Lucky Lady" - met sfeer, spanning en looral humor gefilmd avonturen-epos Pa minelli als rum-runner „Royal Flash" amusante avonturenfilm van Richard Lester Regeren.... Consumenten voorlichting Visite EN TEN SLOTTE. HUSDER KRANT - FILM 18 MAART 1976 IS Liza Minelli als Lucky Lady. ImERSFOORT - Op het weekprogramma van de Amersfoortse biosco- fzijn deze week voldoende nieuwe Kims te vinden om ook de fervente rijkers aan hun trekken te laten komen. Dat is in de eerste plaats de ivste Kim met Liza Minelli, „Lucky Lady", van regisseur Stanley Kneu met verder Gene Hackman en Burt Reynolds in de hoofdrollen, die let Grand Theatre in Nederlandse première gaat. Ten tweede draait Lf deze week in Studio G de kleurige, amusante avonturenfilm „Royal |h" van de bekende Engelse regisseur Richard Lester. Sean Connery Et terug in Cinema 1 met de Kim „Veel liefs uit Moskou". „Dog Day ïrnoon" verdween van het programma, terwijl „Emmanuelle num- Itje twee" naar Euro Cinema verhuisde. Het City TTieater brengt weer l een karate-Klm, terwijl in de nachtvoorsteUing van dit theater Xaviera Uander als Klmster is te bewonderen. IjCKY LADY" 1 de dertiger jaren is het in de fcnigde Staten nogal een saaie ■ness geweest zo zonder alcohol, ■t die was toen verboden. Maar Ikkig hebben de Amerikanen m toen wat op gevonden, want ze ■den prompt de dranksmokkel uit. Laat dat maar aan de Amerika nen over. Als er ergens een oplos sing voor moet worden gevonden, is dat negen van de tien keer vast een misdadige. Die drooglegging - je gunt dat eigenlijk geen enkel volk - betekende allerminst, dat het Ame rikaanse volk de Stars and Stripes trouw heeft gevolgd en op thee ever is gegaan. Ze kwamen niet verder Zo nu en dan krijgt onze koningin visite van een collega-staatshoofd. Zoie: noemt men in hogere kringen een staatsbezoek. Zoiets kost ook handen vol geld. De staat represen teren is nu eenmaal een dure zaak, want je moet het goed doen of he lemaal niet. Onze koningin doet dat tHUmaal uitstekend, maar toch.. Onze stug fietsende Friese voor zitter van de Tweede Kamer, dr. Arme Vondeling, heeft daar blik baar eens over nagedacht en hij kuiam tot de konklusie, dat een staatsbezoek zoals dat nu plaats vindt uit de tijd is." Volgens mij is data/gesproken werk. Ga maar na. De laatste jaren heeft de koningin aagoedegewoonte om zo nu en dan ministers, fraktievoorzitters en kamervoorzitters voor een kopje thee op paleis Soestdijk uit te nodi gen. Logisch, want als je de alge mene toestand van Nederland uit de kranten, radio en TV moet halen, dan kom je nergens. Degelijke ach- Bgrondinformatie kan geen kwaad, zal de koningin terecht hebben gedacht. Nu zal zij op een glgevcn moment in een informele bui de verzuchting hebben ge slaakt, dat al die staatsbezoeken haar de keel begonnen uit te han gen Of dat nou met anders kon. Een begrijpelijke zucht, want het valt met mee om dagenlang in kost bare gewaden en op ongemakke lijke schoenen rond te zeulen om dingen aan collega-staatshoofden te laten zien, die je zelf al honder den malen hebt gezien, sinds je zelf opening hebt verricht. Onze vondeling begreep de hint en gaf de opmerking spelenderwijs als de zijne door aan onze persmedia. Zo gaai dat. jg| Vondeling stelde voor om het staatsbezoek om te bouwen tot een salet-nationale ontmoeting van staatshoofd èn volkeren. „De boe ten uit beide landen zouden dan Samen onder de koe kunnen krui pen om te zien, wie het beste kan Welken, elftallen uit beide landen e^aar °P het voetbalveld Bts/ryden, kamervoorzitters uit landen kunnen een fietswed- strijd organiseren etc." Op die ma- I. nier. zo was de gedachte van de heer Vondeling, raakt het hele volk tjgetrokken bij het gebeuren. Een uitstekend idee. Je zou - om een stapje verder te gaan - bijvoorbeeld ook de regeringen zelf een wed strijd kunnen laten houden m het regeren (een TV-quiz zou schitte rend zijn). Er zijn tal van onver wachte mogelijkheden te beden ken. Maar toch zie ik hei op den duur niet zitten. Want ga maar na. Binnen de kortst mogelijke keren is 'n derge lijk staatsiebezoek uitgebroeid tot 'n soort tweekamp op internatio naal niveau., waarbij kosten noch moeite gespaard worden om'ttot'n succes te maken. Een soort rege ringsolympiade. Er zal een comité moeten worden gevormd,waarin koningin en minister-president uit eraard zitting moeten hebben en dat comité zal eerst bezoeken moe ten afleggen bij het bezoekende land om goede afspraken te maken. Op zich zal dat al uitgroeien tot een mini-staatsbezoek met alle ellende die daaraan verbonden zit voor de staatshoofden, die er juist vanaf willen. Ik heb een beter idee. Maak nou eens eindelijk ernst met dat Ver enigde Europa, waar iedereen de mond van vol heeft, maar waar niemand verder iets aan doet. Weg met alle grenzen, weg met alle staatsbezoeken. Want dan zou er eén regering zijn en alle staats hoofden zullen in feite „onderbaas jes" zijn van die eenheidsregering. Nou, die gaan echt geen staatsbe zoeken afleggen. Dat blijkt beperkt tot een vluchtige theevisite, even tueel met een slagroomsoes als ex traatje. Dat idee van die olympiade op regeringsniveau zal echter voorlo pig wel doorgaan. Totdat over zo'n tien, twintig jaar de koningin aan de tweede kamervoorzitter in een informele bui toevertrouwd, dat ze eigenlijk doodziek wordt van al dat sportieve uitgewissel en dat ze nu wel weet, dat de Nederlandse boe ren beter kunnen melken dan welke boer van welke nationaliteit ook. Dat ze nou wel eens iets anders wil dan fietsende kamervoorzitters in het Olympisch Stadion en minister-presidenten die al knopjes drukkend een extraatie voor de schatkist proberen te verdienen via de TV-quiz voor regeringsleiders. Ze zal dan voorstellen, dat ze liever gewoon een kopje thee met haar collega's gaat drinken. Zo maar. Dat verzoek zal dan in welwillende overweging worden genomen. Want alles heeft financiële konse- kwenties. En het is zo duidelijk als wat, dat een kopje thee dan even eens onbetaalbaar zal zijn. Om over een roomsoes nog maar met te praten V. dan theekopjes. De inhoud was al cohol. De dertiger jaren, het was de tijd van de zogenaamde „rum- runners", de dranksmokkelaars, die soms met grof geweld vaak grof geld verdienden aan de foutieve beslis sing van de toenmalige Ameri kaanse regering. Toch waren het niet allemaal jongens van de Matia, van het Syndicaat of hoe de mach tige misdaadorganisaties (zoals die van Al Capone) ook allemaal ge noemd werden. Er waren ook kleintjes, die graag een graantje meepikten van de grote flessen- hoop. Zulke kleintjes waren Claire (Liza Minelli), Kibby (Gene Hack man) en Walker (Burt Reynolds). En dan zijn we meteen waar we zijn willen: „Lucky Lady", de nieuwste Kim van regisseur Stanley Doonen, met Liza, Gehe en Burt in magni fieke hoofdrollen als drie drank- smokkelende vrijbuiters, die niet al leen de Amerikaanse Kustwacht maar ook de grote misdaadorgani saties aan hun laars lappen. Deze week voor het eerst te zien in het Grand Theatre, waar deze twee uur durende Kim tegelijk met de drie grote steden in première gaat. De Amersfoorters en de filmliefheb bers uit onze regio hebben wat dat betreft geluk. Er zijn maar vier ko pieën van deze film in Nederland en een ervan draait in Amersfoort. GROTE MOND EN KLEIN HARTJE Liza Minelli kan er wat van. Dat is onmiskenbaar als je haar bezig ziet in deze amusante avonturenfilm van Doonen, die de harde strijd van leven op dood in de dertiger jaren op knappe wijze heeft weten om te zetten in een komische film, die de nostalgie weliswaar een extra kick geeft, maar tevens als een groots opgezet epos op de kijker over komt. Nu is het begrip „groots" rekbaar en ik bedoel dan ook niet, dat „Lucky