Groene Kruisjeden unaniem voor fusie Uitstekende avond van Amersfoorts kamerkoor Jeugdraad gaat praten met M-Krakhorst Beheerscommissie Ook Wit-Gele Kruis voor fusie „DE BOEKENMOLEN" SLUIT EN VERHUIST NA 13 AUGUSTUS BESCHAMEND KLEIN AANTAL BEZOEKERS P.J.G.U. GAAT TOUWTREKKEN GEDEELTELIJK OPEN LEUSDER KRANT - PLAATSELIJK NIEUWS DONDERDAG 1 JULI 1976 ir- LEUSDEN - In een voor Nederland meestal niet weggelegde hitte vond vrijdagavond 25 juni om 20.00 uur de ledenvergadering plaats van de Ver eniging Het Groene Kruis VOORSTEL TOT SAMENGAAN MET HET WIT-GELE KRUIS Het was een belangrijke vergadering, want punt 5 van de agenda vermeldde het voorstel tot het doen samengaan van het Groene en het Wit-Gele Kruis in éen vereniging punt 6 behelsde hierop aansluitend het voorstel tot wijziging der statuten en het aanvragen van de koninklijke goed keuring daarop Het voorstel tot wijziging der sta tuten lag tot en met 25 juni ter inzage in het Wijkgebouw van ,,Het Groene Kruis aan de De Roo van Alder- wereltlaan 13 te Leusden-Zuid. STATUTEN WIJZIGINGEN De wijzigingen in de artikelen 14 en 15 van de statuten waren de volgende: Artikel 14, thans luidende: Tot ontbinding der afdeling kan niet worden besloten zolang het ledental 25 of meer bedraagt en dan alleen met 4/5 der geldig uitgebrachte stemmen Daartoe moet een algemene ledenver gadering door het bestuur worden bij eengeroepen. indien het dit nodig acht of een schriftelijk verzoek daartoe van teminste 10 leden heeft ontvangen, in het laatste geval binnen 14 dagen Alle leden moeten persoonlijk ge convoceerd worden, waarbij het voor stel tot ontbinding der afdeling bekend moet worden gemaakt. Bij deze ver gadering moet het hoofdbestuur van de Provinciale Utrechtse Vereniging ..Het Groene Kruis worden uitgenodigd en ten minste de helft van het aantal le den persoonlijk aanwezig zijn. Wan neer het gevorderd aantal leden niet is opgekomen, wordt ter behandeling van de voorstellen een nieuwe alge mene ledenvergadering belegd Hier voor moeten eveneens aan alle leden afzonderlijk convocaties worden ge zonden met vermelding van de voor stellen terwijl ook het hoofdbestuur van de Provinciale Utrechtse Vereni ging ..Het Groene Kruis" voor deze vergadering uitgenodigd moet worden. In deze tweede vergadering wordt door de tegenwoordig zijnde leden over de oorspronkelijk aangekondigde onder werpen beslist Hiertoe is een meer derheid van ten minste 4/5 der geldig uitgebrachte stemmen vereist wordt gelezen als volgt 1 De Vereniging wordt ontbonden door een daartoe strekkend besluit van een opzettelijk daartoe bijeengeroepen algemene ledenvergadering met ten minste tweederde van de geldig uitge brachte stemmmen 2. Het voorstel tot ontbinding der Ver- re/iiging dient in de convocatie en/of opëndare aankondiging, als genoêmd in tiet eerste lid van art 10. te worden vermeld. Artikel 15. thans luidende: In de algemene ledenvergadering, waarin tot ontbinding mocht worden besloten, worden de personen aange wezen. die de zaken der afdeling zullen vereffenen met inachtneming van het bepaalde bij art 1702 van het Burger lijk Wetboek wordt gelezen als volgt Na een besluit tot ontbinding zal de liquidatie geschieden door het bestuur of door de daartoe door de ledenver gadering op voorstel van het bestuur aan te wijzen liquidatiecommissie Een eventueel batig saldo bij liquidatie zal door de liquidateurs in overleg met de Provinciale Utrechtse Vere niging ..Het Groene Kruis", dan wel haar rechtsopvolger, worden bestemd voor een doel, dat zoveel mogelijk met het doel van de Vereniging overeen komt Tot wijziging der statuten kon wor den besloten met een meerderheid van tenminste twee-derde van het aantal geldige stemmen, uitgebracht in een algemene ledenvergadering, waarbij tenminste 24 leden aanwezig zijn Van de ruim 2 200 leden van ..Het Groene Kruis" kon voorzitter D G. Velthuizen er in zijn openingswoord hoogstens een tiental welkom