Nico Laheij, de irfballende voetballer Antilopen wint van sterk ZKC Zwemfinales „onder toppers" lockey-Heren 1 kampioen Nimmerdor-successen in eigen manege larn en riebergen impioen Strandwandeling van trimgroepen groot succes DONDERDAG 25 MAART 1976 19 IJSDEN/CENTRUM - Hoewel hij c zodanig in de telefoongids ver- i de heer N. T. P. Laheij „PTT an beroep. In onze krant van 14 j is dit beroep in een Cursiefje teven en daarom komen wij daar ■terug. Wij richten deze week de Verpers op hem als korfballende Gier 6f als voetballende korfbal- t de verdere inhoud van dit ver- et u zelf maar bepalen, welke e neven-activiteiten op hem het an toepassing is. taat in ieder geval, dat de heer ■(voor zijn vele vrienden gewoon 1 1932 is geboren en wel te Rot- I, al hoor je dat er niet zo aan af. (vriendjes namen hem mee naar k, waar hij in zijn pupillenvoetbal ortloopbaan begon. Hij zat er nog »en blauwe maandag toen de laat- Ereldoorlog uitbrak. De bezetters ten palen op de sportcomplexen rond om daarmee een eventuele e invasie vanuit de lucht te voor- j. Een tamelijk onnozele gedach- tar het was eenmaal niet anders, s de wedstrijden mochten die pa- fclang wel uit de grond en bij de had je er een hulpmiddel aan |iver te leren plaatsen (carambole i paal!) Toch was voetbal in de e oorlogsjaren een aflopende zaak c Laheij hield er weldra mee op. jar in 1948 kwam hij weer terug op (ortveld. Nic werd lid van Aeolus, ion haast niet anders. Laheij stu- aan het Sint Franciscus-college Jolus was ontstaan uit het schóól- tal van genoemde onderwijs- Iting en de Sint Petrus-mulo. De fclijke adviseur van Aeolus (een Te, die vroeger bestond m de RK plorganisatie en die bijna net zo- levoegdheden had als die van een ger bij een hedendaagse profclub) p deze scholen heel wat in de melk likken en voetballen bij een andere Jietekende bijna vanzelfsprekend e punten op je rapport. Toch heeft Laheij een zeer gezellige tijd i bij Aeolus, want anders was hij beslist geen lid gebleven. Ondanks zijn verhuizing naar Leusden in 1974 be taalt hij nog altijd trouw zijn contributie aan de Rotterdamse club (ondertussen een klein kapitaal) en een niet al te in gewikkeld rekensommetje leert, dat zijn naam het volgende jaar daar 30 jaar op de ledenlijst staat. Pensioen geven de Rotterdammers niet en een benoeming tot erelid of iets dergelijks is kennelijk tot nu toe vergeten. GRENSRECHTER Drie jaar is Laheij nog actief voetbal ler geweest en toen duidelijk werd, dat de grote (buitenlandse) clubs voor hem geen belangstelling hadden, hield hij er mee op. Hij gooide zijn animo voor voetbal over een andere boeg en werd grensrechter. Zelfs onze werkster weet, dat dit het beroerdste baantje uit de hele voetballerij is, maar hij bleef het ruim 11 jaar lang doen. De helft van zijn ken nissen snapt nog altijd niet hoe hij dat al die tijd heeft vol kunnen houden en de andere helft verklaarde hem ronduit voor gek. Het ging natuurlijk met steeds zoals hij dat graag wilde. Toch heeft Nic eigenlijk maar één keer echt verschil van mening met zijn scheidsrechters ge had of beter gezegd zag de arbiter het toen anders dan hij. Toen tot driemaal toe in dezelfde wedstrijd de arbiter wei gerde voor buitenspel of iets anders te fluiten, hoewel Laheij hem hieiop met nadruk attent maakte, vond hij het ge