Roda(zo.) blijft in eerste klasse /Veer twee punten i/oor Roda (za.) Kleine nederlaag van FC Opstelten n ik Paasdrive sloot bridge-seizoen af ier punten voor Roda Cross-vereniging Leusden overstag? (.PORT URSIEF Nederland- België Hoofd klasse. LEUSDER KRA^TT^port VRIJDAG 23 APRIL 1976 LEUSDEN/CENTRUM - Maandagbe- gon Roda '46 de wedstrijd in Ankeveen met twee tegenstanders: ASV '65 en de in de lengte richting over het veld waaiende wind. die toch heel wat meer invloed op het spel zou hebben dan op het eerste gezicht leek. Trainer Maas had zijn taktiek bepaald Roda zou aanvallen wanneer het ook maar even mogelijk was en dat resulteerde in een zeer nadrukkelijk overwicht van de roodzwarten op het middenveld, waar Dick van t Klooster en Sjaak Droog heer en meester waren Verre hoge trappen waren met het oog op de heersende wind niet de aangewezen weg De Leusdenaren lieten ASV rus tig opkomen en mocht het de An- keveenders een enkele maal lukken om de midden-linie te doorbreken, dan stond de Roda-achterhoede paraat om die aanvallen op te vangen en on schadelijk te maken, waarna direkt weer de voorhoede aan het werk werd gezet De grote inzet van de gehele Leusdense ploeg leverde echter nog geen doelpunten op maar - en dat was de winst uit de eerste wedstrijdhelft - er vielen evenmin tegentreffers te no teren De leiding van scheidsrechter Chr Kool (Bunschoten) was uitstekend Hij volgde het spel op de voet. floot resoluut en correct en maakte het mo gelijk, dat de spelers, zonder roeke loos te worden, toch enig risico kon den nemen, waardoor de wedstrijd ook als kijkspel zeer aantrekkelijk bleef Na de rust had Roda het windvoordeel en daar werd nadrukkelijk van gepro fiteerd. met name door doelman Gert Osnabrugge. die met zijn zeer verre uittrappen keer op keer de ASV-verde diging voor de grootste problemen zette In de nauwelijks tweede periode kwamen de Ankeveenders dan ook nau welijks over de middenlijn heen. Roda zette de thuisclub stevig onder druk, maar het schuttersgeluk bleef nog uit Jan Pouw en Jos van Kooy zochten het doel iets te hoog en een hele goede kans op de openingstreffer verspeelde Ton Elverding in de 61e minuut Van dichtbij schoot hij nog naast Maar Roda bleef aand ri ngen en storen en verhoogde nogmaals de pressie op het Ankeveense doel Een treffer hing in de lucht er lang kon die met al die aanvallen niet uitblijven We hebben er 67 minuten op moeten wachten, maar het werd wel een pracht van een doelpunt Bertus Schoonderbeek. Roda's sleutelfiguur ir de achterhoede, bracht met een lange uithaal het leder in de Ankeveense doelmond. waar Dick van 't Klooster met een machtig mooi schot viadepaal ASV's keeper kansloos verschalkte Drie minuten later was het weer raak en daarmee had Roda haar plaats in de eerste klasse definitief in veilig heid gebracht Een mooie voorzet op maat van Gert v d Water werd door Jos van Kooy, mooier dan ooit eerder op de TV was vertoond, koppend omge zet in het tweede doelpunt voor de gelukkige roodzwarten. ASV probeerde nog van alles om de ba kens te verzetten, maar kreeg onvol doende ruimte van de wel zeer homo geen optredende Leusdense ploeg Gert Osnabrugge bleef doorgaan met zijn /erre uittrappen tot in het doelgebied /an de Ankeveenders en bijna ontstond nt één daarvan nog een derde treffer Ton Elverding vond twee echter genoeg Er kwam geen verandering meer in de score, zodat Roda won met 0-2 en terecht naar wij menen. De zege was bewerkt door de gehele Leusdense ploeg, waarbij wij zeker trainer Ruud Maas, als de grote strateeg, niet mo gen vergeten Zondag a.s heerst er rust in de eerste klasse A en op 2 mei volgt