lockey-heren 1 'on bekerpoule Westberlijnse kinderen vragen uw aandacht: nog steeds Achterveld wint uit van mede-koploper DVSA loeizame winst voor >erste schaaktiental NCVB-dames kregen voorlichting over kip Jongerenkoor zingt Doorgereden na aanrijding I leusden/CENTRUM - Na de voor- reffelijke prestaüe van de vorige week 'i eD tegen Weesp, waardoor Heren 1 I Koppositie van de competitierang- list bereikte, volgens afgelopen zon- Eia een nieuw wapenfeit. In de uit- Wdstrijd tegen Amersfoort 3 was Cusden met 1-3 de sterkste partij. i»t betrof de laatste ontmoeüng van Ld beker-poule, die Leusden nu heeft fewonnen. Heren 1 zit hiermee in het ■ndtournooi, dat volgens het afval- lysteera verspeeld wordt. De eerste Elft van het treffenin Amersfoort jas een zeer grappige bedoening op een ■j zond er slecht veld. Eric Timmer >rgde uit een voorzet van Theo Mundt pwr een 0-1 stand bij de rust. In de Leede periode werd beter hockeyver- Tond, weliswaar met een nog steeds ■tug verdedigende thuisclub. Eric Wes- Ll werkte tweemaal een strafcorner Itstekend af, zodat het scorebord 3-0 Engaf toen Amersfoort kort voor tijd d tegenpunt maakte uit een bijna on gelijke hoek. Omdat MHCL-keeper »k van Nier enhuyzen tenslotte nog i strafbal r de hand uit zijn doel lukte bleef di .ndstand 1-3. u Stichtir\g Pax Christi Kinderhulp zet zich in met uw hulp Oud papier-aktie openbare scholen s.v. Achterveld Cport URSIEF 18 MAART 1976 S Heren 2 kaï ustig gaan kegelen. De latste wedstrijd werd niet alleen ver- Sren. maar tevens de grootste neder- |ag van het seizoen. Wel dient tewor- fen opgemerkt, dat het de Leusdense reserves niet bepaald meezat bij de Stichtse De beide doelpunten uit de eerste wedstrijdhelft waren van zeer dubieuze kwaliteit Bovendien verliet een Leusdenaar met een blessure voor tijdig het terrein van de strijd. Deze wedstrijd niet meegerekend had Leus den toch wel een leuk seizoen. Heren 5 beëindigde de competitie, zoals die destijds werd begonnen en wel alsblij- makers. Nu echter niet alleen als blijmakers voor de tegenpartij (0-2) maar ook in die omstandigheid ten op zichte van het eigen elftal. De 2 tegen- goals waren geen prestaties van de Maarnse ploeg maar gewoon de ge volgen van 2 fouten in de Leusdense verdediging Dat is beslist niet het zelfde Dames 2 speelde in een spannende wed strijd niet onverdienstelijk gelijk. Herma Gerber bracht de balans, na een aanvankelijke achterstand, met 1-1 in evenwicht Hierna werd de richting van een keiharde voorzet van Angela Bernard door een Utrechtse back zo danig verbeterd, dat de bal haar eigen keepster kansloos passeerde. Jaque- line Willemsen was in deze wedstrijd de grote figuur, maar zelfs zij kon niet verhoeden, dat het kort voor tijd toch nog 2-2 werd. De wedstrijd van de waarheid ging (vriendschappelijk maar toch in volle ernst) tussen Dames 1 en Meisjes A Het werd een treffen met twee gezichten. De dames wilden zich niet laten kennen en namen in de eer ste helft door inzicht en techniek een verdiende 4-1 voorsprong. De aan stormende jeugd rekende op de lang ste adem" en slaagde in zoverre, dat de tweede helft op een 1-1 gelijkspel uitliep. Dat is natuurlijk allemaal mooi en aar dig, maar aangezien het bij hockey nog altijd gebruikelijk