S.V. Stetbovs. de sportvereniging van Lisidunahof Veel belangstelling voor contactdag Sailhorse-zeileir"^ IZ 22 winnaars bij Nimmerdor experti assistente voor de afdeling boekhouding. teha tegels SPECIAAL IN APRIL Wilt u de oranje en rode shirts tijdens Nederland - België goed kunnen onderscheiden? Dan is hier uw kans. a/fijt/ steeds einde/ose 3Jjm22(D£J<..v, LEUSDER KRANT-SPQffï" 13 LEUSDEN/CENTRUM - Dat verple- Ld personeel (in de ruimste zin van [et woord) op gezette tijden ook be- iefte heeft aan ontspanning, is zon- irmeer duidelijk. De meest voor de id liggende aard van ontspanning is ,rt en wat het personeel van het ■usdense verpleeghuis Lisidunahof ngaat, is men met de organisatie Ho de vrijetijdsbesteding uitstekend slaagd. Accoord, de mensen hadden lDdje-mee. Zr. Stet, de directrice i Dr Woortman, geneesheer-direc- lleur van de inrichting aan de Bavoort- seweg, zagen direct het grote belang en de noodzaak van een sportclub ïoor het personeel. Zij verleenden alle medewerking aan de oprichting van de SV Stetboys. Dat gebeurde ruim een laar geleden en de zaken lopen uitste lend Vandaar, dat wij ditmaal de Sortschijnwerpers op de Stetboys gaan [chten Op 1 februari 1975 is het allemaal gonnen Als eerste werd de F(oot- 11) C(lub) Stetboys gesticht, ofwel de tbalclub voor liet mannelijke per- ieel De F C. koos Stetboys als naam en wel om twee redenen Zr M. Stet is niet alleen directrice van Lisidunahof (en als je die mee hebt ben je al een heel eind in de goede richting, moeten de slimme boys hebben gedacht), maar bovendien een zeer enthousiaste be wonderaarster van deze tak van sport Om Zr Stet nog eens extra te ple zieren kozen de Stetboys paars (de voorkeurskleur van de directrice) als kleur van hun shirts. Alleen als ge speeld wordt tegen KNVB-clubs gebeurt dat in het groen. Het herenvoetbal kwam langzaam op gang en na een paar flinke verliezen ging het gelei delijk aan beter en alles bijeen werd 1975 toch nog een aardig seizoen, dat bekroond werd op de bijzondere koude avond van de 11e oktober Het eigen terrein van de Stetboys werd toen in gebriuk genomen en Zr. Ste verrichtte de openings-ceremonie met een penalty' In het doel stond mede- direkteur Dr. P. Woortman, die kans loos werd gepasseerd In de achter ons liggende wintertijd trainden de Stetboys onder leiding van oefenmeester F Let- schert ijverig in de sportzaal ,,de Meent' Dat heeft zeker geholpen, want m de nu aan de gang zijnde zieken huis-competitie heeft het elftal nog geen wedstrijd verloren' DAMESVOETBAL De tweede afdeling van de sportvereni ging Stetboys (dus niet de F C.) wordt gevormd door de lieftallige Woortman- girls Zij vonden het sneu, dat Dr Woortman niet in de voetbalclubnaam van de mannelijke Lisidunezengenoemd werd Hoewel de geneesheer-direkteur misschien wat minder weg is van voet bal dan Zr Stet, werd zijn Bordeaux rode lievelingskleur, de kleur van de shirts bij dames. Het damesvoetbal kwam verleden jaar slecht of beter gezegd helemaal nog met van de grond. Zü gingen toen de mannen maar sup porteren en kwamen later aan volley bal toe, maar nu ziet het er naar uit, dat de vrouwelijke voetbalplannen wel zullen slagen De Woortmangirlshebben niet minder dan 15 speelsters