.Inserts" Hollywood's magere aren in trefzekere persiflage iEVARIEERD PAASPROGRAMMA BtRfREN! EN TEN SLOTTE. Omroepster WONDER Filmagenda Amersfoort Camel doen DONDERDAG 15 APRIL 1976 miek Bourvil en de Engelsman Terry Thomas. Het verhaal speelt zich af in de tweede wereldoorlog in en rond Parijs. Gehieme agenten, gedropte misver standen. Dat zijn de ingrediënten, die „Samen uit, samen thuis" nog steeds tot een gegarandeerde topper maken. Alle leeftijden. „Sneeuwwitje en de zeven dwergen" van Walt Disney is natuurlijk de moeite van het bekijken waard, vooral als u samen eens met kleine kinderen naar de bios wilt gaan Het verhaal is bekend genoeg, maar Walt Disney maakte er een nieuwe versie van, die met alleen uitblinkt door de vertederende beelden en de grappige dialogen, maar ook de schitterende muziek een waar genoegen is om naar te kijken. Wie van tekenfilms houdt, kan in de middagvoorstellingen van Cinema 1 zijn/haar hart ophalen. Alle leeftijden. Tenslotte is ook de rampenfilm „The Poseidon adventure" onder meer met Gene Hackman en Shelley Winters in de hoofdrollen gegprolongeerd Niet de beste onder de serie rampenfilms, maar toch altijd de moeite van het bekijken waard. De film is gebaseerd op het uit stekende boek van de bekende Ameri kaanse schrijver Paul Gallico. Cinema 1, avondvoorstellingen, 14 jaar, tweede week. NACHTVOORSTELLINGEN In de nachtvoorstelling van het City Theater - uiteraard een late sex show - kan men deze week vrijdagavond/nacht kijken naar „Oh, wat een heerlijke stoeipoezen" en u begrijpt het al het gaat over vrouwen. En over Francois, die met de twee bijzonder verleidelijke buurvrouwtjes in aanraking komt en er tenlsotte niet meer tegen kan, want zo veel was hij nu ook weer niet gewend. Uithuilen bij zijn oude moeder is dan de enige remedie. „Les gourmandines" is een Franse sex-komedie van regisseur Guy Perol en aardig genoeg om de lief hebbers van het genre weer enkele uur tjes prikkelend plezier te bicden. City Theater, vrijdagnacht, 18 jaar. Zaterdagnacht biedt het City Theater een film van regisseur Jack Starret „The losers", een oorlogsfilm in western-stijl, dat zich afspeelt in Vietnam tijdens de „grote Amerikaanse oorlog" Het gaat om een afgevaardigde van de Ameri kaanse president, die door de Chinezen in Cambodja gevangen worden gehou den. Een groepje pas gedemobiliseerde „motornozems" worden ingezet om de afgevaardigde uit handen van de Chi nezen te halen. Maar toch blijkt deze moderne „wild Bunch" een groep \er- liezers te zijn, ondanks het feit, dat zij hun missie volbrengen. City Theater, zaterdagnacht, 18 jaar KINDERVOORSTELLINGEN Naast de ochtend- en middagvoor stellingen van „Sneeuwwitje en de ze ven dwergen" van Walt Disney in Ci nema 1, kan men deze week met de kinderen terecht in Cinema 2, waar Voor de wat oudere jeugd de spannende avonturenfilm „Zorro kruist de degens" te zien zal zijn. Zorro begint de strijd tegen de onrechtvaardige en wrede gouverneur van Californië Don Manuel en wint, uiteraard In de reeks films onder het motto: „Kleutertje kijk eens" kan men donder dag, vrijdag en zaterdagmorgen in Euro Cinema kijken naar nieuwe avonturen van Pippi Langkous in de film „Pippi in Taka-iuka-land" Het blijkt dat Pippi's vader door zeerovers gevangen wordt gehouden en dat betekent, dat Pippi en haar vriendjes op stap gaan om daar gauw een eind aan te maken. Vooral omdat de zeerovers van vader Lang kous willen weten, waar hij de grote schat heeft verborgen Dat moet voor komen worden. Spanning en avontuur voor jong en oud. maar vooral voor de kleuters, die Pippi, dankzij de TV, als hun grote vriendinnetje beschouwen. Met Nederlands gesproken tekst, zodat het ook voor de kleinsten gemakkelijk te volgen is. In kleur. FILMAGENDA AMERSFOORT Van donderdag 15 april tot en met woensdag 21 april 1976. GRAND THEATRE - tel 14632 „Sa men uit. Samen