vert Boshuis won evende Oranje-cross Roda (zat.) verspeelde haar laatste kans Roda (zon.) begon pas na de thee ationale zwem-achtkamp: plaats voor De Haaien lecht en ongeïnspireerd iel van Antilopen I NDER BELANGSTELLING DAN VORIG JAAR DIPLOMAZWEMMEN IN LEUSDER BAD Zaterdag Hockey- demonstraties Spelochtend voor Impala kleuters Ronde van Schuilenburg Jaarvergadering Impala PV LEUSDEN DONDERDAG 6 MEI 1976 21 snelsten (of speelde hierbij geluk ook een rol'') kwamen in de halve finales De rest kreeg nog een herkansing. De voorronden werden gewonnen door J W Smink. Georg Dietrich (in zeer grote stijl met zijn Volksvolvo'), door de secuur rijdende Evert Boshuis en door crossclown Peter v. d Vlugt Rob Slim voetbalt beter en kon zijn bolide niet eens aan de praat krijgen Dat geluk had Abe Snoek nog wel. maar die bleef met zijn kever in de zandwoestijn zitten SPEKSNIJDER OVERMOEDIG Daan Speksnijder kwam, onnodig roe keloos rijdend, terecht in de afraste ringsgreppel De Leusdenaar M Kui pers won de eerste en de nu wat zorg vuldiger sturende Speksnijder, de win naar van het vorige jaar, de tweede herkansingsrit Na al dit tomeloze geweld zaten nog 24 renners in de slag voor de halve eindstrijd, die in drie series werd verreden. Twaalf hiervan zouden afscheid moeten nemen en het overige dozijn werd finalist De eerste serie werd een machtige sprint over 10 ronden van de gran dioos rijdende Georg Dietrich met H v d Berg, B v. d Burgwal en G. Donselaar achter zijn knalpot. Evert Boshuis was heer en meester in de volgende rit Van Nijkerk. P v. d. De eindstrijd begon adembenemend met het kiezen van de voordeligste uitgangsposities De drie grootstecan- didatén voor de hoofdprijs kwamen ook het snelste weg met Boshuis voorop en Daan en Georg vlak achter zijn bumper Ontzetting steeg op langs het parcours toen Dietrich na een halve ronde reeds de witte vlag uitstak! Zijn speciaal voor dit evenement ontworpen machine gaf er de brui aan. Ontzet tend jammer, want hij maakte een zeer goede kans Zeer gedesillusioneerd verliet de grootste concurrent van Boshuis het strijdtoneel De tweede zou weldra volgen Na 8 van de 12 finale-ronden parkeerde Speksnijder zijn volksfiets wat erg onverstandig in de greppel en Boshuis kwam ver diend. maar zonder verdere concur rentie over de finish De uitslag was verder. 2 Van Nijkerk, Hoevelaken 3 M Kuipers. Leusden. 4. A Ploeg. Amersfoort 5 B v. d Burgwal. Achterveld. 6 H v d Berg. Leusden 7 G. Donselaar. Amersfoort. 8 P v d Veen, Leusden Om niet meteen weer in het gewone leven terug te komen werd de ge slaagde cross afgesloten met een zeer spectaculaire afvalrace, waarvoor 16 coureurs hun wagen en desnoods hun Beelden uit de auto-cross van de OVL. USDEN/CENTRUM - Het was laai wat minder dit jaar bij de autocross. Minder toeschouwers 2500) dan in vorige jaren. Min- :oureurs ook. Ditmaal slechts 31, met erkende grootheden als Evert uis, Daan Speksnijder en Georg ich uit Leusden en de ex-Leusde- Peter v d. Vlugt. Ook een paar sterren als Rob Slim (Roda 6) be Snoek (Roda 1), die echter als er niet uit de verf kwamen. Ook eer was minder goed dan meestal oninginnedag mocht worden ver- Maar de prijzen waren weer en die hebben met de zeer vele ies de renners tot spoed aangezet, een openingswoord van OVL- ïtter G v d Hengel (dat ook aangehoord door burgemeester v d Post_ea echtgenote en door mmer ontbrekende, wethouder W in Zandbffnky- begon