„Latent Talent" gaat aan het werk peuterspeelzaal-werk Motie P.L. over peuterspeelzalen Leden hadden moeite met de „zeven ton"motie over ieslaagde voorspeelavond .eusdense Muziekschool Disc-jockey Harry Visser (28) na ongeval overleden TWEEDE JAARVERGADERING PROGRESSIEF LtüSDEN JEUGDRAAD ORGANISEERT FIETSPUZZELTOCHT HERVORMDE/GEREFORMEERDE PAASEIEREN ZOEKEN MET BLIJHOF É«*AGENPA lifiEMEENTE [LEUSDEN Losse verkoop Leusder Krant 1ÜSDER KRANT - PLAATSELIJK NIEUWS DONDERDAG 15 APRIL 1976 tedaktie: Bert Vos (verantw.), tel. 41495; Marnix Kreijns, tel. 43792. ïedaktie-adres- Postbus 11 (Finn- mark 3). Leusden/Centrum, tel. >33-41495. b.g.g. 03420-3141. toes- ;el 17 ABONNEMENTSPRIJS: 24,- PER JAAR. Jluitingstermijn: Dinsdagmiddag 12 uur. SEEN KRANT NTVANGEN? Wanneer u vóór donderdagavond 8 uur de Leusder Krant niet hebt itvangen. bel dan onze HOOFD AGENT telefoon 033-10691 'anneer hij - om wat voor reden ook niet te bereiken is, kunt u kontakt memen met onze INSPECTEUR EZORGING. overdag telefonisch bereiken onder telefoonnr 1420-3141na vijf uur; tel 03420- I679 NABESTELLEN FOTO'S Jbe meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u na bestellen (met uitzondering van irchief- en historische foto's) bij Vooruitbetaling van 3,50 per Exemplaar (formaat 13x18 cm) >P giro: 871441 t.n.v. de B.D.U. |>-v. te Barneveid met duidelijke vermelding van gewenste foto, lantal, nummer van krant, pagina Vaarop de foto werd geplaatst. U jont ook kontant betalen op ons antoor Finnmark 3 - Leus- Wen/Centrum. Ongeveer 14 da- *ien na betaling ontvangt u de lewenste foto's thuis. Opgave abonnementen, adver- en b^hngen kunt u doen ons kantoor. Finnmark 3, *usden/C. 5E LEUSDER KRANT een uitgave van de BDU- ^antenkombinatie te Barneveid LEUSDEN - Op maandag 19 april, Tweede Paasdag, wordt door de Her vormde Gereformeerde Jeugdraad een fietspuzzeltocht -voor het gehele ge zin- georganiseerd. Deze Paaspuzzeltocht zal worden uit gezet in ,,De Treeken omgeving Gezorgd wordt voor een leuk parkoers met daarin verweven een aantal niet te moeilijke opdrachten Gestart zal worden om 14.00 uur vanaf het Jeugd- gebouw aan de Ooievaarshorsterweg. Voor jongeren tot en met 14 jaar bedraagt het startgeld f0,50 Voor alle andere deelnemers is de prijs gesteld op f 1per persoon Tijdens de fietstocht zal er voor een aantal versnaperingen worden gezorgd Voor degenen, die met de geringste aantallen stralpunten de gehelepuzzel- rit weten uit te rijden, zijn een aantal aardige prijzen beschikbaar gesteld Wanneer het weer onverhoopt de rol van spelbreker zal spelen, wordt de fietstocht uitgesteld tot een zonniger tijdstip. In de plaats van de Paaspuzzeltocht zal dan een filmmiddag worden gehou den in wijkcentrum tTrefpunt' naast de Dorpskerk aan de Arnhemseweg. Daar zal voor alle teleurgestelde fie's- tochtdeelnemers een leuke speelfilm Worden vertoond 1 Iedereen is van harte welkom LEUSDEN - Deze week bereikte ons het bericht, dat op 28-jange leeftijd de Leusdense disc-jockey Harry Visser in een Utrechts zie kenhuis is overleden, waar hij werd opgenomen na een ernstig onge luk op 30 maart van dit jaar. Harry Visser was binnen de gemeente Leusden zo langzamerhand een begrip aan het worden, zeer zeker door de regelmatige disco- en dansmiddagen, die hij in Ons Gebouw te Achterveld hield. Ook elders kreeg hij steeds meer bekendheid door het feit dat hij verbonden was aan de