Charles Krijgsman, e „Bomber" van het Leusdens alvoetbal Impala-mini's 9de van Nederland Clubhuis BV'75 bijna gereed Roda A-l- WZ A-l onbeslist Amersfoort o port STETBOYS WON DOOR GEBR. HOLS Roda '46 Q URSIEF LEUSDEN-CENTRUM - Het is toch ypereod, dat een sportman in een be taalde tak van sport meer uitblinkt i'aj an in een andere, zelfs als die spor en zeer nauw aan elkaar verwant zijn, loals veld- en zaalvoetbal. Wij hebben [en gesprekje gehad met zo'n voetbal- li er, die voor Roda op het veld behoor- vci ijk Soe<* ui* de ver' kwam. Bij de vo- ige promotie van Roda van de 2e naar le klasse scoorde onze gespreks- artner tegen Actif in Hilversum de elijkmaker in de beslissingswedstrijd, raarna Jan Drost in de verlenging het 3^ arwei afmaakte. In de zaalvoetbal- u( -edstrijden van FCO was onze man absolute topscorer en daarom wil- eo wij ditmaal de schijnwerpers eens ichten op Charles Krijgsman. Hij is geboren in Soerabaja, een telangrijke havenstad in Indonesië dat gebeurde in 1949. Toen een jaar zes later de familie Krijgsman naar repatrieerde, kwam ook harles in Amersfoort te wonen en laar kwam hij in aanraking met bet traat- en schoolvoetbal. In 1957 ver- uisde het gezin Krijgsman naar Leus- en en op 8-jarige leeftijd kwamChar- bij de aspiranten van Roda, dat oen nog op een min of meer geëga- iseerd weiland aan de Asschatterweg laar domicilie had. Ondanks (of mis- ;chien juist door) het hobbelige veld wam Krijgsman al snel in the pic- ure. Hij is altijd de man van de vier- ante meter geweest en vooral met ort spel voelde hij zich in zijn ele ment. Hij maakte de laatste verhui- ingen van Roda mee, totdat de Leus- lense club haar thuishaven vond op het Jurgemeester Buiningpark. Charles ipeelde oorspronkelijk in de zondag- ifdeling van Roda, waarin hij door drong tot het standaardelftal. Het grapje" bij Actif beschreven wij eeds Vlak voor het seizoen 1974-1975 tapte hij over naar het zaterdagvoetbal daarin speelt hij nog steeds. Eerst in het topteam, maar met het groeien der jaren zakte de animo wat en thans zoekt en vindt Krijgsman zijn wekelijks voetbalplezier als midvoor in Roda- zaterdag 3. ZAALVOETBAL Het zaalvoetbal begon overal goed van de grond te komen. Ook in Leus den en mede door het feit. dat de toen malige zaterdagtrainer (Leander) be zwaar maakte tegen de combinatie van zaalvoetbal met veldvoetbal in het stan daardteam, deed Charles in dat laatste vrijwillig een stapje terug naar zater- dag-3, dat in het afgelopen seizoen uit stekend meegedraaid heeft inde top van de afdeling Ondertussen had de Leus- dense architect Dick Opstelten de zaal- voetbalclub F C.O. opgericht en dat leek Krijgsman wel wat. In september 1975 begonnen de Opstelters. nog wat onwennig, met hun eerste wedstrijden voor de competitie op het nieuwe voet balfront. Het viel niet direct mee, maar gaandeweg werden de resultaten beter en beter en met de eveneens op doelpunten beluste collega's als Jo- han Kolthof, Herman Haverkort enz. om zich heen kwam ook de scorings- machine van Krijgsman uitstekend op gang. In het begin gingen nogal wat zaalvoetbalwedstrijden (vaak op het nippertje) verloren, maar F.C. Op stelten herstelde zich merkwaardig goed. De laatste competitiehelft verliep zelfs uitstekend en beter dan voor het eerste jaar verwacht mocht worden. Alleen van kampioen Zwaluwen Voor uit werd verloren, maar derunners-up HVV en Broekboys waren tegen FCO meer dan tevreden met een