ISnelle aansluiting op Rijksweg 28 voorkomt veel verkeersellende loorzitting Princenhof bezwaarden li Botulisme bij watervogels: ook in Leusden 'n gevaar Bezwaren „Werkgroep Zwarteweg" deels gegrond geacht door PPC mm Bezinning nodig wat betreft werkgelegenheidsterreinen COMMENTAREN EN MENINGEN ZWARTEWEG, HORSTERWEG, STOUTENBURG - - LEUSDER KRANT - RUIMTELIJKE ORDENING LEUSDER KRANT Donderdag 3 juni 1976 l(Van de redaktie) LEUSDEN/CENTRUM - Nadat op 26 juni 1975 door de raad van Leusden het bestemmingsplan Princenhof (werkgelegenheidsterreln) werd goedge keurd, waarbij de ingekomen bezwaarschriften ongegrond werden verklaard, kregen Gedeputeerde Staten van Utrecht dezelfde bezwaren ter behandeling en beoordeling aangeboden. De Provinciale Planologische Commissie boog zich er over en kwam kortgeleden met haar advies. Een commissie uit G.S., bestaande uit de gedeputeerden mr. W. R. v. d. Sluis en C. H. Letschert, bijgestaan door ambtelijke medewerkers, hield vorige week dinsdagmiddag een hoorzitting teneinde de bezwaarden in de gelegenheid te stellen com mentaar te geven op het PPC-advies en hun bezwaren nogmaals nader toe te lichten. Er waren bezwaarschriften ingediend door de Stichtse Milieufede ratie, de werkgroep „Hamersveldseweg-Zwarteweg-Horsterweg", de heer H. C. van Veen, de heer F. F. vosKeuii, de neer K. Grooi en ae mei op ae hoorzitting aanwezige heren A. A. van Daatselaar en W. C. R. Boelhouwer, alsmede de Bond Heemschut, Er werden in totaal 196 bezwaarschriften Ingediend. De belangrijkste bezwaren waren ge richt tegen de wegenstruktuur binnen het bestemmingsplan Princenhof, dat globaal ligt tussen de Bavoortseweg. Zwarte weg/Hors terweg en de Groene Zoom, in het noorden begrenst door de nog aan te leggen Noorderrandweg Ten aanzien van de Noorderrandweg (op de plankaart volgens de bezwaar den foutief aangeduid als T 10) was men van mening, dat deze weg niet dubbelbaans uitgevoerd diende te wor den Ook een enkelbaansuitvoering zou voor de Groene Zoom voldoende moeten zijn, gezien de geringere groei van Leusden/centrum volgens de re cente Verstedelijkingsnota van minister Gruyters. Het belangrijkste bezwaar kwam van de werkgroep ..Hamersveldseweg- Zwarteweg- Hor- sterweg". Deze werkgroep is al jaren bezig zich in te zetten voor het behoud van het wijkkarakter van hun wegen. Een karakter, dat volgens de werkgroep in ernstige mate wordt aangetast door het zware doorgaande verkeer (onder andere van Pon), maar in de nabije toe gaande met een nieuwe aansluiting van Leusden op Rijksweg 28. kan aanlei ding geven tot een verhoogde ver keersdruk op de Noord-Zuidverbinding Dat zou een kwalijke ontwikkeling zijn Wij blijven het hoogst bezwaarlijk vin den, indien de Groene Zoom in het plan Princenhof" in twee-baansuitvoering blijft gehandhaafd" ZWARTEWEG/HORSTERWEG De heer H. C. van Veen hield een plei dooi namens de werkgroep „Zwarte- weg-Horsterweg-Hamersveldseweg". Hij ging uitgebreid in op de lange voor geschiedenis, die de ontwikkeling van de Zwarteweg/Horsterweg kent. In zijn pleitnota wees hij er nogmaals op, dat de bewoners beslist niet akkoord zullen gaan met een rekonstruktie van de Zwarteweg en Horsterweg. zoals dat door de gemeente wordt voorgesteld. Het belangrijkste vond de heer Van Het probleem van de Zwarteweg en Horsterweg als doorgaande wegen te al een jarenlang bestaand pro bleem. Dat de bewoners zich nu hebben verenigd in een werkgroep, spreekt op zich duidelijke taal. Het bleek een noodzaak te zijn. De werk groep Hamersveldseweg - Zwarte weg - Horsterweg" eist afsluiting van haar wegen voor het doorgaande verkeer. Vooral het zware vrachtver keer van o.m. de cartransporters van de firma Pon, is een doorn in de ogen van de bewoners. Er is meerdere ma len over gesproken in de raad en het