Mi-Amigo-disco-shows. Verder was Harry Vissers' naam nauw verbonden met het jon gerencentrum De Grote Kuip in Leusden/Zuid, waar hij naar voren kwam als een bijzonder aktiverende voorzitter van de regelings commissie van de Grote Kuip, toen Ivy League, dat dankzij onder meer zijn inspirerende invloed dooi de jeugd van Leusden/Zuid zelf werd verbouwd, (in 1968). Harry Visser kwam bij ons altijd over als een opgewekte, vrien delijke knaap, die alles over had voor zijn grootste ideaal; het ver zorgen van goede dansmuziek voor de jongeren. Daarbij hield hij zich ook regelmatig bezig met het kontrakteren van groepen voor optre dens. In oktober 1970 was hij de man, die er voor zorgde, dat de groep Ekseption in de Amersfoortse Markthal met veel succes op trad, terwijl tijdens zijn disco-avonden in Voorthuizen Bonny St Claire en het complete orkest van Peter Koelewijn akte de presence gaven. Onvermoeibaar bleef hij streven naar een perfektere vorm van zijn disco-shows en een bezoek aan zijn disco-boot, die eerst in Amers foort lag, maar later naar Harderwijk werd overgebracht, was bij zonder sfeervol en attraktief De laatste tijd kreeg hij steed$ meer kontakten, die hem in de richting van de showbusiness stuwden. Nadat hij enige tijd voor radio Luxemburg werkte, zette hij zich in voor een theaterbureau, aat onder meer ook de Mi Amigo-shows verzorgde. Nog maar aan het begin van zijn karrière werd plotseling zijn leven afgebroken Woensdagmiddag is Harry Visser na een uitvaartdienst in de St. Ansfriduskerk in Amersfoort op de begraafplaats Rusthof ter aarde besteld. We zullen hem blijven herinneren als de man, die zich in ieder geval daadwerkelijk inzette voor het jongerenwerk van Leusden. V. LEUSDEN - Woensdagavond heeft burgemeester A H van der Post het startsein gegeven voor de werkzaam heden van de werkgroep .Latent Ta lent". De heer Van der Post deed dat door de leden van de werkgroep voor te stellen aan vertegenwoordigers van verenigingen, instellingen en dergelij ke. De werkgroep, die door middel van het organiseren van cursussen en ge spreksgroepen wil bijdragen aan de ontplooiing van Leusdenaren, is een initiatie! van de stichting Educatief Werk Leusden en de Leusdense af deling van de vereniging ,,De Neder landse Tafelronde De werkgroep wordt gesteund door de Stichtse Culturele Raad en de gemeente Leusden. In zijn toespraak ging de burgemees ter in het kort in op het ontstaan van .Latent talent" Hij herinnerde er aan dat de mensen van de Tafelronde inder tijd subsidie hadden aangevraagd voor het organiseren van cursussen voor de Leusdense bevolking. Enige tijd later bleek, dat ook,,Edu- katiel Leusden dergelijke plannen had De gemeente bracht daarop beide groe peringen met elkaar in contact en het resultaat is de werkgroep ..Latent Ta lent' Een naam, die volgens de heer Van der Post erop duidt dat de werk groepleden talent vermoeden in Leus den, zij het sluimerend Over de te volgen werkwijze heeltLatent Talent zich uitgebreid onderhouden met de Stichtse Culturele Raad, die het pro- jekt het komend jaar van dichtbij zal volgen. Men heelt gekozen voor een systeem, dat ook in andere plaatsen met succes gehanteerd wordt inwoners van een plaats treden op als cursus leiders voor hun plaatsgenoten Of zoals de burgemeester het vertaalde. ..Dóór Leusdenaren vóór Leusde naren' De heer Van der Post zei dat de gemeente de aktiviteiten van ..Latent Talent