„Zegt u het maar" ieuwe kruisgebouw wordt ifficieel in gebruik genomen Scholieren plantten 3300 bomen en struiken ROSSENBERG VERGADERDE: 9 APRIL A.S. ÉuSPER KRANT - PLAATSELIJK NIEUWS Kerkdiensten Datum: 4 april. LEUSDEN/CENTRUM Marcuskerk 9.00 u ds J. J. Koo- man, Herv. 10 30 u. ds. J. W K Kelder. Ger 19.00 u ds J Weernekers, Ger /Herv R K K za 19.00 u zo. 7.45 u. 9 00 u: Hoogmis, 10.30 u 11.30 u 18 30 u Lof LEUSDEN/ZUID Dorpskerk 10 00 u ds J Weer nekers; Herv 18.30 u. ds. L Roetman, Ermelo, Herv. (GB). R.KK Huize Don Bosco Za. 19 15 u, zo 10.00 u. Hoog mis. 11.30 u ACHTERVELD Ned Herv. Kerk: zondag 4 april, aanvang 9 00 uur ds. Keggelaar uit Putten R.K. Kerk: zaterdag 3 april, aanvang 19 00 uur H Mis. zondag 4 april, aanvang 8 00 uur H Mis. aanvang 10 00 uur Hoog Mis. LEUSDEN/CENTRUM - Dinsdag 23 maart hield de wijkvereniging .Rossen berg" een vergadering in de Johannes- hoeve. Voorzatter R A. Warmenhoven kon zo'n kleine 70 belangstellenden welkom heten In zijn openingswoord noemde hij het „een goed ding" dat de bewoners weer eens bij elkaar kwamen. ,.U kunt het bestuur weer eens onder handen nemen Ook het bestuur gaan de dingen die we ondernemen vaak te langzaam De ambtelijke molens draaien niet al te vlug", aldus de heer Warmenhoven. Overigens is er veel waardering voor het welwillend luiste ren van de gemeente. Het contact tussen vertegenwoordigers van de gemeente en het bestuur is dan ook prima. In het jaarverslag kwamen enkele punten naar voren waarvoor nog steeds geen bevre digende oplossing is gevonden. De be langrijkste hiervan zijn de geluidshin der, die de bewoners aan de Noorder inslag ondervinden en de zo langza merhand erg vervelend wordende t.v. misère Overigens bleek uit het jaarver slag uuk dat er behoorlijk wat wensen wel tot volle tevredenheid vervuld wa ren. De bestuursverkiezing bracht een nieuw bestuurslid: de heer Greving. De heer Warmenhoven had zich n.l. niet herkiesbaar gesteld. Het bestuur zal nu onderling uitmaken wie de voorzitters functie zal gaan bekleden De heer Gre ving heeft zich overigens al zeer ver dienstelijk gemaakt voor de wijkver eniging. want hij verzorgt grotendeels het ..Rossenberger Nieuws' en heeft ook de isolatie-mogelijkheden van de woningen bekeken. Deze isolatie nam dan ook een groot gedeelte van de lijd in beslag bij het vervolg van de vergade ring. Onder het motto „Zegt u het maar" konden de bewoners hun grieven kwijt en informatie inwinnen. Ten aanzien van het isoleren van de woningen waren er nogal wat nadelige opmerkingen van enkele aanwezigen, zodat de bewoners een meer uitgebreide informatie over dat punt zullen ontvangen. Het bleek dat daar duidelijk behoefte aan was. De dubbele beglazing leverde geen nega tieve reacties op, maar het isoleren van de muren wel. Overigens zal het voor de bewoners van de huurhuizen op de Terberg- en Ruitenhorst ook mogelijk zijn de muren te isoleren. Voor de be woners van de Bruin- en Brinkhorst (woningwetwoningen) zit dat er voor lopig nog niet in. Het centraal-antenne systeem blijkt nog steeds niet zo te func tioneren als dat zou moeten. De bewo ners hebben wel een verhoging moeten betalen, van 7,50, hetgeen echter geen betere ontvangst opleverde. Een enquête die in de wijk gehouden werd, leverde wat dat betreft duidelijke cijfers op. Men hoopt nu maar dat een koppe ling met het systeem in Groenhouten (waar alles goed lijkt te werken), einde lijk een verbetering te zien en te horen zal geven en dat dit zo spoedig mogelijk gerealiseerd zal worden. Om plm half elf werd het officiële gedeelte van deze prettige „praatavond" van de Rossen bergbewoners afgesloten. Velen bleven I echter nog een gezellig uurtje om „na t kaarten". DONDERDAG 1 APRIL 1976 Wijkraad Alandsbeek- Oost nu definitief LEUSDEN - Donderdag 25 maart wa ren de bewoners van wijk Alandsbeek-Oost bijeen in de Marcus kerk aan de Asschatterweg. Op de laat ste vergadering van de wijk (vorig jaar zomer) werd besloten, dat de tot dat moment functionerende -voorlopige- wijkraad van het noordelijk deel, door zou gaan tot het zuidelijk deel klaar zou zijn. Toen dan ook enkele weken gele den de laatste leegstaande huizen door hun resp. bewoners werden betrokken achtte de wijkraad de tijd rijp om een nieuwe vergadering uit