noeg. Demonstratief plantte hij zijn vlag in de grasmat en met de mededeling „U heeft mij blijkbaar niet nodig!" groette hij de referie en vertrok naar huis. Intus sen zat de heer Laheij ook in de elftal commissie. Het bestuur van zijn club was van mening, dat de grensrechter beter dan wie ook, bij zijn gehol langs de voetbalakker, de spelers op hun bruik baarheid kon beoordelen en in 1968 kreeg hij er nog een baan bij en met name die van wedstrijdsecretaris. Bij zonder nuttig maar uiterst tijdrovend. NAAR LEUSDEN In 1974 verhuisden de Laheij's naar Leusden. Bij Aeolus liet men „Niek Uniek" maar node gaan en in zijn nieuwe woonplaats zou hij zich niet op nieuw laten vangen. Hij had er geen zin meer in en vond, dat hij genoeg voor anderen had gedaan. Hij zou, voor zo ver zijn normale werk (stiekumweg al weer 27 jaar bij de PTT) hem dat toeliet, het wat kalmer aandoen en meer aan dacht besteden aan zijn gezin. Maar daarmee begon alles weer opnieuw. Zoon Fred speelde inmiddels bij Roda en op een zaterdagmiddag ging pa met de rest van de familie eens kijken hoe dat verliep. Pal naast het voetbalveld waren de Antilopen aan het trainen en met één oog keek Nic naar voetbal. Met het andere aanschouwde hij het korf- balgedoe, omdat zijn dochter Nancy rondliep met plannen in die richting. - Zo gaat Laheij thans door het leven. Nic Laheij vóór zijn eerste korfbal doel punt Van het één kwam het ander en op een avond kwamen Mauke Costa en Harry Brack namens de Antilopen op „huis bezoek" vanwege Nancy, maar dat was natuurlijk een smoesje. Kort en goed: Laheij had weer een bijbaan en werd chauffeur van een aantal pupillen bij uitwedstrijden. In die dienende functie bezocht hij ook eens een ouderavond in Nieuw Leusden en daar had hij mis schien beter niet heen kunnen gaan. Het korfbalbestuur had al lang in de gaten, dat men aan Nic wel een bruikbare kracht zou kunnen hebben. Voorzitter Van Duinkerken speelde met de ge dachte om af te treden en wie weet? De kogel ging door de kerk toen Nic voor zijn oudste zoon (ook bij Roda) bij Rien Osnabrugge op zoek was naar een nog knap brommertje. Cor Osnabrugge (de secretaresse van de Antilopen) kwam met koffie en bevestigde, dat de korfballers op zoek waren naar een nieuwe voorzitter, desnoods iemand zonder korfbal - maar met des te meer bestuurservaring en dat men de heer Laheij op het oog had. Na het derde kopje koffie van Cor en heel lang na denken van Nic ging laatstgenoemde door de knieën en accoord met de plan nen. Nog dezelfde avond, tijdens de „afscheidswedstrijd" voor zaterdag- trainer Leander, werd Laheij ook voor een goed baantje bij Roda benaderd door Kees Leyenaar, maar dat was dus net te laat en zo kregen de Antilopen hun nieuwe voorzitter. DOELPUNT KOSTTE SNOR Verstand van korfbal had de korfbal- voorzitter niet, maar hij schafte een spelregelboekje aan en ging er zo en thousiast mee om, dat hij grote interesse ging krijgen voor deze puur Neder landse sport. Het ging warempel zo ver, dat hij meedeed met het „veteranen"- twaalftal in het recreatieve toernooi, dat onlangs in Hilversum werd georga niseerd, waarbij hij plechtig beloofde, dat een zelfgescoord doelpunt hem meer waard was dan zijn niet onaan zienlijke snor. En wat gebeurde? Hij maakte het eerste Antilopendoelpunt en gaat sindsdien veel naakter