Achterveldse EHBO wint definitief De Eemelaar distrikt Utrecht Eerste lustrum KPJ Achterveld haalde het niet op kreatieve dag wisselbeker van „Pico": Achterveld heeft een nieuwe jeugdclub Duizend gulden voor Achtervelds gezin achterveld Uitslag klaverjas- wedstrijden SCHIETVERENIGING UITSLAGEN DONDERDAG 11 MAART 1976 ACHTERVELD - Uitslag onderlinge wedstrijd Ons Genoegen: pnt. gemiddelde 1. P. van Nimwegen 47 47,3 2. W. Voskuilen 46 43,4 3. J. van Rossum 46 45,5 4. W. J. Lagerweij 46 45.6 5. van Nimwegen 46 43.1 6. G. Valkengoed 45 40,2 7. W. v. d. Kletersteeg 45 41,2 8. T. Daatselaar 45 44,4 10. T. Vos 44 41,2 11. W. Wittebrood 42 39,6 12. J. E. van Hamersveld 42 43,9 13. H. J. van Ruitenbeek 42 41,6 14 H. Hols 40 38,1 15. F. Koenen 37 38,7 16 A. Daatselaar 37 37.0 17. J J. van Hamersveld 37 33,8 18. Th. v. d. Koedijk 37 34,5 TERVELD - Dat het voonaar maaktijd is weten a'le K.P.O. le- et bestuur heeft hier dan ook re- meegehouden in haar winter- 1975-1976. In deze maaK tijd is het huis aan de bin- de meestal aan een behangbeurt zowel binnen als buiten soms ook een verfbeurt. Daarom is er op 18 maart weer een K.P.O. jeorganiseerd in de zaal van cafe ust 20.00 uur. Hier zal de heer C. een avond verzorgen o.a. op het van moderne wandbekleding. es, die hier wel interesse voor worden aangeraden eerst op naar de heer Blom te komen wat hij te vertellen heeft. Het r verwacht ook nu weer een zeer opkomst. melaar-voorzitter van Zandbrink. J. Ochse wordt gelukgewenst door loco-burgemeester ACHTERVELD - De eerste geruch ten rond de eventuele oprichting van een tennisclub in Achterveld dateren uit het begin van 1970. Er kwam direkt nog weinig van, maar de geruchten hiel den het gehele jaar aan en werden steeds hardmekkiger totdat het tegen de jaarwisseling van 1970-1971 ernst scheen te worden. Vooral de heer J. Ochse had er zich druk om gemaakt. Op een zekere avond kwamen een aantal tennis-enthousiastelingen bij een in de „Roskam" om zich te bera den over de plannen en de voorberei dingen kwamen op gang. Na een oproep m onze krant en via persoonlijke uitnodigingen aan hen, van wie men wist of kon vermoeden, dat er belangstelling bestond voor de plan nen, .werd een contactavond belegd. Deze resulteerdein de oprichtingsver gadering van de tennisclub „Achter veld" in de Roskam op 9 maart 1971 En dat is a s. dinsdag al weer 5 jaar geleden. Uit de 32 toen aanwezigen werd het navolgende bestuur gekozen J. Ochse (voorzitter), A Wessels(secre taris) en P. van Uhm (penningmeester) De heren H C de Bruin en W Ruiter kregen een baantje als commissaris. Banen waren er niet, doch men wist het gemeentebestuur warm te krijgen voor het initiatief. Op 9 november 1971 toen het ledental bereids op 60 was ge komen, liepen de onderhandelingen met b. en w. uit op een plan voorde realise ring van 2 banen op het Kerstens- sportpark De tennisclub Achterveld werd lid van de Koninklijke Lawn Ten nis Bond en van de Sportstichting Leus den Op de 2e algemene ledenvergade ring van 25 januari 1972 werd de naam van de vereniging veranderd in LTV de Eemelaar, analoog aan de naam van het kasteel, dat vroeger niet ver van de plaats heeft gestaan, waar nu het sportpark ligt ZELFWERKZAAMHEID De kalender stond op 27 maart toen het desbetreffende voorstel door de gemeenteraad werd aangenomen en daarmee kwam ook de zelfwerkzaam heid van de leden op gang Met opoffe ring van vele snipperdagen en een flin ke hap uit de vakanties werd geploe terd en gesjouwd, in hoofdzaak met het meest ondankbare werk in de bouw Het graven van sleuven voor allerlei aan- en afvoerleidingen, het verplaat sen van ontelbare