Uit het logboek van de politie 400 deelnemers bij Charismatische Conventie Evenwichtig weefwerk van Bertie Jagers Kersentaart Leusden krijgt zelfstandige Geref. Kerk (Vrijgemaakt) OP DON BOSCO KOOKHOEKJE LEUSDER KRANT - KIJK OP KUNST U hebt nodig. 200 gr. bloem 100 gr. boter 1 eidooier 2 eetl. koud water 1 dessertlepel aardappelmeel 1 pot kersen op sap (720 gr.) 1 eetlepel basterdsuiker Zeel de bloem in een kom en doe de koude boter er in stukjes bij, maak de boter met een mes nog wat fijner Klop de eidooier met twee eetlepels water en doe het bij de bloem, maak er dan vlug een bal van want het deeg moet koel blijven. Leg de bal afgedekt 30 min. in de koelkast en rol hem daarna op een met bloem bestoven aanrecht uit Doe hem in een ondiepe vorm en bak in 30 min. gaar Maak van het sap van de kersen, de aardappelmeel en de suiker een papje en giet dit op de afgekoelde vorm Leg de uitgelekte kersen er boven op Garneer daarna met slagroom Eet smakelijk, Japieja. inwoning de gebruikelijke sociale voor zieningen, vakanties en tweemaal per maand reiskostenvergoeding: een be drag van f 155,- per maand Voor inlichtingen kunt u zich wenden tot de diaken van de Hervormde Ge meente Leusden. Wilgenlaan 7, Leus den-centrum of tot de Landelijke Stich ting Sociaal en Diakonaal Jaar te Utrecht, telefoon 030-510763 HERVORMDE VROUWEN DIENST De Hervormde Vrouwen Dienst heeft op 6 mei haar seizoen afgesloten, en mag terugzien op een goed werkjaar De onlangs gehouden kledingbeurs bracht f280,- op. welk geld zal worden besteed voor het zenden van de over gebleven kleding naar Afrika en In donesië PASTORALE PSYCHOLOGIE Ds J J Kooman heeft zijn twee jarige leergang te Utrecht aan de Theologische Fakulteit van de Rijks universiteit over pastorale psycholo gie zojuist beëindigd. Hij heeft er ge werkt in een zeer oekumenisch samen gestelde groep. Met bezinning en trai ning. door middel van hoorcolleges en werkgroepen. Het heeft hem, zegt hij, vooral geleerd te luisteren Het heeft hem ook een stuk zelfverdieping en zelfkennis gebracht LEUSDER KRANT Donderdag 3 juni 1976 (Van de redaktie) LEUSDEN - Nadat reeds 140 jaar lang de leden van de Gereformeerde Kerk (vrijgemaakt) uit Leusden naar Amersfoort gingen, zal daar binnen kort een eind aan komen als Leusden zelf een zelfstandige kerkgemeente krijgt. Gezien het groeiend aantal leden 500) besloot de kerkeraad van de Gereformeerde Kerk te Amersfoort- Centrum, een zelfstandige gemeente te institueren binnen de burgerlijke grenzen van de gemeente te Leusden. A s. zondag 6 juni (le Pinksterdag) zal de eerste dienst worden belegd in de Dorpskerk (Herv Kerk) te Leus- den-Zuid. In deze dienst zal voorgaan ds J. Kok van Amersfoort-Centrum De nieuw-benoemde ambtsdragers zul len dan m deze dienst worden beves tigd Aanvang van deze dienst. 