de laatste competitiedag met voor Roda als sluitstuk de uitwedstrijd tegen Ministerpark in Naarden Thuis werd van deze (reeds lang gedegra deerde) ploeg met 5-1 gewonnen Beeld uit de wedstrijd Roda (zat.) - Veenscne Boys. LEUSDEN/CENTRUM - De met veel lanning tegemoet geziene lierpunten"- wedstrijd Roda- feensche Boys had zaterdag heel veel lee. Uitstekend weer, voor de rust een rima leidende scheidsrechter H. P. Lü- :hen, een bijzonder goed gevulde en :elevende tribune en twee ploegen, er wel wat aan wilden gaan doen. let werd ook een wedstrijd met aan- rekkclijk voetbal aan beide zijden. [Veensche Boys trapte af met het windje lee. Om beurten trokken de ploegen En aanval, doch vooralsnog bleven de erdedigingen meester van het terrein, oda werd langzaam wat sterker, maar :t duurde toch nog tot de 20 e minuut oordat de roodzwarten een werkelijke ans kregen. Henk van Laar schoot wel ard, maar precies in de handen van de lijkerkerveense doelman. Morren, de Haan en de vandaag bij- mder op dreef zijnde Brewerton tuwden hun voorwaartsen steeds w eer p en precies na een half uur spel sloeg ]oda raak Henk van Laar nam een cor- x van links zo mooi op maat, dat Fred e Smalen wel moest scoren Fred be- acht zich geen moment en zorgde dcr- alve voor 1-0. Met een aanvallend loda - Sjoerd Heynes schoot hard voor- ings en Fred de Smalen kopte rakelings ver - kwam de welverdiende rust Ook na de hervatting, Roda had nu het voor- eel van de wind. bleven de Leusdena- en de meest aandringende partij. Daar egenover waren de Nijkerkerveners iet Jan Drost, het vroegere Roda- kanon in hun aanhang) met hun uitval len bijzonder gevaarlijk. Zij troffen het vandaag niet met de Roda verdediging in topvorm, die steeds weer opnieuw de eigen aanvallers aan werk hielp. Of op den duur de vermoeidheid der spelers een iol speelde of dat het de zenuwen waren, kwam niet aan het licht, maar er werden nogal wat kansen gemist. 10 minuten voor afloop vond Van Laar bij een hard schot op doel de blauwwitte keeper wederom in de baan van de bal Een minuut later kopte Henk net over de lat en Sjoerd Heynes rakelings naast Het spel werd wat onvriendelijker, mo gelijk door het in de slotfase van de wedstrijd wel statige maar ook stati sche optreden van de scheidsrechter Ook de aanvoerder van de Boys het goed merken, dat hij het niet altijd eens was met de beslissingen van de man in het zwart. Nadat de Smalen nog een bal hard tegen de lat kopte en Van Laar kort voor tijd het doel wat te veel naar rechts zocht, kwam met 1-0 het einde van de wed strijd. w aarin Roda haar kansen op be houd dusdanig verbeterde, dat nu min stens twee clubs meer verliespunten hebben dan de Leusdenaren. A.s. zater dag volgt weer een thuiswedstrijd en wel tegen Lelystad, dat officieel nog maar 1 punt van het kampioenschap verwijderd is. Op papier is Roda kans loos tegen de titelkandidaten uit de pol der maar dat dachten wij de vorige week in Ederveen tegen Advendo ook... ZEIST - Na in 7 competitiewedstrij den 13 punten te hebben verzameld, werd afgelopen week in het sportcen trum van de KNVB te Zeist de recordse- rie van niet-verloren wedstrijden afge broken. F. C. Opstelten speelde tegen Zwaluwen Vooruit, nummer 3 van de ranglijst. Gezien het speelbeeld was het verlies terecht, hoewel de gunsten van Vrouwe Fortuna niet bepaald naar de Leusdenaren overhelden. De beide vas te keepers van FC'O waren geblesseerd. Veldspeler Hans van Velzen stond nu in het doel. Ondanks een tekort aan kee persroutine verdedigde hij het doel won derbaarlijk goed en de uiteindelijke ne derlaag is beslist niet alleen aan hem te wijten. Zo af en toe draaide