met meer dan norma le belangstelling zal volgen, .omdat ook het gemeentebestuur van mening is. dat er behoefte bestaat aan een brok edukatief werk voor onze oudere en jongere inwoners, die voorheen niet in de gelegenheid waren bepaalde ontwikkelingen te volgen Wij stellen het bijzonder op prijs, dat er inwo ners zijn. die zich voor deze vorm van zelfwerkzaamheid willen inzetten",al dus de burgemeester De heer Van der Post wenste vervolgens de werkgroep- leden van harte succes met hun goe de voornemens. De werkgroep wordt gevormd door de heer A. C. Hage naars, namens de Stichtse Culturele Raad. de heren P G Schipper en D A van de Wall-Bake namens de Ronde Tatel Leusden, en de dames M. B. A. C Arts, M. A Defares en J Bakker namens de stichting Eduka tief Werk ..Latent Talent" gaat nu allereerst een enquête houden onder de Leusdense bevolking, om erachter te komen, aan wat voor cursussen er be hoefte bestaat. Dan wil men zo spoedig mogelijk van start gaan met een aan tal korte cursussen van vijf weken. De cursussen gaan f20,- per persoon kosten, een bedrag dat nodig is om de onkosten van de docenten te dekken. De cursussen moeten nog dit jaar van start gaan LEUSDEN - Op woensdag 7 april hield Progressief Leusden (P.L.), be staande uit PvdA, PPR, D'66 en PSP zijn 2e jaarvergadering Willem van Spaendonck was door de voorzitters van de vier partijen verzocht deze vergadering te leiden. Na de opening en de formele goed keuring van de notulen van de eerste jaarvergadering kwam als belangrijk agendapunt de verantwoording van de raadsleden Jan Mandemaker (PvdA). Marius Reichert (PPR) en Corn Ver duin (D'66) kregen achtereenvolgens het woord en gaven een duidelijk over zicht hoe het raadswerk onderling is verdeeld Gelijktijdig werd door de drie raadsleden een aantal aktuele zaken aangestipt zoals de tunktie- waardering van het gemeenteperso- neel, de problematiek rond de 2e fase, de samenwerking in de regio Eem- land. de openbaarheid van commis sievergaderingen en de mogelijkheid tot inspraak van de burgers Hoewel Willem van Spaendonck als raadslid is afgetreden meende hij toch zijn bevindingen en ervaringen van de afgelopen jaren aan de vergadering niet te mogen onthouden Belangrijk vond hij vooral de manier waarop je het politieke werk vorm geeft en de normalisering van kontakten, zonder je identiteit te verliezen Verder be nadrukte hij de openbaarheid van de fraktie-vergadenngen van P L., want juist hier «.ligt de mogelijkheid tot in spraak ..vooral Na de pauze werd gelegenheid ge geven om te discussieren over het drietal onderwerpen, dat tijdens de pauze was ingediend t.w. grasvlies- velden, peuterspeelzalen en samen werking binnen P p Over de gras- vliesvelden voor de hockeyclub, waar voor door de Raad onlangs een sub sidie van f700,000,-- is goedgekeurd, ontstond een levendige diskussie Uit voerig werd door de raadsleden Mande- maker en Reichert uit de doeken gedaan hoe de besluitvorming tot stand is ge komen om zo n fors bedrag ter be schikking te stellen. Meer principieel was tenslotte de vraag of men wel de juiste prioriteiten had gesteld tegen over wellicht belangrijkere zaken De meerderheid van de aanwezigen had duidelijk moeite met deze vraag De voorzitter beklemtoonde bij de af sluiting van dit onderwerp nogmaals de mogelijkheid van inspraak bij frak- tievergadenngen. kritiek achteraf heeft weinig zin. Het volgende punt was het peuter