Mini-buurtvoetbal wordt spektakel |elystad werd kampioen gen Roda (zat) finst en verlies voor hterveldse dames Tafel Tennis Club Leusden TTCL-jeugd vierde koperen feest Voetbal restanten 2e klasse A .Zaterdag 4" werd Roda's eerste kampioen Eerste beker voor Theo van Laar Succes voor volley-mini's Eerste Stetboys- nederlaag SCHIETVERENIGING UITSLAGEN Imeuw staat dus weer een Leus- Ie sportclub aan de vooravond van lubileum Het dozijn enthousiaste- 1 van het eerste uur koos in 1963 feren N J. Kleefstra (voorzitter). R Melle (penningmeester) en L Ine (secretaris) als eerste bestuur (de twaalf oprichters zijn er drie tot e dag van heden onafgebroken lid (deze Leusdense vereniging geble- wel de heer en mevrouw N Ifstra en de heer F Rave De TTCL In haar activiteiten in het boven- jkje van de bank aan de Biezenkamp Beef daar tot maart 1965 Toen ver ben de tafeltennissers naar de ge- Vitelijke kantine op het Burgemees- DONDERDAG 29 APRIL 1976 De Roda-captain krijgt zijn prijs LEUSDEN/CENTRUM - De Tafel tennisclub Leusden'' werd 12'/. jaar geleden opgericht en zo'n ..koperen bestaan" moet natuurlijk worden ge vierd Omdat de hedendaagse jeugd dat iets anders doet dan de senioren, ver deelde het TTCL-bestuur de pret in twee delen. Op 1 mei komen de oudere leden aan bod en de junioren hadden hun feest op 23 april Om het bestaande goede contact met de medegebruikers van de cantine op het BB-park nog wat uit te bouwen kwam het tafeltennisbe- stuur op de illustere gedachte van een driekamp met de jeugd van de schaak- en de korfbalclub Helaas waren ae Antilopen verhinderd en bijna dreigde de hele organisatie de mist in te gaan. Ja en dan blijkt wat prettige verhou dingen met andere sportclubs in Leus den kunnen doen. Op het laatste moment werd contact gezocht met buurman Roda en de voetbalclub was natuurlijkgaarne bereid om te helpen Het benodigde tien tal werd zonder moeite gevormd. Het feest is geweldig geslaagd en al direkt na het welkomst-woord van TTCL-voorzitter W. H. A van der Laaken zat de juiste stemming erin De jongelui konden zich uitleven in, ballengooien. sjoelen en flipperen. Het ging vooral om de puntjes per ploeg en er werd met veel enthousiasme ge-- speeld en wel zo. dat na afloop van de" eerste drie onderdelen de deelnemende clubs precies evenveel punten hadden verzameld De hierravolgende kwis en de bingo moesten derhalve de be slissing brengen En die kwam er dan ook TTCL. aanvankelijk wat moeilijk' op gang gekomen, ging tenslotte mel de hoogste eer strijken. Captain Ed-j ward Stam kreeg uit handen van voor-, zitter Van der Laaken het grootste herinneringsvaantje. De schakers kre gen een iets kleiner en Roda als derde een weer wat kleiner vaantje. Boven dien was er voor alle deelnemers nog een persoonlijke kleine attentie Om. kwart voor tien toog een ieder voldaan weer naar huis Het was een bijzonder plezierige avond Ballenguoien uit diverse posities. LOCHEM - Zaterdag werden op vier plaatsen in Nederland de voorronden gespeeld om het Nationale mini-vol- leybalkaiTipioenschap. In totaal waren hierbij 185 verenigingen uit het leden bestand van de Nederlandse Volleybal Bond betrokken. Impala, met Erno van j Dam, Mark Rinkes. Arjan van Doren, Maurice Baron en John Jansen, was I ingedeeld in de noordoost-poule en kreeg in Lochem te doen met de top- ploegen uit het Noorden en Oosten van I ons land. Hoewel de Leusdense ploeg op de onlangs gehouden districtskam pioenschappen met uitstekende resul- 1 taten voor de dag