gemeentebestuur heeft eveneens meerdere malen toegezegd de zaak te zullen onderzoeken en eventueel maatregelen te zullen treffen. Daar is het bij gebleven. De enige maatregel, die juist een vergroting van de pro blemen opleverde, was het instellen van de Zwarteweg als voorrangs- weg. De argumentatie van het gemeen tebestuur, dat aanleg van fiets- en voetpaden langs de Zwarte weg/Horsterweg noodzakelijk is, ook binnen de bebouwde kom, om dat de weg in de toekomst steeds meer door het fletsverkeer zal wor den gebruikt, snijdt geen hout. Het is een erg onlogische gedachte, want het zou betekenen, dat het autover keer op deze wegen in de toekomst groter zal worden, waardoor fietspa den noodzakelijk zullen zijn. Juist het tegendeel zou het geval moeten zijn: door de nieuwe routes voor het doorgaande verkeer (Groene Zoom, Noorderrandweg, Rijksweg 28 in Noordelijke richting en Groene Zoom, Maanweg, Arn- hemseweg, Rijksweg 28 in zuidelijke richting) kan de Zwarteweg/Hor sterweg weer worden, wat zij is ge weest: een rustige landweg voor fietsers en landbouwvoertuigen. Aanleg van fietspaden zou- uit dit oogpunt bekeken- geldverspilling zijn. De enige oplossing is al honder den keren bepleit. Snelle realisering van afbouw Groene Zoom, aanslui ting op snel te realiseren Noorder randweg en Rijksweg 28. Door de Horsterweg alleen vanuit Stouten burg aan te sluiten op de Noorderrandweg- Middenweg, voorkomt men tevens, dat de Zwar teweg verder als sluiproute wordt gebruikt. Overigens is het ook nu best mo gelijk om het zware vrachtverkeer uit het dorp te weren. Eén verkeersob stakel op de Zwartweg is voldoende. Zodanig, dat normale personenau to's door voorzichtig rijden wél door kunnen rijden, maar vrachtwagens niet. Afsluiting van de Hamersveld seweg ongeveer ter hoogte van het plan Groenhouten op dezelfde ma nier behoort eveneens tot de moge lijkheden. Het enige probleem is dan nog het openbaar vervoer. De bus zal dan tijdelijk haar weg moeten zoeken via de Groene Zoom, Lariks- of Ol menlaan naar de Horsterweg om daar haar normale route weer te ver volgen. Zoals al eens eerder op deze Plaats is gezegd: waar een wil is, is aen weg V. De Zwarteweg oinnen de bebouwde kom: binnen afzienbare tijd afgesloten voor het zware autoverkeer. komst nog meer aangetast dreigt te worden, indien de gemeente haar plan nen volgens het bestemmingsplan Princenhof gaat realiseren. Die plannen zijn namelijk gericht op een- volgens de werkgroep vergaande- rekonstruktie van de Zwarteweg- Horsterweg, com pleet met fiets- en voetpaden, waardoor het doorgaande karakter van deze we- gen alleen maar geaccentueerd wordt, inplaats van afgeremd volgens de wens van de bewoners Zij stelt dan ook af sluiting van de Zwarteweg ten zuiden van de Larikslaan voor alle doorgaand verkeer voor (met uitzondering van het langzame verkeer). De sub-commissie voor bezwaarschriften van de Provin ciale Planologische Commissie kon voor een groot deel akkoord gaan met de zienswijze van de verschillende be zwaarden ten aanzien van deze onder delen. Zo stelt zij in het PPC-advies, dat een dubbelbaans-uitvoering van de Noorderrandweg niet noodzakelijk is, dat de T10 een achterhaalde zaak is en niet meer op de plankaart hoort te staan en dat goedkeuring dient te worden onthouden aan de bestemming ..we gen" op het plan Princenhof. voor zover deze betrekking heeft op het gedeelte Zwarteweg ten zuiden van de Lariks laan voor eventuele afsluiting voor het doorgaand verkeer van de Zwarteweg (en Hamersveldseweg) wijst de com missie op de mogelijkheden, die de gemeente daarvoor heeft volgens de Wegenverkeerswet. Overigens valt de Hamersveldseweg buiten het bestem mingsplan Princenhof, zodat hier niet nader op ingegaan kon worden. GROENE ZOOM De Stichtse Milieufederatie blijft - volgens