Lady" vergelijkbaar zou zijn met gigantische produkties als „Towering Inferno". Het is een minder kostbare film, ook al zullen de drie hoofdrolspelers wel een hele hap van het budget hebben op geëist. De film is groots in die zin, dat het een verhaal van helden is. Een verhaal van drie ietwat noncha lante vrijbuiters, die denken, dat ze best de kustwacht kunnen omzeilen en ook met de grote gangsterkonin gen geen rekening hoeven te hou den. Ze redden het dan ook uitste kend en beleven kostelijke avontu ren aan boord van het motor- zeiljacht „Lucky Lady". Regisseur Stanley Doonen heeft het vooral gezocht in sfeer en goe de, Kitsende dialogen en is daar uit stekend in geslaagd. Er zijn zelden momenten, dat de aandacht ver slapt - ook al zijn ze er wel tussen de hoogtepunten in. Liza Minelli is niet langer de fi guur uit „Cabaret". Ze is de stoere dranksmokkelaarster, de rum- runner, met een grote mond en een klein hartje. Een dijk van een meid, die de twee mannen in feite om de vingers kan winden en dat ook zo nu en dan doet. Een vrouw, die graag rijk wil worden en dat net zo lang wÜ blijven als ze arm is ge weest. En daarbij vrolijk blijft zin gen, want ook dat doet ze natuur lijk. NONCHALANTE HELDEN Gene Hackman en Burt Reynolds als Kibby en Walker vullen elkaar als team uitstekend aan. Kibby is de handige Amerikaan, die door schade en schande enorm veel heeft geleerd, dat ook in de praktijk kan brengen, maar de carrière van mis dadiger is misgelopen door z'n wel licht toch te goede inborst. Walker is de aarzelende zakenman, die voornamelijk drijft op de praktijk van de anderen, maar er niet vies van is om ook keihard er tegen aan te gaan als daar reden voor is. Een zakenman, die denkt aardig te zijn, maar meestal op het geluk van hem en zijn kameraden drijft. Een aardig trio, dat het ver kan brengen. Non chalante helden, die bij succes overmoedig raken en iedereen uit dagen, die hen wil weerstaan. Op een komische, aandoenlijke manier. Naïef misschien, maar dat is nu eenmaal hun stijl. Gene Hackman zie je de laatste tijd in vrijwel iedere film van enige betekenis, waarin een harde jongen nodig is en soms denk je wel eens, datje hem te vaak tegenkomt. Maar het talent van Hackman doet je dat tijdens het kijken vergeten. En het zelfde geldt voor Burt Reynolds. SFEER, HUMOR EN SPAN NING „Lucky Lady" is een verhaal vol sfeer, humor en spanning Dne ele menten die in sterke mate het ge zicht van deze avonturenfilm bepa len. De karakter^van de hoofdrol len komen voldoende uit de verf om het verhaal de nodige diepte mee te geven, maar meer ook niet. Het verhaal zelf is de hoofdzaak. En dat verhaal zit goed in elkaar. Na een vergeefse poging om rijk te worden met het smokkelen van Mexicaanse arbeiders naar de V.S., besluiten Claire Doby en haar vriend Walker het met de drank smokkel te proberen. Walker bezit een zeil-motorschip de „Lucky La dy" - ontvreemd uit zijn failliete boedel - en Claire heeft met haar laatste geld een aanbetaling gedaan op een voorraad whisky, die zij de V.S. - waar een drankverbod is - binnen moeten smokkelen. Op het laatste moment ziet een zekere Kibby, een handige knaap, kans zich bij hen in te dringen voor een derde deel van de opbrengst. Het schip wordt tevens bemand door Billy, een jongen die meer van de zee afweet dan de andere drie bij elkaar. Met enige moeite krijgen ze hun drankvoorraad, hoewel dat niet naar de zin is van de beruchte McTeague die de smokkelhandel geheel wil monopoliseren. Maar ook het vervoer van de drank naar de V.S. gaat niet zonder moeilijk heden omdat de kustwacht fanatiek op alle smokkelaars loert. Ze heb ben een treffen met kapitein Mose- ly, die al berucht is om het neer schieten van vele smokkelaars en het opbrengen van hun schepen. Maar het lukt hen toch - vooral door^ het inzicht van Biliy - de drank in de V.S. af