is gekomen, werd de reis naar Lochem met gemengde ge voelens ondernomen Toen immers werd nauwelijks tegenstand ondervon den. maar zaterdag kwam de top uit de mini-volleybalwereld aan de start. Impala speelde de eerste wedstrijd tegen Labijellovers uit Zevenaar en be gon uiterst overrompelend Met goed en snel spel werden de Labijellovers fi naal onder de voet gelopen (15-0). De tweede set ging zo mogelijk nog beter en in een mum van tijd werd ook deze met 15-0 gewonnen In de volgende wedstrijd moest het gerenommeerde team van Dynamo-Apeldoorn worden bestreden Dynamo is de grootste vol leybalvereniging van Nederland met een enorme jeugdafdeling Het was dan ook niet vreemd, dat Impala's doel- puntenmaclnne wat moeilijk op gang kwam, maar naarmate het geloof in eigen kunnen sterker werd dan de angst voor de tegenstander, kwamen de Leusdenaren in hun gewone doen en dat betekende dan ook, dat Impala ten slotte met ruime voorsprong de ont moeting won De kans om naar de eindronden door té stoten kwam nader bij Er restte nog een wedstrijd en wel tegen het sterke SVS uit Deventer, dat ook reeds twee ontmoetingen tot een goed einde had weten te brengen Om een lang verhaal kort te maken: Impala won met 15-1 en 15-2 en be reikte daarmee de finale-ronden, die op 22 mei a s te Arnhem worden ge speeld Een geweldig succes voor de jonge Leusdense ploeg' LEUSDEN-CENTRUM - Na de in haalwedstrijden Unicum-Eemnes en Roda '46-Rood Wit van a s zaterdag resteren in de 2e klasse A nog twee volle ronden en wel op 8 mei Hoevelaken - Sova Eemnes - Scherpenzeel Unicum - Rood Wit Barneveld - Roda '46 Lelystad - EFC '58 en de slotronde gaat tussen: Advendo - Lelystad EFC '58 - Barneveld Roda '46 - Unicum Rood Wit - Eemnes Scherpenzeel - Hoevelaken Sova - Hees Met het oog op de ranglijst (zie voet- balvoorspel) kan met recht gesproken worden van een wel bijzonder spannend competitieverloop in dit seizoen Met - na a s zaterdag - nog twee ronden voor de boeg komen nog vele clubs in aanmerking voor degradatie naar de 3de klasse Rekening dient nog te worden gehouden met de gestaakte wed strijden Hees-Barneveld (1-1 met nog 8 minuten te spelen) en EFC-Sova (2 min voor tijd gestaakt bij 1-0). In de ranglijst zijn beide uitslagen voorlopig verwerkt Aangenomen mag worden, dat in deze resultaten geen wijziging meer zal komen De twee wedstrijden worden nog uitgespeeld, wanneer dat van belang zou zijn iv m. degradatie-mogelijkheden voor de be trokken en andere clubs. LEUSDEN/CENTRUM - Met een voor dit doel speciaal aangetrokken auto bus" plus de nodige volgwagens trok Roda 4 zaterdag naar Scherpenzeel. waar het 4e elftal van ..Scherpenzeel het volgende slachtoffer van de rood zwarte veteranen zou worden Roda heeft van dit uitstapje een leuke goal- tjeskermis gemaakt Met de koude noordooster in de rug namen de gasten voor de rust resoluut al flink afstand van de Scherpenzeelse formatie. Het was 4-0 voor Roda bij de thee. Overigens de laatste thee van die dag, zoals later zou blijken Tegendestorm j in ging Roda na de hervatting rustig j verder met doelschieten DeLeusdena- I ren bedaarden pas bij 9-0. ook al om dat ze met die monsterzege kampioen waren geworden met het volgende rap port 18 gespeeld, 14 gewonnen, 3 gelijk, 1 verloren. 