeert de wedstrijd te winnen. De competitie wordt gespeeld in een pe riode van 15 maart tot 15 september De Stetboys spelen hun thuis-wedstrij den zoveel mogelijk op donderdag avond. De deelnemende instellingen zijn: F. C Gooiers Erf te Hilversum, F. C. Nieuwenoord te Baarn; V V. Josti te Huis ter Heide; Eemeroord te Baarn, Stichtse Hof te Laren. B.Z '73 te Zeist; E.S.B O. te Amersfoort; Sport club R.K.Z. te Hilversum; De Lichten berg te Amersfoort, Maarschalkbos te Baarn, Stetboys te Leusden. TRAINING De Stetboys hebben de afgelopen winter wekelijks 1 uur getraind in de Sporthal De Meent De opkomst is volgens trainer Letschert beslist niet tegengevallen. Door deze trainingen krijgt men een vaste kern van spelers die graag willen voetballen. Mede door deze trai ningen is men goed op elkaar inge speeld. men ziet eikaars zwakheden en deze kunnen dan worden opgevangen tijdens de wedstrijd. Ook hebben de Stetboys nog een klein probleem Omdat het in deze tijd moeilijk is om aan scheidsrech ters te komen verzoekt het bestuur van de Stetboys personen welke wed strijden willen leiden, contact op te nemen met de Stetboys. Op 11 maart is de Algemene Ledenvergadering in Sporthal De Meent. PROGRAMMA Programma voor de komende wed strijden Donderdag 25 maart Stetboys - Lichtenberg 18.00 uur Donderdag 1 april Josti - Stetboys 18.30 uur Maandag 5 april. Stetboys - Maarschalkbos 18.30 uur Donderdag 8 april Stetboys - Nieuwenoord 18.30 uur Donderdag 15 april. Stetboys - Eemeroord 18.30 uur Woensdag 21 april. E S.B.O. - Stetboys 18.30 uur Donderdag 13 mei Stetboys - R.K.Z 18.30 uur LEUSDEN - Zaterdag deed een junio ren volleybalteam van Impala mee aan de voorronde voor het Nederlandse clubkampioenschappen volleybal voor junioren. Hoewel het Impala-team geen Nederlands kampioen geworden is, wa ren de resultaten van deze zeer jeugdige ploeg zeer bemoedigend en heeft Im pala aangetoond ook op jeugdig niveau een flinke volleybalsteen te kunnen bij dragen. Er moesten drie wedstrijden gespeeld worden en al direct werd er verdienste lijk gelijk gespeeld tegen het Amster damse Advendo. De tweede wedstrijd ging tegen de latere kampioen Sport club Sliedrecht en hoewel Impala er al les aan deed, kon toch niet voorkomen worden dat er duidelijk verloren werd. Een beetje onnodig werd ook de derde wedstrijd verloren. Dat Impala niet aan winst toegekomen is, wil niet zeggen dat er slecht gespeeld werd, al leen het algemeen waarop gespeeld werd was erg hoog hetgeen natuurlijk een goede leerschool betekende. LEUSDEN - Dit jaar zal voor het eerst in de paasvakantie het school- voetbal toernooi voor Achterveld, Leus den-centrum en Leusden-Zuid worden gehouden op het Burg. Buining Sport park. Dit is vooral gedaan op aandrin gen van de Leusdense scholen, omdat er 75% van de teams uit Leusden ko men. Wel wordt er geprobeerd het toernooi weer op één dag te spelen en wel op dinsdag 13 april. Alle jongens en meisjes van 8 tot en met 13 jaar die er aan mee kunnen doen. worden in de volgende leeftijds groepen ingedeeld, groep A jongens 8-9 jaar; groep B jongens 10-11 jaar, groep C jongens 12-13 jaar. groep D meisjes 8-9-10 jaar, groep E meisjes 11-12-13 jaar De winnaars van de jongensgroepen mogen dit jaar strijden voor de landelijke titel. Het landelijke toernooi wordt dit jaar waarschijnlijk in Arnhem gehouden De hele organisatie van dit nog steeds groter wordende schoolvoetbal- toernooi is in handen van de heer J Lohuis Huize Don Bosco, Dodeweg 6, Leusden. bij wie de aanmelding uiterlijk binnen moet zijn op woensdag 24 maart. Ook zal dit jaar weer ge probeerd worden een bekende speler uit te nodigen om de prijsuitreiking te laten doen Maar dit zal wel afhan gen van de medewerking van de