Het eerste an Avanti lustrum Jitslagen jeugdtoernooi Winst en verlies voor De Eemelaar Medewerking gevraagd voor Ronde van Leusden Vroege drukte in zwembad Mini-jongens klasse apart in Barneveld Stetboys wonnen op de nipper Eemelaar ert vijfde erjaardag Jagen jeugd- ïpetitie van Lockhorst Ronde van Leusden s.v. Achterveld V C PORT Q URSIEF leusder krant-spor ACHTERVELD - Als wij ons tot d 1970 terug in de tijd konden atseo, zouden wij het allemaal weer „,euw kunnen beleven. De plannen het Leusdense gemeentebestuur in Achterveld tot de bouw van een moastiekzaal te komen, kregen een te vorm. De plaatselijke jeugdraad daarin grote mogelijkheden voor 'opvang en begeleiding van de jeugd schooltijd en nam het initiatief tot oprichting van een gymnastiekvere- ing. Hieruit ontstond op 13 mei 71 de sportclub Avanti. Dat is van- ag precies 5 jaar geleden en voor s de aanleiding om deze week de ortschijnwerpers op Avanti te rich- Per circulaire had de Jeugdraad ar plannen in Achterveld huis aan is in de brievenbus gestopt. De be- igstelling was in één woord enorm, et minder dan 68 antwoordstrookjes egen de initiatiefnemers van sym- thisanten terug. Er werd eenoprich- gscommissie gevormd en de dames °Nabuurs en L. van Wienngen, als- je de heren G. en K. Boersen en j M Valkonet gingen vol enthou- sme aan het werk. Men zocht con- :t met het gemeentebestuur, met de >rtstichting, met het Koninklijk Ne- •lands Gymnastiek Verbond en voor met Impala, de in het Leusdense ;1 der gemeente reeds een paar [r florerende gymclub. Dat vroeg wat tijd, maar op 13 mei 1971 alles gereed. let 52 aanwezigen vond op die dag „Ons Gebouw" de stichtingsverga- DONDERDAG 13 MEI 1976 dering plaats. De oprichtingscommis sie werd toen het eerste definitieve bestuur met de heer Valkonet als voorzitter, mevrouw Nabuurs voor het schrijfwerk en mevrouw Van Wierin- gen voor het beheer van de kas. De naam van de club werd .Avanti" vooruit!). Burgemeester A H. v d Post opende het gymnastieklokaal aan de Walter van Amersfoortstraat en heel Achterveld maakte er een groot feest van. In september 1971 werd met de lessen begonnen en Avanti groeide voorspoedig. Vanaf eind '72 deed de Achterveldse gymnastiekver eniging met geselecteerde groepjes jongens en meisjes aan wedstrijden mee tegen andere clubs en op 12 mei 1973, de laatste dag van het eerste bestaansjaar, boekte het jonge Avan ti het eerste grote succes. Op de wedstrijden van de Stichtse Turnkring rayon West-Veluwe te Nijkerk won de Achterveldse gymclub met drie groep jes jeugdige deelnemers tweemaal goud! En sindsdien bleef het goed gaan met Avanti. Men heeft nu groepen voor de jeugd, voor dames en zelfs voor heren, hoewel de belangstelling voor die laatste groep best wat groter mocht zijn. OOK BADMINTON EN VOLLEYBAL Behalve aan gymnastiek doet Avan ti ook aan badminton en volleybal. De afdeling badminton speelt zuiver recreatief en staat onder leiding van de nog steeds even enthousiaste heer J M Smink. De volley-sectie van Avanti is in feite ontstaan uit het volleybalclubje ,,de Glind", dat vrij wel direkt na de oprichting van de Achterveldse sportcombinatie als af zonderlijke afdeling toetrad De grote animator uit de begintijd was de heer G. Boersen Vanaf september 1971 gin gen de volleyballers meedoen aan de Nevobo-competities en wel zoals voor nieuwelingen gebruikelijk is, in de laagste klasse van het district Eem- land Na het seizoen 1973-1974 promo veerde het