!eer geslaagde hockey-demonstratie norme inzet Roda bleef onbeloond Toch nog kansje oor Roda-zaterdag Tropische temperatuur bij Hurley-Hockeytoernooi Korfbalkaravaan van Antilopen trok door tropisch Leusden Haaien in drie limietwedstrijden Schoolsport- dagen leusder krant-sport donderdag 13 mei 1976 neusden/centrum - Begunstigd 11 uitzonderlijk fraai zomerweer ar wat is anders te verwachten met voorzitter die werkzaam is bij KNMI?) heeft de jeugdafdeling van Mixed Hockey Club Leusden za- tdagmorgen op de noodvelden aan I Noorderinslag een zeer geslaagde Ley-demonstratie gehouden. Pret je was, dat behalve diverse ouders een zeer groot aantal jeugdleden meer dan een dozijn (nog) niet- jckeyspelende kinderen aanwezig was. jeugd heeft behalve van het mooie weer genoten van een grote variatie aan allelei vaardigheidsspelletjes op hockeygebied, waarbij het accent meer gelegd was op het deelnemen dan op het winnen van de beschikbare prijs jes. Zo was er de mogelijkheid tot doel- schieten, strafballen nemen, zo ver en zo nauwkeurig mogelijk slaan en het mikken op een (leeg) bierkratje, enz. Verdeeld in B, C, D en mini- groepen deed een ieder zijn of haar ui terste best en de ruim 70 deelnemers deden net of ze geen last hadden van de voor een wintersport toch wel wat erg zomerse temperatuur PadeBondt, geassisteerd door zoon en dochter en nog een paar enthousiastelingen uit de rangen der senioren, hadden de handen vol aan de bij zo'n activiteit voorkomende werkzaamheden. Ze de den het graag, want ze hielden een flink deel van de Leusdense jeugd ge zond en nuttig bezig. De hele demonstratie, met tot slot een echt hockey-partijtje dat door ,,wit" met 1-0 van „oranje" werd ge wonnen, verliep bijna precies volgens het draaiboek en rond 13,-- uur kon BARNEVELD - Het „Mirakel van frheveld" bleef uit. Jammer voor de térdagploeg van Roda '46, want de igens hebben, vooral in de eerste Ift een voorbeeldige inzet getoond, ndanks de voor een wintersport als ietbal bijna tropische temperatuur idernamen de Leusdenaren aanval op nval en reeds in de 4e minuut trof ïnk van Laar het Barneveldse doel. ïor de overigens goed leidende beidsrechter was de bal voordien eds achter de doellijn geweest. Niet itmoedigd door deze tegenslag bleef )da aandringen en rond de 10e minuut eek Vrouwe Fortuna de roodzwarten igmaals niet gunstig gezind. Een mooi hot van wel 30 meter afstand van enk Morren belandde net op de krui- van doellat en paal en de terugket- bal schoot Henk van Laar recht in handen van de goed opgestelde Bar- :veldse goalie. het eerste kwartier kwamen de ïtheren meer in de aanval en bij een ^worsteling voor het Leusdense •utwerk had nu Roda alle geluk van de ;reld. Teus de Kruif kopte de bal terug inde |Na doch buiten bereik van zijn doelman en maar net naast de goal. Toch zou Roda :;:de eerste treffer töor "haar rekening nemen. Midden in de eerste helft nam Henk van Laar de bal ineens op zijn slof en met een loeiharde knal zat het ding in het net. Ondanks ernstige bezwaren van Barneveldse zijde tegen werd het doel punt goedgekeurd. Zonder verdere verandering in de score brak de welver diende rust aan Ook in de tweede helft was Roda zeker niet de minst gevaar lijke ploeg. Alleen kon men, maar dat zijn wij van Roda zo langzaamaan wel gewend, de juiste richting niet vinden. Reeds enkele minuten na de hervatting klapte de bal al weer op de lat. Roda zag het blijkbaar niet meer zo, zitten en gaf Barneveld de gelegenheid meer naar voren te komen. De Leus dense defensie kreeg het hard te verdu