bedrij ven en winkels Enkelen hebben hun medewerking al verleend door wat beschikbaar te stellen, o a. bekers. De winnaars van vorig jaar zullen weer moeten strijden voor de wissel - bekers, die behouden mogen worden als eenzelfde school die beker drie maal achter elkaar wint. Voor groep A was dit Kinderland, groep B 't Palet, groep C Onze Wereld en groep E 't Palet ■^AMERSFOORT - Hoopvol begon Roda zaterdagmiddag aan de wedstrijd tegen de Amersfoortse spoormannen. Met steun van de ijskoude wind in de rug kwamen de Leusdenaren bijzonder .d uit de startblokken. Reeds na 12 luten kwam de eerste reële kans, a Cees Snel oog in oog kwam met de I Amersfoortse doelman, maar dat ge beurde zo onverwacht, dat hij er kenne- Bk'van schrok. Inplaats van te schieten wipte hij de bal in de banden van de keeper. Het leek meer op terugspel, miar dan wel op de verkeerde doelman I De vooral in de eerste helft zeer le- j jjjidige wedstrijd was voor het (wein ige) publiek toch wel attractief. In de He minuut kwam de bal uit een snelle aanval over links weer voor het Amers foortse doel, bij Henk van Laar, die gre tig toesloeg en Roda aan een 1-0 voor sprong hielp. Hierna vielen de Leusde naren helaas weer terug in een oude fout en zij verwaarloosden het midden veld. Sova was niet te beroerd om daar gebruik van te maken en reeds in de 31e minuut kreeg Roda het eerste waar schuwingsteken van het naderende on heil. Bij een aanval van Sova kreeg Brawerton de bal verkeerd op zijn hoofd en hij mocht van geluk spreken, dat zijn kopbal niet in, maar via de paal langs zijn eigen doel zeilde. Het vol gende misverstand in de Roda-defensie werd de Leusdenaren noodlottih. In de 33e minuut waren de spoormannen at tenter en sneller dan het roodzwarte verdedigingsblok. Van dichtbij werd Roda's doelman onhoudbaar geklopt en met 1-1 kwam ook de rust. Na de hervatting was het uit met Ro da's kansen en al snel werd duidelijk, dat de 2 puntjes in Amersfoort zouden blijven. Toch was dat beslist niet nodig geweest. Van één kant door pech, want de voor eht eerst na zijn handblessure (bij Hees in Soest) weer keepende Nico Tijmense kwam opnieuw in de zieken boeg en werd verder goed vervangen door Marius Gernts. Van de andere kant evenwel door het uit het veld zen den van Nieuwehuizen en wij kunnen ons voorstellen, dat scheidsrechter Huf- fels op den duur genoeg kreeg van het „eeuwige" commentaar van de Roda- speler. Sova voetbalde echter gewoon verder, scoorde nog een doelpunt en won tenslotte met 2-1 de wedstrijd, die de jongens t.z.t. nog maar eens vriend schappelijk over moeten spelen. Impala tweede in eigen vijfkamp ILEUSDEN/CENTRUM - Het bestuur S® Leusdense voetbalvereniging JUDA 46 heeft dezer dagen het con flict verlengd met de Leusdense Ruud ■«s, de „zondagse" oefenmeester van «roodzwarten. De heer Maas, die het z'jn zeggen uitstekend naar zijn zin Eli d R?da» gaat hiermede zijn •*rde Roda-jaar in. Ook de verbintenis ■et de „zaterdag"-trainer Martin Rui- erg, wonend in Amersfoort, is met jaar verlengd. Voor de heer Ruiten berg wordt het zijn 2e Roda-seizoen. |Met een heimelijke blik op de QDmpetitie-standen moeten wij erken nen, dat de verlenging van de contrac- Hp getuigt van een grote mate van ver- "-*vven van het Roda-bestuur in de e hoofdtrainers. In het hogere 8aat dat wel eens anders. Daar anceert een trainer vaak op de rand van de WW en niet alleen, zoals nog onlangs bij FC Utrecht en Feyenoord. D e standaardsteams van Roda promo veerden na afloop van het vorige sei zoen en hebben zich kennelijk nog niet voldoende kunnen aanpassen aan de nieuwe omstandigheden. Roda-zondag heeft zich met de zege op de Zebra's inmiddels vrijwel in vei ligheid gesteld, maar he.t zaterdagteam