te leveren Daarna leidt het stel een tijdlang een luxe-leventje in Californie tot Claire op het idee komt een heel bedrijf te maken van het drank smokkelen. Dat gaat goed en er komt heel wat geld binnen. Dit is niet naar de zin van McTeague en hij lokt de „Lucky Lady" in een val. Claire is toevallig niet aan boord maar Walker en Kibby worden zwaar gewond en Billy vindt de dood. Gedurende de tijd dat de twee mannen genezen, zorgt Claire voor het levensonderhoud. Zij smokkelt weer als vanouds Mexica nen de grens over. De dranksmok kel is voor haar eventjes verleden tijd geworden. Maar als Kibby en Walker weer op de been zijn, laten ze zich weer overhalen door andere dranksmokkelaars om als een grote combinatie op te treden tegen McTeague en zijn bende. Dit loopt uit op een complete zeeslag OM TWEE KEER TE ZIEN „Lucky Lady" is een film om twee keer te zien. Er zitten tal van voortreffelijke scènes in, die de moeite waard zijn om nog eens te bekijken. Bijvoorbeeld als het drie tal wordt gesnapt door de kust wachtpatrouille, of als ze worden tegengehouden op zee door Christy McTeague, in het hotel (van giganti sche luxe) en tenslotte de beslis sende zeeslag tussen de onafhanke lijke, kleine, rum-runners en het Syndicaat. Een zeeslag, groots van formaat, maar gefilmd met uitste kend oog voor details, die het no dige evenwicht geven tussen de ernst van de strijd en de humor van de film. In het algemeen staat het me een beetje tegen, als de humor hoogtij viert tijdens gewelddadige akties. Zoiets komt bij mij altijd een beetje onwezenlijk over. „Lucky Lady" heeft wat dat betreft bij mij het pleit gewonnen. Stanley Doonen vond het juiste evenwicht. En het happy end zorgt ervoor, dat iedereen tenslotte tevreden naar huis kan gaan. In de weten schap een film te hebben gezien, waarin drie talenten werden sa mengebundeld tot een aanstekelijk team, dat het verder best zal rooien in deze harde, harde maatschappij. Grand Theatre, eerste week, 14 jaar. Malcolm McDowell als Harry Flashman in de amusante film van Richard Lester: „Royal Flash", in Studio G. te zien. De filmweek in Arnhem werd vorig najaar geopend met de nieuwste film van de Engelse regisseur Ri chard Lester: „Royal Flash", geba seerd op de boeken van George McDonald Fraser. In de hoofdrol len: Malcolm McDowell, Alan Ba tes, Florinda Bolkan, Oliver Reed, Britt Ekland en Lionel Jeffries. Ik schreef toentertijd, dat ik het een vlotte, amusante speelfilm vond. Toeval bestaat niet, maar het is toch weer opvallend dat je in de Leusderkrant van vandaag een tweetal berichten aantreft, die het een en ander met elkaar te maken hebben. In het ene artikeltje kun je lezen, dat de werkgroep bestemmingsplannen van het Comité Milieuzorg Leusden besloten heeft tot het instellen van een aantal aspect-groepen. Gewone burgers zoals jij en ik kunnen in dergelijke groepen iets zeggen over bepaalde onderdelen van de plannen in Leusden. Omdat er m Achterveld nog ongeveer honderd huizen gebouwd gaan worden, heeft de genoemde werkgroep ook even besloten dat er een aspectgroep Achterveld moet komen. „Want," zo betoogde een van de leden van de werkgroep, hoe kunnen wij van hieruit over Achterveld ons een mening vormen En wat lees je in een en dezelfde krant drie, vier vijf bladzijdes verder? De leden van de ABTB in Achterveld hebben op hun jaarvergadering gezegd, jeiat ze teveel vanuit Leusden bestuurd worden. „Leusden wordt teveel door de ambtenaren geregeerd," heeft daar iemand opgemerkt Je snapt het toch met Ambtenaren regeren tegenwoordig toch helemaal niet meer. Die dammen hooguit de inspraakstroom in. Of geven voorlichting. Let maar op. Janneke Smulders is verdiept in een oud foto-album van haar ouders Ben jij dat pa? Wat heb je een gekke korte broek aan." Smulders kijkt op uit zijn krant. Hij herkent in de foto een lang vervlogen