door het leven! Toch kan hij het voetballen niet laten en reeds enige tijd is hij als trainer in de weer bij de voetballers van de Hobbit, die met Pasen gaan deelnemen aan het Leusdense schoolvoetbaltoer- nooi. De F.C. de Hobbit had eerst liever Rinus Michels van Ajax als oefenmees- ter willen hebben, maar nu de spelers hem kennen zijn de Hobbitters meer dan tevreden met Nic Laheij. Er is een heel nieuw systeem in de maak en de verwachtingen in Groenhouten zijn dan ook zeer hoog gespannen. LEUSDEN - Antilopen moest zater dag naar Zaandam om het sterke ZKC te bestrijden. Thuis was het een smade lijke 9-3 nederlaag geworden. Na en kele minuten bleek dat de goed draaiende Antilopen-ploeg niet bang behoefde te zijn voor de Zaandammers. Enkele mooie kansen werden, mede door de koude handen, gemist. ZKC profiteerde daarvan en wist een 2-0 voorsprong op te bouwen. Zeer goed uitverdedigen bezorgde Antilopen een kans, die door Brenda Koel werd ver zilverd (2-1). Maar de meest gerouti neerde ZKC-er wist toch weer 3-1 te scoren. De volgende ZKC aanval had erg veel moeite met de lengte, die in de 3e Anti lopen verdediging aanwezig was. Daar- door konden ze niet meer echt gevaar lijk worden Aan de andere kant werd Gert Nieuwenhuis bij een doorbraak door een dame gehinderd. Deze speler, die wat strafworpen betreft een tijd van slag was, was weer ouderwets trefzeker 3-2 In de rust weer coach Herman van Duinkerken nogmaals op de mogelijk heden die er deze middag waren om de punten binnen te halen. Ciska Visser begreep dat uitstekend en zij scoorde ongeveer na 10 min. in de 2e helft op formidabele manier de gelijkmaker. Pieter Kraaykamp, die gelukkig ge heel hersteld was van zijn enkelblessu re, hield de hele wedstrijd de gevaarlijk ste ZKC-aanvaller goed in bedwang. Slechts één keer kon deze topscorer een doelpunt maken 4-3. Een zeer geraffineerd genomen vrije bal van Harne Brack leverde een straf- worp op, die door Rob Geutjes in een doelpunt werd omgezet. De wedstrijd ging nu gelijk op Aan beide kanten kwamen mooie kansen die niet werden benut Toen Pieter Kraaykamp bij een doorbraak geraffineerd werd geblok keerd, gaf de zeer goed leidende scheids rechter een strafworp, die door Theo van Duinkerken werd benut. Voor het eerst in deze wedstrijd een voorsprong (4-5). De resterende 15 min. heeft nog enkele hachelijke momenten voor de Antilo- penkorf te zien gegeven, maar de voor sprong werd niet meer uit handen gege ven. Coach Heimen van Duinkerken kon tevreden zijn met zijn ploeg. Door hard werken van iedereen en daarbij nog goed korfbalspelend, was dit resultaat bereikt. Met dezelfde instelling moet er zaterdag bij SKF in Veenendaal ook een gunstig resultaat in zitten. Thuis werd het een smakelijke 10-3 nederlaag. (JSDEN/CENTRUM - Wat nie- I zo vroeg reeds verwacht had, is lag toch gebeurd. Zonder zelf voor Impetitie te spelen (Heren 1 stoeide (n leuk oefenpartijtje wat met het de) werd Leusden 1 kampioen! [door promoveerde de Leusdense die vorig jaar net de boot miste, Fde landelijke 3e klasse. Enerzijds peuk succes voor de heren, die zich Indenlang hierop geconcentreerd pen en natuurlijk ook voor de hele peygemeenschap. Het eerste heren- i is nu eenmaal het visitekaartje de vereniging. Maar anderzijds ook 1USDEN/CENTRUM - De schiet- ietities 12-meter