Ichterveld gelijk tegen ivierwijkers: 2-2 ichterveldse dames verloren van Minerva jAvanti-volleyballers kampioenskandidaat '.O.P.-meisjes hadden gezellige avond KPJ discussieerde over politie Bakker Van de Kletersteeg reserve-kampioen Nederland DWS gaat weer oud papier inzamelen Landschaps beheer NIEUWS UIT ACHTERVELD Kleding* inzameling Winkels zaterdag om 4 uur dicht Boomuitreiking Vanaf 3 april: ÜSDER KRANT - ACHTERVELDS NIEUWS DONDERDAG 25 MAART 1976 11 IHTERVELD - Achterveld ver- ',en binnen de krijtlijnen met in fers voor Jan Kerkhof, Gerbrand lsen Johan van Dalen en Johan fijekkum De schuin over het veld Lde wind kreeg Achterveld in de |e helft tegen Na enig aftasten fclkaars verdedigingen kreeg Ach- fld vrij onverwachts een goede Jhngskans. In de achtste minuut [Sde Rivierenwijk-verdediging staan |ns buitenspel, de scheidsrechter echter doorspelen. Herman van fenbeek kon goed doorgaan en kon El voortrekken naar de vrijstaan- Jhhan Hak. die met een goed gericht [ft doelman Smit van Rivierenwij- p het nakijken gaf: 1-0. nl gasten lieten het er niet bij i en zetten een serie goede te- lanvallen op en stelden met (door Jind gesteunde) harde schoten doel- iTolboom op de proef, een zeker foend doelpunt kon stompend tot Ar worden verwerkt. De Achter- Everdediging moest hierna nog |e corners weggeven, welke echter p opleverden. Tegen de wind op- jend kon Achterveld toch nog enkele Kaanvallen opbouwen. Herman van Jenbeek zette Jan Boersen via een f|e pass aan het werk, doch zijn Ie schuiver kon de Rivierenwijker- doelman onder controle krijgen Rivierenwijkers begon ver op te dringen en zette de buitenspelval open, zij hadden zeker 20 minuten het beste van het spel. Tien minuten voor rust bij een snelle uitvel van Achterveld werd de snelle Johan Hak niet correct afgestopt De goed leidende scheids rechter bestrafte dit met een vrije trap Herman van Ruitenbeek tikte de bal naar Herman Kerkhof die op schit terende wijze kon inschieten: 2-0. Na de rust dacht iedereen dat Ach terveld met de wind in de rug spelend op rozen zat, maar het pakte heel an ders uit. De thuisclub toog ten aanval en de Rivierenwijkersverdediging had veel moeite met de overal opduikende Johan Hak Herman van Ruitenbeek kreeg op links enkele goede schietkan sen maar de afwerking was te slordig om succes te sorteren. Rivierenwijkers kon het spel gesteund door een goed middenveld even verplaatsen en Hans Versteeg en Bertus van Houten konden enkele malen koppend de aanvallen af slaan. In de 60-ste minuut zat er een Achterveld doelpunt in de lucht. Johan Hak kreeg een goede scoringskans, werd zwaar getackeld, en kreeg zo doende geen gelegenheid om te doel punten. Achteraf bleek dat dit het be slissende moment van de wedstrijd was geweest want Achterveld geloofde het verder wel Rivierenwijkers kreeg meer vat op de Achterveldse verdediging en kon zodoende door zwak verdedigen waarbij de beide backs niet vrij uit gingen de stand verkleinen tot 2-1, door midvoor Jan Kroder. Achtervelds middelveld verslapten eveneens in hun spel en 15 minuten voor tijd moest opnieuw door niet goed ingrijpen toe staan dat Charles Pouw de stand op 2-2 kon brengen. Herman Ruitenbeek ging wegens te veel mopperen in het scheidsrechters- hoekje. Trainer Baas riep hem even hierna terug naar de dug-out. Jaap Schouten werd zijn vervanger maar in de stand kwam geen verandering meer Twee tevreden ploegen hadden in een sportief duel eikaars krachten beproefd en die bleken even sterk te zijn ge weest Een juichend Rivierenwijkers die bij winst of een gelijk spel een etentje aangeboden kregen door hun Utrechtse sponsor verlieten het koude Kerstens Sportpark. Verdere uitslagen 21 maart Achterveld 3 - Maluku Muda 2 Veensche Boys 3 - Achterveld 4 Dames: Minerva - Achterveld Programma 28 maart '76: Geen competitiewedstrijden. '76: -1 3-1 3-1 I ACHTERVELD - Zondagmorgen trok het Achterveldse dames-elftal vol goe ds moed naar Minerva in Utrecht. ,Hfl is voor de Achterveldse dames ■ter geen prettige wedstrijd gewor- Y Men moest het