Fokvereniging „Leusden en omstreken" houdt jaarvergadering iRIE LOUISE STHEINS „TRAVEL BIJ DARK" DINSDAG 30 MAART A.S. Gezamenlijke viering Isidorusfeest Deklamatie- avond NCVB »èl*AGENPA '^EMEENTE LEUSDEN LÖssëvërtoop Leusder Krant Raad Leusden komt bijeen ]£5ÉR KRANT - PLAATSELIJK NIEUWS DONDERDAG 25 MAART 1976 De kolonel zoekt kontakt met perso nen, die hem weer op het spoor van zijn legergroep kunnen zetten, en uiteinde lijk weet hij weer naar Engeland te ont komen. - De échte Tineke heeft nog steeds kontakt met de kolonel, en één keer per jaar komen ze bij elkaar. - „Hoe kwam je bij deze film „Travel bi] dark" terecht, Marie Louise7" „Ik zit in het eerste jaar van de To neelschool in Arnhem Op een keer kwamen daar een regisseur en een pro ducer binnen. „We zoeken een meisje, dat blond is, en goed Engels kan spre ken". zeiden ze. En zo werd ik op mijn uiterlijk uitgekozen. Ik heb er een tijd over na moeten denken of ik het zou doen. De docenten vinden over het alge meen, en terecht, dat je je moet konsen- treren op de studie Maar het viel in de krokusvakantie, en ik wou die ervaring toch niet missen. Daarom heb ik het gedaan". HELEMAAL NIEUW „Hoe kwam dat hele gebeuren op je over Je had toch nog nooit voor de kamera's gestaan. Vond je het niet een opgewonden toestand om je heen?" „Het was uiteraard helemaal nieuw voor me. Ik heb alles gretig opgenomen. Ik had héél prettige mensen om me heen, die me goed begeleid hebben. Er waren veel buitenopnamen, en het was vinnig koud. Elke keer kwamen ze vra gen of ik het niet koud had, en we kre gen steeds dekens en jassen om. Sacco van der Made, mijn filmvader, gaf me ook steeds zijn jas. Ik werd erg goed verzorgd. Ik had een eigen kapster, een eigen make-up ver zorgster, een kleedster, en die kwamen steeds vragen of alles in orde was Ik ben een week in een hotel in Apel doorn geweest. Ik vond het prettig om 's avonds met regisseur Clive Rees en de andere spelers en speelsters (mevrouw Masbeck was mijn film-moeder) over de film te kunnen spreken". „En dat spelen voor de kamera: was dat niet moeilijk voor je. Vooral omdat er zo veel herhaald moet worden, en jezelf geen overzicht hebt van het ge heel?" „Ik had helemaal geen last van de kamera. Ze hadden in het begin van de opnamen de kamera gekamoefleerd, en ik dacht, dat dat voor mij was. Maar dat was, omdat het geluid van de kamera anders óók op de band zou komen. Het was veel herhalen. Ze werkten volgens een bepaald procédé. Éérst werd er geoefend. Dan werd er gefilmd, en kwamen de kolonel en ik samen op de film. Dan werden er close-ups van de kolonel gemaakt. Die was dan in beeld, maar ik speelde mee. En als er close-ups van mij werden gemaakt, speelde de ko lonel mee. ENTHOUSIAST We hadden een boerderijtje gehuurd in Apeldoorn, met beeldige oude meu bels. Een schattig huisje. De relatie met de kolonel begint, als we aan tafel zitten te eten, en hij vertelt, dat ie uit Schot land komt. Daar ga ik dan enthousiast op in. En later stuurt mijn vader me steeds naar het bos met eten, en zo komt het kontakt op gang. Op een film zie je in een kamer bijvoorbeeld twee mensen met elkaar praten, maar bij de opnamen zitten er wel zo'n twintig mensen in die kamer! Ik heb een heerlijk gevoel van bin nen, als ik speel. Het is net of ik „een kir':" krijg, als ik „op de planken sta". Ik vind dat lekker om te doen. Ja, lekker is het juiste woord. Daarom doe ik her