LTV Lookhorst huldigde acht kampioensteams m Parsons en The /ng Burrito Brothers miss peach Astrid Nijgh: „In het teken van de Ram" Lee Towers: Ifs raining in my heart Chuck Girard, nieuwe ster The Suprise Sisters HUGH MASEKELA: COLONIAL MAN The real McCoy The Glitter Band: Greatest Hits The Fatback Band: „Rising Heil" VRIJDAG 11 JUNI 1976 Lee Towers: „It's raining in my heart," elpee. Uitgebracht door de platenmaatschappij Ariola Erodisc Benelux bv te Haarlem op het eigen Ariola-label nummer 27 443 XOT. In uitstekend stereo. Wie een liefhebber is van „easy liste ning" muziek moet niet verzuimen eens te gaan luisteren naar de nieuwste elpee van de Nederlandse zanger Lee Towers, „It's raining in my heart." Lee Towers, die door zijn eerste plaat al enige be kendheid kreeg, zal door zijn nieuwe elpee beslist doorbreken, voor zover dat nog niet in bescheiden mate is ge beurd. Bij het beluisteren van deze schitte rende elpee kreeg ik de gedachte, dat heb je dan zo, dat die omroepen in Ne derland eigenlijk toch een beetje gek zijn om grote sterren van ver weg te halen voor hun grote vrijdag- of zater dagavond TV-shows, terwijl een man als Lee Tower zonder meer als klapstuk van de avond kan dienen. Een beetje zwart-wit gesteld misschien, maar wat ik hoorde op zijn langspeler was van een zo voortreffelijke kwaliteit, zoals het schitterende „You never walk alone" (van Rodgers en Hammerstein) of „Everyday," een eigen nummer. Dat en nog veel meer kan men beluis teren op „It's raming in my heart" een elpee voor de liefhebber van niet alleen de easy listening-muziek. Want de zang van Lee Towers is méér dan dat. Bert Vos Op de foto: Lee Towers. Gram Parsons en The Flying Burrito Brothers: „Sleepless Nights," uitge bracht door de platenmaatschappij Ariola Eurodisc Benelux bv te Haar lem op het A M label nr. 27440 XOT. In goed stereo. Bij Ariola Eurodisc Benelux te Haar lem verscheen kortgeleden een belang wekkende elpee en wel met Gram Par sons en The Flying Burrito Brothers. Tien van de twaalf nummers op deze elpee, die de titel „Sleepless Nights" meekreeg, zijn nog nooit eerder uitge bracht. Negen van de twaalf nummers werden opgenomen in het begin van 1970. kort voordat Gram Parsons als vocalist de groep verliet. De band bestond toen uit Gram Par sons (lead zanger), Chris Hillman (bas, mandoline en zang), Bernie Leadon (gi taar, banjo, zang), Sneeky Pete Kleinow (pedal steel) en Michael Clarke (Drums). De overige drie nummers werden opgenomen tijdens de produk- tie van een plaat van Emmlou Harris en Gram Parsons voor Warner Brothers in 1973. Het materiaal bleef tot januari 1976 op de plank liggen, totdat Emmy- lou Harris en Hugh Davies ze tevoor schijn haalden en er deze elpee van sa menstelde. De inhoud van dit album is pure, eer lijke country-muziek, met naast de Burrito-sound van 1970 enkele uitste kende duetten van Gram Parsons met Emmylou Harris, onder meer in „Sleep less Nights," het titelnummer van de plaat. Gram Parsons is inmiddels over leden (hij werd 26 jaar), maar je kunt dit album dank zij Emmylou Harris be schouwen als een soort eerbetoon aan deze jong overleden lead-zanger van de Flying Burrito Brothers, een uitste kende groep, die nu nog steeds bestaat, maar toch niet meer de kwaliteit heeft van het begin van de zeventiger jaren. „Sleepless Nights," een uitstekende country-elpee om vaker dan eens met genoegen naar te luisteren! Bert Vos Bij de nieuwe Nederlandse platen maatschappij Gospel Music Internatio nal (GMI) te Velp verscheen de eerste single: een plaatje van de Amerikaanse zanger Chuck Girard op het Good News label nr. GNS 101. Op de ene kant: SRock and Roll Preacher, op de achter kant: Evermore. Twee uitstekende nummers, waarvan „Evermore" me trouwens het meest aanspreekt. Chuck Girard schrijft zelf zijn songs en de tek sten staan- ondanks de rock- in het te ken van het Evangelie. We zullen wel licht méér van hem horen, zeker nu Gi rard kortgeleden een succesvolle tour nee door Nederland heeft gemaakt. „The surprise sisters," elpee. Uitge bracht door de platenmaatschappij Inelco