is, dat de re sultaten van beide wedstrijdhelften bij elkaar gesteld worden, wonnen de oud jes" met 5-2. De jeugdcompetities ga ven duidelijk te zien, dat de seizoens opruiming in volle gang is. Meisjes BI en Cl speelden probleemloos hun partijtje en Jongens B2 deed het, on danks de 1-3, toch verrassend goed. Jammer van de twee ongelukkige mo menten, die evenveel tegendoelpunten werden, waarmee de „juiste" 1-1- uitslag verloren ging. Jongens Cl had het weer moeilijk, maar de Al-boys walsten weer vrolijk naar een „negen- punter" toe. Jongens Dl deed gewoon, wat van hen werd verwacht. De uitsla gen waren: Meisjes BI - Schaerweyde B3 1-1 Meisjes Cl - Laren C3 0-6 Jongens B2 - Hilversum B4 1-3 Jongens Cl - Amersfoort C2 2-5 Kameleon A2 - Jongens Al 1-9 Hilversum B3 - Jongens BI afg. Soest D2 - Jongens Dl 0-4 Meisjes A - Dames 1 2-5 Dames 2 - USCH 3 2-2 Heren 5 - Maarn 3 0-2 Amersfoort 3»- Heren 1 (beker) 1-3 SCHC 7 - Heren 2 5-0 PROGRAMMA A.S. WEEKEINDE Zaterdag verschillende jeugdwed strijden en zondag: Dames 1 - Myra 1 (comp.) Dames 2 - Kampong 5 (comp.) Heren 4 - Huizen (vriendsch.) Heren 5 - Doorn 2 (vriendsch.) LEUSDEN - Het eerste tiental van Ie schaakvereniging „Leusden" speel de vrijdag 12 maart een uitwedstrijd tegen het nog in degradatiegevaar ver lerende 's Graveland. Dat de club z'n best doet om uit de gevaarlijke zone te komen, is de Leusdenaren wel duidelijk geworden. Slechts twee partijen waren na een paar uur spelen beslist Het eerste punt was voor Leus den Boemaars won een stuk; zijn te genstander dacht even later de kwa liteit terug te kunnen winnen, maar overzag mat in 1 zet. Kort daarop was het Karis die aan het tweede bord verward raakte in zijn eigen strikken en vlot verloor. Omdat Leijdes en Sieswerda slecht stonden en er van de overige partijen weinig te zeggen viel, zag het er niet erg hoopvol uit. Gelukkig werd het definitieve verlies van Leijdes gauw gecompenseerd door een spectaculai re overwinning van invaller Rogier van Santen, die in een chaotische stel ling. waarin beide koningen zich in het strijdgewoel hadden begeven, on verwacht een raatnet wist te construe ren Toen daarna Van Santen sr., die een pion achter stond, erin slaagde zijn tegenstander een stuk afhandig te maken en De Jager aantoonde dat een schijnoffer van zijn tegenstander niet correct was, leek het tij te keren. Re den voor Sieswerda, die al enkele uren een hopeloze strijd streed, om op te geven. Na remise voor Struiwig en fraaie winst voor Pronk van bord 3 was de stand 3%-3%. Kort voor het verstrijken van de 4 uur speeltijd ver loor daarna Halkes aan het eerste bord eervol van zijn zeer sterke tegenstan der Het betekende zijn eerste ne- De Jager en Van Santen al gauw inza gen dat verder spelen met een stuk minder zinloos was en er dus 2 winst punten bijkwamen werd de eindstand 4%-5% in het voordeel van „Leusden". Een moeizaam bevochten overwinning. JEUGD WINT OOK LAATSTE WEDSTRIJD Maandag 15 maart speelde de jeugd zijn laatste wedstrijd voor de bonds- competitie Een verre reis naar Ne- derhorst den Berg om aldaar tegen de Kasteelridders te spelen. Het jeugd- vijftal, dat zoals bekend al kampioen is, had weinig moeite met de tegenstan ders. Na 11 zetten was Jaap Zwei- nenberg de eerste