herenteam naar de 3e klasse en als lustrumgeschenk aan het bestuur zorgden de heren onlangs voor een nieuwe promotie naar de 2e klasse De dames waren daarin, na promoties in 1972 en 1973 al eerder terecht ge komen De volleybalafdeling overweegt om in het komende seizoen met 2 dames- en 2 herenteams uit te komen, maar dan moet men er nog wel een paar leden bij zien te krijgen In het volley-bestuur heeft de heer Th Jansen uitstekende medewerking van de dames A. van Dijk en W. Enters. AVANTI NU De Avanti-combinatie omvat thans circa 275 leden en voldoet beslist aan een behoefte in Achterveld. Het be stuur van „groot Avanti" bestaat thans uit de heer R. J. M. Valkonet (voor zitter), mevr. C. Jansen (secretares se) en mevr A. Kleinveld (penning- meesteresse). De badminton-afdeling wordt in het hoofdbestuur vertegen woordigd door de heer J. M Smink. volleybal door de heer M J. (of Theo) Jansen en gymnastiek door mevr M Rooks. Bij een lustrum hoort natuur lijk een feestelijke herdenking Zeker in Achterveld. Maar omdat Avanti daar een soort ,,open dag" van wil maken en wel op het Kerstenssportpark valt 13 mei wat te vroeg in het jaar. De diverse demonstraties zijn thans ge pland op 12 juni a s. (bij slecht weer een week later) en daar komen wij later nog wel op terug. CHTERVELD - In ,,de Roskam" Achterveld werd op 9 maart 1971 Lawn Tennis Vereniging de Eeme- opgericht. Op 9 maart j 1. be nd de Achterveldse tennisclub der- e 5 jaar Die datum viel buiten tennisseizoen en daarom werd be en het eerste lustrum op donder- 20 mei a s te vieren. Burge- ister Mr A. H v. d. Post zal om 5 uur de opening van de twee jwe banen verrichten, waarna enke- enniswedstrijden worden gespeeld Achterveldse muziekvereniging, verzorgt de muzikale omlij&tiQg! feestelijke receptie ter gelegen- van de 5e verjaardag in ,,Ons ouw" begint om 20.00 uur en Her- Haverkort zorgt daarbij voor een mmig achtergrondmuziekje. Na de iptie - dat zal rond 21.00 uur zijn - t de grote feestavond, waaraan wordt medegewerkt door „The Beat- dancers", een revue-gezelschap en het bekende orkest „The Tempting Six". Het gaat de Eemelaar op dit moment zeer voor de wind. In de loop van de laatste maanden is het verenigings bestand met een kleine 50 nieuwe leden uitgebreid en de 6 Eemelaarteams zitten nu midden in de competities Dames A had een wat moeilijke start, maar Dames B won alles, wat er tot nu toe te winnen was. Datzelfde ge beurde ook met Heren A in de eerste twee wedstrijden. Heren B was wat min der succesvol en dit geldt ook voor Senioren A (gemengd) Het mixed zon dagteam hield de score op fifty-fifty. Het competitie-programma voor de komende weken is. 15-5 Heren A - Oog in Al a Volta C - Heren B Vleuten/M.F. - Gem. Senioren A 16-5 Gem. Zondag - Wilskracht 8 18-5 Dames A - Lockhorst A Breukelen D - Dames B 22-5 Doordraaiers A - Heren A Heren B - Vleuten/M F Gem Senioren A - Hoogland A 23-5 Lockhorst 4 - Gem Zondag 25-5 De Meent B - Dames A Dames B - Rijnhuyse D 29-5 Heren A - Chefana A Heren B - Tautenberg A Soest C - Gem. Senioren A 30-5 Hoogland 1 - Gem Zondag ACHTERVELD - S.V. Achterveld Programma voor zondag 16 mei. Achterveld 1 - Tournooi Hooglander veen a 11.00 u Dames elftal - Tournooi te Maarn (SVMM) a 11 00 u n CHTERVELD - Zaterdag 8 mei iniseerde de jeugdcommissie van |SV Achterveld een jeugdtoernooi r pupillen. Er werd gespeeld in 7 les I uitslag van dit zeer geslaagde Inooi was: joule 1 Iterveld E4 - Quick E3 0-2 