halingen óók graag". Marie Louise, nu komt natuurlijk de onvermijdelijke vraag: heb je altijd al toneel willen spelen, en deed je het bij voorbeeld op de middelbare school óok al?" „Op de MAVO-HAVO van Ter Eem Marie Louise Stheins tijdens de op namen met Sacco van der Made Foto: Henk Rodrigo. Leusden-Z.: Luitiens Supermarkt, Pr. Irenelaan9. Marie Louise Stheins. en daarna op het Constantijncollege or ganiseerde ik met een paar vriendinne tjes zélf toneelstukjes. We deden caba ret, en dansjes. Dat was echt leuk. Een vriendin van me zei: „Jij moet op de toneelschool gaan, en schreef me in. Zó kwam ik er. Nu heb ik haar ingeschre ven, en ik hoop, dat zij ook wordt aan genomen!" ZEVEN MENSEN „Vertel eens iets over je ervaringen op de Toneelschool" „Op de Toneelschool word je héél anders begeleid dan op de MAVO HAVO. Ik werk in een groep van zeven mensen. Zeven mensen, die toevallig bij elkaar zijn gekomen, en die de gehele dag met elkaar moeten optrekken. Je moet leren bepaalde dingen van elkaar te aksepteren Ik probeer in de werk sfeer van de school zo zakelijk mogelijk te blijven Na schooltijd ga je met elkaar uit. Ik probeer dat wereldje wél ge scheiden te houden, hoewel dat wèl moeilijk is. We beginnen 's morgens om 9 uur, en we eindigen om 6 uur 's middags, soms wel es om 11 uur 's avonds. We hebben erg veel beweging en spraakles. Theorielessen; dramaturgie, kunstgeschiedenis, maatschappijleer" „Dat is ook wel erg belangrijk, want op het toneel vind je een afspiegeling van al die facetten. En daar moet je dus wel de achtergrond van kennen om er zélf achter te kunnen staan" „Wat óók belangrijk is. is bewegings- les met spraak erin. Als je speelt, dan sta je soms krom. Daar let je met op. Maar dat kan niet. Dan wordt er voortdurend gezegd: „let op je houding!" Je moet de beweging met het spel integreren. Je moet konstant héél alert zijn op watje doet, en hóé je het doet" „Hoe lang duurt je hele opleiding?" „De hele opleiding duurt vier tot zes jaar. Als je na vier jaar vindt, dat je van het eén of ander nog niet voldoende op de hoogte bent, of het nog niet vol doende beheerst, dan kun je er nog twee jaar aan vast knopen. Het eerste jaar moet je alle vakken volgen, en ui het tweede jaar mag je kiezen". ANCO MALI LEUSDEN - De Fokvereniging Leusden enOmstreken" houdt op dins dagavond 30 maart om 20.00 uur haar jaarvergadering in café-restaurant ,,De Mof" aan de Arnhemseweg te Leusden- zuid. De agenda luidt als volgt: 1. Opening 2. Notulen 3. Ingekomen stukken en medede lingen 4. Jaarverslag penningmeester 5. Behandeling begroting 1976 en vaststelling omslag per koe 6. Verslag en benoeming kaskom- missie 7. Bestuursverkiezing. Aftredend en herkiesbaar is heer H. van Gin- kel PAUZE 8. Lezing door de heer M. H. Pardijs: „Resultaten melkkontrole tot heden en mogelijkheden voor de toe komst". 9. Rondvraag 10. Sluiting. Wegens een overschakeling op een nieuwe computer is het jaarverslag van de vereniging over de jaren 1975 en 1974 nu pas gereed gekomen. Door de overschakeling op de nieuwe com puter kan men in de toekomst een nog uitgebreider programma verwachten, zodat het geheel de moeilijkheden van de overgangsperiode wèl waard is ge weest. Het is nu al merkbaar, dat de nieuwe computer meer gegevens ver strekt Zo staat nu ook al de standaard koe produktie op de verzamelstaat vermeld. De standaard koeproduktie is iedere drie weken een belangrijke