niet alleen opnemen »n de elf van Minerva doch ook zo- J tijdens de wedstrijd zou blijken ien de scheidsrechter. Terwijl hij pr Achterveld voor het minste of nngste floot, liet hij voor de Mi- ■va dames alles toe danks deze tegenslag bleven de rveldse datnes sportief en bleven uiie wedstrijd voetballen Reeds kwartier spelen wat hét al in het voordeel van Minerva Hoe- Achterveld de eerste helft tegen traffe wind in speelde werden och kansen geschapen om te sco- Jammer genoeg werden deze kan- niet benut Ook Minerva kreeg kan- doch door slecht schieten en het lekende werk van kiepster T. van ^terlaak ging de rust in met 1-0. In de tweede helft had Achterveld de wind mee Doch ook dit mocht niet baten. Het werd al spoedig 2-0. De Achterveldse dames gaven de moed toch niet op en bleven komen Zij werden echter met alle ontoelaatbare overtredingen door Minerva afgestopt zonder dat de scheidsrechter ingreep. Toen een hard schot van een Minerva speelster tegen de paal stuitte, een halve meter voor het doel langs rolde en daarna het 16 meter gebied uitrol de, reageerde de scheidsrechter op het gejuich van de Minerva speelsters. Hij kende Minerva een doelpunt toe Ondanks- tiet. .protest van de grens rechter en <ie Achterveldse aanvoer ster bleef hij bij zijn standpunt. Het werd zo 3-0 Ondanks deze tegenslag bleef Ach terveld sportief door voetballen. Jam mer dat men het laatste kwartier met tien dames moest spelen omdat men alle wissels gebruikt had. De eer werd toch nog gered Uit een vrije trap scoorde L. Kerkhof en werd het 3-1 Direct daarop bevond zij zich weer in het strafschop gebied met de bal. Zij werd echter door de Minerva keepster zodanig gepakt dat scoren niet meer mogelijk was. De scheidsrechter deed net of zijn neus bloedde en liet doorspelen. De stand bleef 3-1. Wel een wedstrijd om maar spoedig te vergeten. De debutante R. van Dijk, T. van Wes- terlaak en de hard zwoegende M. Tol boom waren wel de uitblinksters van het Achterveldse elftal. Hoewel het de Achterveldse dames -voetbalsters de laatste tijd niet meezit werden toch de damès B. van Ruiten beek en L. Kerkhof de Vette op woens dag 24 maart uitgenodigd om een se lectie wedstrijd te spelen in Utrecht. Zeker een eer voor het Achterveldse dames team en hun leidster, om voor een dergelijke wedstrijd uitgenodigd te worden. Of het alleen bij deze se lectiewedstrijd blijft is nog niet bekend. Hopelijk zit het hen nu ook eens mee. PROGRAMMA Het programma voor de laatste van deze competitie te spelen wedstrijden J ACHTERVELD - Nadat achtereenvol- fens S.H '71; Vios en Uni Cornus .laatste weken door de Avanti-volley- j ïlers waren geklopt, was donderdag W lhelmina de tegenstander van het Achterveldse herenteam van Avan- U.fOok dit Wilhelmina moest ervaren dit de Avanliploeg dit seizoen van plan is^kampioen te worden in de derde klasse van de afdeling Amersfoort jfDuidelijk is bij het Avantiteam nu merkbaar dat de deskundige trainingen ito de heer Bakker, vruchten beginnen te werpen. Tijdens de wedstrijden wirden nu goede passes gegeven, waar door de beide uitstekende spelverde lers Gerard van Dijk en Ton de Wijne set ups kunnen geven die op decimeter "jauwkeurig liggen. Hierdoor kan de ^oldaanvaller Maarten Hamming op aal tot smashen komen. De kei harde smashes van deze lange aan valler 'zijn nauwelijks te blokken of op te vangen Mede hierdoor is het heren team thans koploper met een voorsprong van maar liefst vijl punten op nummer twee van de ranglijst (Spirit uit Amers foort) en tien punten op nummer drie (S.H.V uit Hoogland). Als er niets meer mis gaat dan zullen de Achterveldse "heren volleyballers dit seizoen hun kampioenschap kunnen vieren Ook het damesvolleybalteam van Avanti weet zich te handhaven Dit Avantiteam is duidelijk aan het groeien naar de vorm van het vorige seizoen Dit blijkt duidelijk uit de resultaten, behaald bij de laatste gespeelde wed strijden, waarbij werd gewonnen met 3-0, 2-1 en 2-1 Hierdoor heelt dit Avanti-damesteam zich in de midden moot weten te nestelen en wel op de vijlde