Nederlandse Hartweek van 29 maart tot 1 april Uitgaansdag voor 65- plussers Ouder vergadering 't Palet 1 IKV-informal avond over Zuidelijk Afrika LEUSDENS KOMITE VOOR HET EERST AKTIEF Kritisch geloven Instructie Israëlische volksdansen MEDISCHE- EN SOCIAAL-MAATSCHAPPELIJKE „INFO" Ingezonden: Ingezonden: 2 KOOKHOEKJE LEUSDER KRANT - ALGEMENE INFORMATIE DONDERDAG 25 MAART 1976 LEUSDEN - Het jaarthema van de Nederlandse Hartstichting is voor sei zoen 1975/76 min of meer toegespitst op de hersenvaatziekten. In het spraak gebruik worden die aangeduid met at taque :beroerte, beslag). In Nederland sterven per jaar ruim 100.000 mensen. l/8deel van hen, dus ruim 12.000 over lijdt aan een attaque. Wat is een attaque? Een attaque is een herseninfarct. Deze naam is niet zo bekend en lijkt erg op de naam hartinfarct. Beide ziekten hebben een belangrijke overeenkomst. Beide infarcten onstaan vanuit eenzelfde grond: een bloedvatenstelsel, dat totaal of op een bepaalde plaats in het lichaam onvoldoende functioneert. Om inzicht te krijgen in wat een her seninfarct is - en voor een groot deel geldt dat ook voor het hartinfarct - moe ten we eerst het nodige weten over onze bloedsomloop Ons hart pompt het bloed rond. Het bloedtransport ge schiedt via een fijn vertakt bloedvaat stelsel. Dat is noodzakelijk voor een goed functioneren van al onze lichaams organen. Er moet voortdurend zuur stofrijk bloed worden aangeboden en afvalstoffen worden afgevoerd. De bloedvoorziemng in ons lichaam zou vergeleken kunnen worden met de warmtevoorziening in een huis. Daar voor is een sterke pomp nodig en een goed leidingenstelsel. SLECHTE KONDITIE Aan de konditie van ons bloedvaat stelsel schort het tegenwoordig veel Een voortdurend flink verhoogde bloeddruk is één van de belangrijkste faktoren die de kwaliteit van de bloed vaten doet verslechteren. Een ver hoogde bloeddruk kan veroorzaakt worden door o.a. teveel en te vet eten, sigaretten roken, te weinig lichaamsbe weging en psychische spanningen. Het effekt van dit alles is dat onze bloedva ten nauwer worden, steeds meer dicht slibben en derhalve steeds minder bloed kunnen doorlaten. Is op een bepaalde plaats een bloedvat dermate verslech terd, dat het achterliggende weefsel geen bloedtoevoer meer knjgt, dan sterft dat weefsel af. Dan is er sprake van een infarct. Op twee plaatsen in ons lichaam kan zo'n infarct fatale gevolgen hebben. Slibt een bloedvat in de hartwand dicht, dan spreekt men van een hartinfarct. Wordt de bloedtoevoer naar een deel van de hersenen onderbroken, dan kan dat leiden tot een herseninfarct. Onze hersenen regelen vitale funkties, zoals b.v. beweging, spraak en gezicht. Bij een herseninfract wordt de funktie van de hersenen in een bepaald gebied uit geschakeld. Afhankelijk van de plaats van het infarct kunnen bepaalde funk ties of kombinaties daarvan uitvallen. In de hersenen is het zo dat de linker li- chaamsfunkties gestuurd worden door de rechter hersenhelft. En andersom. Hierdoor komt het dat een hersen infarct gewoonlijk halfzijdige uitvals- verschijnselen kunnen optreden aan de tegenovergestelde zijde van het li chaam. VOORTEKENEN Niet zelden gaan aan een herseninfarct (buiten de verantwoordelijkheid van de redaktie) sm r»3&ii*ni ejfiioi (,»iv>rnA oj lV'maarti'97'4 vér&cfiéen él*' ïrf Leusder Krant een kort artikel over een paar mensen die op basis van .geloven kontakt