belangstelling voor premiekoopwoningen eerste deelplan Informatie premie-koopwoningen verkrijgbaar F M3- Ingezonden: SPAANS(E) ONTBOEZEMINGEN leusder krant - ruimtelijke ordening vrijdag 11 juni 1976 Wijnand van Haselen 'de leusder krant y>k- Losse verkoop Leusder Krant AGENDA [EMEENTE LEUSDEN (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Voor de 240 premie- koopwoningen, die gebouwd gaan wor den in het eerste deelplan van de Twee de Fase bestaat een geweldige belang stelling. Dat bleek tijdens de twee voorlichtingsavonden, die de gemeente vorige week organiseerde over dit type woningen in het eerste deelplan. Men iad daarvoor alle bewoners van premie luurwoningen uitgenodigd, plus eenie- ler die als woningzoekende in deze emeente staat ingeschreven. Meer ian zeshonderd belangstellenden ver zamelden zich woensdag- en donder- lagavond in de Marcuskerk om het voor de verkoop van uw huis advies en informatie WIJNAND VAN HASELEN makelaardij in onroerende gcederen. Snouckaertlaan 22-24. Tel 033-11941 Amersfoort, postbus 502. nodige te weten te komen over de pre miekoopwoningen. Beide avonden werden ingeleid door burgemeester mr. A. H van der Post Vervolgens voerde gemeentewerken- directeur T. Pais het woord. Hij schet ste in grote lijnen de opzet van het eerste deelplan, dat is gelegen tussen de Noorderinslag en de Smoussesteeg en in de andere richting begrensd wordt door de nog door te trekken Centrumweg (achter de bibliotheek langs) en een houtwal ter hoogte van de bistro aan de Noorderinslag. Het gehele eerste deelplan gaat bebouwd worden met premiekoopwoningen. Het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten voorkeur momenteel uit naar parke ren bij het eigen erf Daarnaast zal er ruimte zijn voor wat reserve-parkeer plaatsen. Omdat er door toenemende verkeersdrukte van de kant van de Noorderinslag lawaaioverlast valt te verwachten, zullen daar geluidsweren- de maatregelen in de vorm van een dam getroffen moeten worden. Van de kant van de Centrumweg zou minder lawaai te verwachten zijn. omdat de ze weg ter plaatse een verlaagd pro fiel heeft. De heer Van der Kam hield een uitvoerige uiteenzetting over de lasten voor de toekomstige bewoners van de premiekoopwoningen. Aan de hand van een voorbeeld, dat iedereen ftucc W r.rk.t LxtnCt fleurt - uaSteflicict frcfo- j,r *.'\i"A zróxi >,ic LBUSOeAJ, CEAJTZUH ~STüöie KLE/ME VJOA//AJ& DfirTUh 5/ne/ iq~fó Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt iedere donderdag. Redaktie: Bert Vos (verantw.), tel. 41495; Marnix Kreijns, tel. 43792. Redaktie-adres: Postbus 11 (Finn- mark 3). Leusden/Centrum, tel. 033-41495. bg.g. 03420-3141. toes tel 17. ABONNEMENTSPRIJS: 24,- PER JAAR. Sluitingstermijn: dinsdagmiddag 12 uur. GEEN KRANT ONTVANGEN? Wanneer u vóór donderdagavond 18 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze HOOFD AGENT. telefoon 033-10691 Wanneer hij - om wat voor reden ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze INSPECTEUR BEZORGING, overdag telefonisch te bereiken onder telefoonnr. 03420-3141na vijf uur tel. 03420- 4679. NABESTELLEN FOTO'S De meeste in do Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u na bestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling van 3,50 per exemplaar (formaat 13 x 18 cm) op giro: 871441 t.n.v. de B.D.U. b.v. te Barneveld met duidelijke vermelding van gewenste foto, aantal, nummer van krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. U kunt ook kontant betalen op ons kantoor Finnmark 3 - Leus den/Centrum. Ongeveer 14 da gen na betaling ontvangt u de gewenste foto's thuis. Opgave abonnementen, adver tenties en betalingen kunt u doen op ons kantoor, Finnmark 