woordvoerder de heer Jansen, bezwaar aantekenen tegen het feit, dat de Groene Zoom in dubbelbaansuit- voering op de plankaart vermeld zal blijven. De heer Jansen hield een plei dooi voor het houden van een regionaal verkeers- en vervoersonderzoek voor het hele gebied. ,,Dit achten wij nood zakelijk om tot een betere ontsluiting van Leusden te komen. In dit onderzoek zal niet alleen het particuliere autover voer moeten worden betrokken, maar tevens de mogelijkheden moeten wor den onderzocht om een verbeterd bus vervoer op Amersfoort een rol te laten spelen in de relatie Leusden - Amers foort", aldus de heer Jansen. ..Verdub beling van de Groene Zoom, gepaard Veen een zeer snelle aansluiting van de Groene Zoom op Rijksweg 28. Zolang een dergelijke strikt noodzakelijke aan sluiting niet kan worden gerealiseerd, zal het doorgaande verkeer gebruik blijven maken van de Hamersveldse weg, Zwarteweg en Horsterweg, wat een uitermate kwalijke zaak is in de ogen van de bewoners van deze stra ten, die de gemeente al meerdere ma len hebben gewezen op het feit, dat de bodemgesteldheid volgens bestaande GEO-rapporten niet geschikt is voor het zwaar verkeer.In dit geoied"aldus de heer Van Veen. komen namelijk veen- lenzen voor De trillingen, die door het zware verkeer worden veroorzaakt, planten zich voort door de bovenlaag. Op de grens van deze bovenlaag en de onderliggende veenlenzen ontstaat door deze trillingen een wrijving, die de trillingen verspreiden en duidelijk zijn waar te nemen in de aanliggende wo ningen. Hierdoor zijn dan ook al ver schillende scheuren in de muren ont staan (Bezwaarde Voskeuil gebruikte twee kilo gips om de scheuren in zijn huis te dichten) DEKMANTEL De werkgroep, bij monde van de heer Van Veen, heeft slechts één op lossing om het fiets-verkeer op de Zwarteweg-Horsterweg de nodige veiligheid te geven. Niet door de aan leg van fietspaden, maar door al het andere verkeer, dat er niet op thuis hoort, drastisch te weren door afslui ting. „Wij accepteren niet, dat de zo genaamde zwakkere weggebruikers worden gebruikt als dekmantel voor de ontsluiting van deze wegen. Als de Groene Zoom en Noorderrand weg mét de aansluiting op Rijksweg 28 zo snel mogelijk worden gereali seerd, zullen de Horsterweg en Zwar teweg veilige wegen voor fietsers en voetgangers zijn, mits ze worden af gesloten volgens onze wensen". STOUTENBURG Een aspekt, waar vaak aan voorbij wordt gegaan is de verkeerssituatie in de kern Stoutenburg en de aansluiting van de Barneveldseweg op de Hoge- weg. Immers, wanneer de aansluiting op de Rijksweg 28 via de Noorderrand weg niet spoedig wordt gerealiseerd en het doorgaande verkeer (al dan niet via de Groene Zoom) langs de Horsterweg naar Stoutenburg en de Hogeweg wordt geleid, zal de verkeerssituatie dóar er niet beter op worden Door een vergaande rekonstruktie van Zwarte weg en Horsterweg en de daardoor zonder meer groter wordende ver keersstroom die dan ontstaat, zal de verkeersveiligheid binnen de kern Stou tenburg er niet groter op worden. In tegendeel ,,Of zou de gemeente be wust moeilijkheden willen creëren in de kern Stoutenburg en bij de aansluiting Hogeweg met de Barneveldseweg? Moeilijkheden die er nu nog niet zijn?" vroeg de heer Van Veen zich af NOORDERRANDWEG De Noorderrandweg met haar aan sluiting op Rijksweg 28 is de kern waar in deze zaak alles om draait. Dit werd door verschillende aanwezige be zwaarden nogmaals nadrukkelijk ge steld en ook mr. Van der Sluis wees er de heer Van Zandbrink op, die namens de gemeente Leusden aanwezig was, dat de gemeente er bij de regering sterk op moest aandringen, dat deze aanslui ting zo spoedig mogelijk zal worden ge realiseerd. In zijn pleitnota ging de heer Van Veen er namens de werkgroep nader op in Hij wees er op dat de gemeente