bereid weten te vinden om min of meer in het openbaar achter een voetbal aan LEUSDEN/Centrum - Ook op het ter- in van de zeilsport gaat Leusden eds meer betekenen. Het lijkt wat ;erad op het eerste gezicht, want de I ssen van Den Treek en de Leusder de laten zich niet een-twee-drie met watersport combineren. Het gaat dan k niet om een jachthaven, maar in rste instantie om de gemakkelijke be- kbaarheid van Leusden, het geografi- le middelpunt van de Nederlandse idkaart. Een onzer huisartsen is een ympische zeilcrack. Daarnaast is het jetariaat van de Nederlandse ver- iging van toerzeilers in onze ge- :entc gevestigd en voorts zijn de orzitter en secretaresse van de Ne- landse Sailhorse Sailing Club inwo- s van Leusden. )e NSSC hield afgelopen zaterdag i kontaktdag voor de leden en hun linnen in de Johanneshoeve aan de lersveldseweg. Vóór het ontvangst- itrum stond als blikvanger een vol- lig opgetuigde Sailhorse op een trailer in de Johanneshoeve vond de uiter- ite gezellige NSSC-familieréunie its. Vanaf 16.00 uur tot laat in de ind was het een komen en gaan van rijke leden uit het hele land. Nieuwe ismakingen wisselden zich af het verstevigen van oude banden vooral voor de zeilersvrouwen was weer eens wat anders, want meestal in de mannen en hun zoons met de it naar de wedstrijden toe, de rest het gezin min of meer aan hun lot rlatend. Er werd nagekaart over •rbije evenementen, terwijl ook de inen voor het nieuwe seizoen op ta- kuamen. Op 3 en 4 april werden op Nieuwe Maas te Rotterdam demon- itiewedstrijden gezeild. In de 'lorse-klasse werd Arjan van Wes- jsem, de veertienjarige zoon van de Leus- ise NSSC-voorzitter winnaar. Met iksteren zeilt een Nederlandse ploeg aan de wedstrijden om de Europa- a.s. weekeinde de „openingswedstrij den" van de NSSC gehouden. En dat moet een zeer gezellige drukte gaan worden. NEDERLANDS SCHIP De Sailhorse is van origine een Neder lands (Fries) schip. Het werd in 1969 ontwikkeld tot een houten model, dat direkt grote belangstelling kreeg in de zeilerswereld. Thans wordt het uit po lyester vervaardigd. Het is een open plezierjacht van 6 meter lengte en 2 me ter breed. De diepgang met neergelaten- resp. opgehaalde kiel is 0,9 en 0,35 m. De mastfciqogte is 8.30 m. en het schip kan de navtÖgende zeilen voe ren: grootzeil 13 m2, fok 7m2, genua 10 m2 en spinaker 22 m2. Op 23 oktober 1973 werd in motel Bunnik met 80 leden de Nederlandse Sailhorse Club opgericht. Voorzitter werd de heer Ad van Wessem uit Leus den. Zijn echtgenote voert het secreta riaat (Dalmatië 27 Telf. 033-42294). De NSSC telt momenteel ongeveer 250 leden, verspreid over het gehele land met concentraties rond Loosdrecht (257o), in Friesland (20%) en verder in Midden-Limburg, Zeeland, enz. Het aantal nog ongeorganiseerde Sailhorse-eigenaars bedraagt circa 100 Binnenkort wordt begonnen met een grootscheepse actie om zoveel mogelijk van hen in het NSSC-verband te krij gen. De boot bij de Johanneshoeve bokaal te Munchen, waar 60 tot 80 „zcilpaardjes" aan de start verwacht worden. Korter bij huis en wel te Culem- borg op de Lek worden gedurende het WANO EN V10ERTE6EIS. TRAVERTIN. NATUURSTEEN 0IJNSELWEG 84 - ZEIST TEL 03404-19018 Uit de Franse tegelkeuken speciaal voor u geïmporteerd de serie CAMARQUE, bestaande uit een tiental pittoresk bewerkte wandtegels tegen zeer attractieve prijzen. Verder uit voorraad leverbaar: 15/15 cm WANDTEGELS gewolkt v.a. f 15.