uursubsidie voor een te dure woning 'CL 2 - kampioen VOOR INKOMENS BENEDEN f30.000,- MEDISCHE- EN SOCIAAL-MAATSCHAPPELIJKE „INFO" leusder krant-algemene informatie DONDERDAG 15 APRIL 1976 7 t is naar maar waar: vele huurders kunnen de volledige huurprijs van hun joning niet opbrengen. Hun totale inkomen is daartoe ontoereikend en in vele botreien van ons land zijn lang niet voor iedere inkomensgroep betaalbare huizen. [Vandaar dat door de overheid de zogenaamde individuele huursubsidie is inge teerd. Deze financiële bijdrage van het rijk wordt of rechtstreeks aan de huurder ferstrekt, of via de verhuurder op de huurprijs in mindering gebracht. Wie kunnen voor een dergelijke bijdrage in aanmerking komen, hoe moet men ie subsidie aanvragen en hoe hoog is ze na de jongste aanpassing aan de ontwikke- tg van lonen en prijzen? Lgeling vooral gunstig voor lagere inkomens-trekkers Om voor huursubsidie in aanmerking komen mag de huurprijs van uw wo- in principe niet hoger zijn dan 50.- per maand 5.400,- per jaar), jgenen, die minder dan 124,17 huur maand betalenf/ 1.490 per jaar) imen niet voor huursubsidie in aan- trking, aangezien de overheid er te- :ht van uit gaat dat een dergelijk mrbedrag ook door de laagstbetaal- kan worden opgebracht. Bij huursubsidie gaat het dus om hui- en, die qua huurprijs liggen tussen 124,- en 450,- per maand. In som mige gevallen kan echter een rijksbij drage ook worden toegekend als de huurprijs hoger ligt dan 450,- per maand, b.v. aan huurders die 65 zijn of het voor 1 april 1976 worden of in bij zonder schrijnende gevallen, bijvoor beeld aan gehandicapten die huurder van een woning zijn. Het spreekt verder vanzelf, dat niet iedereen die in een woning huist waar van de huurprijs tussen 124,17 en 450,- per maand ligt, voor huursubsi die in aanmerking komt Alleen zij, die een belastbaar inkomen hebben van minder dan 30.000 per jaar, kunnen aanspraak op huursubsidie maken. Even vanzelfeprekend is het dat de hoogte van de subsidie afhankelijk is van de grootte van iemands inkomen en van de hoogte van de huurprijs, die hij maandelijks moet betalen. HOOGUIT 3.360 PER JAAR DE HUURSUBSIDIE, welke dus af hankelijk is van het inkomen en de huurpijs bedraagt tenminste 120,- per jaar en ten hoogste 3.360 per jaar. De bijdrage is „netto." Eventueel over de bijdrage verschuldigde belasting en so ciale premies zijn reeds ingehouden. Het is zonder meer duidelijk dat de in komensgroep die net beneden een be lastbaar inkomen van 30.000 zit, naar verhouding heel wat minder huursubsi die ontvangt dan de groep lage inko menstrekkers, wier belastbare inkomen niet hoger reikt dan zo'n 14.000 per jaar. De inkomensgroep 29.000 - 30.000 komt alleen voor een (kleine) bijdrage in aanmerking wanneer ze in een wo ning woont die zeer prijzig is. Iemand met een dergelijk inkomen kan bij een huurprijs van 5.212, 120,- per jaar subsidie krijgen, terwijl iemand met een belastbaar inkomen van 16.500 tot 17.000 per jaar die in een woning van deze huurprijs woont liefst 2.220 huursubsidie per jaar kan krijgen. De hoogste