die won Even later waren het Jan Kees van der Woerdt en Steven Biësferveld die door te pro fiteren van fouten van de tegenstan ders hun partij al gauw beslisten in het voordeel van Leusden. Niels Jan sen die aan het eerste bord Leo de Rijke uitstekend verving, toonde in een voor beide spelers moeilijke stel ling de sterkste zenuwen te hebben. Op een gegeven moment verspeelde zijn tegenstander in 3 zetten 2 stukken en gaf ogenblikkelijk op. Wim Horst, die aan het vierde bord een moeilijke partij speelde kon daarna rustig opge ven. zodat de Leusdenaren met een 4-1 overwinning weer bijtijds naar huis gingen. UITSLAGEN HUISCOMPETITIE Groep 2: Zaal - Van Egdom 0-1 Van Dokkum - Harlaar l/'-V Visser - Loning y2-y2 Groep 3: Mevr Graafland - Hooijer 0-1 Stoorvogel - A Kuijper 0-1 Schouten - Stevens f-1/ J Kuijper - Rijnfrank 0-1 Mevr. Hooijer - Rietveld 0-1 Groep 4: ■'De-Graaf - Kreber 1-0 Val Garderen - Algoe 1-0 Van der Molen - Roos 0-1 Hersbach - Sibeijn 1-0 Ladder: Veenendaal - v d Wetering /2-/2 JEUGD Groep 1. S. Biesterveld - J. K van Driel 1-0 N. Jansen - S. v. Sligter 2-0 J. Zweinenberg - M. Hooijer 0-2 W Horst - J. K. v. d. Woerdt 0-2 Groep 2: P. v d Woerdt - J. Horst 0-2 E. Bousema - R. van Veen 2-0 S. J. Vermeer - E. Nieuwstraten !/>-% -j- --- - .derlaag in de bondscompetitie. Daar na het afbreken de tegenstanders van Groep 1: Pronk - Sieswerda Halkes - Struiwig Mosterd - Kans Boemaars - Tijmensen 0-i 1-0 P Stroper - S. de Jong Groep 3: X. Kans - C. Straver W Hazeleger - K. Hormann L. v Sligter - H. Groen J. Lucas - A Pronk E. Straver - F. Smeets 1-1 2-0 0-1 0-2 0-1 ACHTERVELD - De SV Achterveld leverde een goede prestatie door mede koploper van de ranglijst DVSA in eigen huis te verslaan. Jan Kerkhof, was geblesseerd terwijl Gerbrand Boersen en Johan v. Bekkum wegens nekte ook niet mee konden spelen. De ploeg werd nu gecompleteerd door Bertus v. Houten, Jan Boersen en de A-junior Sjaak v. d. Heuvel. De wedstrijd werd geleid door scheids rechter Van Lienden uit Zeist. Na 5 minuten mocht wegens onge oorloofd aanvallen van Herman Kerk hof DVSA een vrije trap nemen. Ach terveld had het geluk dat de bal via de lat het veld weer in ging DVSA bleek een sterke voorhoede te heb ben. maar een lekkende achterhoede. Achterveld kwam langdurig onder druk te staan maar door enthousiast ver dedigen kon voorlopig erger worden voorkomen. Achterveld probeerde met verre trappen tot succes te komen en kwam ook al door de slechte man dekking van DVSA soms gevaarlijk uit de hoek. BUITENSPELVAL De DVSA-ers zetten de buitenspei- val open waar de scherp opgestelde •j Herman Ruitenbeek en Jan Boersen ■voortdurend intippelden. In de 20e fnunuut bracht een ogenschijnlijk on gevaarlijke aanval van DVSA de gast heren succes. Midvoor-trainer Joop van Viegen ontdeed zich van zijn be- i waker en kon verrassend uithalen. Zijn schuiver was voor doelman ioiboom onhoudbaar. Een. klasse doel punt. Onmiddellijk ging Achterveld ten aanval en er werden veel doelrijpe kansen geschapen, maar men had veel te veel kansen nodig om de gelijk maker te scoren. Piet Vos kon bij vermeend buitenspel doorgaan doch alleen voor de keeper gekomen faal de zijn schot Ook Jan Boersen en Herman Ruitenbeek kregen voldoen de kansen