Iverheid en de georganiseerde sport inceren nationale actie „Sportreal" i Twee misverstanden beslissen SKF-Antilopen Hockey-jeugd bekerde voortreffelijk Impala-heren dicht bij kampioenschap i Laatste inschrijving voor autocross OVERWINNING OP WOUDENBERG GEVARIEERDE LEDENVERGADERING IMPALA i\ DONDERDAG 1 APRIL 1976 15 groots opgezette sportieve actie, name lijk de landelijke campagne: Sport real". Immers juist in een periode waarin de topsportlieden van alle landen zich mengen in een^strijd op het hoogste ni veau zal m samenwerking met de Ne derlandse sportwereld, het ministerie van CRM, gemeenten en provincies en een aantal andere instanties waarbij drie grote bedrijven als Albert Heyn, AMRO en Shell proberen van iedere Nederlander een sportieve Nederlander te maken. De Trimacties, allerlei vormen van instuifsport, het instellen van ten Trim- paspoort, zoals onlangs de gemeen ten Groningen en Den Haag heb ben aangetoond, dat de Nederlander geporteerd is voor een fikse dosis li chaamsbeweging, mits ondersteund door mogelijkheden in de vorm van ma terialen en accommodaties en niet te vergeten goede leiding. De rijksoverheid, de provincies en gemeenten en de sportorganisaties heb ben nu de handen inéén geslagen zowel in het organisatorische als financiële vlak. Er is vier miljoen gulden op tafel gekomen en er werd onder de naam SPORTREAL een waarlijk Olympisch idee geboren. Een vernieuwing vanuit een oud ge geven, waarin sport, overheden, orga nisaties en bedrijfsleven hun onver bloemde sympathie voor de sport en de sportieve vorming voor jong en oud ge stalte geven, uitgaande van de overtui ging dat spel en sport het lichamelijk welzijn bevordert en de basis vormt voor een sprankelend en gezond mens. TRIM-TRIO SPORTREAL biedt in grote lijnen vanaf de maand mei 1976 drie golven van bewegingsmogelijkheden. In dit kader werd het z.g. TRIM-TRIO ont worpen, waarmee iedereen met het ge zin, vrienden of kennissen aan strand, duin, zee of bos, kortom op de plaats en het tijdstip die hij zelf kiest naar harte lust bezig kan zijn. Een tas, die zal wor den verkocht door drie bedrijven, namelijk Albert Heijn, Amro en Shell voor 10,- terwijl de werkelijke prijs tweeënhalf maal zo hoog zou moeten zijn. Uitstekende finale recreatief zwemmen qLEUSDEN/CENTRUM - In het Leus- Ar zwembad op het Burgemeester Buiningpark vond zaterdagmiddag de fi- ntle van de Recreatieve Meerkamp plaats. De wedstrijden werden uitste kend georganiseerd door de LZ PC de Haaien. Onder opperste leiding van de heer C. van Oosten was praktisch alles fit Haai was in aktie. Er heerste vol op spanning in het Leusdense bad en het veelkoppige publiek op depribunes liet zich regelmatig en zeer luidruch tig horen. Aan de wedstrijdenreeks werd deelgenomen door een tiental zwem- flubs uit Leusden en (verre) omgeving. Vóór de finale waren de Haaien nog 6e, maar door de bijzonder goede prestaties op de laatste wedstrijddag klommen de Leusdense zwemmers en iwemsters op tot de eervolle 4e positie. De meeste Haaien namen ook de gele genheid waar om hun beste tijd tot nu toe nog wat scherper te stellen. Petri Schoonbeek wist, dat een goed begin het halve gewin is en werd daar om reeds op het eerste onderdeel van het programma (25 m. schoolslag meis onder 8 jaar) zeer knap 2e. Zij rbeterde haar tijd met 1.5 tot 24.9 Konden Jeanette Mater deed het in 29 3 (beste vroegere tijd was 28.3) en Joan Zalar kwam na 30.8 (winst 0 9 sec aan de finish. Op hetzelfde Bummer voor jongens haalde Ton- ny Wesselo in 26.6 de 3eplaats meteen persoonlijke winst van 