gelijkspel. Het zaalvoetbal wordt het komende sei zoen natuurlijk hervat en reeds nu wordt gedacht aan de inbreng van een tweede team. Dat zit er wel in dach ten wij, o.m. door de geweldige pro paganda van Charles Krijgsman. Hij kwam bij de F.C. Opstelten aan de top van de scorerslijsten verwierf zich en passant de eretitel van ,.der Bom ber uit Leusden". LEUSDEN-CENTRUM - De laatste kaartavond van dit seizoen van de sup portersvereniging Roda '46 is een zeer groot succes geworden. Liefst 76 kla verjassers gingen sportief in de slag om te proberen zoveel mogelijk puntjes binnen te halen om daarmee in aan merking te komen voor een van de vele prijzen, die voor een deel door de Leus- dense middenstanders waren beschik baar gesteld. Na heel wat gestoei met geluk en kaartkennis was de uitslag als volgt: 1. Leo Lochtenberg 4996 pnt 2. Jaap Pouw 4874 pnt. 3. Ruud Dekker 4802 pnt. 4 Alex v d. Berg 4798 pnt. 5 Ko van Nimwegen 4794 pnt. 6 Bertus van Ginkel 4695 pnt. 7. Gart Voorburg 4686 pnt. 8 Arnold Schimmel 4633 pnt. 9 Wim Vrijhoef 4619 pnt. 10 Mevr. Lochtenberg 4587 pnt. 11. Hans Vrijhoef 4556 pnt. 12 Ko Hofland 4510 pnt 13 Steef v.d Braak 4509 pnt. 14 Gees v.d. Berg 4494 pnt. 15. Rob Tolhuizen 4471 pnt. LEUSDEN/CENTRUM - Voor de re turn speelde Stetboys donderdag weer tegen Gooierserf. Net als in de eerste ontmoeting (3-2 voor de Leusdenaren) werd het ook nu een spannende aange legenheid. Omdat Stetboys' vaste keeper verhinderd was kwam de op alle plaatsen bruikbare Fr. Letschert in het doel. Al direct na het beginsignaal van scheidsrechter Solen bleek, dat het een gelijkopgaande strijd zou worden. Toch openden de Leusdenaren de score. Een lange pass vanuit de achterhoede werd door Hans Bols vakkundig ingeschoten. Ook in de tweede helft bleef het een prettige en sportieve wedstrijd. Uit een klein foutje van linksback Fred Lam- mers kwamen de erfgooiers gelijk (1-1). Pas 10 minuten voor tijd slaagden de Stetboys in het maken van de winnende goal en Dick Hols was daar de man van. Het was voor de Lisidunaploeg een goed herstel na de 0-7 nederlaag van de vorige week. LEUSDEN/CENTRUM - Voor de 33e maal wordt van maandag 14 t/m londerdag 17 juni a.s in Amersfoort de Avondvierdaagse georganiseerd. In 1975 werd aan die prestatiemarsen door ruim 7500 wandelaars meegedaan Voor dit jaar hopen de organisatoren op een nog grotere deelname. Aan deze mani festatie yan ;,bpwégftig" kan wotden mëégedaan doof éen ieder, dië' in 1976 minimaal de leeftijd van. 9 jaar heeft bereikt. De jeugd van 9 t/m 13 jaar loopt per avond 10 km en voor de senioren vanaf 14 jaar is de afstand per wandelavond circa 15 km Het inschrijf geld bedraagt voor de jeugd resp.de se nioren f3,- en f4,-. Wie voor de eerste maal de avondvierdaagse uitloopt ont vangt een herinneringskruis en voor hen, die reeds eerder aan deze wandel tochten door Amersfoort en omgeving hebben meegedaan, wordt het reeds in hun bezit zijnde kruis aangepast aan het aantal vierdaagsen Men kan zich als j deelnemers laten inschrijven pp 2,3 en 4 juni van 19.00, tQt 21.00 uur en op 5 juni van 9.