maar de afwerking faalde volkomen Rust 1-0. AANTREKKELIJK Na de thee is Achterveld voortdurend de betere ploeg geweest. Aanvallend spel en een grote dosis enthousias me gaven een aantrekkelijke, boeiende 2e helft te zien In de 50e minuut kwam dan het zo zeer verdiende tegenpunt. Door een verdedigingsfout van de DVSA-ach terhoede was het Herman Ruitenbeek die de gelijkmaker kon scoren. Ach terveld ging goed door en de actieve Cor Hoogland kon de doelman van Amerongen de bal ontfutselen en gaf deze keurig door naar Piet Vos, die de stand op 2-1 kon brengen Het kruit bleek nog niet verschoten, want weer 5 minuten later kon rechtsbui ten Cor Hoogland de bal op maat aangeven aan Herman Ruitenbeek die de DVSA-doelman het nakijken kon geven 3-1 DVSA poogde hierin wel verandering te brengen en zij hadden het geluk dat Johan v Dalen de bal verkeerd op zijn verbouwereerde doelman terugspeelde en de bal be landde zodoende in eigen doel Met nog 10 minuten te spelen was er nog van alles mogelijk, doch Ach- tervelds verdediging kon de soms goede DVSA-aanvallen keurig contro leren Cor Hoogland raakte bij een duel geblesseerd en werd vervangen door Wim van Nimwegen maar in de stand kwam geen verandering meer Door deze overwinning heeft Achter veld zich definitief veilig gesteld voor het behoud van de 2e klasse A s. zon dag speelt men thuis tegen het Utrechtse Rivierwljkers. PROGRAMMA 21 maart: Achterveld 1 - Rivierw 1 14.30 Veensche Boys 3 - Achterveld 4 14.30 Dames: Minerva - Achterveld 10.00 UITSLAGEN Achterveld 2 - HDS 2 Achterveld 4 - SO Soest 2-1 2-4 (Van de redaktie) AMERSFOORT - Je zou het zo op het eerste gezicht niet meer zeggen, maar de Westberlijnse kinderen vragen nog steeds uw aandacht. Zoals bekend wordt er al jaren achtereen een aktie ge voerd - ook in deze omgeving - om voor Westberlijnertjes voor een aantal zomerweken een fijn thuis te vinden, waar deze kinderen worden opgevan gen. De Pax Christi Kinderhulp, de Nederlandse organisatie die zich in het bijzonder inspant om elk jaar enkele duizenden West berlijnse kinderen een fijne va kantie te bezorgen in een totaal andere sfeer dan ze gewend zijn. Want daar gaat het tenslotte nog steeds om. Pax Christi Kinder hulp ziet nog steeds die nood zaak en blijft er zich ten volle voor inzetten. U ook? In de tijd van de koude oorlog, de vijftiger jaren en ook enige tijd daarna, was West-Berlijn een begrip in het westen als het enige westerse steunpunt in het communistische oosten. West- Berlijn, een eiland van vrijheid. Daarna volgde er een tijd van ontspanning, de koude oorlog nam af en West-Berlijn werd eigenlijk een beetje ver geten. Maar is er eigenlijk veel veranderd? Nou nee. West Ber lijn bleef een eiland van westers georiënteerde bewoners, om sloten door een muur van beton en prikkeldraad. Met familie vlakbij, die niet of nauwelijks te bereiken is. Materieel gezien gaat het West-Berlijn uitstekend. Daar gaat het ook niet om. Waar het hier allemaal om draait - en dat wordt nog wel eens vergeten - is de sfeer, waarin de kinderen van West-Berlijn opgroeien. De sfeer niet alleen van het on gedwongen isolement. Want een wereldstad als West-Berlijn heeft méér problemen. Door haar bijzondere situatie is er een sterke vergrijzing ontstaan: jonge gezinnen trekken naar West-Duitsland. Het misdaad cijfer stijgt per jaar. West Ber lijn heeft net zoveel kinderte huizen als in heel Nederland.