Ochse afgetreden als roorzitter Schoolraad Expositie ontwerp-plan Rozendaal Nieuwe verkeerslichtinstallatie CHOOLRAAD BEREID TOT GESPREK MET GEMEENTE Commissie gaat mogelijkheid één c.a.-systeem voorbereiden Verkeers maatregelen centrumweg Schoolraad had in zijn geheel moeten aftreden Veilig Verkeer Nederland, afd. Leusden heeft nieuw bestuur Onderhandse aanbesteding Alarmnummer vrijhouden Oversteekplaats bij Huize Sint Jozef Parkeren voor China Town wordt verboden Markt wordt uitgebreid Ingezonden: verjaardag? geef een horoscooptaart ytdahon <ZJênnema Losse verkoop Leusder Krant lffi*agenpa 9 gemeente !lêusden LEUSDER KRANT - PLAATSELIJK NIEUWS DONDERDAG 24 JUNI 1976 |an een onzer verslaggevers) ILEUSDEN - De heer J. Ochse is af- Itreden als voorzitter van de ge- feeoschappelijke Schoolraad voor het Ijenbaar Onderwijs. Tijdens een ex- vergadering van de Schoolraad, Irige week woensdag gehouden op |t gemeentehuis, liet de heer Ochse jeten dat ,,de ontwikkelingen van de jatste tijd" hem tot deze stap ge- Jacht hadden. De geer Ochse blijft ]el lid van de Schoolraad. |Nadat vice-voorzitter D. van Rhee vergadering geopend had, gaf hij woord aan voorzitter Ochse. Deze de de volgende korte verklaring af. ie ontwikkelingen van de afgelopen Jjd noodzaken mij ertoe, het voor- ■tterschap van de Schoolraad voor It Openbaar Onderwijs te Leusden, tnaf heden niet meer te vervullen [onform het Huishoudelijk Reglement de Schoolraad dienen uitgaande tukken, oa. naar het gemeentebe- tuur, door mij ondertekend te worden. Jeslissingen van de Schoolraad, bij ■eerderheid genomen, worden mij, poral in de laatste weken, persoon- c verweten Daar ik tevens op idere terreinen in overlegsituatie met gemeente verkeer en daarin idere belangen behartig die wellicht kunnen ondervinden van eer- jergenoemd persoonlijk verwijt, hebik frwille van mijn andere verantwoor- fclijkheden, die beslissing genomen,-' idus de heer Ochse, die het bij deze jêrklaring liet en verder niet in de bits wenste te treden Het aftreden van de voorzitter van Schoolraad is het direkte gevolg van moeilijkheden die er tussen de [choolraad en het gemeentebestuur zijn krezen over de plaatsing van leer lingen. Daarom stond als voornaamste |unt op de agenda van de extra-verga- fering ,,de relatie tussen het School bestuur en het gemeentebestuur" I Voordat men daar aan toe was, lerklaarde d^ heer Van Rhee, dat hij jet aftreden van de heer Ochse be- peurde, maar dat hij er wel alle be- i voor had. Als inleiding op de ge- lachtenwisseling over de relatie jchoolraad-gemeente, zei de heer Van |hee. dat het zaak was de positie van Schoolraad te verklaren. Volgens vice-voorzitter is de indruk ge- ikt dat de Schoolraad het met alle Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt iedere donderdag. rtedaktie: Bert Vos (verantw.), tel. 41495; Mamix Kreljns, tel. 43792. Redaktie-adres: Postbus 11 (Finn- mark 3), Leusden/Centrum, tel. 033-41495. b.g.g. 03420-3141toes tel 17. ABONNEMENTSPRIJS: 24,- PER JAAR. Sluitingstermijn: dinsdagmiddag 12 uur. GEEN KRANT ONTVANGEN? Wanneer u vóór donderdagavond 18 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze HOOFD AGENT, telefoon 033-10691. Wanneer hij - om wat voor reden ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze INSPECTEUR BEZORGING, overdag telefonisch te bereiken onder telefoonnr. 