te schrijven, om te komen tot de installatie van de nieuwe wijkraad. Er waren plm. honderd bewoners aanwezig om ongeveer 8 uur dhr. L. Sluyters de vergadering opende. Hij stelde voor om de voorlopige wijkraad met vijf personen uit het zuidelijk deel uit te breiden en riep tegen-kandidaten op voor het noordelijk deel. De voorlopige wijkraad trad nl. in zijn ge heel af Jaoewel alle leden zich herkies baar stellen. Voor het zuidelijk deel bo- I den zich spontaan vier kandidaten aan. I Van de gelegenheid om tegen kandidaten te stellen voor het noorde lijk deel maakte niemand gebruik. VOORZITTER HERKOZEN Toen alle kandidaten zich hadden voorgesteld en in het kort gemotiveerd hadden waarom ze in de wijkraad wil den, werd overgegaan tot stemming. De wijkraad werd in zijn geheel goedge keurd Als voorzitter werd dhr. Sluyters voorgesteld en zonder tegenstemmen herkozen. Na enige discussie over de zittings termijn van de wijkraad werd uiteinde lijk gekozen voor het voorstel van de heer Elshoff leder jaar zal 1/3 van de wijkraad aftreden. Als het op besluiten nemen aankwam ontstond er in de zaal geregeld een heftig geroezemoes, het geen de heer Elshoff ertoe deed beslui ten de wijkraad een voorzittershamer toe te zeggen. Hetgeen hem in dank werd afgenomen Volledigheidshalve hieronder de namen van de leden van de wijkraad; dhr L. Sluyters, dhr. G. v Staalduinen, mevr V v d. Kolk- Jasperse, dhr. K. Egberts, dhr. M. Dik kers; voor het noordelijk deel, en dhr W. v. d. Groep, dhr. H v. d Molen, dhr. J. de Haan en dhr. F. Verhagen voor het zuidelijk deel. CONCEPTNOTA Vervolgens wees dhr. W. Zeeman van de werkgroep verkeersveiligheid het woord. Hij bood de vergadering een conceptnota verkeersveiligheid Alandsbeek-Oost aan. Belangrijkste punten hierin zijn de zgn „groenbak- ken en boombakken" Dit zijn bakken van een paar bielzen hoog. die in het wegdek kunnen worden aangebracht. Ze zouden een gunstige werking heb ben op het gedrag van lieden die het idee hebben op circuit Zandvoort te rij den in plaats van een woonwijk met overstekende en spelende kinderen. Kortom, ze hebben een remmend effect op al te rappe rijders. Dhr. Kranenburg deed de werkgroep enkele waardevolle suggesties aan de hand, en verklaarde zich bereid in de werkgroep zitting te nemen. CONTRIBUTIE Volgende agendapunt, was de contri butie. Hoewel de eerste aanzet tot het oprichten van wijkraden in Leusden uitgaat van de gemeente, blijkt in de praktijk al snel dat, waar het financiële zaken betreft, de wijkraden nogal eens tevergeefs aan de bel (kassa) trekken, bij de gemeente. Verder dan een start subsidie kan (-wil-) de gemeente niet gaan, zodat het de wijkraad noodzake lijk lijkt om contributie te gaan vragen. Dit voorstel was eerder in de vergade ring ook al door dhr. F. v d Vlugt ge daan. Het voorstel van 5.- per gezin per jaar werd met algemene stemmen aangenomen De vergadering werd besloten met de rondvraag waar de volgende onder werpen aan de orde kwamen- Is er al bekend wanneer de touwtrek- wedstrijd wordt gehouden? Het ongenoegen van vele aanwezigen over de stoplichten in de gemeente. De „veiligheid" van fietsers in onze gemeente, m.n. op de Lockhorsterweg. Problemen omtrent het openbaar ver voer naar en vanuit Leusden Het toch plaatsen van verkeersdrem pels en schnksteentjes door de gemeente in het plan. Met de toezegging om een en ander in de eerstvolgende wijkraadsvergadering te bespreken sloot de voorzitter om on geveer kwart voor elf de vergadering. over een paar jaar zeggen die boom heb ik geplant." Nadat de bomen en struiken ge plant waren, ging men gezamenlijk naar „De Til," alwaar werkstukken van de lagere scholieren over de boomplantdagen tentoongesteld werden. Tevens vond daar de prij suitreiking van de wedstrijd plaats. LEUSDEN - Het nieuwe Kruisgebouw n Leusden-Centrum zal op vrijdag 9 pril officieel in gebruik worden geno- neo Er zal die dag van 16.00 tot 18 00 uur voor het publiek een zoge- aamde „open raiddag" worden gehou- len let gebouw, dat gesitueerd is in Alands- »eek ligt nabij de Wetering: Krooneend 26 „De situering is bijzonder gunstig te noemen", zeggen de dames A. J. fan Poelgeest en E. M. Roggenkamp fan het bestuur van „Het Groene Cruis". „Het gebouw ligt in een rus tige hoek, middenin