zochten met per sonen met eenzelfde achtergrond dat wil zeggen met mensen die net als zij ,,met het ontevreden gevoel zitten van - ik weet het niet precies meer - en, - van mij hoeven een heleboel dingen ook niet meer - en die zich daardoor in de kerk niet meer zo thuis voelen, en die toch christen willen zijn". Door deze oproep is er een groep ontstaan van ongeveer 20 personen Zij herkenden bij elkaar de twijfel over hun deelname aan het officiële kerkelijk leven En het blijkt erg be vrijdend te zijn om over je onzeker heden en twijfels te kunnen praten zonder vastgepind te worden op stel lingen of opvattingen waarin je je niet meer thuis voelt De groep wil - bewust - niet uit groeien tot een aktiecentrum De deel nemers hebben allemaal reeds hun maatschappelijke aktiviteiten, waarin zij proberen inhoud te geven aan hun geloofsbeleving. De bijeenkomsten (on geveer eens m de zes weken) funktio- neren als een soort platform om er varingen uit te wisselen, vragen met elkaar te bespreken, je hart eens te luchten, en ook om nieuwe inspiratie op te doen. En mede door deze groep zijn sommige deelnemers zich meer thuis gaan voelen in hun nieuwe woon plaats. Waarschijnlijk wonen er in Leusden (en omgeving) meer mensen die ook wel eens willen praten over de vfij'ze "waarop zij inhoud kunnen ge ven aan hun ..gelovig zijn" die zon der dogmatische diskussies, maar wel serieus en met een dosis humor, met anderen van gedachten willen wisse len over wat Jezus van Nazareth voor hen betekent De bestaande groep wil voor deze mensen het startpunt zijn om met elkaar in kontakt te komen. Wij den ken daarbij eerder aan de vorming van een nieuwe groep dan aan uitbrei ding van de bestaande groep Hebt u hiervoor belangstelling0 Wilt u dan kontakt opnemen met Jaap en Toine Kramer. Aragon 13, telefoon 033-42965 of met Hans en Willemien van Sluis. He- rikhof 2, telefoon 033-43507. of attaque lichtere verschijnselen voor af. Korte of langere tijd ervoor kunnen zich reeds voortekenen hebben aange diend Deze voortekenen kunnen bijvoor beeld zijn. voorbijgaande eenzijdige verlam mingsverschijnselen: iemand ervaart gedurende korte tijd krachteloosheid in zijn hand en tevens een beetje in zijn been voorbijgaande eenzijdige gevoels- stoornissen: aan één lichaamskant kan bijvoorbeeld het gevoel tijdelijk met goed zijn voorbijgaande spraakstoornissen: iemand kan ineens moeite krijgen met het spreken, kan moeilijk uit zijn woor den komen of is tijdelijk gehandicapt in het vinden van woorden. voorbijgaande gezichtstoornissen, iemand kan voor een bepaalde tijd aan één kant niets zien of is tijdelijk aan een oog blind. Helaas besteden mensen, die dit overkomt, vaak te weinig aandacht aan deze voortekenen. Een verklaring hier- vor kan gezocht worden in het feit, dat het voorteken van zeer voorbijgaande aard is en dat men - om psychologische begrijpelijke redenen - het nare voorval maar liefst zo snel mogelijk vergeet. Op het moment dat er sprake is van zo'n voorteken kan evenwel in veel gevallen het optreden van ernstige stoornissen voorkomen worden. PIJNLOOS Het is alom bekend: wij, mensen, lo pen niet hard naar een dokter. We vre zen pijnlijke onderzoeken en nare me dedelingen Het omgekeerde is vaak waar. De meeste onderzoekmethoden zijn volstrekt pijnloos. En in plaats van nare mededelingen kunnen de huisarts en de specialist de positieve mededeling doen