het hele F. C. Opstelten duidelijk minder dan in voorgaande wedstrijden. Na de aftrap begon een levendige wedstrijd tussen twee nog vrijwel gelijk waardige partijen Zwaluwen Vooruit kreeg als eerste vat op het spel en toen doelman Van Velzen door ervaringsge brek als keeper hands maakte net buiten zijn kleine doelgebied, kreeg FCO een strafschop tegen Hans herstelde zijn fout door de harde inzet met een flit sende beenreactie te keren! Toch werd het enkele minuten later 0-1, maar nog voor de rust maakten de Opstelters ge lijk. Herman Haverkort brak op links door, zette strak voor en Lourens Brun schoot de bal op volle snelheid bij de Zwaluwen in de touwen. Na de rust leek FCO wat slordig met haar kansen om te gaan en dat resulteerde in 1-2 uit een carambole via de onderkant van de lat en Van Velzen's rug. De Opstelters zak ten toen helemaal weg en in de kortste keren kwamen de Zwaluwen met 2-5 vooruit FCO-coach Frans Baan ver maande zijn spelers vanaf de lijn en stelde ze voor om nu maar weer eens te gaan „voetballen." Het prevelementje hielp en nadat eerst Gerrit Spreng en daarna Willem van Rijn door te lang aarzelen kansen verspeelden, knalde Gijs van Beek wel raak. Met een keihard schot in de benedenhoek werd het 3-5 Nog geen 2 minuten later brak Gijs nogmaals prachtig uit. Hij gaf precies op tijd de bal voor aan Herman Haverkort, die geen moeite had om onder de uitval lende keeper door de aansluitingstreffer te produceren. Verder dan 4 - 5 lieten de Zwaluwen en het horloge van de scheidsrechter de F. C Opstelten echter niet komen. LEUSDLN/CENTRUM - Willen dc mensen, die zich hebben aangemeld voor de Roda-supportersreis naar de voetbalwedstrijd Nederland - België op a.s. zondag in het Rotterdamse Feye- noordstadion, wel tijdig aanwezig zijn op het vertrekpunt? Om precies kwart voor twaalf start de bus vanaf het Roda-clubhuis In verband met te ver wachten verkeersdrukte is geen uitstel mogelijk. De 65 kaartjes, die de suppor tersvereniging met medewerking van Roda '46 heeft kunnen bemachtigen, zijn vlot in handen van de belangstel lenden gekomen Voor vlugge beslissers zijn nog 2, door omstandigheden terug gegeven kaartjes, beschikbaar bij de heer J. Kramer (mits inmiddels niet af gehaald). De bus met Roda-supporters wordt tegen 18 00 uur terugverwacht op het BB-park LEUSDEN - Op de clubavond van Bridgeclub Leusden van donderdag 15 april j.l in de Johanneshoeve aan de Hamersveldseweg werd door het be stuur eenpaas-drivegeorganiseerd Er waren 24 paren aanwezig, die een Howell met 21 spellen speelden in één groep met een top-integrale telling In elke ronde werden aan alle tafels dezelfde 3 spellen gespeeld waardoor het mogelijk werd aan het einde van de volgende ronde de juiste stand in de wedstrijd van de eerder gespeelde ron de bekend te maken Er vonden na iedere ronde vele wisselingen inde rangvolgorde plaats, waardoor de spanning er tot het einde van de wedstnjd goed in bleef De einduitslag van deze drive kwam er voor de 12 best geëindigde paren als onderstaand uit te zien. 1 de dames M Janssen en H. de Roy- v Zuvdewijn 69 70%; 2 dhr en mevr. G Kevser 66.23%, 3. de dames A. it. Rooijen en H Verheij 65.15%; 4. mevr K v d. Kallen en dhr O v d. Poll 62 77%; 5. de heer en mevrouw J. Elsackers 59 31%; 6 mevr H. Witte en dhr J. Leeuwangh 57.14%; 7. de lieer en mevr J. de Roode 56.93%, 8 de heren B Bennink en J. Dijk graaf 55 84%, 9 de heer en mevr G. Smink 55 19%, 10 de heer en mevr G. v Hinsbergen 51 08%; 11. mevr C Dekker en de heer L. Kroon50.87%; 12 dhrn J W Frederikse en V v d Heul 49 35% De voorzitter, de heer Verheij, reik te na afloop van de