subsidie wordt uitgekeerd aan iemand die een belastbaar inkomen heeft van 14.000 of minder en in een huis woont dat 5.333 tot 5.400 per jaar moet opbrengen. De bijdrage be draagt dan 3.360 per jaar, zodat deze huurder zelf maar rond 2 040 per jaar moet opbrengen, wat overigens bij een inkomen beneden 14.000 nog pittig is. Overigens is het wel duidelijk dat de gemeenten er niet op uit zijn om de mensen met zeer lage inkomens in wo ningen met een hoge huurprijs te stop pen, want dan zou binnen de kortste keren een aanzienlijk deel van ons na tionale inkomen aan huursubsidies worden besteed. MAN EN VROUW WERKEN man en vrouw beiden, dan wordt het uit te keren subsidiebedrag niet zoals voorheen, over het geza menlijke inkomen berekend. Nu wordt eerst de bijdrage bepaald aan de hand van het inkomen van de man. Vervol gens wordt de bijdrage die bij dat inko men hoort verminderd met ten hoogste 15% van hetgeen de vrouw méér ver dient dan 1.500 per jaar. Verdient zij meer dan haar man, dan wordt eerst van haar inkomen uitgegaan. Onzes insziens zou het aanbeveling verdienen wanneer men terug zou ke ren naar de oude regeling, t.w. het in komen van de man en vrouw bij elkaar optellen en over het gezamenlijke be drag de huursubsidie vaststellen. Als men dit systeem nu bij de belastingen heeft aangeschaft, dan is dat nog geen reden om het bij de huursubsidie ook te doen. Tenslotte wonen beiden in het huis en lijkt het ons daarom redelijk dat het gezamenlijke inkomen als criterium wordt genomen. Als de overheid voor nemens is te bezuinigen, dan moet zij ook de huursubsidies in haar overwe gingen betrekken en dan ligt hier een mogelijkheid om een alleszins redelijke besnoeiing toe te passen. Wie denkt voor huursubsidie in aan merking te kunnen komen zal een aan vraag hiervoor bij de gemeente moeten indienen. Degene die reeds een huur- bijdrage ontvangt, zal ieder jaar op nieuw deze bijdrage moeten aanvragen. Mr. A. BRONSBERGEN. Burgerlijke standen LEUSDEN - Geboren: 1 april: Jeroen. v E K Spijker en M. J. P Krop, Erepnjshot 32, 4 april Oswald Fran- pscus. z v F. G. Hesp en L M J b'ijnen. Waterhoen 15, 2 april: Gerard Woeii, z v. G. Hutten en G. Pouwels, 'eidoornhol 16. Geboren elders: 23 mrt. ElsA.Kla- :ns, Dodeweg 28; 24 mrt Henricus van den Hengel, Hessenweg 98A; mrt Ferdinand W J. M. van der jee. Grienden 24. 25 mrt Lenka J M fan der Veer. Hondsdraf 29, 24 mrt Inga M van Uchelen. Oldenbarnevelt- str 82 27 mrt Erno D. Pickee, Riet gors 7; 1 april Els Vallentgoed. Heg- gerank 20 Overleden: 30 mrt Engelberta Ber- nardina Anna Schlatmann, oud 73 jaar; 1 april: Wilhelmina Louisa Maria Soe- termans, oud 81 jaar. 3 april. Aart Hendrik Jansen, oud 66 jaar. wonen de Kon Wilhelminaluan 2; 6 april: Alijda Antonia van de Veen, oud 55 jaar. Wonende Hessenweg 119. Overleden elders: 3april AndriesH. Jansen, oud 77 jaar, 4 april: Hoytema van Konijnenburg, oud 74 jaar I LEUSDEN - In de 4e klasse A van de afdeling Utrecht waren na 10 wed strijden het Nijkerkse REGA 8 en het Leusdense TTCL 2 gelijk geëindigd me! elk 18 punten. Een beslissings wedstrijd op neutrale grond moest uitmaken wie zou promoveren naar de 3e klasse. Vorige week traden de twee teams aan in Hoevelaken voor de beslissen de slag H Aanvoerder Paul Plasmeijer beet als gewoonlijk de spits af Na een goe de wedstrijd keken hij en zijn team- noten tegen een 1-0 voorsprong aan. iet van Bekkum had in de 2e wed- rijd zijn zenuwen nog niet goed in wang Ondanks felle tegenstand oest hij het punt aan zijn tegenstan- laten. 