Paaseieren zoeken met Blijhof Pro-apartheid-aanwezigen gedragen zich onfatsoenlijk op IKV-avond Commissie Naamgeving Wegen komt bijeen INFORMATIE OVER ZUIDELIJK AFRIKA Paaskaartavond Collecte voor Motorrijder hartstichting levert f2700,54 op gewond Paasvuur Leusdenaren spraken mee over streekplan Utrecht-Oost Vrij zwemmen in Leusderbad VANAVOND UITVOERING M UZI EKSCH00L GESLAAGD AGENDA EMEENTE LEUSDEN Losse verkoop Leusder Krant ^EÜSDER KRANT - PLAATSELIJK NIEUWS DONDERDAG 8 APRIL 1976 „Erfpacht in Leusden", ien progressief rapport yan/Je redaktie) LEUSDEN - Progressief Leusden heeft kortgeleden een rapport opgesteld over pacht en dan met name voor de grond van woningwetwoningen en premiewo- igen. Progressief Leusden gaat ervan uit, dat de gemeente beter de grond in pacht aan beleggers en woningbouwverenigingen kan uitgeven, dan het aan hen Tverkopen. Hiermee wordt bereikt, dat eventuele waardevermeerdering van de Tjnd ten goede zal komen aan de gemeenschap als zodanig, inplaats van aan de Bividuele belegger. Ook biedt de erfpacht volgens Progressief Leusden een betere bruiksmogelijkheid van de grond. Indien in erfpacht door infrastrukturele wer- Jn in waarde toenemen, zal die waardevermeerdering ook ten goede komen aan ^gemeenschap, ter bestrijding van de kosten van de werken. Ook speculatie kan - na het scheppen van speciale voorwaarden in de canon- vrijwel geheel worden jgengegaan. Voor Progressief Leusden allemaal argumenten, die er voor pleiten ta in de gemeente Leusden over te gaan tot het uitgeven van gronden in erfpacht [plaats van door verkoop. Bovendien wijst P.L. erop, dat de gemeente door ïpacht een betere beheersing van de gebruiksmogelijkheden krijgt en over de tond k3n beschikken indien het algemeen belang dit eist. latuurlijkzijnerook nadelen verbon- tn aan dit systeem. De gemeentelijke ingschuld zal wat betreft het ver- tenen en bouwrijp maken van gron- en toenemen. Bij een minder gunstige ponomische situatie kan de waarde van grond dalen, wat de opbrengsten de gemeente uiteraard in ongun- zin kan beïnvloeden. Dit is echter eoretisch volgens Progressief Leus- en, omdat ook de financieringsvoor- jarden dan gunstiger zullen zijn, dus iedkoper. Ook de investeringsbereid- eid van de belegger zal bij koop groter Jjn dan bij erfpacht, maar hierbij spelen _ook andere factoren een rol mee die de jorslag kunnen geven. Het systeem [van erfpacht brengt ook extra admini- itiekosten met zich mee, maar dit jn worden beperkt door een grote lelmatigheid zowel in voorbereiding [Is in uitvoering. [Progressief Leusden gaat in het rap- >rt ook in op de problemen, waar de fpachter mee te maken zal krijgen. Onzekerheid met betrekking tot de Eëindiging van de erfpacht hoeft vol- ins P.L. niet groter te zijn dan bij grond in eigendom. Ook bij erfpacht kan een ladeloossteiling worden vastgesteld, let enige verschil is, dat de gemeen- cbap sneller over de grond kan be- Jhikken dan het geval zou zijn, indien Ie grond moest worden gekocht al dan let via onteigening. De canon-aanpassing zal in het alge- Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt iedere donderdag. Redaktie: Bert Vos (verantw.), tel. 41495; Marnix Kreijns, tel. 43792. Redaktie-adres: Postbus 11 (Finn- mark 3), Leusden/Centrum, tel. 033-41495. b.g.g. 03420-3141, toes tel 17. ABONNEMENTSPRIJS: 24,- PER JAAR. Sluitingstermijn: dinsdagmiddag 12 uur. GEEN KRANT