Nightporter", sen omstreden film IfHlM DE KONINGIN VAN AMERIKA, EEN TOPPER „Tekenen voor Tokio" KLEINE GRIEZEL OMNIBUS NR. 1 NOTITIES leven de pil Filmagenda Vies BOEKBESPREKING DONDERDAG 25 MAART 1976 21 ^ISFOORT - Deze week drie te films op het programma. in de eerste plaats de film Nightporter" van de Ita- e regisseuse Liliana Cavani in Cinema. Een omstreden film, jeds in 1973 werd gemaakt, »pas vorig jaar in Nederlandse lère ging. Verder heeft „Royal 4' van Richard Lester het niet Jgenoeg gedaan, want de film (veen na één week uit Studio G, laats te maken voor de nieuw- ii van de Franse regisseur Pa- -.homas: „Le chaud Lapin" (hete bliksem). Jammer van hl Flash". De film heeft beter -Jend. In City tenslotte draait izëpveek „De helse vechters van it hemelse rijk" en voor het overi- pandert er niets in het Amers- Be filmprogramma. HGHTPORTER nightporter" van de Ita- leignse regisseuse Liliana Cavani is miH gezegd een omstreden film. -«■ L geen aardige film. Het is - HET VERHAAL Het verhaal speelt zich af in We nen, 1957. Max, een voormalig SS-officier, die in de oorlogsjaren als concentratiekamp-arts optrad, leidt - onopgemerkt - een kleurloos bestaan als nachtportier in het chi que Hotel Opera. Hij wordt achter volgd door een schuldgevoel, waar van zijn vroegere vrienden en col lega's hem trachten te genezen door middel van een schijnproces, zoals ze dat ook bij zichzelf toepasten. Bij zo'n schijnproces, gehouden door mede-schuldigen, wordt elk lid van de groep geconfronteerd met de bewijzen van de begane, onmen- door Bert Vos Menéz in ,,'n Hete Bliksem" op de versier-toer. heel veel mensen het om- - zelfs een ietwat fascisti- Dirk Bogarde, die (samen Rampling) de hoofd- is er zelfs zo van ge- dat hij zich na deze film 'n uit de filmwereld heeft terug- •kken. De internationale film- ■raek heeft zich ook niet even po- jef uitgelaten, ook al wordt als jment van integriteit aange- Jfi, dat de maakster, Liliana Ca- ||iï vóór deze film een hele serie ïkende, integere films heeft lakt over onderwerpen als de >g en koncentratiekamp en als fascistisch bekend staat. Dat al- leemt niet weg, dat „The Night- ïr" op zijn best het voordeel de twijfel meegegeven kan Jesiaal er eigenlijk pas bij stil als ze zelf nodig hebt, maar in feite heel onze beschaving zo Jgamerhand op het gebruik van W laren geleden is dat allemaal Bhnueu niet de eerste pil voor de of andere ziekte en dat is toen rj mee' opgehouden. Er is nu ^■0 geen ziekte meer of er is een Voor beschikbaar. Ook voor elk n ongerief. Een pil om te voor- ten, om te genezen of om in stand louden. Duizenden soorten pil- l In allerlei vormen en kleuren. Tc, blauwe, groene, gele, paarse, p- De apotheek lijkt wel een jtpjeswinkel en ik vraag me af of ''iiri.i in de gaten heeft dat zijn dien rotsvaste image als huis- nd en helper in nood langzaam zeker aan het veranderen is in l' van een simpele „pillen-op- Spt-versterkker." \]e hebt ook pillen voor de pep, fenomeen, dat uit Amerika p ons is overgewaaid met de een fikse storm en het ervan is modem, is gewoon kunt er natuurlijk verslaafd selijke wreedheden en vervol gens door de groep „vrijgespro ken". Daardoor zal de ex-SS'er een nieuw gevoel van zekerheid krij gen, een psychologische „bevrij ding" van de angst voor ontdekking door de autoriteiten. Het werkelijke doel van deze schijnprocessen is echter in het bezit te komen van de verzamelde bewijzen van de Geal lieerde Commissie voor Oorlogs misdaden en die voorgoed te kun nen vernietigen. Alle mogelijke ge vaarlijke getuigen voor de leden van Max' groep worden - met de woorden van hun „aanklager" Klaus - „afgevoerd". 