speelzaal-probleem Elk van de bestu ren van de vijl peuterspeelzalen was in de vergadering vertegenwoordigd, woordvoerder van de stichting peuter speelzalen was Eppo Bolhuis Deze had sterk de indruk dat het belang van peuterspeelzalen nog steeds niet was doorgedrongen tot het college en de raad. Er is een grote wachtlijst van 165 peuters, veel ouders komen al niet meer omdat er voorlopig toch geen kans is Omdat de gemeente en CRM maar weinig subsidie verlenen, komen de lasten voor een overgroot deel neer op de ouders, t.w f4,-- tot f5,-- per ochtend Er is een tekort van f20,000,-- en als deze kwestie door de gemeente op de lange baan wordt geschoven dreigt een faillisement Marius Reichert antwoordde dat de fraktie van P L zowel in de algemene beschouwingen als in de commissie welzijnszaken de peuterspeelzalen aan de orde heeft gesteld ,.U standpunt is ons standpunt, aldus Marius Rei chert De leden van de partijen van Progressief Leusden in vergadering bijeen op 7 april 1976, gehoord de vertegenwoordigers van alle be sturen van de peuterspeelzalen in Leusden, spreken hun bezorgdheid uit over het uitblijven van een daadwerkelijke beleidsvisie op het peuterspeelzaalwerk binnen de gemeente Leusden. De ad hoe besluiten t a v. de subsidiëring dreigen tot de nood zaak van opheffing van alle peuterspeelzalen in Leusden. De Vergadering verzoekt de gemeenteraad van Leusden t.a.v. het peuterspeelzaalwerk zo spoedig mogelijk een standpunt te bepalen Zij spreekt als haar wens uit het peuterspeelzaalwerk in het kader van het welzijnswerk een hoge prioriteit toe te kennen. In afwach ting van nieuwe rijkssubsidieregelingen t.a.v. het peuterspeelzaal werk dient van gemeentewege zc spoedig mogelijk maatregelen geno men te worden om een dreigend faillissement te voorkomen. De motie is ter publikatie aan de pers ter hand gesteld. Op voorstel van de voorzitter werd een motie opgesteld, gericht aan B en W.. waarin het standpunt van de vergadering duidelijk tot uiting komt Als laatste punt kwam de samen- werking binnen P.L. aan de orde Deze was niet altijd over glad ijs gegaan, veel hobbels moesten worden over wonnen De onderlinge betrokkenheid is echter duidelijk gegroeid en kan extra worden gestimuleerd door in stellen van gezamenlijke werkgroepen Corri Verduin achtte het voor een goede samenwerking van essentieel belang dat kommunikatiestoornissen worden voorkomen ,,pak de telefoon en praat eerlijk en open met elkaar". Gevraagd over de toekomst van de samenwerking tussen de vier progres sieve partners werd afgesproken dat vóór 1 december 1976 een notitie door de 4 voorzitters moet worden samen gesteld, waarin de samenwerking voor de volgende rit (1978-1982) bij de ach terban van elke partij in diskussie moet worden gebracht Tot slot werd aan de 4 voorzitters opgedragen te trachten het Politiek Café als middel tot nauwere samen werking nieuw leven in te blazen. Van dit Politiek Café zou ook bij buiten parlementaire akties gebruik kunnen worden gemaakt, zoals onlangs voor de aktie ..Geef om Angola Om precies 23.00 uur werd de ver gadering door Willem van Spaendonck gesloten, waarna aan de bar de „sa menwerking" nog enige tijd werd voort- gezet. ACHTERVELD Donderdag 15 april: Ons Gebouw, be- jaardensoos 13.30 uur. Vrijdag 16 april. Bibliotheek Ons Ge bouw 19 00-20.00 uur. Maandag 19 april: Openingstoernooi De Eemelaar, aanvang 9.30 uur. LEUSDEN/CENTRUM