de wijk Alands- >eek Het is een gewoon woonhuis van iet type C dat voornamelijk als kleu- ter-consultatieburo dienst zal gaan doen Bij de keuze van de plaats is duidelijk rekening gehouden met de ligging van de andere kruisgebouwen in de gemeente Leusden. Boven wordt „de slaapkamer" gebruikt voor het jeven van zwangerschapsgymnastiek." Wanneer u de open middag van dit Kruisgebouw wilt meemaken, kunt u, als u met de auto komt, het best de Noorderinslag helemaal afrijden tot u niet verder kunt. Bij de grote witte direktie-bouwkeet slaat u linksaf en dan ziet u vanzelf de straatnaam „Krooneend" op de bordjes aange geven. Het is het Groene Kruis dat het ini tiatief heeft genomen tot de stichting van dit kruisgebouw In samenwer king met het Wit-Gele Kruis, de ge meente Leusden en de Provinciale Utrechtse Kruisvereniging zijn de de finitieve plannen tot stand gekomen De stichting is mogelijk geworden, doordat de gemeente Leusden zich ga rant heeft gesteld voor de aangename lening AL IN 1973 In 1973 bleek al, dat er in Leusden- Centrum een extra kruisgebouw nodig zou zijn De gemeente Leusden wilde graag helpen bij het zoeken naar een geschikte ruimte Op deze wijze heeft „Het Groene Kruis" het woonhuis Krooneend 26 kunnen aankopen Het type C heeft in vergelijking tot de ande re woningtypes de grootste oppervlakte op de begane grond. „Er behoefden slechts enkele klei ne wijzigingen in het interieur te wor den aangebracht", vertellen de dames Van Poelgeest en Roggenkamp „De kleine hal werd door een open ver binding toegevoegd aan de garage En zo ontstond daar een ruime entree, waar de kinderwagens gestald kunnen worden De zijdeur van de garage zal als ingang worden gebruikt De kamer-keuken is door een schei dingswand in tweeën gedeeld De keu ken werd wachtkamer De tuinkamer werd babyboxenkamer De kleine zij kamer is de doktersspreekkamer ge worden Voor de grote garagedeur is een vaste wand geplaatst, en er is verwarming aangebracht De gehele inrichting is eenvoudig en vriendelijk. Het gebouw heeft een tijdelijke be stemming. die zal worden opgeheven als het definitieve Kruisgebouw of het Medisch Centrum, m de Tweede Fase tot stand zal zijn gekomen KOSTEN De totale bouw en inrichtingskosten hebben ongeveer f130.000.- bedragen, een „gering" bedrag in vergelijking tot een „echt" Kruisgebouw dat gauw f400 000,- a f500 000,- gaat kosten. Voor de babies zullen erkonsulteren zijn de artsen Binkhorst. Munnikhoven en Van Nieuwkerk. Voor de kleuters kan men op afspraak de arts Gram berg konsulteren De wijkzusters, die in het gebouw hun hulp zullen verlenen, zijn de zus ters Van Breen. telefoon 033-17968 en Laudy. telefbon 033-42081 „Mijn beroep? Niet over pra ten, ik ben spionne!" (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Wat later dan aan vankelijk de bedoeling was hebben leerlingen van de Leusdense basis scholen gisteren boomplantdag ge vierd. Omdat er vorige week vorst in de grond zat, kon het festijn niet plaatsvinden. Maar gisteren konden tientallen kinderen, gewapend met scheppen, aan de slag gaan. Op een terreintje aan het einde van de Noorderinslag, rondom de Vallei- school en langs de Hamersveldse Wetering gingen bomen en struiken de grond in. Medewerkers van de dienst beplantingen van de ge meente zagen er op toe, dat alles correct verliep. In totaal werden gisteren 3300 bomen en struiken geplant. Daar mee is het totaal aantal stuks jong groen, dat de afgelopen weken wor tel mocht gaan schieten in Leusden op 7000 gekomen. Een groot deel daarvan werd veertien dagen gele den, tijdens de nationale boom plantdag, op verschillende plaatsen in Den Treek gezet. Jongstleden za terdag kregen inwoners van de wijk Alandsbeek Oost van gemeente wege bomen uitgereikt. Burgemeester A. H. van der Post noemde deze getallen tijdens zijn korte toespraakje tot de kinderen. In een ijzig koude wind zei hij aan het einde van de Noorderinslag dat uit al deze plantak'iviteiten bleek, hoeveel waarde men in Leusden hechtte aan het groen. „Maar," zo zei de burgemeester, „het pl anten is maar een ding. Het gaat er ook om dat goed vöor de bomen gezorgd wordt, wanneer ze opgroeien. Wanneer jullie elkaar daar af en toe aan helpen herrinneren, dan kun je

Leusder Krant | 1976 | | pagina 7