thuis," 2 uur en 8 uur, zaterdag 2 uur. 6.45 uur en 9 15 uur. Beide paasdagen: 1.30 Tiur. 4 uur, 6.45 uur en 9.15 uur. Vrijdag morgen 10.30 uur. Alle leeftijden STUDIO G. - tel. 14632 „Inserts" - 2.15 uur. 7 uur en 9.30 uur. Beide paasdagen 2.15 uur, 4.30 uur - 7 00 uuren9.30uur Vrijdagmorgen 10.30 uur 18 jaar. CINEMA 1 - tel. 18900 - „Sneeuwwitje en de zeven dwergen" 2 uur; vrij dagmorgen 10 30 uur Beide paasda gen 2 uur en 4 uur A.l The Posei don adventure" - 7 uur en 9 30 uur 14 jaar. CINEMA 2-tel 18900 - „Te rijk om los te lopen" - 1 45 uur, 6.30 uur, 9 uur; zaterdag- en woensdag 6.30 uur en 9 uur; vrijdagmorgen 10.30 uur, beide paasdagen 1 45 uur. 4 uur, 6.30 uur en 9 uur. Alle leeftijden EURO CINEMA tel 33655 „Het smokkelschip Lucky Lady" - 1.45 uur. 4.45 uur, 6.45 uur en 9.15 uur. CITY THEATER - tel. 16572 - vrijdag tot en met woensdag - „Hang'em high", 2 uur en 8 uur; zaterdag 2 uur, 6 45 uur, 9.15 uur, beide paasdagen 2 uur. 4 15 uur 6 45 uur en 9.15 uur. 14 jaar. Vrijdagmorgen 10 30 uur. „Bloot en blond in Beieren." 18 jaar. Nachtvoorstellingenvrijdagavond 23 uur „Oh wat een heerlijke stoei- poezen." - 18 jaar, zaterdagnacht 23.45 uur. „The Losers" - 18 jaar CINEMA 2 - Kindervoorstelling, zater dag en woensdagmiddag 1.45 uur „Zorro kruist de degens" - Alle leef tijden EURO CINEMA - Kleutervoorstelling (Kleuterje kijk eens): „Pippi in Taka-Tuka Land" Nederlands ge sproken - Jle leeftijden. r T T X T.T y Ik had een oom. die ieder grool geldbedrag dat hlj uitgaf omre kende in liet aantal pakjes sigaret ten dat hij ervoor had kunnen ko pen Op de dag dat hu zijn eerste automobiel kocht kon bn bijvoor beeld aan de schare die het blik kwamen bewonderen, exact mee delen hoeveel saffies hij daervan had kunnen opsteken ..Maar", zei oom dan altijd, ,,da's ook maar on zin. ]e kan 'n dubbeltje maar een keer uitgeven". Mijn tante ant woordde dan steevast ..Precies, en daarom moet je ook altijd heel goed uitkijken waar aan Het was in het goede huwelijk van deze beide mensen altijd een teer punt dat oom Amerikaanse Camels rookte in plaats van Lexmg- i tons, zoals ieder ander in die da gen deed ,,Dat is een kwestie van stijl, van klasse," meende mijn oom; ,.ik rook liever wat minder en dan iets goeds, dan veel van die turf Niet dat hij zich daar aan hield - oom rookte als een ketter - maar hij zei het toch maar en soms klonk het best overtuigend Zevenhonderdduizend gulden. j Hoeveel sigaretten zou je daarvan kunnen kopen9 Of voor wie met rookt: Hoeveel peuterspeelzalen zou je daar behoorlijk van kunnen inrichten? Hoeveel wijkverenigm- gen zou je er een leuke subsidie van kunnen geven? Hoeveel woonwa- gencentrumpjes zou je er van kun nen opzetten? Leusden (althans een deel van i deze gemeenschap) wil een hoc keyveld van grasvlies - iets duur der een stuk lekkerder - hebben. ik ben weer helemaal aan het loge ren bi) oom en tante Oom ,1 en\ experiment, Leusden waardig Tante: „fa maar peuterspeelzalen en de wijkverenigingen en..." In een twistgesprek, of dat nu' over sigaretten gaat of over gras sprieten, worden door beide par tijen altijd stellingen betrokken,jj waarvan men niet dan nog met de grootste moeite te verjaren is. Toen' de Camels - tot ooms teleurstelling - allang niet meer uit Amerika kwa men en precies evenveel kostten als andere merken, beweerde mijn tante nog steeds dat Camels drie j maal zo duur waren als Lexington De tegenstanders van het gras- 9 vlies hebben zich nu verschans! I achter een muur van zeven ton. j Waar ze die vandaan halen mag f Joost weten, want het spul kost veel i minder In een ingezonden brief heeft de voorzitter van de hockey- j vereniging, nog omstandig uitge- legd, dat het bedrag veel lager is Maar vergeet het maar het gras- vhesveld kost zeven ton Zulke prietpraat over futiliteiten kan er makkelijk de oorzaak van zijn dat je de hoofdzaken uit