plaats van de ranglijst. dames: 25 maart 1976 15 april 1976 22 april 1976 heren: 31 maart 1976 8 april 1976 21 april 1976 29 april 1976 aanvang 21 50 uur aanvang 21.40 uur aanvang 21.50 uur aanvang 20.50 uur aanvang 20.00 uur aanvang 20.50 uur aanvang 21.50 uur OPEN PLAATSEN Hoewel het seizoen 1975/1976 nog niet is afgelopen, is het Avanti-bestuur alweer bezig met de voorbereiding van het volgende seizoen. Daarom is het van groot belang voor het bestuur om te weten welke nieuwe speelsters en spelers in dit nieuwe seizoen bij Avanti komen volleyballen Er zijn nog enkele plaatsen open Het Avanti- bestuur hoopt dat er nog personen zijn in Achterveld die graag aan deze sport willen meedoen. Allen zijn van harte welkom Het bestuur verzoekt die personen die mee willen komen volleyballen bij Avanti zich willen op geven bij mevr Annie van Dijk-Blom. telefoon 03425-1839 ol bij de heer Theo Jansen, telefoon 03425-1589. ACHTLRVELD/STOUTLNBURG - Sedert enige tijd heelt men in de pro vincie Utrecht het Stichts Landschaps beheer Dit Stichts Landschapsbeheer is ontstaan uit een initiatief van de werkgroep beheer Landschapselemen ten Provincie Utrecht, waarin verte genwoordigd zijn het Landbouwschap, de Provinciale griflie. Staatsbosbe heer. het Utrechts Landschap en de Stichtse Milieufederatie Het Stichtse Landschapsbeheer heelt tot doel bet coördineren en stimuleren van activi teiten op het gebied van behoud en be heer van waardevolle landschapsele menten in de Provincie Utrecht, zoals het onderhouden van knotbomen, hout wallen. heidevelden en dergelijke Het Stichtse Landschapsbeheer kan voor eigenaars, pachters en beheer ders van gronden in de Provincie U- trecht veel betekenen. Men kan de medewerking en steun vragen bij de organisatie van werk zaamheden op de gronden, welke ge richt zijn op het Landschaps Beheer Men kan gratis materiaal gebruiken uit een van de materiaaldepots in de onmiddellijke omgeving Ook kan men namen en adressen krijgen van men sen die graag willen meewerken Voor lichtingsmateriaal om bijzondere ac tiviteiten te ondersteunen is op aan vraag verkrijgbaar. Het Stichts Landschapsbeheer is mo menteel bezig een onderzoek in te stellen of men genegen is van de voor zieningen gebruik te maken Alle in lichtingen kan men verkrijgen bij het Stichts Landschapsbeheer. Postbus 131 te Doorn, tel. 03430-4616 Als dit Landschapsbeheer zal wer ken zoals men zich dit heelt voorge steld zal dit zeker ten goede komen aan het landschapsschoon in de Pro vincie Utrecht ACHTERVELD - Ook dit jaar komen de Emmaüsgangers weer een inzame ling houden van gedragen kleding. Deze inzameling zal plaatsvinden op 10 april van 10.00-12 00 uur. De wagen staat op het parkeerterrein bij hotel de Roskam te Achterveld. Denk bij de schoonmaakopruiming aan deze kle- dinginzameling ACHTERVELD - Terwijl de landsre- geerders bezig waren met de winkelslui ting op zaterdag en elkaar daarover in de haren vlogen, was dit onderwerp ook het gesprek van de winkeliersvereni ging in Achterveld De winkeliers wa ren het met elkaar vlugger eens dan de heren in Den Haag. Unaniem werd be sloten om met ingang van zaterdag 3 april 1976 de winkels om 16.00 uur te sluiten. De Achtervelders die dus op za terdagmiddag nog hun boodschappen doen moeten er wel heel goed aan den ken dat men op 3 april a.s. om vier uur voor een gesloten winkel staat. Tijdens gesprekken met enkele meis jes bleek wel dat zij de bijeenkomsten van TOP niet graag zouden missen Men is onder elkaar en men vermaakt zich. doch leert ook nog iets Hoewel de leidsters wel eens de handen vol hebben aan de jongedames gaat het ACHTERVELD - Opdinsdag 16 maart j 1 waren de T O.P.