1-1 dus. Roelf Kamp. uit stekend op dreef deze avond, zette de ak weer recht door 2-1 te laten aan- kenen Toen Piet van Bekkum en Paul Plas- eijer het dubbelspel ook wisten te nnen, kon TTCL gaan pauzeren met n riante 3-1 voorsprong, ul Plasmeijer, als eerste achter de _fel na de rust, kon het niet redden "l moest 3-2 toestaan. Toen was weer de beurt aan Roelf Kamp en dat bete kende zonder mankeren 4-2. Piet van Bekkum speelde z'n tweede wedstrijd vèer'beter'.De eerste game werd gewonnen en in de tweede was de stand 20-13 Gewonnen positie dus, maar toen begon er van alles mis te gaan. Onder steeds toenemende span ning moest hij toestaan dat de tegen stander tot 20-20 terugkwam. En toen kwam de anti-climax van deze spec taculaire strijd Gehinderd door een armblessure moest zijn tegenstander de strijd bij deze stand staken, 5-2 dus voor TTCL 2 Roelf Kamp had de mogelijkheid de strijd te beslissen. Dat deed hij dan ook, en hoe! Geweldig hoe deze speler zich wist aan te passen aan de iets te glad de vloer. Zonder mankeren scoorde hij 6-2 voor TTCL, waarna de strijd werd gestaakt. TTCL 2 verdiend kampioen en volgend seizoen in de 3e klasse. Ondertrouwd: Geen Gehuwd: 26 mrt: A. van Veen en A E Koers; 2 april H van Loenen en G H. van Oostenbrugge Kerkdiensten ACHTERVELD Ned. Herv. Kerk: zondag 18 april le paasdag, aanvang 09.00 uur ds. Schuurman uit Putten. R.K. Kerk: Donderdag 15 april, 19.30 uur- Eucharistie herdenking laat ste avondmaal. Vrijdag 16 april. Goede Vrijdag, 15 00 uur. Kruis weg; 19.30 uur: Kruisplechtigheid en H. Communie. Zaterdag 17 april, 19.30 uur: Plechtige Paas wake Zondag 18 april, le paas dag: H. Missen om 8.00 en 10.00 uur. 18.00 uur: Lof. Maandag 19 april, 2e paasdag: H. Missen om 8.00 en 10.00 uur. Geen Lof. LEUSDEN/CENTRUM Marcuskerk: Donderdag 15 april: 19 30 u ds. J. W. K Kelder en ds. J. J. Kooman, Ger./Herv., viering HA. Vrijdag 16 april: 19.30 u. ds. J. W. K. Kelder Ger./Herv. Zaterdag 17 april: 19.30 u. ds. J J. Kooman, Ger./Herv Paaswake Zondag 18 april: 9 00 u - ds. J. J. Kooman, Herv.r 10.30 u ds G W K. Kelder, Ger.; 19.00 u ds J. Weernekers, Ger./Herv ST JOZEF PAROCHIE do. 9.00 u.: viering voor kinderen van de basisscholen. 19.00 u.: Euch. viering, vr. 15.00 u.: Viering voor de kinderen 19.00 u.: Herdenking v. h lijden en sterven v d. Heer zo. 20.00 u.: Paaswake m.m.v. heren- koor 22.00 u.: Paaswake m.m.v. jonge renkoor zo 7.45 u Heilige Mis. 9.00 u.: Plechtige Hoogmis m.m.v gemengd koor. 10.30 u.: Gemeenschapsmis 11.30 u.: Heilige Mis 18.30 u.: Plechtig Lof. LEUSDEN/ZUID Dorpskerk: Vrijdag 16 april- 19.30 u.: ds J. Weernekers, Herv., Viering Heilig Avondmaal Zondag 18 april. 