8.15 uur. In de middagdienst, aanvang 16.30 uur. hoopt voor te gaan: drs A. N Hendriks, te Amersfoort-Centrum dunahof" Tijdens deze dienst zal het Pinkstergebeuren worden herdacht. Aanvang van de dienst 10.00 uur De medewerkenden voor het klaar zetten van de grote zaal, en het bege leiden van de bewoners worden graag vroegtijdig verwacht. ,,DE TAAL VAN DE TAFEL" Bij het bureau Evangelie en Is raël". Postbus 202 te Leusden, kunt u bestellen het boeiende boekje De Taal van de tafel", geschreven door Ds W H Zuidema. die onder de Joden in België werkte. Het is een boekje over het Avondmaal en zijn Joodse achter gronden. De schrijver gaat in op aller lei gegevens uit het Jodendom Wat daar ..maaltijd" inhoudt Wat daar de ,,Seder-maaltijd" is, en de ,,orde" van dienst Betaling a f 1,25 na toezending van een acceptgirokaart. SOCIAAL-DIAKON AAL JAAR Jongeren vanaf 17 jaar uit Leusden kunnen zich opgeven om deel te nemen aan het sociaal-diakonaal jaar Het sociaal-diakonaal jaar begint ïnaugus- tus met ïnleidingsweken voor groepen De jongejn kunnen werken in zieken huizen, bejaarden- en verpleeghuizen en bij lichamelijk en geestelijk gehan dicapten. Deelnemers ontvangen naast kost en VERLOREN Twee kontaktlenzen, vermoedelijk verloren tijdens het zwemmen; porte monnee met twee pasjes van de Bonds spaarbank; portefeuille met legitima tiebewijs van de Algemene Bank Neder land; zilveren schakelarmband met sterrenbeeld der vissen. AAN KOMEN LOPEN Jonge Angora-kat GEVONDEN Drie autosleutels van Citroen; rood wit kinderschoentje; schorpioen-ster renbeeld; zwarte boodschappentas met boodschappen; rood dnewielig kinder fietsje. Inlichtingen worden u gaarne ver strekt door de Rijkspolitie te Leusden- zuid, Arnhemseweg/Oude Rijksweg, te lefoon 033-12141. BOSBRAND In het perceel bosgrond bij Aart Jansen ontstond op zondag 23 mei een bosbrand Ongeveer 100 m2 bos werd door het vuur vernield. De brandweer Leeft het vuur kunnen isoleren, zodat grotere schade voorkomen kon worden. LICHTMASTEN VERNIELD Baldadige jongelui vernielden op zon dag 23 mei een aantal lichtmasten nabii de Hogere School voor Gezondheidszor aan de Larixlaan te Leusden-centruR I EENZIJDIGE AANRIJDING Op de Jan van Arkelweg te Achter veld vond op zondag 23 mei een eet zijdige aanrijding plaats. Bestuurd? H vd B uit Barneveld verloor macht over het stuur, raakte in es slip en sloeg daarbij met zijn wags tegen twee bomen Hij moest met ee: hersenschudding en een gebroke schouderblad in het ziekenhuis words opgenomen. BEDRIJFSONGEVAL Een ernstig bedrijfsongeval vond dinsdag 25 mei plaats op de Politie school ,,De Boskamp" Eén van d mensen, die daar werkt, kwam vara 3 meter hoogte vaneen ladder te vai'let Hij kwam daarbij zó ongelukkig te recht, dat hij met een zware schedel basisfractuur in het ziekenhuis moes worden opgenomen. KALF OP ARNHEMSEWEG Dinsdag 25 mei trof de Rijkspoliti! een kalf aan, lopend op het fietspai van de Arnhemseweg te Leusden-zuid De politie zette het dier, om gevaai voor het verkeer en voor het dier zei: te voorkomen, in één der naburig; wellanden BROMFIETSDIEFSTAL Bij de politie kwam op dinsdag 'i mei een aangifte binnen van de dief stal van een bromfiets uit de njweil- stalling van ,,Don Bosco". MEISJE ZOEK Het schoolreisje, dat op woensda; 26 mei naar de Flevohof door ees klas met kinderen werd gemaakt, braebt voor één der kinderen, een meisje, een wat onaangename complicatie Op de speelplaats, vlakbij ..Water loo" ging de klas kinderen, die op thuisreis was, zidh wat vertreden ml de rit in de bus Het meisje raakte! in het bos verdwaald Op een gegeves! ogenblik vertrok de bus zonder haar afwezigheid te hebben bemerkt De politie trof het verdwaalde meisje op de Leusderhei aan. AANRIJDING Op de Arnhemseweg vond op woens dag 26 mei weer eens een