Boys E3 - KVVA E6 1-0 Iterveld E4 - Amf. Boys E3 0-1 E3 - KVVA E6 2-0 Iterveld E4 - KVVA E6 0-0 E3 - Amf. Boys E3 2-0 ule 2 Iterveld E3 - Valleiv. E2 0-0 Jas E2 - Sch'zeel E3 0-0 Iterveld E3 - Unitas E2 0-0 leiv E2 - Sch'zeel E3 0-2 ■erveld E3 - Sch'zeel E3 0-2 leiv E2 - Unitas E2 0-0 lEUSDEN - Woensdag 5 mei speel- Ihet jongensteam van LTV Lock- [St in Naarden-Bussum. Waren de voorgaande woensdagen in een Ijkspel geëindigd, nu werd een heel i voordeel in de wacht gesleept, s gewonnen set levert n.l. punt ■Eindstand Zy2-V/2. REGIONALE MIXED TEAMS (oensdagcompetitie: Lockhorst 1, e B speelde thuis tegen Randebroek 130 games - 24 games ttiorst II poule C speelde uit bij tam en won met 38 games - 18 JUNIOREN COMPETITIE ZATERDAG aterdag 8 mei. Ondanks een bran- zon heeft de Lockhorst jeugd vechtlust laten zien Alle teams gewonnen. Lockhorst A won 7 het eerst en maar liefst met ?an Hilverheide. Knap gedaan, thorst B speelde thuis tegen het Zuilen en won met 4-1, waar- r ze nu bovenaan kwamen te staan, thorst C won de wedstrijd tegen "ten uit met 3-2. poule 3 Achterveld E2 - W'berg E4 1-0 Hoogl.veen E2 - SDVB E2 1-2 Achterveld E2 - Hoogl.veen E2 2-0 W'berg E4 - SDVB E2 1-1 Achterveld E2 - SDVB E2 2-0 W'berg E4 - Hoogl.veen E2 1-0 poule 4 Achterveld El - W'berg El 1-1 Hoogl.veen El - Unitas El 1-1 Achterveld El - Hoogl.veen El 1-0 W'berg El - Unitas El 1-0 Achterveld El - Unitas El 1-0 W'berg El - Hoogl veen El 1-1 poule 5 Achterveld D3 - W'berg D4 1-0 Sch'zeel D3 - Quick D2 0-2 Achterveld D3 - Sch'zeel D3 0-2 W'berg D4 - Quick D2 0-3 Achterveld D3 - Quick D2 0-5 W'berg D4 - Sch'zeel D3 0-0 poule 6 Achterveld D2 - W'berg D3 1-0 Valleiv. D2 - Unitas D2 1-1 Achterveld D2 - Valleiv. D2 0-1 W'berg D3 - Unitas D2 0-1 Achterveld D2 - Unitas D2 2-0 W'berg D3 - Valleiv D2 0-2 poule 7 Achterveld Dl - W'berg D2 2-2 Hoogl.veen Dl - Quick D3 0-2 Achterveld Dl - Hoogl.veen Dl 1-0 W'berg D2 - Quick D3 0-1 Achterveld Dl - Quick D3 1-1 W'berg D2 - Hoogl.veen Dl 1-0 In elke poule waren de winnaars als volgt poule 1 1. Quick E3, 2. Amf. Boys E3, 3. KVVA E6, 4. Achterveld E4 poule 2 1. Scherpenzeel E3, 2. Unitas E2, 3. Achterveld E3, 4. Valleivogels E2. poule 3 1 Achterveld E2, 2 Woudenberg E4, 3. SDVB E2, 4. Hoogl. veen. poule 4 1. Achterveld El, 2. Woudenberg El, 3. Hooglanderveen El, 4 Unitas El poule 5 1 Quick D2. 2. Scherpenzeel D3, 3 Achterveld D3, Woudenberg D4. poule 6 1. Valleivogels D2, 2. Achterveld D2, 3. Unitas D2, 4. Woudenberg D3. poule 7 1. Quick D3; 2. Achterveld Dl; 3. Woudenberg D2; 4. Hoogl veen Dl. De jeugdcommissie kan terug zien op een zeer geslaagd toernooi waar zeker ook het weer aan heeft meege werkt. Jammer was wel dat er van de zijde van de ouders zo weinig belang stelling was. Zaterdag 15 mei organi seert de jeugdcommissie van de SV Achterveld nog een jeugdtoernooi. Dit is dan een toernooi voor de junioren. Er wordt gespeeld in 6 poules poule 1 (jongens die d.d. l-8-'75 nog een 13 jaar zijn): Achterveld C2 - Scherpenzeel C2 8.30 Hoogland C5 - Hoevelaken C2 8.30 Achterveld C2 - Hoogland C5 9.30 Scherpenz. C2 - Hoevelaken C2 9.30 Achterveld C2 - Hoevelaken C2 10.30 Scherpenzeel C2 - Hoogland C5 10.30 poule 2 (jongens die d.d. 1-8-75 nog geen 14 jaar zijn): Achterveld Cl - Scherpenzeel Cl 9.00 Woudenberg C3 - Hoogland C4" 9.00 Achterveld Cl - Woudenberg C3 10.00 Scherpenzeel Cl - Hoogland C4 10.00 Achterveld Cl - Hoogland C4 11.00 Scherpenzeel Cl - Woudenb. C3 11.00 poule 