Veel onderwijszaken op agenda raad „Akkerhoeve" en „Noordwijck" voor eerste en tweede deelplan Gouden achter de tap IMMISSIE NAAMGEVING WEGEN EUSDER KRANT - RUIMTELIJKE ORDENING DONDERDAG 29 APRIL 1976 5 intwerp-bestemmingsplan Achterveld gereed (Van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - De grootste hap van de voorstellen, die burgemeester en wet houders de raadsleden vanavond (don derdag) doen, wordt gevormd door die inzake onderwijs. De raad wordt ge vraagd voor verscheidene kleuter- en basisscholen leerbehoeften en andere benodigdheden beschikbaar te stellen. Een ander belangrijkonderwijs-punt op de agenda is de vraag aan de raadsleden om medewerking te verlenen aan de tot standkoming van een Montessori-school voor Kleuteronderwijs. De Stichting voor Montessori-onderwijs te Leusden voldoet aan de eisen, die de Kleuter- onderwijswet stelt Er is een lijst van iets meer dan dertig kleuters, die de school zullen gaan bezoeken. Bovendien zijn er in augustus, wanneer de Mon- tessori-kleuterschool van start zou moeten gaan, noodlokalen beschikbaar. Bekijken we de agenda verder, dan zien we onder meer, dat de kortgeleden gestrate werkgroep Latent Talent" volgens b en w een subsidie van f500.- waard is. Een ander agendapunt in de categorie welzijnszaken ïsde instelling van een intergemeentelijke gezond heidsdienst. De raad wordt gevraagd zich daar in principe mee akkoord te verklaren Wanneerallegemeenteraden binnen het samenwerkingsverband „Eemland" dat doen. wordt er een werkgroep in het leven geroepen, die zich met de voorbereidingen voor een gezamenlijke gezondheidsdienst onledig zal houden De principe-verklaring be tekent niet, dat de gemeenschappelijke dienst er ook werkelijk zal komen De genoemde werkgroep zal ook moe ten uitzoeken of er voldoende ..termen" zijn. zoals dat in gemeente-taal heet. om tot de realisering van een en ander te komen. Anders gezegd er moet be keken worden of het financieel en perso- neel-technisch wel mogelijk is In de vergadering van september vorig jaar sprak de raad al eens over een gemeenschappelijke regeling voor het ambulance-vervoer Verscheidene raadsleden wilden toen weten, wat dat financieel voor Leusden zou betekenen Ook in Amersfoort hadden de raads leden dergelijke vragen gesteld en een commissie van ambtenaren heeft het daarom eens bekeken. Daar is niet zo veel uitgekomen De regeling gaat er vanuit dat de tarieven de kosten zouden moeten dekken. Mocht dat niet lukken, dan zullen de overblijvende kosten ge lijkelijk over de deelnemende gemeen ten verdeeld worden Of de raadsleden daar akkoord mee willen gaan. Ook een gewijzigde versie van het ontwerp-bestemmingsplan voor het In dustrieterrein komt aan de orde Het ontwerp heeft eind vorig jaar een maand ter inzage gelegen Zeven per sonen dienden bezwaarschriften in en voor zover men de bezwaren gegrond oordeelde zijn die in de nieuwe versie verwerkt Ook het werkgelegenheidsterrein Princenhof' komt vanavond nog even ter sprake. De raad wordt gevraagd toestemming teverlenenaandeverkoop van twee stukken grond. 2000 m2 zou de firma Biesta uit Soest willen aanschaf fen Dat is een electro-technisch bureau dat op Princenhof magazijn- en kan toorruimte in zou willen richten De Adviesgroep voor Organisatiebegelei ding Hasper Van der Torn en Sorée B V. uit Amersfoort heeft belangstel ling voor een stuk grond van 2.500 m2. Deze firma wil een kantoorruimte neer zetten. J o r\ H eerste en tweede deelplan zullen worden genoemd naar de boerderijen t, kkerhoeve" en ,,Noordwijck". De overige deelplannen zullen later definitief va een naam worden voorzien. [(Van de redaktie) LEUSDEN - De gemeentelijke Com- sie Naamgeving Wegen kwam vori- week bijeen om in een openbare gadering te praten over de naam- ing van onder meer de deelplannen de Tweede Fase. Zoals bekend zal •Poedig worden begonnen met de reali- **J"'ng van de eerste twee deelplannen, "Wat de commissie zich in eerste in- «anties over namen voor deze plannen Besloten werd b. en w. te advi- jjren voor deze twee deelplannen de j§toen .Akkerhoeve" en .Noordwijck" Voor de rest van de deelplannen rdt door de