bekendmaking van de uitslag aan de 6 hoogst geplaatste pa ren de beschikbaar gestelde prijzen, bestaande uit een gevarieerde collec tie flessen drank. uit. Voor deze wedstrijd waren er weder om meesterpunten te halen Hiervoor kwamen onderstaande paren in aanmerking. de dames H. de Roy-v Zuydewijn en M Janssen ieder 50 M.P.; de heer en mevr. G Kevser ieder 40 M.P., de dames A v Rooijen en H Verhev LEUSDEN CENTRUM - Het ziet er naar uit. dat de Cross Vereniging Leusden aan een keerpunt is gekomen De CVL heeft vier jaar lang vrij wel uitsluitend aan autocross gedaan. Eerst ..zwart' en de laatste jaren officiële rallycross onder de vleugels van de KNAC-NRV Echt tegengevallen zijn de (financiële) resultaten niet, maar van een bijzondere florerende onderneming kan evenmin worden ge sproken. Verleden jaar begon men zich te onenteren op de motorsport. De CVL sloot zich aan bij de KNMV, de over koepelende motorrijdersbond en begon met hier en daar contacten te leggen Dat dit tot succes geleid heeft bleek op de verleden donderdag plaatsgehad hebbende ledenvergadering in rest Nieuw Leusden. De startvlag voor deze bespreking ging weliswaar een klein half uur te laat omlaag, maar daarna ging de gaskraan volledig open en in een echt crosstempo werden de 15 a- gendapunten binnen een uur afgewerkt LEUSDEN/CENTRUM - Het afge- ipen weekeinde is voor Roda '46 zeer nstig verlopen. De zondagsploeg klop- in Ankeveen ASV '65 en heeft zich laarmee veilig gesteld. Aan de kop [Doch aan de staart is een definitieve •eslissing gevallen. Baarn en Fortitudo 'leide met een doelsaldo van 37 goals) lielden hun onderlinge verschil van punt, maar VVZA verspeelde de halve inst en vermoedelijk daarmee ook de tel De Zebra's zijn weer op devoor- atste plaats beland, maar ook KDS is in gevaar. In de zaterdagse 2e Jasse A blijft het spannen. Roda heeft Ie laatste positie weer overgedragen ian Barneveld en kan weer wat rustiger idernhalen. Er resten de Leusdenaren '°g drie thuiswedstrijden (tegen Lely- 'tad, Rood-Wit en Unicum) en de uit- edstrijd in en tegen Barneveld. Geen °nvoudige zaak, maar toch wel over komelijk, dachten wij. UITSLAGEN |e klasse A (zondag 10/4-1976): JVVA - Ministerpark 4-1 gSV '65 - Roda '46 0-2 paarn - Nederhorst 2-0 omstad - KDS 1-3 fortitudo - De Zebra's 5-0 Boys - VVZA 0-0 ranglijst: Baarn 21 31 fortitudo 21 30 VVZA KVVA ASV '65 Domstad Roda '46 Nederhorst Amf Boys KDS De Zebra's Ministerpark 21 21 21 21 21 21 21 21 21 21 29 25 23 21 19 19 18 16 15 6 4-1 1-0 1-1 2-3 2e klasse A (zaterdag 17/4-1976): EFC '58 - Eemnes Roda - Veensche Boys Barneveld - Hoevelaken Rood Wit - Unicum De rangschikking: Lelvstad 21 34 Hees 22 29 Advendo 22 28 Hoevelaken 21 22 Eemnes 20 21 Sova 21 20 EFC '58 21 19 Unicum 20 18 Veensche Boys 22 18 Scherpenzeel 21 17 Rood Wit 20 16 Roda 46 20 15 Barneveld 21 15 Programma 24/4-1976: Veensche Boys - Hoevelaken (2-0) Sova - Eemnes (1-2) Scherpenzeel - Unicum (1-2) Rood Wit - Barneveld (2-1) Roda '46 - Lelystad (1-3) EFC '58 - Advendo (1-4) Voor a.s. zaterdag weer eens een vol ledig programma Alleen Hees (als 13e club) heeft vnj-af Op Sova - Eemnes na. waarbij wij een gelijkspel verwach ten, allemaal wedstrijden van belang voor de kop of de (lange) staart van de ranglijst In deze fase van de competi tie roeren de staartclubs zich geducht, en dat zal a s. zaterdag ook wel het geval zijn Roda is intussen niet meer ae ploeg met de meeste verliespunten en heeft derhalve de kans op behoud in eigen hand In theorie zeker Wat de prak tijk betreft krijgen de Leusdenarena.s. zaterdag Lelvstad op bezoek (aanvang 14.15 uur). Eén punt is de polderclub nog van de titel