tegels en meer van dat soort karweitjes mocht dan wel eens met een extra pilsje worden oy.ergoten, maar. je voelde het 's avonds wel in je rug! ÜiA wraTgekeurdedirek- tiekeet werd omgebouwd tot clubhuis, maar toen alles gereed was, bleek het wel een uitstekende belegging De streefdatum vooi de ingebruikne ming van het tennispark was 1 juli 1972, maar het duurde toch nog tot 2 september voordat de eerste bal letjes konden worden geslagen en zells tot 14 april 1973 - ruim twee jaar na de oprichtingsvergadering voor de officiële opening door loco-burgemees ter W A van Zandbrink plaatsvond De heer Van Zandbrink mocht de schaar, die gebruikt was voor het doorknippen van het bekende lint, als aandenken be houden en met een vooruitziende blik werd burgemeester A H v d Post tot ere-lid van de vereniging benoemd Bij de opening van het tennispark v*as het ledental reeds tot honderd ge groeid en thans is dat aantal al weer verdubbeld. Wel bleef de groei van da jeugdafdeling wat achter, maar nu in de loop van dit jubileumjaar het banen- bestand gebracht wordt op vier, wordt ook daar meer aandacht aan besteed. EERSTE LUSTRUM Natuurlijk wordt het bereiken van het eerste lustrum gevierd Daar ken nen wij de Achtervelders lang genoeg voor Alleen komt de datum van 9 maart wat ongelukkig uit. Een tennis- lustrum moet op en rond de banen worden gevierd en de 9e maart ligt bui ten het seizoen De feestdatum staat nog niet vast maar die wordt verwacht in de tweede helft van mei Daar komen wij tegen die tijd nog wel op terug In de a s. bondscompetities komt de Eemelaar uit met een mixed zondag team, een gemengd zaterdagteam en een herenploeg, alsmede 1 a 2 dames équipes in de dinsdagse huisvrouwen- competitie. Het bestuur van de Eeme laar ziet er thans als volgt uit J Och se (voorzitter), A Wessels (secreta ris); P van Uhm (penningmeester), alsmede de heren W Groenewegen en B de Gans verkrijgen bij Pieter Bokkers, Dodeweg 6 Leusden, tel. 033-13546 en Coen van Hamersveld, Hessenweg 263 Achter veld, tel. 03425-123(6. Laten de jongens die wel eens ge mopperd hebben dat er voor hun leef tijd in Achterveld niets was, zich nu eens van hun goede kant laten zien en zich laten inschrijven bij deze club. Zij zullen er zeker geen spijt van krijgen. De stand na de zesde ring is nu 1. W. Kerkhof 27105 pnt., 2. P. van Nimwegen26134 pnt., 2. J. vanRossum 26134 pnt.; 4 mevr. Snijders 24927 pnt., 5. M. van Wieringen24469 pnt 6. E. Kooij 23173 pnt.; 7 mevr. Van Ros sum 22928 pnt.; 8. H. de Jong 22683; 9. J. Hak 22631 pnt.; mevr. Donselaar 22426 pnt De strijd om de eerste, tweede en derde plaats is nog spannend omdat de volgende deelnemers nog een ronde moeten spelen na 5 maal 1. P. Smink met 22209 pnt.; 2. Tiny Westerlaak met 21730 pnt.; 3. B ten Hove met 21644 pnt.; 4. J. Hamersveld met 21483 pnt 5. T. Born met 21273 pnt.; 6. mevr. Boersen met 21117 pnt. ACHTERVELD - Zaterdag 6 maart vonden in het dorpshuis te Cothen de EHBO-disctricts- wedstrijden plaats. Het district Utrecht bestaat uit 23 vereni gingen en is verdeeld in vier rayons. Op de zaterdag gehou den wedstrijden kwamen de twee beste groepen van elk rayon uit. In Cothen speelden acht groepen, elk bestaande uit drie EHBO-ers mee. Achterveld kwam uit met de ploeg, die be slag op de eerste plaats had gelegd in het rayon Vinkeveen. De Achterveldse ploeg, bestaan de uit mevr. Teunissen-Kerk- hof, tevens leidster, mevr. Wes- terlaak-Kerkhof en mevr. Wes- sen-Rijnders wisten beslag te leggen op de eerste plaats en kwamen hiermee in het defini tieve bezit van de wisselbeker. Ook wist mevrouw Teunissen- Kerkhof beslag te leggen op de