k Goede start van LTV De Eemelaar in dit seizoen Gemeentelijk voetbal- team nog ongeslagen ItynmiMKsiÜ® De laatste loodjes.... pillen 1 tilopen im pioen itfW* TWEE NIEUWE GRAVELBANEN De duiven vlogen weer t i A nt -'t n 4 m s.v. Achterveld DONDERDAG 29 APRIL 1976 13 JSDEN/CENTRUM - Corrie de kreeg gelijk. Haar pupillen 1 kampioen worden, aldus de be ien leidster reeds voor de aan- van de laatste competitiewed- Debby Costa (met een echte «rsterband om de arm), Ellen rugge, Jeanette Jekel, Joke Bar- i de .heren" Jan Costa, Koos Boudewijn van Leeuwen en eydes werden overtuigend en on- en kampioen van de le klasse F. ilieke belangstelling was, in over- mst met de belangrijke wedstrijd, woord enorm. Antilopen, Roda- en heel wat ouders, vriendjes endinnetjes stonden met spandoe- eer een paar beddelakens naar de ;n). toeters en sirenes langs de van het veld op het Buiningpark. b geen lawaaimakers bij zich had, rterde luid schreeuwend. Het illemaal! Na een wat zenuwachtig begin von den de jonge Antiloopjes elkaar steeds beter en als ware rode leeuwen wierp de 9-10 jarige jeugd zich in het spel. Uit een één-tweetje van Debby Costa en Bob Leydes bracht laatstgenoemde de openingstreffer tot stand. Even later herhaalden zij dit trucje, waarmee het 2-0 werd. Na de thee vielen degoaltjes als paaseieren in het mandje, of beter gezegd door het mandje en direkt na de hervatting deponeerde de kleine Jan Costa nummer 3 in de korf. Ellen Os- nabrugge liet met het 4e doelpunt ook zien, dat zij er was en Koos Meinsma zorgde knap voor 5-0. Toen werd Re vival (Voorthuizen) wakker en tot drie maal toe werd raak geschoten. Jam mer was, dat scheidsrechter mevr Costa net even te voren voor een foutje had gefloten Zo bleef het 5-0, maar niet lang, want aanvoerster Debby Costa zorgde in hoogsteigen persoon voor treffer num mer 6 en dat vonden de Antilopen ge noeg. Met 6-0 kwam het einde en het kampioenschap. Felicitaties en bloe men (ook van het sportieve Revival) en in de kantine nog meer bloemen en traktaties maakten een kompleet feest van de zege Pupillen 1 werd verdiend kampioen. Alle wedstrijden werden ge wonnen, op één gelijkspel na Totaal mikten de jonge Leusdenaartjes 32 maal raak en slechts 6 treffers kwa men in de Antüopenkorf terecht. 1... v «ui n i SDEN/CENTRUM - Op 8 en 15 >udt de RKSV Achterveld op het nssportpark een jeugdvoetbal- Vrijdagavond is korfbal- tter Niek Laheij nog even naar jam geweest om daar de prijzen reiken van het naar hem ge le veteranenvoetbaltournooi van Zijn ex-ckib was een goede gast- n eindigde als nummer laatst.* zaterdagochtend de korfbalpupil- n de Antilopen kampioen waren den, gebeurde dat in de namiddag ri Roda-zaterdag 4. Voorts werd 'd door de 4-0 overwinning op aterdag 1 kampioen van de 2e Op 10,11 en 15 mei vinden usden de jeugdjudo-examens Op 8 en 15 mei staat Leusden in n van de korfbalsport. De Anb- uden op 8 mei in heel Leusden een propaganda-actie en op 15 mei op het Burg. Buiningpark een „open dag". Daar toont men aan, dat korfbal sport voor iedereen is. De Leusdense hoc keyclub houdt eveneens een „open dag", waarop iedere Leusdenaar wel kom is en dat gebeurt op 8 mei. Hans Kaats won vó or Rinus Sneevliet en Teus van Ekeren een wielertijdnt op de Leusderheide. Jan van de Beek uit Bar- neveld werd 3e in de liefhebbersklas- sieker over de Noordwest-Veluwe. Jan Sandbnnk werd 6e bij de amateurs in Werkendam. Gerard van 't Klooster werd daar 10e bij de liefhebbers. De a.s. Ronde