Muziekschool Leusden krijgt Rijkssubsidie OOK GEMEENTE MOET RUIMER OVER DE BRUG KOMEN MEDISCHE- EN SOCIAAL-MAATSCHAPPELIJKE „INFO" LEUSDER KRANT - PLAATSELIJK NIEUWS WOENSDAG 26 MEI 1976 9 LEUSDEN - Henk de Ridder, de enthousiaste direkteur van de Muziek school te Leusden, kon de loftrompet blazen. De Muziekschool Leusden heeft rojuist een mijlpaal bereikt, die uiter mate belangrijk is voor het voortbe staan van deze school. Een mijlpaal, die tevens een erkenning inhoudt van al het vele werk, dat door een groot aan- tal vrijwilligers en muziekminnaars in Leusden is verricht. Vanaf het voor jaar 1968, toen de families Wisse, Co- hen, Kreulen en Noordenbos: mevrouw Boukje Colpaart-Veilekoop bereid von den muziekonderricht te gaan geven in één der schoollokalen van de Palet- school te Leusden-zuid. Een erkenning, dat de Muziekschool Leusden voldoet aan de eisen van de Inspektie. Henk de Ridder steekt het niet onder de stoelen of lessenaars van de be narde huisvesting van zijn school: het I bericht van de minister van Cultuur, I Recreatie en Maatschappelijk Werk, dat deze bereid is de Muziekschool Leusden (van terugwerkende kracht vanaf 1 januari 1976!) met ingang van het kursusjaar 1975-1976 Rijkssubsi die te verlenen. ,,We ontvingen reeds gemeentelijke en provinciale subsidie", zo vertelt hij in zijn met weelderige plantenpar- tijen ingerichte huis aan Henegouwen, waar twee beeldschone Siameze poe tsen statig en mooi lopen te wezen. ^Gedurende het gehele gesprek lopen en liggen ze in ons gezelschap. ,,De provinciale subsidie is gekop peld aan de rijkssubsidie. Twee jaar Ij geleden kregen we provinciale subsidie met de eis, dat we binnen vijf jaar ■1 rijkssubsidie moesten verkrijgen Aan die subsidie verbindt het Rijk uiteraard eisen. Aan die eisen moet je voldoen Je moet eigenlijk een soort vicieuze cirkel doorbreken. Wij in Leusden hadden twee problemen: voor de ouders de verhogingen der lesgel den. en voor de docenten te lage sala rissen Als je geen geld hebt, kun je maar lage salarissen betalen. Betaal je lage salarissen, dan kun je van je centen niet allerlei bevoegdheden ver eisen, en dan krijg je geen rijkssubsi die In de subsidiebrief staan twee voorwaarden waaraan we nu moeten igaan voldoen, artikel 4 van de Alge mene Bepalingen, en artikel 6 van de Berekening van het rijkssubsidie van de' richtlijnen voor de subsidiëring van muziekscholen van rijkswege". BEVOEGDHEID DOCENTEN Artikel 4 betreft de bevoegdheid van de docenten, die allemaal de A of B bevoegdheid dienen te bezitten. Daar- i voor wordt voorlopig dispensatie ver- leend, want daar speelt dus de vici euze cirkel een rol. met lage salaris- j sen kun je niet óók nog bevoegdheden vereisen. Met artikel 6 ligt de zaak wat inge wikkelder. In dit artikel staat dat de andere subsidiènten 5 x zoveel subsidie dienen te geven als de te verwachten 1 subsidie van het Rijk. ,,Wij zijn de eerste school, waar dit problemen geeft", aldus Henk de Rid der. ,,De rijkssubsidie is vorig jaar weer wat opgetrokken De provincie kan volgens zijn richtlijnen niet meer geven dan 10% van de salariskosten: dat betekent in ons geval ongeveer f22.000,-. Daar het rijkssubsidie f34.000,- zal bedragen, betekent dit dat de gemeente Leusden een subsidie zal dienen te voteren, dat veel groter is dan het bedrag dat we nü van de gemeente Leusden krijgen!" Daarover heeft dinsdag 25 mei een be spreking plaatsgevonden tussen Rijks- ïnspekteur en burgemeester en wethou ders van Leusden, en een delegatie van de Muziekschool Leusden. De