- Ook het aantal gevangenissen in West-Berlijn evenaart bijna het Nederlandse aantal. Ook al wordt West-Berlijn in allerlei kleurige folders aangeprezen als een gezellige wereld stad met het meeste groen, met meren en bossen, een be zoek beslist waard, dan wil dat nog niet zeggen, dat al die kin deren van deze weelde" profi teren. De regering van West- Berlijn besteedt niet voor niets zoveel geld voor de uitzending van kinderen naar West-Duits- land en het buitenland. Die kin deren hebben het nodig. Bovendien krijgen de West- berlijners toch op een gegeven moment last van het feit, dat ze op een eiland leven. Men noemt dat de ,,eilandkolder". Je raakt somber, bedrukt. In deze sfeer leven de kinderen, groeien ze op. Zonder iets anders te heb ben gekend, andere mogelijkhe den te hebben ondervonden. En dan hebben we het nog niet gehad over het feit, dat West- Berlijn op dit moment meer dan 200.000 gastarbeiders binnen haar „muren" heeft om alles draaiende te kunnen houden. Kortom: West-Berlijn kent schrijnende toestanden, die in mets doen denken aan de kleu rige toeristenfolders van de reisbureau's Het is „het andere gezicht van Berlijn". De Stich ting Pan Christi Kinderhulp wil het leed - waar vooral de kin deren de dupe van worden - helpen verzachten. Met uw hulp kan dat. Anders niet. Méér dan in het verleden het geval was, wil de organisatie zich gaan richten op kinderen uit kinder tehuizen. Vooral kinderen die tijdens vakantietijd nergens naar toe kunnen, geen familie meer hebben, hebben het moei lijk Het distrikt Amersfoort van de Stichting Pa* Chris ti Kinderhulp hoopt dit jaar van 28 juni tot en met 7 augustus weer zo'n 200 kin deren onder te brengen in gastgezinnen uit de regio. Kinderen uit gezinnen die het moeilijk hebben in welk opzicht ook, maar ook kin deren uit tehuizen. U kunt helpen. Het kost u niets. Alleen gastvrijheid. Alleen menselijkheid. En soms een beetje goede wil om het kind zo goed mogelijk op te kunnen vangen, want ook zij zullen aan de plotseling veranderde situatie even moeten wennen. Help de stichting helpen. Het is de moeite waard. Echt. U kunt zich opgeven bij de medewerker van de Stichting Pa* Christi Kinderhulp in het distrikt Amersfoort. Haar adres is: mevrouw P. Opdam- Royers, Van Marnixlaan 41, Amersfoort. Telefoon 033- 15910. Zodra u zich hebt opge geven zult u worden bezocht en krijgt u natuurlijk nadere in formaties die voor u van be lang kunnen zijn. Doet u het? U helpt er een kind mee, dat het nodig heeft. Westberlijnse kinderen klaar voor het vertrek naar Nederland Met tien tallen bussen worden ze gezamenlijk naar het station gereden, waar een spe ciale kindertrein voor het lange vervoer naar Nederland zorgt. Medewerkers van de Stichting Pax Christi Kinderhulp zorgen voor de begeleiding van de kin deren. LEUSDEN - Dinsdag 9 maart hield de Nederlandse Christen Vrouwen Bond afdeling Leusden-Zuid haar maande lijkse bijeenkomst in wijkcentrum ,,'t Trefpunt". De presidente, mevrouw C. Janson opende de avond met het gezamenlijk zingen van Psalm 100 de verzen 1 en 4, gevolgd door gebed. De