Mf V m |r Regen van Oscars voor „One flew over the Cuckoo's nest" Uit het logboek van de politie [hérèse Steinmetz maakte ichitterende nieuwe LP Wie wil collecteren voor Astmafonds? THE OUTLAWS PURE PRAIRIE LEAGUE: IF THE SHOE FITS The Drifters: geijkt repertoire Michel Sardou: „Le France" - KOOKHOEKJE 1 FUSDER KRANT - ALGEMENE INFORMATIE DONDERDAG 1 APRIL 1976 11 Thérèse Steinmetz: „Thérèse", j elpee. Uitgebracht door de pla tenmaatschappij CBS te Haarlem op het CBS-label nr. 80688. In uitstekend stereo. Als ik zo nu en dan naar een elpee Lister. die live is volgezongen door Ln Franse chansonnier in een afge- iden Olympia Theater in Parijs en hoort dan het enthousiasme van let publiek, dan denk je met een Tucht: Zoiets kan hier in Nederland bch niet Want laten we eerlijk zijn: bar wie zou je een hele avond kun- fen luisteren? Luisteren naar Ne- lerlandse liedjes? Goed, er zijn er Jen paar, die een klein liedjespro gramma hebben opgezet. Robert Long, Rob de Nijs en ook Herman Iran Veen valt daaronder. Alleen de laatste heeft de enorme kwaliteiten of op z'n minst de tiplijsten. En toch zijn wij Nederlanders wel zo nuch ter, dat wij thuis blijven als die zelfde artiesten in een zaal gaan op treden. Ik vind dat jammer. Neem nou die nieuwe elpee van Thérèse Steinmetz. Verpakt in een romantische hoes is het een indru kwekkende plaat geworden, vol met al dan niet vertaalde nummers, die de elpee tot een boeiende col lage van pure poëzie maken. Zorgvuldig aangepaste vertalin gen (voornamelijk uit het Frans) van nummers van mensen als Char les Trer.et „Een echte vriend" („Que reste t'il de nos amours") Jacques Brei „Adieu papa" („De stervende"), Anne Sylvestre „La- zare en Cecile" („Lazare et Cecile") Thérese Steinmetz. om een hele avond te blijven boeien, om volle zalen te blijven trekken. Stel, dat wij een instituut hadden als het Olympia Theater in Parijs. Zouden wij als Nederlanders dan in zo'n grote getale naar het theater trekken om te gaan luisteren naar bijvoorbeeld Martine Bijl, Lenny Kuhr en Thérèse Steinmetz? Liesbeth List zou het misschien nog redden, maar niet in puur Neder lands. En datzelfde geldt voor Lenny Kuhr. Toch zingen al deze Nederlandse artiesten wèl regelmatig elpees vol met puur Nederlands werk en heb ben daarme succes. Sommige van hun liedjes halen zelfs de topveertig en Edith Piaf „Wat is leven zonder liefde" („Hymne l'amour"). De ver talingen zijn van Gerrit den Braber, Pieter Goemans, Annemarie Oster, Marcel Brijn, Ernst van Altena, Hans Peters Jr. en Marine Bijl. „Thérèse" is een elpee, waar je met plezier naar luistert. Echt luis tert, omdat de warmte van de ver tolkingen op je overkomt. Dank zij ook de arrangementen van Bert Paige.. Een zorgvuldig gemaakte langspeelplaat, die de moeite van het kopen waard is. En Therèse mag wat mij betreft een hele avond gaan zingen in het Concertgebouw. Ik kom. Bert Vos „The Outlaws", verzamelelpee met Waylon Jennings, Willie Nelson, Jessi Colter, Tompall Glaser. Uitgebracht door de pla tenmaatschappij Inelco te Ams terdam op RCA APL 1-1321 - in uitstekend stereo. De country en western-muziek begint de laatste tijd steeds meer in te raken. Deze her-opkomst van de traditionele volksmuziek uit het „wilde westen" van de Verenigde Staten valt samen met een grote nostalgie-golf, die ook vanuit de VS onze contreien heeft bereikt en overspoeld. Hoewel de C W in Nederland al jarenlang een vaste kern van fervente aanhangers kent, groeit de belangstelling ervoor op dit moment sterker, dan voordien het geval was. Kortgeleden ver scheen bij de platenmaatschappij Inelco, die toch al erg veel C W in haar platenpakket deed en doet, de verzamelelpee „Wanted! The Out laws met nummers van Waylon Jennings, Willie Nelson, Jessi Col ter en Tompall Glaser. Een fijne elpee met nummers als „My heroes have always been cow boys „Honky Tonk Heroes", »You mean to say", „Good hearted woman", „Yesterday's wine" en ,,T for Texas". In totaal elf stuks. De moeite van het beluisteren waard. Pure Prairie League: „If the shoe fits", elpee. Uitgebracht door de