race met de duivel gaat voort in Grand Diana Ross speelt voor mode-ontwerpster fee Bergman-films Studio G. IBFRÉKW1 Bezwaren.. 5loze zondag ANTOON COOLEN OP ZN VLAAMS SUSDER KRANT - FILM DONDERDAG 29 APRIL 1976 17 ERSFOORT - ..Race with the devil" van regisseur Jack Starrett gaat in irand Theatre de tweede week in. Met Peter Fonda. Warren Oates. Loretta Lara Parker in de hoofdrollen. In Studio G kan men deze week terecht >e oudere films van de Zweedse regisseur ingmar Bergman: ,,Als in nkere spiegel" en „De Maagdenbron". Dit in de Ingmar Bergman- is, die al enige tijd in dit Arthouse-theatertje loopt, zo nu en dan onder in door andere Arthouse en aanverwante produkties. In Cinema 1 kun- le liefhebbers van Diana Ross (u weet wel de lead-zangeres van The mes die op de solo-toer ging) haar tweede film bewonderen. Het is de .Mahogany" (Mahoniehout) gerigisseerd door Berry Gordy, de |dent-direkteur van de platengigant Tamla Motown. In het City Theater k broeders beuk" en bij het lezen van de titel weet u wellicht wat u in City hten staat. Louis de Funès, ik schreef dit reeds, blijft eveneens onver- baar en zijn al wat oudere film „Samen uit, samen thuis", gaat in ia 2 de vierde week in. Blijft tenslotte over Euro Cinema, waar Liza I, Gene Hackman en Burt Reynolds nu toch eindelijk aan de laatste zijn gekomen met hun sprankelende avonturenkomedie „Smokkel- Lucky Lady", geregisseerd door Stanley Donen. Al metal een kontrast- daardoor gevarieerd Amersfoorts filmmenu. &HOGANY" £na Ross, voormalig lead- jeres van de Amerikaanse R&B- ,,The Supremes", éen van de Jiaamste paradepaardjes van de gigant Tamla Motown uit Detroit t een Oscar bekroond door haar I in de film ,,The lady sings the fc" (de geschiedenis van Billie Holi- l kan men nu bewonderen in haar speelfilm .Mahogany (Maho- •ut)" van regisseur Berry Gor- bordy is president-direkteur van i Motown en heeft in die hoeda- feid alle touwtjes van de film in han- faehad. En daarmee voldoende fi- liële mogelijkheden, om het geheel jaankleding te laten schitteren als luweel Het verhaal van Mahogany |t verhaal van het meisje Chambers i Ross), dat uit de sloppen van DOOR BERT VOS Chicago via een mode-atelier tenslotte een gevierd mode-ontwerpster wordt. Er wordt verder nog in meegespeeld door Anthony Perkins als de (blanke) modefotograaf, die Tracy Chambers groot maakt als fotomodel van het jaar. ..Mahogany" is in feite een com mercieel verhaal zonder enige diep gang. Zoiets kun je eigenlijk best overlaten aan Tamla Motown en zijn baas, die het er alleen maar om te doen is om Diana Ross - vooral na haar eerste filmsucces - naar nog grotere hoogten te stuwen, waar- JSpencer in de film „Beuk, broeders, beuk", in het weekprogramma van lity Theater. 6 PPR. u weel wel de partij der calen. wil opnieuw invoering leen autoloze zondag, zo lees ik fjn krant. Das mooi, zullen mi- feskundigen enthousiast ver sa das heel erg mooi. Toch is fatuurlijk niet allemaal zo een- P'9 als die PPR-leden denken fat is. Je kunt gemakkelijk iets |n. maar je moet de konse- Tf/es ook nemen. En dat zi/n er pwat, dat heeft de praktijk ons geleerd in de tijd, dat de Arabi- F oliesjeiks de pest aan ons Ven en de kraan hadden dicht- pa/d Kijk, voor de paarden- lebbers is er niets aan de hand. Vtouden hun eigen vervoer, zij Pan met een kracht van 1 PK. jetsers zullen het helemaal niet Jv'nden. dat zij niet langer de dodeli/ke kracht van het au- nster hoeven te vrezen. En de Velaars zi/n allang blij, dat ze tens rustig een zebrapad kun- I oversteken zonder te worden schrikt door knarsende en ende remmen van auto's be id door haastige automobilis- Vie zich nauwelijks de tijd gun- om op die onbeduidende fi- fjes te letten die de euvele V hebben hen te storen in hun belangrijker bezigheden. De "baar Vervoersbedrijven zul- *>k in hun nopjes zijn, evenals mi-chauffeurs, die hun omzet toien-bedrag aanzienlijk zullen stijgen. 