ONTVANGEN? Wanneer u vóór donderdagavond m uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze HOOFD AGENT. telefoon 033-10691 Wanneer hij - om wat voor reden ook - met te bereiken is. kunt u kontakt opnemen met onze INSPECTEUR BEZORGING, overdag telefonisch te bereiken onder telefoonnr 03420-3141na vijf uur; tel 03420- 4679 NABESTELLEN FOTO'S De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u na bestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling van 3,50 per exemplaar (formaat 13 x 18 cm) OP giro: 871441 t.n.v. de B.D.U. b-v. te Barneveld met duidelijke vermelding van gewenste foto, aantal, nummer van krant, pagina waarop de fotp werd geplaatst. U kunt ook kontant betalen op ons kantoor Finnmark 3 - Leus den/Centrum. Ongeveer 14 da gen na betaling ontvangt u de gewenste foto's thuis. Opgave abonnementen, adver tenties en betalingen kunt u doen pp ons kantoor, Finnmark 3, Leusden/C. DE LEUSDER KRANT [s een uitgave van de BDU- Krantenkombinatie te Barneveld. meen gekoppeld zijn aan een indexe ring. Het zal mogelijk zijn om dit te binden aan een maximum, zodat ook deze onzekerheid van de erfpachter op gelijke hoogte wordt gebracht als bij koop, waarbij aanpassing van de hypo- theekvoorwaarden tot de risico's beho ren. Blijft over tenslotte het feit, dat de belegger niets heeft aan de waardevast heid van de grond, noch aan de ver meerdering van deze waarde. Progres sief Leusden vraagt zich af, of deze waardevermeerdering ten goede moet komen aan de belegger op grote schaal. In het rapport wordt de voorkeur uit gesproken voor erfpacht waardoor de winsten naar de gemeenschap gaan. Volgens Progressief Leusden biedt erfpacht voldoende mogelijkheden in Leusden. Ook in andere plaatsen dan Leusden wordt grond voor woning wetwoningen al in erfpacht uitgegeven, o.a. in Leiden en Utrecht. Ook de grond voor premiehuurwoningen zou even eens in erfpacht kunnen worden uitge geven. Mocht hierdoor een gebrek aan geïnteresseerde beleggers komen (de kans is volgens P.L. gering in verband met de gunstige situering van Leusden), dan kunnen de premiehuurwoningen ook worden ondergebracht bij de wo- ningbouwstichting. Ook voor premie- koopwoningen is erfpacht mogelijk en redelijk, temeer daar een belangrijk deel wordt gesubsidieerd door de over heid om het indirekte sparen, zoals bij koop, waarbij dikwijls sprake is van een stille oudedagsreserve, zodat tussen tijdse verhogingen van de canon via in dexering niet plaats zullen vinden, aldus Progressief Leusden in haar rapport. Hetzelfde geldt voor woningen in de vrije sector. Omdat in de praktijk bij onderhande lingen met beleggers een vrij grote marge in de koopsom van grond kan worden gekonstateerd, mag worden verwacht, dat de beleggers zeker in de huidige omstandigheden geen gesloten front tegen erfpacht zullen vormen. Bovendien- aldus het rapport - verkeert Leusden nog in de gunstige situatie, dat het een groeiende, goed gelegen ge meente is met een aantrekkelijk leef klimaat. De laatstgenoemde argumen ten zullen bij de afweging van het be leggingsrisico een belangrijke rol spe len. Voor het geval zich echter bijzon dere omstandigheden zouden voor doen, kan worden bepaald, dat de raad in incidentele gevallen kan toestaan tot verkoop van grond over te gaan. Progressief Leusden konkludeert tenslotte in haar rapport, dat het erfpacht-stelsel op langere termijn be langrijke voordelen voor