10.00 u.: ds. J Weernekers, Herv., 18.30 u ds P Bouw, Ede, Herv. (G B.). DON BOSCO do. 19.00 u.. Viering laatste Avond maal vr. 19.00 u.: Herdenking lijden en sterven v d. Heer za. 21.00 u.: Paaswake zo. 10.00 u.: Plechtige Hoogmis m m.v. dameskoor. 11.30 u.: Gemeenschaps Mis VERLOREN EN GEVONDEN Verloren Zwarte bromfietstas met inhoud, zoals lamp. verkeersmatenaal etc., eigen- j dom van de politie. Prisma heren- horloge met donkerbruin bandje met gouden randje; driesnoenge ketting met kleine schakels, rode damespor- I temonnee; sleutelring met vier sleu- Iels- waarvan 'één^varTde sleutels een - blauw ringetje heeft; gouden oorbel Australische opaal, witte damespor temonnee met horloge en geld Weggelopen Zwarte poedel met blauw bandje, waarop de naam Bonzo Siamese poes met blauwe ogen Gevonden Horloge, zwarte herenfiets, merk Fongers. leren dameshandschoen Aan komen lopen of vliegen Wil poesje met zwart dek en zwart aan kop, blauwe parkiet, jachthond; j Duitse staander. Inlichtingen worden gaarne verstrekt j door de Rijkspolitie te Leusden-Zuid, j tel 033-12141, Ai nhemseweg. Oude I Rijksweg Wrijf nooit met suede-handschoenen over uw gezicht Door de crème gaat suede glimmen Bovendien zit er al tijd wat lederslijpsel op. dat sporen op uw gelaat achterlaat. Toch glim mend geworden suède kunt u met een speciaal handschoenenborsteltje weer prachtig maken Afgeraden wordt om donkerkleurige suède handschoe nen bij een lichte mantel of japon te dragen Droog uw natgeworden handschoenen niet bij de kachel, op de verwarmine of in de zon Dan heeft het leder na melijk veel te veel te lijden en wordt het hard en stug Leg vochtige hand schoenen op een normale droge, ge ventileerde plaats. Was de handschoenen, voordat ze door en door vuil zijn Dit advies telt voor witte en lichtkleurige paren dub bel zwaar Een handschoenen-garderobe is eco nomisch en prettig Handschoenen blij ven langer mooi, als ze niet iedere dag worden gedragen. Doe daarom ver schillende paren afwisselend aan Trek niet alleen aan de split of aan de zijnaden, spreid nooit de vin gers orn de handschoenen aan te drukken Hierdoor trekt u de naden uit elkaar! Eerst moet de handschoen vanaf de toppen over de vier vingers van de hand gestreken worden, daarna schuift men het leder voorzichtig overdeduim en strijkt de handschoen verder glad aan. Bij het uittrekken van de handschoen wordt de bovenhand van de palmzijde van de handschoen binnenstebuiten en over de vingers getrokken. Als u ver volgens met de vrije hand de vier toppen vasthoudt kunt u de handschoen hrel gemakkelijk van de vingers trek ken. U mag nimmer vergeten de hand schoen weer in model te brengen Dit gaat zo: breng het teruggeslagen gedeelte van de handschoen weer op haar plaats - neem de handschoen bij de boord en vingers - rek haar dan voorzichtig in de lengterichting even op. De vingers worden naast elkaar gelegd en netjes met de hand plat gestreken, waarbij de duim over de palm valt. Het wassen van lederen handschoe nen is een hoofdstuk appart Tegen woordig zijn bijna alle