-p.m.2 decortegels v-a f 20.- pjn.2 20/20 cm PLAVUIZEN emiltana 127.50 pjn 2 prntemps ,37 50 pm2 olono (37.50 pm2 wales 4000 p/n.2 meer dan 1100 soorten wand- en vloertegels voegwit-voegbont-tegellijm-schoonmaakmiddelen. deskundige adviezen en begeleiding voor de ooe-het-zeiver gratis. Onze openingstijden zijn dinsdag t/m vrgdag 09 00 16 00 uur v"|dag 19.00-21.00 uur «tetdag 09 00 15,00 uur maandags gesloten teha tegels sélweg 84 Zeist lol 03404-19018 DECCA CE 6660 66 cm beeldbuis, moderne modulentechniek, met schuif- regelaars. Adviesprijs: 2298,- Expert-prijs: 1898.- Recreatieve Haaien-A wonnen paaswedstrijd te gaan hollen. De eerste oefenwed strijd is inmiddels gespeeld. Deze werd (maar zegt U het niet verder?) met 0-7 verloren van de damesploeg van Pon Voorwaarts. Wij schreven reeds, dat de Stetboys- organisatie uitstekend in elkaar zit Men heeft een bestuur met de heren A Bruin als voorzitter, W A v.d Starre als penningmeester en F Let- schert als plaatsvervangend secretaris annex trainer Er is in de persoon van de heer K Oskamp zelfs iemand gevonden voor het beroerde maar concurrentloze baantje van vaste grensrechter en men heeft een eigen clubblad, dat maan delijks verschijnt. Het laatste num mertje van Solletje" (genoemd naar het zoontje van speler Chris Sol?) was 40 pagina's dik en daarbij zijn de 4 kantjes van de omslag niet bij - gerekend Een verder bewijs voor de serieuze aanpak der zaken vormen twee advertenties in dit clubblad In de ene vraagt Stetboys een coach voor het herenteam en in de andere een oefenmeester voor de damesploeg. LEUSDEN/CENTRUM - In het Leus der zwembad werden zaterdag de zo langzamerhand traditioneel geworden Paaswedstrijden om de Pon-Wissel- prijs georganiseerd door de LZ PC de Haaien. Voor dit recreatieve zwem gebeuren bestond een zeer grote pu blieke belangstelling. Negen zwem verenigingen uit de regio deden mee, waarbij de Haaien met een dubbele ploeg. Ondanks de afwezigheid van enkele kinderen i.v.m. de Paasvakan tie en de nog niet uitgeraasde griep konden de beide Haaien-teams op alle programma-onderdelen hun kansen verdedigen. Wel dient gezegd, dat Haaien B behoorlijk gehandicapt aan de start kwam Dit verklaart ook de plaats van deze ploeg op de ranglijst. De Haaien A hebben beslag gelegd op de fraaie wisselprijs, weliswaar met evenveel punten als Laga uit Zeist, maar volgens het wedstrijdreglement gold in dit geval, dat het aantal bereik te le plaatsen in de programma-num mers de doorslag zou geven. Wel, de Haaien wonnen vier onderdelen en Laga „slechts" twee en dat betekende, dat de Pon prijs dicht in de buurt is ge bleven en wel aan de overkant van de Bavoortseweg. De verenigingseindstand werd- 1. de Haaien A, Leusden 64 p 2 Laga, Zeist 64 p 3. De Amer, Amersfoort 81 p 4. Duinkikkers, Soest 92 p 5. Larsheim, Leersum 107 p. 6. Waterkip, Barneveld 108 p. 7. De Rumpst, Bunnik 116% p. 8. De Haaien B, Leusden 117 p. 8. Woestduin, Doorn 117 p. 10. Aquarijn, Nieuwegein 125% p. De persoonlijke uitslagen, voor wat de