tijd. „Ja, kind, toen was ik veertien We hadden van school uit een clubje dat elke vrije woensdagmiddag de natuur introk. Prikkebenen noemden ze ons Kijk, in dat schrift dat ik daar in mijn hand houd, schreef ik alles op over dieren en planten. Veel van de mooie plekjes van toen zijn ni\ echter verdwenen Wat was dit? Het begin van een fijn meisjesboek, uitgegeven m de Witte i Raven-serie9 Mis. Nog een kans.Citaat nummer twee. „Bij de koffie op het kantoor krijgt Smulders tot zijn verrassing een slagroomsoes geserveerd. Een traktatiè van Tineke, de secretaresse van meneer Van de Berg. Ze blijkt niet jarig te zijn. Toch is er iets te vieren. Tineke heeft een flat toegewezen gekregen in i Veenendaal. Dat brengt de door haar lang verbeide bruiloft nu heel dichtbij. Smulders feliciteert het meisje hartelijkwant hij weet hoe lang zij en haar vriend al ingeschreven hebben gestaan." Nou, wat dacht iHet ruikt een beetje naar een boekwerkje uit de Avondlectuur-reeks Of zou het toch gewoon een gezellige streekroman zijn? Het begin van de volgende scene doet daar ook wel enigszins aan denken „Over z'n bord dampende erwtensoep kijkt Smulders heimelijk naar zijn twee kinderen. „Wim wordt toch al weer een grote kerel." denkt hij, „lijkt erg veel op zijn moeder Dochter Janneke doet hem opschrikken uit z'n gepeins. „Ga jij volgende week ook naar de hoorzitting in het dorpshuis, pa9" „Wat voor hoorzittingJanneke „Nou, over het streekplan. Dat is belangrijk. We hebben het erop school over gehad." ..En jij denkt daar iets m te brengen te hebben.vraagt Smulders plagend „Ja hoor. we gaan er met een hele groep uit de klas naar toe. Ze zullen toch ook naar ons moeten luisteren". „Goed", zegt Smulders, „ik ga mee, dat wil ik wel eens zien" Nu bent u d'r. Bovenstaande citaten zijn genomen uit de beknopte versie van het Voorontwerp Streekplan Utrecht-Oost. Met deze prietpraat over de slagroomsoezen en erwtensoep consumerende heer Smulders blijkbaar modale werknemer eén baan op een kantoor, één auto, eén 1 vrouw, één dochter, één zoon) presenteert de provincie haar plannen aan ons. Ambtenaren die zulk proza produceren hebben toch helemaal geen tijd om te regeren. KA film, waarin op ietwat spottende wijze avonturen van Britse soldaten worden beschreven. Dolle avontu ren, dat wel. Kompleet met alle soorten grapjes, waarin Lester altijd zo sterk is geweest. „Royal Flash" is de tweede film, waar George McDonald Fraser het scenario schreef. Hij maakte ook het scena rio voor „De Drie Musketiers" van Lester. SCHELM Kapitein Harry Paget Flashman, van het elfde regiment Huzaren, is een schelm, een lafaard, een vrou wenjager, valsspeler en nog veel meer. In „Royal Rash" (Royal Rash, De lafheid gaat in hermelijn gekleed) is hij een vermakelijke held, wiens avonturen velerlei vorm aannemen. Harry Flashman is de held die gecreëerd werd door George McDonald Fraser - maar de dubbele bodem van deze figuur is wel dat Harry de slechterik is in het klassieke boek „Tom Brown's schooldays" en dank zij Fraser een langer leven werd beschoren. Aan het begin van de film „Royal Rash" zien we hem terugkeren van Rugby School, waar hij wordt geëerd voor zijn vermeende moedige daden in de oorlog. Aangezien regisseur Ri chard Lester die daden in flashback toont, weten we dat de Victoriaanse soldaat niet zo erg moedig was. CONTRA BISMARCK In het uitgaansleven van Londen ontmoet Harry Flashman de verra derlijke en mooie Lola Montez en maakt meteen een dodelijke vijand van haar begeleider. Graaf Otto vori Bismarck, die nog aan het begin vad zijn veelbelovende loopbaan staat Lola lokt Harry naar Midden Euro pa, waar hij Bismarck weer ontmoet die een plot heeft bedacht om dé macht over te nemen van een klein hertogdom. Harry's rol wordt door Bismarck, tezamen met Rudi von Sternberg, bepaald: hij moet de plaats innemen