03420-3141na vijf uur; tel 03420- 4679 NABESTELLEN FOTO'S De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u na bestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling van 5,00 per exemplaar (formaat 13x18 cm) op giro: 871441 t.n.v. de B.D.U. b.v. te Barneveld met duidelijke vermelding van gewenste foto, aantal, nummer van krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. U kunt ook kontant betalen op ons kantoor Finnmark 3 - Leus den/Centrum. Ongeveer 14 da gen na betaling ontvangt u de gewenste foto's thuis. Opgave abonnementen, adver tenties en betalingen kunt u doen op ons kantoor, Finnmark 3, Leusden/C. bE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- Krantenkombinatie te Barneveld maatregelen van het gemeentebe stuur eens zou zijn. De heer Van Rhee constateerde dat er een schrille te genstelling was ontstaan, doordat ener zijds het openbaar onderwijs in Leus den een periode van bloei doormaakt terwijl van de andere kant bij Leus- denaren door de gerezen moeilijkhe den de indruk ontstaan zou zijn, ..dat er maar wat aangerotzooid wordt" Het leek de vice-voorzitter het beste om niet nog eens uitgebreid te gaan discussiëren over de hele materie Hij stelde voor de hele corresponden tie van de kant van het gemeentebestuur voor kennisgeving aan te nemen. De Schoolraad zou een stap terug moe ten doen en ingaan op de uitnodiging van het gemeentebestuur tot een ge sprek. Doel van de bespreking zou volgens de heer Van Rhee moeten zijn orn te komen tot een gemeenschap pelijke verklaring, waarin de scheef gegroeide verhoudingen worden opge helderd. Bovendien zou een ontmoeting met het gemeentebestuur benut kunnen worden om te komen tot een aantal voorwaarden, die het behoorlijk func tioneren van de Schoolraad in de toe komst waarborgen. Schoolraadslid R Adema leek het met zinnig om een gemeenschappe lijke verklaring tot doel van het ge sprek met de gemeente te maken. De heer Adema constateerde dat het gemeentebestuur een discussie in het openbaar met de schoolraadsleden uit de weg ging, door geen gehoor te ge ven aan de uitnodiging voor de extra- vergadering. Het leek hem niet veel zin te hebben om nog te spreken over wat er allemaal gebeurd is. Maar de heer Adema had er geen bezwaar te gen om met de gemeente om de tafel te gaan zitten en tot betere afspra ken te komen voor de toekomst. Ook de andere aanwezige Schoolraads leden voelden daarvoor en daarom zal een afvaardiging van de Schoolraad, waarin in ieder geval ook de twee le den van de commissie voor leerlingen- plaatsing zijn opgenomen, met het ge meentebestuur gaan praten De rest van de agenda werd in hoog tempo afgewerkt De heer B Hilberts deed verslag van hetgeen er in de commis sie Onderwijs is gezegd. De punten 6 en 7 respectievelijk Bouwteam" en Dossiermethode" werden aangehou den voor volgende vergaderingen. In september komt de Schoolraad voor de eerst volgende keer bijeen. (Van de redaktie) LEUSDEN/CENTRUM - Een kleine honderd belangstellenden hebben maandag en dinsdag een bezoek gebracht aan de expositie gewijd aan het ontwerp-bestemmingsplan Rozendaal in hetgemeentelijke voorlichtingscen trum aan deZwarteweg. De expositie vertoonde overigens geen nieuws. Naast verschll'ende foto's van de wijk hingen er verschillende gedetailleerde kaar ten, waarop o.m. de speelgelegenheden, ontspanningsveldjes, zwembad e.d. Verschillende bewoners hebben inspraakbrieven ingeleverd. Op de foto: een overzicht van de expositie. (Van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Wanneer de raad daar mee akkoord gaat, wordt er vanavond een commissie ad hoc in het leven ge roepen, die gaat bekijken of het mo gelijk is Leusden-centrum. Leusden- zuid en Achterveld op één centrale an tenne-inrichting aan te sluiten Een werkgroepje onder leiding van wethou der J Wagenaar heeft zich