presidente, mevrouw C. Janson opende de avond met het gezamenlijk zingen van Psalm 100, de verzen 1 en 4, gevolgd door gebed. Hierna las mevrouw Janson een ge deelte uit Psalm 145 en uit 1 Thessa- loniceuzen, en hield een korte medi tatie. Gezamenlijk werd Psalm 66 (de verzen 6 en 7) gezongen. Een hartelijk woord van welkom werd gericht tot de afdeling Leusden- Centrum van de NCVB, evenals tot de Hervormde Vrouwen Vereniging, die op deze dinsdagavond de gasten waren van de afdeling Leusden-Zuid. Ook werden welkom geheten de medewer kers van het ..Produktschap voor Pluimvee en Eieren", die op deze bijeenkomst een demonstratie kwamen geven. Na het afhandelen van enkele in terne aangelegenheden volgde er een pauze, waarin de koffie werd aange boden door „Het Produktschap Kip en Ei". De demonstratrice van dit produkt schap gaf een uiteenzetting over het soort kippen, dat bij de maaltijden wordt genuttigd, zoals braadkuikens, de wat zwaardere poulardes, en voor een krachtige soep de zwaardere en wat oudere kip, de zogenaamde soep kip. Ondertussen gaf zij een demonstra tie van het braden van een verse kip, die na afloop van de demonstratie verloot zou worden onder de aanwe zigen De voorlichtster van het Produkt schap verstrekte vele waardevolle tips met betrekking tot de juiste manier van braden van een kip. Met eieren, vertelde zij, waren ook veel variaties en mogelijkheden te bedenken. Ze maakte een paar eiergerechten klaar, te weten een schuimommelet, een boe- renommelet, en verder een eidrank met koffie Van al deze gerechten konden de zeer vele aanwezige dames iets proe ven. Ieder vond, dat het voortreffe lijk smaakte. Na de demonstratie volgde de ver toning van een film, waarin weid weer gegeven hoe de moderne kippenfokke rij werkt. De film gaf onder meer een kijkje in de eiersorteerafdeling, de kuikenbroedenj en de kippenslachterij en Na verpakking en verzending kwa men de kippen tenslotte bij de poeliers, de super-markten en andere winkels terecht om door de konsument te wor den gekocht Aan het eind van de avond werd de ter plaatse gebraden kip verloot. De gelukkige winnares werd mejuffrouw A de Lange Na een dankwoord aan de mede werkers van „Kip en Ei" werd de verzen 1 en 4 van Psalm 62 gezongen waarna mevrouw Kamp van de afde ling Leusden-Centrum der NCVB met dankgebed eindigde De ruim zeventig aanwezige dames gingen met vele smakelijke recepten en kleurige folders naar huis, met het voornemen hiervan hun huisgeno ten te laten profiteren! De eerstvolgende bijeenkomst van de afdeling Leusden - Zuid van de NCVB zal plaatsvinden op dinsdag 6 april om 20.00 uur in wijkcentrum „'t Trefpunt". Op deze bijzondere avond zal mevrouw Nel Benschop uit Arnhem uit eigen werk voordragen. Waarschijnlijk zal deze deklamatie- avond ook veel belangstelling weten te trekken uit Leusden-Centrum LEUSDEN - Tijdens de vasten zingt het Jongerenkoor op 21 maart op Don Bosco en op 28 maart in Leusden. In deze diensten staat de verandering van het beleven van de vasten centraal. LEUSDEN - Donderdagnacht 11 maar- om ±24 00 uur reed een auto op dt Hamersveldseweg, komend vanuit d( de richting Leusbroekerweg. Bij d( boerderij nabij de spoorwegovergang aangekomen nam de chauffeur de boch niet. maar reed recht