de gemeente heeft. De nadelen van het erfpachtstel sel kunnen praktisch geheel worden on dervangen door een stelsel van voort durende erfpacht, het binden van de in dexering van de canon aan een maxi mum, door afkoop mogelijk te maken van de canon voor woningwetwoningen en bij individuele koop van één woning, het inbouwen van de mogelijkheid, dat de raad in bijzondere omstandigheden en na een desbetreffend verzoek kan bepalen, dat een periodieke aanpassing van de canon niet plaats zal vinden en tenslotte door een schadevergoedings regeling bij beëindiging, die overeen stemt met de regeling in de onteige ningswet. Nadelen van de erfpacht voor de ge meente kunnen praktisch geheel wor den ondervangen door de mogelijk in te bouwen, dat de raad in bijzondere ge vallen verkoop van de grond kan toe staan. Het rapport: „Erfpacht in Leusden" is opgesteld door een speciale werkgroep van Progressief Leusden en zal worden aangeboden ter diskussie in de raad van de gemeente Leusden. Enkele van de aanwezige Leusdenaren: de heer Van Dijk van de werkgroep be stemmingsplannen van het CML, het raadslid C. Verduin-Munnik en wethou der G. van Woudenberg. (Van een onzer verslaggevers). AMERSFOORT - Jongstleden maan dagavond vond in de stadhuiskelder in Amersfoort een inspraakavond plaats over het streekplan LTtrecht-Oost. Be langstellenden, en die waren er nogal wat, konden een afvaardiging van de provincie onder aanvoering van gedepu teerde mr. W F. van der Sluis, laten weten wat zii van het streekplan vinden. Onder hen waren ook een groot aantal Leusdenaren. De werkgroep bestem mingsplannen van het Comité Milieu zorg Leusden heeft het streekplan de afgelopen weken intensief bestudeerd. Deze werkgroep was dan ook maandag avond in de stadhuiskelder in Amers foort. Verder ook verschillende raadsle den. Volgende week hopen zij u uitge breid over deze avond te informeren. LEUSDEN-CENTRUM - Zaterdag 17 april zullen alle kinderen tussen 4 en 12 jaar weer paaseieren kunnen zoeken in het Lockhorsterbos Voor veel ou ders en kinderen is dit een jaarlijks terugkerend feest, want Blijhof orga niseert dat nu al sinds jaren Het programma luidt 9.45 uur: verzamelen bij het clubgebouw aan de Ansfnduslaan van de kinderen en ouders (met auto's). 10.00 uur: vertrek naar het Lockhorsterbos, 10.15 uur: aankomst. De kinderen zullen verdeeld worden in 3 leeftijdsgroepen t w. 4 t/m 6 jaar, 7 t/m 9 jaar en 10 t/m' 12 jaar Met een omweg loopt de hele stoet naar de uitgezette vakken, waarde kin deren op het startsein mogen gaan zoeken. Ouders mogen alleen kijken, dus niet helpen zoeken. 10.45 uur: De gevonden eieren kunnen worden ingeleverd en de kinderen krij gen in ruil daarvoor echte gekleurde eieren. 11.15 uur: Terug naar Blijhof clubgebouw. Ieder jaar waren er voldoende ouders bereid om de kinderen zonder vervoer mee te nemen Men hoopt ook dit jaar weer op uw medewerking, zodat er geen kinderen teleurgesteld achter moeten blijven Het is wel de bedoeling dat u de kinderen ook weer mee terug neemt Met goed weer en de hulp van de ouders zal dit jaarlijkse Blij- hofevenement zeker weer een succes worden. LEUSDEN-CENTRUM - Woensdag avond 31 maart hield het Interkerke lijk Vredesberaad in de Johanneshoeve een informatieavond over Zuidelijk Afrika. Men had het plan opgevat de belangstellenden in te lichten over de recente gebeurtenissen in heel Zui delijk Afrika en met name