van Leusden (26 mei) trekt reeds zeer veel belangstelling bij de renners en... bij de sponsors. Niet min der dan 28 ondernemers en winkeliers hebben reeds financiële steun gegeven. Nu nog mooi weer en een meelevend publiek. Dan wordt die eerste wedstrijd in Leusden vast een succes. ACHTERVELD - Vrijdag 23 april j.l. zijn te Achterveld door de firma van Schoonhoven twee prachtige ten nisbanen aan de gemeente Leusden opgeleverd. Hierdoor is de tennisver eniging De Eemelaar uit Achterveld nu de gelukkige gebruiker van vier magnifieke gravelbanen. Dank zij de voortreffelijke samen werking tussen het college van B. en W van de gemeente Leusden en het bestuur van de L T V. De Eemelaar kon een en ander op zeer snelle wijze gerealiseerd worden Genoemd college heeft steeds een open oog gehad voor de problemen van deze snel groeiende vereniging en heeft niets nagelaten in veelvuldig overleg daaraan met de meeste voortvarendheid en zorg iets te doen Dit resulteerde in een snelle voltooiing van het Achterveldse ten nispark, waarvoor het bestuur en de leden van deze vereniging het gemeen tebestuur hier zeer dankbaar voor zijn. Hoewel de beide nieuwe banen eerst op 23 april j.l werden opgeleverd kon den beide banen op tweede Paasdag toch reeds worden bespeeld Het sei zoen 1976 is de tennisvereniging De Eemelaar begonnen met een openings- tournooi in de vorm van een Ameri kaanse Mixed Dit openingstournooi vond plaats op tweede Paasdag op het met twee banen uitgebreidetenniscom- plex van het Kerstens sportpark. De deelnemers werden in zes poules in gedeeld van ieder acht deelnemers. Elke poule had evenveel dames als heren In iedere poule speelden alle deelnemers vier wedstrijden van twin tig minuten lang. doch telkens met een andere partner. Na afloop van de wedstrijden werden van ieder het aantal gewonnen games opgeteld. Bij de dames kwamen de volgende winnaars uit de bus Mane van Wienngen, Marjon Blom, Reina den Haan, Marjan Plijnaar, Corrie Vons en Muis Groenwegen De zes beste heren waren Herman Timmer Dick Rooks, Jan Dings. Jan Ochse. Wim Groenwegen en Henk Eek. ZES TEAMS Het belangrijkste van dit tournooi was, dat iedereen elkaar weer zag na een winterslaap van zes maanden Onder het warme voorjaarszonnetje was het zeer eezellie od dit openings tournooi. De Eemelaar is dit jaar met zes teams vertegenwoordigd inde com petitieslag. Dinsdag 20 april trad het eerste damesteam aan tegen Manger Cats uit Driebergen. Op het met zon overgoten Kerstens sportpark speelden zij gelijk met 2-2 dit dankzij twee ge wonnen enkelspelen Het tweede dames team ging naar Soest Hier werd van Soest F met 3-1 ge wonnen Op een enkel spel na wonnen zij alle partijen. Ook het zaterdag he renteam kwam heel goed uit de bus Zaterdag 24 april trokken zij naar Utrecht en speelden daar tegen het team van het ziekenhuis Oog en Al Van de zes gespeelde wedstrijden wer den er vijf gewonnen Het tweede zaterdag-team bracht het er minder goed af Dit team speelde thuis tegen Volta C uit Amersfoort Het Eemelaarse team verloor alle partijen Ondanks dit verlies heeft de Eemelaar zich toch goed door de Goede start van de L T V. de Eemelaar in het rneuwe seizoen eerste competitie wedstrijden heen geslagen Er moest wel uit een ander vaatje worden getapt dan op het ope ningstournooi Hopelijk heeft dit za terdag-herenteam niet de moed in de schoenen laten zinken en zullen zij de volgende maal wel flink uithalen Het gemengde team van de Eemelaar ontving