1 seconde. Benno Smit verbeterde zijn persoonlijke record met 2.4 tot 28.0 seconde en Michiel Kooyman kwam uit het water Ba 33 0 (was 29.2). Hélène Tondeur was met 21.7 op de 25 meter vrije slag iets sneller dan zusie Alice (21.9) en Leonieke de Greef (22.8). In deze proef voor jongens was Herjon Conen (21,5) de snelste Haai met een knappe winst van niet minder dan 5,4 seconde. Na hem volgden nog Mare Hulst met 22,7 (23.7) en Steven de Greef in 24.3 secon de. De 50 meter rugslag meisjes 0/12 had een zeer spannend verloop. Agaath Vermeulen kwam met een beetje ge luk en heel veel goede wil met een winst van 2 3 seconde in precies 44.0 op de eerste plaats, nadat de oor spronkelijke winnares was gediskwali ficeerd. An ja Apeldoorn was ook goed op dreef met 49.4 (was 53.3) en An nette Toornstra zwom de afstand in 53.4 (56.1) Ook de jongens onder de 13 verbeterden hun persoonlijke tij den. Michiel Holterman werd 4e op de ranglijst in 45.1 (50.4). Harold Hulst in 48 2 en Frank van Burgstede in 53.6 (58.9) bleven hierbij iets ach ter hun clubvriend. Bij de .jongeda mes" boven de 12 op de 50 meter vrije slag eindigden Linda Koch (was 43.0) en Inge van Luyn (was 41.2) beiden in 38.7 seconde. Lonneke van Wessem verbeterde haar oude tijd van 40.1 tot 39.1 en kreeg dus geduchte con currentie. HAAIEN ZEER STERK Ronald Leenheer deed ook een duit in het zakje en won de 50 meter vrij (jongens boven 12) in 29.6 (31.3) met een zeer kleine voorsprong op num mer 2 en dat was Taco ten Seldam m 30 7 seconde. In die geweldige strijd i Anl LEUSDEN - De wedstrijd van de m open tegen S K.F. uit Veenendaal ïgenlijk beslist door twee enorme misverstanden in de Antilopen-ploeg. Üni! ferste misverstand was er al na SGconden en dat betekende een azendsnelle 1-0 achterstand. Antilo pen was aangeslagen en SKF liep binnen vïnï! Ult naar 4"° Harrie Brack erkleinde de achterstand tot 4-1, maar SKF had direct weer een antwoord klaar De hard werkende Antilopen- ploeg kwam enorm goed terug. Twee doelpunten van Nettie Sloot beteken den 5-3 en toen direct daarop Ciska Visser bij een doorbraak geblokkeerd werd, scoorde Gert Nieuwenhuis uit de strafworp 5-4 De zeer gevaarlij ke SKF-aanvoerder zorgde voor 6-4, maar enkele seconden voor het rust- signaal van de goed leidende scheids- Straks beginnen de vakanties, schijnt de zon en zullen weer miljoenen Neder landers recupereren. Dan wordt er ge luierd, gezwommen, gegeten en ge dronken, dan is er meer dan ooit de mogelijkheid om eens wat anders te gaan doen. Voor hen is er het TRIM- TRIO. Waarom7 Wel Nederlanders zijn hartstochtelijk individuen, die met vol ledige vrijheid van handelen te vinden zijn voor een goed idee. Daarop mikt het actie-comite en daarom zijn er niet minder dan 150.000 TRIM-TRIO's ver vaardigd, vandaar die lage kostprijs. SPORTMATERIALEN Om het scala van mogelijkheden bin nen de diverse organisaties en gemeen ten te vergroten en de mensen ter wille te zijn in hun eigen omgeving is de ge dachte gerezen een sportief pakket sa men te stellen, bestaande uit een aantal speelse artikelen zoals o.a. volleybal, voetbal, hockeyset, jeu de boules, 'n set plastic ballen, scoop, badminton rac kets, frisbee, kortom een serie artikelen te gebruiken door mensen van verschil lende leeftijdscategorieën. In het gehele land zullen 2.000 pak ketten met spel- en sportmateriaal ver spreid worden. Pakketten bedoeld voor de leiders die de activiteiten in groeps verband gaan begeleiden en gratis ter beschikking worden gesteld van de plaatselijke actie-comités. Recreatie- sportleiders, die