platenmaatschappij Inelco te Amsterdam op het RCA-label nr. APL 1-12457, stereo. Wie de naam van de groep leest, „Pure Prairie League", krijgt het sterke vermoeden met een country en western-groep te doen te heb ben. Het hoesontwerp spreekt ook wat dat betreft duidelijke taal. Toch is het een kleine vergissing, want hoewel de stijl van deze groep dui delijk op C W geïnspireerd is en sommige nummers er direkt aan zijn ontleend, toch is het werk van „The Prairie League" niet zonder meer onder te brengen in het vakje „C W". De muziek van „Pure Prairie League" is ontspannend en sfeer- The Drifters. The Drifters: „There goes my first love", elpee Uitgebracht door de platenmaat schappij Negram te Heemstede. Op het Bell-label nr. 260. Kortgeleden verscheen een nieuwe elpee van de groep „The Drifters", „There goes my first lo ve". Het is een plaat, die vooral bij de liefhebbers van rock-soul in de smaak zal vallen. Nu naast de C W ook de R B en soulmuziek weer meer in komt, is het eigenlijk niet verwonderlijk, dat groepen als The Drifters weer boven komen drijven in de Nederlandse platenvijver, die intussen al is uitgegroeid tot een be hoorlijke plas, waar met moeite nog een plaatsje is te vinden. „There goes my first love" is dui delijk een elpee voor de liefhebbers. Erg veel inspiratie gaat er niet uit van de op de elpee samengebrachte nummers. Ze klinken allemaal nogal geijkt zonder dat nieuwe mu zikale ideeën hun invloed hebben gekregen. Voortbordurend op oud succes, zou ik zo zeggen. Maar dat mag, wat mij betreft. Luister er eens naar, want mijn smaak hoeft de uwe niet te zijn. Avocado met garnalen Deze week kreeg ik een boek je van de heer Lieshout. Een boekje vol met uitheemse vruch ten en ik beloolde er een recept uit te maken. Ik koos de avocado omdat het een vrucht is die zich gemakkelijk laat bewerken U hebt nodig l/2 avocado per pers voor 4 pers 150 gr garnalen, voor de saus. 1 eetl. mayonaise. 1 theel tomatenketchup, peper, zout en scheutje sherry Snijdt de avocado s voorzich tig in tweeen en haal de pit er uit Leg in ieder holletje van de vrucht de garnalen Roer de mayonaise, ketchup, peper, zout en sherry tot een mooi glad suas- je, en verdeel dit mengsel over de garnalen. Doe het voorzichtig zodat de saus in de holletjes loopt. Zet ze tot het opdienen op een koele plaats Serveer ze op glazen bordjes als voorgerecht, het is niet alleen feestelijk, maar ook nog gezond Volgens de heer Lieshout, promotor van al dit heerlijks Eet smakelijk, Japieja Een naam die in Frankrijk geen introductie meer nodig heeft: Mi chel Sardou. Deze in 1947 in Tou lon geboren auteur-compositeur- interprète (zoals ze dat zo noemen in la douce France), kwam als kleu ter al met het toneel in aanraking. Zijn vader was namelijk een geliefd humorist, zijn moeder een danseres. Tijdens zijn tienerjaren gestart als componist (o.a. voor Johnny Halli- day), ging Michel in 1969 zelf zin gen. Een jaar later stond zijn „Les bals populaires" op de nummer één plaats van de Franse hitlijsten en niet lang daarna, in 1971, schitterde Sardou voor de eerste maal in het beroemde Olympia theater. Sinds dien is zijn ster alleen nog maar ge stegen. Uit populariteitspolls komt Sardou steeds als onverbiddelijke winnaar naar voren - ver voor grote namen als de Rubettes, Pink Floyd, Johnny Halliday, Joe Dassin, Julien Clerc enz. enz. Iedere single van Sardou is in Frankrijk dan ook een absolute bestseller - na „Une fille aux yeux claires" volgden „Une ac cident" en nu ,,Le France" - alle maal singles die weken lang de Franse hitlijsten aanvoerden. Het kan niet worden ontkend dat Sardou een artiest met talent is. Een man die zeker niet behoort tot de groep versmade Franse musici die in onze ogen niet veel verder komen dan een wat gladde imitatie van En gelse en Amerikaanse musici. „Le France" heeft in Frankrijk inmid dels alle records gebroken. Ver koopcijfers van meer dan 50.000 exemplaren per dag - medio de cember '75 een maand na de relea sedatum) waren al meer dan één miljoen singles van Le France ver kocht en 2 gouden platen uitgereikt. Nu de