KKG knielend het KNSA-district Utrecht nade- [het einde. De korpsen die halver- de rit reeds aan het hoofd van ngschikking stonden, hebben die lies kunnen behouden en zijn, met |1 wedstrijd tegoed, al voor de an- tn onbereikbaar geworden. In de 'asse is dat de SV. Baarn met zeer ruime voorsprong op SV. bergen De SV. Leusden staat op loment onderaan, maar er is een tl wedstrijden op het schema ach- (eraakt en zal de rode lantaarn nog akkelijk uit handen kunnen geven. )k in de B-klasse is een enorm —jchpunten verschil tussen de mmid- [els kampioen geworden SV. Drieber- P en de achtervolgende middenmoot Prin Leusden 2 de laatste weken T terrein heeft moeten prijsgeven Loenen en Utrecht. Het reserve van Baarn veroverde, ook al 'reigd de titel in de C-klasse. len 3 staat vast op de laatste ps, doch heeft theoretisch nog drie »en om daarvan af te komen. Of dat Isse A Irn 1 pbergen 1 ana l tos Tromp Hendr sden 1 Jse B lebergen 2 pen 1 echt i Isden 2 V rajectura 1 sse C rn 2 st i Hendrik 3 ïana 2 «hergen 3 "sden 3 natuurlijk weer wat an- den zijn. wedstr. pnt. score 9 15 6660-6558 9 10 6660-6646 9 8 6585-6589 9 6 6545-6647 1 8 6 5836-5881 6 5 4353-4418 11 20 7900-7267 10 14 7099-6082 10 12 6700-6813 10 10 6677-6539 1 9 8 5764-5873 2 11 4 6731-7527 9 2 5285-6123 9 16 6364-5968 10 12 6852-6747 1 8 8 5444-5478 8 8 5416-5447 8 4 5451-5542 7 2 4606-4831 een prettige zaak voor Leusden als dorp, dat op sportgebied steeds meer van zich doet horen. In ons enthousiaste medeleven met de MHCL zouden wij bijna vergeten te melden, hoe e.e.a. ge beurd is. Wel, de tik die Leusden on langs uitdeelde aan de enige overgeble ven concurrent voor de titel (en dat was Weesp) kwam toch harder aan dan me nigeen had verwacht. Het kennelijk nog aangeslagen Weesp speelde zondag uit tegen Lelystad en verloor. Welis waar slechts met 0-1, maar dat was meer dan genoeg om het puntental van Leus den niet meer te kunnen benaderen. Bedankt Lelystad en proficat Heren 1. Ondertussen zijn de diverse competi ties langzamerhand een aflopende zaak aan het worden. Dat was ook de reden van het geringe aantal wedstrijden (w.o. enkele vriendschappelijk) in het afgelo pen weekeinde, want het weer was voor hockey uitstekend. Wat de jeugd betreft sppelclen de meisjes van Al vriend schappelijk tegen afdehngskampioen Maam. Aan de uitslag is duidelijk te zien. dat de Leusdense meisjes in de tweede helft van het seizoen merkbaar in speelsterkte zijn gegroeid. De rust kwam met 2-2 en het eindresultaat was een exponent van wie de langste adem had. Joyce van Zandvoort was met haar 2 goaltjes vandaag erg bescheiden. An- nemarie Welp, eindelijk hersteld van een langdurige blessure, liet dat met haar 6 doelpunten wel duidelijk mer ken. Jongens BI speelde naar wij ver namen een zeer leuke wedstrijd, maar dat kan bijna niet anders als je met 7-0 wint. Robert Bannink (4x raak) had er kennelijk ook veel plezier in. Marcel Bernard ('n invaller uit C) pikte ook nog l'n goaltje mee en fijn was ook dat Frank iv. d-Post zo goed speelde. Na meer dan een jaar te hebben gesukkeld met een onwillige knie, komt hij iedere week weer nadrukkelijker op de voorgrond. Dat jongens Dl met 5-0 hebben ge wonnen was eigenlijk de grote verdien ste van de doelman van Laren Hij heeft beslist een nederlaag met dubbele cij fers