kop-staart- botsing plaats, doordat de bestuurder van een personenauto te laat bemerk te, dat de voor hem rijdende auto voor het rode licht moest inhouden Bestuurder A van der A. uit Leusden stopte voor de verkeerslichten, eo bestuurder G. J. v.d. L. uit Wouden berg, die dit te laat merkte, reed op de eerste wagen in Er ontstond gelukkig alleen materiële schade SNELHEIDS- KONTROLE Bij een snelheidskontrole op de Hes senweg te Stoutenburg moest de politie verscheidene bestuurders van auto's verbaliseren wegens het overtreden van de maximumsnelheid. ,,TE GEK OM LOS TE LOPEN" Bij het Toerustingscentrum te Leus den telefoon 43244 is voor f3,95 te bestellen het boekje ,,Te gek om los te lopen". De Hervormde en Gerefor meerde Synodes zullen op 17 en 18 september voor de tweede maal in hun geschiedenis samen vergaderen. Om de leden van beide kerken bij dit gebeuren te betrekken is door het Gereformeerd Toerustingscentrum te Leusden een gespreks-werkboek uitgegeven onder de titel Hervormd-Gereformeerd: ..Samen op weg; te gek om los te lopen" LEUSDEN - Bij Galerie ,,De Gang" in de Dr. Hermansstraat 11 te Drie bergen kunt u tot en met zaterdag 5 juni (èn op telefonische afspraak met nr. 03438-2814) een tentoonstelling zien van weefwerken van de Leusdense Ber tie Jagers. In deze smaakvol ingerichte galerie van Karei Sierag past het werk van Bertie Jager, dat bijzonder evenwichtig is. wonderwel Het terracottakleunge schone metselwerk, de terracottavloer en de oude meubelen vormen een har monieuze omlijsting van het boeiende werk van Bertie Jagers. Het werk is rustgevend het is ge bouwd op de nuances van enkele kleuren, gaat zich nergens te buiten aan schreeu wende tegenstellingen, aan het vluchten in primaire kleuren om effect te krijgen. Er is bijvoorbeeld een touwweefsel te zien, dat uit vlakken is opgebouwd van oker naar bruin vloeiend. Er zijn twee wandversieringen op het thema bolling, een bruin-beige op van de wand gebogen beugels, waarachter door de opening in het midden het schoon metselwerk zichtbaar wordt. En een witte bolling, gekomponeerd op nuan cen in kleur en dikte van witte wol, eveneens op gebogen beugels, waar achter tegen de wand echter een wit weefsel zichtbaar wordt. Dan is er een heel mooi ruimtelijk objekt van met een teddyberen stofje omwoelde elektriciteitsbuizen, verbon den door stroken bruine en naturelkleu- nge weefsels. Een prachtig werk is het grote ge weven wandkleed ..IJszee" Ik herin ner me. dat ik destijds het eerste ge deelte daarvan op de getouwen zag staan. Het werk is schitterend van kompositie Ritmische golving van nu ancen van heldere 'blauwen, heel mooi strak geweven. Met midden in die glasheldere zee een aantal grote en kleinere witte bolvormen, als het ware hangend" aan .gaten" waardoorheen het muurvlak meespeelt De lange ver- tikale gatenlijnen ontstaan doordat de weefster op die plaats haar weefwerk onderbreekt De witte bollen zijn ge- struktureerd door diverse dikten wol, en de afbakening met een héél dikke wolsoort doet het bijzonder goed. Er zijn ook enkele kleinere weef sels te zien, zoals Groen Transpa rant". een heel frêle werkstuk, ge ïnspireerd op stelen en bladerslier- ten, en een soort fluwelige katjes". .Oranje Transparant", als een ge karteld opengesneden sinaasappel, waaruit ijle stengels