Ó0 tot 12.00 uur en wel in café-restaurant d'Oranjeboom, Leus- derweg 43, Amersfoort. De start (ju nioren 18.00 en senioren 18.45 uur) is iedere avond op het voorterrein van de Juliana van Stolbergkazerne, ingang Leusderweg, te Amersfoort. De laatste wandelavond wordt weer besloten met de feestelijke intocht waaraan dooreen 13-tal muziekkorpsen uit Amersfoort en omgeving wordt meegewerkt wat vrije tijd opgeofferd. Jammer dat dit soort verenigingswerk altijd door dezelfde twee of drie mensen moet worden gedaan, maar gelukkig is een vereniging, die over zulke leden kan be schikken. De deel is omgetoverd tot de feitelijke biljartzaal, waar drie Roothaert-wedstnjdtafels van 115 bij 230 cm een prima plaats hebben gekre gen. Waar vroeger in de winter de koeien stonden, is nu een knappe ver- LEUSDEN/CENTRUM - De maand februari speelde in het nog maar korte bestaan van de Leusdense biljartvereni ging „75" een zeer grote rol. Op 12-2- 1975 werd „75" opgericht, op 2-2-1976 kreeg de vereniging de Koninklijke Goedkeuring en in de raadsvergadering van 26 feb. van dit jaar werd besloten de B.V. „75" onderdak te verlenen in het achterste gedeelte van de boerderij „de Rosmolen" aan de Hamersveldseweg. Van gemeenteweg kregen de biljarters een handgeld mee van 4.500,- voor de inrichting van hun clublokaal. Dezer dagen zijn wij eens gaan kij ken, wat de heren met dat geld zoal hadden gedaan. Van buitenaf is aan de Rosmolen niets bijzonders te zien, maar eenmaal binnen, vielen wij van de ene verbazing in de andere. Voor wat daar tot stand is gebracht was de gemeente lijke bijdrage onvoldoende. De biljart club heeft er, hoewel de inrichting een voudig is gehouden en het grootste deel van het werk in eigen beheer bleef, heel wat uit eigen (bescheiden) middeleiTbij moeten leggen. Doch het resultaat is er dan ook naar. ARNHEM - Zaterdag werden in de Arnhemse Rijnhal de finales gespeeld om het kampioenschap van Nederland voor mini-volleybalteams Via een lan ge reeks van voorwedstrijden had het jongensteam van Impala, bestaande uit Erno van Dam. Mark Rinkes, Arjen van Dóren, Maurice Baaron en John Jansen, zich weten te plaatsen bij de 32 beste ploegen uit ons land. En de jongens hebben het in Arnhem uitste kend gedaan. De 32 finalisten waren ingedeeld in 8 poules van vier. De na afloop van de poulewedstrijden op de eerste plaats geëindigde ploegen speel den onder elkaar verder om de eerste 8 plaatsen, de nummers 2 om de vol gende acht, enz. De wedstrijden beston den uit twee „sets" van 10 minuten, maar de setoverwinmngen telden niet mee voor de „ranglijst" De punten uit beide sets werden bij elkaar ge teld en winst in een aldus samenge stelde ontmoeting leverde 2 punten op, een gelijkspel 1 en verlies werd .beloond "met een 0. Deze wat vreemde puntentelling was bepaald niet m het voordeel van Impala, dat altijd wat traag uit de startolokken komt. Naar mate de tijd vordert groeit ook de kracht van de Leusdense ploeg Zo geschiedde het ook zaterdag Na een wat nerveus begin tegen Wivoc- Winterswijk kreeg Impala wat beter vat op het oostelijke viertal. De Leusde naren wonnen met(slechts) 13-5 en 16-4 en dat leverde de eerste winstpunten op Tegen sterkere clubs als Pegasus- Zwartsluis en KDS-Wormerveer werd gelijkgespeeld en Impala werd net geen poule-winaar. De 2e plaats betekende voor de Leusdense jongens, dat ze in ieder geval ergens tussen de 9e en 16e plaats zouden eindigen. Ze bleven j het uitstekend doen en achtereenvol- gens werden Saturnus-Uden (32-8), van Tartwijk-Schijndel (18-12) en Lod. Geveke/DAK uit Hoogezand (29-7) aan de Leusdense zegekar gebonden. Toen de kruitdampen waren opgetrokken bleek Impala met deze serie overwin ningen knap op de 9e plaats te zijn gekomen. En dat met een zo gere nommeerde concurrentie. Een gewel dige