eerste plaats als leidster. Zeker een waar succes voor deze ploeg. Het is de vijfde maal, dat Achterveld de beker won. In 1970 was het de ploeg van mevr. Van Elst-v. d. Geest, in 1971, 1974 en 1975 was het de ploeg van W. Hilverts. De Achter veldse EHBO gaat nu voor de zesde maal meedoen aan het landskampioenschap, dat dit jaar zal worden gehouden in Rotterdam. Maar voor het zover is, gaat de ploeg van mevr. Teunissen-Kerkhof nog mee doen aan de wedstrijd om de mr. Kneepkens-beker die op 23 april wordt gehouden te Zeist. De uitslag van de wedstrijd vanj.l. zaterdag was: leidster pnt. pnt. 1. Achterveld 214 65 2. Douwe Egberts 198 62 3. Benschop 1 180 60 4. Jutphaas 173 54 5. Cabouw 173 52 6. Benschop 2 167 46 7. Mijdrecht 157 51 8. Woerden 127 46 Het totaal te behalen aantal punten was voor de groep 280 punten en voor de leider 100. ACHTERVELD - Zondag 7 maart ging de Achterveldse KPJ met 35 leden naar de Kreatieve Dag in Zeist. In ver band met een eerste plaats op de krea tieve dag in Hoogland, mocht de Ach terveldse KPJ nu in Zeist meedoen aan de Provinciale kreatieve dag. In Zeist werd met 17 andere uit Utrecht afkom stige KPJ afdelingen de strijd aange bonden om de eerste en tweede plaats De Achterveldse afdeling heeft het ech ter niet kunnen halen. Montfoort werd eerste en Schal wijk tweede, zodat deze afdelingen zullen deelnemen aan de jN landelijke dag te Apeldoorn. Hoewel de i j Achtervelders er niet bij waren, kregen zij de jury toch een kompliment voor de j zeer goede inhoud van het stuk door hen opgevoerd. Na afloop van het krea- I tieve gedeelte werd er nog een dansje gedaan op de muziek verzorgd door de i „Vulcano's" Hoewel men dit maar geen prijs won is het voor de Achterveldse KPJ-ers toch wel een gezellige dag geweest en J heeft men er toch ook weer veel van geleerd. Op 3 en 4 april a s. houdt de Achter veldse KPJ weer haar jaarlijkse uitwis seling. Het is de afdeling uit het Twentse Beltrum dat met ongeveer 30 leden Achterveld komt bezoeken. De Ach terveldse KPJ-leden of hun ouders die als gastgezin willen optreden worden verzocht dit op te geven aan A Hak Klettersteeg 10, tel. 1912. Men wordt j tevens verzocht op te willen geven of Loco-burgemeester W. A van Zandbrink had weinig moeite met de openings- men een jongen of een meisje op bezoek ceremonie. wil hebben 1 1 zijn belangstelling blijken In de maand apnl wordt nog een bijeenkomst ge houden, die dan voor de jongens en de initiatiefnemers zal worden georgani seerd. Op die avond zal dan ook geza menlijk het nieuwe jaarplan voor het komende seizoen worden vastgesteld. Het ligt in de bedoeling om na april weer m september van dit jaar te beginnen. Niet alleen de initiatiefnemers rekenen er po dat er in april meer zullen zijn, maar ook de jongens, die maandaga vond aanwezig waren. Het is iets dat moet groeien, maar men moet er dan ook wel aan mee willen werken, en zich bij deze club aansluiten. Deze nieuwe club voorziet zeker aan een bestaande behoefte. Er was reeds geruime rijd ge- brkek aan. Degenen die er alsnog belangstelling voor hebben kunnen alle inlichtingen ACHTERVELD - Vrijdag werd in de Hessenkar door 48 deelnemers de zesde ronde van het klaverjastoernooi ge speeld. De uitslag was: 1. mevr. v. d. Burgwal-Smit 4887 pnt., 1. Ten Hove 4835 pnt.; 3. mevr Boer sen 4819 pnt.; 4. K. Jonkman 4804 pnt. 5. D. v. d. Burgwal 4748 pnt.; 6. W. Vos 4735 pnt.; 7. Tiny Westerlaak 4721 pnt.; 8. T. Pasker 4720 pnt.; 9. P. van Nimwegen 4615 pnt.; 10. W. Kerkhof 4588 pnt.; ACHTERVELD - De Miele-prijs- vraag heeft voor een Achtervelds ge zin een leuk succes opgeleverd. De familie Voskuilen van