steeds heeft verklaard, dat er wel schot in de zaak zit (Rijkswaterstaat heeft het tracé voor de aansluiting reeds rond), maar dat realisering nog niet op korte termijn te verwachten is, omdat andere faktoren (zoals de situatie op Amers- foorts gebied- redaktie) een rol spelen. „Maar al die uitspraken zijn in flagrante tegenspraak met wat op de inmiddels berucht geworden Info-avond rond de Bankgirocentrale door woordvoerders van dezelfde gemeente is verklaard: de Noorderrandweg zal binnen een jaar- tegelijkertijd met het rekencentrum van de Bankgirocentrale- kunnen worden aangelegd", aldus de heer Van Veen AANSLUITING OP HAMERSVELD SEWEG De werkgroep heeft altijd gevreesd, dat met de voorgestelde rekonstruktie van de Zwarteweg-Horsterweg door trekking van de fiets- en voetpaden op de Hamersveldseweg een logisch ge volg zal zijn. Een dergelijke rekonstruk tie betekent voor de bewoners aan alle desbetreffende wegen, dat een belang rijk deel van hun privacy teniet wordt gedaan, waarbij zelfs naar alle waar schijnlijkheid een deel van hun voor tuinen zal moeten worden opgeofferd voor de heilige auto De heer Van Veen is blij, dat de PPC deze vrees begrijpe lijk vindt en daarom voorstelt de goed keuring aan de bestemming „wegen" van het plan te onthouden voor zover het betrekking heeft op de Zwarteweg ten zuiden van de Larikslaan Voorts is de PPC van mening, dat de fietspaden een vloeiende aansluiting op de Zwar teweg ten zuiden van de Larikslaan moeten krijgen, inplaats van een door trekking binnen de bebouwde kom De werkgroep heeft er ook bezwaar tegen, dat de Zwarteweg een blijvende aansluiting krijgt op de Noorderrand- weq, waardoor toch een sluiproute aanweziq bli|ft. Zij pleit voor voldoende afsluiting van de Zwarteweg om deze ongewenste ontwikkeling te voorko men. De PPC acht dit een zaak van de gemeente, die daan/oor mogelijkheden voldoende heeft via de wet. CARTRANSPORTERS De cartransporters van de firma Pon blijken de grote boosdoeners te zijn bij verschillende bezwaarden. De werk groep „Hamersveldseweg - Zwarteweg Horsterweg", maar ook de heren Grool en Voskeuil zijn van mening, dat dit transport niet door de bebouwde kom hoort plaats te vinden. De heer Voskeuil: „De meeste last wordt ondervonden van de zoge naamde cartransporters. die bij „Pon Nederland" in Leusden/Zuid laden. Door blunders is voor dit bedrijf niet ge zorgd voor afvoer buiten de bebouwde kom om. hoewel dit m i wel toegezegd was, toen het bedrijf zich zou gaan ves tigen in Leusden De geluidsoverlast- vooral van de lege wagens - die met een te grote snelheid door de be- Geen fietspaden voor de Hamersveldseweg bouwde kom rijden, is erbarmelijk. Ik vind het jammer, dat u niet van mijn uitnodiging gebruik hebt gemaakt, dit lawaai eens te komen aanhoren", aldus de heer Voskeuil. die er begrip voor heeft, dat niet direkt een oplossing voor dit probleem kan worden gevonden, maar dat het nu wel wat lang heeft ge duurd. „Ik heb geen enkel begrip voor het feit, dat de gemeente Leusden deze oplossing niet zoekt en zelfs het tegen overgestelde wil uitvoeren. Men trekt eerst de bedrijven aan en dan gaat men aan de aan- en afvoer denken", aldus deze bezwaarde. Hij is bang, dat straks het tijdelijke karakter van de Zwarteweg als ontsluitingsweg definitief zal worden door de steeds grotere verkeersstroom, veroorzaakt door beslissingen van de gemeente Leusden (zoals het bevorde ren van de Zwarteweg tot voorrangs- weg, wat grotere snelheid van het ver keer veroorzaakt). Dit - ondanks het feit. dat de Commissie Verkeersaange- legenheden van de gemeente Leusden van mening is. dat deze wegen „onaan trekkelijk gemaakt dienen te worden voor doorgaand verkeer". De heer K. Grool in zijn pleitnota over dit onderwerp- „Het heeft weinig zin om na gereedkoming