dat een flink verhoogde bloeddruk zoals men weet de grote boosdoener bij het hartinfarct en het herseninfarct - met efficiënte middelen bestreden kan worden! De Nederlandse Hartstichting heeft dit seizoen een vouwkaartje uitgegeven - in de vorm van een „brilletje" - waarop een afbeelding van de hersenen is ge projecteerd en waarop de voortekenen van attaque zijn vermeld De vorm van het ovaaltje is gekozen om het te onder scheiden van het kaartje met de voorte kenen van 'n hartinfarct, dat eerder werd verspreid in een oplaag van meer dan een halfmiljoen. Het nieuwe kaartje met de voortekenen van attaque is verkrijg baar via de huisarts of via de plaatselijke afdeling of het comité van de Vrienden. Alle huisartsen ontvangen vlak voor de Nederlandse Hartweek een boekje van de NHS over de vaataandoeningen in de hersenen en presentexemplaren van het ovale kaartje met de voortekenen. De Nederlandse Hartstichting hoopt dat iedere Nederlander - jong en oud - in de Nederlandse Hartweek weer iets wil bijdragen aan de gezamenlijke strijd tegen volksvijand nummer 1: de hart en vaatziekten. LEUSDEN In Leusden zal de inzameling ten be hoeve van de jaarlijkse kollekte van de Nederlandse Hartstichting voor het eerst plaatsvinden Dit komt omdat in deze plaats enige tijd geleden een ko- mité werd opgericht. Deze kollekte is niet de enige taak, waarmee het komité zich zal bezighouden. Op plaatselijk ni veau kan men veel meer doen ter be strijding van hart- en vaatziekten. Een aantal aktiviteiten waarmee het komité zich wil bezighouden zijn: 1. voorlichting over hart- en vaatziek ten en wel speciaal de preventie (voeding en andere levensgewoon ten). Hierbij denkt men vooral ook aan de jeugd; 2. steun geven aan patiënten met hart en vaatziekten; o.a. door begrip te trachten te bewerkstelligen voor hun problemen; 3. een onderzoek naar risicofaktoren van hart- en vaatziekten onder de bevolking op vrijwillige basis. Deze aanpak lijkt nodig om de beste kansen te scheppen ter vermindering van de ernstige gevolgen van hart- en vaatziekten. Een probleem groter dan bijvoorbeeld de energiecrisis, doch niet zö opgevallen door het sluipende krak- ter. Wilt U hieraan medewerken, wilt u ver der inlichtingen of heeft u nog verdere ideeen neemt u dan kontakt op via de secretaresse, Mevrouw W.C. Broekman v. Raam, Grasland 22, Leusden (Tel 033-44542). LEUSDEN - Regio Centrum van de Volksdansgroep ..De Spelevaarders" organiseert op zondag 28 maart een instruktie-dansdag voor de Israëlische volksdansen. Niemand minder dan Sijma van Dul- men-Colcher zal deze instruktiedag leiden, die gehouden zal worden in Huize Don Bosco", Dodeweg 6 te Leusden-Zuid. Onder Sijma van Dulmens uiterst bekwame leiding zullen de volksdans- enthousiastelingen worden ingewijd en verder geleid ten aanzien van de Israëlische dan3 Er wordt gedanst van 11 00 tot 13 00 uur. Van 13.00 tot 14.00 uur wordt er gelunchd. Van 14 00 tot 16.00 uur wordt er weer gedanst. Aanmelding kan geschieden: schrif telijk bij het sekretariaat van Regio- Centrum Ronald Enderman. Spieghel- straat 64. te Utrecht Of door over schrijving van de kosten op giroreke ning: 2 6 2 5 8 7 6 ten name van J A M. Termaat, Spieghelstraat 42. te Utrecht. De kosten voor Spelevaart-, Nevo- en N.V.S -leden bedragen f 12,50. Niet-leden betalen f 15- Het is ver plicht bij deelname de lidmaatschap- kaart van één dezer verenigingen