belangstelling voor Fran stalig repertoire weer wat toeneemt lijkt Michel Sardou met deze werke lijk schitterende single goede moge lijkheden te hebben voor een plaats op de Nederlandse hitlijsten. Uitgebracht door de platenmaat schappij BASF te Arnhem op het label Trema, nr. 410 022. In stereo. Michel Sardou. Ter gelegenheid van de Oscar-uit- reiking, de de maandagnacht in Los Angeles, zong Diana Ross op de brug Herengracht-Leidsegracht het over bekende thema uit de film Mahogany Het unieke optreden werd via satelliet naar Los Angeles overgeseind en op deze manier was Diana dan toch nog bij het gebeuren in de States aanwezig vol. De groep, bestaande uit George Ed Powell (gitaar), Larry Goshorn (lead-gitaar), John David Gall (steelgitaar, banjo en dobro), Mi chael Connor (keyboards), Mike Reilly (bas) en Billy Hinds (drums) brengen popmuziek met een C W-sausje overgoten, soms met een licht bluesy-sfeertje. Het is voor een groot deel eigen werk, wat de groep op deze lekker in het gehoor liggende plaat bijeen heeft gebracht, met uitzondering van het openingsnummer „That'll be the day". „If the shoe fits" is een elpee, waar je meerdere malen met plezier naar luistert. Met muziek, waaruit duidelijk blijkt, dat het met evenveel plezier is gemaakt. LOS ANGELES - De 44-jarige Amerikaanse actrice Lee Grant is maandagavond op de 48ste, jaar lijkse Oscar-uitreiking van de Ame rikaanse filmacademie, gaan strij ken met een Oscar-beeldje in de ca tegorie beste actrice in een bijrol van 1975. Lee Grant is onderschei den voor haar rol van ontrouwe society-echtgenote in „Shampoo", van en met Warren Beatty als dameskapper- en verleider. Een Oscar voor de beste manne lijke bijrol bleek te zijn weggelegd voor de 80-jarige George Burns, die na 35 jaar een comeback maakte. Hij is onderscheiden voor zijn rol van komiek in „The Sunshine Boys". Ónder de aanwezigen op de uit reiking was Elizabeth Taylor, in een wijd-uitstaande rode jurk met gene reus decolleté Ze werd in dit laatste geklopt door de in dit opzicht niet minder door de natuur begaafde Ann-Margret, wier decolleté tot de taille reikte. Ook Angie Dickinson, mrs. Burt Bacharach, liet in haar japon weinig aan de verbeelding over en gunde het publiek een doorkijkje. Jack Nicholson, die voor de vijfde keer een gooi naar een Oscar zou doen, werd door het publiek met rozen bekogeld toen hij arriveerde. Milos Forman heeft de Oscar als beste regisseur gekregen voor „One flew over the Cuckoo's nest". „Dersoe Oezala", een Sowjetrus- sische produktie, is onderscheiden als beste film van het jaar buiten het Engelse taalgebied. Louise Fletcher, 41, is beste ac trice geworden voor haar tirannieke verpleegster in een gekkenhuis in „One Flew enz". De Oscar voor oorspronkelijkste draaiboek ging naar Frank Pierson van „Dog Day Afternoon" en de Oscar voor het beste draaiboek naar ander materiaal naar Lawrence Hauben en Bo Goldman voor, op nieuw „One Flew enz". De Oscar voor de beste oor spronkelijke song is gegaan naar „I'm easy" uit „Nashville", tekst en muziek Keith Carradine. En Jack Nicholson heeft dan ein delijk zijn Oscar, als beste acteur voor zijn rol als patiënt in opgemeld gekkenhuis in, voor de zoveelste keer „One Flew enz." In de categorie documentaire films met speel film-speelduur, kreeg de Canadese reportage „The man who skied down everest". „One Flew over the Cuckoo's Nest" is tenslotte uitgeroepen tot beste film van 1975. „Jaws" heeft Oscars gekregen voor muzikale commentaar van John Williams, de beste montage en de beste geluidseffecten. Regisseur was Steven Spielberg. Stanley Kubricks „Barry Lyn don" verwierf vier Oscars voor be ste artistieke directie, beste costu- mering, beste muziek-arrangement en beste fotografie. Louise Fletcher kon haar tranen niet bedwingen toen haar naam werd afgeroepen. Ze bedankte vooral ook haar ouders, wat ze deed in doofstommengebaren, aangezien zij doofstom zijn. AANRIJDING Op de Burgemeester de Beaufortweg vond maandag 22 maart om 12.15 uur een aanrijding plaats tussen een auto en een bromfiets De automobilist P A J C uit