Rijksin- spekteur zal in dit voor de Muziek school Leusden belangrijke historische gesprek aan de gemeente Leusden vra gen of de principiële bereidheid bij burgemeester en wethouders van Leus den aanwezig is om naar deze subsi dietoekenning toe te werken Wil de gemeente Leusden de Mu ziekschool behouden, dan zal men fi nancieel aanzienlijk breder over de brug moeten komen. De huidige 635 leerlingen kan men zeker niet in de kou laten staan Aansluiting bij de Muziekschool Amersfoort is voorheen al minder aantrekkelijk gebleken, omdat de Amersfoortse lesgelden te hoog zijn, en omdat de financiële bijdrage van de gemeente Leusden in de samenwerking met Amersfoort te groot zou moeten gaan worden. GROTE INZET ,,Je kunt het zo stellen", verduide lijkt Henk de Ridder: ,,De kosten per klokuur per jaar bedragen in Leusden fl 300,- In Amersfoort f 1.500.- Hoe dai komt? Dat mag best in de krant: in de allereerste plaats door de zéér grote inzet van het bestuur en de kon- taktpersonen van de Muziekschool Leusden. Wij hebben geen luxe bestuur. Ze werken er allemaal keihard voor. Bestuur en kontaktpersonen sparen daarmee een full-time kracht uit! (In de toekomst is dat misschien geen haalbare kaart, want centralisatie is natuurlijk óók plezierig)" ,,Wat gaat er nu verbeteren?" ,,In ieder geval kunnen we voor het volgend jaar de lesgelden op hetzelfde peil houden als dit jaar, behoudens goedkeuring van de gemeente. Daar naast kunnen we de salarissen van de docenten naar het landelijk niveau gaan brengen Dit jaar voor het eerst in ons bestaan zullen we in staat zijn om uit keringen van vakantiegeld aan onze do centen te verstrekken! Vanaf 1 januari 1976 zullen we de salarissen van de do centen kunnen verhogen. Die lopen dan nog 11% achter bij het landelijk ni veau, en volgend jaar zullen de sala rissen geheel conform de landelijke normen kunnen zijn" DROEVIGE HUISVESTING „Waaraan zullen de subsidiebedra gen verder besteed moeten worden?" ,,Aan onze droevige huisvesting. Het van de gemeente gehuurde pand aan de Zwarteweg heeft drie leslokalen en een direkteurskamer Dit perceel is voor 100% in bedrijf. De direk teurskamer is konstant in gebruik als leskamer, en 's middags als dat nodig is, kan ik er dus niet zitten! In Leus- den-centrum, Achterveld en Leusden- zuid geven we ook les in basisscholen, met alle problemen van dien Eén van die problemen is, dat je er, behalve op woensdag, alleen na 's middags 4 uur terecht kunt voor het geven van je lessen Ook worden de muzieklessen ge stoord, doordat de schoollokalen moe ten worden schoongemaakt. De ruimte voor een (tweede) piano ontbreekt. Men kan niet gebruik maken van een keuken. De akoestiek van de leslokalen is slecht. Het is veelal onmogelijk om het instrumentarium op een behoorlijke wijze op te bergen. Als je deze situatie vergelijkt met een muziekschool als die van Maarn, Vleuten en De Meern die eenzelfde aantal leerlingen heeft als Leusden en hetzelfde aantal lesuren als Leusden, namelijk 200, dan is vooral wat de huisvesting betreft Leusden erg slecht bedeeld Maarn, Vleuten en De Meern is een streekmuziekschool, die een aantal mooie gebouwen bezit, een ge meentelijke instelling is met alle voor delen van de rechtspositie voor de do centen, en die derhalve over 100% bevoegde docenten beschikt. Eigenlijk is de Mifziekschool Leus den óók een streekmuziekschool. Onze 200 lesuren zijn over de drie woonker nen verspreid. En Achterveld ligt he melsbreed verscheidene kilometers van Leusden-zuid verwijderd! Maar omdat die kernen tot