het oog verliest Het gaat er namelijk om dat Leusden het blijkbaar breed heeft en het daarom breed kan la ten hangen De wijkverenigingen, de peuterspeelzalen. Achterveld, Leusden-Zuid en alle andere achter gebleven groepenkrmgen en gebie den zullen dat nog wel merken. Mijn oom stierf op vrij hoge leef tijd. in de rotsvaste overtuiging dat er in de hemel uitsluitend echte Camels verkocht worden Mijn tante stierf korte tijd later Tot op de dag van haar dood ieder dub beltje omdraaiend, al was dat al lang met meer zo nodig. Wat u zegt, een uitstekend huwe lijk. K. Shirley MacLaine en Robert Mitchum in ..What a way to go" (Te gek om los te lopen). Overigens lijkt het er momen teel op - met de zomer in zicht - dat de omroepen zich vooral koncentreren op het zo goed mogelijk brengen van hun eigen reclame-spots, want wat er aan programma's op de buis komt. is de moeite van het vermelden niet waard. Met uitzondering mis schien van het programma over Liselore Gerritsen vorige week door Herman van Veen. Dat was drie kwartier kijken naar een ui terst boeiende vrouw, die wat te zeggen heeft. Waarbij overigens Herman van Veen zich niet direkt ontpopte als een rasinterviewer, maar dat kun je ook niet verwach ten van een cabaretier. Verder schijnt er tegenwoordig een heftige diskussie aan de gang te zijn over de televisie als amusement-brengend medium, de vertrossing en al dat soort za ken. Een amusant onderwerp. En tijdverspilling zolang het geen serieuze diskussie is tussen se rieuze partners, inplaats van vrij blijvend gezwets van mensen, die te nauw bij het omroepwezen zijn betrokken om er op neutrale wijze over te kunnen praten, laat staan er iets aan te kunnen ver anderen. Bovendien vreet de massa alles wat vertrost is. Waar praten we dan nog over? Tenslotte nog even de mede deling, dat de Duitslandzenders via de antenne in het plan Ro- zendaal nog steeds onverteer- baar tot ons komen. Die zwarte balken beginnen zo langzamer hand een doorn in het oog te worden. Meneer Wagenaar, bent u daar nog? MONITOR Nu denkt u waarschijnlijk, dat ik ga praten over de omroep- sters en zo. Mis. Ik heb in de kop alleen een streepje vergeten. Ik bedoelde omroep-STER. En dat is héél wat anders, nietwaar? Mi nister Van Doorn, zijn naam zij geprezen, heeft nu eindelijk be slist. dat de omroepen maximaal 1 minuut reclame per avond voor zichzelf mogen verbruiken. Dat is nog rijkelijk veel. maar het bete kent wel, dat de meeste omroe pen zich ernstig moeten gaan beperken en wellicht moeten volstaan met het voorlezen van de telefoonnummers. Als ik mi nister Van Doorn was geweest, dan zou ik omroepréclame in ei gen zendtijd hebben verboden, zonder meer. Voor reclame op de TV hebben we de STER. Door voor omroep-reclame te laten betalen wordt meteen bereikt, dat al dat preken voor eigen pa rochie steeds spaarzamer gaat worden. Want tijd is dan wel de gelijk veel geld. Maar ja, de weg van de minister gaat niet over ro zen en Hilversum is net een por- celeinkast. waar je met uiterste voorzichtigheid langs moet lopen om niet de tere poli tiek potjes te breken, die waar je met uiterste voorzichtigheid langs moet lopen om niet de tere politieke potjes te breken, die deze Gooise kast herbergt. DOOR BERT VOS AMERSFOORT - Zonder nu direkt te zeggen, dat het bioscoopprogramma rond e Pasen overweldigend is in Amersfoort, bieden de Amersfoortse theaters toch wel oldoende afwisseling om iedereen tevreden te stellen, zij het dat er helaas weinig euvvs bij zit deze week. Het oudje van de Funés. „Samen uit, samen thuis", blijft jgeven in Grand, „The Poseidon Adventure", „Sneeuwwitje en de zeven dwer- en", „Het Srnpkkelschip Lucky Lady" evenècns in resp Cinema 1, en Euro inema. Nieuw is de film, die deze week in Studio G van start gaat. „Inserts", een •rrassend debuut van de Amerikaanse regisseur John Byrum met de snel opko- ende