PICO-club Achterveld had goede start (CHTERVELDS FEESTCOMITÉ HAD EER VAN HAAR WERK -papier- van DWS PO in htenreld esloot seizoen ERGERLIJKE VORM VAN DIEREN MISHANDELING EUSDER KRANT - ACHTERVELDS NIEUWS PICO puzzelde. DONDERDAG 6 MEI 1976 ACHTERVELD - Maandagavond 26 april was het weer een avond voor de jongens van de in het begin van dit jaar opgerichte club PICO. Het grote aan tal opgekomen jongens is deze avond weer zeer actief geweest. Om half acht werd er gestart met een namen- spel. Dit spel was bedoeld om elkaar iets beter te leren kennen. Daar dit spel zeer goed beviel is men er mee doorgegaan tot acht uur. Daarna begon de geplande puzzel- tocht. Nadat de jongens in groepjes wa ren verdeeld, kreeg men een strookje ACHTERVELD - Door een inwoon ster van Achterveld werd bij de plaat selijke politie kennis gegeven van een ernstige mishandeling van haar huis dier, een poes. Toen de poes thuis kwam, bleek dat er iets niet in orde met haar was. Toen met de routebeschrijving De route w?s van Ons Gebouw naar de Kerkdijk, door Mastenbroek naar de Jan van Arkelweg, en via de Verjaegde Ruijterweg, Van Oldenbarneveldstraat, Pater Storm - straat en Hessenweg weer naar Ons Gebouw. Onderweg moesten verschillende op drachten worden uitgevoerd Er was een rebus met een slagzin luidende ,,Kom bij Pico met goed humeur, dan wordt het zeker geen sleur Ook moest een in stukken gezaagd schilde rijtje zo vlug mogelijk weer in elkaar de eigenaresse het dier goed bekeek bleek dat de nagels van de voorpoten waren uitgetrokken en de nagels van de achterpoten waren afgeknipt Ook had het dier verwondingen aan kop en achterlichaam. Dat deze mevrouw zeer verontwaar digd was over deze manier van mis handeling is zeer begrijpelijk. Dit is inderdaad een zeer ernstige graad van dierenmishandeling Dat men mogelijk wel eens overlast heeft van een huis dier is begrijpelijk. Maar dan zijn er nog andere oplossingen, dan deze ma nier van dierenkwelling. worden gelegd. Bij een van de midden standers moest in de etalage een re- klame-opdracht worden uitgevoerd en tot slot moesten de deelnemers laten zien hoe snel de zakken" konden lo pen. Nadat alle groepen waren aangeko men, werden er nog enkele groeps- spelen gedaan. Intussen werden in ijl tempo de punten geteld van de puzzel- tocht Nadat de punten bekend waren werd de prijs uitgereikt aan het winnen de groepje bestaande uit Ries van den Heuvel, Leo Teunissen, Frans v. d. Berg, Andy Boutens, Robbie Ruitenbeek en Aart Tolboom. Al deze jongens kregen een stripboekje mee naar huis. Na afloop werd door een van de leiders de opmerking gemaakt: „Jammer dat het zo laat geworden is, maar ondanks dat is het toch weer een zeer geslaag de avond geweest". Op Hemelvaartsdag gaat Pico dauw- trappen met het Jongerencontact Ach terveld. Voor hen die no terveld. Voor hen die dit nog niet hebben meegemaakt is het zeker een belevenis. Men moet wel vroeg op staan, maar dit loont zeker de moei te De Pico-leden, die willen deelne men kunnen zich nu reeds opgeven bij een van hun bestuursleden. In Ons Gebouw vermaakten de kleinsten zich uitstekend. maar ook wachtmeester Bijl probeerde een ringetje om de fles te krij gen, glimlachend bijgestaan door zijn collega's. „Hup Kerkdijkers!" Of dit spandoek meehielp de winst te behalen was niet be langrijk, maar het verhoogde wel de sfeer op het veld. Voetbal en humor Men kon dat tijdens het oranjefeest allemaal bekijken op het Kerstens sportpark, waar ploegen van Achterveldse straten en wijken het tegen elkaar opnamen Pranjefeest werd uitbundig gevierd - De muziekvereni- DWS zet haar oudpapieraktie Zoals reeds eerder is gemeld, is papieropslag in het oude Tolhuis Hessenweg opgeheven. Daarom niet mogelijk daar nog oud papier en op te slaan. DWS is nu om op bepaalde tijdstippen te plaatsen. Vanaf vrijdag vanaf 17.00 uur tot zaterdag 12.00 uur staat er weer een container op het pleintje gelegen achter de woningen van de Pater Stormstraat en de Van Olden- barneveltstraat, ingang Van Oldenbar- neveltstraat naast perceel 27. Grote partijen kunnen worden afgehaald even als kleinere partijen bij bejaarden. Daarvoor kan men bellen 033-25197 of 03425-1688. Men kan de hele maand door bellen, doch het papier wordt slechts afgehaald op de