tfet eross- Id met een kennismakingsronde het circa 500 meter lange en stoffige circuit. En daarna vloog in de gordijnen! in vier manches en 8 renners werden de bokken e schapen gescheiden. De vier Dietrich moest helaas halverwege de strijd staken. Een teleurstelling voor deze cross-rijder. USDEN-CENTRUM - Zondagmid- erd in het Amersfoortse Sport- enbad een nationale achtkamp ge- n met deelname van zwemvere- ngen uit Leusden, Dieren, Den Utrecht, Zoetermeer, Purme- Zeist en Amersfoort. De Leus- Haaien konden niet beschik- over een aantal jeugdige zwem- es uit Hoevelaken, waardoor niet le nummers kon worden uitge- Desondanks eindigde de Leus- zwemclub op de 4e plaats van erenigingsklassement. De uitsla- oor wat de Haaien betreft waren rugslag meisjes o. 14: Idem heren: Erik Bcholten Wim Burger 1 05.3(1 05 7) 1 17.0(1 13.8) ine Enthoven tte Leusink jongens: Leusink Woudstra 1.27.1(1 29 7) 1 34.5(1.33.1) 1 17.2(1 17.7) 1.26.0(1 26 2) schoolslag meis es o 10: te de Wit 1 52.4(1.56.0) ie Snijder 1.54 0(1.50.3) jongens: el Fieseler 1.45.5^145.7) n vrije slag dames: tien Leydes 1.16.8(1 15.7) eke den Herder 1 17 0(1.13 8) 100 m. vlinderslag meisjes o. 14: Wilina Kreikamp 1 40.1(1 38.7) Mariette Leusink 1 43.2(1 42 4) Idem jongens: Frank Leusink 1 16.7(1 16 5) Gerlach Jacobs 1.43 *3(1 32.0) 100 m. schoolslag meisjes o. 12: Maaike Snijder 1 42.2(1.40 0) Rina Herder 1 45 8(1 42 8) Idem jongens Marcel fieseler 1 45.5(1.45.7) 100 m. vrije slag dames: Carolien Leydes 1.16 8(1 15.7) Hanneke den Herder 117.0(113 8) Idem heren: Erik Scholten 1 05 3(1 05.7) Wim Burger 1 08 1(1.06.9) 100 m vrlinderslag meisjes o. 14: Wilma Kreikamp 1 40.1(1 38.7) Mariette Leusink 1 43 2(1 42 4) Idem jongens: Frank Leusink 1.16 7(1 16.5) Gerlach Jacobs 1.34.3(1 32.0) 100 m schoolslag meisjes o. 12: Maaike Snijder 1.42.2(1 40 0) Rina Herder 1.45.8(1.42.8) Idem jongens: Marcel Hemming 1.51.0(-. -) 100 m. vrije slag meisjes o. 10: Katinka v Holst Pellekaan 1 22.3 Renate de WH 1 30 0(1 30.2) Idem jongens: Marcel f ieseler 1.35.5(1.37.0) De estalette-resultaten waren 5.14.4 op de 4x100 m wisselslag heren, 5 28.2 op de 4x100 in vrije slag dames en 3.26 6 op de 6x50 m vrije slag o 16 Resumerend komen wij tot de navol gende goede resultaten Frank Leu sink werd winnaar op de 100 m rug slag jongens o 14 en 2e op de 100 m vlinderslag Marcel Fieseler wonde 100 m. schoolslag jongens o 10. Maaike Snijder pikte de 2e prijs mee op de 100 m. schoolslag meisjes o 12 en Ka rma van Holst Pellekaan werd 3e op de 100 m vrije slag meisjes o 10 Door een zwakke start op dit nummer, dat zij met 1 22.3 overigens goed heelt ge zwommen, bleel zij op 0.3 sec. onder de limiet voor de Nationale kampioen schappen Carolien Leydes vestigde met haar 1.27.1 (beste tijd tot nu toe 1 29 7) een nieuw clubrecord (was 1.28.7) op de 100 m rugslag meis jes o 14 jaar Zondag werden in Bussum limiet- wedstrijden gezwommen, waaraan slechts door een drietal Haaien werd deelgenomen. Thijs Noordewier zwom de 100 m rugslag (limiet 1.10.0) in 1.14 0 en Charles Pallandt (limiet 1 31.0) kwam uit op 1 35.4 f rans v d Hurk tenslotte (limiet 2.51.0) bereikte een tijd van 3.00.2 op de 200 m schoolslag De pogingen slaagden dus niet USDEN - In de laatste wedstrijd Antilopen (tegen SMS 1) van het en heeft Antilopen laten zien hoe niet moet. Een ongeïnspireerd lens team heeft het spel de hele 'rijd uit handen gegeven. Het :htse SMS, die zijn