heten De beslissing van de goedkeuring tot fusie wordt klaarblijkelijk bij hen in goede handen geacht JAARVERSLAG 1975-1976 Mevrouw Roggenkamp las de notulen van de vorige vergadering voor Me vrouw van Poelgeest las het jaar verslag voor Zij memoreerde de in gebruikname van het nieuwe zuigelin gen- en kleuterconsultatieburo in Leus den-Centrum in januari 1976. VERPLEEGHANDELINGEN De wijkverpleegsters verzorgden in het afgelopen jaar ruim 1800 zuige lingen en kleuters Door hen werden 2.000 verpleeghandelingen verricht 2 000 verpleeghandelingen verricht 275 bejaarden werden verzorgd 668 patiënten kregen dagelijkse verzorging 568 patiënten ontvingen een wekelijkse behandeling. 31 huisbezoeken werden afgelegd ten bate van de geestelijke patiënten 12 patiënten verzorgd moes ten worden. De nodige aandacht werd besteed aan de bestrijding van rheu- ma, kanker en tuberculose, en aan de revalidatie Kon in het vorige jaar verslag nog worden gesteld dat geen tuberculosepatiënten behoefden te wor den verpleegd, dit jaar moesten pa- tienten worden bezocht, van wie 5 ver pleging nodig hadden. De wijkverpleeg sters bezochten in het afgelopen jaar, om bij te blijven in de ontwikkelingen van de gezondheidszorg, lezingen in het ziekenhuis ,,De Lichtenberg" en bij - scholingskursussen De wijkverpleeg sters begeleidden stagiaires, soms voor enkele weken, soms voor een half jaar. OKTOBER 1975 HERINDELING DER WIJKEN In oktober 1975 werd een eerste stap gezet in de samenwerkingsrich- Ung van het Groene en het Wit-Gele Kruis. Er werd een herindeling van de wijken gemaakt Voor enkele patiënten betekende dit afscheid nemen van hun vertrouwde wijkverpleegster, en voor de zuster het overdragen van haar pa tient aan een kollega Maar, op enkele schoonheidsfoutjes na. loopt het werk thans, 8 maanden later, tot volle te vredenheid van een ieder GEZAMENLIJKE LEDENADMINISTRATIE PER JANUARI 1977 De tweede stap was het besluit van ..Het Groene Kruis" en het Wit-Gele Kruistot het instellen van een ge zamenlijke ledenadministratie met ïn- gan van 1 januari 1977. REGIONALE KRUISVERENIGINGEN OOST-UTRECHT De derde stap werd op 2 maart 1976 gedaan, toen in Woudenberg de Regionale Kruisverenigingen Oost- Utrecht werden opgericht. Aangesloten zijn hierbij de plaatselijke kruisvereni ging van Achterveld, Hamersveld, Leusden, Woudenberg, Renswoude, Scherpenzeel en Maarn. Het bestuur is gevormd uit afgevaardigden van de plaatselijke verenigingen Heden zijn de rechts persoonlijkheid bezittende plaatselijke Kruisverenigingen, die lid zijn van de Provinciale Utrechtse Ver eniging. Het bestuur van ..Het Goe- ne Kruis" had vele oriënterende ge sprekken met het bestuur van ..Het Wit-Gele Kruis' en met direkte leden van de Provinciale Utrechtse Vereni ging. Tenslotte vermeldde het jaarver slag dank aan Mevrouw Kaster, die aan twee groepen huisvrouwen gym nastiek gaf. Aan de leidsters van moe der- en naaikursussen. Aan dr. Lan- tink. die de spreekuren verzorgde en de vereniging met zijn adviezen bij stand: aan de zusters Van Kalkert. De Boer en Laudy voor de goede zor gen aan de patiënten gegeven. Aan de familie Thuin voor de verzorging der gebouwen en magazijnen. Aan de heer Van t Holt. die met hulp van de heer Blankensteijn een goede ledenadminis tratie voerde, de kontributie inde, en het ledenbestand wist te brengen op ruim 2.200 En tenslotte aan de heer Boel. die de algemene financiële ad ministratie voerde FINANCIEEL VERSLAG Penningmeester drs P De Lange kon in zijn financieel verslag opti mistisch zijn. Waren over de jaren 1972, 1973 en 1974 tekorten tot een totaal bedrag van f22.000,-- ongesub sidieerd gebleven, in 1975 verstrekte de gemeente een extra subsidie, waar door alle tekorten alsnog werden ver goed. De jaarrekening 1975 sluit met een exploitatietekort van f44.710,- De gemeente heeft in eerste instantie een subsidie verstrekte van f34 725,-, berekend op basis vaiT-de provinci- ale