voorkomen. Jongens Al verloor helaas op het nippertje en het zat ze zaterdag zeker niet mee Na de winter stop zijn de jongens van B2 veel beter gaan spelen dan in het begin van het seizoen. Ditmaal al weer een zege in een knap gespeelde wedstrijd. Van het Amersfoortse mim-tournooi kregen wij de mededeling, dat de Leusdense mini's met wisselend succes hebben deelge nomen aan de door de AMHCC uitste kend geregelde wedstrijdenreeks. Over de senioren kunnen wij kort zijn. De uitslag van Dames 1 tegen Myra spreekt voor zichzelf. Had u die anders ver wacht? Bij de rust viel de 0-2 nog mee, vooral door het uitstekende werk van invalster Janny Parson in het Leusdense doel, die echter in de tweede helft ook niet meer geloofde in een (onverwach te) zege. Dames 2 sloot het seizoen af met een rustige nederlaag. Toch viel al bij al de competitie niet tegen. Tenslotte nog he ren 1 tegen heren 2. U weet, hoe het meestal in dit soort wedstrijden gaat. De reserves willen niet onderdoen voor het standaardteam en forceren zich dan. Zo ook hier. Het tweede miste wel Stanley Douglas en Kees Swierenga (ieder van hen goed voor zeker 1 doelpunt) doch nam desondanks een niet onverdiende voorsprong toen Afko Schoonbeek een strafbal benutte, Pieter Breugel vond dat maar niets en maakte met een schit terend doelpunt gelijk. In de tweede helft bracht Eric Timmer de stand op 2-1 (dat werd ook de uitslag) doch voordien hadden de reserves een goede kans op een doelpunt laten liggen. Afko Schoonbeek zag zijn tweede strafbal ge stopt door het vakkundige ingrijpen van A-goalie Niek van Nieuwenhuyzen. Uitslagen: Meisjes Al - Maarn Al 8-2 Jongens BI - S.C.H.C. B5 7-0 Jongens Dl - Laren D3 5-0 Baarn A3 - Jongens Al 3-2 Soest B2 - Jongens B2 1-3 Dames 1 - Myra 1 0-7 Dames 2 - Kampong 5 0-4 Heren 1 - Heren 2 2-1 AMERSFOORT - In het Amers foortse Sportfondsenbad (50- meterbanen) werden zondag de finales gezwommen van de wedstrijdenreeks „Onder Toppers". Hoewel de griep nogal wat slachtoffers had onder de Deelnemende verenigingen (verschil- Haaien waren flink gehandicapt) werd het een uitermate gezellige eindstrijd. Deelnemednde verenigingen (verschil lende met meerdere ploegen) waren de Duinkikkers uit Soest, Het Gooi uit Hil versum, de Leusdense Haaien, de Ot ters (Naarden), de Tielse Zwemclub '70, VZC/Ritmeester uit Veenendaal en de Amersfoortse Zwem- Poloclub. Kanna van Holst Pellekaan verbe terde reeds in het eerste onderdeel (50 m vrijeslag meisjes '66/'67/'68) het club- record van Mariëtte Leusink van 37.4 tot 37.1 sec. Haar beste tijd tot nu toe was 38,4 sec. Rita de Kruif had 39,8 sec. nodig. In hetzelfde nummer voor jon gens ook goede tijden voor Hendrik-Jan Rinkel, Jan Kreikamfx-ea Marcel Fiese- ler. Wenna Noordijk (38,4) en Marina Pastoor (38,2) kwamen uit op de 50-m vrije slag voor meisjes van 1963 t/m 1965, evenals Mariëtte Leusink, die met 34,4 op dit nummer de snelste Haai was, direct gevolgd door Caroline Enthoven (34,5). Remco Kelder zwom deze af stand bij de jongens in 40,4 sec. Felle strijd werd in de afdeling dames 2 en 3 op de 50 m vrije slag geleverd. Wilma Kreikamp (35,6), Jon Gerth (36,5) en Astrid van Ginkel (38,2) ga ven elkaar maar weinig toe. Hetzelfde gold ook voor de heren van afdeling 3 op deze proef. Gerla?h Jacobs (32,4) werd de snelste Haai, op