Donderdag 15 april; ,,De Til", ont spanningsruimte geopend om 20.30 uur Vrijdag 16 en zaterdag 17 april: ,,De Til" gesloten Zaterdag 17 april: Paaseieren zoeken in het Lockhorsterbos met Blij- hof Voor kinderen van 4 t/m 12 jaar. 9 45 uur verzamelen bij Club gebouw. Onze krant is op onderstaande adressen los verkrijgbaar. Leusden-C. Leusder Krant. Finnmark 3. S.V Bookstores, Torenakkerweg 16. De heer W J Schut. Hamersveldseweg 26. Zwembad Leusden. Burg. Buiningpark. Manege en Taveerne. „De Klaveet", Postweg 1 Achterveld: Boekhandel Vos, Hessenweg 323 Leusden-Z: Lurtjens Supermarkt. Pr. Irenelaan 9 Zondag 18 april: ,,De Til geopend vaö 10 00-13 00 uur Zondag 18 april „Paasvuur tusse^ de Wetering en Valleikanaal. Ont? steking om 20.30 uur. Maandag IS april: „De Til" geopencf van 10.00-13.00 uur. 14.00 uur'. Disco-dansmiddag. Entree f 1,- 20 00 uur: Dansavond (Stijldansen]) m m.v. De Rinaldo's Entree f3,-j Woensdag 21 april: 13 30 uur. Spel* middag voor kinderen van 6 t/m 12 jaar Verzamelen bij „De Til'" Woensdag 21 april: Boekenwagen v. prov. bibliotheek voor bejaarden c a 9 00 uur op Grasland, cai 9.45 uur op Klaverland; c a. 10.00 uur parkeerterrein be- jaardenwoningen. Asschatterweg Donderdag 22 april: „Marcuskerk"t Donderdag 22 april: .Marcuskerk NBP-avond. Lezing over yoga'. Aanvang 20.00 uur Elke donderdag: UW Sociëteit. Ont moetingsmiddag voor mensen uif Leusden/C., die van gezelligheid houden. In de Sporthal Groenhout ten van 14.00-16 00 uur Elke donderdag: Clubgebouw Blijhof Volksdansen voor de jeugd van* af 8 jaar, van 16 00-17.00 uur erl van 19.00-20.00 uur Elke dinsdag: Van 18 45-19.45 uurj jeugdschaken in de oude Roda-j kantine Om 19.45 uur schaken, voor senioren in dezelfde kantine! Elke dinsdagmorgen; Koffiedrinken voor alle bejaarden in de Marcus kerk van 9.30-11 30 uur Kosted 1 kwartje. Elke dinsdagmiddag: Sociëteit voor da-j mes en heren van 60 jaar en oudeq om gezellig te kaarten. Van 14.3Q tot 17.00 uur. Johanneshoeve, Ha-v mersveldseweg Elke woensdag: „Lisidunahof Repe-3 tities koor „Treecksangh vail 19 45-21.45 uur. Elke dondèrdagmorgen: Van 9-0(| tot 10 00 uur Gezinsverzorging ei| bejaardenhulp van het Groena Kruis, gebouw Wit-GeleKruis, Ro-- zengaarde 33. Elke vrijdag: Ontmoetingsgelegenhei<P in de Johanneshoeve. Hamersveld-I seweg Vanaf 9.00 uur 1 Elke dinsdag- en vrijdagavond „Dei Til". Open vanaf 19 00uur Hobby club om 18 30 uur Hulpdienst de Wetering Telefoonnum mers 2746/2249 OPPASCENTRALE ALANDSBEEK-OOST Mevr van Staalduinen, Parelduiker 3, tel. 31091 BURENHULPDIENST ALANDSBEEK-OOST Telefonisch te bereiken: 's morgens 9 00-10.30 uur 's avonds 19 00-20 00 uur Maandag: mevr. v. d Berg, tel 44055 Dinsdag: mevr Knipscheer, tel. 14331' Woensdag: mevr. Alas, tel 43353 Donderdag: mevr. Knipscheer, 14331 Vrijdagmorgen mevr Alas, tel. 43353 Vrijdagavond: mevr. v. d Berg, 44055 LEUSDEN/ZUID Donderdag 15 april: Bibliotheek „De Boekenmolen" Uitlening van 13 30 tot 17.00 uur Voor volwassenenen jeugd. Arnhemseweg 83 Vrijdag 16 april: In verband met Goe de Vrijdag is er geen uitlening van de Bibliotheek „De Boeken molen" Zondag 18 april: Jeugdclub voor 8- tot 12-jarigen in Wijkcentrum ,,'t Trefpunt", Arnhemseweg varf 14 30-16 30 uur Jeugdklub voor 12- tot 16-jarigen in de tweede zaal van Wijkcentrum ,,'t Trefpunt", Arnhemseweg van 14.30 uur tot 16.30 uur. Maandag 19 april: Tweede Paasdag fietspuzzeltocht door Den