9 ezien nog van de horeca- 'Pen en andere op toerisme ingestelde zaken, blijft er toch een aanzienlijke categorie Nederlan ders over, die een autoloze zondag niet op pri/s zullen stellen. En dat zijn de fanatieke autorijders, die kost wat het kost in hun vrije tijd de kilometers vreten alsof ze voor elke 1000 meter een gulden krijgen uit gekeerd. En dat moet je niet onder schatten. Want ook al is het fijn om je auto gewoon een dag/e op stal te laten, er zi/n mensen, die daar erg humeurig door worden. En wat krijg /e dan? Juist, huwelijksmoei lijkheden. Sikkeneurige vaders, die met een gramstorig gezicht in hun leunstoel zitten, niet bereid om de fiets te pakken. Sportliefhebbers, die toch niet zo sportief zijn, dat ze naar het veld gaan wandelen, in plaats van per auto te gaan. Drei nende kinderen, die gewend zijn om zondags langs 's Heren wegen te rijden in lange zomerfiles en daar nu van verstoken blijven. En moe ders, die hun zondag verpest we ten door het feit, dat ze ook nog eens met vader opgescheept zit ten, terwijl die anders al vroeg z'n biezen pakte om zijn favoriete club te zien winnen of verliezen. Dra ma's in het klein. En op maandag morgen een slechte start van het arbeidsproces, dat is zeker. Het gaat toch al niet zo best met onze economie. Daarom zou ik me wel twee keer bedenken om als rege ring een autoloze zondag, eens per maand, in te gaan stellen. Eigenlijk hoeven de automobilis ten niet bang te zijn. Want de PPR is de regering niet en iedereen weet toch, dat langzaam maar ze ker de tijd van het stemmen tellen weer nadert? En dat is een tijd, waarin alle principes, voordien ge huldigd, geruisloos over boord worden gezet voor de heilige stemmenwinst. En reken maar, dat ministers wél kunnen rekenen als het dèarom gaat V. door de platenprodukties van Diana In Ieder geval voldoende afnemers zullen houden. De cliché-matige aanpak van het filmverhaal en haar evidente uitwerking door Gordy heeft niet zoveel te bieden. Maar ik geloof graag, dat er voldoende men sen zullen zijn, die daar anders over denken en met plezier de belevenis sen van Diana Ross zullen aan schouwen. Al was het alleen maar omdat ze diens song „Mahogany" zo prachtig vinden. En de door haar zelf ontworpen kleren. Mijn zegen heb ben ze. Cinema 1, 14 jaar. RACE WITH THE DEVIL Eén van de hoogtepunten in de film „Race with the devil'*, die de tweede week ingaat in het Grand Theatre, is de achtervolging van de enorme kam peerwagen door vier andere auto's. Het is effectief stuntwerk dat boeiend is ver filmd. Regisseur van dit nachtmerrie achtige filmverhaal is Jack Starrett. die waarschijnlijk voortborduurde op eer dere door anderen gemaakte films, die eveneens een broeierige en diep- geheimzinnige sekte tot onderwerp hadden. In Amerika zijn ze nu eenmaal verzot op dat soort films en dat niet al leen Ook buiten het filmdoek weten de meeste Amerikanen blijkbaar niet wat ze met hun vrije tijd moeten doen en sluiten zich daarom maar aan bij één van die honderden sektes, die al dan niet de duivel aanbidden, aan zwarte magie doen, offers brengen etc. etc. En als er niet een bij is, die hen aanstaat, richten ze er zelf wel een op En de rest van de Amerikanen gaan dan naar de bioscoop om allemaal te gaan bekijken hoe lekker gevaarlijk en griezelig- spannend het er allemaal toegaat in dat enge wereldje van geesten bezweerders. imitatie-medicijnmannen en tovenaars Tegen die achtergrond moet men de film „Race with the devil" eigenlijk ook zien. Het verhaal is wat mager en onwaarschijnlijk en ook Peter Fonda en Warren Oates weten zicht baar geen raad met de zwakke dialo gen, maar voor de rest is het uitstekend camerawerk en daar drijft zo'n film gro tendeels op met de aanvullende angs- tgeluiden van bange vrouwen en de gie rende banden van achtervolgende au to's. De lange reeks toevalligheden die zich achter elkaar voordoen, weige rende telefoons en dat soort zaken, zul len de kijkers op de koop toe moeten nemen, ook al wordt het er allemaal niet