prestatie voor een ploeg uit een „dorp". De twee andere vertegenwoor digers van het grote Nevobo-district Eemland finishten ver achter de Leus denaren Geen andere Impala-ploeg is in een nationale titelstrijd ooit zo hoog geëindigd als deze vijf jongens Trouwens, welke andere Leusdense sportclub wel? De spelers en de Im pala-leiding hebben met deze finale wedstrijden een geweldige brok er varing opgedaan. Het was vooral voor de jongens een hele belevenis hun krach- te te kunnen meten met de elite van het Nederlandse mini-volleybal. Impala gaat zeker proberen om er ook het volgende jaar weer bij te zijn en dan zo mogelijk ook met een meisjes- ploeg Jongens en meisjes (geboren na 1-10-1966) met interesse in volley bal, die dat mee willen beleven, kunnen zich nu reeds aanmelden. Het lijkt misschien wat vroeg, maar voor het bereiken van zulke prestaties moet flink worden getraind. Liefhebbers kun nen terecht bij mevr R. v d. Doe, Berkenlaan 22, Leusden-Centrum. Uitslagen senioren: (Tournooi van APWC) APWC 5 - Roda 5 0-2 SEC 6 - Roda 5 0-1 Roda 5 - VVOG 5 1-0 Roda 5 - KVVA 6 1-1 Roda won de le prijs. Programma senioren: a.s. zondag 30 mei tournooi voor zon dag-senioren. Aanv. 13,-- u a s. zaterdag 29 mei idem (zaterdag- senioren). Aanv 13,-- u Programma junioren: A.s. zaterdag 29 mei uitgestelde wed strijden zomeravondcompetitie. Aan vang 11,-- uur Anderlecht - PSV; Twente - Barcelona, Ajax - AZ '67. 29 mei (aanvang 13,-- uur) tournooi Al, A2. A3 en A4 31 mei (aanvang 19.30 uur) Grote Slot- avond! Uitslagen pupillen: (wisseltournooi s v Hertha) Roda D2 - Hertha Dl 0-0 Hooglanderveen Dl - Roda D2 1-0 Roda D2 - NFC Dl 0-4 Ministerpark Dl - Roda D2 2-0 Hooglanderveen El - Roda E2 0-0 Roda E2 - Hertha El 0-3 Roda E2 - HFC El 0-2 Ministerpark El - Roda E2 0-0 vriendsch. Roda D3 - Roda D7 2-2 (van Zwoltournooi bij CJVV) Roda El - TOV El 2-0 Roda El - Sparta El 1-1 Roda El - CJVV El 2-0 Roda El - Amsvorde El 4-0 Roda Dl - TOV El 2-0 Roda Dl - Sparta Dl 2-0 Roda Dl - CJVV Dl 2-0 Roda Dl - Amsvorde Dl 0-0 Roda verdedigt op dit tournooi de be ker, die reeds 2 jaar in het bezit is van de Leusdense El/Dl-combinatie. Bij winst ook dit jaar komt de beker de finitief in Roda's pnjzenkast. A.s. zondag is de tweede speeldag. De Leus denaren staan nu reeds 5 punten vóór op nummer 2 HOOGLAND - Als u dit verslag leest is het resultaat van de overgespeelde beslissingswedstrijd tussen de junioren Al van Roda '46 en VVZ '49 (Soest) reeds bekend, maar wij vonden het ver loop van de op vrijdag gespeelde eerste ontmoeting zo interessant, dat wij u daarvan toch nog wat willen vertellen. Het was een bijzonder vlotte partij voetbal van jongens van ongeveer 16 tot 18 jaar, die voor vele toeschouwers bepaald een verrassing moet zijn ge weest. Niet kinderachtig, maar zeer sportief en onder goede leiding of met andere woorden- reclame voor de voet balsport. Roda trapte af tegen de zon en de wind in Vooral in de eerste helft werd zeer enthousiast en soms bij zonder goed ge speeld. VVZ was toen wat sterker, maar het optreden van Roda effec tiever. Al na 5 minuten kwam de openingstreffer tot stand. Met goed voorbereidend werk van Paul Droog zette Hans Bransen een vrije schop om in een doelpunt. Twee minuten later kwam VVZ uit een aanval van rechts op 1-1. Het spel golfde als maar op en neer en in de 19e mi nuut kwam de herhaling van Roda's eerste doelpunt. Dezelfde twee spe lers deden het nog mooier en nu