'n Paar dagen voor zijn eigen pro ces verwelkomt Max een paar nieuwe gasten in het hotel. Het zijn de Amerikaanse dirigent Atherton aan raken, zoals aan elke pil, maar dat is een risico, dat je als gebrui ker, als zieke moet nemen. Kleurige kleine pilletjes voor de pep of voor een doodgewone huis-tuin-en-keu- kenziekte. We weten niet beter of alles is te verhelpen met een pil. De tijd van medicijnman en kruiden tuin is voorbij, ook al zorgt een nos talgische oprisping zo nu en dan voor een herleving van de oude ge bruiken, die wonder boven wonder óók helpen, maar niet zo vlug voor het gewenste resultaat zorgen dan het wonder van deze eeuw, de pil. Waarom zou je ook moeilijk doen met kruidenthee en onkruid-zalfjes als je met een slok water een pilletje naar binnen kunt werken? Dat alles bedacht ik, toen ik het bericht las, dat wetenschappers een leerpil aan het ontdekken zijn Die pil is er nog niet, dat is een vergis sing, maar hij komt. Natuurlijk is het ontdekken van een leerpil een logische konsekwentie van het voorafgaandeToch ben je er even stil van. Een leerpil. Als je die slikt kun je beter leren op school. Wordt je verstand scherp als van een ge nie. Een ideaal toekomstbeeld? Ik weet het niet. Ik weet met zo zeker, of de wereld gebaat is met louter super-mensen. Maar aan de andere kant zit de kans er in, dat wij als mensheid dankzij zo'n pil eindelijk ons verstand gaan gebruiken. En dat geeft de simpele burger moed. Ook al is het eigenlijk een blamage, dat we daar een pil voor nodig heb ben. Het spreekwoord zegt: „Er is geen kwaal of er is wel een middel voor.Maar hoe het ook zijpillen maken de mans en dódr komen we niet meer onderuit. V. en zijn vrouw Lucia. Lucia herkent Max onmiddellijk als de SS-er die haar in het concentratiekamp mis bruikte en haar dwong zijn mai- tresse te worden. Ook Max herkent haar en in een flits ziet hij beelden van hun sado-masochistische ver houding terug, evenals Lucia. Kort na zijn gast-optreden in We nen vliegt Atherton voor een serie voorstellingen naar Frankfort en Berlijn, zijn vrouw in het hotel ach terlatend. Dan roept Max haar ter verantwoording en in een heftige scene geeft ze ten tweede male toe aan haar minnaar-martelaar van „toen"... Max weet ook dat Lucia „afgevoerd" zal worden, zodra zijn vrienden van het bestaan van deze getuige afweten, en weigert elke medewerking aan zijn proces. Om ontdekking te voorkomen, verhuist Lucia naar de flat van Max, aan de rand van de stad. Maar Max' vrien den, die door zijn gedrag argwaan krijgen, laten hem schaduwen en ontdekken dat Lucia met alleen een gevaarlijke getuige is voor hen al lemaal, maar ook, dat Max niet van plan is haar aan zijn vrienden uit te leveren. Zijn vroegere kameraden omsingelen zijn flat en trachten hem zodoende uit te hongeren en te dwingen Lucia aan hen uit te leve ren. Na weken - als zijn „vrienden" ook elektriciteit en water hebben afgesloten - waagt de murw gewor den Max een poging tot ontsnap pen. Hij kleedt Lucia precies zo als het jonge meisjes, dat hij in het con centratiekamp ontdekte en trekt zelf ziin al die jaren goed verborgen SS-uniform weer aan. BIZAR „The Nightporter" heeft als ver haal een bizar en verschrikkelijk gegeven. Het kan niet anders, dat een dergelijk onderwerp weerstan den oproept, temeer omdat het fa scisme een grote rol speelt. Liliana Cavani is er duidelijk in geslaagd om de hele nazi-mentaliteit uitste kend aan te voelen en in haar film over te brengen, waardoor „De Nachtportier" een gruwelijk, weer zinwekkend dokument is gewor den, eerder een realiteit dan een aanklacht. Een film over zieke men sen. Fascisme als amusement. Voor veel mensen gaat zelfs dat te ver... Euro Cinema, eerste week. 18 jaar. LE CHAUD LAPIN „Le chaud Lapin" ('n Hete Blik sem) is de titel van de nieuwste film van de Franse regisseur Pascal Thomas met Bernhard