31 punten en 75-22 als doelsaldo Wim v d Berg schoot driemaal raak i en Wim van Dijk scoorde twee keer I Joop Mater kwam uit het Leusdense j doel om zijn collega aan de overkant j met een goed benutte penalty voor I joker te zetten en Cor Alar werd de vader van het 7e Roda-doelpunt De Scherpenzeelkeeper kreeg de smaak te pakken en nam ook deel aan het schuttersfeest door hoogstpersoonlijk voor de 8e treffer in zijn eigen doel te zorgen Tenslotte kwam goaltje num mer 9 (de volgorde was willekeurig) van Ko de Kruif Ongeveer in de 35e minuut scoorde de 35-jange Leusde- naar met rugnummer 35 zijn 35e tref fer van dit jaar en daarmee was het karweitje geklaard Terug op het BB- park werd direkt een knap feestje ge- Staand van 1 n i K de Kruif. I Ho- gendam, D. Opstelten. W v Dijk. J Vaarkamp en J. Mater. Zittend T Huybregts, D v Garderen. P Gerber. W. Oskam, C. v. Igen en W v.d. Berg (C. Alar was bij het maken van deze foto afwezig). Foto: R A. Tolhuizen dag voor Heineken een zekere meneer Fred bouwd. waarbij thee tot verboden drank werd verklaard. De heren bepaalden zich bieen andere frisdrank die nog wel de kleur had van thee. maar toch anders smaakte Het werd een beste TOURNOOI COBU-BOYS ..Zaterdag 4". Roda's veteranen- team (ook wel de bierploeg genoemd) doet a s. zaterdag mee aan het vete- ranentournooi, dat Cobu Boys ten gun ste van haar 30-jarig bestaan organi seert Aanvang 9 30 uur. Veteranen van de Veensche Boys. de Posthoorn en Hoevelaken vormen poule A en Posta. de Cobu Boys en Roda poule B Het tournooi vindt plaats op het Is- seltse Veld te Amersfoort. LEUSDEN/CENTRUM - Wat niet uit kon blijven is vorige week woensdag gebeurd: F. C. Stetboys leed de eerste nederlaag van dit seizoen. Evenals ver leden jaar tegen dezelfde ploeg werd het ook nu weer een harde wedstrijd met soms unfair spel van de ploeg van het St Elisabeth Ziekenhuis te Amersfoort De eerste helft verliep nog vrij rustig en Jos Mol maakte voor de Leusenaren zelfs nog een doelpunt Het onverwacht toch nog leuke spel tegen E Z duurde echter niet voort Na de rust kwam E Z met wat vervangende spelers in het veld en dat resulteerde al snel in een heleboel gooi- en smijtwerk. De bedoeling van de ziekenhuiscompetitie is om fijn en echt voor je plezier voetbal te spelen, maar daarvan kwam in de tweede helft weinig terecht E Z scoorde van grote afstand met een mooie gelijkmaker en spe-elde daarna nog feller en zelfs zeer onsportief E Z 's tweede doelpunt werd met de hand in de Stetboysgoal geslagen. De scheidsrechter, die dat kennelijk niet heeft kunnen constateren, kende de treffer toe, maar de dader had zelf meer sportiviteit moeten tonen. Uitein delijk was het toch een collegiale vrije tijdsbesteding Niet de nederlaag, maar de manier waarop die tot stand kwam. is bij de Stethoys onplezierig aangeko men Teleurgesteld verlieten de Leus denaren na afloop het veld, maar er komen nog meer wedstrijden, waaron der ook nog de return tegen E Z ACHTERVELD - Uitslag onder linge schietwedstrijd Ons Genoegen: 1. W. Voskuilen 49 pt 2 B Voskuilen 48 pt 3 J E van Hamersveld 48 Pt 4 W J. Lagerweij 47 Pt 5 H. J van Nimwegen 47 pt 6 F Koenen 44 Pt 7 J. van Rossuin 44 pl 8 G Tolboom 44 pt 9. A Daatselaar 42 Pt 10 W Wittebrood 42 Pt- 11 W J. v. d. Kletersteeg 41 pt. 12 A Vlug 41 pt, 13. H Hols 40 Pt 14 T Vos 40 Pt 15 G Valkengoed 40 Pt 16 Th v d Koedijk 38 Pt 17. J J van Hamersveld 38 Pt 18 J. Kommer 38 pt ACHTERVELD - Het mini buurt- voetbaltournooi op het Kerstens Sport park te Achterveld op Koninginnedag is door de grote inschrijving reeds vooraf succesvol te noemen Tien teams (voorlopig) hebben zich bij de organisatie gemeld Ze komen uit alle hoeken van het dorp inclusief de nieuwbouw De