3, Leusden/C. is een uitgave van de BDU- Krantenkombinatie te Barneveld. Dit soort woningen wil het Bouw fonds Nederlandse Gemeenten als pre miekoopwoningen in het eerste deel plan Tweede Fase gaan bouwen. Belangstellenden bestoken de heer T. Pais, directeur gemeentewerken, met vragen LEUSDEN - De ingeschreven en uitgenodigde gegadigden voor premie-koopwoningen in het eerste deelplan van de tweede fase die niet in de gelegenheid waren een van de informatie bijeenkomsten op 2 en 3 juni bij te wonen, kunnen de daar verstrekte informatiebrief met bijbehorend vragenformulier tegen inlevering van hun toe gangskaart afhalen bij het bu reau huisvesting aan de Burg de Beaufort weg. Uiterlijk 14 juni moet het vra genformulier op dit adres zijn ingeleverd Uiteraard blijft voor mensen die in Leusden wonen of werken de mogelijkheid bestaan om zich te laten inschrijven als gegadig de voor een premie-koopwo ning Dit geldt ook voor ge- interesseerden in de koop van een stuk grond voor de bouw van een woning in de vrije sector. v-£ f.l-p 1' "f,-i T mtttt •f:4ecixï> V fr-Mi .v.rv; ■d ii '/U' S' i..0 O.".' fittfc 'V -.Wt-fs I y .n f.<t ,r( tj( m, s iv/ 4<. S.u- x:iu\'rv. - <<t>. HiP* •- -V - -li: Ef/T x/£u> -« C'Aft f-Ttc p>: -M'j I xl rH LEaSDEAf-CesJTZUM DATUM.' 3/M£/ /fjé Type.' TOMPAMep,(tsu&sepne TT t j4uz/i' (110) en de Woningstichting Centraal Nederland (130) gaan deze woningen neerzetten Stedebouwkundige Croonen sprak wat gedetailleerder over de infrastructuur van deelplan 1 Hij liet onder meer weten, dat er gestreefd wordt naar een zogeheten kleinschalig woonmilieu. Wat er aan groen in het genoemde gebied aanwezig is, zal zoveel mogelijk ge handhaafd worden Het verkeer wordt ondergeschikt gemaakt aan het wonen in de wijk Wat het parkeren betreft gaat de uitgereikt had gekregen, becijferde de heer Van der Kam de kosten die maandelijks te verwachten zijn Onge twijfeld informatie van belang, maar teveel om in een praatje van vijf mi nuten duidelijk uiteen te zetten. Van daar dat de vele aanwezigen van de pau ze gebruik maakten om bij de aanwezige ambtenaren over dit punt en andere zaken nadere informatie te krijgen. Na de pauze was het woord aan ver tegenwoordigers van het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten en de Woning stichting Centraal Nederland. Deze mensen kregen de gelegenheid wat over de door te bouwen woningen te vertellen. Duidelijk werd onder meer dat de goedkoopste premiekoopwoning ongeveer f-90.000, zal moeten gaan kosten. Dat is dan een kleine woning met anderhalve verblijfseenheid (VE) Woningen met 3,5 en 4,5 verblijfseen heid kosten f98.000,-, terwijl de groot ste woningen (5.5 VE) f 106.000,- moe ten opbrengen Daarbij gaat men uit van het prijspeil van 1 juli dit jaar, dus de woningen worden nog duurder (buiten de verantwoordelijkheid van de redaktie) Er was eens een kapitein van de gro te vaart die rake en gevoelige gedich ten maakte Hij heette Jan Prins en maakte gedichten die wij in onze ge haaste moderne tijd niet meer lezen, laat staan declameren. De sombere gedichten van onze tijd spreken alleen nog van dood en bloot, vuur en geweld en van de kwellingen van zielige zielen, die het leven niet meer aan kunnen maar desondanks van alles proberen om in de publiciteit te komen. Jan Prins dichtte eens De bruid". Het begint aldus. ,,De lucht over de jonge dag was helderder dan ooit een ongewoon ver blijden lag over veld en wei getooid", en het eindigt na een aantal strofen met. ,,De bruigom is de lentezon, en Holland is de bruid." Dezer dagen op fietsavontuur kwam ik door die rare bocht van de Asschat- terweg. en daar stond me in die klare dag die helderder was dan ooit, die oude