staat nog vast op de voorlaatste plaats, doch hier duurt de competitie nog lang Beide elftallen hebben echter alle kan sen nog volledig in eigen hand en naar redelijke verwachtingen zullen zij zich wel handhaven. De verlenging van de trainerscontracten of met andere woor den het onderlinge vertrouwen tussen bestuur, spelers en oefenmeesters zal daarbij wel zorgen voor de noodzake lijke rust in de roodzwarte gelederen. LEUSDEN - Vorige week begonnen de tafeltennissers van het district Utrecht aan de eerste serie return- wedstrijden van de voorjaarscompe titie. Van de Leusdense teams had TTCL 2 de beste uitgangspositie. Na de 6-4 nederlaag in de eerste wedstrijd te gen Rega 8 volgden de overwinningen elkaar snel op, zodat het team van Paul Plasmeyer met 8 punten een tweede plaats innam achter Rega 8 dat nog geen enkele steek liet vallen. Redenen genoeg dus om de thuiswed strijd tegen de koploper met spanning tegemoet te zien. Reeds bij de pauze, na 4 wedstrijden, was een riante 3-1 voorsprong opgebouwd doordat alleen Piet van Bekkum zijn meerdere moest erkennen in Van 't Veld. Na de pauze revancheerde hij zich onmiddellijk tegen De Jong en aangezien Roelof Kamp en aanvoerder Paul Plasmeyer onverdroten bleven doorgaan met win nen prijkte na afloop een duidelijke 9-1 stand op het scorebord. Aan het eind van de kompetitie zou wel eens een beslissingswedstrijd tegen Rega noodzakelijk kunnen zijn Het eerste team trof als tegenstan der de Utrechtse Studenten die onge slagen de ranglijst van de 2e klasse C aanvoeren. De 1-9 nederlaag in de eerste wedstrijd liet weinig hoop voor een gunstige uitslag van deze return. Ondanks felle tegenstand kon Marcel Geomini niet tot winst komen, terwijl Piet van de Bree en Ad van de Broek niet verder reikten dan elk 1 over winning Geholpen door de onverwachte zege van Rega 4 op Gevato 1, wist TTCL 1 zich toch te handhaven op de 4e plaats van de ranglijst. Voor de grote verrassing in de 4e klasse zorgde Barneveld 2, dat de ongeslagen koploper Smash W3 na een sensationele strijd met 6-4 wist te kloppen Het 3e team van TTCL had ook iets goed te maken in de return tegen Contact 3, dat de eerste wedstrijd met 6-4 had gewonnen. Via 2 over winningen van Rienus ter Hoeven en Sjoerd Etten en de zege in het dub bel werd gerust met een uitzichtrijke 3-1 voorsprong. Toen na de rust Wim Verhoeven ook z'n draai gevonden had en 2 wedstrijden zegevierend afsloot, was op basis gelegd voor een knappe 7-3 overwinning De inhaalwedstrijd te gen Barneveld verliep minder gunstig voor het 3e team. Alleen Rienus ter Hoeven wist eenmaal tot winst te ko men en redde zo de eer. Met 4 punten uit 6 wedstrijden bezet TTCL nu de 5e plaats in de 4e klasse C. TTCL 4 moest het opnemen tegen de ongeslagen koploper TRS 6. Na de 10-0 nederlaag in de eerste wedstrijd was het nu zaak de nederlaag zo klein mogelijk te houden. Verder dan een manhaftig pogen zijn Ad Vink en zijn mannen echter niet gekomen. Ook deze keer moesten alle wedstrijden aan TRS gewonnen gegeven worden. Met 0 punten bezet TTCL 4 nog steeds de onderste plaats in de 4e klasse D De junioren waren vrij deze week. Met 6 punten uit 4 wedstrijden delen Edward Stam en Rudolf Drager de le plaats in de 2e klasse A met de jongens van Don Bosco b. Deze week vindt de titanenstrijd plaats tussen beide teams waarin de beslissing over het verdere verloop van de kompetitie kan vallen. LEUSDEN/CENTRUM - Zaterdagor ganiseerde de Leusdense gymnastiek vereniging Impala voor de eerste maal een turnvijfkamp voor verenigingen uit het KNGV-rayon West Veluwe en 'tGooi. De ontmoeting vond plaats in sportzaal De Meent en de publieke belangstelling was opmerkelijk goed Verdeeld in de leeftijdsgroepen van 8 t/m 12 