die zaterdag het gemengde team Vleuten de Meern De twee o- verwinningen in het dubbelspel waren niet genoeg om met de winst te gaan strijken. Er werd verloren met 3-2. Zondag 25 april speelde het zondags team van de Eemelaar uit tegen Wils kracht VII te Utrecht Voor het eerst in het korte bestaan van de Eemelaar speelden zij in de vijfde klasse van de K N. L. T. B De Eemelaar wist drie enkelspelen te winnen, doch voor de rest moesten zij de eer aan Wilskracht laten. E werd tenslotte verloren met 5-3 Met twee gewonnen, een gelijke en vier verlo ren wedstrijden heeft de Eemelaar het er zeker nog niet zo slecht af gebracht. INZET Her tekort aan techniek werd ge- compeneeerd door een enorme inzet en enthousiasme Het is de wedstrijd ervaring die de Eemelaar speler nog te kort komt Voor velen was het een nieuwe ervaring om langer dan een half uur te spelen omdat een wed strijd partij dikwijls langer dan een half uur kan duren Met de gespeelde wedstrijden is de Eemelaarspeler heel wat ervaring rijker geworden. Met deze opgedane ervaring worden de volgende wedstrijden wel met spanning doch ook hoopvol tegemoet gezien. Het zijn de navolgende teams van de L T V. De Eemelaar die in de com petitie van het district Utrecht en de vijfde klas van de K N L T B spelen zondagsteam Nicolette Timmer. Muis Groenewegen, Katv Langereis, Joop van Loenen, Piet Noordman en Bernard Kraanen le damesteam dinsdag Wil Siewe, Corry Vons. Marjan Tie- lenius-Kruijthof en Wil Jehee 2e dames team, dinsdag Dinie Bijneveld. Greet Wessels, Mar- ja Plijnaar en Mieke Gans le heren team zaterdag Herman Timmer. Jos Plijnaar. Frans Krijger en Jan Jehee 2e heren team, zaterdag Frans Baan. Hennie Kelder. Diederik Tielenius Kruijthof en Rob Wijngaar den gemengd team, zaterdag Marijke Hulshof. Hester Bennet. Wij- nand Brink en Wim Groenewegen - 1-4 ACHTERVELD - Wat donderdag 15 april had moeten gebeuren, vond woens dag de 28e plaats: het intergemeente lijk voetbal treffen tussen Leusden en Bunnik. Wij (dat zijn Uw verslaggever en de fotograaf van deze krant) waren donderdag plichtsgetrouw naar het Ker- stenssportpark gegaan. Daarbleek.dat de ontmoeting uitgesteld was. Dat dit gebeurde zonder ons te raadplegen was goed te begrijpen, maar een kort te lefoontje had wel een vergeefs uitstapje naar Achterveld kunnen besparen. Toch hadden wij beter moeten weten. Je krijgt aan de vooravond van een long weekend immers geen ambtenaar (zelfs geen gemeentelijke) voor onbetaald o- verwerk aan de gang. Vorige woensdag ging het treffen wel door, met heel wat publiek langs de lijn Na een bijzonder ontstuimig begin, waarbij de thuisclub gewoon ver gat een flinke voorsprong te nemen kón J v d Berg in de 16e minuut het openingsdoelpunt niet missen (1-0). Hij kreeg de bal, na uitstekend voor bereidend werk van een volslanke (met de nadruk op de eerste drie letters) meneer op de linksbuitenplaats. Na 20 minuten verdween plotsklaps het gehele publiek naar het naastgelegen veld waar de dames van Achterveld en Houten voor de UVB-competitie achter een bal aan gingen hollen Wij lieten ons door al dat fraais niet verleiden en hebben daar beslist geen spijt van gehad Op slag van de gemakshalve maar over geslagen rust. bracht middenvoor J. v.d. Berg het 2e Leusdense doelpunt ter wereld, na een pracht van een solo Inmiddels hadden drie man van de thuisclub (twee vermoeiden en één, die gewond was geraakt) zich laten vervangen. Wederom met behulp van de zeer ijverige