korte afstand gevolgd door Thijs Woudstra (33,3) en Erik Japenga (34,0). Nog minder ver schil was er bij Kitty Linse (33,5), Han- neke den Herder (33,6) en Astrid ten Seldam (34,1) op de 50 m vrije slag voor dames afd 1. Op dit onderdeel voor heren was Mark ten Seldam (27,6) dui delijk sneller dan Frank v d Hurk (28,3), Thijb Noordewier (28,4), Eric Scholten (29,7), Frank Leusink (30,3) en Kees Wolswinkel (31,9) Hierna volgden nog een 13-tal estafettes met wisselende successen voor de Haaien. De eindstanden van „Onder Toppers", gerangschikt naar de diverse catego rieën, waarbij de Haaien vooral bij de meisjes-pupillen en de heren afd. II een knappe 2e plaats bereikten waren. Pupillen-meisjes: 1. AZ PC 1 117,0 pnt 2. De Haaien 1 113,5 pnL 3 AZ PC 2 60,0 punt. 4. De Haaien 2 46,5 pnt. Pupillen-jongens: 1. VZC/Ritmeester 102 pnt. 7 De Haaien 22 pnt Heren afdeling III: 1. Duinkikkers 2 121 pnt. 2. Het Gooi 2 63 pnt. 3. De Haaien 3 31 pnt. Dames afdeling II: 1. Duinkikkers 1 81 pnt. Dames afdeling III: 1. Duinkikkers 92 pnt. 2. AZ PC 4 60 pnt. 3. De Haaien 3 40 pnt. Dames afdeling I: 1. AZ PC 2 89,5 pnt. 7. De Haaien 42,0 pnt. Heren afdeling II: 1. VZC/Ritmeester 108,0 pnt. 2. De Haaien 95,5 pnt. Heren afdeling I: 1. AZ PC 55,5 pnt. 5. De Haaien 22,0 pnt. LEUSDEN/CENTRUM - Afgelopen vrijdag- en zaterdagavond organiseerde „Nimmerdor" een drietal springwed- strijden in haar eigen ruitercentrum aan •de Vlooswijkseweg. Er werden door Nimmerdor-leden een aantal o'pmerke- lijke successen geboekt. Vrijdagavond werd begonnen met indoor- springwedstrijden voor pony's. Bij het L-springen om de „Rabobank-prijs" kwam de organiserende vereniging nog niet zo best voor de dag. Marian Stroes (Veldruiters) won met Monica in 41.9 seconden en Gijs-Jan van Selm (Tour- noyruiters) op Bento en Wilco v. d. Mheen (Waaghalsjes) op Amor kwamen op de 2e en 3e plaats. De uitslag om het L-springen om de „Kock-prijs" was: Tonny van Os op Prino (Het Kleine Ros) 423 Gert v. d. Hoven op Quicksilver (Lilli putters) 43,4 Ellen v. d. Mheen op Skylight (Waag halsjes) 44,5 Maurits Herder op Vosje (Nimmerdor) 45,0 Buiten mededinging sprong Walter Geerts van Nimmerdor met Bontkracht mee en kwam op 44,2 sec. Hierna volgde het MZ (handicap) springen met Nico v. d. Velden (Tournoyruiters) op Thunderbird in 55,6 sec. als winnaar. Jac Versluys van Nimmerdor met Pearl werd 2e in 58,8 en Trudy de Ligt van de Veldruiters op Polly in 59,0 kwam op de 3e plaats. Het laatste onderdeel, MZ- springen „Speel uw Spel", werd een duidelijke overwinning voor Katinga Gunn van Nimmerdor op Robin. Zij haalde 850 punten. Met 200 punten minder werd Lilliputter Wouter van Winkoop op Amigo 2e Rikus Bokkers van de Toekomst op Vuurvlam kwam met zijn 590 punten op de 3e plaats en Jac Versluys van Nimmerdor met Pearl haalde 440 punten en werd 4e. De „Nimmerdor-prijs" voor de beste resul taten LMZ-handicap over de wedstrij den 6 en 19 maart samen ging naar Nico v. d. Velden van de Tournoyruiters. PAARDEN Zaterdag ging de LRV Nimmerdor verder met spring wedstrijden voor paarden Eerste onderdeel was het L-springen met eenmaal barrage op tijd om de „Café-rest. de Mof-prijs met als resultaat: W. Huygenbosch op Lichtring (Voor waarts) 62,0 Mej. J. ter Strake op Herohen (Nim merdor) 62,2 Mevr. P. v. Zomeren op Lobo (Gouden Hert) 62,6 Mej. S. Prozee met Barack (Voornrui- ters) 64,0 G. v. d Pol met Enito (Neuderniiters) 64,8 De hierna volgende „Rabobank-prijs" voor de ruiters, die niet in de barrage kwamen, had als uitslag. St. Borgers met Natwin (Voomnnters) 60,0 W. Duiker met Kira (V.E.O.) 60,2 H. Bouraan met Puk (Valleiruiters) 64,6 H. v. Engelen op Air Plane (Kasteelrts.) 