Menez in de hoofdrol als William. Wie „Huil niet met de mond vol" van Thomas heeft gezien, kent de manier van filmen van deze Fransman, die zelf zegt zich af te willen zetten tegen het intellectuele filmen van de nou velle vague. Pascal Thomas is een pure observator. Hij registreert ge voelens, gebeurtenissen vanaf een afstand. Vertelt een eenvoudig ver haal over eenvoudige mensen, die echter voldoende problemen heb ben om een zeker spanningsveld op Sjors en Sjimmie en de rebellen. Filmagenda voor Amersfoort van don derdag 25 maart tot en met woensdag 31 maart 1976: GRAND THEATRE - tel 14632 - I ...Smokkelschip „Lucky Lady" - 2' uur en 8 uur (uitgezonderd dinsdag) zaterdag 2 uur, 6 45 uur en 9 15uur, zondag 1 45 u 4 15 u 6.45 u. en 1915 u 14 jaar. STUDIO G - tel 14632 - „Le Chaud Lapin" ('n hete bliksem) - 2.15 u., 7 00 u en 9.30 u zondag 2.15 u 4 30 u 7 00 u en 9 30 u - 14 jaar CINEMA 1 - tel 18900 - „Veel liefs uit Moskou" - 2.15 u., 7.00 u. en 9.30 u zaterdag en woensdag 7 00 en 9 30 u zondag 2 15 u., 4.30 u., 7 00 u en 9 30 u 14 jaar CINEMA 2 - tel 18900 - „Emmanuelle 2 de antimaagd" - 1 45 u 6 30 u en 9 00 u zondag 1 45 u 4.00 u 6 30 u en 9 00 u - 18 jaar EURO CINEMA - tel. 33655 - „De Nachtportier" (The nightporter) - 2 00 u 4.15 u 6 45 u en 9 15 u. - 18 jaar CITY THEATER - tel 16572 - vrijdag t/m woensdag - „De helse vechters van het Hemelse Rijk" - 2.00 u en 8 00 u zaterdag 2 00 u 6 45 u en 9 15 u zondag 2 00 u 4 15 u 6 45 u en 9 15 u - 14 jaar DONDERDAGCYCLUS CITYTHEATER - „The Getaway" - 2 00 en 8 00 u - 14 jaar NACHTVOORSTELLINGEN CITY THEATER - „Wat de gluurder zag" - vrijdagavond 23.00 uur - 18 jaar „Chen slaat er op los" - zaterdag avond 23 45 uur - 18 jaar KINDERVOORSTELLINGEN CINEMA 1 - „Sjors en Sjimmie en de rebellen" - zaterdag- en woensdag middag om twee uur (2.00 u.) - a l. KLEUTERTJE KIJK EENS EURO CINEMA - „De gelaarsdekat"- zaterdagmorgen om hall elf (10.30 u.) - a 1 I Dirk Bogarde en Charlotte Rampling in „The Nightporter". te kunnen bouwen, waartussen de hoofdfiguur William verzeild raakt, niet bij betrokken wil raken, maar er tenslotte toch niet onderuit komt. Pascal Thomas is de filmer van de kleine-dingen-van-alle-dag. Maar ging het in „Huil niet met je mond vol" over kinderen, in ieder geval mensen die nauwelijks volwassen waren, in ,,'n Hete bliksem" gaat het over de volwassenen zelf, die in de tredmolen van hun alledaagse huwelijk wat zijn vastgeraakt. HET VERHAAL William Jolivard, een ijverige en af en toe succesvolle verleider be looft zijn jeugdvriend Francois bij hem te komen logeren in de Dróme, waar deze met de familie van zijn vrouw de vakantie doorbrengt. Wil liam weet nog niet wat hem daar te wachten staat: een huis vol opwin ding, echtparen die een huwelijks crisis doormaken, ieder met zijn ei gen ingewikkelde en onoplosbare probleempjes. Die problemen wor den tijdens de vakantie nog groter, omdat de familie nu niets anders te doen heeft dan aan ze te denken. William wordt aangestoken door de anderen. Hij begint ook planne tjes te maken en onmogelijke ver- leidingstaktieken te bedenken, die tot niets leiden, behalve dan dat hij er zijn goede humeur bij verliest. Een Parijs echtpaar, dat 8 jaar ge trouwd is en er moeite mee heeft heelhuids over dit punt heen te ko men. Een ontevreden burger vrouwtje, wier liefdesteleurstellin gen eindigen in ziekzijn en over geven. Een echtpaar dat voor de anderen de komedie van de grote liefde opvoert en dat zich dodelijk verveelt, zodra ze samen alleen zijn. Een humeurige tiener, een nij dige tiener, een stel kinderen, die naar Williams smaqk te druk zijn. Dat zijn de figuren uit deze kome die. Een komedie, omdat de regisseur het zo wil. Hij toont mensen, die je melancholiek kunnen maken en