linksbuiten Gijs van Eg- dom verrichtte daarna de heer J. v.d Berg de hattrick, waarmee hij zich wel in de gemeentelijke belangstelling plaatste. Het getal 13 bracht de Leusdenaren geluk, want hoogstpersoonlijk benutte aanvoerder Koos Terhoeven inde 13e minuut feilloos een strafschop. Bijna had Leusden deze wedstrijd met groot verschil gewonnen, ware het niet, dat de gasten zich niet bij voorbaat hadden neergelegd bij een nederlaag. O nee. want nog voor de (overgeslagen) rust kogelde Bunnik ook tweemaal raak en een derde treffer werd wegens buiten spel resoluut afgekeurd door scheids rechter Gijs de Ridder, die uitstekend heeft gefloten, vooral in de perioden met voorsprong voor Leusden Daar lag het naderend onheil ook niet aan De beste doelman heeft gewoonlijk het keepersgeluk aan zijn zijde, maar het gold ditmaal persé niet voor de man in het Leusdense doel Een kwartier voor het einde verknalde een Bunniker (een blanke inwoner van BUNNIK)de mooie voorjaarsavond voor ambtenaar Houtveen door hem de bal te ontfut selen om die> zo maar in het verlaten doel te laten verdwijnen en de-fluiten- j de Ridder zei ..Ja Nog stond Leus den overeind, maar in de allerlaatste minuut werd de zwaar bevochten voor sprong toch teniet gedaan Met 4-4 bleef ons voetbalteam ongeslagen in de intergemeentelijke voetbalonderne- ming De doelman van Roda-zaterdag 1 stond ook langs de lijn MariusGernt- se voelde zijn positie in het roodzwar te doel door de collega's uit deze wedstrijd beslist niet bedreigd. ACHTERVELD - S. V Achterveld, afdeling jeugd Uitslagen zaterdag 24 april 1976 junioren K-V-VA A2 - Achterveld Al 1-2 Achterveld A2 vrij Hoevelaken BI-Achterveld BI 3-7 Achterveld B2 - CJVV B3 0-2 Achterveld Cl - Barneveld C2 2-3 pupillen Achterveld Dl - Baarn Dl 0-2 VVZA D4 - Achterveld D2 0-0 Achterveld D3 - Roda D8 0-3 CJVV El - Achterveld El 0-6 Hees E2 - Achterveld E2 0-3 Achterveld E3 - Quick E4 5-0 Achterveld E4 - Roda E6 3-0 Programma voor zaterdag 1 mei '76 junioren Achterveld A2 - Quick A6 12 00 KVVA B4 - Achterveld B2 13 45 Achterveld Cl - Quick C3 11 00 Achterveld C2 - Soest C5 13.45 pupillen Achterveld Dl - TOV Dl 13.00 Usselm.vogels - Achterveld D2 13 OU Quick D6 - Achterveld D3 13.00 Achterveld El - APWC El 13.00 VVZ 49 E2 - Achterveld E2 13.00 Achterveld E3 - Aml Bovs E4 12 00 VVZ 49 E5 - Achterveld E4 12.00 LEUSDEN/CENTRUM - In de scha duw van het verjaarspartijtje van en voor Johan Cruyff, dat in Rotterdam met 5-0 gevierd werd, zwoegden in de zaterdagse 2e klasse A nog heel wat clubs niet alleen tegen hun tegenstan ders, maar ook tegen de harde wind en het degradatiespook. Roda '46, Rood Wit en Scherpenzeel waren de grote verliezers van dit weekeinde. Omdat de verenigingen t/m de 8e plaats op de ranglijst praktisch veilig zijn (Eemnes, EFC '58 en Unicum theoretisch nog net niet) zullen de twee degradatiekandida ten gezocht moeten worden in het vol gende vijftal: Veensche Boys en Rood Wit (beide 26 verliespunten) en Scherpenzeel, Barneveld en Roda (met 27 verliespunten). Hoewel er voor a.s. zaterdag slechts twee inhaalwedstrijden op het programma staan, komt de ont knoping van het probleem al weer wat naderbij. Unicum heeft een beste ont snappingskans in de thuiswedstrijd tegen het ongeïnteresseerde Eemnes. In Leusden ontvangt Roda '46 het Put- tense Rood Wit. Uit werd het een kleine nederlaag voor de rood-zwarten. Thuis zien wij de Ruitenbergboys winnen, al was het alleen maar vanwege het feit, dat verlies