Trimmen in Den Treek enthousiast gestart Schietinterland in Leusden Leusdense kleiduivenschutters wonnen eerste wisselbeker oeilijke schietvierkamp was bargezellig Vier judo kampioenen nu bekend Achterveldse dames speelden laatste wedstrijden amandelen I "leusder krant-sport donderdag 17 juni 1976 J KOOKHOEKJE t LEUSDEN - Maandagavond j.l. is IM PALA afdeling gymnastiek, van start gegaan met het trimmen in De Treek. Met een groot aantal enthousiaste deel nemers mocht de leiding deze eerste keer starten. Na een rustige start van dit trimuur is men onder een zeer fijne sfeer gaan .werken" met een afwisselend programma aan een nog betere conditie. Onder deze groep trimmers bevonden zich deelnemers die voor de eerste keer in hun leven zijn gaan trimmen, doch ook deelnemers voor wie dit de zo veelste keer in de week is dat er getrimd wordt. Al deze verschillen worden juist in zo'n trimuur opgevangen, waardoor iedereen aan z'n trekken kan komen, zowel ook jong als oud. Dit trimuur op ieders maandagavond van 19.30 tot 20.30 uur, is alleen voor de vakantieperiode in deze zomer maanden opgezet, voor diegene die toch wel ,,iets" willen gaan doen. Gestart wordt op de Paradijsweg bij de voetgangersbrug over de Dodeweg. De kosten bedragen maar 1,- per trimuur. Iedereen mag hieraan deelnemen. Trimkleding is niet ver plicht doch een goed stel tnmschoenen is wel een vereiste. Voor velen, voor wie dit nu eens de doorslag zal geven, hopen de organisa toren de volgende keer onder hun des kundige leiding deze enthousiastelingen te mogen begroeten. „Maandagavond trimavond". LEUSDEN/CENTRUM - A.s. zaterdag vindt op de landmachtschiet banen op de Leusderheide de eerste ronde plaats van een uitwisselingswed strijd tussen de Schietvereniging Leusden e.o. en de Rifle- and Pistolclub, een onge /eer 75 jaar oude schietvereni ging uit Southend in Sea De dames I. Wijers en D. Zoetmulder vertegen woordigen het vrouwelijke element in de Leusdense ploeg en Mrs. Todd doet dat bij de Engelsen. De wedstrijd kwam tot stand door bemiddeling van de KNSA, de schuttersbond, die daartoe door de Britse vereniging werd bena derd. Het ligt in de bedoeling om later in het jaar een return wedstrijd in Southend te organiseren. Onderdelen van de ontmoeting van a.s. zaterdag (individueel en per korps) zijn 100 meter klem- en groot kaliber geweer alsmede klein- en groot kaliber pistool. De wedstrijden vangen aan om 10.00 uur inde voormiddag De Engelse gasten worden vrijdagavond in Hoek van Hol land afgehaald en verblijven in het Berg- hotel te Amersfoort. Zaterdagavond vindt, tijdens een gezamelijk diner al daar, de prijsuitreiking plaats en het ligt in het voornemen van de Britten om in de loop van de zondagochtend weer het Kanaal over te steken. LEUSDEN/CENTRUM - Op zater dagochtend zijn de Leusdense judo kampioenschappen begonnen en wel voor de licht- en zwaargewichtsklassen in de leeftijdsgroepen van 10 en 11 jaar en van 12 t/m 14 jaar. Mogelijk was de hoge temperatuur er de oorzaak van dat het deelnemersaantal lager was dan de vorige keer. De kwaliteit van het door de jeugd vertoonde judo was zeker niet minder. Onder het toeziende oog van de scheidsrechters J Blom, J. Vernhout, J. Dotinga en T. Bley werd verwoed om de Leusdense titels ge streden en de resultaten waren 10 en 11 jaar lichtgewicht: 1. Rik Mobach, 2 Jimmy Kool; 3. Walther v d. Harst; 4 Peter v. d. Glint. 