meesterlijk de stemming van het moment weten te bederven. Van een afstand bekeken lijken de pro blemen van het huwelijksleven en van het samenwonen eerder ko misch dan tragisch. Misschien wor den ze pas op de juiste waarde ge schat, als je ze niet meer au serieux neemt. Enfin, bekijkt u zelf maar eens hoe het allemaal toegaat in deze nieuwe film van Pascal Thomas. In Studio G, eerste week, 14 jaar. HELSE VECHTERS In het weekprogramma van het City Theater kan men deze week kijken naar de film „De helse vech ters van het Hemelse rijk" (The deadly duo). Prins Kang van de Sung Dynastie wordt gevangen gehouden door de troepen van de vijandige Chm. Kangs volgelingen staan voor een schier onmogelijke taak hem te be vrijden. De prins wordt gevangen gehouden in een onneembaar fort. De toegangswegen worden zo zwaar bewaakt dat niemand onge zien zelfs tot op afstand kan nade ren. Het handjevol overblijvenden is desperaat. De prins moet worden bevrijd, daar het land anders een periode van wrede tirannie tege moet gaat. De enige onbewaakte weg naar het fort is 'n brug die zo ge construeerd is dat hij bij de ge ringste aanraking instort. Toch wil len enkele dapperen het proberen. Vergeefs, de situatie is hopeloos, j Maar dan verschijnt Pien Fu, super- vechter en strijder tegen onder- 1 drukking. Op geniale wijze komt hij over de brug met enkele anderen en na harde gevechten weten ze het paleis binnen te dringen. Met een list weten ze Prins Kang naar buiten te brengen. Ze vluchten, maar moe- ten het na een heroïsche strijd op geven tegen de grote overmacht. De prins weet veilig te ontkomen en zal opnieuw de strijd aanbinden om zijn land van terreur te bevrijden. City Theater, eerste week, 18 jaar. NACHTVOORSTELLINGEN „Wat de gluurder zag" is de titel van de film, die vrijdagnacht in de late sex show van het City Theater wordt gedraaid. Het is een film van regisseur James Kelly, met Britt Ek- lund, Mark Lester, Hardy Kruger en Lilli Palmer in de hoofdrollen. Het is een thriller over een twaalfjarige jongen, die zijn stiefmoeder terrori seert. Wel iets anders dan een ge wone sexfilm, 18 jaar. Zaterdagavond in het City Thea ter de aktiefilm: „Chen slaat er op los". Het is het verhaal van een agent van politie die met zijn assis tent een onderzoek instelt naar een grote smokkelzaak. Uiteraard draait dat allemaal uit op keiharde karate-gevechten tussen de smok kelaars en de politie, 18 jaar. KINDERVOORSTELLINGEN In de matineevoorstellingen van Cinema 1 kan de jeugd kijken naar de spannende avonturen van Sjors en Sjimmie in de film „Sjors en Sjimmie en de rebellen". Euro Ci nema vertoont in het kader van „Kleutertje kijk eens" het sprookje „De gelaarsde kat". Dinsdag een gat in mijn culturele opvoeding opgevuld(een gedeelte van) een sexfilm gezien Wan de man die de alpenwei tot grote bloei heeft gebracht. Zijn naam ben ik alweer vergetenhet was in ieder geval iemand met een Duitse naamwant de titel van de film was ook Duits en die ben ik ook al weer vergeten. De bedoelde Duits-namige heer begon Met vrolijke ontucht in Tirol" en toen had je het gedonder in de Oostenrijkse glazen. Een met meer te stuiten stroom ontucht komt sedertdien van de Alpen af om bij Lobith ons land in te vloeien. In die poel van verderf heb ik even gebaad De hoofdrollen waren deze keer weggelegd voor mijnwerkers, dus dat was ook weer heel bar. De hele club woonde in een groot huis, waann ook nog een Turkse prostituée domicilie had gevonden Om een mij nog niet geheel dindelijke reden was er bovendien een dame van lichte zeden, die zichzelf van het leven beroofde en wier zoontje nu 's nachts over de donkere boulevard zwalkte. Vrolijke ontucht, wat u zegt. Maar ik heb het festijn niet geheel kunnen afzien, want het