handschoenen wasbaar met water en zeep, maar het is nog steeds zeer belangrijk wel ke zeep u gebruikt en op welke wijze u dat doet. Bij uw handschoenen-le verancier kunt u speciale Laimböck- zeep krijgen, evenals instruktieve richtlijnen, die u een helpend (was)- handje bieden Trek liever geen coltrui aan wanneer u naar de kapper gaat. Als u zich bij thuiskomst wilt verkleden, moet u uw hoofd door de nauwe opening wur men en dan is gelijk uw kapsel min of meer uit zijn model Verstandiger is om een blouse of doorknoopjurk aan te trekken in dat geval. Als u een heel lange zoom moet maken, bijvoorbeeld in gordijnen of een wijde rok, onderbreek dan, zo nu en dan het stiksel om een paar steken op-de-plaats-rust te maken. Dit is preventief bedoeld, want knapt de draad plotseling af, dan zit u niet meteen met zo'n opvallend lelijke loshangende zoom en kunt u het losse stukje di rect opnieuw inzomen. Nu er weer lange rokken worden gedragen, krijgt de onderjurk weer kans Nylon onderjurken hebben ech ter de vervelende gewoonte dat ze opkruipen en het gevoel geven dat ze op de huid vastkleven Dit zal met een antistatische onderjurk niet ge beuren. Krijgt u bij het wandelen in de regen, ook altijd van die vieze spatten op uw kousen9 Stop bij regenachtig weer een klein sponsje in uw tas, wel verpakt in plastic natuurlijk U maakt uw be nen er in een ommezien weer toon baar mee Japonnen die vervaardigd zijn uit dunne, glijdende stoffen kruipen dik wijls op, vooral bij de meer mollige dames Dit gebeurd niet als u er een loodkoortje innaait, bijvoorbeeld in de zoom. Deze koortjes zijn verkrijg baar bij de winkels waar gordijnen worden verkocht. Een ribcord kledingstuk geeft erg veel kleurstof af bij het wassen. Stop het daarom nooit samen met andere spulletjes in een sopje en was het liefst op de hand Bi] een wasbeurt in de machine zou u het apparaat twee maal met schoon water moeten na spoelen Waarom zou u dat mooie dure over- of sporthemd van uw man of zoon weg gooien als het boord of manchetten zijn doorgesleten? Maak er een leuk nachthemd of pyamajasje van b.v bij een overgebleven pyamabroek. Knip de mouwen even boven de elleboog af en maak een (vrij diepe) ronde of haltervormige halsuitsnijding door het boord af te knippen Het geheel werkt u af met een afstekende bies of randje. Voor mannen of jongens kunt u er bij voorbeeld een afstekende kraag of man- schetten opnaaien Hebt u er ook zo'n hekel aan, als iedere keer de riem van uw schouder tas van uw schouder afglijdt Tegen woordig is er een zelfklevend strook je in de handel, dat aan de binnenkant van de schouderriem kan worden be vestigd De miniscule nopjes die aan de andere kant van het strookje zijn aan gebracht houden de riem op zijn plaats. Verkrijgbaar in iedere speciale tassen- zaak in iedere modetint. Het water in een aquarium, waarin sub-tropische vissen verblijven, moet in de winter een warmte hebben van 20 tot 25 graden C. Als deze vissen het te koud hebben gaan ze ..schomme len" en sterven ze Een te hoge tem peratuur is ook verkeerd. Gebarsten porcelein kunt