te tonen. Bij aanmelding per giro dient vermeld te worden van welke groep men lid is. LEUSDEN - Hoewel het nog vroeg in het seizoen is wordt nu al gewerkt aan de uitgaansdag van de 65-plus- sers waaronder natuurlijk ook die uit Stoutenburg en Achterveld vallen Op woensdag 2 juni 1976 is het weer zo ver Men hoopt er dan weer een gezel lige dag van te maken De reis wordt weer gedaan per bus en men gaat die dag naar 's-Heerenberg Ondanks de stijging van de prijzen blijft de bij drage voor de deelneemsters ol deel nemers hetzelfde als vorig jaar n.l f 27,50 Men kan zich nu reeds opgeven Vergeet het niet en doe het zo spoedig mogelijk want na 8 mei kan men zich niet meer opgeven Men kan zich opgeven bij de volgen de adressen: Mevrouw Floor, Lockhorsterweg 6, Leusden en de heren W Wittebrood, Hessenweg 271 te Achterveld, B Post, Hessenweg 99 te Stoutenburg; G van Loenen, Hamersveldseweg 133. Leus den; A. van Kooij, Hamersveldseweg 130, Leusden, A Mols, Hardenbroek van Ammerstollaan 71, Leusden-Zuid Ook kan men zich opgeven bij de ver pleegkundigen van de kruisvereni gingen VERLOREN EN GEVONDEN VERLOREN Twee honderiemen; voetbaltas met sportkleren, zilveren bedelarmband; bos sleutels, betaalpas, schndfbloc met aantekeningen; Rijbewijs B E. Hondenpenning van de inenting tegen de hondsdolheid. GEVONDEN Gouden slavenarmband, bruine boodschappentas; knoopportemonnee (groen) met inhoud; Inlichtingen worden gaarne verstrekt door de Rijkspolitie te Leusden-Zuid, Arnhemseweg-Oude Rijksweg, tel. 033- 12141. Kerkdiensten Datum 28 maart 1976. LEUSDEN/CENTRUM Marcuskerk 9 00 u dhr. C van Rossum, Voorthuizen, Herv dienst (G B.); 10.30 u ds. J te Winkel, Leusden. Ger. jeugddienst, 19 00 u ds J W K Kelder. Ger/ Herv R.K Kerk za 19 00 uur, zo 7 45 u en 9 00 u Hoogmis. 10.30 u 11 30 u 18 30 u. Lof LEUSDEN/ZUID Dorpskerk 10.00 u.. ds. J W K Kelder, G81 ,/Herv., 18.30 u ds. J Weernekers, Herv R K Kerkn Huize Don Bosco za 19.15 u zo 10.00 u Hoogmis, 11 30 u ACHTERVELD Ned Herv Kerk Zondag 28 maart aanvang 9.00 uur, kandidaat Van de Leede uit Utrecht R K.Kerk Zaterdag 27 maart aanvang 19 00 u H Mis. Zondag 28 maart aanvang 8.30 uur H. Mis, aanvang 10 30 uur Hoog Mis (buiten de verantwoordelijkheid van de redaktie) Het is onbegrijpelijk dat een land in de 20ste eeuw, die zichzelf pro gressief" noemt, zich op zo'n bar baarse wijze misdraagt, zoals de I- rakeese regering. Ze aarzelen niet om al de internatio nale humanitaire politieke afspra ken met voeten te treden De openbare ophanging van 9 Joden op het ..VRIJHEIDSPLEIN" van Bagdad (Irak) in 1969. na een korte geheime berechting, staat nog vers in ons ge heugen. Wederom is er een bewijs van hun primitief en beestachtig gedrag, nu zij de Nederlander Aronson die me dische hulp bood aan Koerdische vluch telingen, om zijn Joods-zijn vermoord hebben Waar blijven nü de felle verontwaar digingen van organisaties zoals Am nesty International en Wereld Raad van Kerken, enz.? J W. Muller Henegouwen 5 Leusden LEUSDEN/ZUID - De openbare ba sisschool ,,'t Palet" aan de Willem de Zwijgerlaan te Leusden-Zuid houdt haar oudervergadering op maandag avond 29 maart om 20.00 uur. Tijdens deze ouderavond zullen de ouders niet alleen de werkstukken en leermiddelen kunnen bekijken van de bassischool, maar ook van de kleuter school ,,De Blokkendoos". Het hoofd van de basisschool, de heer A M. van Aken, zal voor de