verwijderd en als het bij dat ene punt blijft mag Roda nog niet eens mopperen Maar het kan ook zijn. dat Lelystad liever in een thuiswed strijd kampioen wil worden00 Bij de overige ontmoetingen zijn redelijker wijze de uitslagen niet te voorzien en wij laten die gokjes gaarne aan u over Van de staartclubs lijkt EFC de ge makkelijkste taak te hebben tegen het kennelijk uitgebluste Advendo. ieder 35 M P mevr K v d. Kallen en de heer O. v d. Poll ieder 30 MP. de heer en mevrouw J. Els ackers ieder 25 MP. mevrouw H Witte en dhr J Leeuwangh ieder 20 M P dhr en mevr J de Roode ieder 15 M P. Met het spelen van de paas-dnve was het hoofdseizoen afgesloten. Op verzoek van verscheidene leden wordt er gedurende de zomermaanden een zomer-competitie gehouden. In ver band met vakanties van vele leden zal deze in een aaneengesloten reeks van 10 wedstrijden gespeeld worden, aanvangende op donderdag 20 mei a s Voor het eindresultaat gelden de 5 hoogst behaalde percentages geduren de deze 10 wedstrijden. Dus om aan dit zomerkampioenschap mee te kun nen doen. behoeft men in werkelijk heid eventueel maar 5 wedstrijden te spelen Een belangrijk punt vormde de be stuursverkiezing Voorzitter W. van Zandbrink en bestuurslid J van Loe- nen waren aftredend en niet herkies baar Joh. v Westerlaak werd de nieu we president. G Wallet promoveerde van penning mees ter tot secretaris en G H. van Dijk werd de nieuwe duiten beheerder. Sep Venrooy en K van Noordenburg (nieuw) completeerden het bestuur Na de pauze kwamen de plan nen voor het komende seizoen op ta fel. Besloten werd dit jaar geen au tocross te organiseren, terwijl het ex periment van 1975 met het Motor Mu- sic-weekend. in overleg met mede organisator Fons van Heugten, evenmin op het programma komt Misschien in 1977 als de CVL' aan haar eerste lus- strum toe is? GRASBAANRACES Het zwaartepunt van dit jaar komt te liggen op de z g. grasbaanraces, een De Amersfoortse grasbaanspecialist Cees de Haas in volle aktie tijdens een race in Noordwolde. LEUS DEN/C ENTRUM - U mag het geloven of metmaar met een beetje geluk en iets meer goede wil kan Leus den het volgende jaar misschien drie voetbalteams in de Hoofdklasse heb ben. Ik leg echter wel flink de nadruk op „kon" De competities va i dn seizoen zijn erg ondankbaar Slechts een club per klasse heeft kans op promotie en de Leusdense ploegen doen het dit jaar bijzonder bescheiden. Achterveld is klaar en 6e geworden Dat zit er voor Roda-zondag zelfs niet in. Wanneer al les meezit niet meer dan 'n le plaats en van hel zaterdagteam wil ik liever niets zeggen Die jongens hebben het moei lijk genoeg Toch wens ik ze sterkte of liever nog een klein wondertje toe. Maar volgend jaar wordt alles heel an ders, als met agendapunt 7 van de al gemene vergadering van de Utrechtse voetbalbond accoord wordt gegaan. Het bestuur van de afdeling Utrecht speelt met de gedachte om met ingang van het seizoen 7977-/978 een Hoofd klasse m het leven te roepen Ja. ja. een hoofdklasse m de onderbond' Eigenlijk te gek om los te lopen maar aan de andere kant is het wel iets moois als u binnenkort ook in Leusden naar hoofdklasse-voetbal kunt kijken Om clubs in die hoofdklasse te krijgen wordt zoals dat heet versterkte promo tie toegepast en al ben ik maar leek, toch zal ik proberen u uit te leggen, hoe de drie Leusdense standaardteams zonder al te veel moeite en kosten m de hoofdklasse terecht kunnen komen De heren. Maars, Ruitenberg en Baas, de trainers van Roda en Achterveld, zullen e.e.a. wel anders bekijken, maar dat is niet erg, want zij worden voor die pro- moties betaald. Voor Achterveld en het zaterdagelf