over de rol die de kerken daarin spelen. Nadat de gespreksleider, de heer G. Hoelen, een beeld van de korte voor geschiedenis van de betrekkingen van het I.K.V. met Zuid-Afrika had ge schetst, gaf hij het woord aan de eerste gast van deze avond pater Ver daasdonk. Pater Verdaasdonk was meer dan 15 jaar werkzaam in Mozambique en werd in oktober j.l. het land uitgezet. Hij gaf een kort en zakelijk overzicht van hetgeen zich vanaf de komst van de Portugezen in 1498 tot nu toe in Mozambique heeft afgespeeld. Pater Verdaasdonk stelde dat men in Mozambique kerkelijk gezien de po litiek nooit naast zich neer kan leggen, omdat vanaf het moment dat de Portu gezen daar kwamen de (R.K.) Kerk er ook was. Kruis en zwaard waren één De kerk kreeg grote privileges van de staat, waardoor zij niet vrij kon zijn. Op deze manier werkte de kerk mee aan de onderdrukking. De Portugese priesters hadden de overhand en de macht. Een voorbeeld hiervan is dat iedereen die een diploma van de la gere school wilde halen eerst gedoopt moest zijn Positief ten opzichte van de onderdrukte bevolking stonden voor al de buitenlandse priesters. In 1968 begon de uitwijzing van buiten landse priesters die tegen het Portu gese bewind waren. In 1971 verlieten veertig Witte Paters Mozambique, om dat ze het niet eens waren met de Kerk van Portugal, terwijl anderen juist bleven uit protest tegen de uitwijzin gen. PRIESTERS GEWEERD Nu Mozambique onafhankelijk is, wor den buitenlandse priesters geweerd. Het Frelimo heeft in drie artikelen godsdienstvrijheid gegarandeerd, maar de priesters mogen alleen binnen de kerk in volle vrijheid werken, daar buiten hebben ze zo goed als geen rech ten. De godsdienstles op school is ver vangen door les in politiek. Van de officiële Kerk in Mozambique zal wei nig meer overblijven, vreest pater Verdaasdonk. De buitenlandse pries ters die er nog zijn, zullen zich ge noodzaakt zien het land te verlaten, omdat ze hun priesterlijke taak niet meer geheel kunnen vervullen. De over gebleven Portugese priesters hebben geen invloed op de bevolking, omdat zij steeds meegewerkt hebben aan de onderdrukking van het volk. De Mozambikanen zijn zeer godsdien stig, En de pater vreest dan ook dat het volk, dat tot nu toe voor honderd procent achter de bevrijdingsbeweging Frelimo heeft gestaan, zich bedreigt voelt door datzelfde Frelimo, als het niet meer vrij is in de uitoefening van zijn godsdienst. Toch moet men niet al te somber zijn, vindt hij; ,,Wat zich hier in Mozambique afspeelt gebeurde daarvoor in Zaire. Nu is daar weer een kerk Doodarm, maar van de mén sen, en dat geeft hoop." ONBEHOORLIJK Na zijn uiteenzetting werd pater Ver daasdonk door een aantal opgewonden aanwezigen op zeer onbehoorlijke wijze ondervraagd Na de pauze, die door het voorafgaande roerig verliep, kreeg de heer Veenendaal van de Theologi sche Hogeschool uit Kampen het woord. Hij is onlangs teruggekeerd van een bezoek aan Zuid-Afrika, waar hij te gast is geweest bij ds. Konradi. De heer Veenendaal vertelde dat ds Kon radi de eerste blanke dominee is die lid is geworden van de Zwarte Kerk. En zich onder de bevoegdheden van de zwarte kerk plaatst. De zwarte ker ken hebben namelijk hun lidmaatschap voor elke huidskleur open gesteld, in tegenstelling tot de blanke kerken, die daar felle tegenstanders van zijn. Wat ds. Konradi gedaan heeft is volstrekt in strijd met de Zuidafrikaanse