ouders van de kinderen van de kleuterschool een inleiding houden over de wijze van lesgeven. Hieronder volgt het programma van de ouderavond: 1 Opening, 2. Notulen ouderavond 30-10-1975, 3. Benoeming nieuw lid oudercom missie Mevrouw C Verduyn treedt af Nieuwe kandidate mevrouw J M Fraiquin, 4 Mededelingen heer Van Aken, 5. Inleiding door de Heer J. Schild- meijer over het nieuw in te rich ten dokumentatiecentrum van de school, Pauze, 6. Bezichtiging werkstukken, 7 "Inleiding door de Keer Van Aken, speciaal voor de ouders van de leer lingen van de kleuterschool, 8 Films van schoolactiviteiten en leermiddelen. DRINGEND VERZOEK LEUSDEN - Het Wit Gele Kruis doet een dringend beroep op iedereen, die wat heeft geleend van de vereniging het zo spoedig mogelijk te willen terug brengen indien het niet meer wordt ge bruikt, zodat het weer uitgeleend kan worden aan anderen. Inleveren: maan dag, woensdag en vrijdag van 17.30 uur tot 18.00 uur. LEUSDEN-CENTRUM - Hei kerkelijk Vredesberaad-Leusdeo I woensdag 31 maart a.s. in de Johat*^ hoeve een informatie-avond bel< over de ontwikkelingen in Zui B' Afrika. Met name de rol, die de verschil ie kerken in Zuidelijk Afrika speles het IKV nader onder de aandachi iroC gen. rei Daarom zijn een drietal spreke? Lr I genodigd die met de situatie zetr op de hoogte zijn. Als vertegen wc I ger van de Katholieke Kerk heek Verdaasdonk uit Nuland zich k verklaard zijn ervaringen over 25 B ven in Mozambique te vertellen Hf dan vijftien jaar was hij als witte |®r werkzaam in dit land, dat onlangs* D 1 hankelijk is geworden Van dw ze 1 ,T1 heer Veenendaal uit Kampen. Ds. Cloete kan ons als zwarte] afrikaanse predikant duidelijk q F», wat apartheid betekent als je 't ay R lijve ondervindt. Ook zal hij ingaa R de rol van de zwarte kerken iniR Afrika. De heer Veenendaal, strateur van de Theologische 1 IE school van Kampen, is zojuist terj keerd van een bezoek aan Zuid zodat hij over de meest recente vens beschikt. Verder staat de bel film „Zuid-Afrika ongecensureer*. het programma. Deze film is een weergave van het dagelijks leven zwarte Zuidafrikaan. Iedereen die belangstelling wordt van harte uitgenodigd avond bij te wonen. Aanvang: uur in de Johanneshoeve aan mersveldseweg. VANILLEVLA MET LlbJ SCUITS Een heerlijk toetje voor kindei maar u zult er zelf ook van smulk U hebt nodig: 1 1 melk vanillestokje of suiker 2 eieren, 30 gr. maïzena 60 gram suiker, beetje zout TVi'ons eierbiscuits, beetje Mai quin. De melk met zout en vanille: de kook brengen en even lab trekken. De eieren met de maizi en de suiker goed door elkaar re ren, dan de warme melk erbij giet en terug doen in de pan. Laat het: de kook komen maar blijf goed ren. Haal het vanillestokje eruit. Leg eierbiscuits in een schaal en sprei er wat Marasquin over. Giet nu vla op de koekjes en laat afkoelc Garneren met slagroom. Eet smakelijk, Japi HUISARTSEN IN DE GEMEENTE LEUSDEN: B. Binkhorst, Gironde 1. tele foon 42667, Leusden/Centrum J. A Boersma, Kon. Julianaweg 5, telefoon 03425-1222, Achter veld J H. Lantink, Burg. deBeaufort- weg 61, telefoon 41210, Leusden/ Centrum. J van Nieuwkerk, Galicië 41. telefoon 44541, Leusden/Centrum W. J. Nunnikhoven, BerkenlaaiT 12, Leusden/Centrum. Spreekuur: Wit-Gele Kruisge- bouw, Rozengaarde, telefoon 41499. Leusden/Centrum J C. den Toom, Van Diepen- heim Scheltuslaan 7, telefoon 43300, Leusden/Zuid. TANDARTSEN LEUSDEN: H de Graaf, Henegouwen 24, Leusden/Centrum, telefoon 43377. H H Hoff, Finnmark 1, Leusden/ Centrum, telefoon 41589 D G. Veldhuizen, Kon. Juliana- laan 64, Leusden/Zuid, telefoon 15404. J W Kerseboom, Galicië 24, Leusden/Centrum, tel. 10374. 