kampioens- trijd speelde, kon ook zeer gemak- t over de Van Duinkerken-forma- eenwalsen. Antilopen kon niet in sterkste opstelling verschijnen en t met enkele invallers (uit het aantreden, dl rekt in het begin kon SMS haal scoren omdat Rob Geutjes digend duidelijk zijn dag niet had £en zijn gewoonte in, reageerde schijnbeweging van zijn tegen stander SMS kon in het eerste kwar tier uitlopen tot 8-0 voordat Antilopen wat terugdeed Cornede Ridder scoor de fraai van achter de korf 1-8 Gert Nieuwenhuis maakte met een doorloop bal 2-8. Ciska Visscher mocht een straf- worp nemen en liet 3-8 aantekenen SMS nam het initiatief weer over en voor de rust werd het nog 12-3 in het voor deel van de Leusdenaren. De 2e helft gaf een iets ander beeld Antilopen wilde wel, maar kon maar geen vat op het spel krijgen. SMS hield het ook wel voor gezien en met een stand van 17-6 (Pieter Kraaykamp en Rob Geutjes (2x) wisten nog te sco ren) kwam een eind aan de wed strijd. Het enige opzienbarende in de 2e helft was het wegzenden van een Antilopen-speler die voor de zoveelste strafworp tegen hem, vrolijk beweer de dat ..we nou wel naar huis konden gaan en met de korf op zijn nek het veld afliep. Het koste hem ..de rode kaart". Toch nog wat om over te praten na de wedstrijd Antilopen 2 deed het veel beter Als zaterdag gewonnen werd, werden de promotiekansen groter. Omdat het tweede op z n sterkst in het veld moest komen, moest het eerste genoegen ne men met spelers uit het 3e (die echter een goede wedstrijd speelden). Het tweede team won de wedstrijd verdiend en speelt waarschijnlijk volgend jaar landelijk in de res. 3e klas. Een prima prestatie. Veen en J. Veldkamp zaten in het spoor van de voor Rien Osnabrugge rijdende Buitenhuizer De derde rit werd win nend gereden door Daan Speksnijder (waarmee de drie favorieten de finale hadden bereikt) en M Kuipers. A Ploeg en B Wildenburg slaagden ook in hun opzet. LEUSDEN/CENTRUM - De grote klaverjasavorid'van de supporters vereniging Roda '46 is nu definitief vastgesteld op vrijdagavond 21 mei a.s. Deze slotavond wordt gehouden in de Roda-cantine en begint om 20.00 uur. De avond is toegankelijk voor leden en andersdenkenden. (Leden 1,50 en niet-leden 2,25). Het wordt een kaartavond van grote allure. Combine is uitgesloten, zodat iedereen gelijke kansen heeft op de vele geweldige prijzen Tevens wordt een grote verloting gehouden met een zwartwit TV-apparaat als hoofdprijs. Het wordt met recht een avond voor iedereen, maar het aan tal beschikbare tafels is beperkt, zo dat een spoedige aanmelding drin gend gewenst is. Dat kan via de heer J. Kramer in het Roda-clubhuis of telefonisch onder nummer 033- 42068. LEUSDEN - Zaterdag 24 april heerste er 's morgens weer een feestelijke stemming in het Leusder Zwembad: er werd namelijk afgezwommen. Voor deze gelegenheid gaf men het bad wat vrolijke versiering en muziek zo dat het een erg fijne gebeurtenis voor de afzwemmertjes werd. Deze keer waren er 35 kandidaten voor het A-diploma en 9 voor het B- diploma, die allemaal hun diploma mee naar huis konden nemen. De geslaag den zijn: A: Cindy Pouleijn, Zeger Aep Vroon; Frank Otter; Eveline Klok. Marlies Harlaar. Mane-Ettje Bakker. Jan Jochem Bakker. Mirjam de Wilde. Gerlach Moesbergen; Dirk van Slo- LEUSDEN-CENTRUM - De Mixed Hockey Club Leusden organiseert a.s. zaterdag op de velden aan de Noor derinslag hockeydemonstraties. Ouden jong zijn