tevens een groot aantal andere activiteiten zullen organiseren ORGANISATIE Nu reeds worden talrijke bijeenkom- werd Martin Veldhuizen „slechts" 4e in 33.5, maar hij knabbelde wel 3.8 seconde van zijn beste tijd af! Hier na was het eventjes lachen geblazen. Nummer 9 van het zwemprogramma was de 4 x 25 meter „kano-wedstrijd", waarbij telkens 2 jongens en 2 meis jes zittend in een autoband al peddelend met de handen de overkant moesten zien te bereiken Ook hierin waren de Haaien met 3 25.2 de snelste ploeg van Leusden en verre omgeving. De weerslag van deze prestatie volgde vlot want in de hierna komende 4 x 25 meter vrije slag voor jongens/meisjes 0/12 zwommen de Haaien in 2.50.4 naar de 3e plaats en het slotnummer van de zeer geslaagde middag was weer wel voor de Haaien, die met 2.55.5 vriend en vijand achter zich lieten De uitslag van zaterdag was: 1. Laga, Zeist 121,5 p. 2. HZC de Robben. Hilv. 108,5 p. 3. De Haaien, Leusden 97,5 p. 4. De Vuursche, Baarn 82,5 p. 5. ZC Zeist, Zeist 68,0 p. enz. De eindstand van deze wedstrijden- reeks werd: 1. Laga. Zeist 641.5 p. 2. De Vuursche, Baarn 550,5 p 3. HZC de Robben, Hilv. 525,0 p. 4. De Haaien, Leusden 450,5 p. 5. ZC Zeist, Zeist 440,5 p. 6. Larsheim, Leersum 381,5 p. 7. Tielse Zwemcl '70 348.0 p. 8. Duinkikkers B, Soestd. 243,0 p. 9 VZC/Ritm Veenend. 197,5 p 10. AZ PC, A'foort 196,0 p 11. Duinkikkers A, Soestd. 180.5 p. rechter De Knnjff, wist Harrie Brack voor 6-5 te zorgen Direct na rust werd het 7-5. Een beheerst genomen strafworp va Gert Nieuwenhuis en een schitterende door loopbal van Pieter Kraaykamp bete - kenden 7-7 Hoewel SKF de iets betere ploeg was waren er voldoende kansen om punten mee naar Leusden terug te nemen, ook nog toen SKF opnieuw de leiding nam 8-7. Met nog vijf minuten te spelen ontstond er in de verdediging een misverstand, dat een SKF speler al le tijd gaf om 9-7 te scoren De Antilopen-ploeg die de hele wedstrijd een achterstand had moeten wegwer ken, kon toen niet meer de kracht opbrengen om in de resterende mi nuten nog wat terug te doen. Er ont stonden wel wat kansen, maar ze werden zonder overtuiging genomen en daardoor gemist Antilopen zit nog steeds in de ge varenzone en zal de wedstrijd op 10 april tegen D.S V in Bussum dan ook moeten winnen om zich te kunnen handhaven in de tweede klasse. sten in het land gehouden. Gemeente lijke en sportvertegenwoordigers en andere groeperingen uit het particulier initiatief beraden zich erop om op voortreffelijke wijze voor de dag te ko men. Nu reeds zijn instructiedagen ge pland om duidelijk te maken hoe men met het materiaal zoveel mogelijk men sen kan opvangen. Een organisatie waaraan duizenden meewerken en waarbij de kwaliteit van de begeleiding centraal staat. Een aantal nieuwe brochures zullen verschijnen en met name m september worden stimulansen gegeven tot weer andere activiteiten zoals atletiekweek. wandeltochten etc. en het is dan ook vanzelfsprekend dat deze grote lande lijke campagne niet kan zonder de me dewerking van de pupliciteitsmedia, waarbij overigens affichering, adver tenties. de uitgave van een krant e.d. de actie ondersteunen. Vanuit de begeleidingscommissie, waarin een groot aantal organisaties vertegenwoordigd zijn, is een Landelijk Actie Comité gevormd. In iedere pro vincie is een Regionaal Actie Comité, dat in samenwerking met de Plaatselijke Actie Comité's de activiteiten organi seert. Thans draaien de fabrieken op volle toeren, worden de tassen verpakt, de pakketten samengesteld, zullen de vrachtwagens gaan rijden om alles op tijd te