jaar en van 13 t/m 16 jaar hebben de meisjes- keurgroepen van DOTO (Scherpenzeel) SV Hoogland, de Hilversumse Gymnas tiekvereniging, EGV uit Eemnes en Im pala de beste beentjes voorgezet. Onder de tonen van de mars „Intocht I der Gladiatoren" kwamen de turnsters de vooral tijdens de eerste helft van de I wedstrijden wel erg matig verwarmde I gymnastiekzaal binnen. Door de met felle kleuren afgebiesde turnpakjes waren de meisjes, die in wisselende groepen van vier tegelijkertijd hun oe feningen uitvoerden, goed te onder scheiden Een pretttige service t o v I de toeschouwers, dienu precies konden I zien wie waar aan de gang was Impala was in het blauw met groen, Hoogland droeg bruin met oranje en Eemnes I had blauw-oranje als kleuren. Scher penzeel verscheen in bruin met geel in Hilversum in zedig zwart, maar j met kokette rode strikjes in het haar. Het was een bijzonder leuk geheel. De organisatie van het vlot verlopen turnfeest was in handen van Impala met de heer Ed. E. Raayen als tech nische leider en andere Impala's in I «le rekenkamer. De jury was gevormd j uit twee personen van elke bezoeken- de ploeg en iedereen had werk ge- noeg Het getoonde kwam overeen met de vier Olympische oefeningen de brug met ongelijke leggers, de lange mat. het paard en de even- wichtsbalk. Vooral met dit laatste toestel hadden diverse meisjes veel moeite De heer René Kuilboer open de als voorzitter van Impala de vijf kamp precies om half twee met een hartelijk woord van welkom tot de deelneemsters en het publiek, dat tot tegen vieren heeft kunnen genieten van een machtig schouwspel, dat regel matig met een daverend applaus werd onderstreept De onderlinge rivali teit was zeer groot en dat bleek ook wel toen de heer Raayen de volgende uitslag bekend maakte 1 HGV, Hilversum 350.4 pt 2. Impala. Leusden 347.9 pt 3. SVH, Hoogland 346.8 pt 4 EGV, Eemnes 341.0 pt 5 DOTO, Scherpenzeel 312,3 pt U ziet wel, hoe klein de onderlinge verschillen waren. Nog geen 10 punten tussen nummer 1 en nummer 4. Alleen Doto viel iets uit de toon, maar elke vereniging kreeg na afloop een mooie vaan aan een standaard en alle deel neemsters een kleiner herinnerings vaantje De persoonlijke uitslagen wa ren a. Meisjes van 8 t/m 12 jaar: 1 Gerda Ramp, EGV 30,8 pt 2 Wietske Hulshof. HGV 30,4 pt 3 Ingrid Otten, Impala 30,0 pt Ingrid komt de laatste tijd steeds be ter voor de dag en van haar zullen wij vast nog wel meer horen. De overige Impala's uit deze groep waren Mo nique Evers, Hilde Heckemann. Henny Kruisbergen, Gré Markerink en Hellen Klein b. Meisjes van 13 t/m 16 jaar. 1. José Traa, Impala 32.2 pt 2 Marian Schoonderbeek, SVH 32,1 pt 3 Martien van Enthoven. EGV 31.4 pt ex aequo Anke Ooms. HGV 31,4 pt José Traa. het paradepaardje van Im pala, deed het wt?er uitstekend en vandaag kon zij zells de zenuwen goed deels de baas blijven. Yvonne Mols, Truus Kooyman, Yvonne Sans, Hetty Traa en Caroline Weinink waren de an dere Leusdense turnsters uit deze leel- tijdsgroep. LEUSDEN - De dames van Impala volleybal hebben het afgelopen zater dag tegen het Nunspeetse Hellas niet verder kunnen brengen dan een gelijk spel. Hoewel Hellas heel wat lager op de ranglijst staat, heeft Impala geen kans gezien om deze thuiswedstrijd te win- nen. Impala ging vanaf het begin fanatiek er tegenaan. Er werd goed gestopt en daardoor kon ook de aanval van vol doende passes voorzien worden Dit le verde een uitstekende 15-5 setover winning voor de dames van Impala op. Hellas was echter nog niet verslagen. De Nunspeetse dames namen in de tweede set direct het initiatief en namen snel een 5-0 voorsvrong Wat Impala ook probeerde, de Hellas-ploeg weer stond de Impala-aavnval en kon zelf

Leusder Krant | 1976 | | pagina 15