volgende team hebben zich opge geven FC Kallenbroek. FC Doedelzakken (H. v Viandensti FC Kerkdiek, FC Oldenbarneveld, FC. Schouten en Co. FC. Rest van Achterveld, FC Arkel Eikels, FC Mooist, FC Stormlopers, FC. The Verjaegde Ruij- ter De deelnemers van ieder team zul len bij de boekhandel Vos te kijk hangen zodat iedereen vast kan kijken wie de tegenstander wordt. Er wordt zo hier en daar niet op een jaartje gekeken (Gradje houdt dit nog even geheim). Ook wordt er behoorlijk wat gewicht het veld opgejaagd Er wordt waarschijnlijk gespeeld in twee pools van ieder vijl teams De winnaars van ieder team strijden om de eerste en tweede prijs, de nrs, 2 van iedere pool om de derde en vierde prijs enz.enz. De wedstrijden zullen twee maal tien minuten gaan duren Het evene ment begint om 14.00 precies en zal om 17.00 uur afgelopen zijn Het be looft wel een gezellig middagje te worden ACHTERVELD - Zondag 18april was voor de Achterveldse motorcrossen Theo van Laar een heuglijke dag. Tij-?! dens een cross in Mill wist hij dei vierde plaats te behalen en zo zijn- eerste beker mee te brengen naar Achterveld Na vorig jaar aan di verse cross-evenementen te hebbed; deelgenomen om daar ervaring op te doen heeft hij zich dit jaar ingezet* om prijzen te behalen Theo van Laar doet mee aan de wedstrijden in de 125 cc-klasse met, een Yamaha Bij de wedstrijden te,, Mill behaalde hij inde eerste maneh^ de zesde plaats en inde tweede man-' che de vierde plaats. Door deze twee5 plaatsen te behalen won hij daarmede! de vierde prijs Men kreeg het op dit- zware parcours te Mill niet voorniets.- Na dit succes gaat Theo zeker doom en zal hij jjroberen in volgende wed strijden nog een betere plaats te be halen. Aan zijn fervente supporter' Herman Vos. die het vervoer van do' crosser en zijn voertuig verzorgt, zali het zeker niet liggen. naar de 5e klasse De jeugd tenslotte deed het weer bijzonder goed en TTCL-a werd kampioen van de jeugd- klasse 2A. Voor leden, die zich niet wil len of kunnen binden aan allerlei competitie-verplichtingen bestaat een ruime gelegenheid tot het spelen van tafeltennis in recreatief verband NA 12'/2 JAAR Bij het bereiken van het koperen jubi leum. dat a s zaterdag in de TTCL- kantine herdacht wordt, blijkt het de vereniging uitstekend te gaan. De ver eniging heeft thans circa 50 leden, waarvan de jongste 10 en de oudste 60 levensjaren telt Niet voor niets zegt de slagzin van de NTTB. dat tafeltennis een sport is voor iedereen In verband met de beschikbare speel- en oefen ruimte heeft de Leusdense tafeltennis club momenteel slechts plaatsingsmo gelijkheden voor nieuwe jeugdleden. Ook een enkele (competitie spelende) senior is nog welkom. Het bestuur van de jubilerende ver eniging bestaat op dit moment uit de heren W v d Laaken (voorzitter). W. Verhoeven (secretaris) en S. J. Etten (penningmeester) De heer P de Bree voert het wedstrijdsecretariaat en P. van Schaick de public relations Oud voorzitter N. J Kleefstra is (het enige) ere-lid van de TTCL. Ter versteviging van de onderlinge band tussen de leden wordt het onregelmatig verschijnende, maar gezellig clubblad ..Open Hand" uitgegeven De verenigingsavonden zijn maandagavond vanaf 18.30 uur voor de jeugd en vanaf 20.00 uur voor de senioren Ook donderdagavond wordt (vanaf 19 30 uur) gespeeld In principe is deze avond gereserveerd voor wedstrijd- of competitie- tafeltennis. maar wanneer dat soort ac tiviteiten niet plaatsvinden, wordt ook ..gewoon" getafeltennist Aan het