bestemder plaatse te krijgen, worden de leiders geïnstrueerd en begin mei zal iedereen klaar staan. Dan is het woord aan het Nederlandse publiek. Er is iets voor iedereen. Een TRIM-TRIO voor de individualisten onder u, sport- pakketten voor hen die onder leiding willen bewegen en specifieke evene menten die ongetwijfeld weer anderen zullen aanspreken. Het woord is aan die Nederlanders die weer eens willen proeven wat zij reeds lang vergeten wa ren. LEUSDEN/CENTRUM - Het afgelo pen hockey-weekeinde stond vrijwel geheel in het teken van de bekerwed strijden. Alleen de ontmoeting Hilver sum 8 - Leusden 4 (Heren) geschiedde op vriendschappelijke basis. Leusden verloor maar wist, zoals dat heet, toch de eer nog te redden. De MHCL-beker- successen werden behaald door de jeugd, die dit jaar trouwens toch al gezorgd heeft voor opmerkelijke resul taten. Niet minder dan drie van de vijf jeugdteams plaatsten zich voor de kwartfinales. De drie senioren-elftallen gingen strijdend ten onder en dat ge schiedde aldus: Op de velden van „Hilversum kwam een zeer jeugdige damescombinatie in actie Een deel van Dames 2. aangevuld met een snufje van Dames 1 en een flinke greep in de voorraad van Meis jes A1 begon zeer hoopvol met kampioen Kampong 9 te kloppen en wel met 2-0 De hierna volgende wedstrijd tegen Hil versum 4 ging op het nippertje met 1-2 verloren, nadat Leusden de eerste wed strijdhelft nog mpt een 1-0 voorsprong had afgesloten Marion Ponsen was de grote dirigente van het elftal en de raspaardjes Annemarie Welp en Joyce van Zandvoort, die ook zaterdag bij de jeugd reeds hun plicht hadden gedaan, zorgden ook nu weer voor de goaltjes en voorzover wij konden nagaan, deed Marion Ponsen ook nog een duit in het zakje. Heren 2 speelde op de accommodatie van Schaerweyde en begon met een knul - lige 0-1 nederlaag tegen Voordaan 5. en dat had volgens onze zegsman iets te maken met een keepersdwaling, wat ol dat ook kan zijn Nadat met 2-1 van Schaerweyde 10 was gewonnen, kon iedereen nog alle kanten uit, want alle deelnemende ploegen stonden precies weer gelijk Leusden koos in het slot- duel helaas de verkeerde richting en verloor met 0-1 van Huizen 2 en daar mee ook het recht op verdere deel name Na een zeer vermoeiende voor gaande avond bleek de conditie van Heren 3 op het hockevpark van Laren niet optimaal In het eerste treflen tegen Hilversum 10 kwam dat door de 4-0 zege nog niet zo tot uiting, maar weldra bleek toch, dat daarmee wel al het kruit was verschoten Tegen SCHC 10 en het 10e van Laren werd met 0-2 en 0-3 kansloos verloren JEUGD DEED HET BETER Bij de jeugd ging het heel anders Weliswaar slaagde Jongens Cl (met invallers uit Dl en dan nog zonder doelman) niet in de beoogde opzet, maar er werd toch plezierig gespeeld op Schaerweyde s hockeyvelden Baarn C2 was zo sportief tegen het keeper - loze Leusden slechts ingepushte doel punten als geldig te tellen, iets waar Schaerweyde C4 niet van wilde weten Deze ploeg klopte Leusden met 6-2 en het was sneu, dat Baarn haar spor tiviteit met 1-3 verlies moest betalen Ook Jongens Al kwam aan het eind van de rit, maar hier gold een beter excuus Leusden hield tegen koploper Baarn A2 met 1 -1 stand, verloor slechts met het kleinst mogelijke verschil van het 2 klassen hoger spelende Amers foort A2 en hield, tenslotte het een af deling hoger spelende Huizen A2 met 1-1 in bedwang. Deze wedstrijden wer den in Huizen gespeeld Op het hockeycomplex van Maars- sen haalde Meisjes BI het stoute stukje uit om met 1-0 zowel van Schaerweyde B3, van Maarssen BI als van