met bloemvor men tevoorschijn komen. Een groen wandreliëf is een samen- stelsel van omwoelde metalen draden en smalle repen weefsels. Een vrien delijke wandversiering. C Bertie Jagers is een kundig weef k ster, die over veel geduld beschikt het weven van grote kleden met dunte 1 wolsoorten is bijzonder arbeidsinten sief. Het is de moeite waard om voor dj werk even de tocht naar Driebergen li aanvaarden. ,,De Gang" is geopent op vrijdag- en zaterdagmiddag vat 13.30 tot 17.30 uur en op vrijdagavont van 19.00 tot 21.00 uur, èn zoals gezegi na telefonische afspraak. Als u in di Hoofdstraat in Driebergen bent, gas: u rechts af de Oranjelaan in. U rijdt de Oranjelaan uit, gaat de Traay evei rechts op en dan is de eerste straat aan uw linkerhand de Dr. Hermans straat. Anco Mali LEUSDEN - Op Hemelvaartsdag be gon op Huize Don Bosco" aan deDode- weg te Leusden-zuid de Nationale Con ventie van de Charismatische Werkge meenschap Nederland. Deze Nationale Conventie werd op de eerste dag van samenkomst door zo veel deelnemers bezocht, dat er in allerijl extra logies- en andere maat regelen genomen moesten worden. Do minee Van der Giessen schatte het aantal op ruim vierhonderd, de kinde ren meegeteld. Het nuttigen van de lunch liep hier door zo uit, dat men de opening van de Conventie inde kapel vanDon Bosco" van 13.30 naar 14.00 uur moest ver zetten Terwijl een groot aantal deel nemers nog aan de lunch zat, oefende opperzangmeester Ds W. C. van Dam met de mensen, die reeds in de kapel aanwezig wdren, met orgel- en gitaar- begeleiding, de liederen.Heilig, heilig, Heer God almachtig" en hetZonnelied van Franciscus" Langzaam druppelden de overige conventiegangers binnen, en op de drempel van de kapel zetten ze reeds uit volle borst het Laudato Sii, o, mi Signore" méé in. Sommige aanwezigen strekten bij tijd en wijle de beide armen uit ten hemel, anderen staken af en toe één had naar boven, en vaak klapten alle aanwezigen ritmisch het .alleluja" mee Het was Ds W W. Verhoef, die het welkomstwoord uitsprak. ..Wij staan voor een experiment," zo zei hij Wij hebben geen ervaring met zulk een soort conventies. Een con ventie als deze is kwantitatief voor ons óngekend. Welkom aan u allen op deze dagen van ontmoeting, waar we met een grote schakering aan gelovigen en andere zoe kenden samen zijn. Met mensen van héél verschillende achtergronden. Wel kom aan de broeders en zusters van de Romana, van de Protestante kerken, van de Pinkstergemeente, aan de pries ters, dominees, evangelisten en ander rond lopend spul, aan de dierbare leken, aan - tot onze verrassing - de buiten landse gasten, aan pers, radio en tele visie. Dit zijn dagen van openheid voor elkaar. Om te ontdekken wat de rijk dom is, als de nieuwe glans van de Geest van God over de kerken en hun tradities gaat. Niet om elkaar te be keren, maar om elkaar te bereiken in groeiende eenheid en rijke ver scheidenheid Misschien ontdekken we wat meer door de confrontatie met elkaar: het is een oekumenische be weging als verrijking tot volheid. We zijn in onze 20-ste jaargang Vroeger bestonden er een Pinkster gemeente en nog wat losse groepjes. We zoeken de laatste jaren naar inte gratie in de bestaande kerken. We zijn gericht op de charisma tische benadering, dat wil zeggen dat de Heilige Geest een weg zoekt