10 en 11 jaar zwaargewicht: 1 Max Petram; 2 Sjoerd de Vries; 3. Dio Nyessen, 4. Jonny Kool. 12 t/m 14 jaar lichtgewicht: 1. Peter Edwards; 2 Jaqueline Nieuw- straten. 12 t/m 14 jaar zwaargewicht: 1. Stephan Wollaars; 2. Ronnie de Vries. De titelstrijd voor de 6 en 7 jarigen en de 8 en 9 jarigen is op maandag, respectievelijk dinsdag gehouden. De uitslagen hiervan vermelden wij in de krant van de volgende week. Korpswedstrijd GK Mil. Pistool 25 m.: 1. Sv Res. Politie A'foort 423 pnt. KK Geweer 100 meter 300 schoten: 1 J t Hart, Sv Leusden 255 pnt 2. A. Kruizinga.Sv Juliana 254 pnt 3. G. de Man, Sv Juliana 252 pnt. 4. Mw. I. Wijers, Sv Westzaan 252 pnt. 5 J Uittenbogaard, Sv Westzaan 250 pnt. 6. H. v d. Worp, Sv Juliana 250 pnt 7. P. Uittenbogaard, Sv Westzaan 249 pnt. ACHTERVELD - Door het Achter veldse dames elftal werd driemaal deel genomen aan een voetbaltournooi. De successen waren wisselend. Op 27 mei werd deelgenomen aan het tournooi te Renkum. Hier wisten de dames door te dringen tot de finale. In deze finale kregen zij het zeer sterke Unitas tegen over zich. Deze finale wedstrijd werd in de allerlaatste minuut verloren met 1-0. De Achterveldse dames wisten zo toch een tweede plaats te behalen. Op 30 mei werd deelgenomen aan het tournooi bij Unitas. Hier wist men slechts een zevende plaats te behalen De deelname aan het tournooi op tweede Pinksterdag blijk D.T.S. in Ede verliep voor Achterveld niet zo heel gunstig. Of het nu kwam door het warme weer of dat men teveel van het goede had gehad, weet men niet, doch hier werden alle wedstrijden verloren. Dit was de laatste wedstrijd die dit seizoen door de Achterveldse dames werden gespeeld. Men is of gaat nu met vakantie om er op 12 september weer uitgerust en met nieuwe moed aan het nieuwe seizoen te beginnen. LEUSDEN/CENTRUM - Onder een ^stralende zon maar met een voor deiduivenschutters verraderlijke en steeds weer wisselende wind, werd taterdag door de Sv. Leusden de twee de wedstrijd verschoten tegen de klei- duivenschietvereniging ,,De Snip" uit Lopik Bij de aanvang van de ontmoe ting werd, tot verassing van de Leus dense schutters, door de voorzitter van de Snip een origineel cadeau aangebo den en wel een opgezette snip. Hope lijk kan dit symbool van de Lopikse 'ereniging spoedig een plaats krijgen In de nieuwe Leusdense clubaccom modatie, waar iedere schutter verlan gend naar uitziet. Na de loting voor de groepsindeling werd precies om 11,-- uur het eerste schot gelost. De Leusdense ploeg stond voor de opgave de 11 punten achter stand. die in de uitwedstrijd op 27 maart waren opgelopen (379-390) om te zetten in een voorsprong waarmee de wisselbeker in Leusdens bezit zou komen. Net als de vorige keer werd het ook nu een zenuwslopende aangele