nieuwe ster Richard Dreyfuss in de hoofdrol. Verder kan men in Cinema 2 igeens kijken naar de komedie „Te gek om los te lopen" (What a way to go) van gisst-ur J. Lee Thompson met Shirley McLaine in de hoofdrol Een film uit 1964. e nu opnieuw in roulatie is gebracht. Opnieuw (slechts voor een week) te zien in :t City Theater, de film kan men donderdag en vrijdagmorgen om half elf ook recht in speciale ochtendvoorstelhngen met hetzelfde programma. Een uitzonder- g maakt, wat dat betreft, het City Theater, waar 's morgens de sex wordt getoond „Bloot en blond in Beieren". Ero Cinema draait 's morgens kindervoorstellingen, ortom: als men wil, kan men zo'n beetje de hele week door van 's morgens vroeg t 's avonds laat doorbrengen in de Amersfoortse bioscopen In deze vakantietijd isschien nog niet eens zo'n gek idee INSERTS" )e enige bioscoop in Amersfoort, die de laatste tijd in ieder geval vrijwel elke :ek een nieuw programma brengt, is idio G. Op zich is dat een verheugend hijnsel, om dat Studio G als een ;enaamd Arthouse Theater in veel allen films brengt, die bestemd zijn een klein publiek, maar wel voor de echte filmliefhebbers die wat meer dan een doorsnee publieksfilm !t de grote sterren. Het is commer- jaéel gezien meestal niet aantrekkelijk om een theater juist voor zo'n relatief iliek te bestemmen maar doordat de citeit zo klein mogelijk is gehou- fn. blijft het voor het publiek in ieder 'al aantrekkelijk en bereiken ook is Amersfoort, die anders nooit hier iden worden gedraaid. Studio G ft in feite hetzelfde karakter als bij- rbeeld het Filmhuis, waarbij Studio ^Tde iets meer commerciële Arthouse- films voor haar rekening neemt. B)eze week is dat de film „Inserts", een verrassend debuut van de nog jonge nsseur John Byrum. Het is een zoge- imde kleine film, in drie weken in een dio opgenomen, die niet al teveel >cht kosten. Desondanks is het een stekende film geworden, met Richard eyfuss in de hoofdrol, een opko- :nde acteur, die in „American Graffi- maar vooral in „Jaws" opviel door voortreffelijke acteursprestatie. De 28-jarige Byrum,schreef zelf het nario (daarin had Hij reeds eerder er- ring opgedaan) en ging terug m de 1, naar de jaren dertig, naar het Hol- n/ood, dat bezig is de sprekende film, nieuwe cinematografische wonder, aar nieuwe hoogten te stoten en daar- ie ook de glamour en het prestige van 1 Amerikaanse droomfabriek ]vEen stukje nostalgie misschien, zoals de laatste jaren zoveel zaken uit vroe gere jaren via films, TV en boeken wor den opgerakeld. Maar toch niet zo maar nostalgie. Byrum maakte een persiflage op Hollywood van die tijd en dat doet Sinds enkele dagen mogen we verheugen op uitstekend \te-weer. We hebben de warmste van dit jaar alweer achter onze zen en het is uitstekend beval- Tijdens zulke dagen ontstaat soort lentekoorts, die nog wordt '<terkt door het feit, dat de kin- 'en aan hun paasvakantie zijn \onnen en je eigenlijk half in de rtuiging leeft, dat het al zomer jnhet worden is. Natuurlijk is dat t zo en het is best mogelijk, dat over een paar dagen weer lopen 1 kleumen van de kou en haastig |ze winterkleren weer uit de kast en, die we kortgeleden in een van zonnig optimisme heb- opgeborgen. ente. Eigenlijk al begonnen op maartwordt het nu pas duide- wat het eigenlijk betekent. igzaam maar zeker beginnen de leren van de bomen en struiken hun beschermende knop te ko- alsof ze het zelf nog niet gelo- dat het werkelijk zover is. 