in de meest verschillende kerken De Hei lige Geest gaat zijn eigen weg, bin nen de orde van de bestaande kerken. Het charismatische is een basis van samenkomen hier Onze stijl is oeku menisch, naar de aard van de Heilige Geest. Internationaal nemen we heel veel van het waaien van de Heilige Geest waar. Nationaal begint het op gang te komen. Continentaal Europees is een probleem apart voor de Heilige Geest. Continentaal Europees is nu eenmaal anders dan de Anglikaanse traditie Het mag hier worden tot vier dagen feestvieren Charismatische vernieu wing van de kerk. De Geest van Jezus Christus heeft geen kerk in de steek gelaten, hoewel de kerken zélf elkaar wel vaak in de steek lieten Charis matisch leven is vervuld worden van moedige hoop op de kerk De Heilige Geest is geen anti-papist, geen Pro- testantenmijder De Heilige Geest be mint de Pinksterbloemen Ik hoop, dat deze Conventie wordt een verder instappen in het grote avontuur met de Geest, ik hoop, dat we het woord avontuur" ook durven gebruiken. Ik hoop, dat we niet dicht geklapt zullen zijn, maar dat we de openheid voor elkaar zullen hebben!" Daarna ging Ds W. C. van Dam vóór in gebed, en hield een referaat over 1. ..Gavengaf Hij aan de mensen" Opgevaren naar de hoge: Hemelvaart van Jezus, 2 De verhouding van Efeze 4 8 tot psalm 68: 19; 3 De verhouding van Hemelvaart tot Pinksteren. 4. Ga ven gaf Hij aan de mensen". Het .ge ven" in vers 7 en 11. Het woord „ga ven" De charismata van 1 Connthe 12 Er werden acht werkgroepen ge vormd, waarvan de theologische groep stond onder leiding van Prof. Dr. P. J Schoonenberg. S J en Ds. H. N. van Amerom. Ds G. Gerkema en Ds D Voordewind leidden de werkgroep „Kerk en Pinksterbeweging". Een groep als „Engagement sociaal en politiek" stond onder leiding van DsA. van den Broek en Drs J. H Vos. Donderdagmiddag was er een Rooms- Katholieke Misviering, 's Avonds werd het thema behandeld. „Vreugde! Gaven van de dankbaarheid en lofprijzing" Vrijdag 28 mei liepen een theologen- programma en een algemeen program ma tot aan het theeuur naast elkaar 's Avonds was het thema: ,,De Geest als Gave! Openheid. Toewijding Ge bed". Ds W. W Verhoef, Ds D. Voordewind en Pater P. Vrancken uit België leid den een onderling charismatisch sa menzijn. Na het ochtendgebed van zaterdag 29 mei vond er een landelijke open dag en oase-dag plaats in de Fontein- kerk te Amersfoort voor één groep der Conventiegangers. Een andere groep volgde op ,,Don Bosco" Prof. Dr P. J Schoonenberg en Ds W W. Verhoef bij ,,Wie we zijn, en wat we willen". Op zondag 30 mei vond de Charis matische Eucharistie en de Avond maalsviering plaats door Pater A. Beijersbergen, Ds W W. Verhoef en Ds D. Voordewind De kinderen voor wie deze dienst vooral bestemd was, werkten van het begin van de Conven tie naar de/.e dienst toe door het in studeren van muziek en zang, en het maken van versieringen voor de kerk Alle kinderen ontvingen de kinder zegen Om 14 00 uur vond de Toewijdings- dienst plaats, waarna de Conventie gangers afscheid van elkaar namen, en charismatisch gesterkt naar huis gingen NIEUWS UIT DE LEUSDENSE KERKEN USIDUNAHOF Zondag 6 juni. Eerste Pinksterdag, houden Ds W Willemse en Pastoor W van der Steen een gezamenlijke dienst in de grote zaal van „Lisi-

Leusder Krant | 1976 | | pagina 6