één gemeente be horen, wordt onze muziekschool niet als streekmuziekschool erkend Wij kunnen onze docenten alleen voor één jaar benoemen en garantie-uren kunnen 'we hun niet geven. Er zijn docenten bij, die hun lessen in Leusden-zuid beginnen, dan naar Achterveld moeten, dan om rooster- technische redenen terug moeten naar Leusden-zuid, en die daarna nog es naar Leusden-centrum moeten. In Achterveld bijvoorbeeld kun je geen aparte docent klarinet benoemen voor de enkele klarinet-leerlingen, die zich daar aanmeldt. Ikzelf ben part-time aan de school verbonden. Voor 11 uur in de week Elf uur: dat is te weinig. Met één ver gadering ben je al enkele uren kwijt, en dan heb je zo wat de helft van je uren opgesoupeerd! Een ik kijk heus niet op een uurtje méér of minder Dit punt behoeft voor de volgende jaren óók enige aandacht DIREKT KONTAKT Ik ben muziekdocent aan de scholen gemeenschap ,,De Schothorst" in Amersfoort. Ik zal bepaald zekere ver houdingen willen blijven houden tussen mijn werk als muziekdocent, en mijn werk als direkteur van de Leusdense Muziekschool Het voordeel van het werken op de middelbare school is het direkte kontakt met de jeugd, dat ik ze ker niet nou willen missen. (Ik geef trouwens op de Muziekschool, omdat dit zo met het rooster uitkomt, wat en semble-lessen). Daarbij komt, dat ik mijn vaste aanstelling bij De Schot horst" niet zou willen verruilen voor de onzekere jaar-basis bij de Muziek school Leusden. In Leusden zou ik bij meerdere uren ook meerdere zeker heid moeten hebben!" ,,Wat trekt u zo aan in dat lesgeven aan de jeugd? (Als ouder van kinderen op de middelbare school merkjedirekt of de betreffende muziekdocent de leer ling weet te boeien, of dat de kinderen tijdens de muziekles hun huiswerk voor andere vakken gaan zitten maken. Mijn zoon vertelt me over het „Carnaval des Amimaux", dat hij op school heeft gehoord, en neuriet een Israëlisch lied je, dat hij op school heeft geleerdO". ..Mijn visie op het lesgeven is,datje moet uitgaan van de mens. Je moet niet uitgaan van de muziek, want dan raak je snel gefrustreerd. Dan zit het gevaar erin, dat je je richt naar een enkele briljante leerling. Dat moet je bepaald niet doen Je kunt je kennis toch niet optimaal kwijt. Bij het lesgeven aan de jeugd moet je uitgaan van de jeugd, en aansluiten bij wat de jeugd interesseert Laat het kind maar iets doen. Pak een trommeltje. Speel wat, zing wat. Ik ge loof in het dóè-effekt En ook in het feest der herkenning. De kinderen vra gen om de Danse Macabre. Ze vragen om popmuziek. Bij mij zijn beide goed, mits ze maar kritisch beluisterd wor den! Ik ben ook koordirigent, dirigeer drie mannenkoren. Ook bij dat werk ga ik uit van de mens, en van wat de mens in teresseert. Eén koor heb ik nog uit mijn Amsterdamse periode, het is helemaal in IJmuiden. Dat koor moet ik binnen kort overdragen. De andere koren zijn in Veenendaal en Driebergen. Ook ben ik organist in de Nieuwe Kerk in Amersfoort aan de Leusderweg tegen over de kazerne" „Welk instrument, welke studie hebt u van huis uit gedaan?" Van mijn studie uit ben ik organist Ik bespeel daardoor liever het clave- cimbel dan de piano. En ik speel met de aanslag, het toucher van de organist. Aan het Amsterdams Conservatori um heb ik gestudeerd bij Anton van der Horst en Simon Jansen Mijn eind examen solospel orgel heb ik in 1967 gedaan. Ik heb de onderwijsakte B gehaald om les te kunnen geven Mijn eindexamen koordirektie heb ik in 1966 gedaan, en ik heb het praktijk- diploma behaald. Later ben ik