3 (jongens die d.d. 1-8-75 nog geen 15 jaar zijn): Achterveld B2 - Hoogl.veen BI 11.30 Woudenberg B2 - Hoogland B3 11.30 Achterveld B2 - Woudenb B2 12.30 Hoogl.veen BI - Hoogland B3 12.3," Achterveld B2 - Hoogland B3 13.30 Hoogl.veen BI - Woudenberg B2 13.30 poule 4 (jongens die d.d. 1-8-75 nog geen 16 jaar zijn): Achterveld BI - Hoogland BI 12.00 Quick B4 - VVZA B2 12 00 Achterveld BI - Quick B4 13.00 Hoogland BI - VVZA B2 13 00 Achterveld BI - VVZA B2 14.00 Hoogland BI - Quick B4 14.00 poule 5 (jongens die d.d. 1-8-75 nog geen 17 jaar zijn): Achterveld A2 - Hoogl.veen A2 14.30 Scherpenzeel Al - Woudenb. A3 14 30 Achterveld A2 - Scherpenzeel Al 15.30 Hoogl.veen A2 - Woudenberg A3 15.30 Achterveld A2 - Woudenb A3 16 30 Hoogl veen A2 - Scherpenzeel Al 16.30 poule 6 (jongens die d.d. 1-8-75 nog geen 19 jaar zijn): Achterveld Al - Hoogl.veen Al 15.00 Valleiv. Al - Sparta Al 15.00 Achterveld Al - Valleiv. Al 16.00 Hoogl.veen Al - Sparta Al 16.00 Achterveld Al - Sparta Al 17 00 Hoogl.veen Al - Valleiv. Al 17.00 De jeugdcommissie hoopt dat dit toernooi ook zal slagen als het pu pillen-toernooi. Ook hoopt de commis sie op zeer goecl weer en zeker een grotere belangstelling van de ouders en andere belangstellenden dan bij het toernooi van vorige week Het toernooi zal worden gehouden op het Kerstens Sportpark te Achterveld. Eemelaar I, dat uitkomt in de lan delijke competitie stond voor een zwa re taak Dit team ontving thuis het ge renommeerde Hoogland 1. Daar volgens de plaatselijke pers dit Hoogland reeds was aangemerkt als kampioenskandi daat was het dus voor Eemelaar 1 geen gemakkelijke opgave De uitslag van deze wedstrijd was 8-0 voor Hoog land I Maar het is niet zonder slag of stoot gegaan. Hoogland moest het wel ACHTERVELD - Na-de derde com petitiedag weten de 6 Eemelaar-teams die in de competitie spelen, nu wat voor tegenstand zif rfi>g kunnen ver wachten en is het nu mogelijk een tus senbalans op te maken. Het eerste dames-ïeam draait op heden redelijk mee in de derde klasse waarin zij spelen Dinsdag 4 mei speel den zij tegen De Meent B. Het werd een gelijkspel 2-2. Er zit dus nog een kans in om goed te eindigen gezien de twee gelijke spelen en één verloren wed strijd. Voor het tweede dames-team dat in de vierde klas dinsdag competitie speelt, ziet het er wel heel wat beter uit Zij gaan hoge ogen gooien Zij zijn nog steeds ongeslagen en wonnen ook weer hun laatstgespeelde wedstrijd. Zij speelden tegen Rijnhuyzen D en wonnen deze wedstrijd met 3-1 Het bloedhete weekend is voor de Eemelaar niet ongemerkt voorbij ge gaan. Hoewel tennis tot de zomerspor ten wordt gerekend was het j 1 zondag toch wel een opgave om het hoofd koel te houden. Dit is het eerste herenteam toch goed gelukt Zij speelden tegen Chefana A en wonnen met 5-1 Dit was hun derde wedstrijd waarin zij de winst wisten binnen te halen. Voor het tweede herenteam was het niet zo n gelukkige dag. Zij konden het niet bolwerken tegen Toutenberg A Er werd verloren met 6-0 Daar dit team nog maar één winstpunt heeft weten te behalen zullen zij in de twee de helft van de competitie toch wel orde op zaken moeten gaan stellen. GEMENGD TEAM Dit zal ook het gemengde zaterdag moeten gaan doen Dit team speelde zaterdag 8 mei uit tegen Soest C Zij verloren met 4-1 Dit team heeft nu alle drie gespeelde wedstrijden ver loren hebben van drie-setters en tie-breaks De Eemelaar kwam in deze wedstrijd net dat beetje ervaring te kort om