„Maatschappelijke experimenten schaden economisch klimaat" profiteer van deze ongelooflijk scherpe prijzen en verdien vele harde guldens! Cognac V.S.O.P. ter introduktie Napoleon1995 1498 Cognac Rolet. Old Brandy875 Irish Coffee1295 kilo malse runderlappen898 kilo fijne riblappen-998 kilo magere runderlappen-1098 kilo mooie lendelappen1198 500 gram met klein beentje schenkelvlees 348 kilo hart- 498 200 gram gegrild kalfsgehakt148 1 bloemkool- 169 10 zoete sinaasappelen_169 1 krop sla 1 komkommer. _98 KONSUMENTENMARKT WOUDENBERG Slijterij Slagerij Groenteen fruit pak Brinta 20 plastic huisvuilzakken met sluiting259 literblik schijfjes perziken 149 Vin rosé Franse botteling koel serveren219 koffer AIL. 698 Lux toiletzeep 3 stuks 169 grote zak Bonitos inhoud 250 gr._ 198 Verkade knisperbacon kruidenmix satépeppers 98 koffer Persil 549 Goudse volvette jonge kaas kilo -685 pak Honig vermicelli —69 van Houten chocolaatjes 4 soorten98 rol Fourré vanille of chocolade79 zak verkeerslollies. Unox literblik rijk gevulde groentesoep169 bus Sluis schelpenzand98 500 gr. spliterwten 500 gr. bruine bonen Sluis parkietenzaad_ 79 98 98 3 sterren voor uw huisdier Parallelweg 22, Woudenberg DONDERDAG 11 MAART 1976 LEUSDER KRANT UTRECHT - Algemeen directeur van de koninklijke Nederlandse jaarbeurs in Utrecht, drs. J.H.D. van der Kwast, heeft donderdag gezegd dat de loonmaatre gel van minister Boersma (sociale zaken), die 1 juli afloopt, ook na dat tijdstip van kracht zou moeten blijven. „Men dient goed te beseffen, dat de gevolgen van een heeindigen van de loonpauze desastreus zullen zijn voor onze economische positie in de EEG." Hij zei dit op de jaarbeurspersdag ter pleitte tevens voor bezinning op allerlei gelegenheid van de voorjaarsbeurs maatschappelijke experimenten, zoals en de vakbeurs relatie'76, beide van" de vermogenaanwasdeling, de omvor- 7-11 maart. De jaarbeursdirecteur ming van de ondernemingsraden en een nieuwe milieuwetgeving, volgens hem is invoering van deze zaken onder de huidige economische situatie niet erg wenselijk. Te weinig worden de gevol gen van deze maatschappelijke experi menten voor de economische situatie van dit moment geëvalueerd en het on dernemingsklimaat in ons land is al zo slecht en de geneigdheid tot investeren is al zo gering. Van der Kwast is van mening dat de factor arbeid, in de ruimste zin des woords (dus inclusief de collectieve voorzieningen) m het vaderlandse pro- duktieproces te goed en de faktor kapi taal te slecht wordt beloond. De reke ning, die hiervoor wordt gepresenteerd, is werkloosheid, die zal toenemen wan neer men hiermee doorgaat. De jaar beursdirecteur zou graag zien, dat de Nederlandse regering zich West- Duitsland als voorbeeld zou stel len. „De kracht van de economische si tuatie in West-Duitsland en de wijsheid van het daar gevoerde beleid vallen bij voorbeeld af te leiden uit haar inflatie cijfer voor 1975: 5,4 pet. Dit in schrille tegenstelling tot het Nederlandse cijfer voor dat jaar; 10,2 pet Als straks het herstel doorzet zal daar te lande de werkeloosheid stellig afnemen." Duitsland neemt een belangrijke plaats in bij de Nederlandse export (30 pet). Gezien onze handelspositie binnen de EEG is het volgens Van Der Kwast noodzaak dat ons prijspeil achter blijft bij dat van onze belangrijkste afnemers, die maar weinig of geen prijsverhoging accepteren Voortzetting van de loon pauze zou daaraan een bijdrage leve ren. De tijd is voorbij, aldus Van der Kwast, dat tal van buitenlandse bedrijven voet aan wal zetten in Nederland. „Experi menten als vermogensaanwasdehng (VAD), omvorming van ondernemings raden en ook een verscherpte milieu wetgeving alleen in ons land, zonder dat onze partnerlanden daaraan veel doen, maken ons land relatief nog onaantrek kelijker voor buitenlandse investeer ders en jagen nog meer buitenlandse in vesteerders weg, voor zover die zich reeds hadden gevestigd," zo zei hij. Van der Kwast constateerde een kapi- taalvlucht uit Nederland. Het kapitaal stroomt nu eenmaal daarheen waar de beloning het hoogst en het risico het laagst is. Ons land „leverde" in 1974 bv. 43 pet. van de investeringen die de EEG-landen in Belgie deden. Waar neembaar is verder de toeneming van investeringen van Nederlandse bedrij ven buiten Europa, aldus de directeur. „Deze toenemende stroom van Neder lands kapitaal naar het buitenland bete kent tegelijkertijd minder investeringen in eigen land en minder werkgelegen heid." De partners aan het drie-partijen- overleg (werkgevers, werknemers en regenng) kunnen evenwel een belang rijke volgende stap zetten naar een ver der herstel van de economie, i der Kwast. Uitgangspunt daan zijn, dat het bedrijfsleven aa: meer veerkracht en reserves krijgen. Men moet zich wel ee: len realiseren, dat de balans naar een kant is doorgeslagen j Sla uw slag! ■ait/-- 53f! t jf* HoogvHet Waar vindt u de Konsumentenmarkt Woudenberg van Hoogvliet? Heel eenvoudig: bij de spoorwegovergang tussen Woudenberg (schuin tegenover de melkfabriek) de Parallelweg in. Oan rechtdoor 300 meter, daarna rechtsaf en u ziet de Konsumentenmarkt Woudenberg recht voor u. Openingstijden. dinsdag t/m vrijdag van 9-18 uur vrijdagavond koopavond tot 21 uur zaterdag van 9-17 uur 's maandags gesloten

Leusder Krant | 1976 | | pagina 8