Twee teams juni Sportreal Leusden start op 2 kampioen bij „De Eemelaar" Snelschaken in Leusden Zomeravond- competitie Roda-pupillen eusder krant-sport woensdag 26 mei 1976 s.v. Achterveld v feest (naast de gasten van vanmiddag) de wet houders W. van Zandbrink en G. van Woudenberg en vertegenwoordigers van gelijkgerichte en andersdenkende maar bevriende verenigingen, maar vrezen dan een zeer incomplete ver melding. Daarom volstaan wij liever met: het was knap druk in de tent en bijzonder gezellig. Marian Tilenius Kruythoff vroeg kort na negen uur aan dacht voor het korte openingswoord van voorzitter J. Ochse en daarna wer den de vele danslustigen, waarbij de erevoorzitter van de Eemelaar zeer ac tief bleek, overgeleverd aan het avond vullende optreden van de „Tempting Six" o.l.v. de Achtervelder Jos Plijnaar en dat zestal had direct de zaal mee. Op tijd en stond (die jongens hadden er ook recht op om af en toe even rustig een piLsje te kunnen pakken) werd de arbeid van het muzikale halve dozijn onderbroken door de Backfield Dan cers. Vrij vertaald: de achtergronddan sers, maar het groepje Eemelaar- junioren kwam met hun zelf ingestu deerde dansjes wel leuk op de voor grond. Harry Schouten werd voor zijn medewerking aan het clubblad en pas sant ook nog geridderd en voor zover wij die plechtigheid konden volgen; be trof het de orde van de roestige spijker met de bijpassende blauwe inktpot. Wat later op de avond veranderde het toneel min of meer 1 n een bloemenmarkt De kooplieden Groenewegen en de Gans gaven hun handel bijna voor niets weg, Van kampioen geworden dames uit een huisvrouwenteam vroegen zij als tegenprestatie niet meer dan een paar welgemeende kussen en van een stel heren in dezelfde gezegende omstan digheden was een handdruk voldoende. Het feest ging hierna weer vrolijk verder en toen de Tempting Six weer eens behoefte kreeg aan een koel helder glas zou het aangekondigde revue gezelschap optreden Maar wat zag ons oog? Herman Haverkort. Hij veront schuldigde de met voorbedachten rade niet aanwezige revue-artiesten en zou de strop goedmaken als cabaretier. Nu kennen wij hem beter als een goede zaalvoetbalspeler, maar dit optreden was meer dan een openbaring (al was de piano dan vals) Het prettige van zo'n one-man-show, waarbij de nodige artis tieke „katten" werden uitgedeeld, was voor Herman dat hij geen Achtervelder maar Centrummar is. Als u voelt wat wij bedoelen? Ook Harry Schouten („hallo folks) kwam nog eens voor het voetlicht. Hoewel wij ons tegen de dagwisseling van zaterdag op zondag vanwege een brandmelding naar Leusden-Zuid moesten spoeden, ging de lustrumvie ring in alle hevigheid verder en naar wij later vernamen is het tot ver in de kleine uurtjes een zeer prettige aangelegen heid geweest. Eemelaar vierde CHTERVELD - Zaterdagmiddag ronnen de feestelijkheden rond het pte lustrum van de Achterveldse nisclub „de Eemelaar" om 14.00 uur t de opening van twee nieuwe banen n uitbreiding van 100%!) op het Ker nssportpark. Bestuursleden van de ge vereniging verwelkomden hun -voorzitter Mr. A. H. v. d. Post te ns als burgemeester van Leusden. orts zagen wij de heer S. Polak (van gemeentelijke afdeling representa- de heren B. W. Peddemors en G. C. Tiel van de Sportstichting, enz. in drukte rond het derde veld van SVA. burgemeester was verzocht het uit- ireide tenniscomplex te openen en de irvoor benodigde „sleutel" zou door parachutisten van de Hilver- nse Paraclub Mobiele Colonne wor- overhandigd. Drie leden van deze •eniging zouden daartoe een poging oen en trachten heelhuids te landen op T, uitgezet midden op het eerder ide loemde voetbalterrein. ie eerste springer kwam misschien wel op Leusdens grondgebied te- 'ht, maar zeker niet waar hij ver- |cht werd. De tweede hemelduiker ;d het, wat ons betreft, goed genoeg, miste het doel slechts op enkele me- Jan Vijfvinkel als derde sprong Irkelijk subliem. Hij landde met zijn levende matras