'ge terughoudendheid is dan ook op z'n plaats, want het valt niet om nachtvorst te moeten ont- 'en< terwijl je dacht, dat die tijd )rhij was. De eerste paarde ken zijn te bezichtigen in de wen en weilanden, terwijl ook |üoge/s steeds aktiever beginnen ''orden en uit beginnen te kijken r een geschikt plekje voor het wereld brengen van hun nage lt. Zoiets eist ook een grote ~~uldigheid, want hoewel zelfs Woonwijken tegenwoordig weer fr zekerheid gaan bieden voor Jjoed onderkomen, is het nog met zoals vroeger, toen je als hij op een pittige manier via het verhaal van een beroemde stomme filmregis seur, die op de tweesprong naar de sprekende film moest afhaken. Het is de tragi-komedie rond Boy Wonder, het Wonderkind, dat zijn toe vlucht zoekt in de pornografiscHe film om zich het hoofd boven water te hou den. Hiervoor ontvangt hij een schamele vergoeding van de producent, de grote dranksmokkelaar Big Mac. Werkte hij vroeger met Pickford en Fairbanks, nu is hij de regisseur van Harlene, een ser veerster en ex-figurante en Rex, een knappe opportunistische doodgraver Wanneer het Wonderkind op een dag bezig is een scene te verfilmen ver schijnt Big Mac, om zijn „artistieke" onderneming te tonen aan Cathy Cake, zijn „verloofde", die niets liever wil dan actrice worden. Tijdens hun bezoek dient Harlene zichzelf een overdosis heroïne toe en zij overlijdt ter plaatse Big Mac raakt in paniekhij vreest in een schandaal gewikkeld te worden en roept de hulp van Rex in om zich van het lijk te ont- Terwijl zij weg zijn, maken Cathy en het Wonderking nader met elkaar ken nis. Hij legt haar uit, dat hij - om de begonnen film af te maken -w een serie inserts of close-ups moet maken, die tussen de draad van de film door inge bracht moeten worden Nu een van de „sterren" dood is en de andere bezig is haar lijk weg te werken, moet hij wel een remplacante zien te vinden. Cathy stelt zich beschikbaar Zij wilde toch filmster worden en is bereid haar char mes te geven, in ruil voor een kans bij het voormalige filmgenie. vogel je plekje voor het uitzoeken had. Toch hebben ze hoorbaar ple zier in hun levenook al is dat wat moeilijker geworden. Ik beschouw al deze lenteboden als een puur wonder. De prunusde elzekatjes, de narcissen en de paar debloemen. En de nijvere vogels. Een wonder, omdat het ondanks alles niet zo best gesteld is met ons milieu. Want wat lees ik deze week in mijn krant? Nederland heeft dringend minstens 4000 milieudes kundigen nodig. Ga d'r maar aan staan. Waar haal je die nou zo vlug vandaan? „Voor het inhalen van de bestaande achterstand zou men moeten streven naar het afleveren van 300 afgestudeerden per jaar, terwijl via post-academische vor ming nog eens 100 personen moe ten worden afgeleverd," volgens de Academische Raad. Daar zullen de vogels, de bomen en de struiken blij mee zijn. Want deskundige hulp bij het uitzoeken van een goed plekje is geen overbodige luxe. En boven dien begint steeds meer het recht van de sterkste te spreken wanneer je op moet boksen tegen de steeds opdringende stank van de industrie, de giftige bestrijdingsmiddelen (van wat?) en de anti-biologische wasmiddelen En zolang plant en dier nog geen eigen laboratoria hebben om hun grootste vijand ef- fektief te kunnen bestrijden, kun nen ze hulp van diezelfde vijand best gebruiken. Het is een wonder, dat de mens eindelijk beseft, dat ze volkomen afhankelijk is van flora en fauna. Zoals het een wonder is, dat plant en dier het tot nu toe steeds hebben overleefd in het voor hen steeds vijandiger wordende klimaat Lang leve de Academische Raad! Want het had echt maar weinig ge scheeld, of plant en dier zou de rode vlag van de (r)evolutie tevoor schijn hebben gehaald om definitief hun vrijheid te heroveren. Een ramp is voorlopig voorkomen. We kunnen allemaal weer opgelucht adem halen. Temidden van het wonderdat lente heet. V. Hij weet haar tot allerlei handelingen te overreden. Zij, op haar beurt, begint hem te boeien en langzaam wordt hij verliefd op haar Zij gaat hem in zijn eigen film betrekken en door haar dol zinnig gedrag gooit hij zijn menselijke waardigheid te grabbel Zij was niet zo onschuldig als hij zich had voorgesteld en terwijl de rollen nu worden omge keerd wordt hij zelf de hoofdpersoon in een psychologisch ckama