te Amsterdam op het RCA- label nummer APL 1 - 1404. In goed stereo. The Surprise sisters... Nadat ik de plaat op mijn draaitafel heb gelegd heb ik enige tijd geluisterd en met de moed der wanhoop getracht het leuk te vin den. Er zitten best aardige nummers tus sen, dat wel, maar wie kant één heeft beluisterd, gelooft de rest wel. Tenzij u van dit ghmmer-glamour-gezang houdt, met teksten om van te rillen, barstend van de eindeloze herhalingen die zo eentonig dreigen te worden, dat je er bijna door in slaap valt Een beetje zei kerig gehijg, en daarmee is alles gezegd. f AR/MOLP.' IXAAK- HEEFT DE UITFOHSTEAJ l'Arvrr voce. hoe^EM ijg-CTCHÊM H9 UE2ZOOPT AFSC-HfZIpfEAi J >Jcoe 'ai JE.' (MOS6EAJ WM- IK. WEL V/ACT HC/JDCAE/RAY 1 KujAfcTjg SCHOOL A-bmou>, DIEECTEUK- M FM. WEET JE WAAKOM JE ZO B*2-l4 BSMT, O FrbAT JE ZjEEAj ZELF VEernzcxJMIEAly +1E&T,DA-A/zcn Aiew lAIAtVjS Astrid Nijgh: „In het teken van de ram," elpee. Uitgebracht door de platenmaatschappij Polydor BV te Rijswijk ZH. Op haar eigen Polydor-label nr. 2925 042. Astrid Nijgh is een zangeres, die je uit honderden stemmen zult herkennen. Haar timbre is fors, zou je kunnen zeg gen, met die gevoelige boventoon van het meelevende. Indringend, qua tekst als stem. „Mensen zijn je beste vrien den" was haar debuut-elpee en nu is er dan - na veel en hard werken, haar tweede langspeelplaat: In het teken van de ram. „Astrid heeft vanaf haar eerste proefvlucht als componiste en zangeres nooit iemand tot voorbeeld genomen", schrijft Adèle Bloemendaal op de ach terkant van de hoes Op de voorkant van de hoes staat Astrid bij het stand beeld van de Ram, waarop de tekst: „Niet in het hoofd, maar in het hart ligt het begin", een uitspraak van Maxim Gorki, maar wel een motto, dat haar teksten steeds begeleidt. Hugh Masekela: The colonial Man, uitgebracht door de platenmaat schappij Negram te Heemstede op het Casablanca-label nr. 7023- in stereo. Hugh Masekela heeft met zijn on langs geformeerde groep „Ojah" een elpee gemaakt, die als titel meekreeg: „Colonial Man" en daarmee is eigenlijk wel de inhoud gedekt, want Masekela en zijn groep bezingen de kolonisatie en haar gevolgen vanuit hun eigen gevoe lens, die in de meeste gevallen niet di rect overeenkomen met de oude glorie van de West Indische Compagnie en consorten om maar iets te noemen. „Konigin Victoria bouwde een groot rijk op, ze hield van koloniseren. Zij was geen vriend van mij," luidt een deel uit het nummer „Colonial Man" en zo worden in deze song verschillende an dere kolonisators genoemd, die geen van allen tot de vriendenkring van Hugh Masekela en zijn groep behoren en wellicht nooit zullen behoren. Anders is het gesteld met de muziek die ze maken. Die zullen ook best door de blanke luisteraars op pnjs worden gesteld. Jazzy-achtige ritmiek in Brazi liaanse rimboe-stijl, dat is het wel zo ongeveer, als u een zo duidelijk moge lijke omschrijving wenst van het soort, dat Hugh Masekela en de groep Ojah maken. „Colonial Man" is een elpee met slechts zes nummers, waarin duide lijk de ritmes van de voorvaderen do- Astnd Nijgh's nieuwe elpee bevat teksten van Simon Carmiggelt, Herman Pieter de Boer, Gerard Reve, Ben Ro- wold en van Astnd zelf. Zij schreef ook op die van Janis Ian en Mort Shuman na, alle composities. En natuurlijk heeft haar ex-man en vriend, Lennaert Nijgh een aantal (vijf) van de teksten voor zijn rekening genomen. „In het teken van de Ram" is een plaat, waar je niet alleen met plezier naar luistert, maar die je meerdere ma len draait. Dat is ook voor een deel te danken aan de voortreffelijke begelei ding van o.m. de Spin-leden Jan Holle- stelle op basgitaar en Hans Hollestelle op akoestische en elektrische gitaar, en verder o.m. van Herman Schoonder- walt op saxofoon en fluit en strijkers onder leiding van Benny Behr De meeste arrangementen zijn van Gerard Stellaard, die zelf de keyboards be speelt. „In het teken van de ram," een fijne luister-elpee, dat is zeker. Bert Vos mineren boven de invloeden van de ko lonies, ook al is het koperwerk van Ojah ook met te verwaarlozen en te