al enige tijd verdiept in deze materie. Men bekeek de technische kanten van de zaak. ter wijl men ook uitviste hoe het bestuur lijk, financieel en juridisch voor elkaar te krijgen zou zijn. Het onderzoek naar de mogelijkhe den is nu zo ver, dat men besluitvor ming hierover door raad en college nu moet gaan voorbereiden. Daarom is het nuttig van de werkgroep een com missie ex artikel 6 Itemaken De raads leden H R van Maanen. M F M Reichert en P. Voormolen zullen teza men met de werkgroepsleden de bedoel de commissie gaan vormen (Van een onzer verslaggevers) LEUSDÉN - Binnenkort gaat de Cen trumweg voor alle verkeer open. De Centrumweg wordt een belangrijke ver keersader en daarom is het nodig en kele verkeersmaatregelen te treffen Het college stelt de raad vanavond voor de hele Centrumweg voorrangs- weg te maken Verder moet er een voetgangersoversteekplaats komen op ongeveer honderd meter vanaf het kruispunt met de Hamersveldseweg. Deze oversteekplaats komt er vooral voor de kinderen, die verscheidene ke ren per dag de weg over moeten ste ken om hun school te bereiken Bij de oversteekplaats komen oranje knip perlichten te staan. (buiten de verantwoordelijkheid van de redaktie) Van de heer L. Bakker ontvingen wij een afschrift van zijn open brief aan de Schoolraad. De tekst daarvan luidt als volgt: Geacht college, Op 16 juni jl. is in de vergadering van de schoolraad bekend gemaakt dat ik met ingang van die datum de heer P. Rijswi|k zou gaan vervangen. Uit de pers heb ik begrepen dat op die avond de voorzitter van de Raad, de heer Ochse, bekend heeft gemaakt dat hij als zodanig ging aftreden omdat be slissingen die de schoolraad bij meer derheid heeft genomen hem door het gemeentebestuur persoonlijk worden verweten. Op diezelfde avond is tevens duidelijk geworden dat de gemeente in het openbaar niet wenst te praten over de relatie tussen de gemeente en de schoolraad. De schoolraad heeft zich bij dit feit neergelegd en heeft gemeend om in het belang van het openbaar onderwijs een stap terug te moeten doen en toch weer met vertegenwoor digers van de gemeente om de tafel te gaan zitten. Daarmee de gemeente alle macht gevend die zij zo graag wenst. Bovenstaande beslissingen zijn voor mij de druppel geweest die de emmer heeft doen overlopen. Natuurlijk weet iedereen die in de schoolraad gaat zitten dat hij compromissen zal moeten sluiten, maar er zijn grenzen. En deze zijn mijns inziens ruim overschreden. Ik vind dat niet alleen de heer Ochse, als voorzitter, had moeten aftreden, maar dat alle leden van de schoolraad en massa hun funktie hadden moeten neerleggen. Wat de heer Ochse is ge beurd kan ieder van ons gebeuren. Met een gemeente die zo'n smerig spel speelt is iedere samenwerking onmoge lijk geworden. Ik geloof dan ook dat het zeer in het belang van het openbaar on derwijs was geweest als de schoolraad de samenwerking met de gemeente had opgezegd. Deze gemeente haar gang laten gaan is uiterst schadelijk voor het openbaar onderwijs, ook landelijk ge zien. Op grond van bovenstaande argu menten deel ik u dan ook mee dat ik mij als lid van de schoolraad terug trek. Hoogachtend, L. Bakker. Calabrië 31, Leusden. (Van de redaktie) LEUSDEN - De Afdeling Leusden van Veilig Verkeer Nederland heeft de laatste tijd weinig akties georga niseerd. Dat komt, zo deelt het be stuur ons mee, omdat in de afgelopen maanden bestuurswisselingen hebben plaatsgevonden Het nieuwe bestuur ziet er nu als volgt uit: voorzitter is de heer J C T Kuijpers. Hooiland 15, Leus den; vice-voorzitter is de heer W Schoonderbeek, Hamersveldseweg 