Huizen B2 te winnen, waarmee de kwart finale bereikt werd Een leuk succes ook voor de met niet aflatende ijver en (kleine) mensenkennis optredende trainer/coach Ad Onstein De drienul len in de uitslagen zijn grotendeels de verdienste van José Lieshout (die heelt het blijkbaar ook wel!), normaal veld- speelster en nu vanwege de griep in vallende keepster. Een jonger „Zand- voortje" en wel Anke scoorde twee maal Ook Meisjes Al bereikte de kwarteindstrijden Het is al meer ge zegd, maar dit elftal is in de loop van de competitie enorm gegroeid Op de hockey-akkers aan de Noorderinslag werd wederom van kampioen MaarnAl gewonnen en alsof het niets was met 3-0 Ook het een klasse hoger spelende Culemborg werd netjes geknipt en inde krullen gezet. Wie de schuld hadden aan de vele doelpunten laat zich gemakkelijk raden Joyce en Annemarie! Tenslotte kwamen ook de jongens van BI (van trainer/voorzitter John Bernard) in de kwart-finales en ook dit gebeurde op Leusdense grond SCHC B4 enGooische B3 werden gewoon verslagen en Schaer weyde B3 werd met 7-1 vernederd. De twee invallende Dl -spelers Sander Jon- ges en Hans-Peter Toutenhooft maakten elk ook een doelpunt en worden namens BI nog bedankt UITSLAGEN VAN ZATERDAG Meisjes Al - Culeborg Al 4-0 Meisjes Al - Maarn Al 3-0 Jongens Al - Baarn A2 1-1 Jongens Al - Amersfoort A2 0-1 Huizen A2 - Jongens Al 1-1 Jongens BI - SCHC B4 1-Q Jongens BI - Schaerweyde B3 7-1 Jongens BI - Gooische B3 1-0 Schaerweyde B3 - Meisjes BI 0-1 Maarssen BI - Meisjes BI 0-1 Huizen B2 - Meisjes BI 0-1 Schaerweyde C4 - Jongens Cl 6-3 Jongens Cl - Baarn C2 3 - L; UITSLAGEN VAN ZONDAG Hilversum 8 - Heren 4 (vr 4-1 Kampong 9 - Dames 2 0-2 Hilversum 4 - Dames 2 2-1: Heren 2 - Voordaan 5 0-1 Heren 2 - Schaerweyde 10 2-1 Heren 2 - Huizen 2 0-1 Heren 3 - Hilversum 10 4-0 Heren 3 - SCHC 10 0-2' Laren 10 - Heren 2 3-0 A s. zondag speelt Heren 1, inmid dels afdelingskampioen geworden en ge promoveerd, de laatste competitie wedstrijd thuis tegen Flevoland Dat kan nog wel eens een knap partijtje hockey gaan worden, want de jongens uit de polder hebben door Weesp met 1-0 te kloppen Leusden de titel be zorgd De ontmoeting wordt als eeq soort „afscheidswedstnjd nog op een veld aan de Noorderinslag gespeeld eq xegint om 14 00 uur Lekker dicht bij huis en voor iedere in hockey belang stellende Leusdenaar gemakkelijk be reikbaar Als u tijd en zin heeft moest u maar eens gaan kijken De toegang is vrij. LEUSDEN - Door een 3-0 overwin ning afgelopen donderdag op het sterke Woudenberg heeft Impala (volleybal, heren) een goede kans op het kampi oenschap van de eerste klasse, mits er a s donderdag, 1 april een goed resultaat behaald wordt tegen het op de tweede plaats staande BG SV. Impala startte tegen Woudenberg niet erg overtuigend MededoordatdeLeus- denaren de zenuwen niet erg in be dwang hadden, kon Woudenberg een 6-0 voorsprong nemen, een voorsprong die uitliep tot 11-4 Pas vanal dat moment ging Impala beduidend beter spelen Vooral door een sterke service en een goed func tionerend blok werd Woudenberg geen punt meer gegund, zodat de eerste set toch nog naar Impala ging, 15-11 De tweede set startte Impala veel sterker dan de voorgaande Er werd een ruime voorsprong genomen en er leek geen vuiltje aan de lucht Wou denberg kwam echter sterk terug. In een spannende slotfase, kwam Impala toch in het bezit van de tweede set en wel met 15-12 In laatste set was Impala beduidend sterker Zonder dat Woudenberg verder nog een bedrei ging vormde werd de set met 15-7 door Impala gewonnen, een goed re