A.M.V. (algemene muziekvorming) gaan doen m Hilversum, en die studie heb ik in 1974 afgesloten Ik vond het lesgeven op scholen wel zo zeer mijn sterke punt, dat ik daar graag de bevoegdheid toe wilde ver krijgen." NIEUWE AANMELDINGEN „Om weer even terug te schakelen naar de Muziekschool Leusden: wat spelen daar, behoudens de huisvesting en de docenten, verder voor speci fieke problemen?" „Een van de kenmerkende problemen van de Muziekschool Leusden is, dat je door de gestage import van inwo ners steeds weer nieuwe aanmeldin gen krijgt, die je allemaal moet ver werken. Als iemand in december met een kind aankomt, dat totdantoe altijd pianoles gehad heeft in zijn vorige woonplaats, kun je die mensen niet la ten wachten tot de aanvang van een nieuwe cursus. Maar dit soort geval len brengën uiteraard rooster- en GEZINS- EN BEJAARDEN VERZORGING A.J.M.D - HET GROENE KRUIS Spreekuren gezins- en bejaar denverzorging iedere maandag van 14.00-15.00 uur. Groene Kruisgebouw, de Roo van Alder- wereltlaan, Leusden/Zuid, en WEEKEIND-DIENSTEN GEMEENTE LEUSDEN: Alleen voor de praktijken van de artsen Binkhorst, Boersma. Lantink, Nunnikhoven en Deri Toom neemt dit weekend waar van vr. 18 00 tot zo 18 OOuur: ARTS 27 mei: dr Binkhorst, Gi- ronde 1, Leusden/C, tel 033-42667. 29 en 30 mei: dr. Boersma, Juliana- weg 5, Achterveld, tel. 03425-1222. Spreekuur: zaterdag- en zon dagmiddag 14.00 uur. Visites graag vóór 10.00 uur 's mor gens aanvragen. De dienst geldt van vrijdag 18.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur. Arts J. van Nieuwkerk spreekuur zaterdag en zondagmiddag 14.00 uur. APOTHEEK In de weekeinden waarin de artsen Binkhorst, Lantink en Nunninkhoven dienst doen: za terdag en zondag van 14.30 tot 17.30 uur. Wanneer de artsen organisatorische problemen met zich mee. Ik hoop, dat er in de toekomst een iets standvastiger docentenkorps is op te bouwen, zodat ook deze problemen wat flexibeler kunnen worden opge lost" „Wat voor plannen heeft u voor de naaste toekomst?" „Eén van de ideeën is om het aantal instrumenten uit te breiden Op het ogenblik hebben we geen koper, en we geven geen zangles Vanzelfsprekend moeten we daar wel een minimumaan tal aanmeldingen voor krijgen. Ik loop ook al een tijd met het idee rond om te starten met een ritmiek- klas. Volgend seizoen zou ik willen be ginnen met een soort kleuter A.M.V., voor omstreeks 5-jangen Om de Muziekschool meer met de Leusdense gemeenschap in aanraking te doen komen, vraag ik me af of er voor koorzangers wellicht behoefte be staat aan solfègelessen. Koorleden zijn daar vaak zéér bij gebaat. Voor regis seurs en spelers bij het amateurtoneel bestaan een dergelijk soort lessen ook. Verder staat uitbreiding van het en semble-spel op ons programma Het ensemble-spel is bijzonder nuttig voor het ritme- en maatgevoel. We willen volgend jaar met de ensemble-lessen doorgaan, en die verder uitbouwen Als wens heb ik ook om een be scheiden orkestje te vormen, als visi tekaartje van onze Muziekschool. Tenslotte wou ik volgend jaar gaan eksperimenteren met groepsles voor piano, voor het eerste en het tweede jaar. Ook al om de kosten te drukken. Wij willen zien hoe dit de docenten en de leerlingen bevalt. Misschien kunnen we tot een kombinatie van privé- en groepsles komen- óm de week groeps les. om de week privéles. De Muziekschool kan dan voor een leerling uitmaken hoe lang deze les moet hebben een half uur, een tijd la ter is hij misschien op het niveau van drie kwartier, enzovoorts" De toekomst van de Leusdense Mu