boomgaard in bloei. Boven de oude perelaars lag een ga zen deken van romig wit en zachtroze, daar boven een stralende zon, die alle kleuren scherp deed afsteken Het was, zo onverwacht door die bocht, als een blijde droom, onwaarschijnlijk mooi, een droom die door m'n ont roering bijna een verkeerscalamiteit veroorzaakte. Je mot niet stoppe op een fietspad, ouwe' De droom bleef, het was als een sonatine van Mozart, dat levensblije, eenvoudig van opzet, maar in uitwerking een feest van licht en kleur, dat alleen door muziek te vertalen is. Het was Mozart, die zachte geweldenaar, en Jan Prins met z'n simpele woordkeus, die ik daar beiden ontmoette Zo maar op een gewone dag, een gewoon wonder Plots is de droom uit en sta je weer in het door pro blemen gekwelde moderne leven, en wat zien ik? Gastarbeiders die bezig zijn met wat voor een Nederlandse arbeider niet meer aanvaardbaar is. Gelukkig dat de gasten er nog zijn Ze wieden. Wieden de perken en plantsoenen, wat verderop graven ze een sleuf voor een kabel of zoekgeraakte pet van de voorman Ze werken met kennelijk ple zier, inderdaad, mensonterende arbeid, het is maar goed dat onze ontevreden heidsapostelen ons op deze dingen wij zen, want dat kan je de Nederlandse werknemers niet aan doen Maar laten we genieten van deze heldere dag waar in de kleuren feller dan ooit zijn, en ons niet laten verleiden tot sociale bespiegelingen Anders kom ik terecht bij die overtuigde doorgewinterde so cialist die voor zich tot de conclusie kwam dat het ondernemer-zijn niet al leen is .vieze winst" maken, maar ook inhoud, creativiteit, verantwoording, dienstverlening (service in goed Ne derlands), samenwerken en voor je zelf een stukje geluk (Zie Leusder Krant van 20 mei) Langs de oude boerderijen, gehuld in een waas van wit en roze. tussen het felle jonge groen der weiden kom ik aan de Veeweg. Een boerenwegje, beter gezegd een agrariërswegje, om zoomd door wat huisjes, een enkele boerenbedoening met z'n rustige drukte van klein vee. Langs de kant wat struik gewas, omgeven door zwaar geboomte, waarvan de wortels in het zwarte sloot water reiken Het leeft hier ook weer kikkers, stekelbaarsjes; en vlug over het wa ter schrijvende torren, een libel staat trillend in de lucht, allerlei gevogelte is druk in de weer voor het gezin te zorgen. En verder? Rust, als achtergrondmu ziek het vaag gebrom van de snelweg Zo een poosje op de brugleuning ge zeten en het bedrijvig gescharrel ge zien van eendenmoeders met hun kroost, langs de steile wallekant een schichtige rat. Een eind van het zandpad af, waarde zon de meest fantastische belichting op het bos aan de overkant tovert Mocht het daar zo blijven, al was het voor de enkeling die even uit z'n harnas wil stappen Wat wonen we toch prachtig in dit dorp met dit alles naast je deur, maar wat door de veel gesmade in spraak behouden moet blijven. Even weg uit die bijna doodgeorga- niseerde wereld waar alles persé en postnataal geregeld is. Wee, driewerf wee, als je je wil verzetten tegen al dit onheilige moe ten! Van bovenaf opgelegd, nadat het van onderop begonnen is, kreten om recht vaardigheid, die vaak meer te maken hebben met wangunst en jalouzie dan met naastenlielde. Wat je op een brugleuning zittend al niet overpeinzen kunt. Teruggaand j door de Hekkesteeg zie ik het toch schaduwen voor mij op de klinkers werpt. ,,de lente i; de bruidegom en Holland is de bru In het bos van ,,de Boom" strijkt een windvlaag door de toppen Het klinkt als het adagio uit de Symphonie ..Finlandia" van een zekere Sibelius. Er valt me een zwaar woord in uit het boek Genesis. ,,en God zag dat het goed was." C. PH.SPAANS LEUSDEN-C 1 ONZE KRANT IS OP