dag dat de con tainer er staat. Iedereen die oud papier heeft en zelf m de gelegenheid is dit weg te brengen, wordt beleefd verzocht zijn oud papier in de container op de ge noemde plaats te deponeren. DWS zal u hier zeker dankbaar voor zijn. gunstig jaar achter de rug haa. De ge organiseerde avonden waren zeer goed bij de damesleden in de smaak geval len en waren dan ook steeds door een groot aantal leden bezocht Tot slot van deze avond werd nog bingo ge speeld onder de deskundige leiding van Frans Kerkhof. Hoewel het winterpro- gramma achter de rug was gingen toch als toegift nog een veertigtal K.P.O. leden naar de huishoudbeurs te Amster dam. Er was op deze huishoudbeurs zeer veel te zien. Van huishoudelijke apparaten tot meubelen en vloerbedek king met bijpassende gordijnen toe. Men kwam er eigenlijk ogen te kort. Er was voor elke beurs en voor ieders smaak wel iets. Hiervan is dan ook door diverse leden gebruik van ge maakt. Al met al was het een echte K P. O uitgaansdag. had eerst de Achterveldse muziekver eniging D.W.S. een rondgang door het dorp gemaakt. In de zaal van Ons Gebouw waren voor de genoemde kinderen veel at tracties. Elk kind kreeg een aantal bonnen en kon hiermede die attracties naar keus bezoeken. Men kon ballen gooien, grabbelen, enveloppen trekken, ringgooien en nog vele andere spel letjes doen. Voor de overige jeugd was er een speurtocht in het dorp georga niseerd Tijdens deze speurtocht moes ten er verschillende ojxlrachten worden uitgevoerd en ook de etalages van de middenstand moesten worden bekeken Ruim vijfhonderd kinderen hebben aan dit alles meegedaan. Zeker geen gering aantal. Ook startte om half tien de Oranje puzzelrit, waarvan de leiding in handen was van de A.M.B.C Achter veld. Voor deze rit was een minimale belangstelling. Er waren slechts 25 deelnemers. Zowel voor de reveille als voor de speurtocht en de puzzelrit waren prij zen beschikbaar gesteld. Bij de reveille ging het om het meest vreemde en meest lawaai ma kende voorwerp. De eerste prijs was voor het koppel Ossendrijven - Van Daatselaar, de tweede voor Rutte en Van de Ven en de derde voor Freek van de Glind. Bij de speurtocht vielen de prijzen als volgt. Een eerste prijs voor Ge rald van Wienngen, Jacques van Wie- ringen en Inge Janssens, een tweede voor Loes van Bekkum, Ria Noach en Frans v. d. Berg, de derde voor Rian Hak, Eric Wijngaarden en Annemile Wijngaarden, een vierde voor Marcel Rutte, Hanneke Nabuurs en Evelien Carolien, de vijfde voor Hilda Steen beek, Bart van Wieringen en Lida van de Bedum. Bij de Oranjerit was de uitslag als volgt: 1 Ravenhorst, Leusden, 38 str pnt 2. C. Lorist, Achterveld. 42 str.pnt.; 3 G. J. Lagemaat, Leusden. 43 str.pnt.; 4. G. v. d Neut, Leusden- zuid, 43 str.pnt.; 5. E. Houtveen, Ach terveld, 64 str.pnt. De poedelprijs was voor Ellie Smink met 162 strafpunten Na het einde van de puzzelrit en de speurtocht keerde de rust in het dorp weer Maar het Feestcomité had nog meer pijlen op haar boog, want om 14 00 uur begon op het Kerstenssport- park een minivoetbaltoernooi Het feestcommité had de organisatie hiervan in handen gegeven van de heren Nol Wessels en Jo van Bekkum Het is een minitoernooi geworden dat klonk als een klok. Voor dit toernooi hadden zich de be woners van Achterveldse straten en buurten kunnen opgeven In totaal deden veertien ploegen mee Er werd gespeeld in twee poules In de eerste poule speelden FC. Knudde, FC. Deliana, FC. Kerkdijkers, FC. Arkeleikels, FC. Verj Ruijterweg. FC. Schouten en FC Oldenbarneveld. In de tweede poule speelden de ploe gen FC. Stormlopers, FC Moorst.FC. Kerkdiek, FC Doedelzakken, FC. Kal- lenbroek, FC. Zandhappers en FC Mussendorp Er werd op vier velden gespeeld. Deze middag is een middag geworden die zeker voor herhaling vatbaar is. Bij de ploegen trof men van alles aan. Dit betrof zowel de leeftijden als de kleding. Men was er van officieel shirt en broek tot en met klompen en man chester broek. Er werd gespeeld of het leven er van afhing. Door de ruim 500 bezoekers is er veel genoten en veel gelachen. Nadat alle wedstrijden in de poules waren gespeeld, werden de uitslagen bekend gemaakt. In poule 1 was( de volgorde van plaatsing. 