apart heidswetgeving, die ervan uitgaat dat de zwarten nooit de meerdere van de blanken kunnen zijn. Tot slot was de heer Veenendaal van mening dat iedereen op dit moment aan de kant van de zwarte kerkelijke broeders moet staan Wederom getuigden de pro-apartheid- aanwezigen van een zeer intolerante een scandaleuze houding. Ds Cloete, de zwarte Zuidafrikaanse predikant, konkludeerde dat men hier in het westen altijd aan de kant van de status quo in Zuid-Afrika heeft gestaan. Hij was van mening dat men zich juist in een knsistijd moet af vragen of dat wel de goede houding is. Ds Lof, een jongere collega van ds. Cloete, raakte in hevige discussie ver wikkeld met de pro-apartheidaanhan- gers, die voorgaven de levensomstan digheden van de zwarte mensen in Zuid- Afrika beter te kennen dan die mensen zélf Het bewogen betoog, dat ds. Lof hield getuigde van een zeer waardige houding ten opzichte van de medemen- NIET ONDER DE INDRUK Na afloop vroegen wij de zwarte predikanten om een commentaar op de avond, wat wij als volgt samenvatten De zwarte predikanten waren niet on der de indruk van de intolerante hou ding van sommige aanwezigen tijdens de bijeenkomst. Ze hebben allang ge merkt, dat veel Nederlanders voor apartheid zijn. Ze betreuren het dat deze mensen echter niet het minste begrip kunnen opbrengen voor een legi tieme striid van de zwarten voor vrijheid en gerechtigheid Dat alles over de boeg van het communisme wordt gegooid gaat hun verstand te boven. De organisatoren gaven de volgende reaktie op de avond; ,,De I.K.V.- groep Leusden betreurt de intolerante houding die door een aantal aanwezigen op de informatie-avond over Zuidelijk Afri ka werd aangenomen. De groep is ge schokt door de ongemotiveerde beledi gingen, die zijn uitgesproken tegen haar gasten, zowel Rooms-Katholiek als Ge reformeerd. zwart en blank. Del K V - groep heeft geenszins de bedoeling een politieke stellingname uit te dragen Indien echter financiële steun aan een zwarte predikant om in Nederland te promoveren door anderen wordt geken schetst als verblind marxisme, dan zal de I.K.V -groepdeze uitdaging aanvaar den NIET met een extreme reactie, maar vanuit een normale algemene menselijkheid. Wij willen hierbij in de eerste plaats zorgvuldig luisteren naar zwarte men sen, naar wie in het algemeen te wei nig werd geluisterd, zonder overigens in eenzijdigheden te vervallen (Van de redactie) LEUSDEN - De gemeentelijke Com missie Naamgeving komt op donderdag 22 april a.s. in de raadzaal vaD het gemeentehuis bijeen. Tijdens deze open bare bijeenkomst, die om half acht begint, zal over de naamgeving vaneen tiental deelplannen in de tweede fase worden besproken. Bij deze naamgeving zal rekening gehouden moeten worden gehouden dat ter zijner tijd te geven straatnamen in een zekere relatie staan tot de wijknaam. Iedere belangstellen de burger van Leusden is welkom, evenals suggesties. Kom meepraten. (van de redactie) LEUSDEN - Tijdens de paasvakan tie (van 12 tot en met 20 april) is het Leusdense zwembad weer opengesteld voor vrij zwemmen van 's morgens 9 tot 12 uur En verder op de normale vrij-zwem-tijden. Op eerste en tweede paasdag is het bad uiteraard gesloten. LEUSDEN-CENTRUM - Op verzoek van velen wordt dinsdag 13 april in het jongerencentrum ,,De Til" een zgn Paaskaartavond georganiseerd. Ieder een kan deze avond meedoen en kie zen uit schutjassen of klaverjassen