was een voorstelling voor journalisten en die zijn met zo vies dat ze zoiets helemaal uitkijken Er moesten dezelfde middag nog meer films vertoond worden. Betere dan deze Alpentroep. Terwijl de volgende film in de projector werd gedaan, vertelde een grote bioscoop-exploitant over zijn ervaringen met dit soort films. In een van zijn theaters in Den Bosch heeft hij meerdere bioscopen Het is daar de gewoonte dat een omroepster aankondigt dat een bepaalde filmpauze is afgelopen. Zo kondigde zij een tijdje geleden aan „De pauze vanKom met je waldhoorn tussen mijn alpen is afgelopen Later heeft zij daarvan gemaakt„De pauze van Waldhoorn is afgelopen." Maar wat mij natuurlijk interesseerde was, of er alleen maar vieze mensen naar zulke films gaan kijken. Welnee, zei de exploitant. D'r komen ook heel nette mensen. Maar dat is dan meestal het volk, dat pas binnenschuifelt als de lichten in de zaal uit zijn en ook weer verdwijnt voor de lampen aangaan Of 'men belt van te voren op om een kaartje te reserveren „voor die Oostenrijkse film". Dat valt dus toch vies tegen van die nette mensen. In Leusden moest ik dat laatst ook constateren. Ik dacht dat daar alleen maar nette mensen woonden en ik vond het dan ook niet zo verwonderlijk dat bij de plaatselijk boekhandel de sexlectuur open en bloot op de schappen lag, terwijl je dat in de meeste kiosken in drie dubbeldik plastic aantreft. Maar het schijnt toch niet zo te mogen zijn. De boekhandelaar heeft zich enkele weken geleden een dikke glazen plaat aangeschaft en daar de Candy en andere lekkernijen onder geplaatst Een kaartje erbij vermeldt dat deze lectuur aan de kassa verkrijgbaar is. Ik vermoed dat die man dat gedaan heeft omdat er teveel geneusd en te weinig gekocht werd. Viezenkken K. ,,De koningin van Amerika", door Russell H. Greenan. Oor spronkelijke titel: „The Queen of America", 1972. Vertaling: Cas par Hendriks. Uitgegeven door A. W. Bruna en Zn te Utrecht in de Zwarte Beertjes-reeks nr. 1665. 188 blz. Prijs f4,25. De roman „De koningin van Ameri ca" was mijn eerste kennismaking met de Amerikaanse schrijver Russell H Greenan. Door Bruna in de Zwar te Beertjes-reeks aangekondigd als een detective- en zo laat het boek zich ook lezen - maar het is veel méér dan dat. Het is een boeiend ge schreven thriller, waarin de politie een onbeduidende rol speelt, maar waarin veel meer het aspejt komt te liggen op de drijfveren van de mens in ongewone situaties. „De koningin van Amerika" is een roman over ge wone mensen. Jonge mensen met al hun frustaties, avontuurtjes, dromen en hoop. Het is ook een verbijsterend boek, doordat Greenan allerlei elemen ten invoert, die de gewone situaties bijzonder ongewoon maken Op de ach terflap van het boek staat, dat deze roman elementen bevat van Ira Le vins „Een kus voor je sterft" en Jerzy Kosinky's „Geverfde Vogel" En daar is niets aan toe te voegen, want zo is het ook. De doorsnee-gebeurtenissen rond jonge mensen in een Amerikaanse stad groeien langzaam maar zeker uit tot ongekende nachtmerries waarin gru welijke moord en chantage naast de geheimzinnige sfeer rond een gek ge worden historicus de kern vormen. Greenan is er in geslaagd een onge woon boek te schrijven over gewone mensen. Met een maximum aan goed- getroffen sfeer, waardoor alles bij zonder levensecht op je overkomt en het boek in één adem uit wilt lezen Het is geen opwekkende roman - en het slot werkt daar ook niet aan mee - maar desondanks of juist daarom een boek van klasse Overigens kan men in het verhaal zeer zeker een verwijzing tieo naar de wijze, waarop tegenwoordig vooral in Amerika jonge mensen reeds vroeg gehard zijn geworden en moord gelijk stellen met het doodslaan vao een vlieg. Een huiveringwekkend beeld, dat de laatste Jaren o.m. door de Man sion-moorden alleen maar wordt be vestigd. Bert Vos. „Tekenen voor Tokio", door Alec Haig. Pocket. Oorspronkelijke ti tel: „Sign on for Tokio", vertaald door Anton Quintana. Uitgegeven door A. W. Bruna Zn in haar Zwarte Beertjes-reeks, nr. 1663. Spionage-roman. 