genheid en wederom moest in de laat ste ronde worden uitgemaakt, welke vereniging met de eer (en de beker) zou gaan strijken Om 16,-- uur viel het laatste schot en iedereen liep. wachtend op de uitslag, druk pratend heen en weer. Allereerst werd bekend gemaakt, dat Peter de Vos. Cor Maring en Roy van Kolfschoten voor Leusden de individu ele prijswinnaars waren met de le, 3e en 5e plaats De Lopik-schutters Warren en Vroon bezetten de 2e en 4e plaats Nadat de 5 fraaie individu ele bekers waren uitgereikt kwam het spannendste moment, wie had de wis selbeker gewonnen? Het totaal aantal punten voor Leusden over beide wed strijden was 788 en voor Lopik 783 geworden Met 5 punten verschil kwam dus de eerste wisselbeker naar Leus den Een uiterst gering verschil, gezien het feit, dat hier 2400 duiven waren verschoten, hetgeen bewijst dat beide teams nauwelijks voor elkaar onder hoeven te doen De zeer gezellige dag werd besloten met een dankwoord aan de organisatie en schutters door de voorzitter van de kleiduivenschietver- emging de Snip, de heer Jan van Ieperen De Leusdense resultaten inde 2e ronde waren 1. Peter de Vos 79 pnt. 3 Cor Maring 73 pnt. 5. Roy van Kolfschoten 70 pnt 8 Frederik Adam 63 pnt. 9 Evert Das 62 pnt. 10 Dick Rezelman 62 pnt 8 D. W Zoetmulder, Sv Leusden 248 pnt. 9 Th. v.d. Ridder, Sv Leusden 247 pnt 10. H. E. Wijers, Sv Westzaan 246 pnt. KK Pistool 40 schoten 25 meter: 1 T Vermeulen, Sv Westzaan 337 pnt 2 L Zandvliet, Sv Juliana 312 pnt. 3. B Laporte, Sv Juliana 295 pnt. 4 G de Man, Sv Leusden 283 pnt. 5. C M. Brundel. Sv Leusden 281 pnt. 6 J. Zandvliet, Sv Juliana 279 pnt. 7 G. v.d Wetering, Sv Juliana 226 pnt. 8. G. v.d. Woerd, Sv Juliana 262 pnt. 9 Mw D Zoetmulder, Sv Leusden 256 pnt 10 v.d Horst, Sv Westzaan 194 pnt. ACHTERVELD - Uitslag van deont- moetingswedstrijd G.K op de buiten- baan te Scherpenzeel. le ronde: 1. J van Rossum 95 pnt. 2. J. E. van Hamersveld 92 pnt 3. W J. Lagerweij 90 pnt. 4. B Voskuilen 88 pnt. 5. P. van Nimwegen 87 pnt 6. F. Koenen 87 pnt. 7. A Vlug 84 pnt. 8. T Vos 83 pnt. 9 G. Schimmel 81 pnt. 10 M Pothof 80 pnt. 11. J Kommer 77 pnt. 12 W v d. Kletersteeg 76 pnt. 13. G. Valkengoed 70 pnt. 14. A Daatselaar 53 pnt. won Impala- FBI - Mannix 2-0 Baretta - De Commissaris 0-2 Mannix - Ellery Queen 2-0 FBI - De Commissaris 2-0 Baretta - FBI 1-1 Ellery Queen - De Commissaris 0-2 Toen alles keurig op een rijtje was gezet, bleken Kojak en Baretta de beste vechtjassen te zijn geweest. De beslissingswedstrijd tussen de poule- winnaars werd door Kojak gewonnen en die tussen de verliezers won Eller3 Queen van Columbo, waar wij toch wel wat meer van hadden verwacht 1 D W Zoetmulder - Sv Leusden - 340 pnt. 2. E. Mugge - Sv Leusden - 323 pnt. 3 B. Agterberg - Sv Leusden - 259 pnt 4 H. E Wijers - Sv Westzaan - 247 pnt 5. T Vermeulen - Sv Westzaan - 234 pnt 234 pnt GK Mil. Pistool 20 schoten 25 meter: 1 D W. Zoetmulder - Sv Leusden - 157 pnt 2. P Bruinenberg-Res. Pol -122 pnt 3. Cavazana - Res Pol. - 122 pnt. 4. Malestijn - Hes. Pol - 95 pnt. 5. P. van Kempen - Res. Pol. -84pnt. Korpswedstrijd 