precies in het hart van oranje T op het groene gazon en laat uitgerekend hij de man zijn, die een voor de eerste burger bij zich had. opening van het complex werd na- blijk verricht met die rijkelijk groot gevallen tennisbal en een racket van rbij aangepaste afmeting. Het blad 60 cm lang en het hele geval kwam op 1,40 meter. Zo'n heerlijk on- dig ding en met dat maxi tennisge- dschap moest onze burgervader de lgevormde en verleidelijk glimla- - Burgemeester Van der Post verricht de officiële opening. wel leuk bedacht, maar om redenen van financiële aard niet uitvoerbaar) ging dat niet door. Iets wat niet alleen ten- nisvoorzitter J. Ochse plezier deed, zoals hij in zijn dankwoord aan de bur gemeester, de Sportstichting, DWS, de uitbundig het scala van mogelijkheden vergroot. De PAC's hebben uitgebreide spelpak- ketten (totaal 2000 stuks) gekregen, die o.m. bestaan uit benodigdheden ter beoefening van badminton, volleybal, hockey, tennis, voetbal, jeux de bou les, enz. In de derde fase (najaar 1976) rekent men er op, dat een zo groot mo gelijk aantal mensen op eigen initiatief „in beweging" zal blijven en dat daar mee Sportreal een real'teit is geworden. IN LEUSDEN Sportreal start in Leusden op 2 juni a s. Het programma voor de maand juni dat helemaal afgestemd is op de fiets, is als volgt- 2 juni: Treektocht 9 juni: Zwerftocht 18 juni: Nachttocht 23 juni: Kaart-oriëntatietocht LEUSDEN - Montreal is niet voor ie dere Nederlander bereikbaar. Sportreal wel! Onder deze naam startte op 10 mei een zeer groots opgezette aktie, die tot doel heeft de Nederlanders in de letter lijke betekenis van het woord weer in „beweging" te brengen. Deze actie is het resultaat van een unieke samenwer king tussen onder meer de Rijks-, de Provinciale- en de Gemeentelijke over heid, de georganiseerde sport en des kundigen op het gebied van de recrea tiesport Een bedrag van ruim vier mil joen gulden is voor 1976 beschikbaar om de Nederlanders in hun eigen belang weer „speels en sportief' op gang te krijgen en meer in het bijzonder de landgenoten van 25 jaar en ouder, die door allerlei omstandigheden niet of onvoldoende aan beweging doen. LAC, RAC EN PAC Voor de organisatoren van Sportreal was de grote vraag: „Hoe krijg je die mensen in beweging?" Om te beginnen werd een landelijk aktie-comite opge richt. Dat LAC zorgde in elke provincie voor een regionaal aktie-comité en on der die 11 RAC's ressorteren een 400- tal plaatselijke aktie-comite's. Het Leusdense RAC bestaat voorlopig uit mcj. H. van Hamersveld en de heer C. van Hamersveld (beiden uit Achter veld) en de heren F. Gressie en R. v. d. Werve (beiden uit Leusden). De heer J v. Rootselaar, secretaris van de Sport stichting, behandelt de administratie van hel Leusdense PAC (Postbus 111 of De Meent 4, Leusden-Centrum). Er zijn nog besprekingen gaande om tot een ruimere samenstelling te komen. Voorts zoekt het plaatselijke comité nog con tact met een aantal medewerkers van 15 jaar en ouder ter ondersteuning van de activiteiten (033-43188). De drie eenheid van LAC, RAC en PAC voert Sportreal uit in drie fasen. De eerste is bereids van start gegaan en daarin wordt iedere geïnteresseerde in staat gesteld, speciaal voor deze aktie ver vaardigd spelmateriaal te verwerven Via Albert Heyn, Shell en de AMRO- bank is voor 10,- het Trim-Trio te koop. Dat is een tas met een drietal spe len. Totaal zijn 150.000 van deze tassen beschikbaar. In de tweede fase wordt i Eén van de parachutisten landt precies op de juiste plaats. 