geloofwaardiger door. Maar voor de rest is het best amusant kijkwerk Tweede week - Grand Theatre -18 jaar. INGMAR BERGMAN IN STUDIO G Deze week kunnen de liefhebbers van de Zweedse „meester" in Studio G nog eens kijken naar twee wat oudere films van Ingmar Bergman: „Als in een donkere spiegel" en „De Maagden bron". De films zijn zodanig gepro grammeerd dat met vrijwel zonder on derbreking naar beide kan kijken (Een enkele uitzondering daargelaten) Ingmar Bergman is de laatste dagen behoorlijk in het nieuws vanwege zijn konflikten met de Zweedse belasting dienst en zijn vertrek daardoor uit Zwe den. Terecht is Bergman vertrokken uit het land. dat hem waarschijnlijk in zijn artistieke prestaties zou kunnen aan tasten door de druk die het op hem leg de. Bergman is nu in de VS, waar hij met producent Dino de Laurentiis praat over de produktie van een drietal films, die door hem zullen worden geregisseerd. Maar zover is het nog niet. Voorlopig zullen we het nog even moeten doen met de wat oudere produkties zoals „Als een donkere spiegel" en „De Maagdenbron". „Als een donkere spiegel" is een drama. Ingmar Bergman noemt deze film een „Kamerspel" en hij beschouwt hem als een voortzetting van de reeks films als „Wilde Aardbeien" en „De Maagdenbron", waarmee Bergman het publiek een boodschap wil brengen Zijn onderhavige drama is strikt ver vaardigd als een stuk kamermuziek - bijvoorbeeld een strijkkwartet. Een strijkkwartet bestaat uit slechts vier in strumenten en zo zijn er in deze film slechts vier acteurs. Het verhaal be schrijft een etmaal uit het leven van een gezin op een eenzaam eiland in de Oostzee, waar zij hun zomervakantie doorbrengen Het zijn vier personen: de vader (Gunnar Björnstrand, een vete raan uit het Bergman-team), de dochter (Harriet Andersson). haar man (Max von Sydow) en de zoon (Lars Passgard, een jonge acteur van het stedelijk thea ter van Malmó, waaraan Bergman en kele jaren verbonden is geweest) De dochter is de centrale figuur van het gehele gebeuren. Zij verkeert in een latent stadium van schizophrenie. Haar vader, haar man en haar broer worden betrokken bij haar lot en leven met haar mee. ieder op zijn eigen manier Hier kan de vergelijking met kamermuziek zeer wel doortrokken worden, want hier vindt een samenspel plaats als van vier afzonderlijke muziekinstrumenten wier klank tot een geheel samenvloeien De vader, die schrijver is, ontdekt tot zijn ontsteltenis, dat hij zich uit hoofde van zijn beroep voor de ziekte van zijn doch ter interesseert. Hij wil er een studie van maken en zijn ervaringen later in een boek vastleggen, de man van de doch ter. die arts is doet alles om zijn vrouw voor een verdere inzinking te behoe den, maar moet tenslotte opgeven Voor de broer, een jongen van 17 jaar, vertegenwoordigt zijn zuster de andere sexe met al zijn mysteries, die soms afkeer inboezemen en dan weer Scène uit „Little Big Man" van Arthur Penn met Dustin Hoffman in de hoofd rol. Volgende week donderdag in het City Theater. een sterke aantrekkingskracht uitoefe nen. Als zich bij zijn zuster tenslotten een volledige instorting voordoet, is hij de eerste die voor haar zorgt en dit maakt, dat een beeld, dat hij zich ge vormd heeft van de realiteit, volledig verstoord wordt. De hoofdrol echter be rust bij de dochter (Harriet Andersson). Haar vertolking van het schizophrene meisje is misschien de bestel die ooit op het witte doek is gebracht. Haar plotse linge en snelle schommelingen tussen de grenzen normaliteit en abnormaliteit, haar definitieve ineenstorting, haar deemoedige houding tegenover de duistere krachten, die haar dwingen zich zelfs als vrouw te vernederen, zijn stuk voor stuk facetten van buitenge woon doorvoeld spel. Deze film van Bergman eindigt tens lotte toch bemoedigend Hoewel de zoon zich zal moeten aanpassen aan een nieuwe realiteit, is toch zeker, dat hij deze moeilijke taak zal aankunnen, want door het gebeurde is er tussen hem en zijn