100 m KK Geweer: 1 Sv Juliana, Maarsbergen 989 pnt 2. Sv Leusden, Leusden 975 pnt. 3. Sv Westzaan 974 pnt. 4 Sv Res Pol Amersfoort 870 pnt. Korpswedstrijd KK Pistool 25 meter: 1. Sv Juliana, Maarsbergen 1148 pnt. 2. Sv Leusden 982 pnt. Korpswedstrijd GK Pistool 25 meter: 1 Sv Leusden 1120 pnt. Zelf ijs maken doet men haast niet meer, het is te bewerkelijk en het gekochte ijs is erg goed. Vandaar. U hebt nodig: 1 blok vanille roomijs 50 gram suiker 1 eetlepel water 50 gr gepelde amandelen 1/8 liter slagroom volleybaltoernooi Poule 1: Kojak - Columbo 2-0 Pepper - Mac Cloud 0-2 Kojak - Cannon 2-0 Columbo - Pepper 2-0 Mac Cloud - Kojak 0-2 Columbo - Cannon 0-2 Kojak - Pepper 0-2 Mac Cloud - Cannon 0-2 Columbo - Mac Cloud 0-2 Pepper - Cannon 2-0 Poule 2: Mannix - Baretta 0-2 Ellery Queen - FBI 2-0 Mannix - De Commissaris 1-1 Baretta - Ellery Queen 2-0 Smelt de suiker met water in een koekepan en gooi de amande len erbij Zet het gas hoog en houd alles goed in de gaten Roer de amandelen en de suiker tot alles lichtbruin is en de amandelen ook kleur hebben. Giet de massa nu vlug op een geoliede oven plaat en laat afkoelen. (±20 min.). Als de suiker hard is kunt u ze fijn hakken, maar het beste is malen. Verdeel het ijs over 4 of 6 glazen en strooi er de gemalen noten met suiker op. Garneren met stijf geslagen slagroom. Eet smakelijk Japieja LEUSDEN/CENTRUM - Ter afslui ting van het competitie-seizoen (Impala gaat iedere maandagavond in juni en juli recreatief verder) heeft de volleybal sectie van Impala vrijdagavond een on derling toernooi gehouden. Getooid met soms zeer fraaie TV-namens waren tien teams samengesteld uit alle rangen en standen, die de volleybalclub rijk is en hieruit werden twee poules gevormd Op twee velden werd in sportzaal ,,de Meent" gespeeld Aspiranten van 13 a 14 jaar kregen nu de kans hun krachten te meten met o.a. (recreatieve) senioren van boven de 50 en het werd een bij zonder geslaagde avond. De uitslagen waren LEUSDEN/CENTRUM - Bloedheet fas het zaterdag op de Leusderheide, faar op de landmachtschietbanen de rote Vierkamp plaatsvond tussen de chietverenigingen Juliana (Maarsber en), de Amersfoortse Reservepolitie. k'estzaan (Zaanstad) en Leusden e.o. Het ging uiteindelijk om de individuele Frpsprijzen op de onderdelen klein- oot kaliber pistool over 25 meter en klein kaliber geweer over een afstand van 100 meter. Een vijftigtal schutters nam aan de wedstrijden deel, waaronder drie dames. Van de hitte had men niet de meeste last. Het was meer de harde en soms verraderlijke wind, waar men meer moeite mee had en trouwens ook van het stuifzand. Ondanks deze wat ongunstige omstandigheden bleef de stemming allergezelligst en hadden de wedstrijden een zeer sportief verloop Bij de prijsuitreiking door de vice- voorzitter D. W. Zoetmulder werd van diverse zijden geopperd het niet bij deze vierkamp te laten. Het schutters feest zou minstens eenmaal per jaar herhaald moeten worden en dat zegt wel genoeg De diverse uitslagen waren GK Pistool 40 schoten 25 meter:

Leusder Krant | 1976 | | pagina 17