de Hessenweg 104 had bij de Firma Van Bekkum een Miele wasautomaat gekocht. Bij de aankoop van een Miele produkt kreeg men een wedstrijdformuher waarop men een slagzin moest invullen. De door de heer Voskuilen gemaakte slag zin „Miele een uniek fabrikaat, van strijkijzer tot wasautomaat" leverde hem een prijs van duizend gulden op. Vorige week woensdagmorgen werd de prijs in de zaak van Van Bekkum door de heer Vlug aan de betrokkene ACHTERVELD - Reeds geruime tijd bestond in Achterveld het probleem, dat er voor de jongeren van 12-15 jaar geen club was waar zij zich kreatief konden bezig jwdem Voor de jongens boven de 15 jaar is er de KPJ en voor de jongere meisjes was er de T.O.P. Nu hebben twee jongens, Pieter Bokkers uit Leusden en Coen van njUnersveld uit Achterveld de koppen bij elkaar gestoken en is er maandagavond •bd jongensclub opgericht voor alle Achterveldse jongens van 12-15 jaar. J)e naam van de cTub in PICO. De - gens van elke groep 1. Deze opdrachten bestonden uit improviseren, handigheid in knippen en vele andere leuke en leer zame dingen. Tijdens een gesprek met diverse jon gens kwam wel naar voren dat ze alle maal erg enthousiast waren. Dit bleek ook wel uit het feit, dat diverse jongens hun voetbaltraining er voor hadden op geofferd en er een zelfs vroeger van de muziekrepetitie was weggeaan. Ze vonden het allemaal jammer dat er niet meer waren. Inderdaad hadden er wel meer jongens van die leeftijd aanwezig kunnen zijn. Men hoort wel eens de klacht: „Voor ons is er in Achterveld niets". Het is ze wel aan te bevelen ook naar deze pas opgerichte club te gaan. Zij zullen er zeker geen spijt van hebben. Alle aan wezige jongens hebben spontaan ge zegd dat ze zich bij deze club aansloten. Zeker een groot succes voor de beide initiatiefnemers. De HPte avond is voor de initiatiefnemers ■er al een succes geweest. Vijfender- ^■Achterveldse jongens hadden aan de |Sr)eP gehoor gegeven en waren ver- •Üïenen. Daar men nog gebrek heeft aan een lokaal, werd deze avond ge- jouden in de zaal bij Jan Voorburg. Voor deze eerste avond hebben zijn fi- jgjciele steun gekregen van Jongeren contact Achterveld. hoop is nu gevestigd op de ge- Leusden, dat deze spoedig zal dat een lokaal van de St. Jo- voor hen ter beschikking Het ligt in de bedoeling, dat deze zich in deze club volledig zullen uitleven in handvaardigheid, spet en sport, dans en discotheekavon- aen, discussieavonden enz. rnet ligt in de bedoeling om eens per maand bij elkaar te komen. Maar blijkt, Jat er behoefte bestaat aan meerdere jvonden, dan zal dat ook mogelijk zijn. Wh Cr lening worden ge- zplf ^metJde in^reng van de jongens Maandagavond was een echte i^malangsavond, waarin men een ■proefje kreeg wat de bedoeling L,, ®ze avond was er een soort gan- PRPbord uitgedacht waarop de jongens, vijf groepen waren verdeeld, aan leden Telkens als men op een be- e sticker kwam moest een op- t worden uitgevoerd door vijf jon- Op deze avond was ook de heer Ton Kleinveld namens Jongerencontact Achterveld en de heer H. Schouten na mens de Jeugdraad Leusden aanwezig. De heer Schouten zag het enthousiasme van de jongens en beloofde hen al spoe dig, dat ze een gratis disco-avond in het nieuwe seizoen zouden krijgen. Dit ge schenk werd met een luid applaus ont vangen. Ook pastoor Jansen liet van uitgereikt Hierbij waren ook aanwezig een vertegenwoordiger van de Mielt en de grossier Aan mevr. Voskuilen werd bij het binnenkomen al direcl een bloemetje aangeboden Na de uit-i reiking van de prijs bleef men enig< tijd onder het genot van een kopje koffie* gezellig bijeen.

Leusder Krant | 1976 | | pagina 5