begin van elk jaar worden de onderlinge club kampioenschappen gehouden. Piet de Bree heeft zich de laatste drie jaar van de titel verzekerd, maar de aanstor mende jeugd begint zich thans ook te doen gelden Voorts organiseert de TTCL, gewoonlijk in oktober tegen de verjaardag, de jaarlijkse feestavond. Dit jaar is dat gezelligheidsfeest i.v.m het 12'/>-jarige bestaan een paar maanden vervroegd. fcuSDEN/CENTRUM - Op 31 ok- r 1963 is het allemaal begonnen. twaalftal Leusdenaren richtte de Tafeltennisclub Leusden (de op- Op 31 april a.s. zal dit feit ies twaaleneenhalf jaar geleden doch op de kalender is voor die m geen plaats ingeruimd, zodat loperen jubileum op zaterdag 1 wordt gevierd. Om deze reden en wij vandaag de schijnwer- op de TTCL. ter Buiningpark Daar zit men thans nog en na het herstel van de onlangs ont stane brandschade zelfs zeer riant In 1963 begon de TTCL. net als elke nieuwe vereniging in de toen laagste afdeling (de 4e klasse) van de op 23 juni 1935 opgerichte en thans ong 30 000 leden tellende Nederlandse Tafel Ten nis Bond Men deed het voorbeeldig en vanaf kort na het ontstaan in keurige clubkleding een donkerblauw shirt met in wit het clubembleem en grijze broek of rok. De jubilerende vereniging heeft heel wat up's en natuurlijk ook een paar down's meegemaakt De zojuist beëin digde competities verliepen niet hele maal. zoals de Leusdenaren zich die graag gewenst hadden TTCL's eerste team kon zich in de 2e klasse C niet handhaven en moet in de volgende competitie genoegen nemen met een lagere indeling TTCL 2 daarentegen deed het uitstekend in de 4e klasse A De Leusdense reserves zijn gelijk met Rega 8 door de finish gegaan en heb ben de voor promotie naar de 3e klasse nodig geworden beslissingswedstrijd gemakkelijk gewonnen. TTCL 3 heeft haar plaatsje in de 4e klasse C behou den. maar het vierde team degradeerde Na de thee bleef Roda nog ruim 10 minuten in de aanval, maar het werd steeds meer duidelijk, dat dit een al- lopende zaak was. Een onverhoedse counter van Lelystad was voor de Leusdenaren het begin van het einde De zeer snelle poldermidvoor scoorde in de 11e minuut zijn eerste treiter Vijl minuten later kon Marius Gerrit se nog koelbloedig een doelpunt voor komen, maar daarmee was zijn voor raad heldendaden kennelijk verbruikt Een zwakke ingreep irj de 22e minuut bracht de stand op 0-2. Wel voorkwam Gerritse direkt hierna nog een 3e tref fer, doch dat bleek alleen maar uitstel van executie Nadat Jaap de Haan nog koppend over zijn eigen doel een red ding had verricht, was het verweer van Roda definitief gebroken. Henk van Laar werd nog uitgewisseld tegen Bre- werton, doch dat had al veel eerder rnoet gebeuren. Nu was het te laat TIKKIE TERUG. Na een lange spelonderbreking voor het opsporen en voorgeleiden van de tweede overgeschoten bal. voltrok zich voor Roda een klein drama Een ..tik- kje terug werd uat onnauwkeurig en j te zacht uitgevoerd De snelle Lely- 1 stad-midvoor was eerder bij de bal dan onze wat verraste doelman en dat betekende 0-3 Dat Gerritse 4 minuten j voor tijd nogmaals listig verschalkt werd was eigenlijk alleen nog maar van belang voor de statistiek. De wedstrijd I eindigde met 0-4 en Lelystad werd kampioen. Reeds op het Buiningspark I werd de ploeg (ook door Roda) in de bloemetjes gezet Het was een ver diende overwinning voor de gasten in een zeer sportief gespeelde wedstrijd. De Roda-nederlaag was ook geen ver rassing maar wij hopen voor de sym pathieke trainer