UITSTEKEND SPEL Er wordt door de hoofdrolspelers uit stekend spel geleverd. Mede dankzij de pittige dialogen, vol met inside-grapjes over Hollywood, isInserts" een persfi- lage geworden, die. ondanks de toch wel dramatische aspekten, optimaal op het doek wordt gebracht door regisseur Byrum, die hiermee heeft bewezen een goede film te kunnen maken met rela tief weinig geld en eenvoudige midde len Je moet er natuurlijk wel goede ac teurs en actrices voor hebben en die had hij Richard Dreyfuss zet regisseur 1 Wonder Boy feilloos neer, daarbij ta lentvol gesteund door Jessica Harper als Cathy Cake Stephen Davies als Rex. I Veronica Cartwright als Harlene en Bob Hoskins als Big Mac „Inserts", een kleine, maar pittige film. trefzeker op het doek gebracht door een regisseur, die in de gaten ge houden moet worden Aanbevolen. Studio G, eerste week, 18 jaar WHAT A WAY TO GO In Cinema 2 kan men deze week op nieuw kennismaken met de uil 1964 da terende film van regisseur J. Lee Thompson: „What a way to go" (Te rijk I om los te lopen). Het is een komedie met 1 verschillende sterren in de hoofdrol, i zoals Chriley McLaine, Paul Newman, 1 Robert Mitchum, Den Martin, Gene Kelly, Bob Cummings en Dick van Dy ke Een plezierige film voor jong en oud. Cinema 2, alle leeftijden. HANG EM HIGH In het City Theater kan men deze week opnieuw naar „Hang 'em high' kijken, een harde w estern van regisseur Ted Post. gebaseerd op een scenario van j Leonard Freeman en Mel Goldberg, met I Clint Eastwoord in de hoofdrol. De film ging in september 1968 in première en I ondanks het feit, dat deze western door 1 de kritiek toentertijd slecht werd ont vangen, is „Hang 'em high", mede dankzij Clint Eastwood, toch een film gebleven, die door het publiek graag w erd bekeken Naast Eastwood speelt Inger Stevens de hoofdrol als Rachel. En eigenlijk is het geheel bijna een televisie- aangelegenheid. Regisseur Post regi- seerde o m. een behoorlijk aantal afle veringen van Peyton Place", East wood speelde een hoofdrol in ..Rawhi de", terwijh Ingei* Steyëns 'als „De Zweedse Gouvernante" een behoor lijke tijd furore maakte op ons Hol landse beeldscherm Ook producer- scenarioschrijver Leonard Freeman heeft veel voor TV gewerkt, zowel als regisseur, producer als acteur „Hang 'em high" moet vooral gezien worden als een Amerikaanse tegenaan val op het grote succes van de Italiaanse w esterns van die tijd Dat waren vooral de beroemd geworden films van Sergio Leone, die de Amerikanen eigenlijk een lesje leerde in het maken van een goede western, waarbij overigens ook de mu ziek van Ennio Morricone een belang rijke rol speelde. Dat doet de muziek van Dominic Frontiere in „Hang 'cm high" ook, maar dan wel een tikkeltje te hard. Voor het overige is „Hang 'cm high" een niet onaardige, maar toch qua ver haal en verfilming wat rommelige wes tern, die desondanks bij het publiek toch met graagte wordt bekeken. Mijn zegen heeft men daarbij. City Theater, slechts een week, 14 jaar. PROLONGATIES Deze week vier geprolongeerde films. Dat is natuuilijk in Je eerste plaats de verrukkelijke avonturen- komedie van regisseur Stanley Donen „Smokkelschip Lucky Lady", die in Euro Cinema vrolijk verder gaat. nu voor de vijfde week in Amersfoort. Het is het verhaal van een drietal avontuur lijke dranksmokkelaars, met verve ge speeld door Liza Minelli, Gene Hack man en Burt Reynolds. Voor lien, die tot nu toe niet zijn gaan kijken, beslist uit stekend amusement voor de vrije va kantietijd Louis de Funes is onverslijtbaar. Deze Franse komiek, die al tal van goede en minder goede komedies op zijn naam heeft staan, is deze week voor de tweede week in het Grand Theatre te zien in de film „Samen uit, samen thuis" en Louis de Funës komt dan samen thuis met de onlangs overleden Franse ko Scène uit „Hang 'em high" met Clint Eastwood

Leusder Krant | 1976 | | pagina 23