20, Leusden, penningmeester de heer G. J. T. A Matijssen, Brinkhorst 21, Leusden, secretaresse is mevrouw B. M. Arts, Amiant 19, Leusden en be stuursleden zijn de heren H. Lodders, Bruinhorst 24 te Leusden en D. Bijl, v Oldenbarneveldstraat 18 te Achter veld. Eind dit jaar is het bestuur van plan een grote ledenvergadering te organi seren en verder staat een verkeers- (code)cursus op het programma en in het najaar een verlichtingsaktie voor auto's, bromfietsers en fietsers. (Van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Gedeputeerde Staten van Utrecht gaan akkoord met de voorge stelde reconstructie van het kruispunt Lockhorsterweg /Heiligenbergerweg Burg de Beaufortweg. Het college wil het werk onderhands aanbesteden aan de firma G. J. van Schoonhoven uit Veenendaal Het werk kost f53.000,- exclusief omzetbelasting LEUSDEN - Steeds vaker komt het voor, dat verzoeken om toestemming tot vuilverbranding worden gedaan via het brandalarmnummer 41300. Dit nummer is erechteralleenvoorbrand- melding en dient zoveel mogelijk on bezet te blijven Verzoeken tot vuilverbranding in de hele gemeente, zowel voor Leusden- centrum, Leusden-zuid, Stoutenburg als Achterveld kunnen plaatsvinden op alle werkdagen, 's morgens tussen 8.00 - 9.30 uur. via telefoonnummer van de brandweergarage te Leusden- centrum, nummer 42114. Utrechtsestraat 38 - Telefoon 17041* Amersfoort Euterpeplein 3 Telefoon 20724 - Amersfoort. (Van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - De leden van de gemeen teraad kunnen vanavond besluiten tot het aanleggen van een voetgangersover steekplaats over de Hessenweg in Ach terveld, met name ten behoeve van de bewoners van het bejaardenhuis Sint Jozef. In de raadsvergadering van sep tember vorig jaar werd door een van (Van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Sinds in het voormalige pand van Van Lieshout, Hamersveld seweg 16, de heer L Cheung het Chinese restaurant China Town exploi teert, is de verkeersveiligheid aldaar op de Hamersveldseweg niet bepaald toegenomen Om daar verandering in te brengen wordt voor de panden 16 en 18 een parkeerverbod ingesteld De stoeprand wordt geel geverfd om dat duidelijk te maken. de raadsleden gevraagd of het mogelijk zou zijn een dergelijke oversteekplaats aan te leggen. Het college meldt nu dat dat inderdaad mogelijk is.Deover- steekplaats komt te liggen direkt ten oosten van het kruispunt Jan van Ar- kelweg - Hessenweg. Wanneer de over steekplaats meer voor huize Sint Jozef zou worden gelegd, zou ze waarschijn lijk te laat door automobilisten kunnen worden opgemerkt, met alle gevaarlij ke gevolgen van dien. Het raads stuk meldt dat het bestuur van Sint Jozef zeer enthousiast is over de voor genomen aanleg (Van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - De weekmarkt, die iede re dinsdagmorgen in Leusden wordt gehouden, wordt uitgebreid. Volgens het college van burgemeester en wet houders is er behoefte aan uitbreiding van het aantal kramen en het aantal branches De markt is sedert haar in richting in 1973 nooit uitgebreid of veranderd, terwijl het aantal Leus- denaren aanzienlijk toenam. De uitbreiding van de markt is ge pland op het parkeerterreintje tussen het winkelcentrim ,.De Biezenkamp" en de Rabobank. In verband hiermee stelt het college de raad vanavond voor op dit terrein iedere dinsdag morgen tot 13 uur een parkeerverbod in te stellen. Zulks moet met borden aangegeven worden. (Van de redaktie) LEUSDEN/CENTRUM - Als de raad akkoord gaat, krijgt het kruispunt Hamersveldseweg/Noorderinslag volledige verkeerslichtinstallatie