door Hij reec hierdoor vier betonnen palen plat De eigenaar van de boerderij, dit de enorme klap hoorde, kwam naai buiten om eventueel hulp te bieden er de schade op te nemen, maar de be stuurder van de auto was doorgereder zonder met de eigenaar van de pale kontakt op te nemen Op 27 maart a s. orgeniseren d openbare scholen Leusden weer eei papier-aktie Men staat zoals gewoon lijk weer op het parkeerterrein bij d< bejaardenwoningen aan de Asschatter weg van 's morgens 8 tot 12 uur (me later). Iedereen is welkom, ook degenen dn j geen kinderen meer op school hebben Bedenk, dat uw oude kranten in de container meer opbrengen dan bij i I in de vuilnisbak S.V. Achterveld, afdeling jeugd. Uit slagen van zaterdag 13 maart 1976: Junioren: Achterveld Al - Hees Al Achterveld A2 - Hoevelaken A2 Baarn BI - Achterveld BI Achterveld B2 - A P W C. B2 S E C. C5 - Achterveld Cl De Glind Cl - Achterveld C2 Pupillen: Roda D2 - Achterveld Dl K V.V A. D2 - Achterveld D2 Achterveld D3 - Amsvorde D3 Achterveld El - Hoevelaken El Achterveld E2 - Hoevelaken E2 Achterveld E3 - A P.WC. E5 Amf. Boys - Achterveld E4 S.V. Achterveld. Programma voor zaterdag 20 maart en zondag 21 maart 1976. Senioren, zondag 21 maart Achterveld 1 - Rivierwljkers Achterveld 2 - vrij Achterveld 3 - Malmuda 2 Veense Boys 3 - Achterveld 4 Achterveld 5 - vrij Dames elftal Minerva - Achterveld Zaterdag 20 maart afdeling jeugd Junioren Quick A2 - Achterveld Al Achterveld A2 - Roda A3 Achterveld BI - Soest BI Roda B3 - Achterveld B2 Soest C3 - Achterveld Cl Achterveld C2 - Roda C2 Pupillen: Achterveld Dl - S.E.C. D2 Achterveld D2 - T.O.V. D2 Quick D6 - Achterveld D3 K W A El - Achterveld El V V Z '49 E2 - Achterveld E2 Achterveld E3 - V.V.Z. '49 E4 Achterveld E4 - K.V.V A. Ffi 4-2 0-1 6-0 2-0 5-3 7-1 0-0 0-2 1-0 1-1 6-1 0-0 0-5 14.30 12.00 14.30 10.00 14.15 14.15 15.00 13.45 13.45 13.45 13.00 13.00 13.00 13.00 13.00 12.00 nn LEUSDEN/CENTRUM - Ik kom op verzoek (dat kan ook) met 'n vervolg op een eerder cursiefje Dat handelde over de namen van de Leusdense sportclubs. Er blijken nu lezers te zijn, die meer willen weten over namen van voetbal clubs. Gelukkig werd er niet bijgezegd, dat die belangstelling heel Nederland betrof. Stel je voor' Daarom beperk ik me maar tot de competities, waarin de Leusdense clubs zijn ondergebracht, dus IA en 2B van het zondagse en 2A van het zaterdagse afdehngsvoetbal. Accoord? De clubs met een plaatsnaam gaven de minste problemen. Om niet de indruk te krijgen van discriminatie vol gen hier in alfabetische reeks Achter veld, Baarn, Barneveld, Eemnes, Hoe velaken, Lelystad, Nederhorst en Scherpenzeel. Die verenigingen zijn in de gelijknamige plaatsen gevestigd en zo'ti naam is beslist geen tekort aan fantasie, werd gezegd Het is meer een uiting van verbondenheid met de plaats waar men thuis hoort. Dat de Amers- foortse Boys een club is van (voetbal) jongens uit de keistad, is zonder meer duidelijk en dat geldt in iets mindere mate voor het Utrechtse Domstad ten opzichte van de domstad. Verder wordt het wat moeilijker, als je tenminste de weg niet weet Als het U bekend is, dat Hees een wijk is van Soest, kan de naam van de aldus genoemde Soester voetbalclub ook snel worden thuisge bracht. Bijna hetzelfde