Beslissingswedstrijd voor TTCL 2 Clubhuiscommissie Roda mag blijven Impala volleyballers behalen kampioenschap lini A-team erd kampioen leren handballers log ongeslagen Minivoetbaltoernooi op koninginnedag in Achterveld Wielrenners volop in actie Laatste ronde klaverjassen MPALA-VOLLEYBAL V1PALA s.v. Achterveld SPORTSPLINTERS I fiJSDER KRANT-SPORT DONDERDAG 8 APRIL 1976 LEUSDEN/CENTRUM - In de jongste clubrit van de RTC Amersfoort won Gerrit van Oostende de B-rit via een snelle spurt van Wim Dekker sr. en Paul Almekinders. Gerrit Heuveling won bij de A-liefhebbers vóór Gerard van 't Klooster, Nol Wildeman, Thijs de Jongh, Ide van Wijk en Teus van Eke- ren. Harry Brouwerd werd 7e. Jan Sandbrink was de snelste amateur. Rene van Brakel kwam als 2e over de meet, direct gevolgd door Wim van Empelen en de vandaag zeer strijdlustige Barne velder Rinus Sneevliet. De eerste rit in de Midden-Nederlandcompetitie trok 139 renners naar Overvecht-Utrecht.* Christa Sandbrink (Pedaalridders) won de damesrit en Ad van Monselaar na een mooie solo bij de nieuwelingen. Pe-\ ter Groenestein (Ped.) werd keurig 2e* en Willy van Weyer en Wim Dijkhuis^ (beiden Ped.) eindigden als 17e en 20e.' Henk Spronk won de massasprint bij de j veteranen, vóór o a. Wim Hommes (5e)v van Amersfoort en Nico de Vries (8e)^ als Leusdense Pedaalridder. De liefheb-, berssprint was voor Kees Bokma met de) Leusdenaar Gerard van 't Klooster. (Amf.) als goede 2e. Theo de Jong wori7 de juniorenrit en de sterkste amateur* was ook ditmaal Jan Sandbrink. De' ,,Amersfoorters" Smit en Dick Wilh-\ genburg finishten als 3e en 9e. Zaterdag' 10 april is de tweede MN-rit te Giessen-1 dam/Hardinxveld (14.00 uur) en zon-, dag volgt wederom een clubrit (10.00.) uur) in het nieuwe industriekwartier te» Amersfoort. LEUSDEN - Zoals te verwachten was heeft het team van Paul Plas- raeyer (TTCL 2) tegen het zwakke O 't Net nog eens duidelijk onderstreept dat zij kampioen wensen te worden Maar ook REGA 8, medekandidaat voor de titel, liet deze week geensteek vallen tegen TRS 7. Een beslissings wedstrijd zal dus moeten uitmaken wie naar de 3e klasse promoveert. De grote strijd zal op 8 april in Hoe velaken worden gespeeld, aanvangstijd 18.30 uur. TTCL 1 heeft het tegen nummer 2 van de ranglijst" PUEM 1 ook niet kunnen bolwerken. Door deze 7-3 ne derlaag is de degradatie voor Piet v. d. Bree en zijn teamgenoten defi nitief. Samen met GEVATO 1 komen zij volgend jaar uit in de 3e klasse. Het 3e team, dat zich reeds veilig had gesteld in de 4e klasse C, moest het in de laatste wedstrijd opnemen tegen koploper SMASH-W 3. Ondanks verwoede tegenstand mocht het toch niet lukken nog een keer voor een sen satie te zorgen. Via een 7-3 over winning stelde het team uit Wouden berg promotie naar de 3e klasse vei- iig TTCL 4, reeds weken geleden zeker van degradatie uit de 4e klasse, kon tegen Contact 1 ook geen vuist meer maken. Slechts 2 wedstrijden konden winnend afgesloten worden, zodat Con tact 1 via deze 8-2 zege zijn 2e plaats wist te behouden. De junioren tenslotte onderstreepten nog eens duidelijk dat zij de titel in de 2e klasse A verdiend hebben Maarsbergen a bleef met een 1-4 nederlaag achter toen Edward Stam en Rudolph Drager naar huis terug^ keerden. EINDSTANDEN USS 3 10-20 PUEM 1 10-14 UTTC 4 10-12 Gevato 1 10- 5j Rega 4 10- 5, TTCL 1 10- 4 4e klasse A: 10-1# Rega 8 TTCL 2 10-1# AMEV 3 10-10 TRS 7 10- 6 Contact 2 10-5 O t Net 4 10- 3 4e klasse C: SMASH-W 