hierbij welkom, hoewel het gebeuren in hoofdzaak op de jeugd is afgestemd. Wat is namelijk het geval? Ieder jaar melden zich weer tientallen leden, doch dat gebeurt meestal in september en oktober als de nieuwe competities al weer aan de gang zijn. Organisatorisch brengt dat nogal wat moeilijkheden met zich mee en soms zijn teleurstellingen voor nieuwe spe lers en speelsters daarvan het ge volg. Dat is jammer en eigenlijk niet nodig. De hockeyclub komt nu met deze de monstraties om vooral de jeugd tijdig bekend te maken met de hockevsport De minimumleeftijd (van Bondswege) voor de toetreding is jaar (per 1 ok tober a s voor jongens en 9 jaar voor meisjes Om 11 00 uur worden door jeugdleden allerlei vaardigheidsproe- ven afgelegd en dan is meteen te zien. dat iets wat moeilijk lijkt toch nog best meevalt Om 12 00 uur spelen twee teams van A- en B-junioren een korte demonstratiewedstrijd van twee maal een kwartier, zodat iedere toe schouwer de praktijk te zien krijgt Voor. tijdens en na de vertoning kunt leven wilden riskeren Die werden met 16 tegelijk aan de heidenen over geleverd. Na 3 ronden moest telkens bij een doorkomst de laatste afhaken en hier werd de uitslag 3 P van Dijk 2 S Schimmel 1 P Voskuilen ten, A. Dijkstra-Draayer; Robert-Dirk v Bergen. Marcel Kooyman. Annemiek Freede. Femke Schipper, Jean Paul v Kempen. Paul Weisscher, Suzanne Malmberg, Rita Grootendorst; André Valkenburg; Therese Staal, Kirsti v Heijgen, André Harry de Vries, Paul Burgers. Sharon Groenestein, Robin Hartogsveld, Mariska Bunnik; Monique Bijvoet Christel v Ruitenbeek, Edwin Vriens, Esther Canters. Basjan Kies- ling, Astrid-Rixt Wernsen. IvetteSter ken, Liesbeth P B Pronk B: Karin Niesing. Frank van Splunter; Manelle Merts; Manstella Scheer der; Martin Pereboom. Femke Kaag. Hugo Kaag. Pauline Ankerman. Esther Bianca Mulder u bij bestuurs- en commissieleden te recht voor allerlei informaties om trent lidmaatschap, uitrustingskosten, trainings- en wedstrijdtijden enz. Dit gebeurt allemaal in een zeer onge dwongen sfeer Voorheen kwamen de leden vooral voort uit de kringen der inport-Leusdenaren. maar het is ver heugend, dat de laatste tijd steeds meer echte Hamersvelders" zich steeds meer aanmelden en verschei dene hiervan spelen inmiddels al een knappe partij hockey! Komt u a.s zaterdag zelf maar eens kijken LEUSDEN/CENTRUM - Hoewel de wedstrijd Roda-Rood Wit zoals gebrui kelijk tweemaal drie kwartier duurde, was het voor de heren nog te kort om ook maar één doelpunt te scoren. Je zou haast geneigd zijn te zeggen, dat daar ook nauwelijks moeite voor is gedaan, maar dat kan natuurlijk ook camouflage voor onmacht geweest zijn. Wie weet? Scheidsrechter P. K. Bovenkerk deed zijn werk rustig en goed en de dubbelblanke eindstand lag dan ook zeker niet aan hem. Eer lijkheidshalve moet worden gezegd.dat Roda verreweg het meest in de aanval geweest is, maar dat zet geen zoden aan de dijk als er niet wordt gedoel punt. Eenmaal lukte dat bijna In de 36e minuut kopte Ronny van Ooyen een door Henk van Laar goed genomen corner keihard net naast het Puttense doel. Dat had de beslissende treffer kunnen zijn, want verder is er niets gebeurd, dat de moeite van het ver melden waard is geweest. Of het moest zijn dat Roda in de eerste helft 4-1 met corners vóór kwam Na de rust was de hoekschoppenverhouding 4-1 voor Rood Wit, maar dat had in geen van beide gevallen iets met de