de partijen in hun voordeel te doen be slissen. Gezien de vorige resultaten van de Eemelaar I zullen zij er weinig aan kunnen doen dat Hoogland I kampioen wordt, doch dat er voor hen toch altijd nog een zeer redelijke klassering inzit. LEUSDEN/CENTRUM - Wij hebben weer nieuws over de a s Wielerronde van Leusden, die op 26 mei a.s. door een aantal Leusdense ondernemers wordt georganiseerd met medewerking van de RTC Amersfoort Op verzoek van de inrichters willen wij nogmaals de sportieve medewerking vragen aan hen die langs het parcours (Hamers- veldseweg. Burg. de Beaufortweg, Ho- horstlaan, Bavoortseweg) wonen. Wilt u proberen uw kinderen te overtuigen, dat onvoorzichtig oversteken (de ren ners rijden „tegen de klok in") zeer gevaarlijk kan zijn en houdt u ook hond en/of kat in de gaten'' Zowel voor uw kind of huisdier als voor de renners is een aanrijding een zeer onplezierige zaak Wilt u tussen r 17,--en21,--uur het parcours ook vrij houden van au to's en event, andere obstakels? U krijgt via de gemeentelijke autoritei ten nog aanwijzingen omtrent alterna tieve parkeergelegenheid. Voor de eerste Ronde van Leusden, die voor een ieder kosteloos te volgen is, bestaat een zeer grote belangstel ling-varnde zijde déF renners Om 18,-- uur is de start van de 40 ronden voor de liefhebbers en veteranen Voor de 90 beschikbare deelnemersplaatsen ontving de organisatie reeds 140 aan meldingen 50 renners moesten reeds worden teleurgesteld Onder de wel- geaccepteerden vonden wij de namen van o a de volgende (streek) renners Jan v d. Beek (Barneveld(, Kees Bok- ma (Bunschoten). Kees Boogaard(Vee- nendaal), Gijs Brouwer (Hoogland), Harry Brouwer (Leusden), Wim van Dompseler (Harderwijk), Teus van E- keren (Amersfoort), Wim Hommes (Baarn), Thijs de Jong (Amersfoort), Hans Kaats (Soest), Gerard van t Klooster (Leusden), Kees 't Lam (Baarn), Qfto 't Lam (Soest), Eric Princen (Amersfoort), Teus v.d. Tol (Naaiden), Harry Toonen (Soest), Arie Veenendaal (Zeist), Nico de Vries (Leusden), de Amersfoorters Nol Wil deman en 1de van Wijk, enz Om kwart over zeven vertrekken de amateurs voor hun 70 ronden Ook hier was de deelnemerslijst (90 man) binnen een week volgeboekt Uit deze groep noteerden wij o m. de navol gende strëekrenners René v d Brakel (Amèrsloort). Bert en Jaap v.d. Broek (Soest). Ton Brons (Amersfoort). Hen- ny Dijkstra (Soesterberg). Wim van Empelen (Amersfoort), JeroenGroene- stein uit Leusden, Hans Marcus (E- derveen), de vier gebroeders Ab. Gijs, Jos en Piet Nederlof uit Maarssen, Wim Pater (Barneveld), Jan Sandbrink en Evert Smit (beiden Amersfoort), Rinus Sneevliet (Barneveld), Arie Smit (Lunteren). Jan Vlastuin (Scherpen zeel), Max de Vries (Hoevelaken), de Leusdense kanshebber Dick Willigen- burg en last but not least „dolle" Dries van Wijhe uit Oldebroek Tot slot nog een paar uitslagen van de laatste dagen, zodat u kunt nagaan van wie u ook in de Leusdense Ronde actie kunt verwachten In de clubnt van de RTC Amersfoort won Hans Kaats bij de A-liefhebbers vóór Ge rard van 't Klooster, Enk Wildeman. Eric Princen en Ide van Wijk Bij de B-liefhebbers was de aankomst. Gerrit van Oostende en Harry Brou wers ex aequo en Paul Almekinders 3e Dick Vervloet was de rapste ve teraan en Jan-Sandbrink de snelste amateur Sandbringk werd eerder nog 12e in Didam LEUSDEN - En toen werd het ineens verschrikkelijk warm. Dus met z'n allen naar het zwembad in het Burgemeester Buining-pa-k toe. Waar