10374 APOTHEEK LEUSDEN: Winkelcentrum Rozendaal, To- renakkerweg. Geopend van maan dag tot en met vrijdag van 8.30 tot 18.00 uur. In de weekeinden waarin de artsen Brinkhorst, Lantink en Nunnikhoven dienst hebben: zaterdag en zondag van 14.00 tot 14.30 uur en van 17 30 uur tot 18.00 uur. Bij dienst van de overige artsen is de apotheek op zaterdag en zondag gesloten. DIERENKLINIEK LEUSDEN: M J. S. C Tijmensen-v d Kamp, dierenarts. Landweg 321, Leusden, telefoon 44488 Spreekuren: maandag-, woens dag- en vrijdagavond van 19.15 tot 20 00 uur. Dinsdag- en don derdagmiddag van 13.30 tot 14.00 gen- en laboratoriumonderzoek volgens afspraak. DIERENARTSENPRAKTIJK Spreekuuradres: Henegouwen 11, Leusden-C. Ma t/m vr 13.30- 14 00, dl. en do. 18.00-18 45. Spreekuuradres: Kapelweg 58, Amersfoort. Ma. t/m vr. 11.30- 12.00, ma. wo. en vr. 18.00- 18 45 Spreekuuradres: Soesterweg 155, Amersfoort. Ma t/m. vr 15.30- 16.00 Kliniek: Ringweg Kruiskamp 68, Amersfoort Ma. t/m vr. 8.30- 10 00, ma. t/m vr. 13.30-15 00 u., ma. t/m vr. 18.00-20.00. Weekenddienst: Uitsluitend Ring weg Kruiskamp 68, Amersfoort Voor noodzakelijke behandelin gen: za 8.00-9 00, 12.OOen 18.00 uur, zo. 12.00 en 18.00 uur Voor spoedgevallen kunt u tele fonisch een dierenarts bereiken: 21827. KRUISVERENIGINGEN Groene Kruisgebouw, de Roo van Alderwereltlaan 13, tel. 15818. 15818. Iedere le woensdag en3edinsdag van de maand Zuigelingenbureau van 14 00-15.00 uur. Iedere 4e dinsdag van de maand kleuterbureau (op afspraak) van 14.00-16.00 uur Iedere woensdagavond zwanger- schapsgym van 21.00-22.00 uur Iedere donderdagmorgen van 9 00-11.00 uur huisvrouwengym- nastiek (menschendieck). Iedere donderdagmorgen bejaar- dengymnastiek van 11.00-12.00 uur (menschendieck basis). Iedere maandag en woensdag uit leenmagazijn geopend van 18 30- 19.30 uur. Vrijdag van 12.00- 13.00 uur Verder telf. afspraak. Iedere donderdagavond uitleen magazijn bij zr. Laudy, Burg. de Beaufortweg 4, van 17.30-18.00 uur, verder telf. afspraak. Het zuigelingenbureau van dr. J. C. den Toom is met ingang van 20 januari 1976 alleen nog volgens afspraak Afspraken kunt u maken bij het Groene Kruisge bouw of op de bureau's zelf. Tel. 15818 LEUSDEN/CENTRUM Gr. Kruisgebouw, Krooneend 26. Alandsbeek, tel. 42813. Consultatiebureau^ voor ba by's: le do. middag, dr. Nunnikhoven en 3e do. morgen. 2e do.middag. dr Binkhorst. 3e do. middag, dr. v Nieuwkerk en le do. namiddag 4e do. middag dr Binkhorst Alle bureau's volgens afspraak. Consultatiebureau's voor kleu ters; le en 2e ma.middag v.d. maand volgens afspraak. Inlichtingen hierover bij zr. v. Bremen, Daan Fockemalaan 20, Amersfoort, tel 17968 zr Laudy, Burg de Beaufort weg 4, 42081 Wit Gele Kruis, Rozengaarde 33, tel. 41218, b.g.g. 41271. Iedere maandag, woensdag en vrijdag spreekuur huisartsen. Dr den Toom, vanaf 13 30 uur Dr. Boersema. vanaf 15 30 uur. Dr. Nunnikhoven iedere morgen om 8.00 uur Dinsdagmorgen zwangersch.gym van 9 15-10.15 uur en van 10.30- 11 30 uur. Iedere 2e woensdag van de maand. Bespreken van kraamhulp om 14.00 uur. Zuigelingenbureau's van 14.00- 15.00 uur. le donderdag van de maand dr. den Toom; 2e donderdag van de maand dr. Lantink. 