informatie om na te gaan of de produktie van de dieren op peil blijft Als er sterke da lingen in de cijfers zijn van de stan daardkoe is er iets mis, en als dit goed wordt bijgehouden, kunnen er maatregelen worden genomen. Op de provinciale ranglijst staat Leusden over de melkjaren 1973-1974 en 1974-1975 beide keren op de zesde plaats van de 21 verenigingen, die erin de provincie zijn 100.000 KG MELK Op 18 oktober 1974 had Leusden de eerste koe van 100.000 kg rnelk bij de heer J. de Vries. Het was Bertha 5", die dit rekord vestigde. Daarmee werd zij de achtste koe, die in Utrecht tot deze bijzonder hoge prestatie kwam Bertha 5 werd in 1957 geboren Dank zij haar goede erfelijke aanleg en de goede voeding en verzorging vanaf haar geboorte door fokker W de Vries, en sinds 1963 door zijn zoon de heerj .de Vries kon Bertha 5 tot een dergelijke prestatie komen Van Bertha 5 zijn maar liefst 12 direkte voruwelijke nakomelingen en 15 kleindochters geregistreerd Op het proefmelkformulier van de laatste kon- trole bij fokker De Vries staan 57 melkkoeien, waarvan 19 Bertha's. De oudste dochter is Bertha 8, met als vader Diamant 5, een zoon van Bles Diamant, die gefokt werd door A. Streef kerk uit De Bilt Diamant 5 heeft het vetgehalte sterk verhoogd. Bertha 5 werd „geridderd" met een lint om haar hals, dat haar door burge meester Mr A H van der Post per soonlijk werd ongehangen. De heer Van Houdt las een gedicht I voor, want in Bertha 5 vertelde, wat ze zoal met de familie De Vries had mee gemaakt bij diverse moderniseringen Bertha 5 hoopte nu spoedig in aan merking te kunnen komen voor AOW! BESTUURSWISSELING Inmiddels is de heer W van Loenen wegens drukke werkzaamheden afgetre den als voorzitter van de Fokvereni ging Met dank voor het vele werk,, dat hij voor de vereniging heeft ge daan, nam men afscheid van hem In zijn plaats werd de heer N. W Brou- wer bereid gevonden om voorlopig het voorzitterschap op zich te nemen 1 Als nieuw lid werd gekozen de heer A. E. van den Bremer Een woord van dank is ook op zijn plaats voor de goede samenwerking tussen het bestuur, de leden en de monsternemers, de Stichting Rundvee Verbetering, en P M D en C M.D., het N.R.S. en het Centraal Laboratorium te Hoornaar, waar de melk wordt on derzocht op vet- en eiwitgehalte. Twee maal in de week worden de monsters opgehaald bij de kontroleurs en kon- troleur W J Dnselaar kan de klok er op gelijk zetten, zó stipt op tijd is de chauffeur P. Vink' ACHTERVELD - Vrijdag 26 maart vieren de Achterveldse afdelingen van de ABTB, de KPO en de KPJ gezamen lijk het Isidorusfeest. Dit feest zal wor den gehouden in de zaal bij Jan Voor burg. De avond vangt om 19 30 uur aan met een Heilige Mis in de R K. Kerk te Achterveld. Na de Mis gaan allen naar de feestzaal. Onder het genot van een kopje koffie zal de opening van deze avond worden verricht door de voorzit ter van de ABTB de heer C. P Kooloos Het muzikale gedeelte zal worden ver zorgd door de welbekende Aviola's. Gezien de voorgaande jaren zal het ze ker weer een gezellige ontspannings- en contactavond worden. De besturen ho pen dat de leden van deze afdelingen die nog nimmer zo'n avond hebben be zocht nu eens breken met deze ge- woonte en zich ook eens zullen laten I zien. ACHTERVELD Donderdag 25 maart: Bejaardensoos, 13.30 uur, Ons Gebouw. Vrijdag 26 maart: ABTB. KPO en KPJ, Isidorus-feest na Mis, zaal Jan Voorburg Vrijdag 26 maart: Bibliotheek 19 00- 20 00 uur. Zaterdag 27 maart: Feestavond Ons Genoegen, zaal Jan Voorburg, 20 00 uur. Zondag 28 maart: Bibliotheek, 10.30- 12 00 uur. Dinsdag 30 maart. EHBO, 20.00 uur. Ons Gebouw LEUSDEN/CENTRUM donderdag 25 maart: raadsvergade ring in de raadszaal van het ge meentehuis. Aanvang 19.30 uur Zaterdag 27 maart: Oud Papier Aktie Openbare Basisscholen. Papier in leveren van 8.00-12.00 uur op het parkeerterrein bedaardenwoningen Asschatterweg. Elke donderdag: Clubgebouw Blijhof. Vollsdansen voor de jeugd vanaf 8 jaar, van 16.00-17.xO uur en van 19 00-20 00 uur Elke dinsdag: Van 18.45-19 45 uur Jeugdschaken in de oude Roda- kantine Om 19 45 uur. Schaken voor senioren in dezelfd kantine Elke dinsdagmorgen: Koffiedrinken voor alle bejaarden in de Marcus- kerk van 9.30-11 30 uur Kosten 1 kwartje. Elke dinsdagmiddag: Sociëteit voor da mes en heren van 60 jaar en ouder om gezellig te kaarten. Van 14 30 -17 00 uur. Johanneshoeve, Ha- mersveldseweg. Elke woensdag: „Lisidunahof' Repe tities koor „Treecksangh", van 19 45-21 45 uur Elke donderdagmorgen: Van 9 00 tot 10.00 uur Gezinsverzroging en bejaardenhulp van het Groene Kruis, gebouw Wit-Gele Kruis, Rozengaarde 33. Elke vrijdag Ontmoetingsgelegenheid in de Johanneshoeve. Hamersveld- seweg. Vanaf 9.00 uur. Elke dinsdag- en vrijdagavond. „De Til" Open vanaf 19.00 uur Hobby club om 18.30 uur. Hulpdienst De Wetenne: Telefoonnum mers 2746/2249. Parochie Bibliotheek: Hamersveldse- weg 55 ('t Ros Beyaert) Uitlening zaterdag van 14 00-15.00 uur en zondag van 10.00-11.00 uur LEUSDEN/ZUID Donderdag 25 maart: Bibliotheek „De Boekenmolen" Uitlening van 13 30 tot 17.00 uur Voor volwassenen en jeugd Arnhemseweg 83. Vrijdag 26 maart: Bibliotheek „De Boekenmolen". Uitlening van 19.00 tot 20 00 uur Uitsluitend voor vol wassenen Arnhemseweg 83 Vrijdag 26 maart: Zangavond in de Dorpskerk aan de Arnhemseweg Aanvang 20.00 uur. Christelijk Ge mengde Zangkoor Vereniging „Kunst Veredelt" en „Hervormd Kerkkoor" uit Baarn. Zondag 28 maart: Israëlische dansdag op huize „Don Bosco", Dodeweg 6 Israëlische volksdansen onder leiding van Sijma van Dulmen- Colcher. Van 11.00 tot 16.00 uur Maandag 29 maart: Gezinsverzorging en ouderenhulp van het Groene Kruis in het Wijkgebouw aan de De Roo van Alderwereltlaan 13, van 14.00-15 00 uur Maandag 29 maart: ,,'t Palet" en „De Blokkendoos", ouderavond in ..'t Palet". Aanvang 20.00 uur. Inlei ding van de heer J Schildmeijer Over het dokumentatiecentrum. In leiding van de heer A. M. van Aken over de wijze van lesgeven, speciaal voor ouders van leerlin gen van de kleuterschool Elke maandag Chr Gemengd Koor „Kunst veredelt' - repetitie van 20 00-22.00 uur. In 't Trelpunt naast de Dorpskerk Dinsdag 30 maart: U V.V Sociëteit Ontmoetingsmiddag voor mensen van Leusden-zuid, die van gezel ligheid houden In het klubgebouw van „Roda" aan de Bavoortse- weg van 14.00 tot 16.00 uur. Dinsdag 30 maart: Bibliotheek „De Boekenmolen". Uitlening van 19.00-20.00 uur, uitsluitend vol wassenen, Arnhemsewee 83. usdense speelt in igelse tv-produktie Onze krant is op onderstaande adressen los verkrijgbaar. Leusden-C. Leusder Krant, Finnmark 3. S.V Bookstores, Torenakkerweg 16. De heer W. J Schut, Hamersveldseweg 26 Zwembad Leusden, Burg. Buiningpark. Manége en Taveerne, „De Klaveet". Postweg 1 Achterveld: Boekhandel Vos, Hessenweg 323 - Voor de negentienjarige Stheins uit Leusden was krokusvakantie een