fotograaf Jan Pit zondagmiddag dit plaatje van de vroege drukte schoot. BARNEVELD - Af£ëlopen zaterdag organiseerde de Barneveldse volley balverenging een tournooi voor Mi ni's en vel voor jongens en meisjes in de leeftijdsklassen t/m 11 resp. t/m 13 iaar. Het Leusdense Impala was in dke klasse met een team ver- tegenwoerdigd. In het totaal van 15 aan dit tournooi deelnemende teams speelden de Leusdenaren een zeer voornam? rol. De jongens bleken zelfs een klas;e apart! Het sicces begon al in de voorron den Alë vier Impala-teams werden poule-wnnaar en in de eindronden werden de meisjesploegen in hun af delingen beide 3e. De Impala-jongens t/m il jaar wonnen met veel vertoon van ove'macht hun finale, hetgeen hen de „Mini-Cup" van de jongste jongens opleverde Met goed opgebouwd vol leybal versloegen de „oudere' Im pala's hun gehele concurrentie zeer royaal en dat betekende eveneens het bezit van de „Mini-Cup" van hun leeftijdsgroep. Hoewel een en ander niet van beslis sende invloed was op de resultaten van de Leusdenaren, verliep het tour nooi organisatorisch niet vlekkeloos. Zo hing het net op „kleuterhoogte" en waren de velden wel erg gemini- seerd. Bovendien hadden de vaak zeer jeugdige scheidsrechters kennelijk last van plankenkoorts. Zo was „iedereen" ervan overtuigd, dat in de finale-af deling van de Impala-jongens t/m 13 jaar Spirit 2e was geworden De or ganisatoren hadden blijkbaar een an dere telmethode en klasseerden een SSS-team op de 2e plaats. Maar goed, het kon ook een gevolg zijn geweest van de zomerse temperaturen. Voor de linpala s, die zich reeds eerder geplaatst hadden voor de finale van de a.s mini-volleybalkampioenschap- pen van Nederland, was het Barne veldse tournooi een uitstekende trai ning Impala bouwt inmiddels aan de toekomst De oudere mini's stappen binnenkort over naar de junioren en voor de openvallende plaatsen zijn vervangers nodig. Jongens en meis jes uit Leusden (vanaf 9 jaar), die interesse hebben in volleybal kunnen zich voor het nieuwe seizoen nu reeds aanmelden In verband met het inde len der ploegen graag zo spoedig mo gelijk Zij kunnen terecht bij mevr. R v.d. Doe, Berkenlaan 22, Leusden-C (telf 033-41584). LEUSDEN/CENTRUM - Binnenkort loopt Leusden niet meer achter bij an dere steden en dorpen en dan bedoel ik dat op wielrengebied. Wat bijna overal elders reeds langer gebeurt, gaat ook bij ons komenwij krijgen een Ronde en wel de Ronde van Leusden. Zo n ronde, of completer gezegd zo'n wielerronde, is niets meer maar ook niets minder dan een wedstrijd van su persnelle jongens op echte racefiet sen. Het wordt nog niet direct zoiets als de Tour de France, de Giro d'Italia of de Vuelta d'Espana (hoewel dat ook wie lerronden zijn) maar de Ronde van Leusden is bescheidener van opzet. Dat kan ook bijna niet anders, want het is de allereerste keer, dat iets derge lijke in Leusden vertoond wordt Ik heb niets tegen de heer Meinten uit Achterveld Integendeel, maar zijn brokje wielersport - elk jaar in de laatste week van juli - is weer iets heel anders. Niet bepaald een uit haar proporties gegroeide bezigheid voor kinderen op de fiets. O neen, maar het is eigenlijk meer een wielerschool en dat klopt ook wel als ik u vertel, dat renners als Dick Willigenburg, Jeroen Groenestem, Ge rard van t Klooster, Henk van Her waarden, Johan Ossendrijver en meer van die kleppers allemaal leerlingen uit de Tour de Juniorschool waren en die nu o.m. in Leusden