versma den. Een goede plaat voor een disco avond in zwoele sfeer. Of keihard. Het is allebei mogelijk. Voor de liefhebbers van dit soort mu ziek best om toch maar eens naar te luisteren. Bert Vos Van McCoy: The real McCoy. Elpee. Uitgebracht door de platenmaat schappij Ariola Eurodisc Benelux BV te Haarlem op het label H L - Records nr. 27555. In uitstekend stereo. Van McCoy's nieuwste plaat „The real McCoy'zal bij de liefhebbers van de R B best in de smaak vallen. Ritmisch en instrumentaal gesteund door een sterk strijkers-ensemble en blazers- sektie, compleet met de onverwoest bare achtergrond-vocalen, brengt Van McCoy een serie aansprekelijke songs, voor het allergrootste deel geschreven door McCoy zelf. In totaal negen stuks, zoals Jet Set ting," „Love at the first sight," „That's my own Philosophy," „Night Walk," „Sweet Rhythm," „Party" „The from Star Trek" en ook het uitstekende „Afri can Symphony". McCoy op z'n best op een plaat, d«e waarschijnlijk wel zijn weg zal vinden naar de Nederlandse huiskamers. 9 The Glitter Band: Greatest hits. El pee, uitgebracht door de platen maatschappij Negram te Heemste de. Op het Bell-label nr. BELLS 264. In uitstekend stereo. De Glitter Band behaalde in de tijd dat ze Gary Glitter nog begeleidden al diverse hits als op zichzelf staande band. Nummers als „Angel Face," „Just For You" en „Let's Get Together Again" sloegen een prima figuur. In middels heeft Gary Glitter zijn karrière om geheimzinnige redenen beëindigd en de Glitter Band wordt steeds meer de G. Band genoemd. Een overzicht van hun successen vanaf 1973 tot heden wordt gegeven op de elpee „Greatest Hits," die zojuist door Negram werd uitgebracht op het Bell Records label (BELLS 264). De G Band ontwikkelt zich via de „glam"-rock van Gary Glitter naar een meer zakelijke stijl, waar muziek op de eerste plaats komt en aankleding bij zaak wordt Ook steeds meer ballads vinden een plaatsje in het repertoire van de groep, die met keihard werken een nieuw en eigen gezicht probeert te ver krijgen. Gerry Shephard (gitaar, banjo, man doline, klarinet en solozang), John Spnngate (bas, gitaar, zang), Harvey El lison (sax, piano, klarinet), Tony Leon ard (drums, gitaar, viool) en Pete Phiphs (drums, piano, gitaar) danken veel aan hun producer, manager en ontdekker Mike Leander, die ook de weg voor Gary Glitter indertijd uitstippelde. The Fatback Band: „Rising Heil", elpee. Uitgebracht door de platen maatschappij Polydor te Heemstede op haar eigen Polydor-label nr. 2391 203. In goed stereo. The Fatback Band is voor mij een on bekende band met een bekend soort muziek: lekker stampende ritmiek, ge maakt door een zestal musici die het bloed van hun voorvaderen niet ver loochenen Richard Cromwell, Bill Cur tis, George Williams. Johnny King, Earl Shelton en Johnny Flippin. Vier neger-musici, die de ritme en blues laten stromen met een vurigheid, waardoor de spetters uit de luidsprekers vliegen. Met nummers als: „Do the bus stop," „All day," „Put your love" „Groovy kind of day," Spanish Hustle, I can't help myself en „Party Time." Voor de liefhebbers een uitstekende plaat. Houdt u aan de voorschriften van de wasmiddelenfabrikant, want hij is niet alleen de schuldige, maar ook veel nonchalante huisvrouwen hebben er schuld aan dat het niet zo best is met ons leefmilieu Onderzoekingen hebben namelijk uitge wezen dat de gemiddelde huisvrouw drie maal zoveel afwasmiddel en zes maal zoveel waspoeder gebruikt als de fabrikant voorschrijft Zorg ervoor dat u altijd, op de een of andere manier, uw bloedgroep- kaart bij uhebt Er zijn ook van die han dige plaatjes in de handel, die u aan een kettinkje om uw hals kunt han gen Bij een verkeersongeval, mas sale ongevallen, bedrijfsongeval kan dit van grote betekenis zijn. Snel han delen is dan mogelijk omdat bloed groep en rhesusfactor van de houder bekend zijn Teleurgestelde reizigers. Dit kan ko men. doordat er te lichtvaardig is besloten en geboekt Men moet vragen durven stellen aan reisbureau's of in formatiebureau waarbij u gaat infor meren Vooral moet men weten wat men