64,8 W. Versteeg met Jacya (V.E.O.) 65,0 Mej. M. Koeman met Icarus (onafh.) 66,0 H. Hoogendoorn op Krokant (Nimmer dor) 66,6 Mej J. M. Goemaat van Nimmerdor vernchtte met Clenny een uitstekende prestatie en won het MZ-spnngen (han dicap) om de „Jan Zwan-prijs". Zij bleef foutloos en kwam uit op 70,2 sec. Op de 2e plaats (foutloos en 75,8 sec.) kwam mej. H. van Dijk met Jutter van de Voornruiters. E. Schep met Derby van Pnnsen Christina werd 3e met 3 fouten m 85 sec. en de heer A. P van Vulpen met Kor (Voornruiters), 4e met 4 fouten in 71,8 sec. Mej. B. van de Pol van Nimmerdor kreeg 4 straf- punten en werd met L'éclatant in 74 sec. 5e. Hierna volgde nog het Puissance-springconcours voor MZ- ruiters om de „Heilygers-pnjs" met A. P. van Vulpen op Kor (Voornruiters) na 4 x barrage op 1,90 m. hoogte met 4 strafpunten als winnaar. Mej. H. van Dijk van dezelfde vereniging op Jutter werd toen met 12 strafpunten 2e. G. Greeve (Bergse Ros) trok zich vrijwillig uit dit geweld terug en kwam zodoende op de 3e plaats. W. Versteeg en E. Schep kwamen tenslotte op de 4e en 5e plaats. De „Antiek-prijs" voor de beste com binatie over de wedstrijden op 5 en 20 maart samen was voor mej. J. M. Goe maat van Nimmerdor, die daarmee tevens de wisselbeker voor de beste amazone van de dubbelwedstrijd won. De heer G. v. d. Pol (Neuderuiters) ver diende de wisselbeker als beste ruiter. In een afzonderlijke onderlinge wed strijd voor Nimmerdor B-ruiters werd de heer H. Hoogendoorn met Gracieus winnaar in 55,3 sec. De heer C. Warn- sen (55,8 sec.) werd met Kompliment 2e en mej. I. Ipenburg met Fleur in 57,3 sec. 3e. Mej. P. Schuring met Lirocco raakte na twee goede parcoursen op het slechte pad en eindigde daardoor als 4e. LEUSDEN - Onder redelijk gunsti ge weersomstandigheden - koud maar droog- hebben 39 dames van de ge combineerde Leusder dinsdag- en don derdag trimgroep vorige week dinsdag een fikse strandwandeling gemaakt. De bekende dagtochten van de Nederlandse spoorwegen naar IJmuiden en terug vanuit Zandvoort werd nog uitgebreid met kollie in IJmuiden en een late Chinese lunch in Zandvoort, zodat het een heel dagprogramma is geworden De conditie van de regelmatig trim mende dames bleek zo goed te zijn dat de afstand IJmuiden-Zandvoort o- ver het strand m recordtijd gewandeld werd Daardoor bleef wat meer tijd over voor kollie drinken in Parnassia in Zandvoort voor de Loempia s en de saté Er zijn plannen om voortaan ieder jaar zo n sportiel uitstapje te maken, uiteraard alleen met regelmatig trim mende dames. U weet het toch nog Dinsdagmorgen van hall tien tot half elf vertrek parkeerplaats bij de loop brug over de Dode weg, donderdag middag van kwart voor twee tot kwart voor drie. eveneens m de Treek maar iets zuidelijker, verzamelen bij de boerderij ,,De Ooievaarshorst", kruising Treekerweg-Ooievaarshor- sterweg Nedere inlichtingen Wil Woudstra, Soest, tel 02155-18089

Leusder Krant | 1976 | | pagina 21