vrijwel zeker het einde bete kent van Roda's éénjarige verblijf m de 2e klasse. Hier ligt zaterdag een taak voor de supportersvereniging. Om kwart over vier begint de wedstrijd op het Buiningpark. Uitslagen 24 april: Veensche Boys - Hoevelaken 4-0 Sova - Eemnes 4-1 Scherpenzeel - Unicum 0-1 Rood Wit - Barneveld 1-3 Roda '46 - Lelystad 0-4 EFC *58 - Advendo 3-1 De stand: Lelystad 22 15 6 1 36 49-13 Hees 22 11 7 4 29 40-25 Advendo 23 11 6 6 28 37-24 Sova 22 9 4 9 22 33-29 Hoevelaken 22 10 2 10 22 27-30 Eemnes 21 9 3 9 21 35-35 EFC '58 22 8 5 9 21 31-42 Unicum 21 7 6 8 20 21-25 Veensche Boys 23 7 6 10 20 29-36 Scherpenzeel 22 6 5 11 17 17-22 Barneveld 22 6 5 11 17 25-34 Rood Wit 21 6 4 11 16 20-33 Roda '46 21 7 1 13 15 20-37 Ie Klasse A (zondag): Programma 2 mei: WZA - KWA (1-0) Ministerpark - Roda (1-5) Nederhorst - ASV (2-3) KDS - Baarn (0-4) De Zebra's - Domstad (0-2) Fortitudo - Amersf. Boys (1-1) Dit wordt in deze atdeling alweer de laatste ronde, met toch nog een paar belangrijke ontmoetingen KDS-Baarn bijvoorbeeld. Bij winst van de gasten wordt Baarn kampioen en mochten de Utrechters winnen, dan ontsnappen zij ten koste van de Zebra's nog net de degradatie, want aangenomen mag worden, dat de gestreepten van Dom stad winnen VVZA-KWA eindigt vermoedelijk gelijk, hetgeen het einde is van VVZA's kleine kansen Roda wint in Naarden van Ministerpark en Neder horst thuis van Ankeveen, maar van be lang is dat niet meer. Fortitudo moet en zal wel van de Amersfoortse Boys win nen om te profiteren van een Baarnse misstap. LEUSDEN/CENTRUM - ..En dat was dan dat!" Zo zou je de middag van 25 april kunnen besluiten. De reis met de Roda-supportersclub naar Nederland- België in Rotterdam is geweldig ge slaagd De organisatie verliep vlot, het weer werkte mee en het Nederlands Elf tal deed uitstekend aan klantenbinding. De Roda-supporters kregen volop waar voor hun geld. Dik tevreden keerde het gezelschap na afloop huiswaarts Op de heenreis was in de bus nog om de voet baluitslag gepoold Winnaar werd de heer Broekman en die heeft zijn prijs omgezet in een „rondje voor de hele bus". Een geste die zeer op prijs gesteld werd. Dat was het slot van een fijn mid dagje uit. De e.v activiteit van de sup portersclub is de grote kaartavond op 12 mei a.s. in het clubhuis LEUSDEN/CENTRUM - Zaterdag begon het nieuwe wedvluchtenseizoen van de Postduivenhouders Vereniging „Leusden" met een vlucht vanuit Essen (99 km). Het aantal deelnemende dui ven bedroeg 297. Ze werden gelost om 9.00 uur en de eerste duif was thuis om 10.48.51. (snelheid 923,80 mtr./min.) en de laatste om 11.14.14. De eerste uitslag was: H. W. H. no 1 en 2. Spec. 1-3-5 t/m 10-12 t/m 15 -17 - 18 - 20 - 21 - 23 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29. H. v. d. Heuvel 1-13-14-15-54-75. P. Lambrechts 2-19-39-58-66. G. Dieters 3 - 6 - 7 - 21 - 34 - 44 - 51 - 62 - oo - oj - öV - 90 - 96 - 99. H.Lambrechts4-l1-22-3l -41 -60-74. W. Vrijhoef 5 -17 - 23 - 46 - 48 - 72 - 77 - 82 - 91 - 93 - 95. H. v. d. Hoek 8 -10 - 20 - 25 - 29 - 50 - 64 69 - 76. A. v. Zoeren 9 - 18 - 26 - 52 - 70 - 98. G. Hocfakkcr 12 - 47 - 56 - 86 - 88 - 97. A. Schimmel 16 - 55. A. Dusschoten 24 - 33 - 45 - 57 - 79 - 85 - 87. Gebr. Hoefakker 27 - 71 - 78. J. Pouw 28 - 38 - 49. Gebr. Valkengoed 30 - 32 - 35 - 81. G. Lambrechts 36 - 67. J. Overeem 37 - 40 - 53 - 84. H. Beverwijk 42 - 63 - 80. J. Rijnders 43 - 61 - 73 - 94. H. v. d. Haar 68 - 92.

Leusder Krant | 1976 | | pagina 15