Leusden sloeg met zijn wagen van de Burg De Beaulortweg rechtsaf de Princenhollaan in. en had de bromlietser, de heer J G W. uit Achterveld niet gezien Gelukkig kwam de botsing niet al te ernstig aan, en ontstond er alleen materiele schade HERHAALDE BERMBRAND Achter de begraafplaats Rusthof' ontstond op maandag 22 maart om 18 55 uur en 21 25 uur bermbrand De bran den werden snel ontdekt en door de brandweer in no time geblust Het leek er wel op. dat de een of andere persoon deze brandjes moet hebben aangestoken Dinsdag 23 maart ontstond er om streeks 12 45 uur een bermbrand opde Burg De Beaufortweg De brandweer had het vuur snel onder kontrole VERKEERS- SLACHTOFFERTJE Het zesjarige jongetje E V uit i Leusden werd dinsdag 23 maart om 8 20 uur aangereden door een bromfiets op de Asschatterwegter hoogte van Honds- draf. De bromfietser, die op het fiets pad reed, is onbekend Het jongetje was j eigenlijk te vroeg op weg naar school, i toen de klaar-overs het „kinderver- jj keer" nog niet regelden. Het kind moest naar het ziekenhuis worden vervoerd met een hersenschudding en een ge broken sleutelbeen PARKEER PROBLEEM De politie te Leusden moest dinsdag 23 maart ter assistentie uitrukken omdat een vrachtwagen-chaufleur zijn wagen had geparkeerd over maar helst i vijl parkeerplaatsen tegelijk De politie bracht de man aan het verstand, dat dit i niet de bedoeling was KOP-STAART- BOTS1NG Een kop-staartbotsing. waarbij vier auto's waren betrokken, deed zich don- derdag 25 maart voor op de Doornse- weg om 8.45 uur D,e automobilist R W K uit Rijswijk ^opte voor de verkeerlichten De bestuurders van drie 1 andere wagens, onder wie de heer L J L uit Dordrecht, zagen dit te laat en reden op elkaar in Er ontstond flinke materiele schade AANRIJDING Op de kruising van de Noorderinslag met de Hamersveldseweg vond woens dag 24 maart om 14 45 uur een botsing plaats tussen twee auto's. De heer R J uit Blokzijl reed over de Noor derinslag. richting Achterveld en wil de linksal slaan, de Hamersveldseweg op Hij lette hierbij niet op het recht doorgaande verkeer en veroorzaakt* een aanrijding met de auto van de heei P A uit Amersfoort Er ontstonr lichte materiele schade. GEEN VEILIG HEIDSRIEMEN Op donderdag 25 maart moest d Leusdense politie twee processen- verbaal opmaken tegen twee automo bilisten, die in hun wagens geen vei ligheidsriemen hadden aangebracht, terwijl hun auto's van na 1970 dateer den Vanaf bouwjaar 1970 is het ver plicht om in alle auto s met in gebrui zijnde veiligheidsgordels te rijden De 44-jarige Amerikaanse actrice Lee Grant is maandagavond op de 48- ste jaarlijkse Oscaruitreiking gaan strijken met een Oscar in de cate gorie „beste actrice in een bijrol 1975" Lee Grant is onderscheiden voor haar rol als ontrouwe society- echtgenote in „Shampoo" van en met Warren Beatty als dameskapper- en verleider. LEUSDEN - Van elke 10 noten heeft er één astma of een andejj verwante aandoening van deluchtwege zoals chronische bronchitis en long emfyseem. Bij mannen boven de jaar is dat zelfs 1 op elke 3. Dei volksziekte is de oorzaak van 20 van alle ziekteverzuim en 13% vi alle invaliditeit in ons land Tevei neemt zij in de rij van doodsoorzakt helaas de derde plaats m. Om deze volksziekte effectief kunnen bestrijden, houdt het Nede I lands Astma Fonds zoals ieder ja,j een landelijke" kollekte vanaf 26 api. t/m 2 mei. Dat is nodig omdat di kcllectp nog steeds de voornaams! bron van inkomsten is. Vooral or; dat dit Fonds zijn inspanningen I de komende vijf jaren wil verduj beien De le fase zal speciaal gj richt zijn op wetenschappelijk onde' zoek naar de oorzaken en naar nieu| behandelings methoden tegen deze j volksziekte. HET NEDERLANDS ASTMAFONS Vandaar dat het Nederlandse Astrrj Fonds u verzoekt om twee uur tl uw tijd (meer mag ook) te geven I te collecteren voor de astmabestrj ding Bejaarden, huisvrouwen scholieren meldt u zich als colic tant aan het plaatselijke collected' mité: p/a Gemeentehuis Leusdll afdeling algemene za!;en, Zwartevlj 14, tel 033-41247 toestel 140 7

Leusder Krant | 1976 | | pagina 11