richtlijnen. Voor het restant te kort van ruim f9 900,- heeft de raad een extra krediet toegekend. Bij het op handen zijn van een fu sie van het Groene met het Wit-Gele Kruis heeft de gemeente Leusden de beslissing tot herziening van de be staande subsidieregeling voorlopig uit gesteld Na de fusie kan beter beoor deeld worden tot welke financiële kon- sekwenties het plaatselijk kruiswerk aanleiding zal geven. DANK AAN GEMEENTE LEUSDEN De heer De Lange zegde namens Het Groene Kruis" dank aan de ge meente voor zijn positieve houding ten opzichte van het kruiswerk Bij vergelijking van de jaarreke ningen 1975 en 1974 valt het volgen de op: 1 De kontributie-opbrengst steeg van f38.000,- naar f44 000.- 2. De salarissen stegen als gevolg van het in dienst treden van een derde wijkverpleegster 3. Bi] aankoop van het pand Kroon- eend 26 werd met gemeentelijke garan tie een hypotheek opgenomen bij de Rabobank Leusden van f105 000,-. Hierop moet jaarlijks f 3.500,- worden afgelost 4 Aan obligaties staat nog uit een be drag van f9.650.-. Hierop wordt een bedrag uitgelost van f 1.580 14xfl00,- 2 x f50,- In het najaar zal het res terende bedrag ad f8 150,- in zijn ge heel worden afgelost HOOFDELIJKE STEMMING FUSIE UNANIEM AANGENOMEN Unaniem werd door de leden het voor stel aangenomen tot fusie met het Wit-Gele Kruis agendapunt 5. Omdat op de vergadering niet tenminste 24 leden aanwezig waren, sloot de voor zitter de eerste vergadering, en open de een tweede algemene ledenverga dering. tijdens welke punt 6 van de agenda werd behandeld Unaniem steun de deze vergadering in met het voor stel tot wijziging der statuten en het aanvragen van de koninklijke goedkeu ring daarop. Het bestuur zal stappen ondernemen om de koninklijke goedkeuring te ver krijgen De heer Letscher van het Provinciaal Kruisbestuur lichtte een en ander toe, en gaf antwoord op vra gen of twijfels, die bij de aanwezige leden bestonden Aan het bestuur werd gevraagd hoe het verder met de be- stuursvoortzetting zal gaan. In het nieuwe bestuur na de fusie zullen vier leden van Het Groene Kruis" en drie leden van ,,Het Wit-Gele Kruis", wor den benoemd, en men zal verder gaan onder de naam ..KruisverenigingLeus den" Na de uitlotingen der obligaties en de rondvraag. vertoonde heren Werdler en Oskamp van ..'t Palet" de film ..Gezondheidszorg thuis", waarin alle facetten van het kruis werk op duidelijke wijze werden be licht De voorzitter besloot de vergade ring De fusie tussen ,,Het Groene Kruis" en ,,Het Wit-Gele Kruis te Lensden" was een feit geworden Schaalvergroting, aan de ene kant een goede tendens in de richting van sa menwerking ten bate van de gezond heidszorg. ongeacht geloof- en levens overtuiging Ten bate van grotere ef ficiency Schaalvergroting. Aan de an dere kant misschien de waan van de dag. De persoonlijke inzet van gemo tiveerde vrijwilligers gaat verloren. En men moet maar afwachten wat daarvoor in de plaats komt. LEUSDEN - Bibliotheek ,,De Boe kenmolen" maakt bekend, dat zij toten met vrijdag 13 augustus slechts geopend zal zijn: op donderdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur en op vrijdagavond van 19.00 tot 20.00 uur. De uitlening op dinsdag komt hiermee dus te vervallen. Na 13 augustus zal de bibliotheek enige weken sluiten in verband met de reorganisatie en de verhuizing. Na 1 september zal de bibliotheek worden gehouden in de openbare basis school ~,'t Palet" aan de Willem de Zwijgerlaan te Leusden-zuid. Dan zal er meerdere avonden per week uitle ning worden gehouden. De gegevens hierover zullen tijdig in deze krant worden bekendgemaakt. Als voorheen zullen de uitleentijden van ,,De Boekenmolen" in de agenda van deze krant opgenomen blijven LEUSDEN - Op zaterdag 10 juli or ganiseert de Plattelands Jongeren Ge meenschap Utrecht, afdeling Leusden, evenals vorig jaar, een provinciale touwtrekwedstrijd. Vorig jaar was deze touwtrekwedstrijd zo'neclatantsukses, dat