vader een nieuw en warm contact ontstaan, dat de jongen tot die tijd slechts node gemist heeft. DE MAAGDENBRON Het verhaal van „De Maagdenbron" speelt zich af in de veertiende eeuw en is ontleend aan een oude volksballade „De dochter van Tore in Vange" In deze ballade wordt verteld hoe een rijke boer en zijn vrouw hun mooie jonge dochter, vergezeld van een slonzig dienstmeisje, dat het met de eerbaar heid niet zo nauw neemt, naar de naastbijzijnde kerk sturen om er kaar sen te offeren ter ere van de H. Maagd Onderweg wordt ze in een eenzaam bos aangerand en vermoord door twee feitenhoeders, terwijl het dienstmeisje en een jonger broertje van de daders, een kind nog, toezien. Na hun gruwe lijke daad maken de moordenaars zich meester van de fraaie kleren van het slachtoffer en zoeken, niet wetend, wie zij was. onderdak in de boerderij van haar ouders Zij bieden de moeder de gestolen kle ren te koop aan en daarin herkent deze die van haar dochter Tegen de morgen bevestigd het teruggekeerde dienst meisje de ergste vermoedens der ou ders. In blinde woede ontstoken neemt de vader zijn zwaard, doodt beide man nen en vermoordt in zijn haat ook de kleine jongen, die vruchteloos be scherming zoekt bij de vrouw welke we zenloos toekijkt. In de morgen trekken hij en zijn vrouw er op uit om het lijk van hun dochter te zoeken Bij het levenloze lichaam van het meisje komt de vader, een diep godsdienstig man, tot bezinning. Hij be seft. dat zijn blinde wraak zinloos is ge weest. Vol berouw vraagt hij God vergif fenis en belooft ter plaatse een kerk te bouwen. God aanvaardt en bezegelt zijn onderwerping met een wonder: op de plaats waar het ontzielde lichaam van het meisje lag ontspringt een le vende, zuivere bron de Maagden bron. De films van Ingmar Bergman beho ren niet tot de vrolijkste. Het is niet zo zeer een sombere kijk van de regisseur, als wel het aanhoudend zoeken naar de diepere achtergronden, de beweegre denen van de mens in het totaal van de kosmos, die zijn films soms moeilijk toegankelijk maken voor het doorsnee publiek, dat eerder behoefte heeft aan pure amusement van de entertainment-films. Toch zijn de Bergman-films beslist de moeite van het zien waard, ook al door de schitte rende fotografie van Sven Nykvist, de vaste cameraman van Bergman, die de soms zwaarmoedige kijk van de mees ter trefzeker in beeld weet te brengen Studio G - eerste week - 18 jaar BEUK BROEDERS BEUK Ondanks alle imitaties die de laatste tijd het witte doek bevuilden, is er maar één Bud Spencer Liefhebbers van deze Italiaanse filmgeweldenaar weten dat best en kijken dan wellicht ietwat meesmuilend naar al die naapers, die met hetzelfde figuur maar zonder de elan van Spencer het witte doek vullen Bud Spencer kan men deze week in het City Theater opnieuw bewonderen in de film „Beuk, broeders, beuk" en dat be tekent - zeker gezien de titel - weer, dat er harde klappen zullen worden uitge deeld Ik kan u helaas niet vertellen, waar het filmverhaal over gaat, maar ach, als u deze film nog niet hebt ge zien, wat let u dan nog? (City Theater. 14 jaar) GEPROLONGEERD In Cinema 2 kan men deze week op nieuw lachen om de dwaze avonturen van Louis de Funes, Terry Thomas en wijlen Bourvil in de Franse komedie .Samen uit, samen thuis" De film, die zich in Parijs tijdens de tweede werel doorlog afspeelt, gaat de vierde week in. En dat is niet gek voor een reprise van een film met deze ouderdom Voor de liefhebbers, die maar niet uitgeke ken raken. Cinema 2. vierde week, alle leeftijden. „Het smokkelschip .Lucky Lady van regisseur Stanley Donen met Liza Mmelli, Gene Hackman en Burt Rey nolds gaat in Euro Cinema de - volgens de direktie van Jogchems Theaters - laatste week in. Althans wat Amersfoort betreft, want het zit er dik in. dat deze sprankelende avonturenkomedie el ders in het land eveneens succesvol zal zijn (Euro Cinema alle leeftijden.) DONDERDAGCYCLUS CITY In de donderdagcyclus van het City Theater kan