3 10-16 UTTC 9 10-14 Barneveld 2 10-12 Contact 3 10-11 TTCL 3 10- 7 Kega 11 10- 0 4e klasse D: TRS 6 10-20 Contact 1 9-13 Rega 10 10-11 CJC 3 10- 9 TVP 2 9- 5 TTCL 4 10-0 jeugd 2e klasse A: TTCL a 8-141 Don Bosco b 8-10. Hoogland b 8- 8. Maarsbergen a 8- 8- Hoogland a 8- a LEUSDEN/CENTRUM - Maan dagavond hield Roda' 46 een alge mene ledenvergadering met be trekking tot de zakelijke en finan ciële exploitatie van het clubhuis. Voorzitter J. v.d. Berg opende de bijeenkomst om half 9 met een kort woord van welkom. Hierna ver telde hij, dat iedereen die Roda's clubhuis bezoekt zeer enthousiast en verbaasd is over de riante behui zing van de Leusdense voetbalclub op het Burgemeester Buningpark. Na de realisatie daarvan was de ex ploitatie en het beheer van het kapi tale verenigingsbezit de grootste zorg van het Roda-bestuur. De heer v.d. Berg was ervan overtuigd, dat de clubhuiscommissie, thans be staande uit de heren P. Wendel (voorzitter), C.v. Nimwegen (pen ningmeester), K. de Kruif (secreta ris), N. Los en Chr. Weishaupt, uit stekend werk had verricht. Hij vroeg de leden met klem hun ver enigingsgebouw te behandelen als hun eigen bezit, wat het in feite ook was. Men moet er zich thuis voelen en doen en laten wat men ook thuis doet. Wat daarmee bedoeld werd,-* was iedereeen duidelijk. Over de vergadering zelf kunnen wij kort zijn. AJLle aanwezigen wa- ren het kennelijk met hun voorzit- 4 ter eens en niemand had bezwaren 4 tegen of aanmerkingen op het ge- a voerde beleid. De hele vergadering-- duurde korter dan een halve voet-11 bal wedstrijd en dat is vaak een goed teken. Weinig woorden en veel da-fc den leiden dikwijls beter tot het I beoogde doel. De heer v.d. Berg - wilde nog wel een aantal bedankjes kwijt en een greep daaruit betrof a o m Peel v.d. Hengel en zijn hondje i.z. de bewaking van het vereni- gingsgebouw, Ane Houtveen voor 1 zijn vijfjarige financiële bemoeie- nissen, de gehele clubhuiscommis sie die de exploitatie in de groene cijfers had weten te houden en daarom natuurlijk mocht aanblij- ven, alsmede de familie Kramer en hun medewerkers en vooral mede werksters i.z. de fourage van het vaak hongerige en dorstige bezoek aan het clubhuis. Een daverend ap- a plaus bevestigde de woorden van de B voorzitter. a LEUSDEN - Door in een spannende wedstrijd directe concurrent BG&SV2 te verslaan behaalden de heren van het eerste team van Impala het kam pioenschap van de eerste klasse rayon Amersfoort. Door dit kampioenschap promoveert het team nu naar de dis- trictspromotieklasse. De Soester sporthal Beukendal was erg vol toen beide teams aantraden voor de beslissende wedstrijd. Zowel Impala als BG SV hadden een grote groep aanhangers meegenomen, die zich danig roerden Vooral voor de tegenstanders van Im pala was het een zware opgave omals- SV moest namelijk met 3-0 winnen teneinde kansen te behouden, terwijl de Leusdenaren aan twee gewonnen sets voldoende hadden om met nog een wed strijd voor de boeg de kampioensvlag te kunnen hijsen. ZENUWEN Het spreekt welhaast vanzelf dat de zenuwen in een dergelijke wedstrijd een grote rol spelen. Het was Impala dat aanvankelijk hier de meeste moeite mee had. Onder oorverdovend bijval van de supporters scoorde de tegenpartij de eerste vier punten en het leek erop dat Impala een zeer moeilijk avondje tege moet ging De Leusdenaren kwamen echter sterk terug, vooral door enige goed geplaat ste serves werd de stand gelijk getrok ken BG SV nam echter