-meisjes ook weer ns bij elkaar. Op deze avond viel de komst van de meisjes zeker niet gen Dat T O P in een behoelte oorziet voor de meisjes in de leef- |tijd van 12-16 jaar bleek ook weer ze avond T O P beweegt zich in Idzaak op het creatieve vlak. Deze vond werd gevuld met een modeshow en een songfestival. De meisjes hadden- zich in groepjes verdeeld Een ge- aeelte van de groepjes voerde een modeshow op, terwijl het andere gedeel te van de groepjes een songfestival bracht met eigen gemaakte liedjes. Men begon met de modeshow De show- werd afgewisseld met het songfestival, ue modeshow werd door de meisjes op hun creatieve manier gebracht, het geen bij de andere meisjes wel eens hilariteit opwekte De show bracht kle ding van nachtkleding tot uitgaans- kleding, strand- en vnjetijdskleding toe. Ook de liedjes werden op een eigen zeer originele wijze gebracht. Er wa ren door de leidster enkele kleine prijsjes beschikbaar gesteld. De eer ste prijs van de show ging naar het ploegje dat de stand- en wintermode bracht De tweede prijs was voor de meisjes die de kleren uit oma s tijd brachten en de derde prijs voor de meisjes die de ouderwetse kleren en nachtmode lieten zien Van het song festival was het het liedje ,,De Leid sters" dat met de eerste prijs ging strijken Dit liedje bracht ook bij de leidster, hoewel zij een veeg uit de pan kregen, toch danig de lachspieren in beweging De tweede prijs was voor het liedje over T.O.P. ACHTERVELD - Omdat de Achter veldse KPJ-leden wel eens iets meer over de politie wilden weten had men op maandag 15 maart een discussie avond georganiseerd Men had de heer Bijl uitgenodigd om op deze avond aanwezig te willen zijn Deze had op zijn beurt zijn collega Boon uit Leus- den ook uitgenodigd in verband met zijn specialiteit Al direct na de opening door de voorzitter de heer A. Hak, stroomden - De heer Van de Kletersteeg overhandigde de geldprijs aan chef D. Bast meijer ten behoeve van het paard dat de haver verdiende STOUTENBURG - Bij de gedurende het gehele jaar 1975 gehouden kwali- teitsactie van het Gilde van Zelfstan dige Bakkers, verenigd in de SABA- groep, werd bakker W. J. v.d. Kleter steeg uit Stoutenburg op één na de beste bakker van Nederland. Afgelopen woensdag werd dit door voorzitter P. van Zuilen op de algemene vergadering van de ongeveer 80 licentiehouders van de SABA-groep in Hoog Brabant te Utrecht bekend gemaakt. In 1969 trad de heer v.d. Kletersteeg tot het Gilde toe en in 1973 werd hij derde in deze „wedstrijd". Het jaar daarna zakte hij een plaatsje, maar hij revancheerde zich in 1975. De Stoutenburger eindig de op de mooie tweede plaats. Bij die tweede plaats behoorde een prijs en die bestond uit een op de actie betrekking hebbende fraaie oorkonde en een enve lop met inhoud De oorkonde heeft inmiddels een goed plaatsje gekregen in het kantoor van het bednjt aan de Hessenweg te Stouten burg, dat in 1954 met een omzet van nog geen 10 baaltjes bloem (van 50 kg) onder de huidige leiding van start ging. Het is uitgegroeid tot een veelomvat tende ambachtelijke bakkerij, waarin - De oorkonde, die nu in de bakkerij in Stoutenburg hangt. circa 350 baaltjes wekelijks hun weg vinden De „envelop bleek 1750.-- te bevatten. Bakker v.d Kletersteeg Voorzitter P van Zuilen van de Sabagroep reikte de prijs uit aan de heer en mevrouw Van de Kletersteeg moet gedacht hebben aan het gezegde „Het paard, dat de haver verdient, moet die ook krijgen", want hij ver dubbelde de geldprijs en overhandigde die jl vrijdag tijdens een gezellig onder-onsje aan zijn tienhooldige per soneel. dat met diet 1 500.--als begin kapitaal een personeelsvereniging in het leven nep Bij bijzondere gelegen heden kan dan een greep uit de pot gedaan worden Buiten de normale controle door de .Keuringsdienst van Waren' worden in verband met de kwaliteitsactie van het Gilde op onregelmatige en niet van te voren bekende tijdstippen om de 3 a 4 weken steekproeven genomen door een beambte van het Station van Maal derij en Bakkerij (TNO) te Wageningen. Zo n 15 keer per jaar werden uit het assortiment van klein-, wit- en bruin- brood. alsmede krentebrood en -bollen van elk een specimen in Wageningen onderzocht op innerlijke en uiterlijke kwaliteiten Een rapport met waar- deringspunten hieromtrent ging naai de leiding van de SABA-groep en het puntentotaal was bepalend voor de rangschikking in de kwaliteitsactie van het desbetreilende