van de hoofdwegen- struktuur de Zwarteweg en Horsterweg die dan ontlast zullen zijn van de onei genlijke funktie voor het doorgaande verkeer, alsnog te voorzien van fietspa den. Eerdere zorg voor de onbe schermde fietser ware op z'n plaats geweest; nu is het mosterd na de maal tijd. Als het probleem werkelijk door de gemeente was onderkend, dan zouden immers allang maatregelen genomen zijn door bijvoorbeeld aan de leden van het „Koopman-Pon-Racing-Team" voor te schrijven de bebouwde kom van Hamersveld te mijden en via de Maan weg en de Arnhemseweg het hazepad te kiezen" Ook de heer Grool pleit voor afsluiting via verkeersobstakels. „Het gevolg zal zijn, dat zowel de Zwarteweg als de Hamersveldseweg weer woon straten worden, hetgeen toch net iets anders is dan oefenterrein voor het „Koopman-Pon-Racing-Team". aldus de heer Grool, die verder nog tal van bezwaren tegen het plan zelf aanvoer de, die echter ongegrond werden ver klaard door de commissie bezwaar schriften van de PPC. DOORTREKKEN GROENE ZOOM Volgens de direkteur van de Leus- dense Dienst Gemeentewerken, de heer Pais, zal de Groene Zoom In noordelijke richting worden doorge trokken en worden aangesloten (bui ten de bebouwde kom) op de Hor sterweg richting Stoutenburg. Het zware vrachtverkeer kan dan om de woongebieden heen worden geleid. Overigens verwachtte de heer Pais niet, dat de aansluiting van de Noorderrandweg op Rijksweg 28 er vóór 1981 zal zijn. De heer Pais was het beslist niet eens met de bezwaren tegen de aanleg van een dubbel fietspad langs de Zwar teweg Deze weg zal in de toekomst, méér nog dan nu, door fietsers worden gebruikt. De heer Van Veen ging hier later nogmaals op in door met nadruk te stel len, dat de werkgroep omleiding om de bebouwde kom onaanvaardbaar acht, zolang dit betekent, dat al het verkeer tenslotte weer op de Horsterweg uit komt en een zwaardere verkeersdruk teweeg zal brengen in de kern van Stou tenburg en de aansluiting op de Hoge weg. Verschillende bezwaarden (o.m. de heer Grool) hadden het vreemd gevon den. dat de woonbebouwing langs de burgemeester De Beaufortweg niet in het bestemmingsplan Princenhof is op genomen. terwijl de weg zelf wel in het plan staat getekend De heer Mikkers hoofd van de hoofdafdeling Stadsuitleg van de gemeente Leusden wees de aanwezigen erop, dat het de bedoeling is om deze woningen in een nieuw be stemmingsplan Hamersveld op te ne men. Dit bestemmingsplan zal - zoals bekend is - een conserverend karakter dragen Voorzitter Van de Sluis sloot hierna de hoorzitting, nadat hij had opgemerkt dat de Leusdenaren wat betreft Leusden's ruimtelijke orde ning bijzonder meeleefden. Hij drong er bij wethouder Van Zandbrink op aan, dat het college van b. en w. van Leusden de aansluiting van de Noorderrandweg op Rijksweg 28 warm diende te houden bij de rege ring. Het woord is nu aan GS. die zullen moeten beslissen. Wanneer dit gaat gebeuren is op dit moment nog niet bekend. LEUSDEN/CENTRUM - Evenals de Werkgroep Bestemmingsplan nen van het CML het in een eerder stadium naar voren bracht, zo is ook de Provinciale Planologische Commissie van Utrecht van mening, dat nadere bezinning op het totaal van de werkgelegenheidsterreinen in Leusden noodzakelijk is. In een advies aan GS (inzake het bestem mingsplan Princenhof) schrijft zij het volgende: „Bij brief van 30 maart 1973 hebben wij burgemeester en wethou ders van Leusden bericht, dat wij ons konden verenigen met de groote van dit extensief te bebouwen bedrijfsterrein (Pnncenhof- red.). Voorts hebben wij b en w in dezelfde brief bericht, dat in verband met het gesignaleerde overschot aan bedrijfsterreinen in het plangebied van Utrechtse Vallei en Eemland te zijner tijd met betrekking tot de resterende te ontwerpen bedrijfsterreinen nadere bezinning