opnieuw een voorsprong, die echter opnieuw teniet werd gedaan Tot 8-8 ging de strijd gelijk op, maar doordat Impala steeds beter ging spelen ging het er naar uit zien dat de kansen op een eerste ge wonnen set zouden stijgen Vooral het blok en de aanval voldeden in deze fase van de strijd uitstekend en Impala wist een voorsprong te nemen welke niet meer uit handen gegeven werd, zodat de eerste set met 15-9 naar de Leusde naren ging Dit was natuurlijk een enor me mentale opsteker, hetgeen ook bleek uit het begin van de tweede set. VERWOED GEVECHT Impala nam direct het initiatief en pakte enige punten. BG SV, vechtend voor de allerlaatste kans, teneinde nog een beslissingswedstrijd te kunnen forceren vocht verwoed terug. Tot 12-12 ging de strijd volledig gelijk op en was de spanning te snijden Impala bleek echter nog een eindsprint in huis te hebben en pakte ook deze set en daar mee het kampioenschap met 15-12. De laatste set was aanvankelijk voor Impala. Vrij van verdere zorgen werd het gedesillusioneerde BG SV op ruime achterstand gezet. De Baarnse tegenstander zette echter nog een keer de tanden op elkaar teneinde de schande van een 3-0 nederlaag te ontlopen Dit lukte, mede omdat de concentratie bij de Leusdenaren toch wel vermin derde Met 15-13 pakte BG SV toch de laatste set. De bloemen en de beker waren voor Impala dat, medp dankzij een enorm sterke tweede competitiehelft, waarin van een zesde plaats opgeklommen werd, het kam pioenschap wel verdiende. Tevens een compliment voor het team en voor trainer/aanvoerder Ed Smits, die er voor zorgde dat voor het eerst in de geschiedenis van Impala een herenteam van Impala in de promotieklasse mag gaan uitkomen. De darnes, die reeds dit seizoen hun zeer verdienstelijk debuut in deze klas se maakten, zorgden vorige week voor een regelrechte sensatie, door het op de tweede plaats geklasseerde Jaski een gelijkspel af te dwingen en daar mee deze ploeg de kans op promotie te ontnemen Met de setstanden 12-15, 15-10, 15-13 en 9-15 werd deze zeer lang durende uitwedstrijd zeer succes vol besloten LEUSDEN/centrum - Na het uit tekende resultaat van Impala's eer- J herenteam bleef ook de mini fcloeg niet achter. In de allereer- iteïmini-competitie van de Nevobo Tsloegën de Impalaboys de ene Benstander na de andere. Zater- jl. werd de laatste hand gelegd an het kampioenschap in de sterke -poule. De Leusdenaren klopte chtereenvolgens met groot ïachtsvertoon de A-mini's van (VA-Amersfoort en SW-Soest. De leusdense ploeg, bestaande uit Wil- Pieter Voormolen, Erno van lam, Mark Rinkes, Arjan van Dö- 1 en Maurice- Baron, heeft zich let het behalen van het kampioen lap geplaatst voor de op 24 april a.s. te Lochem plaatsvindende voorronden om de nationale mini- volleybaltitel. Gezien de resultaten in diverse tournooien op districtsni veau mag van de jonge Impala's in Lochem nog wel wat verwacht worden. Wij zijn dan ook bijzonder benieuwd. De Leusdense volley balvereniging speelt op dit moment in de mini-afdeling met vier teams, waarin zeer goede spelertjes zitten, zoals (buiten de reeds genoemde A-ploeg) bijvoorbeeld Erik Vink, Hans van Es, Rudy van Geels, Gert Jan Fröberg, Eddy v.d. Biezen en nog een paar anderen. Impala be hoeft zich over de toekomst niet ongerust te maken. EUSDEN - Impala speelde zondag april voor de tweede keer tegen lersfoort 2, een gevaarlijke tegen- Inder voor de heren uit Leusden. lar Impala in een vriendschappelijke 'strijd met