commissie gedacht aan namen ..Langenbeek, Zwaneburg, ^wnnikhove, Bosveld, Claeverenblad en Wildenburg" Welk deelplan welke naam zal krijgen liet de commissie nog in het midden. Daarover zal in een la ter stadium nog worden gepraat De gekozen namen zijn in het algemeen namen van bestaande of inmiddels ver dwenen boerderijen, waarvan men vindt dat ze bewaard dienen te blijven voor het nageslacht Er is ook gedacht aan een naam voor het hoofdcentrum. Er werd ondermeer de suggestie gedaan dit hoofdcentrum ..Marke" te noemen (een verzamel naam voor een aantal boerderijen). De commissie kreeg als huiswerk de opdracht om hier over na te denken en naar andere mogelijkheden te zoeken. Omdat in de volksmond een wijknaam soms de kans loopt te verdwijnen, heeft de commissie besloten het colle ge te adviseren om de belangrijkste weg van iedere nieuwe wijk dezelfde naam te geven als de wijk zelf Op die manier zal de naam altijd worden be waard. De Commissie Naamgeving Wegen praatte ook enige tijd over een nog beter systeem van bewegwijzering in de verschillende plannen. Zo was al eens de suggestie gedaan om bij iedere wijk plattegronden van de wijk zelf te zetten. Dit plan wordt momenteel nog op haar waarde bekeken, evenals de sug gestie iedere wijk een bepaalde kleur te geven, zodat men via het volgen van paaltjes of aanwijzingen van een be paalde kleur automatisch in de wijk die men wil bezoeken terecht komt. Bij de Dienst Gemeentewerken is één en ander in studie. -- -it/vt Er wordt hard gewerkt om de ver betering van de Schoonderbeker- weg te kunnen realiseren. Van avond in de raad een desbetetfend voorstel. LEUSDEN/CENTRUM - Er komt een (tijdelijke) nieuwe bar in Leusden. Op Koninginnedag en tijdens de Kermis (5 t/m 8 mei a.s.) staat aan de Biezenkamp een grote feesttent. En bij een feesttent hoort nu eenmaal een bar. Die is er dan ook en dit jaar wordt dat onmisbare on derdeel van de algemene feestvreugde geëxploiteerd door de Leusdense kar - navalsvereniging ,,de Gouden Klomp". Onder de toepasselijke en alleszeg gende naam van „d'Oranje Slok" is het herstellingsoord van vermoeide of zo maar dorstige feestvierders en kermis- gangers opgezet in een unieke stijl. Hoe uniek is moeilijk te beschrijven. U kunt niet beter doen dan er zelf maar eens een kijkje te gaan nemen. Van 20.00 tot 24.00 uur is er life-muziek van „Opus Four", Achterveldse Eddy met zijn ma gische orgel, enz. enz. U vraagt zich wellicht af, wat er de re den van is dat de Gouden Klomp zich (buiten het kamavalsseizoen) waagt op het Horeca terrein? Dat hebben wij ook gedaan. Wel, die reden is niet alleen heel simpel, maar bovendien ook bij zonder sympathiek. Tijdens de karna- valsavond in het „Zeemanshuis" (vooi oningewijden het bejaardentehuis 't Hamersveld aan de Asschatterweg) heeft Prins Pam in een niet meer geheel nuchtere bui beloofd, dat de Gouden Klomp zal zorgen voor een biljart in het tehuis. Naderhand realiseerde hij zich pas wat van die toezegging de gevolgen waren: iedere biljartliefhebber in het tehuis (en dat zijn er heel wat) wacht nu met smart op het inlossen van de belof te. Kijk, en als een karnavalsprins iets belooft, zal het ook waargemaakt wor den. Zeker als het Prins Pam en zijn Gouden Klompers betreft. Uit de exploitatie van d'Oranje Slok hoopt men iets over te houden. En dat „iets" kan „heel wat" worden wanneer u daaraan uw medewerking verleent. Ieder pilsje en elk ander al dan niet gou den slokje betekent weer een stukje van dat biljart. Met ieder bezoek aan d'Oranje Slok brengt u het biljart dich ter bij het „Zeemanshuis". Er wordt op u gerekend. De Gouden Klomp heeft een twintigtal „personeels leden" bij toerbeurt achter de tap Er is voorraad genoeg en voor een prima sfeer wordt gezorgd. Ook door u. Men hoopt e.e.a. zo netjes mogelijk te laten verlopen al kan niet gegarandeerd wor den, dat een karnavals ondertoontje he lemaal achterwege blijft. Nog één ding tot slot. Om half één 's nachts gaat de bar dicht. Er is dan nog genoeg om te spoelen, af te wassen en op te ruimen en de barbezetting wil wel graag rond een uur of drie de bedstee in.

Leusder Krant | 1976 | | pagina 5