men volgende week donderdag kijken naar een film van re gisseur Arthur Penn: ..Little Big Man", met Dustin Hoffman in de hoofdrol als Jack Crabb. bijgestaan door Faye Du- nawau als mrs Pendrake Arthur Penn heeft in deze film vanuit een ander ge zichtspunt de geschiedenis te bekijken en wel van een bepaald facet eruit: de slag rond Little Big Horn tussen gene raal Custers en de Siux-indianen. waarbij het leger van Custers volledig in de pan werd gehakt Dustin Hoffman vertelt als 121-jarige, enige blanke overlevende van de slag, hoe alles wer kelijk plaats vond en hoe hij, die als kind tussen de indianen werd opgevoed, dit alles heeft ervaren en ondergaan Dus tin Hoffman speelt als Jack Crabb een formidabele hoofdrol in een film, die al leszins de moeite van het zien waard is. Van jongsafaan heb ik geleerd ten aanzien van gezagsdragers een gezond wantrouwen te koesteren Hoor ik bijvoorbeeld aan architect praten, dan denk ik, zou dat nou wel zo wezen. Want die man is een autoriteit op het terrein van gebouwen en hij kan me daarom van alles wijsmaken. Zo stond de architect van de Bankgirocentrale met een liefdevolle gloed in zijn ogen naar de maquette van zijn creatie te kijken. Er werd gesproken over het lifthuisje op het dak van het gebouw Sommige mensen vonden dat de centrale met het lifthuisje erop te hoog zou worden „Och", zei de architect, „wanneer u het er liever af heeft, dan kan dat natuurlijk. Dan kan de opbouw in het gebouw verwerkt worden. Maar als ik u was, zou ik het met doen Het lifthuisje hoort er echt bij" Als een banketbakker, die met de garnering van een slagroomtaart bezig is. Dat kersje kan ik eraf laten, ik zou het niet doen, maar het kan" Ik heb me ondertussen wel laten wijsmaken dat dit kersje ongeveer eén miljoen gulden meer zou kosten Maar dit terzijde. Een aantalLeusdenaren is erin ieder geval niet ingetuind en men heeft tientallen bezwaarschriften met uitgebreid omschreven bezwaren ingediend De inhoud van die bezwaren houdt mij vakmatig bezig. Maar als amateurpsycholoog ben ik natuurlijk ook ten zeerste geïnteresseerd in de beweegredenen van iemand om de mondige burger uit te hangen. Daarover later meer. Waar ik me nu al weken lang het hoofd over loop te breken - niet iedere minuut van de dag, maakt u zich niet ongerust - is de reden van de haast, die de gemeente heeft met de Bankgirocentrale. Het wantrouwen Ik moet eerlijk zeggen, dat ik er niet achter gekomen ben Goed die Amsterdammers willen niet te lang wachten, maar het stak toch ook weer niet op een paar dagen Of wel, maar waarom dan9 Het effect is in ieder geval dat van een boemerang. Het Leusdense volkje, waarvan een deel erop aast om bezwaarschriften in te dienen en in te spreken en zo meer, heeft zijn kans gegrepen. GS is er zoet mee. Daar mocht geen voorlichtingsavond meer wat aan veranderen Ik zie ze daar nog zitten. Die man, die het gebouw ontworpen heeft. En die direkteur, die op een gegeven moment geïrriteerd raakte omdat iemand zijn verhaal niet geloofde over storingen in apparatuur ten gevolge van radiostralingen. Die vragensteller heeft natuurlijk datzelfde wantrouwige gevoel als ik En terecht natuurlijk. Want „ze" hebben „ons" vaak genoeg belazerd. Daarom vond ik het ook zo vertederend, dat de architect een bewering op een gegeven moment staafde met de gimmick „Dat moet u maar van ons aannemen, we zijn allemaal mensen met eerlijke gezichten" Daar zit natuurlijk wat in. Nixon had altijd al een boeventronie En de Leusdense ambtenaren zien er allemaal erg aardig en vooral ook fatsoenlijk uit. Maar waarom nou toch die haast. Vraagt dat niet om bezwaren K. En dan niet alleen voor de liefhebbers van westerns. City Theater, volgende week donderdag, 14 jaar NACHTVOORSTELLINGEN In de nachtvoorstellingen van het City Theater kan men vrijdagavond in de late sexshow kijken naar „Butterfly op de Zweedse toer". Met Marie Forsa (uit „Bibi" en „Flossie") en Harry Reems (uit „Deep Throat") geregisseerd