ren. Kort achter elkaar moest de Roda- keeper tweemaal onvervaard in de baan van de van zeer kort en hard ingescho ten bal duiken. Nico Tijmense deed het uitstekend, maar had in het tweede ge val wel twee minuten oplaptijd nodig, voordat het spel kon worden hervat. Roda moest nog meer gas terugnemen en Barneveld rook de kansen. In de 20e minuut maakte Brewerton in het strijd gewoel voor het Leusdense doel op on gelukkige wijze hands en wat Tijmense ook probeerde, het schot bleek on houdbaar en de stand kwam daarmee op 1-1. Voor Barneveld genoeg, maar de Leusdenaren moesten perse winnen voor hun allerlaatste (kleine) kans op behoud van het tweede-klasserschap. Roda ging opnieuw in de aanval en kreeg 10 minuten voor het einde nog een mooie kans. De bijzonder hardwer kende Henk van Laar schoot van dicht bij echter net naast. Met nog wat op- en neergolvende aanvallen, doch zonder verdere treffers, kwam met 1-1 het einde van de zeer spannende en toch wel sportieve wedstrijd. Met een wed strijd tegoed zijn nu nog vier clubs can- didaat voor de twee degradatieplaatsen. De competitie verloopt spannender dan ooit. De beslissende wedstrijden begin nen a.s. zaterdag allen om 16.15 en tegen 18.00 uur verwachten wij rood gloeiende telefoonlijnen in Scherpen- zeel, Putten, Ermelo en Leusden. LEUSDEN/CENTRUM - Het grote iirakel van Barneveld bleef zaterdag it. maar gelukkig voor Roda is het Heine wondertje dan toch nog geschied. De zaterdagploeg van Roda kwam zelf niet verder dan een zwaarbevochten ■1 gelijkspel tegen mede-candidaat Barneveld, maar kreeg de welwillende Bedewerking zowel van Eemnes, dat cherpenzeel klopte, als van Unicum, ®t ook ditmaal van Rood Wit heeft ge ronnen. Het gevolg van dit alles is, dat Bet nog één wedstrijd tegoed, Barne veld 18 punten bijeen wist te schrapen j1 Scherpenzeel, Rood Wit en Roda '46 «k 17. Het zal er zaterdag bij jherpenzeel-Hoevelaken, bij Rood Wit Eemnes, bij Roda - Unicum en bij FC - Barneveld heet aan toegaan, ze- ter als de weersomstandigheden niet Ontslaan Al met al heeft Roda toch nog °e beslissing in eigen handen gekregen het is te hopen voor de mannen van Martin Ruitenberg (en voor hem ook), tet de nu wel allerlaatste kans zal wor den benut. De uitslagen van afgelopen zaterdag waren Hees - Veensche Boys 0-0 Hoevelaken - Sova (1/5) 1-2 Eemnes - Scherpenzeel 3-1 Unicum - Rood Wit 2-0 Lelystad - EFC '58 (1/5) 2-1 Barneveld - Roda'46 1-1 Advendo - Lelystad 0-0 De stand in de 2e klasse A is thans: Lelystad 24 39 Hees 23 30 Advendo 24 29 Sova 23 24 Umcum 23 24 Eemnes 23 23 Hoevelaken 23 22 EFC '58 23 21 Veensche Boys 24 21 doelpnt. Barneveld 23 18 26-35 Scherpenzeel 23 17 18-25 Rood Wit 23 17 22-36 Roda '46 23 17 21-38 De competitie wordt a.s. zaterdag be sloten met: Sova - Hees (1-2) Scherpenzeel - Hoevelaken (3-1) Rood Wit - Eemnes (0-4) Roda '46 - Unicum (1-0) EFC '58 - Barneveld (1-0) De in Amersfoort te spelen ontmoe ting Sova-Hees is van geen belang meer en zal wel op winst voor de thuisclub uitlopen. Wat de vier overige wedstrij den betreft, waarin de vier resterende candidaten voor de twee degradatie plaatsen in actie komen, tasten wij i.z de resultaten volledig in het duister. Het tegen EFC uitspelende Barneveld heeft weliswaar een puntje meer vergaard dan de anderen maar haalde 12 van de 18 punten in thuiswedstrijden tegen slechts 6 uit. In Barneveld won EFC des tijds met 1-0. Scherpenzeel speelt thuis tegen Hoevelaken, won ook de eerste wedstrijd van deze ploeg en sleepte thuis 10 van de 17 punten in de wacht. Rood Wit