inplaats van de installatie voor voetgangers, die er nu staat. De installatie zal dan tevens worden aangesloten op de Groene Golf van de Noorderinslag. ONZE KRANT IS OP ONDERSTAANDE ADRESSEN LOS VERKRIJGBAAR Leusden-C. Leusder Krant Finnmark 3. S.V, Bookstores, Torenakkerweg 16. De heer W J Schut. Hamersveldseweg 26. Zwembad Leusden. Burg. Buiningpark. Manege en Taveerne „De Klaveet". Postweg 1. Achterveld: Boekhandel Vos. Hessenweg 323 Leusden-Zj Luitjens Supermarkt. Pr. Irenelaan 9 ACHTERVELD - Vrijdag 25 juni bibliotheek 19.00 - 20,00 uur. Vrijdag 25 juni S.V. Achterveld 20.00 uur feestavond kantine sportpark. Alleen voor leden en donateurs. Zondag 27 juni bibliotheek 10 30 - 12.00 uur LEUSDEN/CENTRUM Donderdag 24 juni, 19 30: raadsverga dering in het Gemeentehuis Donderdag 24 juni tot de le donderdag in september: UW seniorensocië teit (de Meent) gesloten. Vrijdag 25 juni 20.00 uur ledenverga dering ,,Het Wit-Gele Kruis" wijk- gebouw Rozengaarde 33. Elke dinsdag: Van 18.45-19.45 uur Jeugdschaken in de oude Rodakah- tine Om 19.45 uur schaken voor senioren in dezelfde kantine Elke dinsdagmiddag Sociëteit voorda- mes en heren van 60 jaar en ouder om gezellig te kaarten. Van 14.30- 17.00 uur Johanneshoeve, Ha mersveldseweg Elke woensdag ..Lisidunahof" repe tities koor „Treecksangh wn 19 45-21 45. Elke donderdagmorgen: van 9.00 tot 10.00 uur Gezinsverzorging en bejaardenhulp van het Groene Kruis, gebouw Wit-Gele Kruis, Rozengaarde 33. Elke vrijdag: Ontmoetingsgelegenheid in de Johanneshoeve. Hamersveld seweg. Vanaf 9.00 uur Elke dinsdag- en vrijdagavond: ,,De Til" open vanaf 19.00 uur Hob byclub om 18 30 uur. Hulpdienst ,,De Wetering". Telefoon nummers 2746/2249. Stichting Amivedi (Mevr Drost, 033- 44123). LEUSDEN-ZUID Donderdag 24 juni Bibliotheek ,,De Boekenmolen". Uitlening van 13.30 tot 17.00 uur Voor volwassenen en jeugd. Arnhemseweg 83. Vrijdag 25 juni: Bibliotheek ,,De Boe kenmolen". Uitlening van 19 00 tot 20 00 uur Uitsluitend voor volwas senen. Arnhemseweg 83. Vrijdag 25 juni 20.00 uur: ledenverga dering ,,Het Groene Kruis" Wijk- gebouw De Roo v. Alderwerelt- laan 13 Zaterdag 26 juni Jazzhut van Theo Caldenhoven, Van Diepenhenn Schel- tuslaan 14, van 12 00 tot 18 00 uur Zondag 27 juni: Jeugdclub voor 8- tot 12-jangen in wijkcentrum ,,'t Trel- punt" aan de Arnhemseweg naast de Dorpskerk Van 14.30 tot 16.30 uur Jeugdclub voor 12- tot 16-jarigen in de tweede zaal van ,,'t Trefpunt' Van 14.30 tot 16.30 uur Maandag 28 juni. Gezinsverzorging en ouderenhulp van het Groene Kruis in het wijkgebouw aan de De Roo van Alderwereltlaan 13. Van 14.00 tot 15.00 uur Maandag 28 juni: Repetitie christelijk Gemengd Koor Kunst veredelt vJn 20.00 tot 22.00 uur in ,,'t Trefpunt aan de Arnhemseweg. Komt u óók meezingen'' Dinsdag 29 juni: Bibliotheek ,,De Boe kenmolen" Uitlening van 19 00 tot 20.00 uur Uitsluitend voor volwas senen. Arnhemseweg 83 OPPASDIENST LEUSDEN Voor een oppas bellen naar me vrouw C. Deenik, Kon Julianalaan 35, Leusden-Zuid, telefoon 033-18134. exposities van leusdenaren BERTIE JAGERS Geweven wandkleden en ruimtelijke objekten in ..Galerie Coen van Os", winkelcentrum ..Lindenboom" nr. 29 te Mijdrecht „Galerie Coen van Os' is alle werk- dagen geopend van 9.00 tot 17.00 uujr De tentooi. .telling is te zien tot en met zaterdag 3 juli I MAX VAN MAASEN Tekeningen in „Galerie Willy Schoots", Willemstraat 27 te Eindho ven. „Galerie Willy Schoots" is ge opend dagelijks van 9.00 tot 18.00 uur. Zondag en maandag gesloten. De tentoonstelling is te zien tot en met vrijdag 27 augustus.

Leusder Krant | 1976 | | pagina 3