spel- kwaliteit te maken, doch was alleen een gevolg van de wind Kort voor het eind van de wedstrijd heeft Roda zelfs nog een ex-korfballer ingezet Hoewel kennelijk zeer ten genoege van het publiek, was ook dat nog vergeefs. Intussen is het wel zo, dat de Leusdense ploeg de kans op ontsnapping aan degra datie niet meer in eigen hand heeft Een klein wondertje helpt nu niet meer. Wat de roodzwarten nodig hebben is een heel groot mirakel' Maar dat zien wij aanstaande zaterdag ook in Barne- veld niet zitten NAARDEN - De laatste competitie wedstrijd van het zondagse Roda ver liep wel wat vreemd. Voor de rust speelde naar het leek de Leusdense ploeg met weinig interesse. Waar was het ook voor nodig? Roda's eerste klas- serschap was immers veilig en in Leus den werd destijds ook al vrij simpel met 5-1 van hetzelfde Ministerpark gewon nen. Kennelijk verwachtte Roda ook in Naarden van dit elftal maar een matige tegenstand. Hoe dan ook, de rust brak aan met een dubbelblanke stand. Na de hervatting ging Roda eindelijk voetbal len. Er kwam ook een heel wat gemoti veerder ploeg op het veld. Je zou bijna gaan denken, dat er iets in de thee heeft gezeten, want reeds na 10 minuten no teerden wij de eerste treffer. Sjaak Droog caramboleerde de bal via de Naardense doellat keurig in de richting van de klaarstaande Jan Pouw, die deze kans gretig benutte. Ruim 5 minuten la ter kwam rechtervleugelverdediger Jos Vrijhoef in actie. Alsof er geen Naar dense defensie bestond liep hij met de bal aan zijn voet alles en iedereen voor bij om tenslotte zeer beheerst voor het tweede doelpunt te zorgen. Roda begon er plezier in te krijgen en bleef goed in de aanval. Opkomend uit de tweede lijn werkte Sjaak Droog een goed afgegeven dieptepass van Van Ey- den af tot een derde treffer en even later zat het vierde goaltje in de lucht De roodzwarten kregen een strafschop mee en omdat Bertus Schoonderbeek als Roda's laatste verdediger normaliter weinig kans heeft op het maken van doelpunten, kreeg hij nu de gelegenheid om zijn schietkunst te tonen. En Bertus had er goed zin in. Zijn aanloop was uitstekend, de kracht van het schot eveneens, alleen de richting had beter gekund, zodat het feest ditmaal niet doorging. Om alsnog te proberen zijn fout goed te maken ging Schoonderbeek verder in de voorhoede spelen en bijna kreeg hij toch nog zijn zin Een minuut of 10 voor het einde was Dick van 't Klooster met bal en al helemaal in de linkerhoek van het veld verzeild ge raakt. Praktisch vanaf de cornervlag gaf hij de bal keurig strak voor het Naar dense doel, maar nog voor Schoonder beek zijn plan ten uitvoer kon brengen, dook Van Eyden in de baan van het leder en zo werd het ook 4-0 voor Roda. De Leusdense ploeg heeft zich intussen in de le klasse goed aangepast. In het begin was het nog wel wat vreemd in de nieuwe omgeving, maar de rustige en uitstekende leiding van trainer Ruud Maas en de goede wil van de spelers brachten de roodzwarten gaandeweg hoger op de ranglijst. Dat geeft hoop voor de toekomst en met het oog op de na het volgende seizoen in te voeren hoofdklasse zou dat nog wel eens kun nen leiden tot prettige consequenties. Maar voorlopig gaat Roda eerst lekker met vakantie. LEUSDEN - Zaterdag 8 mei orga niseert Impala afdeling Gymnastiek weer een kleuter-spelochtend voor alle kleuters van Impala. Deze spel ochtend begint om 10.30 uur en wordt gehouden in de sporthal ..de Meent" in