veroverde thuis 9 en uit 8 punten en verloof m Eemnes royaal. De vraag is, wat het nu zal gaan worden. Roda had iets meer succes in uitwed strijden (9 punten) dan thuis (8 punten). In Lelystad wonnen de Leusdenaren destijds met 1-0 en die mogelijkheid moet nu ook aanwezig zijn. Hoe het ook zij, één ding staat vast: alle vier degra datiekandidaten hebben de kans op ont snapping aan het degradatiespook nog in eigen hand. Gelukkig zijn de clubs, die daar gebruik van weten te maken. Overi gens zou het best nog wel eens op be slissingswedstrijden uit kunnen draaien Pas zaterdag weten wij meer. voorzitter J. Bernard 'overgaan tot een dubbele prijsuitreiking. De eerste was die voor een wedstrijd in het schrij ven van sportVerslagen in het vereni- ginsblad. Uit het aantal en de kwali- teir van die stukjes, beoordeeld door een onpartijdige jury, bleek wel dat er onder de Leusdense jeugd heel wat journalistieke talentjes schuilen. Rob Goedhart en Monique Bouman wonnen elk een hockeybal en een drietal eer volle vermeldingen waren voor Anne- miek Reurslag, Titia Russ en Jessi ca Wijsenbeek De prijzen van de za terdagse demonstratie, waarbij opge merkt moet worden dat o a. Job Jant- zen een tot nu toe onontdekt hockey- talent schijnt te zijn (hij is namelijk geen lid van een hocheyclub) was: Jongens D Sander Jonges (op pun ten) en René Goedhart (op tijd). Jongens C: Frank Roggenkamp (P) en Steven van Gnethuysen (T) Jongens B: Erwin Broens (P) en Job Jantzen (T). Meisjes Annemieke de Vries (P) en Jessica Wijsenbeek (T) Ook de niet-MHCL-speelstertjes Jea- nine en Helen Stappers gingen met een (aanmoedigings) prijsje naar huis. AMSTELVEEN - Op 11,12 en 13 mei regeren volgens aloud gebruik de ijshei- ligen Pancratius, Servatius en Bonifa- tius met zeer lage temperaturen, een fikse portie nachtvorst en meer van die grapjes. Maar op 8 en 9 mei was daarvan beslist nog niets te bespeuren en zeker niet in Amstelveen. Het leek eerder op een hevige uitspatting van Vulcanus, de God van het vuur en onder haast tropi sche temperatuur van rond de 30 gra den vond bij Hurley in Amstelveen een groot hockeytournooi plaats. Aan deze als wintersport bedoelde ontspanning deden ook twee elftallen uit Leusden mee en die hebben het er, ondanks de gerenommeerde concurrentie, nog niet eens zo slecht afgebracht. De heren-poule omvatte 11 clubs en die van de dames bestond uit 9 elftallen, hetgeen betekende dat er 10 resp. 8 wedstrijden (gelukkig van slechts 20 minuten) gespeeld moesten worden. Toch viel alles tenslotte bijzonder mee en de dames en heren hebben een zeer plezierig en afwisselend weekend ge had. Er werd natuurlijk ook gehockeyd, maar direct na afloop van elke wedstrijd ging de hockeykleding uit en waren de speelvelden omzoomd met zonneba dende speelsters (in veelkleurige biki ni's) en spelers (in een min of meer klas sieke uitvoering van een zwembroek). Vanuit de lucht - de Hurleyvelden lig gen vlak bi) Schiphol - moet het op een laatbloeiend bollenveld hebben gele ken. Dat zonnebaden was leuk meege nomen. Een ander, ook niet te versma den meenemertje was, dat in de onmid dellijke nabijheid van het schitterende Hurlev-complex in het Amsterdamse Bos het VVagenerstadion is gelegen en daar vond zaterdag de dames-interland Nederland-Wales (4-1) plaats en zon dag de beslissingswedstrijd voor een va cante plaats in de Nederlandse hockey-hoofdklasse tussen SCHC en Bloemendaal (1-4) Menig overstapje is gemaakt van het ene naar het andere stadion. BERENBURGERS In de heren-poule eindigde Leusden (het standaardteam, aangevuld met en kele sterren uit het tweede) op de bij zondere fraaie 3e plaats na vijfmaal winst, viermaal verlies en een draw. Strawberries werd winnaar en de Be renburgers (een door de bekende slokjes-distilleerderij Berenburg ge sponsord touringelftal) werd mede door toedoen van Leusden 2e. Leusden won namelijk van de drankorgels, die daardoor net hun het vorige jaar ver overde beker niet konden behouden. De Berenburgers begonnen elk van hun wedstrijden met steekpenningen. Zij boden voor het aanvangssignaal de geachte opponenten een fles van hun merk frisdrank aan met de conditie, dat ter plekke het eerste neutje moest wor den genoten. Na de wedstrijden werd trouwens ook hard gewerkt aan het op peil houden van de aandelen van een zekere heer Heineken. De heren-poule (nu hebben we het weer over hockey) had nog een klem Engels tintje gekregen door de deelname van de Dutch Occa sionals (overigens een Nederlandse combinatie) en de hockeyclub Wey mouth, die niet alleen in naam Engels MAAGDENBURGERS In de damespoule werd zeer fanaat gespeeld, maar dat komt bij goedwil lende vrouwtjes meer voor. De Leus dense dames, waarvan het merendeel echter nog maar recht heeft op de betite ling van jongedame, speelden verras send goed Met een beetje meer mede werking van Vrouwe Fortuna en een enkel doelpuntje meer, waren zij beslist 4e geworden. Nu, met slechts 4 puntjes verschil op de „echte" nummer 4. ein digden de Leusdensen in 6e positie MHCL won driemaal, speelde twee maal gelijk en verloor 3 wedstrijden Ook hier een paar exclusieve deelne mende ploegen, zoals de „Porgels" (wat dat betekent weet nu nog niemand) en de Maagdenburgers. Dat bleken de maagden van de eerder genoemde Be renburgers te zijn. Voor de jeugd in de Leusdense damesploeg (de ,.ouwetjes" deden het nog beter dan best) bleek het tournooi een zeer nuttige training voor de toekomst. De Hurley-onderneming was een bijzonder geslaagde, maar wel warme en afmattende aangelegenheid Nog éen opgave rest de MHCL voor dit Seizoen. A.s. zaterdag gaan een semi-veteranen en een dito- veterinnenploeg naar het tournooi van de Haaskamp in Amerongen, dat een drieledige achtergrond heeft en wel a) de viering van het eerste lustrum van de Amerongense club; b) de opening van het nieuwe veldencomplex en c) de in gebruikneming van hel nieuwe club huis. Vooral voor de |eugd is een bezoek aan de openingswedstrijd erg interes sant Daar is heel wat te leren, want het gaat tussen Jong Oranje en de Boeka niers (een ploeg van hockeyers, die om de een of andere reden net het Natio*- nale Elftal hebben gemist). Amerongen ligt maar zo'n 20 km van Leusden en een gelegenheid als deze komt ook niet iedere week. LEUSDEN - Het kon 30 graden ge weest zijn in de schaduw (misschien wat minder, maar voor de deelnemers leek het bïslist veel méér!) toen de Antilopenkaravaan zaterdag door Leus den-Zuid ei -Centrum trok. Het betrof een propaganda-actie voor de korfbal sport in he: algemeen en voor de Leus dense Antilopen in het bijzonder. De in hun roodzvarte clubkleuren gestoken deelnemers hebben het wel geweten. Natuurlijk is een karavaan in het koude Groenland ook geen gezicht, maar zo hoog als ziterdag had de temperatuur, althans voir de korfbalpropagandisten, ook niet drekt hoeven te zijn. In Zuid iegon de stoet, bestaande uit een geluid:wagen, een tractor met aan hangwagen waarop allerlei korfbal- attributen en een auto, met daarachter gekoppeld een aanhanger vol met si naasappelen. Vol in ieder geval bij de start van de