grote cijfers van Amers- |rt heeft verloren. Impala moest wedstrijd winnen om het kam- lenschap niet in gevaar te brengen, n het begin van de eerste helft ig het er op lijken dat Amersfoort r zou gaan winnen en wel met 'te cijfers, want Impala keek al iw tegen een achterstand van 3-0 op. lar de Leusdenaren herstelden zich Jfcwamen gelijk te staan door fraaie ^punten vanaf de cirkel en een ifworp. Impala ging toen bouwen een voorsprong die ze niet meer I handen gaven Er vielen leuke gespeelde doelpunten, waar de te genpartij van Impala geen kijk op had. Zo ging Impala de rust in met een 8-5 voorsprong. Na rust probeerden de heren uit Amersfoort van alles om gelijk te komen, maar de verdediging van Impala zat goed dicht en de harde schoten (ook van de trainer) werden goed gestopt door de verdediging of door de doelman. Impala bleef doel punten maken. De goed leidende scheidsrechter floot voor de laatste maal in deze sportieve wedstrijd bij de stand 17-10 in het voordeel van Impala. Wedstrijdprogramma, zondag 11 april. Dames-senioren: Fortissimo - Impala 10.00 uur Heren-senioren: B.D.C. 2 - Impala 11.00 uur Dames-junioren. Fidelitas - Impala 12.00 uur LEUSDEN/CENTRUM - De KNVB- afdeling Utrecht heeft wederom een aantal nieuwe scheidsrechters aange steld, waaronder o.m. de heren A. v. d. Braak. R. P. Dekker, P. H. M. v. d. Hen gel, C. Leijenaar (allen wonend in Leus den) en R. A. Tolhuizen uit Amersfoort. Het betreft een vijftal leden van Roda '46. De nieuwe secretaris van Pon Voorwaarts (zomeravondcompetitie) is de heer H. de Ruig, Ereprijshof 29, Leusden-C. Nog niet alle uitslagen van het jeugdjubileumtournooi van de KNVB-afdeling Utrecht zijn bekend. Aan de hand van de ons wel bekende gegevens lijken de Roda-junioren B4, C2 en C3, de Achterveld-junioren Al, de Roda-pupillen Dl, D5, D7, E3 en E4, alsmede de Achterveld-pupillen Dl en D2 tot de poule-winnaars te horen. De belangrijke ledenvergadering van de Cross Vereniging Leusden (diverse be stuurswijzigingen) is uitgesteld tot don- derdag'15 april a.s. De vergadering be gint om 20.00 uur in rest. Nieuw Leus- den. Negen leden van de Mixed Hoc key Club Leusden zijn geslaagd op het onlangs gehouden scheidsrechtersexa- men van de KNHB. Marijke Enthoven, Margo Tigchelaar, Nico den Besten, Mi- chiel Beunder, Koos Egberts, de heer Kamerbeek. Hans v. d. Linden, Roel Oberink en Henk Stol zijn de nieuwe fluiters. Meisjes Al en BI en jongens BI hebben de voorronden van het hockey-jeugdbekertournooi gewonnen. Op 10 april wordt dit tournooi met de kwartfinales voortgezet. Coureurs, die op 30 april a.s. nog mee willen doen aan de autocross van de 40-jarige Oran jevereniging Leusden, kunnen zich (met spoed) nog aanmelden bij de heer R. V. Schoonderbeek, Asschatterweg 50 te Leusden. Nog een hockeybericht: Het semi-veteranen hockeytournooi op 17 en 18 april te Leusden, gaat wel door maar niet onder de oorspronkelijke naam van „Brandweertournooi" Hoe het hockeyfeest wel gaat heten is op dit moment nog niet bekend. ACHTERVELD - In Achterveld zal op Koninginnedag op het Kerstenssport- park een groot minivoetbaltoernooi worden gehouden Het geheel zal wor den georganiseerd onder supervisie van het feestcomité Achterveld. Er zullen zowel dames als heren aan dit toernooi mee kunnen doen, echter wel in gescheiden pools. De minimumleef tijd is 16 jaar. De Inschrijving per deelnemer zal kunnen geschieden, op. de hierna volgen de adressen. Daar kan een deelnemers- formulier