Dat dit een „paaskaartavond" is, zal onder meer aan de prijzen te merken zijn. Deze avond begint om 20.00 uur in de nieuwe zaal van ,,de Til". De kosten voor deelneming zijn f3,-. ACHTERVELD Donderdag 8 april. Bejaardensoos Ons Gebouw, 13.30 uur. Vrijdag 9 april Bibliotheek, 19.00- 20 00 uur Vrijdag 9 april: Kaarten leden en dona teurs S.V. Achterveld. Kantine Sportpark 20 00 uur Zondag 11 april. Bibliotheek 10 30- 12 00 uur. Maandag 12 april: Klaverjassen KPJ Ons Genoegen, Jan Voorburg, 20.00 uur. Dinsdag 13 april KPJ EHBO-avond, Jan Voorburg, 20.00 uur. LEUSDEN-CENTRUM Donderdag 8 april - Marcuskerk, 19 00 uur. Uitvoering leerlingen Muziek school Leusden Vrijdag 9 april - Open Huis Groene Kruisgebouw Leusden/Centrum - van 16 tot 18 uur, Krooneend 26 (Alandsbeek-Oost). Maandag 12 april: ..Marcuskerk" NCVB-avond, aanvang 20.00 uur. Dinsdag 13 april: ,,De Til" Paas kaartavond Aanvang 20 00 uur. Kosten f3,- Woensdag 14 april: ,,De Til". Weke lijkse KPJ-avond, 20.00 uur. Donderdag 15 april: ,,De Til" Ont spanningsruimte geopend om 20.30 uur Vrijdag 16 en zaterdag 17 april: ,,De Til" gesloten Zaterdag 17 april: Paaseieren zoeken met Blijhof in het Lockhorster bos. Voor kinderen van 4 t/m 12 jaar. 9 45 uur verzamelen bij Club gebouw Zondag 18 april: ..De Til" geopend van 10 00 t/m 13.00 uur Zondag 18 april: ..Paasvuur". Tussen de Wetering en Valleikanaal. Ontste king om 20.30 uur. Elke donderdag: UW Sociëteit Ont moetingsmiddag voor mensen uit Leusden-C.die van gezelligheid houden. In de Sporthal Groenhou ten van 14.00-16.00 uur. Elke donderdag: Clubgebouw Blijhof Volksdansen voor de jeugd van af 8 jaar, van 16.00-17 00 uur en van 19.00-20 00 uur. Elke dinsdag: Van 18 45-19.45 uur: jeugdschaken in de oude Roda- kantinv. Om 19.45 uur schaken voor senioren in dezelfde kanti ne. Elke dinsdagmorgen: Koffiedrinken voor alle bejaarden in de Marcus kerk van 9 30-11 30 uur. Kosten 1 kwartje Elke dinsdagmiddag: Sociëteit voor da mes en heren van 60 jaar en ouder om gezellig te kaarten Van 14.30- 17.00 uur Johanneshoeve, Ha- mersveldseweg. Elke woensdag: „Lisidunahof". Repe tities koor ..Treecksangh", van 19 45-21 45 uur Elke donderdagmorgen: Van 9.00 tot 10 00 uur. Gezinsverzorging en bejaardenhulp van het Groene Kruis, gebouw Wit-Gele Kruis, Ro- zengaarde 33. Elke vrijdag: Ontmoetmgsgelegenheid in de Johanneshoeve Hamersveld- seweg Vanaf 9.00 uur Elke dinsdag- en vrijdagavond: ,,De Til" Open vanaf 19.00 uur. Hobby club om 18.30 uur. Hulpdienst De Wetering: Telefoonnum mers 2746/2249. Onze krant is op onderstaande adressen los verkrijgbaar. Leusden-C. Leusder Krant. Finnmark 3. S.V Bookstores, Torenakkerweg 16. De heer W. J. Schut, Hamersveldseweg 26. Zwembad Leusden, Burg. Buiningpark. Manége en Taveerne, „De Klaveet", Postweg 1 Achterveld: Boekhandel Vos, Hessenweg 323. Leusden-Z.: Luitjens Supermarkt, Pr. Irenelaan 9. Parochie Bibliotheek: Hamersveldse- wag 55 ('t Ros Beyaertv Uitle ning zaterdag van 14.00-15.00 uur en zondag van 10 00-11.00 uur. LEUSDEN/ZUID Donderdag 8 april: ,,De Mof", Socië- teitsavond VVD, zaal open om 20.30 uur. Donderdag 8 april: Bibliotheek ,,De Boekenmolen" Uitlening van 13 30 tot 17.00 uur Voor volwassenen en jeugd. Arnhemseweg 83. Vrijdag 9 april: Bibliotheek ,,De Boe kenmolen" Uitlening van 19 00 tot 20.00 uur. Uitsluitend voor vol wassenen Arnhemseweg 83 Zaterdag 10 april. PJGU-dansavond in café-restaurant ,,De Mof" aan de Arnhemseweg Aanvang 20.00 uur. Zondag 11 april: Jeugdklub voor 8- tot 12-jarigen in Wijcentrum "t Trefpunt', Arnhemseweg, van 14 30 tot 16 30 uur Jeugdklub voor 12- tot 16-jarigen m de tweede zaal van ,,'t Tref- punt", Arnhemseweg van 14.30 tot 16-30 uur. Zundag 11 april: Jeugddienst in de Dorpskerk aan de Arnhemseweg. Thema. ,,De ontaarde aardman" Voorganger Ds Hans Bouma uit Hilversum. Aanvang 18.30 uur. Maandag 12 april: Gezinsverzorging en ouderenhulp van het Groene Kruis in het Wijkgebouw aan de De Roo van Alderwereltlaan 13, van 14.00 tot 15.00 uur Maandag 12 april: Repetitie Christe lijk Gemengd Koor „Kunst Ver- edels" van 20.00 tot 22 00 uur, in Wijkcentrum ,,'t Trefpunt" aan de Arnhemseweg naast de Dorpskerk j Dinsdag 13 april: U V .V Sociëteit Ont moetingsmiddag voor mensen van Leusden-Zuid, die van gezelligheid houden In het klubgebouw van „Roda aan de Bavoortseweg van 14 00 tot 16 30 uur. Dinsdag 13 april: Bibliotheek „De Boe kenmolen". Uitlening van 19.00 tot 20 00 uur Uitsluitend voor vol wassenen, Arnhemseweg 83. OPPASDIENST LEUSDEN Voor een oppas bellen naar mevrouw C. Deenik, Kon Julianalaan 35, Leus den/zuid, telefoon 033-18134. EXPOSITIES VAN LEUSDENAREN Jan J. Albers: Olieverven, gouaches, en tekeningen in de „Kamper Boekhan del' Oudestraat 82 te Kampen (telefoon 05202-3526) Tot donderdag 29 april. Geopend alle dagen, behalve 's zon dags, van 9 30 tot 18.00 uur. ACHTERVELD/STOUTENBURG - De collecte voor de Nederlandse Hart stichting, die voor de eerste maal door de afdeling Achterveld-Stouten- burg werd verzorgd, gehouden in de week van 27 maart tot 4 april heeft in Achterveld en Stoutenburg het fan tastische bedrag van f2700,54 opge bracht Een woord van dank aan alle gevers en de vrijwillige collectanten is hier zeker op zijn plaats en het is voor deze jonge afdeling een flinke stimulans zijn pas begonnen werk rnet plezier voort te zetten Vermeldens waard is zeker dat de plaatstelijke EHBO op hun laatste oefenavond als afscheid van het seizoen een kleine bingo hield Iedereen die ja in plaats van bingo nep of een valse bingo had moest twee kwartjes betalen. Dit bracht die avond f 10,- op dat werd gegeven voor genoemde collecte (van de redactie) LEUSDEN/CENTRUM - Vanavond- donderdag 8 april - houdt de muziek school Leusden weer haar jaarlijkse uitvoering. Deze keer vindt die plaats in de Marcuskerk in Leusden-Cenrum De uitvoering door mandoline-gitaar leerlingen en solisten begint om 19 00 LEUSDEN - Donderdag 1 april vond er op de Dodeweg een aanrij ding plaats, ter hoogte van de inrit van „Don Bosco", te 14.15 uur. Een bestelauto, komend uit de toe gangsweg van „Don Bosco," reed de Dodeweg op zonder voorrang te verlenen aan de motorfietser, de heer M. van der W. uit Doorn. De bestelauto, bestuurd door de heer K. van E. uit Bussum, kwam in bot sing met de motorbestuurder. De heer M. van der W. moest met ver wondingen worden opgenomen in het Sint Elisabeth ziekenhuis. De motorfiets werd zwaar beschadigd. LEUSDEN - Aan de rijksuniversi teit van Utrecht is geslaagd voor hq doctoraal examen sociale geografii mej Adila van Dreven te Leusden Centrum LEUSDEN - De Jeugdbeweging or ganiseert op eerste Paasdag een groo Paasvuur. Dit vindt plaats bij de opslag van de dienst Gemeentewerken lang' het Valleikanaal. De aanvang is 20.3( uur. De brandweer zal aanwezig zijn.

Leusder Krant | 1976 | | pagina 3