28 junit t/m 11 juli: Fiets- avondvierdaagse Voor al deze activiteiten wordt ge start bij Huize Den Treek. De vertrek tijden zijn vanaf 18.30 uur, met uitzon dering van de „Nachttocht" (vanaf 21.00 uur). U mag gerust een kwartier of een halfuur later van start gaan. Dat is voor de organisatoren ook prettiger. Het aantal af te leggen kilometers is per tocht maximaal 15 en de deelnamekos ten bedragen 2,- per persoon (avond vierdaagse 5,-p.p.). Voorkinderen tot 12 jaar (de evenementen kunnen zeer geschikt in gezinsverband worden be leefd) zijn die kosten 1,- resp 2,50. Hoewel „sportmensen" natuurlijk ook welkom zijn, zijn de aktiviteiten vooral gericht op niet-sporters. De tochten zijn dan ook meer afgestemd op het deel nemen en zeker niet op het verrichten van prestaties. Onderweg krijgt men de gelegenheid tot het uitvoeren van een voudige sportieve opdrachten en op de startkaart wordt e.e.a. aangetekend of afgestempeld. Wellicht ten overvloede vermelden wij nog. dat deelname aan Sportreal geschiedt voor eigen risico en verantwoording. In verband met de zomervakanties worden in de maand juli geen Sportreal-activiteiten gehou den. Augustus komt te staan in het te ken van het wandelen, maar daar ko men wij later nog wel op terug. LEUSDEN/CENTRUM - Met de re gelmaat van een Zwitsers horloge is de zomeravondcompetitie van Roda- pupillen afgewerkt. De jongelui zijn goed beziggehouden en hebben met veel enthousiasme de naam van hun „sponsors" hooggehouden. De halve competities hebben ook grotendeels beantwoord aan de bedoelingen van de jeugdleiders, die uit de grote voorraad D-pupilllen 7_op het oog zo gelijkwaar dig mogelijke elftallen hebben samenge steld. En bij de E-pupillen 6. De slijtage slag bij de D-tjes bracht tenslotte de Jo- han Neeskensboys aan de top, met 1 puntje achterstand gevolgd door drie concurrenten. De Epi Drostboys waren, althans volgens de cijfers, de middelma- tigsten. De beste schutters zaten bij de Barry Hulshofboys en alleen de Jan v. Beverenboys en de Willy v. d. Kuylen- boys vielen met 1 gelijkspel resp. 1 overwinning wat uit de toon. Bij v. d. Kuylen werd, hoewel het hengelseizoen nog niet was begonnen, toch druk ge vist De eindstand was. Johan Neesekensboys 9 pnt. 10- 2 Johan Cruyffboys 8 pnt. 14- 7 Barry Hulshofboys 8 pnt. 22-15 Wim van Hanegemboys 8 pnt. 11-8 Epi Drostboys 6 pnt. 15-15 Willey v. d Kuylenboys 2 pnt. 10-24 Jan van Beverenboys 1 pnt. 6-17 Bij de E-pupillen was de competitie eveneens zeer spannend. Hier bleken de Peter Arntzboys een te zwak samen gestelde combinatie, maar de rest con curreerde er hevig op los. De Willy v. d. Kerkhofboys hadden tenslotte de lang ste adem en bleven de Jan Petersboys net 1 puntje voor. De eindstand was hier: Willy v. d. Kerkhofboys 8 pnt. Jan Petersboys Johnny Dusbababoys Frans Thijssenboys Nico Jansenboys Peter Arntzboys 7 pnt. 5 pnt. 5 pnt. 5 pnt. 0 pnt. 14- 1 6- 5 8- 4 1- 3 2- 4 1-15 ACHTERVELD - Met nog één com petitiewedstrijd voor de boeg, zijn twee teams van de Achterveldse tennisver eniging de Eemelaar nu reeds zeker van het kampioenschap in hun afdeling. Het tweede damesteam, bestaande uit Dinie Bijneveld, Marjan Plijnaar, Greet Wes- sels en Mieke de Gans, voegde aan de vier voorafgaande overwinningen nu een 2-2 gelijkspel toe, dat werd behaald tegen Breukelen D. Het eerste herenteam bestaande uit Herman Timmer, Jos Plijnaar, Frank Krijger en Jan Jeheé, moest het zater dag opnemen tegen de naaste concur renten, Doordraaiers A uit Houten. Een extra handicap daarbij was het feit, de de Houtenaren op kunststof banen spe- lem. Ook dit herenteam bleek in staat een gelijk spel te behalen 3-3- Voor de beide Eemelaar-teams was dit gelijk spel voldoende om zeker van het kam pioenschap te kunnen zijn. Ook de andere teams van de Eeme laar hebben over de afgelopen competi- LEUSDEN/CENTRUM - Er wordt wel eens overdreven gezegd, dat scha kers „een uur" nodig hebben voor een zet, maar dat is beslist niet (altijd) waar. Dit kunt u a.s. vrijdag 28 mei in de Roda-kantine zelf constateren. Dan namelijk houdt de schaakclub Leusden voor de vierde maal een snelschaak- toernooi, dat door het organisatie comité zelfs het „unieke 5-minuten schaaktoernooi" wordt genoemd en die jongens kunnen het weten. Daar wordt bewezen dat een schaakpartij, toch al tijd gemiddeld bestaande uit een veer tigtal