worden afgehaald en weer worden ingeleverd A. van Dalen- Born, Hessenweg 365, Achterveld; H Ossendrijver. Hessenweg 341, Achter veld. W Hilverts, Walter van Amers- foortstraat 2, Achterveld, A Wessels, Van Oldenbarneveldstraat 8. Achter veld De inschrijving, die geheel gra tis is, sluit op 20 april Iedere deelnemer krijgt na afloop een blijvende herinnering Er wordt gespeeld op een speelveld wat een grootte heeft van een half voetbalveld. Afmetingen: lengte ongeveer 65 me ter en breedte 40 meter. Een groep spelers zal bestaan uit negen veldspelers(sters) en een doel- verdediger(ster) De overige drie spe- lers(sters) zijn wisselspelers(sters) die net zo vaak ingezet kunnen worden als men wil. Buiten spel staan is niet mogelijk Spelers(sters) dienen bij elkaar in een straat te wonen. De organisatie be houdt zich het recht voor, wanneer er te veel aanmeldingen uit een straat of buurt binnenkomen de teams zelf sa men te stellen. Bij te weinig aanmel dingen uit een straat of buurt kunnen deze deelnemers altijd onder gebracht worden in een ander team Het elkaar aanraken tijdens de wed strijd is niet toegestaan, ook de zg. correcte schouderduw valt hieronder. Is de bal buiten het speelveld dan wordt door inrollen over de grond wordt hij door inrollen over de grond weer in het veld gebracht. De hoek schop wordt normaal toegepast. Vier hoekschoppen echter geven de tegen partij recht op een penalty, dus na het veroorzaken van de vierde hoek schop, krijgt de tegenpartij een penaUy Een doelpunt met de voet gescoord betekent één punt en met het hoold gescoord is het twee punten. Alle wedstrijden zullen onder leiding staan van een scheidsrechter. Het inbrengen van een reservespe ler is altijd toegestaan, doch dan moet de te vervangen speler eerst het veld verlaten Ieder team heeft het recht zich te voorzien van een bekwame coach(e). Vooraf traiiu n op het sportveld is niet mogelijk. Als alles verloopt zoals men zich het voorstelt zal het een gezellige dolle middag worden. De aanvang van de eerste wedstrijd is om 14.00 uur pre cies Ongeveer 90 deelnemers hebben zich reeds gemeld bij het feestcomité Deze personen worden verzocht zich als nog te voorzien van een inschrijffor mulier, af te halen en in te leveren op eerder genoemde adressen ACHTERVELD - Vrijdag j 1 werd in de Hessenkar de laatste ronde ge speeld van het klaverjastoernooi Er waren 32 deelnemers De prijzen wer den deze avond gewonnen door: 1. H. Turan 4978 pnt 2. Mevr Boutens-Kerkhof 4851 pnt. 3. G van Hamersveld 4823 pnt 4. J. van Rossum 4758 pnt. 5 K Hilhorst 4635 pnt. 6. T Born 4627 pnt. 7 M. van Wieringen 4521 pnt 8 Mevr Donselaar 4467 pnt. 9. P. van Nimwegen 4418 pnt 10 Mevr Kerkhof-Smit 4359 pnt. 11. J. van Hamersveld 4388 pnt. 12. D v d Burgwal 4341 pnt. 13. Mevr v d Burgwal-Lammers 4324 pnt .14. Tiny van Westerlaak 4311 pnt 15 W Kerkhof 4280 pnt 16. Mevr Snijders 4260 pnt De heer W. Kerkhof wist zijn eerste plaats te behouden en werd winnaar van het toernooi met 27105 punten P. Smink wist de kanshebbers voor de 2e en 3e plaats te passeren en werd 2e met 26225 punten Derde en vierde werden respectievelijk de heren J van Rossum en P van Nimwegen die ieder 26135 wisten te behalen. Roda(zat) kon niet imponeren jleusden/cëntrum - Men had beloofd, dat Roda-Scherpenzeel n spannende wedstrijd zou worden, •ide ploegen verkeren in hoge mate in gradatiegevaar en dus... Maar elke il- sie werd snel uit de wereld geholpen, ij zouden best nog een leuk verslag 1 j1 "evvedstrijd willen schrijven, maar 1. lukte doodgewoon niet. Roda kwam M,erSu *raa^ stai"tblokken weg. Misschien was het strategie van de muiselub, om niet direkt al te hard van P. 