ONDERSTAANDE ADRESSEN LOS VERKRIJGBAAR. Leusden-C Leusder Krant. Finnmark 3. S.V. Bookstores, Torenakkerweg 16 De heer W. J. Schut. Hamersveldseweg 26. Zwembad Leusden. Burg Buiningpai Manege en Taveerne „De Klaveet". Postweg 1. Achterveld: Boekhandel Vos. Hessenweg 323. Leusden-Zz Luitjens Supermarkt. Pr. Irenelaan 9. ACHTERVELD Zondag 13 juni: Auto-, motor- en bromfietsclub Achterveld". Bol letjes en pijltjesnt. Start 14 uur vanaf De Roskam Inschrijven van- af 13.30 uur. LEUSDEN/CENTRUM Vrijdag 18 juni: Afscheidsavond zesde klas De Wegwijzer, zaal Don Bos- co, opvoering musical. Aanvang 20.15 uur Dinsdag 15 juni: Laatste bijeenkomst ontmoetingsmiddag UW. club huis Roda. Woensdag 16 juni: Gemeentelijk voor lichtingscentrum Zwarteweg. 20' uur, openbare vergadering werk groep bestemmingsplannen CML Woensdag 16 juni: Raadzaal gemeente huis. Openbare extra vergadering van de Schoolraad Openbaar Onder wijs Leusden over relatie School raad - gemeentebestuur Aanvang 20 uur LEUSDEN/CENTRUM Elke donderdag: UW Sociëteit. Ont moetingsmiddag voor mensen uit Leusden/C., diivan gezelliigheid houden. In de Sporthal Groenhouten van 14.00-16.00 uur Elke dinsdag: Van 18.45 - 19.45 uur: Jeugdschaken in de oude Rodakan- tine. Om 19.45 uur schaken voor senioren iün dezelfde kantine. Elke dinsdagmiiiddag Sociëteit voor da mes en heren van 60 jaar en ouder om gezellig te kaarten Van 14.30 tot 17.00 uur. Johanneshoeve. Ha mersveldseweg Elke woensdag. ..Lisiidunahof repe tities koor ..Treecksangh", van 19 45-21 45 uur Elke donderdagmorgen Van 9.00 tot 10.00 uur. Gezinsverzorgiing en bejaardenhulp van het Groene Kruis, gebouw Wit-Gele Kruis, Rozengaarde 33 Elke vrijdag: Ontmoetingsgelegenheid in de Johanneshoeve. Hamersveld seweg. Vanaf 9.00 uur. Elke dinsdag- en vrijdagavond. ,.De Til". Open vanaf 19.00 uur. Hob byclub om 18.30 uur Hulpdienst ,,De Wetering" Telefoon nummers 2746/2249. LEUSDEN-ZUID Donderdag 10 juni: Bibliotheek ..De Boekenmolen". Uitlening van 13.30 tot 17.00 uur Voor volwassenen en jeugd. Arnhemseweg 89 Vrijdag 11 juni: Bibliotheek ..De Boe kenmolen" Uitlening van 19.00 tot 20.00 uur Uitsluitend voor vol wassenen Arnhemseweg 89 Zaterdag 12 juni: Jazzhut van Theo Caldenhoven, Van Diepenheim Scheltuslaan 14, van 12.00tot 18 00 uur Zaterdag 12 juni: PJGU deelname aan het voetbaltoernooi op het veld „Patria" in Zeist Zondag 13 juni: Jeugdklub voor 8- tot 12-jarigen in Wijkcentrum ,.'t Trefpunt" aan de Arnhemseweg naast de Drpskerk Van 14.30 tot 16.30 uur. Jeugdklub voor 12- tot 16-jarigen in de tweede zaal van ,,'t Tref punt" Van 14 30 tot 16.30 uur Maandag 14 juni: Gezinsverzorging en ouderenhulp van het Groene Kruis in het Wijkgebouw aan de De Roo van Alderwereltlaan 13. Van 14.00 tot 15.00 uur Maandag 14 juni: Repetitie Christelijk Gemengd Koor Kunst Veredelt" van 20.00 tot 22.00 uur in wijk centrum ,,'t Trefpunt" aan de Arnhemseweg. Komt u óók mee zingen? Dinsdag 15 juni: U.V.V. Sociëteit. Ont moetingsmiddag voor alle men sen van Leusden-zuid In het klub- gebouw van ..Roda" aan de Ba- voortseweg van 14.00tot 16.30 uur OPPASDIENST LEUSDEN Voor een oppas bellen naar mevrouw C Deenik, Koningin Julianalaan 35, Leusden-zuid. telefoon 033-18134. EXPOSITIES VAN LEUSDENAREN Bertie Jagers: Geweven wandkleden en ruimtelijke objekten in .Galerie Coen van Os" in winkelcentrum ..Liri- denboom" nr. 29 te Mijdrecht. Galerie Coen van Os" is alle werk dagen geopend van 9.00 tot 17.00 uur Zondag 13 juni kunt u van 13 00 tot 17.00 uur kennismaken met Bertie Jagers en de kunstenares die in de zelfde galerie beeldhouwwerk expo seert U kunt hen beiden aan het werk zien tijdens deze vermelde uren. 4

Leusder Krant | 1976 | | pagina 3