Leusdense zwemmers en zwemsters betreft, waarbij tussen haakjes de beste tijden tot nu toe. waren (19.8) 25 m. schoolslag m. o. 8: Petri Schoonbeek 27.1 Gonda de Kruif (30 1) 28.6 Erica Exterkate (30.7) 28 8 Jeanette Mater 29.1 25 m. schoolslag j.o. 8: Tonny Wesselo 25.9 Rody Aalbers 27.1 Gert Stein 29.0 Roeland Kooymans 31.2 25 m. vrije slag m o. 10: 3e Monique Graansma 19 1 Els Siewers 19.5 José v d. Hurk 21.6 Leonieke de Greef 22.4 25 m. vrije slag j.o. 10: le Matthijs v Went Mare Hulst Peter Rutten Herjon Conen 50 m. rugslag m.o. 12: Agaath Vermeulen Ingrid Exterkate Anja Apeldoorn Anette Toornstra 50 m. rugslag j.o. 12: le Harold Hulst (46.5) 42.9 Michiel Holterman 47.9 Marcel Schuring (53.9) 51.9 Nico de Vaal (60.6) 57.7 50 m. schoolslag m.o. lu: Brigitte Jacobs (46.1) 44.9 Linda Koch (48 1) 46.6 Annemieke Hev 48.8 Nicoline v. d. Doe 50.8 50 m. schoolslag j.o. 16: 3e Ronald Leenheer 39.8 Peter van Dalen 43.9 Eric van Dijk 44.7 Frans Schwencke 50 1 25 m. vrije slag m. o. 8: 2e Petri Schoonbeek 22.2 Gonda de Kruif 26 3 Erica Exterkate 28 3 Jeanette Mater 35.2 18.0 21.4 (24.7) 22.8 25.6 45 4 47 9 52 0 52.5 25 m. vrije slag j.o 8: le Rudy Aalbers Tony Wesselo Gert Stein Roeland Kooymans 25 m. rugslag m.o. 10: Monique Graansma Els Siewers José v. d. Hurk Leonieke de Greef 25 m. rugslag j.o. 10: 3e Mare Hulst Matthijn v Went Peter Rutten Lars v Caldenhoven 50 m. vrije slag m.o. 12: 2e Agaath Vermeulen Hanneke de Greef Anja Apeldoorn Jantine Berendse 50 m. vrije slag j.o 12: Harold Hulst Frank v Burgsteden Marcel Schuring Nico de Vaal 22 0 23.9 (34 2) 27.7 31 7 23.0 24 6 25.6 25 9 22.9 24.0 (28 4) 24.4 27 5 (41 5) (44 1) (50 9) (54 5) 38.7 45.6 47.1 54.7 42 0 48 4 50.1 58 1 50 m. rugslag m.o. 16: Riet Leijenaar 41.2 Lonneke v. Wessem (47.3) 43.3 Annemieke Hey 45.4 Brigitte Jacobs 46.4 50 m. rugslag j.o. 16: Ronald Leenheer Peter v Dalen Eric van Dijk Frans Schwenke 37.3 43.2 45 0 (50.5) 47.9 In de 4x50 m. schoolslag estafette m./j. o. 12 werden de Haaien A ge diskwalificeerd en eindigde de B-ploeg met 4.01 9 op de 5e plaats. De Haaien- A wonnen de 4x50 m. vrije slag es tafette in 2 23.3 en de Haaien-B ein digde met 2.40.6 op de 4e plaats. Op 31 januari van dit jaar is in Dussel- dorf de International Sailhorse Class Association opgericht door vertegen woordigers van Zwitserse, Duitse, Oos tenrijkse en Nederlandse Sailhorsezei- lers. Ook in Engeland, Frankrijk, Fin land, Denemarken en België bestaat zeer grote belangstelling voor het wed strijdzeilen met Sailhorses. Het belang rijkste doel van de ISCA is te komen tot een internationale classificatie van dit van huis uit Friese zeiljacht. Tot voorzit ter van de internationale organisatie is de Zwitser Dr. Peter Scherrer gekozen. De Leusdenaar Ad van Wessem werd vice-voorzitter. LEUSDEN/CENTRUM - Op Paas maandag organiseerde de Landelijke Rijvereniging Nimmerdor op het be kende weitje aan de Buurtweg in Den Treek een officiële kringwedstrijd dres suur en springen van de Kring Gelderse Vallei. Het was uitzonderlijk goed weer voor een buitengebeuren als dit en be halve dat de ruiters en amazones volop hebben kunnen genieten van de zon en de boslucht, werden er tussen de bedrij ven door zeer goede prestaties