1 FC Arlcel- eikels, 2. FC Schouten, 3. FC. Verj. Ruijterweg, 4 FC Oldenbarneveld, 5. FC Knudde, 6. FC Deliana en 7. FC. Kerkdijkers. In poule 2 1 FC. Stormlopers. 2 FC Mooist, 3 FC. Kerkdiek. 4. FC Doe delzakken, 5 FC Mussendorp, 6. FC. Zandhappers en 7. FC. Kallenbroek Hierna kreeg men de finale poule De ploegen die in hun poule de le, 2e 3e en 4e plaats hadden behaald speel den nu in de finale voor de le en 2e plaats, voor de derde en vierde, voor de vijfde en zesde en voor de zevende en achtste De eerste plaats was voor de Storm lopers, die met 0-1 van de Arkelei- kels wonnen, die dus tweede werden. De derde en vierde plaats bleef onbe slist omdat de stand tussen FC. Schou ten en FC Moorst onbeslist bleef rnet de stand 0-0. FC Kerkdiek werd vijfde door met 2-3 van FC Verj Ruiiter- weg te winnen die dus zesde werd. De 7e plaats was voor FC Doedel zakken die met 0-1 van FC. Oldenbar neveld won en die dus de achtste plaats behaalden. Na de uitreiking van de prijzen werd door de voorzitter van het Feestcomité tot alle deelnemers, organisatoren en helpers, en verder alle aanwezigen een dankwoord ge sproken. De avond van deze koninginnedag werd besloten met een discobal in Ons Gebouw dat door ongeveer 300 jongeren werd bezocht en een kaartavond voor iedereen in de paardenstal bij P. van Uhm Aan deze kaartavond werd door 72 personen deelgenomen. De uitslag hiervan was: aantal punten 1 mevr v d.Hengel-De Ridder 4986 2 Oma van Marwijk 4952 3. mevr.Tolboom-v d Berg 4879 4 B Tolboom 4879 5 W Hilverts 4865 6. J. van Laar 4864 7 J. Rijnsover 4844 8. mevr Van Marwijk-Blom 4825 9 K. Voorburg 4759 10 mevr. Voorburg 4737 11 T Vos 4715 12 de heer Winnubst 4704 13 G. v d Pol 4650 14 D. Voskuilen 4640 15 mevr Hazelaar 4629 16 mevr. Roest 4544 17. mevr. Turan 4516 18 mevr Tolboom-De Bruin 4504 19 S. de Ridder 4495 20 E Heiligers 4487 21 E. Tolboom 4463 22. de heer Turan 4457 23 mevr. Lammers 4456 24 R. Hazelaar 4452 25 M Boersen 4435 26 mevr Voskuilen- Van Rossum 4380 27 T. Born 4361 28 G Ruitenbeek 4344 29 A. de Ridder 4315 30 mevr. Ruitenbeek 4303 De poedelprijs was voor N. Lammers en mevr Tolboom beiden met 2769 punten. Het Feestcomité Achterveld kan weer terugzien op een zeer geslaagde feest dag. Er was voor iedereen wat. Voor jong en oud en voor elke groep. Iedereen die mee wilde en mee kon doen heeft wel aan iets mee gedaan. Dit was ook de opzet van dit jaar hetgeen zeker geslaagd is. CHTERVtLD - Het winterpro- roma van de Achterveldse K.P.O. tong is weer ten einde. Dit win- eizoen werd afgesloten met een fvergadering Deze vergadering rd weer door een zeer groot aantal es bezocht Uit de verslagen van etaresse en de penningmees- bleek, dat men weer een zeer e lampionnenoptocht in Achterveld werd een groot succes. CHTERVELD - Hoewel Koninginne- dit jaar op vrijdag was, werd de pionoptocht reeds op donderdag- id gehouden Een zeer groot aantal eren was hierbij aanwezig. Velen en verkleed of beeldden iets uit. rafgegaan door D.W.S. werd een telgang door het dorp gemaakt Naaf- K kregen alle deelnemende kinderen g versnapering. Maar voor deze ver lering werd uitgereikt, werden C-st de prijzen bekend gemaakt. Bij de individuelen waren de prijzen |s volgt le Michiel de Ruijter, 2e 'oningin Marie Antoinette, 3e ser- grster. 4e Billie Turf, 5e Majorette, ■boerin, 7e Spaanse danseres, 8e jovri, 9e Indianenvrouw en 10e boe- de paren was de uitslag: le de 2e de zeerovers, 3e de 4e de Boertjes, 5e de vogel en 6e het Spaanse echt- Bij de groepen was de uitslag, le circus Pipo, 2e De Flintstones, 3e de Dierenkennel en 4e De schoorsteen vegers. De morgen van Koninginnedag begon men reeds om zeven uur met het begin van het door het Achterveldse Feest comité in elkaar gezette feestprogram ma. Dit was de reveille. Hoe meer lawaai hoe mooier. Met al lerlei geluid makende attributen achter de fiets gebonden of op in elkaar ge timmerde voertuigen trok men door het dorp. Het was een lawaai van jewelste Jammer dat er wel minder deelnemers waren dan voorgaande jaren. Maar dit bleek geen belemmering te zijn voor de volgende programma-onderdelen. Om half tien werd de grote zaal van Ons Gebouw geopend voor de peuters, de kleuters en de leerlingen van de eerste en tweede klas van alle basis scholen Voordat men hiermee begon,

Leusder Krant | 1976 | | pagina 7