jaar onder de aan gesloten bakkers toch prima Het is wel jammer voor deze meisjes dat zij nog geen eigen onderkomen hebben Men moest deze avond weer genoegen nemen met de kelder van Ons Gebouw Doch als de berichten niet liegen zal hierin ook spoedig verandering komen ACHTERVELD - Nu ei de laatste tijd weer een beetje gang in het oude papier is gekomen, heelt de Achterveldse mu ziekvereniging DWS. ook haar voor raad kunnen opruimen. D W.S gaat nu weer oud papier verzamelen Men zal dit nu wel op een andere manier gaan doen dan men gewend was. Men gaat geen gebruik meer maken van het oude Tolhuis van de heer Kok Er gaan ge ruchten dat het gesloopt wordt Doch ook is de jeugd een reden dat men vlat niet meer doet Het is meerdere maleft voorgekomen dat men alles neties in pakken klaar had en dat men de andere dag alles los en rond gestrooid vond Men heelt zelts geprobeerd de brand er in te steken. Gelukkig werd dit tij dig bemerkt zodat erger kon worden voorkomen Het oude papier zal nu in containers woiden verzameld die op een bepaalde tijd en op een bepaalde plaats in het dorp worden geplaatst Dit zal dan zijn van vrijdagmiddag tot zaterdag omstreeks 12.0Ü uur Men wordt verzocht het oude papier in die tijd in de containers te deponeren D W doet dit nog als proei doch men rekent weer op de medewerking van de bevolking zoals D.W.S deze steeds heett gehad De eerste container zal ge plaatst worden a.s. vrijdag. 26 maart op het plein achter de Heidebloem aan de Van Oldenbarneveldstraat. De con tainer zal daar dan blijven staan tot zaterdagmorgen 12 00 uuiMen hoopt dat de container vol zal zijn als deze wordt weggehaald Heelt men grotere voorraden dan worden deze opgehaald. Ook hij be jaarden D. W.S hoopt echter dat er geen misbruik van dit vervoer zal worden gemaakt Maak er een pakje van en de kinderen zijn altijd genegen om het dan even naar de container te brengen Brengt u dus geen oud papier meer naar het oude tolhuis Want dan zit de heer Kok met de rommel Dus van vrijdagmiddag tot zaterdagmorgen kunt u uw oud** papier kwijt in de con tainer op het pleintje achter de Heide bloem aan de Van Oldenbarneveldstraat. de vragen binnen In een zeer gemoe delijke steel werden alle vragen be antwoord Ook kwam men met proble men voor de dag waar men wel eens mee te rnaken kreeg. Door het stellen van allerlei vragen kreeg men ook een klein inzicht ui het leven van de politieman De avond vloog om en het was reeds ell uur vooi men het wist Gelukkig maakte de voorzitter een eind aan de discussie, daai liet anders zeker heel wat latei geworden zou zijn Na nog even een nababbeltje ging men tevreden naai huis Bij liet al- scheid nemen gat men de beide poli tiemensen wel te verstaan dat men nu wel een heel andere kijk over de po litie had gekregen en dat men nu voor veel dingen >Vel meer begrip op kon brengen. Op zondag 28 maart organiseert de KPJ -kring Amersiooi t een volley bal-toernooi Aan dil toernooi doen de volgende KPJ - aldeliiigen mee. I w Leusden Achterveld. Eemnes en Hoog land De Achterveldse aldeluig zal deelnemen met drie lieren-teams en een üanies-teain De aanvang van de wedstrijden is om 11 30 uur De wed strijden worden gehouden te Amers iooi t in de sportlui De Koppel Hoe wel de spelers en supporters op eigen gelegenheid naai Amersloort moeten gaan weidt toch een llink aantal sup porters verwacht. Zoals reeds bekend is er op 3 en 4 april de uitwisseling met de KPJ uit Beltrum. Hoewel men vnjwel iedereen onder dak heelt kunnen brengen komt men lot li nog enkele slaapplaatsen te kort Heelt men nog slaapplaats over geel dit dan nog even dooi aan A Hak. Klettei steeg 10 LEUSDEN - De bewoners van de wij ken Groenhouten en Alandsbeek kun nen op zaterdag 27 tfraart a.s. hun gratis boom afhalen. Voor de bewoners van Groenhouten kan dat van half tien tot tier, uur gebeuren bij de sportzaal aan de Meent, de bewoners van Alandsbeek kunnen daarvoor terecht nabij de vijver op de hoek Goudplevier-Beemden van half elf tot kwart over elf

Leusder Krant | 1976 | | pagina 11