bijna professioneel. Direkt na de hervatting konden Droog en Bransen hun goed ingestudeerde trucje nogmaals herhalen, maar nu stond een staander succes in de weg. Vijf minuten voor tijd greep Roda's doelman bij een redding onnodig fors in, hetgeen hem een penalty kostte, maar Barry Buunk had geluk. DeVVZ- schutter schoot naast. Toch kwamen de niet ontmoedigde Soesters vlak voor het einde nog op 2-2. In de verlenging bleek wel dat de conditie der VVZ- spelers beter was dan van het meren deel der rood-zwarten, maar met moei te en twee uitstekende reddingen van B. B kwam het einde met 2-2. In dit verslagje zijn slechts enkele Roda- spelers met name genoemd, maar het hele elftal heeft uitstekend gespeeld, zelfs Ronny Laheij. die strompelend de voetbalakker verliet. Maar dat komt bij hem wel meer voor. Ruim 7 weken hebben enkele leden, vaak tot diep in de nacht, daaraan heel pozingsruimte met een goed uitzicht op de biljarts verschenen, alsmede een pracht van een bar. Zelfs een compleet ingerichte bestuurskamer op „zolder" is niet vergeten. De verlichting is afge stemd op de noodzaak, de wanden zijn keurig geschilderd en overal ligt nieuwe vloerbedekking. Hier werd door enkele enthousiastelingen waarlijk iets groots verricht. Over een dag of veertien (mis schien eerder) zal de nieuwe biljartzaal worden geopend en dan kunnen de 35 leden (w.o. 20 junioren) in deze nieuwe aanwinst voor Leusden aan de gang. Het ligt in de bedoeling, dat het clublo kaal zo effectief mogelijk wordt ge bruikt. Het is iedere dag van de week door de leden beschikbaar en voor de jeugd is er altijd leiding en toezicht van een of meer senioren beschikbaar B.V. „75" heeft nog heel wat biljartplannen in petto voor Leusden, maar dat wordt weer een heel ander verhaal. LEUSDEN/CENTRUM - Ik heb voor alle zekerheid maar een nieuw lint in i mijn schrijfmachine gezet, want dit zou I wel eens een wat langer cursiefje kun- I nen worden. Het gaat over vissen en zo vaak komt dit onderwerp nu ook weer niet in de krant. Nog anderhalf nachtje slapen en dan is het zo ver Dan kun je, al dan niet op een steigertje van wet houder Wagenaar, weer mannen of jongens met een flinke stok in hun handen zien wachten op vissen, die maar met willen bijten. In de nacht van vnjdag op zaterdag vanaf nul uur nul mogen van de heer Van der Stee. Minis ter van Landbouw en Visserij, de sport vissers hun geluk weer beproeven aan de waterkant. De opening van het a.s visseizoen is door zijne excellentie be paald op 29 mei. Maar dan moet u, als u ouder bent dan 14 jaar, wel in het bezit zijn van een viskaart. Dit is een visdokument, dat m de plaats is gekomen van de grote visakte, de kleine visakte en het z.g bijdrage- bewijs. Toch blijven deze drie catego rieën van kracht. Op een qua uitvoering identieke kaart wordt voor elke groep vissers een verschillend gekleurde zegel geplakt. Die zegels zijn voortaan te koop op het postkantoor en niet meer op het gemeentehuis of bij de poohtie. Elke sportvisser van 15 jaar of ouder moet in het bezit zijn van zo'n geze gelde viskaart. Wilt u gaan vissen met slechts één gewone hengel (voor junio ren onder de 15 jaar mag dat zonder viskaart), dan is het voldoende als u een rode zegel koopt a f 4,- plus 1,- ad ministratiekosten). Gaat u met twee gewone hengels naar uw stekkie, met een speciale hengel of met de peur kenners weten wel wat dat is), dan kan dat, mits u een blauwe zegel heeft ge- kochla 10,75 (plus f 1,-zie boven) en een beroepsvisser met beroepsvistuig moet voorzien zijn van een viskaart met een gele zegel van f 32,- (plus f 1,-. zie boven). Ik vind het maar bar inge wikkeld, doch u moet er zich vooral niet over opwinden, want dan gaai de aar digheid van het vissen er af Trouwens, de kosten van een visbewijs (een soort rijbewijs, maar dan om te mogen vis sen) zijn niet hoger geworden dan vorig jaar en dat is, met de huidige inflatie, al meer dan ik had verwacht Nog even kom ik terug op die zegels. Niet op de kleur, want dal is een kwes tie van smaak. Wel op de prijs en de uitvoering. Wat mij betreft had de mi nister de f 1,- administratiekosten (in kleine lettertjes gedrukt, zodat het met zo opvalt), wel ineens bij de prijs mogen tellen. De BTW wordt immers ook niet apart op de zegels vermeld. O ja, nog wat De zegels zijn geldig (dat staat er ook met kleine let tertjes op) van 1 juni 1976 t/m 31 mei 1977, zodat je strikt genomen op 29,30 en 31 mei, zelfs met een gezegelde vis kaart op zak, in overtreding bent. Van zelfsprekend alleen als je op een van die dagen gaat vissen. Nu zal oom agent wel niet zo nauw kijken, maar een geld- igheidsvermelding van 29 mei 1976 t/m 31 mei 1977 zou naar mijn mening aan drukkosten niet duurder zijn geweest. En dan die beesten op de zegels! Er zullen wel vissen mee zijn bedoeld (de zegels zijn tenslotte bestemd voor een viskaart) maar zulke exemplaren lijken mij met m het Leusdense viswater te vangen. Maar goed, u snakt naar het vissen als de vissen naar het water. De een hengelt met brood, een ander houdt het bij havermout of prikt (ondanks de hoge dagprijs) een stukje aardappel aan zijn haakje, maar er zijn ook lie den, die een vis(je) willen verschalken met een kronkelende pier. Ik hoop, dat deze mensen bij hetpierensteken (dat is een mooi woord voor gazonnetjever- pesten) wat rustig en beredeneerd te werk zullen gaan Een beetje zuinig heid met het gemeentelijk gras kan ze ker geen kwaad Dan is er nog de vraag, waarom men eigenlijk gaat vissen. Er zijn mensen onder u, die het terwille van hun gezondheid doen Lekker rus tig en fijn in de natuur Anderen vissen uit sportieve overwégingen. Dat wordt althans vaak beweerd. Het wordt ook gedaan om er zo maar eens uit te kun nen zijn of een lijd(je) van huis. Het is zeker goedkoper dan eenzelfde tijd in een kroeg, maar het is wel opvallend, dat het bijna uitsluitend mannen zijn, die deze behoeften hebben. Hoe dan ook (het is trouwens hun zaakik wens u veel plezier en succes aan het water, maar ik ga niet meer vissen Het lukt mij gewoon niet Ik heb zelfs nog geen stekelbaarsje gevangen. Éénmaal bijna, maar toen ik de buit (optimistisch geschat amper 10 centi meter lang) net uit het water had, het het kreng los en ik heb vaak het idee, dat ik door hem of haar nu nog wordt uitgelachen Een kennis van me schijnt er meer gevoel voor te hebben Hij kan bij wijze van spreken de vissen onder water horen hoesten en weet precies waar hij zijn haakje met aas van een geheime samenstelling in de plomp moet laten zakken. Die visfanaat haalt de ene vis na de andere uit het water en zou zo een maaltje bij elkaar hebben gevangenals hij zou willen, maar dat is blijkbaar niet de drijfveer van zijn hengelrace Direkt na de vangst gooit hij de buit steeds weer terug in haar element. Misschien is dat ivel de oorzaak van zijn „vissersgeluk7" C. WOENSDAG 26 MEI 1976

Leusder Krant | 1976 | | pagina 15