sultaat, dat er voor zorgde dat Impala de voorsprong op de ranglijst kon be houden In de uitwedstrijd tegen BG SV kan het kampioenschap behaald worden In deze wedstrijd tegen num mer twee op de ranglijst moeten twee sets gewonnen worden om het kam pioenschap veilig te stellen, bij een slechter resultaat dient de laatste kom- petitiewedstrijd tegen SSS 2 de be slissing te brengen Het spreekt vanzelf dat de Impala heren op een grote schare supporters rekenen, teneinde de nodige steun te ontvangen De wedstrijd wordt donderdagavond in de Soester Sporthal Beukendal ge speeld en begint om 20 00 uur De dames van Impala hebben ook nog enige kompetitiewedstrijden te goed In dit eerste seizoen in de pro motieklasse neemt Impala thans een uitstekende vierde plaats op de rang lijst in Die positie kan a s zaterdag geconsolideerd worden in de thuis wedstrijd tegen SVL, een ploeg van on geveer gelijke sterkte als Impala, zo dat zaterdag een aantrekkelijk duel in de sportzaal De Meent tegemoet kan worden gezien De wedstrijd begint om 16 00 uur Het programma voor de overige Impala teams ziet er voor de komende week als volgt uit: Donderdag 1 april 19 00 uur Vios B - Impala Meisjes junioren 19.00 uur Impala 5 - PSVA Dames vierde klasse A 20.35 uur linpala 2 - Uni Cornus 2 Heren derde klasse A Woensdag 7 april 19 00 uur Impala 5 - Surl 71-4, He ren vierde klasse 19.45 uur Impala 6 - Alhabonet. He ren vierde klasse Vios 8 - Impala 4. Heren vierde klasse WA 7 - Impala 4 Dames vierde klasse B 20.35 uur Impala 5 - Spirit 6. Dames vierde klasse A Al deze wedstrijden worden zoals gebruikelijk gespeeld in de Amers- loortse Sporthal De Koppel LEUSDEN/CENTRUM - Een deel van de inhoud van het artikeltje onder deze kop in de krant van de vorige weck is door enkele lezers anders opgevat dan bedoeld was. Het ligt zeker niet m het voornemen van het bestuur om de supportersclub zomaar weer op te hef fen nu. na een zeer voorspoedig begin, de belangstelling voor de maandelijkse clubavond wat minder is geworden dan men zich had voorgesteld. Integendeel Er wordt naarstig gezocht naar een for mule, die meer aanslaat en daartoe had men graag, dat de leden ook eens met suggesties zullen komen Dat is tot nu toe maar matig gebeurd, doch wat niet is kan nog komen Het bestuur is druk be zig met allerlei plannen, maar rekent nog steeds op ideeen van leden. Wel graag met wat spoed, want hoe eerder u daarmee komt, des te sneller kan iets worden gerealiseerd. Roda-supporters, kent uw taak. LEUSDEN/CENTRUM - Morgena-g Vond. vnjdag 2 april, zal nog een keei* de mogelijkheid geboden worden om iir te schrijven voor de autocross die de* Oranje Vereniging traditiegetrouw opfl j Koninginnedag organiseert. Belangstellenden kunnen hiervoor 1 tussen 20 30 en 21.30 uur terecht in het'I jongerencentrum „De Til". Iedereen diqN de leeftijd van 18 jaar bereikt heeft kan inschrijven. Minderjarigen moeten ech-j^ I ter wel toestemming hebben van huiK ouders of voogd LEUSDEN/CENTRUM - Op dinsdag, 6 april a s noudt de gymnastiek-afdeJ ling van Impala de algemene ledenver-: l gadenng in de Johanneshoeve aan de, Hamersveldseweg. De avond, die om! 20 00 uur begint en ook toegangelijk ïsj voor de ouders van Impala-leden (ho$, meer hoe liever)bestaat uit twee geheel, verschillende gedeelten BegonneBj wordt met de vertoning van een aantal films over keurturnen. over de wereld?- kampioenschappen in deze tak van spoijj en over instructiemogelijkheden Nad$, pauze volgen het ..vergader' -gedeeltjj met de gebruikelijke agendapunten

Leusder Krant | 1976 | | pagina 15