zetten, in minder dan 5 minuten gespeeld kan worden. Omdat iedere deelnemer 15 partijen moet spelen begint men stipt om 19.00 uur. Tot dat tijdstip kunt u zich nog mel den voor deelname, maar als u dat lie ver wat rustiger wilt doen, kunt u beter vooraf contact zoeken met de heer J van Santen, Wilgenlaan 1, Leusden- Centrum (tel. 41332). Hoewel aan dit evenement, dat verleden jaar 90 deel nemers trok, ook wordt meegedaan door prominente schakers uit Amers foort, Leusden, enz. krijgt iedere deel nemer een bijna gelijke kans Daarbij wordt natuurlijk wel uitgegaan van de veronderstelling dat men het onder- tieweek niet te klagen gehad Het eerste damesteam kon het weliswaar opnieuw met bolwerken tegen Lockhorst A, waarvan met 4-0 verloren werd, maar dat was op zich geen verrassing. Het tweede heren-team en het gemengde team wisten in het feestgedruis van de eerste lustrumviering van de Eemelaar tot betere resultaten te komen Het he renteam behaalde een gelijkspel tegen Vleuten de Meern F 3-3 en het ge mengde team wist de eerste overwin ning tijdens deze competitie te realise ren Nadat de afgelopen weken bijna alle partijen met 3-2 werden verloren, kon afgelopen zaterdag een 3-2 over winning worden geboekt tegen Hoog land A. Ook het zondagteam kon zon dag weer de volle winst binnen te halen. Met het lustrum nog in de kuiten was het wel even moeilijk om op gang te komen. De singles werden gedeeld, maar drie van de vier dubbels konden in winst worden omgezet zodat uiteindelijk van plaatsgenoten Lockhorst IV werd ge- wonnen. ACHTERVELD - Programma van de S V. Achterveld Dames voetbal: Donderdag 27 mei tournooi te Ren- kum aanvang 11.00 uur; Zondag 30 mei Tournooi UnitasVee- nendaal aanvang 13.30 uur Heren voetbal: Zondag 30 mei APGM Kerstensvcet- baltournooi op het Kerstenssport- park te Achterveld aanvang 13.00 uur De parachutist overhandigt burgenieebter Van der Post de bal. scheid kent tussen bijvoorbeeld een paard en een toren. Er wordt begonnen met viertallen, die alfabetisch worden samengesteld en na de drie eerste par tijen van die kwartetten worden de nummers 1, 2, 3 en 4 opnieuw in vier, klassen ingedeeld Voor elk van die vier klassen is het aantal prijzen (in natura) gelijk. Gespeeld wordt volgens het sys teem, dat een zet pas geteld wordt, zodra de klok is ingedrukt en dat ge beurt volgens een deskundige schat ting gemiddeld om de 7 seconden. Zo op het oog een zenuwachtige bedoening, maar volgens eerdere deelnemers aan zo'n snelschaaktoernooi is het een wel-l iswaar spannende maar tegelijkertijd ook ontspannende aangelegenheid. ende Eemelientje Eemelaar proberen doorboren. Onschuldige Eemelientje id, als u het ons vraagt, zo'n wreed lot [et verdiend en kennelijk had de heer Post daarover dezelfde gedachten ant hij verrichtte de hem toebedeelde andaad zeer sportief met een schamp- hot langs Eemelientjes linker knots- iiie. Zichtbaar opgelucht vanwege de lede afloop stelde de Leusdense bur gmeester hierna de banen formeel on- :r het beheer van de Sportstichting. Dorzitter Peddemors was zo vriende- k om ze in gebruik te geven aan de imelaar. Er is nog gedacht aan mede- ibruik door de LTV-Leusden, doch om irvoerstechnische redenen (een spe- aal pendelbusje tussen Leusden en chterveld vond de heer Peddemors Paraclub en alle verdere aanwezigen naar voren bracht, maar ook heel ten- nisminnend Achterveld- Hierna begon nen een paar Eemelaar-teams aan hun competitiewedstrijden en de genodig den aan een kleine verfrissing in het Eemelaar-paviljoen. FEESTAVOND 's Avonds werd de lustrumviering voortgezet in „Ons Gebouw". Om 20.00 uur hield het volledig bestuur w.o. ook ere-voorzitter Mr. A. H. v. d. Post, een receptie en daaraan aanslui tend volgde de grote feestavond. In dit soort gevallen wordt van ons een op somming verwacht van wie er zoal wa ren, maar dat is hier eigenlijk niet moge lijk. Wij zouden kunnen beginnen met

Leusder Krant | 1976 | | pagina 19