ziekschool? Rooskleurig! Komen tot grotere konsentraties van leerlingen om het lesgeven beter te kunnen regu leren. En om uiteindelijk te komen tot een gemeentelijke stichting! ANCO MALI iedere donderdag van 9.00-10 00 uur. Wit Gele Kruisgebouw, Ro- zengaarde, Leusden/Centrum. KIMDE Bloemendalse Binnenpoort 7, Amersfoort, tel 33924. Leidsters mevr M. Tacke, mevr. S. J. Hooijmans, spreek uren voor de regio dagelijks tussen 9 en 10 uur: Bureau open: 9-12 uur en 2-5 uur Boersma en Den Toom dienst hebben, is de apotheek geslo ten op de zaterdag en zondag. WIJKVERPLEGING 27 mei en het week end: zr. Van Kalkert, de Roo vanAl- derwereltlaan 11, Leusden/C., tel 033-415818. In het weekend volgend op dit weekend heeft zr. Van Kalkert avonddienst. TANDARTS: Voor noodgevallen in bet week end: Dokterscentrale Amersfoort tel. 22000. VERLOSKUNDIGE Voor de praktijk van mevr. A Thuis-Paulussen en mevr. C. Brink-Bruyn neemt dit week end Waar Mevr BnnK-Bruyn Borgesiuslaan 26 Amersfoort telefoon 033-15272 b g.g. tel. 22000 HUISARTSEN IN DE GEMEENTE LEUSDEN: B. Binkhorst, Gironde 1. tele- ioon 42667, Leusden/Centrum. J. A. Boersma, Kon. Julianaweg 5. telefoon 03425-1222. Achter veld. J. H Lantink, Burg. de Beaufort- weg 61, telefoon 41210, Leusden/ Centrum. J van Nieuwkerk, Galicië 41. telefoon 44541, Leusden/Centrum W. j. Nunnikhoven, BerkenlaaiT 12, Leusden/Centrum. Spreekuur: Wit-Gele Kruisge bouw, Rozengaarde, telefoon 41499. Leusden/Centrum. J C. den Toom, Van Diepen- heim Scheltuslaan 7, telefoon 43300, Leusden/Zuid TANDARTSEN LEUSDEN: H. de Graaf, Henegouwen 24, Leusden/Centrum, telefoon 43377. H H. Hoff, Finnmark 1 Leusden/ Centrum, telefoon 41589. D G. Veldhuizen, Kon. Juliana- laan 64, Leusden/Zuid, telefoon 15404. J. W. Kerseboom, Galicië 24, Leusden/Centrum, tel. 10374. 10374. APOTHEEK LEUSDEN: Apotheek maandag tot en met vrij dag van 8.30-18.00 uur en uitsluitend voor spoedeisende gevallen van 19.30-20.00 uur. In de weekeinden waarin een van de artsen Binkhorst, Lantink of Nunnik hoven dienst hebben op zaterdag en zondag geopend van 14 00-14.30 en van 17.30-18.00 uur. In de weekeinden waarin een van de artsen Boersema of Den Toom dienst hebben is de apotheek op zaterdag en DIERENKLINIEK LEUSDEN: M. J. S. C. Tijmensen-v. d Kamp, dierenarts. Landweg 321, Leusden, telefoon 44488 Spreekuren: maandag-, woens dag- en vrijdagavond van 19.15 tot 20.00 uur. Dinsdag- en don derdagmiddag van 13.30 tot 14.00 gen- en laboratoriumonderzoek volgens afspraak. DIERENARTSENPRAKTIJK Spreekuuradres: Henegouwen 11, Leusden-C. Ma t/m vr. 13.30- 14 00, di en do. 18 00-18 45. Spreekuuradres: Kapelweg 58, Amersfoort. Ma. t/m vr 11.30- 12.00, ma. wo. en vr. 18.00- 18 45. Spreekuuradres: Soesterweg 155, Amersfoort. Ma. t/m. vr. 15.30- 16.00 Kliniek: Ringweg Kruiskamp 68, Amersfoort. Ma. t/m vr 8.30- 10.00, ma. t/m vr. 13.30-15.00 u., ma. t/m vr. 18.00-20.00. Weekenddienst: Uitsluitend Ring weg Kruiskamp 68, Amersfoort. Voor noodzakelijke behandelin gen: za. 8 00-9.00, 12.OOen 18.00 uur, zo. 12.00 en 18.00 uur. Voor spoedgevallen kunt u tele fonisch een dierenarts bereiken: 21827. KRUISVERENIGINGEN Groene Kruisgebouw, De Roo van Alderwereltlaan 13. tel. 15818 Iedere le woensdag en 3edinsdag van de maand: zuigelingenbureau van 14 0015.00 uur. Iedere 4e dinsdag van de maand: kleuterbureau (op afspraak) van van 14.00-15.00 uur- Iedere woënsaagavond zwanger- schapsgymnastiek van 21.00- 22.00 uur volgens Menschen- dieckbasis Inl mevrouw Koster, tel 033-20559 Iedere donderdagmorgen van 9 00-11 00 uur