u weer bruikbaar maken door dit mee te koken met de melk. De barsten zullen dan meestal vanzelf weer dicht gaan Het is niet waar dat bij verhuizing al hetgeen spijkervast zit in uw huur huis door u niet mag worden meege nomen Alles wat u zelf extra hebt laten aanbrengen, mag u meenemen, maar u mag het huis niet beschadi gen Zorg er dus voor dat beschadi gingen achterwege blijven of herstel ze onzichtbaar. Moet u voor uw vakantiebagage een nieuwe koffer kopen, houdt dan reke ning met lengte enz. van japonnen, herenkostuums enz. Een jurk of he renkostuum. toegevouwen, vraagt veel al een lengte van 75 a 80 cm. Koop dus geen te kleine koffer. Fijn gemalen eierdoppen kunnen we zeer goed gebruiken als meststof voor potplanten. Oude olievlekken behandelen met 2 delen geest van salmiak en 1 deel terpentijn. Behandeling zonodig herha len. Als u een tomaat even in heet water dompelt kunt u deze vrucht gemakkelijk ontvellen. Zwarte peper met stroop vermen gen dit op een vloeipapier smeren, op een nat gemaakt schoteltje leggen en u hebt een gifvrije vliegenvanger Wie gaat breien heeft keus uit een heleboel materialen zuiver wol, half wol, katoen, synthetische vezel enz. Bedenkt wel, dat sommige baby's niet tegen wol kunnen op hun blote lijfje, anderen kunnen beslist geen synthe tische vezel verdragen Neem in ieder geval nooit harde stugge wol Die is goed voor robbedoezen, maar het tere huidje kan zoiets echt nog niet verdragen Eiwit uit een ei kunt u gemakkelijk verwijderen door aan twee zijden gaat jes te prikken U kunt het er dan zo uit laten lopen. Badcape's zijn voor baby's een fijn cadeau Maar wat te doen als de baby groter is geworden en het niet meer past? Gewoon aan weerskanten een ope ning voor de armen knippen en met biesband afwerken Een ideale dracht voor een peuter, bijvoorbeeld aan het strand HUISARTSEN IN DE GEMEENTE LEUSDEN: B Binkhorst, Gironde 1. tele- loon 42667, Leusden/Centrum J A Boersma. Kon. Julianaweg 5. telefoon 03425-1222, Achter veld. J H Lantink. Burg. de Beaufort weg 61, telefoon 41210, Leusden/ Centrum. J van Nieuwkerk, Galicië 41, teleloon 44541, Leusden/Centrurn W J Nunnikhoven, BerkenlaaiT 12, Leusden/Centrum. Spreekuur Wit-Gele Kruisge bouw, Rozengaarde, telefoon 41499, Leusden/Centrum J C den Toom, Van Diepen- lieim Scheltuslaan 7, telefoon 43300, Leusden/Zuid TANDARTSEN LEUSDEN: H de Graaf, Henegouwen 24, Leusden/Centrum, telefoon 43377 H H. Hoff, Finnmark 1, Leusden/ Centrum, telefoon 41589 D G. Veldhuizen, Kon. Juliana- kan 64, Leusden/Zuid, telefoon 15404 J W. Kerseboom, Galicië 24, Leusden/Centium. tel. 10374 10374, APOTHEEK LEUSDEN: Winkelcentrum Rozendaal, To- renakkerweg Geopend van maan dag tot en met vrijdag van 8 30 tot 18 00 uur. In de weekeinden waarin de artsen Brinkhorst, Lantink en Nunnikhoven dienst hebben zaterdag en zondag van 14 00 tot 14.30 uur en van 17 30 uur tot 18 00 uur. Bij dienst van de overige artsen is de apotheek °S> zaterdag en zondag gesloten DIERENKLINIEK LEUSDEN: M J. S C. Tijmensen-v. d. Kamp, dierenarts Landweg 321, Leusden, teleloon 44488 