span- Hoewel ze eigenlijk va- moeten hebben om bij te „a het zéér intensieve school- „ma, dat zij volgt, was ze onder pinning aan het werk. Jjvoelde ze het helemaal niet als i: je vond het alleen maar allemaal jiijk. Ti Louise Stheins kreeg namelijk 1 in de televisiefilm, die de BBC _§d met de NOS opnam op de Ve- EDeze televisiefilm, „Travel bij V,,De tocht door het duister", It in de maand november in Enge- in Nederland uitgezonden. De ïrdt in het Engels uitgebracht gisseur Clive Rees, en berust op _ar gebeuren. De Engelse akteur Hallem, die twee jaar bij het Jpeare-gezelschap speelde, en Ed in de serie „The Pallisers" |de hoofdrol van de kolonel. Ma tse Stheins speelt de rol van Ti- Jröner. 0 u even op de hoogte te brengen ïtverhaald: In de Tweede Wereld- Jwerd de Engelse kolonel Gra- f Warrack boven Nederland ge- lied, in de buurt van Arnhem. War- feordt door de Duitsers gevangen «en. maar weet te ontvluchten. b boerderij in Apeldoorn wordt _tvrij ontvangen, en men maakt iuiilplaats voor hem in het bos. De jnel is gewond, moet verzorgd wor- Hn krijgt elke dag te eten van de Jïfamilie Kroner. Eén van de twee Êrs van de familie, Tineke (Marie 1 Stheins) brengt hem dagelijks oedsel. Er wordt een soort rejatie louwd tussen de kolonel en het JL Ze voelen elkaar héél goed aan, |en beiden elke dag verlangend naar Tzoek uit. Het is een gave verhou- Jwaarbij niets gebeurt. De beide kd raken elkaar zelfs niet aan. afhankelijk kuwsblad voor de aeente Leusden iedere donderdag. laktie: Bert Vos (verantw.), tel. "6: Marnix Kreljns. tel. 43792. laktie-adres: Postbus 11 (Finn- ïrk 3), Leusden/Centrum, tel. 41495. 03420-3141toes- [17. BONNEMENTSPRIJS: K- PER JAAR. uitingstermijn: nsdagmiddag 12 uur. ?GEEN KRANT ONTVANGEN? janneer u vóór donderdagavond uur de Leusder Krant niet hebt tvangen, bel dan onze HOOFD- ÊENT, telefoon 033-10691 janneer hij - om wat voor reden ook priet te bereiken is, kunt u kontakt inemen met onze INSPECTEUR ZORGING, overdag telefonisch bereiken onder telefoonnr 420-3141, na vijf uur; tel. 03420- B79 BESTELLEN FOTO'S |0e meeste in de Leusder Krant ^publiceerde foto's kunt u na stellen (met uitzondering van :hief- en historische foto's) bij oruitbetaling van 3,50 per templaar (formaat 13 x 18 cm) op giro: 871441 t.n.v. de B.D.U. p.v. te Barneveld met duidelijke ^rmelding van gewenste foto, intal, nummer van krant, pagina ïarop de foto werd geplaatst. U int ook kontant betalen op ons intoor Finnmark 3 - Leus- >n/Centrum. Ongeveer 14 da- 'n na betaling ontvangt u de ïwenste foto's thuis. jlpgave abonnementen, adver sities en betalingen kunt u doen >P ons kantoor, Finnmark 3, msden/C. >E LEUSDER KRANT een uitgave van de BDU- antenkombinatie te Barneveld Dinsdag 30 maart. Jaarvergadering Fokvereniging „Leusden en Om streken" in café-restaurant „De Mof". Aanvang 20 00 uur. Dinsdag 6 april: NCVB-bijeenkomst in ,,'t Trefpunt" aan de Arnhemse weg Aanvang 20.00 uur Mevrouw Nel Benschop uit Arnhem zal voor dragen uit eigen werk. Zaterdag 10 april: PJGU-dansavond in cafe-restaurant „De Mof" aan de Arnhemseweg. Aanvang 20 00 uur. OPPASCENTRALE LEUSDEN Voor een oppas bellen naar mevrouw C. Deenik, Koningin Julianalaan 35, Leusden-zuid. telefoon 033-18134 EXPOSITIES VAN LEUSDENAREN Max vanHaasen: Pentekeningen in „Ga lerie Eijlders", Haltestraat 77, Zandvoort, telefoon 02507-5104. Tt en met zondag 28 maart. „Galerie Eijlders" is geopend: van