tal van Roda is hel Walhalla heel simpel bereikbaar Aannemend, dat de rood zwarte Leusdense ploeg dit jaar in de 2e klasse zal blijven (anders komt mijn hele betoog op losse schroeven te staan moeten beide teams alleen maar zorgen in het seizoen 7976-7 977 kampioen van hun afdeling te worden. Meer niet, want die titel geeft recht op een direkte promotie naar de nieuwe hoofdklassen Daarbij wordt de le klasse gewoon overgeslagen en dat is locli maar leuk meegenomen. Roda-zondag treft hel nog beter en heeft zelfs twee kansen Ik ben realist genoeg om niet te verwachten, dut Jos van Kooy en zijn makkers m het a.s seizoen kampioen zullen worden Het zou natuurlijk wel mooi zijn, want in dat geval komt Roda meteen m de KNVB. Er zijn echter betere ploegen in dc afdeling van Roda, die ook meer recht op het kampioenschap hebben, zodat tk die kans maar terzijde zal leg gen. Als het Leusdense team 2c, 3e of 4e zal worden (ook de 5e plaats geeft nog 50 kans) staat de deur naar de hoofdklasse open Toch blijft er nog een andere mogelijkheid over en die lijkt mij zelfs nog gemakkelijker. Roda moet dan proberen dit seizoen nog te degra deren en je zult zien. dal dit moeilijker is dan te trachten in veiligheid te ko men Stel dat Roda terugvalt naar de 2c klasse, dan mag je verwachten, gezien de enorme brok ervaring in de huidige le klasse, dat de rood-zwarten op hun dooie akkertje aan het eind van het j seizoen 7976-7977 weer glorieus aan de top zullen staan. En die toppositie in de 2e klasse geeft ook weer hel recht tot opname in de hoofdklasse Wel raar maar waar, dat door degradatie naar de 2c klasse gemakkelijker m de hoofd- 1 klasse is te komen dan door het alsmaar winnen en in de bovenste groep van dc- le klasse te blijven tak van de motorsport, die vooral in de noordelijke provincies bijzonder po- pulair is, maar ook in onze omgeving een aantal grote kampioenen herbergt. Denkt u maar eens aan de gebr dé Haas. Jan Schulte. Henk Jansen, Rei- nier van Gullik, enz uit Amersfoort Deze races vinden plaats op een zo vlak mogelijk op een grasveld uit gezette ovale baan en hebben iets weg van motorspeedway. Het moet, vooral voor het publiek, ontzettend spectaculair zijn en op de rechte ein den kunnen snelheden van boven dé 100 km/uur gehaald worden Er wordt in diverse cc-klassen en met zijspan- combinaties gereden Op 14 juli as organiseert de CVL. onder auspiciën van de Grasbaan Mo torsport Bond. een onderafdeling van de KNMV. de eerste grasbaanraces in Leusden. De nodige vergunningen zijn inmiddels verkregen en het evenement zal plaatsvinden achteraan de Smous- sesteeg in de buurt van het Vallei- kanaal Ver genoeg van de bewoonde we reld om geen geluidsoverlast te ver oorzaken en toch gemakkelijk bereik baar voor de te verwachten vele be zoekers Op deze wedstrijden komen wij i nog terug, wanneer het programma gereed is en de deelnemers bekend zijn Op 28 augustus volgt een tweede CVL- wedstrijd in Amersfoort In het kader van de keifeesten geschiedt dat in samenwerking met de ACC op hét Hsbaanterrein aan de Rubensstraat Een tussendoortje' is de voetbalwed strijd tussen de CVL-leden en 'net 3c elftal van de Achterveldse KPJ Hoewel Sep Venrooy intussen benoemd is tot trainer-coach is het best mogelijk, dat die wedstrijd (in de loop van de maand mei) volgens andere reglementen gespeeld wordt, dan die van de KNVB. omdat de kwaliteit van het crossvoetba'l op een ander peil ligt dan dat van Feye- noord of Ajax Ook daarop zullen wij nu niet verder ingaan, maar het bewijst wel dat de CVL met 30 senioren en een tiental jeugdleden nog volop in aktie is.

Leusder Krant | 1976 | | pagina 7