door Joseph W Sarno. Marie Forsa speelt in deze film het meisje, dat het uitzichtloze leven op een boerderij beu is. Zij hunkert naar het bruisende leven van de grote stad Ze vlucht en krijgt onderweg een lift Het is een nachtclubeigenaar die haar mee naar huis neemt. Hij schopt meteen zijn vriendin de deur uit. Na enkele onstui mige dagen van liefde wordt ook zij weer ingeruild voor een ander meisje. Haar ogen zijn geopend, teleurgesteld maar wijzer lift zij haar huis terüg. (City Theater - vrijdagnacht - 18 jaar Zaterdagnacht kan men in het City Theater kijken naar „Horror on Snape Island" een griezelige thriller rond een eenzaam eiland en de mysterieuze moord op drie jonge mensen door een halfwaanzinnig meisje Voor de lief hebbers van dit soort filmvermaak best een nachtelijke tocht naar City waard (18 jaar) KINDERVOORSTELLINGEN De jeugd komt deze week behoorlijk aan haar trekken Zowel in Cinema 12 als Euro Cinema kan men kiezen uit verschillende fijne films. In de mati neevoorstellingen van Cinema 1 op woensdag, zaterdag en zondag draait de beroemde film van Walt Disney: „Sneeuwwitje en de zeven dwergen", terwijl in Cinema 2 Laurel en Hardy als „Brokkenpiloten" het witte doek onvei lig maken, een gegarandeerd lachsuc ces voor jong en oud. In Euro Cinema kunnen de kleuters terecht, wanneer zaterdagmorgen het „Circus op stelten" wordt gezet door vijf kinderen, die dolle avonturen beleven in een circus Vijf kinderen zijn via een gat in de omheining het circusterrein binnenge komen Hun eigenlijke doel is de cur- cusdirekteur te interesseren in een akrobatennummer. dat zij hebben inge studeerd Tot hun teleurstelling heeft hij niet eens tijd om te luisteren Ze gaan het circusterrein op waar de vreemdste dingen gebeuren, zoals een leeuwenkooi. die open staat en nog net op tijd door een van de kinderen geslo ten kan worden, een clownsbroek, die vertrapt in de modder ligt, scherven in de etensbak van het nijlpaard enz De kinderen krijgen overal de-schuld van. Na een intense speurtocht van het vijftal vinden ze dan de werkelijke boosdoe ner, de aap. Als beloning mogen zij op treden met hun nummer in het circus. Een Nederlandse film in kleur. Terwijl u als ouders boodschappen gaat doen. of iets anders wat u leuk vindt, kunnen uw kinderen genieten Een ideale kom- binatie, waar steeds meer gebruik van wordt gemaakt Beeld uit de jeugdfilm: „Circus op stelten". „Horror on Snape Island". Zo te zien gaat het er bloedig toe. Voor de liefheb bers van de specifieke griezelfilm, in City - zaterdagnacht. Zondagavond heb ik gekeken naar het (Vlaamse) TV-spel „De herberg in 't Misverstand", vrij naar het boek van de in 1961 overleden Neder landse schrijver Antoon Coolen. Het was een co-produktie tussen KRO en BRT, hoewel de Nederlandse in breng vrij gering is geweest, zeker wat betreft de acteurs en actrices. Hoewel ik in het algemeen Neder landse bewerkingen van Neder landse klassiekers op TV oversla, heb ik dit spel toch bekeken. Aan vankelijk ietwat sceptisch, maar al snel met interesse en geboeid. Re gisseur Antonin Moskalyc. die te vens het scenario schreef, heeft het plattelandsleven met alle kleine en grote drama's boeiend verfilmd, daarbij voortreffelijk gebruik ma kend van het poëtische landschaps-schoon, waardoor het verhaal nog meer ging leven. Bo vendien werd er levensecht geac teerd. Blijft over de vraag, of Coolen dit verhaal naar het leven schreef of de drama's bijeenzocht en op een rijtje zette. Het was iets teveel van het goede. Voor de rest heb ik geboeid gekeken naar een stukje plattelands leven uit vroegere dagen. Niet iets om naar terug te verlangen. Voor het overige heb ik deze week geen TV gezien. Ik heb alleen wél vastgesteld, dat de belofte van de Groenstichting, dat vorige week in de Duitslandzenders van Rozendaal weer goed zouden kunnen worden ontvangen, een loze belofte was. Maar we raken overal aan gewend. MONITOR

Leusder Krant | 1976 | | pagina 19