3e donderdag van de maand dr. Lantink, 4e donderdag van de maand dr. Boersema. Alle bureau's volgens afspraak. Kleuterbureau's: Iedere 3e dinsdag van de maand van 14.00-16 00 uur (volgens af spraak). UitleeDmagazijn: Maandag, woensdag en vrijdag van 17.30-18 00 uur en volgens telf. afspraak. Verder kunt u alle inlichtingen krijgen van: Zr Laudy, tel. 42081: Zr. de Boer, tel 43882. Zr Rosa, tel 41218.b g g 41271 Zr van Kalkert De leden van het Wit-Gele Kruis en het Groene Kruis moe ten voorlopig nog artikelen lenen bij hun eigen kruisvereniging. De leden van het Wit-Gele Kruis, Rozengaarde 33, de leden van het Groene Kruis in Leusden/ Zuid of bij zr. Laudy, Burg de Beaufortweg 4. STICHTING KRAAMCENTRUM: Spreekuur 2e woensdag van de maand van 14.00-14 30 uur Ro zengaarde 33, Leusden-centrum, inlichtingen, tel. 033-22339 PROTESTANTS SOCIAAL CENTRUM AMERSFOORT: Tel. 10441 Maatschappelijk werk, gezinsverzorging en be jaardenhulp Spreekuur: Leus den/Zuid Iedere woensdag in 't Trefpunt, tel. 033-13040 Voor de afdeling gezinsverzorging en bejaardenhulp van 9.00-9.30 uur. Voor de afdeling maatschappe lijk werk van 9.30-10.00 uur. Leusden/Centrum: Kerkelijk Centrum aan de Asschatterweg Voor de afdeling gezinsverzor ging en bejaardenhulp van 9.45- 10.15 uur Voorde afdeling maat schappelijk werk van 10 30-11.00 uur. MOEDERSVOOR MOEDERS: Voor Achterveld, Leusden/Cen trum en Leusden/Zuid: mevrouw Rozendaal-Doucet, D van Wee- destraat 4, Achterveld, telefoon 03425-1853. VERLOSKUNDIGE: Spreekuur: iedere maandag van 10 00-11.00 uur in het Wit Gele Kruisgebouw, Leusden/Centrum HULPDIENSTEN Hulpdienst voor ,.De Wetering": Joke Blom, tel 42746 en Heieen van Bokhorst, tel. 42249 Hulpdienst Leusden/Zuid" Vervoer naar ziekenhuizen. Amersfoort: telefoon 10294033- 11456 GEZINS- EN BEJAARDEN VERZORGING A.J.M.D. - HET GROENE KRUIS Spreekuren gezins- en bejaar denverzorging iedere maandag van 14.00-15.00 uur. Groene Kruisgebouw, de Roo van Alder wereltlaan, Leusden/Zuid. en iedere donderdag van 9.00-10 001 uur. Wit Gele Kruisgebouw, Ro zengaarde, Leusden/Centrum. KIMDE Bloemendalse Binnenpoort 7, Amersfoort, tel 33924 Leidsters: mevr M Tacke, mevr. S. J. Hooijmans, spreek uren voor de regio dagelijks tussen 9 en 10 uur: Bureau open: 9-12 uur en 2-5 uur WEEKEIND-DIENSTEN GEMEENTE LEUSDEN: LEUSDEN Alleen voor de praktijken van de artsen Brinkhorst, Boers ma, Lantink, Nunnikhoven en Den Toom neemt dit weekend waar ARTS dr. Den Toom, Van Diepenheim Scheltuslaan 7, Leusden/Z., tel. 033-41210. Spreekuur zaterdag- en zon dagmiddag 14.00 uur. Visites graag vóór 10.00 uur 's mor gens aanvragen De dienst geldt van vrijdag 18 00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur. Arts J. van Nieuwkerk spreekuur zaterdag en zondagmiddag 14.00 uur. WIJKVERPLEGING De wijkverpleging wordt waar genomen door zr. De Boer, Zilverreiger 14, tel. 033-43882. APOTHEEK In de weekeinden waarin del artsen Brinkhorst. Lantink en 1 Nunninkhoven dienst doen za- terdag en zondag van 14.00 tot 18 00 uur. Wanneer de artsen Boersma en Den Toom dienst hebben, is de apotheek geslo ten op de zaterdag en zondag VERLOSKUNDIGE Voor de praktijk van mevr. A Thuis-Paulussen en mevr C Brink-Bruyn neemt dit week end waar: Mevr. Thuis-Paulussen, Kon Wilhelminalaan 18. Amersfoort, tel. 10886 b.g.g. tel. 22000.

Leusder Krant | 1976 | | pagina 22