woensdag tot en met zondag van 13 00 tot 17.00 uur. Libbe Venema: Schilderijen, gouaches, houtsneden in „Galerij Soesa", Beekstraat 22-2, Apeldoorn, tele foon 055-211264 Tot zondag 28 maart „Galerij Soesa" is ge opend 's maandags, 's woensdags en 's zaterdags van 10.00 tot 18 00 uur, dinsdags van 13.00 tot 18.00 uur, donderdags van 10 00 tot 21 00 uur (donderdagavond is het koop avond in Apeldoorn). Jan J. Albers: Schilderijen, tekeningen en aquarellen in „Galerie 'tHart", Wilhelminakade 74, IJmuiden, tele foon 02550-13498 Tot donderdag 1 april „Galerie 't Hart" is ge opend van maandag tot en met zaterdag van 10.00 tot 18.00 uur LEUSDEN - Vanavond (donderdag 25 maart) vergadert om 19 30 uur de raad van de gemeente Leusden. De raadsvergadering vindt plaats in de raadszaal van het gemeentehuis Op de agenda staat onder meer 1. Opening. 2. Installatie van mevr C Verduin- Munnik als raadslid 3 Mededelingen 3a Notulen (wordt nagezonden) 4. Ingekomen stukken 5. Benoeming lid en. plv lid in de Commissie Onderwijs 6 Wijziging samenstelling raads commissies. 7 Georganiseerd overleg in amb tenarenzaken (wordt nagezonden). 8 Wijziging van de Uitkenngs- en Pensioenverordening wethouders (wordt nagezonden). 9 Aankoop van een perceel grond met opstal nabij de Hamersveld seweg van de Staat der Neder landen 10. Aankoop van onroerend goed van het R K. Kerkbestuur te Achter veld. 11 Verkoop van 3 strookjes grond aan resp A de Ridder. R G Hoe gen en J Priesters 12 Onderhandse aanbesteding van de aanelg van aanleg van 2 tennisbanen te Ach terveld 13. Vervalt 14 Aanleg hockeyvelden in het sport complex nabij het Valleikanaal 15 Voorbereidingsbesluit t.b.v. het plan t Ruige Veld" 16. Vervalt 17. Concept gemeenschappelijke re geling woonwagenschap 18 Scholeneiland te Leusden/Zuid a beschikbaarstelling van een kre diet ad f43 500,-. 13e begro tingswijziging 1976 Algemene Dienst en 8e begrotingswijziging 1976 Gemeente Werken, b. voorstel tot onderhandse aan besteding c intrekking verkeersmaatrege len 19 Raming aanvullend krediet ver- keersinstallatie Heiligenberger- weg - Lockhorsterweg en B. de Beaulortweg ad f43 000,- a 19e begrotingswijziging 1976 Algemene Dienst, b 10e begrotingswijziging 1976 Gemeente Werken 20. 21e begrotingswijziging 1976 Al gemene Dienst Raming diverse kredieten ten behoeve van basis- en kleuteronderwijs 21. Raming diverse grond aan- en ver kopen a. 3e begrotingswijziging 1976 Grondbedrijl b. 17e begrotingswijziging 1976 Algemene Dienst. c. 4e begrotingswijziging 1976 Grondbedrijl d. 20e begrotingswijziging 1976 Algemene Dienst 22 Rondvraag 23. Sluiting LEUSDEN - De Nederlandse Chris ten Vrouwen Bond afdeling Leusden- zuid organiseert haar eerstvolgende bijeenkomst op dinsdagavond 6 april. Aanvang 20 00 uur In Wijkcentrum ,,'t Trefpunt" aan de Arnhemseweg. De dichteres mevrouw Nel Benschop zal voordragen uit eigen werk. Het belooft een zeer bijzondere avond te worden, deze deklamatieavond, en het bestuur van de NCVB hoopt dan ook, dat weer vele leden van hun belang stelling blijk zullen geven JONGERENKOOR ZINGT LEUSDEN - Onder het thema „Vas ten vroeger en nu" zingt aanstaande !j zondag het Jongerenkoor Leusden op ,j Don Bosco in Leusden-Zuid De dienst, waarin dat gebeurt, vangt om 10 uur aan. Na afloop is er gelegenheid om met de leden van het koor een kopje koffie te drinken. Een ieder is van harte wel kom.

Leusder Krant | 1976 | | pagina 3