nodig is. Mede in verband met de geringe groei van de gemeente Leusden, dan waarvan in het structuurplan wordt uitge gaan, verdient het ten zeerste aanbeveling burgemeester en wet houders hierop nog eens in het bijzonder opmerkzaam te maken Temeer daar uit de toelichting op het onlangs in het vooroverleg gebracht ontwerp-bestemmingsplan Leusden-Centrum tweede fase blijkt, dat het gemeentebestuur van Leusden van mening is. dat rekening dient te worden gehouden met een reservering van 15 tot 20 hectare netto tot 1985 Dat de gemeente Leusden het niet eens is met deze gedachte van zowel het CML als van de PPC blijkt uit het feit, dat het reken centrum van de Bankgirocentrale aanvankelijk gevestigd zou worden in het gebied ,,'t Ruige Velt", dat voorlopig als reserve-werkgele- genheidsterrein wordt beschouwd. Het CML (werkgroep bestem mingsplannen) ging er toendertijd zelfs van uit, dat dit gebied best woongebied zou kunnen worden, bestemd voor de natuurlijke groei van Leusden/C na 1985. Het gemeentebestuur is van mening, dat dit terrein wel degelijk voor de werkgelegenheid bestemd dient teworden, Burgemeester van der Post wees er fn een raadsvergadering al eens eerder op, dat gestreefd zal worden naar een evenwichtige verdeling binnen het samenwerkingsorgaan Eemland. Met dien verstande, dat de zogenaamde „schone industrie, dienstverlenende bedrijven e.d." een plaats zullen kunnen vinden in Leusden. Waaruit gekonkludeerd mag worden, dat het gemeentebestuur het Leusdense werkgelegen heidsterreln niet alleen bestemd heeft voor Leusdense werkgele genheid, maar voor dat van de hele regio De kruising zware verkeer Groene Zoom-Larikslaan Vrijwel gereed om het komende op te vangen. LEUSDEN - Sedert enige jaren wordt in ons land op verschillende plaatsen botulisme bij watervogels waargeno men Botulisme is een ziekte, die op treedt door voedselvergiftiging Het wordt veroorzaakt door opname van een toxine (giftige stof) die door de bac terie Clostridium botulinum in het voedsel wordt gevormd. De vorming van de toxine is slechts mogelijk in dien de dieren vóór de dood zijn be smet met deze bacterie. Bij warm weer ontwikkelen zich in de kadavers larven van vliegen Deze larven kunnen grote hoeveelheden bo- tulinum-toxine opnemen Omdat deze larven door vele soorten watervogels gegeten worden kan deze ziekte snel worden verspreid. Vogels zoals zwa nen en wilde eenden, die niet aan een plaats gebonden zijnkunnen de bacterie snel verspreiden naar (nog)ziektevrije gebieden. De temperatuur is een belangrijke factor bij de produktie van de toxine. Voor een belangrijke vorm hiervan zijn minimum temperaturen van 20 graden Celsius vereist. In ondiep stil staand water kan bij warm en zonnig weer de temperatuur gemakkelijk stij gen tot waarden van 20 tot 30 graden Celsius Sterfte van vogels gedurende de herfst- en wintermaanden is te ver klaren uit het feit, dat koelwater, af^ komstig van electrische centrales etc. de temperatuur van het buitenwater doet stijgen Ter voorkoming van de ziekte wordt verzocht vogels niet te voederen. Op plaatsen waar gevoederd wordt, worden veel watervogels aangetrokken, zodat het gevaar voor verspreiding van de ziekte sterk wordt vergroot In de periode dat botulisme verwacht kan worden (bij temperaturen boven 20 graden Celsius) en op plaatsen waar de ziekte reeds eerder is geconsta- teerd, dient men extra bedacht te zijn' op het voorkomen van dode watervo gels Alhoewel botulisme in Leusden. nog niet is voorgekomen, wordt ver zocht bij aantreffen van dode dieren dit zo spoedig mogelijk te melden aan de afdeling WRRV (Wegen, Reini ging, Riolering en Vervoer) ten ge meentehuize, telefoon 033-41247, toe stel 152, opdat voor onmiddellijke ver wijdering kan worden gezorgd.

Leusder Krant | 1976 | | pagina 7