Spreekuren, maandag-, woens dag- en vrijdagavond van 19 15 tot 20.00 uur Dinsdag- en don derdagmiddag van 13.30 tot 14.00 gen- en laboratoriumonderzoek volgens afspraak DIERENARTSENPRAKTIJK Spreekuuradres: Henegouwen 11, Leusden-C. Ma t/m vr 13.30- 14 00, di en do 18 00-18.45 Spreekuuradres: Kapelweg 58, Amersfoort Ma t/m vr 11.30- 12.00, ma. wo. en vr 18.00- 18 45. Spreekuuradres: Soesterweg 155, Amersfoort Ma t/m. vr. 15.30- 16 00 Kliniek: Ringweg Kruiskamp 68, Amersfoort. Ma. t/m vr. 8.30- 10.00, ma t/m vr. 13.30-15.00 u ma t/m vr. 18 00-20.00. Weekenddienst: Uitsluitend Ring weg Kruiskamp 68, Amersfoort. Voor noodzakelijke behandelin gen: za 8.00-9.00, 12.OOen 18.00 uur. zo. 12 00 en 18.00 uur. Voor spoedgevallen kunt u tele fonisch een dierenarts bereiken; 21827 KRUISVERENIGINGEN Groene Kruisgebouw, de Roo van Alderwereltlaan 13, tel. 15818. 15818. Iedere le woensdag en 3edinsdag van de maand Zuigelingenbureau van 14.00-15.00 uur. Iedere 4e dinsdag van de maand kleuterbureau (op afspraak) van 14 00-16.00 uur Iedere woensdagavond zwanger- schapsgym van 21.00-2~2.00 uur Iedere donderdagmorgen van 9 00-11.00 uur huisvrouwengym- nastiek (menschendieck). Iedere donderdagmorgen bejaar- dengymnastiek van 11.00-12.00 uur (menschendieck basis) Iedere maandag en woensdag uit- leenmagazijn geopend van 18 30- 19.30 uur. Vrijdag van 12.00- 13.00 uur. Verder telf. afspraak. Iedere donderdagavond uitleen magazijn bij zr. Laudy, Burg. de Beaufortweg 4, van 17.30-18.00 uur, verder telf. afspraak. Het zuigelingenbureau van dr. j. C. -den Toom is met ingang van 20 januari 1976 alleen nog volgens afspraak Afspraken kunt u maken bij het Groene Kruisge bouw of op de bureau's zelf. Tel 15818. LEUSDEN/CENTRUM Gr. Kruisgebouw, Krooneend 26- Alandsbeek, tel. 42813. Consultatiebureaus voor ba by's: le do. middag, dr Nunnikhoven en 3e do.morgen. 2e do.middag, dr Binkhorst 3e do. middag, dr. v Nieuwkerk en le do. namiddag. 4e do. middag dr. Binkhorst Alle bureau s volgens afspraak Consultatiebureau^ voor kleu ters le en 2e ma.middag v.d. maand volgens afspraak. Inlichtingen hierover bij zr. v Bremen, Daan Fockemalaan 20, Amersloort. tel. 17968 zr. Laudy, Burg. de Beaufort weg 4. 42081 Wit Gele Kruis, Rozengaarde 33, tel. 41218, b.g.g. 41271. Iedere maandag, woensdag en vrijdag spreekuur huisartsen. Dr. den Toom, vanaf 13.30 uur Dr Boersema. vanaf 15.30 uur Dr. Nunnikhoven iedere morgen om 8 00 uur. Dinsdagmorgen zwangersch.gym van 9.15-10.15 uur en van 10 30- 11.30 uur. Iedere 2e woensdag van de maand. Bespreken van kraamhulp om 14 00 uur. Zuigelingeobureau's van 14.00- 15.00 uur. le donderdag van de maand dr. den Toom; 2e donderdag van de maand dr. Lantink. 