huisvrouwengym- nastiek (Menschendieck). Iedere donderdagmorgen, bejaar- dengymnastiek van 11.00-12.00 uur (Menschendieck-basis). Iedere maandagen woensdag, uit leenmagazijn geopend van 18 30- 19 30 uur Vrijdag van 12.00- 13.00 uur. Verder telf afspraak. Iedere donderdagavond uitleen- magazijn bij zr Laudy. Burg de Beaufortweg 4. van i7.30-18.00 uur, verder telf. afspraak Afspraken voor het zuigelingen bureau van dr J. C. den Toom kunt u maken op de bureaus zelf en verder bij de conciërge, me vrouw Tuin tel. 15818 Dit geldt alleen voor Leusden- zuid LEUSDEN-CENTRUM Groene Kruisgebouw, Krooneend 26, Alandsbeek, tel. 42813. Consultatiebureaus voor babies le donderdagmiddag: dr. Nunnik hoven, en 3e donderdagmorgen. 2e donderdagmiddag: dr. Bink horst 3e donderdagmiddag, dr. Van Nieuwkerk en le donderdag na middag 4e donderdagmiddag: dr. Bink horst. Alle bureaus volgens afspraak. Consultatiebureaus voor kleuters le en 2e maandagmiddag van de maand, volgens afspraak. Iedere woensdagavond van 19.45 tot 20.45 uur: zwangerschaps- gymnastiek (Menschendieck- basis) Inl. mevrouw Koster, tel 033-20559 Verdere inlichtingen kunt u krij gen van zr Van Bremen, Gor zen 10. tel. 41049, en zr Laudy, Burg de Beaufortweg 4, tel. 42081 Wit Gele Kruis, Rozengaarde 33, tel. 41218, b.g g. 41271 Iedere maandag, woensdag en vrijdag spreekuur huisartsen. Dr den Toom, vanaf 13.30 uur. Dr. Boersema. vanaf 15.30 uur Dr. Nunnikhoven iedere morgen om 8.00 uur Dinsdagmorgen zwangersch gym van 9 15-10 15 uur en van 10.30- 11.30 uur. Iedere 2e woensdag van de maand. Bespreken van kraamhulp om 14.00 uur Zuigelingenbureau's van 14.00- 15.00 uur. le donderdag van de maand dr. den Toom; 2e donderdag van de maand dr. Lantink. 3e donderdag van de maand dr. Lantink, 4e donderdag van de maand dr. Boersema. Alle bureau's volgens afspraak. Kleuterbureau's: 2e en 3e dinsdagvan de maand van 14.00-16.00 uur (volgens af spraak). Uitleenmagazijn: Maandag, woensdag en vrijdag van 17.30-18 00 uur en volgens telf. afspraak Verder kunt u alle inlichtingen krijgen van: Zr Laudv, tel 42081. Zr de Bóer, tel 43882; Zr Rosa, tel. 41218, b.g.g 41271 Zr van Kalkert. De leden van het Wit-Gele Kruis en het Groene Kruis moe ten voorlopig nog artikelen lenen bij hun eigen kruisvereniging. De leden van het Wit-Gele Kruis, Rozengaarde 33; de leden van het Groene Kruis in Leusden/ Zuid of bij zr Laudy, Burg. de Beaufortweg 4. STICHTING KRAAMCENTRUM: Spreekuur: 2e woensdag van de maand van 14.00-14.30 uur. Ro zengaarde 33. Leusden-centrum; inlichtingen tel. 033-22339 PROTESTANTS SOCIAAL CENTRUM AMERSFOORT: Tel 10441 Maatschappelijk werk, gezinsverzorging en be jaardenhulp Spreekuur. Leus- den/Zuid: Iedere woensdag m 't Trefpunt, tel. 033-13040 Voor de afdeling gezinsverzorging en bejaardenhulp van 9 00-9.30 uur. Voor de afdeling maatschappe lijk werk van 9.30-10 00 uur Leusden/Centrum: Kerkelijk Centrum aan de Asschatterweg. Voor de afdeling gezinsverzor ging en bejaardenhulp van 9.45- 10.15 uur. Voorde afdeling maat schappelijk werk van 10.30-11.00 \iur. MOEDERSVOOR MOEDERS: Voor Achterveld, Leusden/Cen trum en Leusden/Zuid: mevrouw Rozendaal-Doucet, D. van Wee- destraat 4, Achterveld, telefoon 03425-1853 VERLOSKUNDIGE: Spreekuur iedere maandag van 10.00-11.00 uur in het Wit Gele Kruisgebouw, Leusden/Centrum. HULPDIENSTEN Hulpdienst voor „De Wetering": Joke Blom, tel 42746 en Heieen van Bokhorst, tel. 42249 Hulpdienst „Leusden/Zuid": Vervoer naar ziekenhuizen, Amersfoort: telefoon 10294,033- 11456.

Leusder Krant | 1976 | | pagina 9