verricht door de Nimmerdor-leden. Niet minder dan 22 prijzen werden in de zes uitge zette dressuurringen en op het spring- parcours door leden van de organise rende vereniging in de wacht gesleept en wel: B-dressuur: 2e W. Busser met Berwil; 4e W. Oosterboer met Mallachiet; 5e mej. Y. Polak met Nimbo en A. J. De Jager met Malbert; 6e mej, Y Freede met Dimanta. L-dressuur: le P. v. d. Brink met Lo tus; 3e H. Hoogendoorn met Krokant, 4e mej D« laagst mogelijks prijzan omdat Varstrskksnde garanties op aOee wet U Service van vakmensan die alles In 115 nedertandse experts in een expert-zaak aanschaft! eigen werkplaatsen kunnen repareren! gezamenH0( frikopen! Levering op consumentenvoorwaarden. ALFRED BENZON is een internationaal bedrijf, dat zich bezighoudt met de produktie en verkoop van geneesmiddelen en enkele merkartikelen, waaronder Natusan en Ben-Bits. Onze assistente op de afdeling boekhouding gaat trouwen en zal binnenkort verhuizen. Daarom hebben wij een plaats beschikbaar voor een: Haar werkzaamheden zullen o.a. bestaan uit Het dagelijks bijhouden van de debiteuren- en credi teurenadministratie en het grootboek. Kredietbewaking. Diverse administratieve werkzaamheden. Wij dachten dat deze veelzijdige funktie vervuld kan worden door een kandidate die over de volgende kwaliteiten beschikt: Opleiding MAVO-niveau, met keuzevak Engels. In het bezit van - of studerend voor - het Praktijk diploma Boekhouden. Enige ervaring in soortgelijk werk. Type-ervaring. Wij bieden u: Een fijn salaris, goede secundaire arbeidsvoorwaar den en een prettige werksfeer op een klein kantoor. Schriftelijke sollicitaties worden gaarne ontvangen op ons kantooradres: Alfred Benzon B.V., Larikslaan 3, Leusden-C. Voor nadere bijzonderheden kunt u kontakt opnemen met de heer J. H. ten Hoeve, onder telefoonnummer: 033-42524. Larikslaan 3, Leusden-C. Schuuring met Lirocco; 7e H. v. d. Brink met Mister Solo. L2-dressuur: le Fr. Oostra met Peri- cles; 3e mej. M. Oostra met Formaat. Z-dressuur: le mej. J. M. Goemaat met Clenny. Caprille-proef (dressuur en sprin gen): le mej. Y. Polak met Nimbo; 2e W. Oosterboer met Mallachiet, 4e mej. M. van Putten met Gracieus; 7e mej. Iv Ipenburg met Fleur. B-springen: le mej. P. Schuuring met Lirocco. L-springen: le H. v. d. Brink met Mis ter Solo, 4e mej. M. Oostra met For maat; 5e mej. B v. d Pol met Monaco. M-springen (MZ-handicap) le mej. B. v. d. Pol met L'eclatant2e Fr. Oostra met Pericles. 6 PRIJZEN VOOR DE PONY-CLUB Ook de ponyclub Nimmerdor was ac tief op de eerste kringwedstrijden van de Kring Gelderse Vallei, die op Paasza terdag plaatsvonden op hetzelfde com plex. De Nimmerdor-leden veroverden 6 prijzen. In de Bl-dressuur werd Patsy Reems (met Alwm) 3e. Eveneens 3e, maar dan in de L-dressuur, werd Jaque- line Versluis met Pearl. Op de 4c en 5e positie eindigden hier Bridy Reems (met Shamrock) en Karei VVelten (met Shita). „Goud en zilver" werd verdiend bij het M-springen. Katinka Gunn (met Robin) eindigde als le en Jaqueline Versluis (met Pearl) kwam op de 2e plaats. „De binnenhuisarchitekt stelt voor eerst jou een andere plaats te geven!" „Hij is zogezegd de gemoede lijkheid zelf en eet uit je hand."

Leusder Krant | 1976 | | pagina 13