3e donderdag van de maand dr Lantink; 4e donderdag van de maand dr. Boersema. Alle bureau's volgens afspraak. Kleuterbureau's: 2e en 3e dinsdag van de maand van 14.00-16.00 uur (volgens af spraak) UitleenmagazijD: Maandag, woensdag en vrijdag van 17.30-18.00 uur en volgens telf. afspraak Verder kunt u alle inlichtingen krijgen van: Zr Laudy. tel 42081, Zr de Boer, tel. 43882; Zr Rosa, tel 41218, b g g 41271 Zr van Kalkert De leden van het Wit-Gele Kruis en het Groene Kruis moe ten voorlopig nog artikelen lenen bij hun eigen kruisvereniging De leden van hel Wit-Gele Kruis, Rozengaarde 33; de leden van het Groene Kruis in Leusden/ Zuid of bij zr Laudy, Burg de Beaufortweg 4. Vakantie zuster Dignum van 24 april- 10 mei. STICHTING KRAAMCENTRUM: Spreekuur: 2e woensdag van de maand van 14 00-14 30 uur. Ro zengaarde 33, Leusden-centrum; inlichtingen, tel 033-22339 PROTESTANTS SOCIAAL CENTRUM AMERSFOORT: Tel 10441. Maatschappelijk werk, gezinsverzorging en be jaardenhulp. Spreekuur Leus- den/Zuid Iedere woensdag in 't Trefpunt, tel. 033-13040 Voor de afdeling gezinsverzorging en bejaardenhulp van 9.00-9.30 uur. Voor de afdeling maatschappe lijk werk van 9 30-10.00 uur. Leusden/Centrum: Kerkelijk Centrum aan de Asschatterweg Voor de afdeling gezinsverzor ging en bejaardenhulp van 9.45- 10 15 uur. Voor de afdeling maat schappelijk werk van 10.30-11.00 uur MOEDERSVOOR MOEDERS: Voor Achterveld, Leusden/Cen- tnim en Leusden/Zuid: mevrouw Rozendaal-Doucet, D. van Wee- destraat 4, Achterveld, telefoon 03425-1853 VERLOSKUNDIGE: Spreekuur iedere maandag van 10 00-11.00 uur in het Wit Gele Kruisgebouw, Leusden/Centrum. HULPDIENSTEN Hulpdienst voor ,,De Wetering". Joke Blom, tel 42746 en Heieen van Bokhorst, tel. 42249 Hulpdienst ,,Leusden/Zuid" Vervoer naar ziekenhuizen. Amersfoort: telefoon 10294,033- 11456 GEZINS- EN BEJAARDEN VERZORGING A.J.M.D - HETGROENE KRUIS Spreekuren gezins- en bejaar denverzorging iedere maandag van 14.00-15.00 uur Groene Kruisgebouw, de Roo van Alder wereltlaan, Leusden/Zuid, en iedere donderdag van 9 00-10 00 uur. Wit Gele Kruisgebouw, Ro zengaarde, Leusden/Centrum. KIMDE Bloemendalse Binnenpoort 7, Amersfoort, tel 33924 Leidsters mevr. M Tacke, mevr S. J Hooijmans, spreek uren voor de regio dagelijks tussen 9 en 10 uur Bureau open 9-12 uur en 2-5 uur WEEKEIND-DIENSTEN GEMEENTE LEUSDEN: LEUSDEN Alleen voor de praktijken van de artsen Brinkhorst, Boers ma, Lantink. Nunnikhoven en Den Toom neemt dit weekend waar ARTS dr Nunnikhoven, Berkenlaan 12, tel. 033-41499. Spreekuur zaterdag- en zon dagmiddag 14 00 uur. Visites graag vóór 10.00 uur 's mor gens aanvragen De dienst geldt van vrijdag 18 .00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur Arts J. van Nieuwkerk spreekuur zaterdag en zondagmiddag 14.00 uur. TANDARTS: Voor noodgevallen in het week end: Dokterscentrale Amersfoort tel. 22000. WIJKVERPLEGING 17, 18 en 19 april zr. De Boer, Zilverreiger 14, tel. 033-43882 in de week volgende op dit weekend heeft zr. De Boer avonddienst APOTHEEK In de weekeinden waarin de artsen Brinkhorst, Lantink en Nunninkhoven dienst doen za terdag en zondag van 14.00 tot 18.00 uur. Wanneer de artsen Boersma en Den Toom dienst hebben, is de apotheek geslo ten op de zaterdag en zondag. VERLOSKUNDIGE Voor de praktijk van mevr. A Thuis-Paulussen en mevr. C. Brink-Bruyn neemt dit week end waar: Mevr. Brink-Bruyn, Borgesiuslaan 26, Amersfoort, tel. 033-15272, b.g.g. tel 22000.

Leusder Krant | 1976 | | pagina 7