komen laten zien, wat ze bij Jan Schouten en Wim Mem- ten allemaal geleerd hebben De Ronde van Leusden wordt een wedstrijd voor amateurs, liefhebbers en veteranen Ik heb er mijn Frans- Nederlands woordenboek bijgehaald en daarin staat achter amateur: lief hebber Toch is in de wielrennerij een amateur weer iets heel anderes dan een liefhebber en hoewel de één zijn sport uit louter amateurisme beoefent en de ander puur voor de liefhebberij, rijden die jongens meestal niet in een- zelfde wedstrijd. Ook niet in Leusden, waar de amateurs een rit van 75 km krijgen te verhapstukken en de liefheb bers van slechts 30 km. Om die jon gens geen minderwaardigheidscom plex te bezorgen, mogen ze wel sa- menrijden met de veteranen. Ook die betiteling is bedrieglijk, want het zijn beslist geen afdankertjes, maar cou reurs van een iets eerdere lichting. Ei genlijk mensen in de bloei van hun le ven hoewel je als renner wel eerder de AOW-leeftijd bereikt. En Nico de Vries (net als de reeds eerder genoemde wielrenners woonachtig in Leusden) ziet er, als je hem zo in zijn pientere oogjes kijkt, ook niet bepaald uit als een veteraan Maar volgens de wielerbond is hij het wel. Een wielrennersclub uit Amersfoort zorgt voor het technische deel van de Ronde van Leusden, zodat e e.a. in dat opzicht ook een succes wordt en een groot aantal plaatselijke zakenlieden behartigen de financiële hapsnap Ja, voor niets gaat tegenwoordige alleen nog maar de zon op en onder Zelfs liefhebbers en amateurs moeten aan hun vrijetijdsbesteding toch wel een paar tientjes kunnen winnen, al was het allen maar ter bestrijding der kosten Hard fietsen is een duur grapje De Ronde van Leusden gaat min of meer rond het gemeentehuis Het viel de or ganisatoren trouwens helemaal niet mee om hier een ordentelijk parcoursje te vinden. Daar is Leusden kennelijk met op gebouwd Ik (maar ik ben dan ook geen wielrenner) heb nog ernstig gedacht aan de Walstro Heerlijk spor tief met die hobbels en bobbels, maar de heren van de bond zagen daar niet in. Die willen de eerste Ronde van Leusden niet met een bergrit laten be ginnen. C. LEUSDEN/CENTRUM - Donderdag 6 mei hadden de Stetboys bezoek van Gooierserf Bij een prettige tempe ratuur, waardoor tal van bezoekers een kijkje kwamen nemen op het veld van Lisidunahof, werd een spannende wedstrijd gespeeld door twee ploegen, die er op uit waren om te winnen, hetgeen inhield, dat een zeer aanval lend spel werd vertoond. De strijd golfde op en neer en de Stetboys kwamen beter voor de dag dan gedu rende de voorgaande ontmoetingen. Er was ook veel meer inzet te bespeuren. De bijzonder hard werkende Jensma (die tijdens de wedstrijd enkele ki lo's afviel) steunde het middenveld goed en werkte er aan mee, dat Kees Kamp in de 10e minuut voor de ope ningstreffer kon zorgen Maar Gooiers erf was nog lang niet verslagen. De gasten gaven de Stetboys-verdediging handen vol werk Toch was het Jos Mol, die voor 2-0 kon zorgen Na de rust kwam Gooierserf bijzon der sterk terug en rnet twee zeer gave treffers werd de stand weer ge lijk (2-2) Even leek het erop, dat de thuisclub onder de voet zou worden gelopen, maar Stetboys hield stand en scoorde nog net op tijd het winnende doelpunt. De slotstand werd 3-2. Het was een ontmoeting tussen twee ge lijkwaardige ploegen, die in een pit tig sportief duel voor de toeschou wers hun gang naar het Lisidunaveld volledig waard hebben gemaakt

Leusder Krant | 1976 | | pagina 13