actie, want de Antilopen hadden 12«0 zakjes met 7 (in een enkel geval zes'i van die appeltjes van Oranje beschikbair en de nering ging niet slecht. Tidens de rondrit werden fleu rige foldertjes met allerlei korfbal- informatie uitgedeeld en zij, die er be hoefte aan hadden zich als donateur óf lid te laten inschrijven, konden ter plekke worden geknipt en geschoren. Ook werd onderweg af en toe iets van korfbal gedemonstreerd en zo kon u zien, hoe een bal knap in (of naast) een aan een paal bevestigd bodemloos mandje werd geworpen. Ter bestrijding van de onkosten der actie werden de sinaasappelen uitge vent. Bijna professioneel brachten Hei- men, Niek en al die anderen bun handel aan de man of de vrouw en Bart en zijn helpers hadden moeite om op tijd de bestellingen uit te voeren Soms leken de sinaasappelen belangrijker dan korl- bal Nu had men wel goed geluk gehad bij de keuze van het nevenartikel. Stel je voor, dat het worst of erwtensoep was geweest Zeer vermoeid, maar tevreden over de resultaten van de ac tie, verlangden de deelnemers na af loop nog maar naar één ding en dat was. zo snel mogelijk onder de koude douche! AMEISFOORT/BUSSUM - Zeven Haaien '.wommen het afgelopen week einde ojdiverse nummers in een drietal limietw'dstrijden De handicap van de Leusde;se zwemmers, gewend aan hun 25-metrbad op het BB-park, was aan het merendeel der in de 50-meter Sportfoidsenbaden te Amersfoort en Bussun gemaakte tijden nog te zien. Alleen Rita de Kruif boekte op de 100 m vri? en idem rugslag voor meisjes onder Ie 10 jaar een hele goede voor uitgang in Amersfoort en in het Bus- sumse bad knabbelde Frank Leusink wedenm iets af van zijn beste tijd op de 100 m vlinderslag Hij begint de op 1.14.0 staande limiet al dicht te naderen Ook Kanna van Holst Pelle- kaan zwom weer dicht tegen de limiet aan op de 100 m. vrije slag Weliswaar bleef zij 0,3 seconde boven haar beste tijd, doch de limiet op deze afstand is gesteld op 1.22 0 en verwacht mag worden, dat Kanna dit minieme ver schol nog wel zal weten te overbruggen Overigens heeft zij op de 100 m. rug- slag de limiet reeds bereikt De resul taten van dit weekeinde waren 8 mei Sportfondsenbad Amersfoort; 200 m vlinderslag j/o 14: Frank Leu sink 3.03.6 (3 00 6). 100 m schoolslag j/o 16: Frank v. d Hurk 1.21 3 (1.18 2), 200 m. rugslag j/o 16. Thijs Noorde wier 1.28.7 (1.39.4); 400 m wisselslag j/o 16 Frank v. d Hurk 5.49 2 (5 37 8) 9 mei Sportfondsenbad Amersfoort: 100 m vrije slag m/o 10 Rita de Kruif 1 26.5 (1.30.2); idem Kanna van Holst Pellekaan 1 22 6 (1 22.3). idem Renate de Wit 1.34.6 (1 30.0); 100 m vrije slag j/o 10: Charles Pal- landt 1 34 4 (1 29 4). 100 m rugslag j/o 10: Charles Pallandt 1 38 9 (1.32.9). 100 m rugslag m/o 10. Rita de Kruif 1 40 7 (1 42 6). idem Kanna van Holst Pellekaan 1 33 1 (1 42.6) 9 mei Sportfondsenbad Bussum: 100 m vlinderslag j/o 14: Frank Leu sink 1.16.3 (1 16.5) LEUSDEN - Dit jaar worden de schoolsportdagen voor leerlingen van de 5e en 6e klassen van de basisscho len gehouden op 19 en 26 mei en op 2 junr Op 19 mei zijn de scholen ,,De Wegwijzer". ,.De Bongerd". ,,De Klimop", ..Hamersveld" en de gere formeerde basisschool aan de beurt, op 26 mei de Achterveldse scholen en op 2 juni de basisscholen ,,De Hob- bit", ..DeRossenberg". ..Kinderland". ..Groenhorst' .De Vallei", ,,'t Palet" en ..Loysden" Voor de scholen uit Leusden-centrum en Leusden-zuid vin den de wedstrijden in het Burgemeester Buiningsportpark. voor de scholen uit Achterveld in het Kerstens Sportpark

Leusder Krant | 1976 | | pagina 11