de PJGU te Leusden van alle kanten het verzoek kreeg deze zomer weer een dergelijke wedstrijd te organiseren De wedstrijd begint 's avonds om 20.00 uur, en wordt gehouden over een water heen Dushet wordt lachen geblazen! De touwt rekfestiviteiten vinden plaats op de boerderij van de familie Van Loenen Arnhemseweg 84 te Leusden/ Zuid. De leden van de PJGU afdeling Leusden worden verzocht zich op te geven bij Johnny van Loenen. Er kunnen diverse Leusdense teams gevormd wor den. zowel dames- als herenteams Een team bestaat uit vier personen. Als alle Leusdense leden zich flink inspannen, staat er heel wat te gebeu ren' De andere PJGU-afdelingen in de pro vincie Utrecht hebben al laten weten, dat er een groot aantal teams zal deel nemen, zowel dames- als herenteams Net als vorig jaar belooft het dus een heel spannend evenement te worden' Na afloop van deze touwtrekkerij vindt de prijsuitreiking plaats tijdens de disco-avond op de deel van de boer derij van de familie Van Loenen. Mede werking aan deze disco-avond wordt verleend door discotheek D O M uit Oudewater. LEUSDEN/CENTRUM - Vrijdag avond 25 juni hield de Vereniging ,,Het Wit-Gele Kruis" een ledenver gadering in het wijkgebouw aan de Rozengaarde. Vanwege het warme weer kon men niet meer dan acht aanwezigen tellen, waaronder zelfs twee leden. Nadat zuster Rosa zo vriendelijk was geweest iedereen van heerlijk gekoelde frisdrank te voorzien, opende de heer K. M H. Post, secre taris - bij afwezigheid van de heer Van Zandbrink - de vergadering. De heer Post las het jaarverslag 1975 voor, waarin o.a. uitvoerig de werkzaamheden van zuster Rosa ge prezen werden Alvorens over te gaan tot het voor stel omsamen tegaan methetGroene Kruisging de heer Post even in op het belang van die fusie Hij zag daarin veel voordelen, waarvan de voor naamste toch was de efficiëntere gezondheidszorg, mede door een bredere financiële armslag, terwijl bestuurlijk praktisch geen wijzigingen behoefden te worden aangebracht. Hij betreurde het dat het Wit-Gele Kruis Achterveld niet in de fusie wilde opgaan. Het voorstel totsamengaan werdmet algemene stemmen aangenomen. Punt zes op de agenda was een statuutswijziging met betrekking tot ontbinding van de vereniging, die nodig is om te kunnen fuseren. Ook de statuutswijziging, waarvan de tekst luidt: ,,De vereniging wordt ontbonden door een daartoe strek kend besluit van een opzettelijk daartoe bijeengeroepen algemene ledenvergadering met tenminste tweederde van de geldig uit gebrachte stemmen", werd zonder tegenstemmen aangenomen. Tijdens de rondvraag werd nog even gesproken over de mo gelijkheid tot uitbreiding van het wijkgebouw, die ongetwijfeld nodig zal blijken te zijn. LEUSDEN/ZUID - Beschamend voor Leusden, zó weinig bezoekers als er waren bij het zomerkonsert, dat op dinsdagavond 22 juni in de Dorpskerk te Leusden-zuid werd gegeven. Het Amersfoorts Kamerkoor zong on der leiding van zijn dirigent Jos Leus- sink Het was een programma van ni veau. dat door een zéér zuiver zingend gedisciplineerd koor ten gehore werd gebracht Voor mij waren zes rijen helemaal leeg. Ook de banken aan de zijkanten waren leeg. Aan het eind van mijn bank zat de dirigent van een ander Amers foorts koor te luisteren. Achter mij za ten voornamelijk de familieleden vande zangers en zangeressen En misschien een tiental Leusdense ingezetenen. Je vraagt je af hoe zo iets mogelijk is. Er is onlangs in Leusden een groot koor gevormd: meer dan honderd man sterk Zouden die koorleden geen be langstelling voor muziek hebben? Er zijn in Leusden verschillende kerkko ren. zouden de leden daarvan niet eens willen horen hoe een ander koor zijn werken ten gehore brengt? Er zijn in Leusden verschillende ingezetenen, die zingen in een toonkunstkoor. Zouden ook die geen muzikale belangstelling koesteren Tenslotte is Leusden een ge meente met muziekliefhebbers zovele ouderparen sturen hun kinderen naar