Treek, georganiseerd door de Hervorm de Gereformeerde Jeugdraad. Gestart wordt om 14 00 uur van af het Jeugdgebouw aan de Ooie vaarshorsterweg Indien het weer slecht is wordt om 14 00 uur een leuke speelfilm vertoond in wijk centrum ,,'t Trefpunt" aan de Arn hemseweg. Dinsdag 20 april: UW Sociëteit Ont moetingsmiddag voor mensen van Leusden/Zuid. die van gezellig heid houden. In het klubgebouw van „Roda" aan de Bavoortseweg van 14 00 tot 16.30 uur Dinsdag 20 april Bibliotheek „De Boekenmolen' Uitlening van 19 00 tot 20.00 uur Uitsluitend voor volwassenen. Arnhemseweg 83 OPPASCENTRALE LEUSDEN Voor een oppas bellen naar me vrouw C. Deenik, Kon. Julianalaan 35, Leusden/Zuid, telefoon 033-18134 EXPOSITIES VAN LEUSDENAREN Jan J. Albers: Olieverven, gouaches en tekeningen in de „Kamper Boek handel" Oudestraat 82, te Kampen, (telefoon 05202-3526) Tot donderdag 29 april. Geopend alle dagen behalve 's zondags van 9 30 tot 18 00 uur ferschijnt iedere donderdag. LEUSDEN/CENTRUM - Don- gavond 8 april gaf de afdeling jidoline en gitaar van de Leus- Muziekschool haar jaarlijkse brspelavond. I waren ongeveer vijfentwintig, Meerderheid jonge, leerlingen die [der leiding van de heer K. Ver- iggen concerteerden. hing een ietwat gespannen, Lichtende sfeer in de Marcus- |k. Familieleden van de muzikan- I waren in rijke getalen aanwe- et gitaar- en mandoline-orkest lende met een nummer „Ons eer- J begin", waaraan ook de eerste Irs mandoline mochten deelne- In. Het was een opgewekte melo- die aan het zonnig Italië deed denken. Daarna volgde een groot aantal nummers zowel voor orkest als voor solisten. Aangezien deze leerlingen uit sluitend het moderne repertoir spe len. vertolkten zij o.a. veel Spaanse muziek. Over het geheel genomen kregen de toehoorders een goede indruk )riafhankelijk lieuwsblad voor de jemeente Leusden LEUSDEN/CENTRUM - Zaterdag 17 april zullen alle kinderen tussen 4 en 12 jaar weer paaseieren kunnen zoe ken in het Lockhorsterbos. Voor veel ouders en kinderen is dit een jaar lijks terugkerend feest, want Blidiof organiseert dat nu al sinds jaren. Het programma luidt: 9.45 uur: verzamelen bij het clubgebouw aan de Ansfriduslaan van de kinderen en ouders (met auto's). 10.00 uur: ver trek naar het Lockhorsterbos. 10.15 uur: aankomst. De kinderen zullen ver deeld worden in 3 leeftijdsgroepen t.w.. van wat er in een jaar tijd zoal aan muziek wordt beoefend. Eigenlijk was het jammer, dat aan de avond van de uitvoering niet een feestelijker tintje gegeven werd. Na een jaar hard studeren en repeteren hadden de leerlingen van de Leus dense Muziekschool beslist wel een bloemetje verdiend. 4 t/m 6 jaar; 7 t/m 9 jaar en 10 t/m 12 jaar. Met een omweg loopt de hele stoet naar de uitgezette vakken, waar de kinderen op het startsein mogen gaan zoeken. Ouders mogen alleen kijken, dus niet helpen zoeken. 10.45 uur: De gevonden eieren kunnen worden ingeleverd en de kinderen krij gen in ruil daarvoor echte gekleurde eieren 11.15 uur: Terug naar Blijhof clubgebouw. Ieder jaar waren er voldoende ouders bereid om de kinderen zonder vervoer mee te nemen. Men hoopt ook dit jaar weer op uw medewerking, zodat er geen kinderen teleurgesteld achter moeten blijven Het is wel de bedoe ling dat u de kinderen ook weer mee terug neemt. Met goed weer en de hulp van de ouders zal dit jaarlijkse Bl'ijhofevenement zeker weer een suc ces worden.

Leusder Krant | 1976 | | pagina 3