Groenhouten Alle kleu ters dienen om 10.15 uur aanwezig te zijn. Buiten deze deelnemers zijn ouders, direkte familie en bekenden van harte welkom. Deze speloch tend is een zeer leuke belevenis voor de kleuters, maar ook voor de ou ders die hun kleuter eens aan het ,,werk" willen zien. Einde van deze spelochtend is plus minus 12 uur. De toegang is geheel gratis. Het bestuur hoopt op een grote opkomst te mo gen rekenen. LEUSDEN-CENTRUM - Zondagmid dag 9 mei a s. organiseren de Pedaal ridders in het kader van het 50-jarige bestaan te Amersfoort de Ronde van Schuilenburg voor veteranen (aanvang 14 00 uur) en voor liefhebbers (start 15.15 uur) Het parcours is Operaweg, Romeostraat en Juliettestraat, waar ook de start en finish zullen plaats vinden Bij de veteranen komen 75 renners aan de start, w.o.de Nederland se kampioen van 1975 Ton van Her werden, de oud-kampioen van 1974 Piet van Steenvoorden en de streekfa- vorieten Gerrit Ruttenberg, Nico de Vries (Leusden). Harry Stouten, de provinciale Utrechtse kampioen Henk Spronk. enz Voorts ook een aantal Bel gische veteranen Niet minder dan 90 liefhebbers komen in hun rit aan de startstreep. De organisatoren kregen voor deze categorie ruim 150 aanmel dingen. waaruit de beste renners wer den geselecteerd Diverse prominenten zullen aanwezig zijn zoals de Hagenaar M. Dijkhuizen (die de Ronde vandeVe- luwe won). Jan van Beek uit Barneveld (3e in genoemde Veluwe-ronde), Cock van der Hulst (oud veldritkampioen van Nederland en dit jaar reeds win naar van vele koersen), de bekende Bunschotenaar Kees Bokma en streek- renners als Gerard van 't Klooster (Leusdeni. Henk Herwaarden (Achter veld), Thijs de Jongh. Eric Prinsen, Cees van Otto 't Lam van de Pedaal- ridders. alsmede Nol Wildeman, Teus van Ekeren enz LEUSDEN - De Algemene Ledenver gadering van Impala - Leusden wordt gehouden op dinsdag 11 mei a.s. om 20.00 uur in Restaurant Nieuw Leusden aan de Biesenkamp. Agenda: 1. Opening. 2. Notulen vorige vergadering 3. Ingekomen stukken. 4 Verslag secretaris en sectiejaarver slagen. 5. Verslag penningmeester en kascon trolecommissie. 6 Wijziging contributies. 7. Wijziging Huishoudelijk Regle ment (dit ligt ter inzage bij diverse sectiebestuurders) 8. Bestuursverkiezing 9. Verkiezing kascontrolecommissie. 10. Bekendmaking vignet 11. Rondvraag. 12. Sluiting. LEUSDEN - CENTRUM - Zaterdag vloog de Postduivenhouders Vereniging Leusden met 303 duiven mee inde wed vlucht van Strombeek over 157 km De lossing vond plaats te 8 20 uur. Aan komst eerste duif 10 06 17 (gem snel heid 1469 36 m.p.s.) en idem laatste duif 10 37 17 De uitslagen waren HWH no 1 en 2 Spec lt/m 8, 10 t/m 17-19-21-22 rest 23 J. Overeem 1 - 20 - 33 - 34 - 39 - 45 - 48 - 62 - 77 H v Zoeren 2 - 22 - 46 - 75 - 91 - 94 - 95 H v d Heuvel 3 - 10 - 13 - 28 - 80 - 83. W Vrijhoef 4 - 5-8 - 14- 23 - 24 - 30 - 38 - 66 - 71 -73 - 78 G Dieters 6 - 11 - 15 - 17 - 21 - 27 - 35 - 37 - 40 - 54 - 56 - 60 - 61 - 63 - 64 - 82. H v d. Hoek 7 - 16 - 31 - 57 - 69 H Lambrechts 9 - 47 - 68 - 96. J Rijnders 12-51. P Lambrechts 18 - 52 H. Brandsen 19 - 86 - 93 A Dusschoten 25 - 32 70 - 84 G Hoefakker 26 - 49 - 58 H v d. Haar 29 - 72 - H Beverwijk 42 - 43 - 50. G Lambrechts 44 A Schimmel 53 - 55 - 59 A Bomers 65 - 81 H Valkengoed 74 - 79 - 90 J Pouw 88-92 A Hoefakker 97 - 101 J Garcia 98 A. v. d. Vlies 99 - 67 - 87 - 36 - 41 - 85 - 89 76 - 100.

Leusder Krant | 1976 | | pagina 21