'open, maar Roda hield deze n hek wel erg lang vol. Bovendien 7<fSa ^eus(^ense spel bar en boos n er tempo en veel te afwachtend, oda had nog lang het idee, onschuldig ^jn aan het dreigend verlies van deze "rpuntenwedstrijd. principe is een wedstrijd slechts te 'en door beter te spelen (minder slechi Kan ook nog) dan de tegenpartij. Scherpenzeel bracht ook niet bepaald hartverwarmend spel, maar toonde tenminste heel wat meer inzet en speelde fris van de lever recht op het doel af. Alras was te zien, dat de gasten beslist wilden winnen, iets wat Roda knap verborgen wist te houden. De be ginfase werd door beide ploegen benut met terreinverkenning en pas in de 16e minuut werd het eerste doelpunt door het sterkere Scherpenzeel aangetekend. Roda ging goed de mist in. Geen der roodzwarte verdedigers vond het nuttig of nodig om maar één been of voet uit te steken ten einde daar iets tegen te doen. Ondanks de 0-1 achterstand deden de Leusdenaren heel weinig moeite om in de buurt van het vijandelijke doel te komen en toen dat toch eenmaal ge beurde, schoot Sjoerd Heynes van dichtbij nog naast. VOOR SPEK EN BONEN Drie minuten voor de rust werd het vrij simpel 0-2. De gasten kregen dat doelpunt cadeau. Zelfs Scherpenzeelse supporters gingen accoord met buiten spel, maar de tijdens de hele ontmoeting „laat" fluitende arbiter A. van Twillert kende het toe, ondanks het hevig pro testerende vlaggen van grensrechter Van Buuren, die kennelijk voor spek en bonen mee mocht doen. En dat bete kende 0-2 voor Roda. In de tweede helft leek de thuisclub beter gemotiveerd te gaan spelen, maar de nu grotere druk op het witblauwe doel was meer een ge volg van de verdedigende houding van de Scherpenzeelse ploeg. 0-2 was im mers meer dan voldoende en omdat er niet meer werd gescoord won Scher penzeel deze belangrijke wedstrijd. Er zijn nu al mensen, die menen te weten, dat Roda weer 3e klasser gaat worden. Daar zijn wij het nog lang niet mee eens, want de roodzwarte ploeg kan beslist beter dan zaterdag vertoond werd en er zijn nog 6 wedstrijden te spelen. Wel is spijtig, dat doelman Tijmensen enkele minuten voor afloop bij een ongeluk kige botsing wederom geblesseerd raakte en voor zeker drie weken uitge schakeld werd. S.V Achterveld, afdeling jeugd, uit slagen van zaterdag 3 april 1976:* Junioren: Hooglanderveen Al - Achterveld Al 0-1J Baarn A3 - Achterveld A2 Amf Boys BI - Achterveld B2 - IJsselm. v. C2 Achterveld C2 Pupillen. Achterveld Dl Achterveld BI Roda B4 Achterveld Cl Baarn C2 0-2® 3-1* 1-4 1-1 1-1 Hoogland Dl 1-1# Baarn D3 - Achterveld D2 0-10' Amsvoide D9 - Achterveld D3 2-1 Amf Boys - Achterveld El 0-1' Achterveld E2 - Hooglanderveen E2 1-1 Quick E5 - Achterveld E3 0-4 Limvio E4 - Achterveld E4 0-0 Programma voor zaterdag 10 april 1976: Quick A2 16.15 Hees Al 13.45 Limvio B2 15 00g A.P.W.C. B2 15 00 J Achterveld Al Achterveld A2 Achterveld BI Achterveld B2 Achterveld Cl Achterveld C2 Pupillen Amf. Boys Dl Achterveld D2 Eemnes B2 13 00 C.J.V.V C2 13 45' Achterveld Dl 12.00 Limvio D3 12.00 y S E C. D4 - Achterveld D3 13.00 jj Achterveld El - Hoevelaken El 12.00 Spakenburg E3 - Achterveld E2 13.00 Roda E5 - Achterveld E3 13.00 Achterveld E4 - K V. V A E6 13.00 5

Leusder Krant | 1976 | | pagina 15