190 bladz. Prijs f4,25. Nederland is sinds kort een nieuwe spionage-held rijker. Kenden we reeds 007, OSS 117, SAS en al die anderen, nu is daar Alex Haig bijgekomen Haig is een bedrijfs-spion van grote klasse, e een creatie van de schrijver Alan White, die de spionage-romans schrijft onder de naam van zijn held. Alex Haig In het eerste - in Nederland ver schenen - deel. beschrijft Haig de spannende geschiedenis van bedrijfs- spionage in de staalindustrie. Inzet is het geheime procédé om staal zonder fosfor te produceren Staal zonder dit element is namelijk onnoemelijk veel sterker en geeft minder constructie problemen Alex Haig geeft in dit eerste verhaal blijk een behoorlijk inzicht in de staal industrie te hebben, waarbij het werk van de hoogovens voor een aparte sfeer zorgt in deze spannende roman. „Tekenen voor Tokio" is goed ge schreven, ondanks het wat aarzelende begin En rijp om zo verfilmd te wor den „Kleine Griezelomnibus" Een verzameling van reeds eerder in de Zwarte Beertjes-reeks van uit geversmij A W. Bruna Zn uitgegeven F&H-verhalen. (nrs- 1009, 1102, 1138, 1225 en 1339). Nu in de speciale fantasy Hor rorreeks van Bruna nr. 30. 286 bladzijden. Prijs f5,50. De uitgeversmij. Bruna is al ge ruime tijd op de herhalings-toer Dat betekent, dat hiet alleen eerder in de Zwarte Beertjes-reeks uitgegeven SF- verhalen worden herdrukt in de nu spe ciale SF-reeks. maar ook fantasy 4 Horrorverhalen uit de Zwarte Beer tjes-reeks krijgen een nieuwe plaats in de F&H-reeks van Bruna Voor Eigenlijk betalen we een groot deel van ons kijkgeld aan de Amerikanen. Zij maken de programma's, die de om roepen van ons geld aankopen om ze ons te laten zien Wordt het niet de hoogste tijd daf-we in Amerika om in spraak vragen? Je kunt van de TROS zeggen wat je wilt, maar één ding moetje ze nageven. Ze draaien tenminste speelfilms. En daar valt niets aan te veranderen. Der Rudy op de Vlaamse toer. Wat je al niet doet om een show te redden mensen, die het toen allemaal hebben gemist éen uitstekende kans om dit vacuum op te vullen In de FétH- reeks verscheen kortgeleden de eerste „Klei ne Griezelomnibus" volgens hetzelfde principe als de SF-omnibussen. In dit eerste deel korte F&H-verha- len van gerenommeerde griezel- auteurs Dat zijn Robert E. Howard met „Duiven uit de hel", John M- Leahy ,,ln Amundsens tent", Hazel Heald/Howard P Lovecraft. „De ver schrikking in het museum", Robert Bloch. „Enoch", August Derleth/Mark Schoren „De dood bewaakt het fort1', Clark A Smith. „Vulthoom", Joseph P Brennan „Slijm", Donald Wandrei Nachtmerrie". Henri Russell Wake field „De grensbewakers" en tenslotte Fritz Leiber met „De zwarte gonde lier" Een uitgelezen selektie voor de echte Lefhebber van F&H. V. Elke keer als Wibo van der Linde zijn programma „Aktua TV" aankondigt, heb ik het gevoel, dat er iets onheilspel lends staat te gebeuren. Zou dat mis schien de invloed van de KGB zijn? Sonja Barend. Eerlijk is eerlijk. Zon dagavond is Sonja met zelf over kinde ren begonnen. Gelukkig was ik woensdag te ziek om te kijken. Misschien was ik dan wel ziek geworden van het kijken. Gisteren nog even Duitsland 1 en II geprobeerd. Die zwarte balken hebben zich nu blijkbaar definitief op mijn beeldbuis gevestigd. Met een vesti gingsvergunning van de gemeente Leusden. Er zijn mensen, die mij een typische zwartkijker vinden. Ach, dat valt wel mee. Alleen: veel kleur zit er nog niet in. MONITOR

Leusder Krant | 1976 | | pagina 23