geldt voor Mi- ^sterpark en de Rivierwljkers De Naardense vereniging noemde zich naar het park waar gespeeld wordt en de Utrechtse club is opgericht door en voor bewoners van dat deel van de domstad, waar de namen der stralen genoemd zijn naar rivieren. Dorestad is de Romeinse naam voor Wijk bij Duur stede en toen in 1952 aldaar een tweede voetbalclub werd opgericht, had de eer ste reeds de Nederlandse naam van het stadje aan de Lek als clubnaam Latijn komt ook nogal eens voor m vereni gingsnamen Fortitudo sterkte of kracht) komt uit Culemborg, Unitas (eenheid) heet de club uit Veenendaal en Unicum (iets aparts) is de naam van de tweede club uit Lelystad De Veen sche Boys horen thuis in Nijkerkerveen, maar vonden Nijkerkerveensche Boys blijkbaar te lang, hoewel het wel duide lijker was ten opzichte van de andere „venen" m de buurt. Met Rood-Wil had ik geen moeite en de jongens uit Putten kennelijk ook niet, want de clubkleuren werden de clubnaam. En zo kwam ik in Hilversum terecht bij de Zebra's. Die naam had weer minder met de club kleuren (blauw-wit) te maken maar wel de gestreepte uitvoering daarvan. Mo gelijk is daarbij wat gedacht aan het Amsterdamse Blauw-Wit, dat in de wandeling de zebra's werd genoemd. Advendo, Roda en Sova zijn van de zelfde kom-af. Hier is een (nieuwe) naam ontstaan uit de beginletters van de volledige naam. Het Ederveense Advendo ontstond uit Aangenaam Door Vriendschap En Nuttig Door Ont spanning. Wel mooi, maar onpraktisch lang Van Roda weet U als Leusdenaar wel, dat de naam komt van Recht op Doel Af en Sova werd gevonden uit Spoor Ontspannings Vereniging Amers foort, afkomstig uit dé rangen van di Nederlandse Spoorwegen Toen blee ik nog zitten met een negental zo op he. eerste gezicht niets zeggende letter combinaties, maar met een paar tele foongesprekjes (na 6 uur en in de week\ einden goedkoper) werd alles begnj pelijk Ach, als je het weet, kom je me EFC'58, ASY65 en WO'65 al een hee, eind. De eerste is de in 1958 te Ermelc opgerichte Football Club en de anderè de Sport Vereniging uit Ankeveen en de Voetbal Vereniging Overvech, (Utrecht), beide anno 1965. Ik heb ei nu nog zes. Kracht door Samenwerking werd afgekort tot KSD (Utrecht), Doo Vriendschap Sterk Amerongen to DVSA en KWA is afkomstig van Ka tholieke Voetbal Vereniging Arners foort. Destijds speelde de Voetbal Ver eniging Zeeheldenbuurt Amersfoort n de Zeeheldenbuurt en men vond he, niet nodig om van naam te veranderer toen WZA elders onderdak kreeg. Dt Utrechtse club VSK heet volledig Vrienden Sport Knng, maar met PVC had ik wel de meeste moeite Met poly vinylchlonde een soort plastic) kór het weinig of mets te maken hebben Dat bleek ook snel toen ik na een paai vergeefse pogingen eindelijk eer Utrechter aan de lijn kreeg, die mij uit voerig uit de droom kon helpen. Oor spronkelijk was het de afkorting var Patronaats Voetbal Club. Die onder neming komt nog voort uit de R.K voetbalbond van vóór de fusie met di KNVB. Pastronaten bestaan nu me meer en de geestelijke adviseur van du club snuffelde wat in zijn Latijnse boe kenbezit en vond bij de letters PVC di mooie woordenPedre Velucru Cogi mus wij dwingen met gevleugelde voe ten) en dat vond iedereen mooi

Leusder Krant | 1976 | | pagina 7