Ruitenberg en zijn ploeg, dat het 2e klasserschap toch nog veilig gesteld kan worden in de nog resterende ontmoetingen tegen Rood 1 Wit, Barneveld en Unicum. Het zal niet direkt meevallen, maar het kan' pTERVELD - Door de Achter- e dames werden twee wedstrijden (eld Een competitiewedstrijd en nendschappelijke Woensdagavond pril een thuiswedstrijd tegen de 1 uit Houten Dit was de compe- dstnjd. Daar de uitwedstrijd in 1 met 5-1 werd verloren was wel gebrand op een revanche in [j thuiswedstrijd. Deze wedstrijd _]door Achterveld dan ook gewon- met 2-0 Ijjde Achterveldse ploeg was M Bop het middenveld geplaatst en betekende een versterking Zij T de opdracht om de gevaarlijkste pters van Houten uit te schake- Dat lukte uitstekend. Achterveld |*1 meteen in de aanval en hier- J^erden enkele zeer mooie kan- ffschapen Doch deHoutensekeep- wist erger te voorkomen. Na on- T 15 minuten spelen kon L Kerk hof scoren en bracht de stand op 1-0. Niet lang daarna kwam Achterveld even in moeilijkheden Gelukkig ging de bal voorlangs zodat men weer ge rust kon ademhalen In de tweede helft het begon al te schemeren, weer het zelfde spelbeeld. Een goed vechtend Achterveld en een fel spelend Houten dat probeerde de gelijkmaker te sco ren. Dit lukte echter niet doordat Achterveld alles goed gesloten hield Het was L. Kerkhof die met een on houdbaar schot de stand op 2-0 bracht Achterveld speelde hierna rustig ver der tot het einde. Het was al bijna donker toen de scheidsrechter voor het einde floot en een gelukkig Achtervelds elftal de kleedkamers opzocht. Zondag 25 mei liep het echter met de Achterveldse dames niet zo goed af Toen werd een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld tegen S-V.M.M. uit Maarn Hier hadden de Achterveld- - Mooi voetbal Roda-Lelystad niet veel ver- Dat kon ook niet anders met die en harde noordoostenwind, dwars lengte van het veld. Roda trapte het wit en met het stormpje mee in de hele eerste helft bijna in de aanval In de 12e kreeg Fred de Smalen een van een kans, maar zijn harde Ikwam via de lat weer terug in het |De eerste uitval van de jongelui Ie polder had bijna succes. Dat ge- Be in de 32e minuut, doch Marius jfitse wierp zich onvervaard in de I van het schot. Hij voorkwam daar- leen door vele Lelystedelingen Is geteld doelpunt. Kort hierop kop- jSmalen nog eens keihard op doel, ïr Lelystad's keeper stond goed "tsteld. Jammer voor Roda kon het [oordeel niet worden benut met het 1 van een veilige voorsprong, want [in deze fase van de strijd lagen hsen De gasten verdedigden uit- |d en waren toch wel de betere se dames niet zo'n goede dag want ze verloren deze wedstrijd met 6-2. Tot aan de rust ging het vrij goed en men ging de rust in met een 1-1 stand. Het was N Voorburg van de Achter- j veldse ploeg die het eerste doelpunt scoorde en de stand op 0-1 bracht. Doch S V M M maakte al spoedig gelijk. Na de rust ging het echter niet meer met Achterveld. S.V.M.M. liep j uit naar een 4-1 stand. Toch kwam Achterveld nog even terug en wist de stand naar 4-2 te brengen In de laat- j ste vijf minuten wist Maarn echter de j stand nog op te voeren naar 6-2. Het was voor S.V.M M. zeker een goede oefenwedstrijd want zij hebben nog 1 steeds de kans om naar de eerste klas te promoveren Op Koninginnedag spelen de Ach terveldse dames tegen de dames van Veense Boys in Nijkerkerveen Aan- vang 10.30 uur. Zondag 2 mei: Hooglanderveen - Achterveld 10.30 u. DSO 4 - Achterveld 5 11.30 u

Leusder Krant | 1976 | | pagina 17