van-een prinjr erj Hertogin Irma von Strakenz trou wen daarna zullen de prin% die in een onderaardse ruimte van een kasteel gevangen wordt gehou den en Rashie worden vermoord „Royal Rash" wemelt van citaten uit klassieke films en Lester brengt zelfs hommage aan Buster Keaton. Hij excelleert in de talrijke duellen die het tijdperk in de herinnering roepen dat Zorro, Scaramouche en Rassendyll hun avonturen in films beleefden en Errol Flynn, Tyronë Power en Ronald Colman de ge* vierde helden waren, en Louis: Hayward en Basil Rathbone huii gevaarlijke opponenten. Malcolm McDowell en Alan Bates blijken hun mannetjes in de tweegevechterf wel te kunnen staan. Een zeer spe: ciaal duel wordt door Florinda Bob kan gevochten met een zwaarwich* tige opera-zangeres. „Royal Rash" werd in Europa ger filmd, in Beieren, waarbij zeker het Linderhof Paleis bij Garmisch en de ommuurde stad Rothenburg, opval len. „Royal Flash" is gewoon een amusante kijkfilm, vol humor en goed spel. Deze week voor het eerst te zien in Studio G - 14 jaar. waarmee Richard Lester op een gro ter publiek mikte, dan we van hem gewend zijn. En zo is het ook. Mis schien gelooft de direktie van Jog- chems' Theaters niet zo erg in dat brede publiek wat op Lester^film af zou moeten komen, want zij plaat ste de film in het Arthouse theater, Studio G. De praktijk zal uitmaken wie gelijk heeft, maar voor mij vind ik „Royal Rash" een amusante kijk- De laatste Jaren is de macht van de consument behoorlijk gestegen, dank zij de Consumentenbond en bijvoor beeld TV - rubrieken als „Koning Klant". Aan de ene kant proberen fabrikanten die macht te bagatelliseren door te zeggen, dat de bevindingen van de consumentenorganisatie ten aan zien van hun produkten niet juist zijn omdat bijvoorbeeld een verkeerde me thodiek is gebruikt, aan de andere kant wordt trots in hun advertenties over hun produkten vermeld, dat de Consumentenbond het produkt heeft ge test, als de uitkomst positief is ge weest Hoe het ook zij, consumen tenorganisaties verrichten duidelijk een positieve taak. Zondagavond werd de strijd tussen consument en fabrikant breed uitge meten via een oorspronkelijk televi sie-spel van Richard Hendnkx, ge schreven in opdracht van de Tros, de omroep die zoveel reclame m haar zenduren doet. Wat zich eerst laat aanzien als een vrij onbenullig ge speeld stukje toneel, ontwikkelt zich al spoedig tot een demagogisch woor denspel (waarbij het slechte spel er overigens niet beter op wordt). In nogal sterk overtrokken scènes wordt de consumentenorganisatie afgeschilderd als een verzameling mensen, die het eigenlijk helemaal niet interesseert wat ze doet en puur eigenbelang en belangrijkheid de voorrang geeft. De reclame-jongens, in de ogen van ve len de boosdoeners met hun afschu welijke STER-spots, worden in dit toneelspel afgeschilderd als hardwer kende jongens die vechten voor hun opdrachtgevers als het moet. Natuur lijk, ze lijden ook wel eens nederla gen, maar toch.... Het puikje van Ne derlands volk, hoor! Helden bijna' Terecht hebben de liberalen afge lopen week besloten om toch maar geen eigen liberale omroep te stich ten. Ze hebben immers de TROS, die haar uiterste best doet om als zodanig op te vallen. Ze stond zondagavond weer op de bres voor de Nederlandse Ondernemer, die het toch al zo moei lijk heeft. Dat mag hoor, wat mij be treft. Maar het lijkt me beter om dat dan via informatieve rubrieken te doen. Televisie-films die een derge lijke politieke basis dragen zijn meest al niet te vreten, tenzij ze zijn ge schreven en verfilmd door vakmensen, die het „van dik hout zaagt men plan ken" niet in hun vaandel hebben ge schreven. Voor en na het TV-spel maakte de TROS uitgebreide reclame voor eigen parochie. Maar goed dat minister Van Doorn daar tenminste iets aan gaat doen. MONITOR.

Leusder Krant | 1976 | | pagina 15