wil rust, vertier, strandgenoe- gens, mogelijkheden tot wandelen, zwemmen, paardrijden of zelfs fietsen, on folkloristisch genoegen Onafhan kelijk van plaats of bestemming kan men nl nog andere „droompjes" heb ben Ziek worden tijdens de vakantie is nooit prettig, maar het is nog erger als u niet (goed) verzekerd bent. Alles wat u moet weten over vergoeding van doktershulp en terugbetaling van andere kosten zoals de verzorging in een zie kenhuis e d kunt u vinden in de bro chure Vakantie en sociale verzekerin gen, die u gratis kunt aanvragen bij het Voorlichtingscentrum Sociale ver zekeringen. Rhijnspoorplein 1, Am sterdam Als u een veelkleurig patroon gaat borduren kunt u veel gepriegel voor komen als u zoveel naalden koopt als u kleuren hebt Telkens wanneer u met een andere kleur moet verder gaan. neemt u gewoon een andere naald met de vereiste gekleurde draad. Wie zijn tanden goed poetst heeft daar minstens twee minuten voor nodig Welke tandpasta u kiest is uw zaak, maar belangrijk is dat u niet teveel gebruikt want niet de tandpasta, maar de borstel moet het werk doen Goed spoelen om de losgepoetste etensres ten te verwijderen Een auto is, al ligt uw vierwieler nog zo vast op de weg, toch steeds in beweging met het gevolg dat de letters gaan dansen voor de ogen met als gevolg de gevreesde wagenziekte Zingen uit volle borst is op lange reizen een probaat middel tegen ver veling Zo in de trant van ,,3x3=9 ieder zingt zijn eigen lied" Opvallend is dat vooral de vaderlandse liederen het in een ander land altijd erg goed doen. heerlijk zwijmelen in een soort heimwee-achtig gevoel LEUSDEN/CENTRUM - ,,Te midden der kampioenen" voelde voorzitter A. Noordkamp zich de vorige woensdag in het clubhuis van de LTV Lockhorst. Niet minder dan 8 teams werden ge huldigd voor het behalen van de titel Voorzien van de nodige bloemetjes voor de winnende ploegen en met veel dank aan het adres van de (begelei ders en vooral ook van trainer Hans v. d. Linden begon hij het zeer geani meerde onder-onsje. Een woensdag- jeugdteam, bestaande uit Odette Snij ders, Martien Swart, Norbert Velt- kamp en Ton Noordkamp en het 2e jeugdteam uit de zaterdagcompetitie met Helène Rekkers, Marieke Vos, Hendrik-Jan van Keulen en Haike Bloe mendal waren de kampioenen bij de jeugd. In de nog maar kort draaiende damescompetitie had Lockhorst met twee teams succes. Hiervoor zorgden de dames Huiting, Küh, Van Vuuren, Vos, Straus, Elsackers, v. d. Schuit. Boermans en Casander De mixed-zaterdagcompetitie lever de in de le klasse eveneens een Lock- horst-kampioen op. Na verschillende malen in de zondagcompetitie kampioen te zijn geweest, maar steeds net niet voldoende succes in de promotiewed strijden. valt te hopen dat de dames Bolk en Van Keulen en de heren Bun- nik en Bloemendal het dit jaar zal lukken de promotie naar de hoofdklasse te realiseren Voorts werden ook in de zondagcompetitie twee Lockhorstteams kampioen. Bij de heren waren Peter van Linschoten, Bert en Albert Nood kamp en Reggie Gunn veel te sterk voor hun tegenstanders Lockhorst 1 met de dames Groenhof en Dijkgraaf en de heren Dijkgraaf, v d Linden en Van Nuenen boekten een zeer op merkelijk succes Vorig jaar kam pioen in de 3e en nu meteen weer in de 2e klasse is een buitengewone pres tatie' Het zal er bij de promotiewedstrijd, die a s zondag op het Burgemeester Buiningpark wordt gespeeld, beslist heel spannend aan toe gaan Het zou voor Leusden als snel groeiende sport- gemeente een zeer goede zaak zijn, I wanneer Lockhorst 1 erin zou slagen l de landelijke overgangsklasse te berei- t j ken. In de regio Amersfoort spelen t nog maar een enkele equipes in deze j klasse. Lockhorst rekent zondag op de nodige supporters Wellicht stimuleert dat de ploeg I Al met al is voor een groot deel der I Lockhorsters de competitie met aller- lei beslissingswedstrijden nog steeds I niet ten einde. Een paar zeer spannende weken liggen in het verschiet /MA-S. BtS JE qEEAl A/VZfsr KEAJDEHOE. KWE.TS Eou JE DAAJ Mier ZWB<4 ijEl/MR' tic RIL Bt? DE CfEE^Vr-MTE

Leusder Krant | 1976 | | pagina 9