de Muziekschool, die meer dan 500 leerlingen heeft Zouden ook die de zang van een amateur-kamerkoor van een hoog gehalte niet kunnen waarde ren? Het kon met aan de gekozen avond liggen, de dinsdagavond is geenbijzon- dere avond bij mijn weten Het kon niet aan de prijs liggen: het konsert was notabene gratis' Het kon niet aan het weer liggen: het was niet te warm. en niet te koud Het was een normale zomeravond Lag het misschien aan het gebrek aan publiciteit? Aari de nietszeggende af fiche, die bij winkels hier en daar was opgehangen.' Waarom was men niet naar de krant toegekomen, en had bij voorbeeld een Leusdens koorlid niet van te voren om een inleiding tot het programma en de koorsamenstellmg gevraagd? Misschien dachten buitenstanders nu dat het een interne aangelegenheid was van de Nederlands Hervormde Kerk in Leusden-zuid Misschien dacht men. dat er uitsluitend psalmen gezongen zouden worden Er werden geestelijke liederen ten gehore gebracht. Men bracht koorzang a capella ten gehore, hetgeen liet bij zonder goed deed. Van Mendelssohn klonken ,.0 Talei weit, o Hollen" en O wunderbares tiefes Schweigen zeer overtuigend. Een instrumentaal intermezzo bracht Jos Leussink aan het orgel, waarvan het pedaal volledig kapotgetrapt aan hoorde, en Hans Rotman bespeelde de viool in Purcell's „Sonate in G Klem' Het spel was boeiend, het slechte pe- daalwerk deed daaraan nauwelijks af breuk. Ook Distiers ,,Die traurige Kro- nung" kwam goed gearticuleerd en waardig over. Een koning heeft de wet tige troonopvolger, de zoon van zijr overleden broer vermoord De koning heeft zichzelf gekroond, en na de kro ning verschijnt het deerlijk verwonde kind in de troonzaal Het wordt s ko- nings dood. Het Amersloorts Kamer koor gaf een prachtige weergave van dit fraaie dichtwerk. Uit de six chansons van Hindemith vond ik ,Un cygne" gaaf van klank De woordbehendigheidwaarmee de vier laatste Franse liedjes werden uitge voerd was goed te noemen. De uit spraak van het Frans kan misschien nog wat ..spitser wat dunner, nog wat meer voor in de mond Een zomerkonsert van een behoorlijk peil, waarvan vele Leusdense koorle den kennis hadden dienen te nemen. Jammer van deze gemiste kans. En ze ker niet aanmoedigend voor de uitvoe renden om ooit weer in Leusden te ko men konserteren! Dit uurtje zingen heeft voor hen de Leusdense deuren wel voor goed dicht gedaan. NIEUWS UIT DE LEUSDENSE KERKEN REFORMATION Zoals in onze krant vermeld is is de gospelgroep met combo .Reformation" opgeheven door het verhuizen van vele vari zijn leden Dirigente iMinny Vis- Kleinjan verwacht een baby, en kon daardoor het dirigeren niet langer voortzetten Ongeveer 17 mensen van het koor en twee mensen van het combo zijn in prin cipe bereid om door te gaan. Uit deze groep van 19 mensen is een voorlopig bestuur gevormd Marja Jochem, Mie- ke" van de Sande, John op 't Hof, Jaap Reineking en Hans Renes Dit bestuur heeft het op zich ge nomen een nieuwe dirigentfej en andere medewerkers te zoeken, en om vorm te geven aan de ideeën, die er bestaan Wie ideeën of interesse heeft om mee te doen. kan zich in verbinding stellen met de bovengenoemde be stuursleden Bijvoorbeeld door relefo- nisch kontakt op te nemen met 033- 42411. 42100 of 49321 ZOMERPROJEKT KINDERNEVENDIENSTEN MARCUSKERK Het zomerprojekt der Kinderneven- diensten is van start gegaan ïndeMar- cuskerk Thema is ,,De mens dient God". Een mensenfiguur is getekend op een groot vlak. Psalm 8. de mens, de kroon van de schepping, is behandeld. Ook de vertelling over het hart Zon dag 27 juni werd de hand behandeld Zondag 4 juli zal de mond worden be handeld. Zondag 11 juli het oog. Zon dag 18 juli de voet Zondag 25 juli. het oor Zondag 1 augustus, één lichaam Het is de bedoeling, dat dit projekt ook in gezin en op vakantie wordt ge bruikt Het is gestencild en te verkrij gen bij mevrouw I Vink. Gorzen 14. Leusden/Centrum, telefoon 43489. DIENSTEN IN DE DORPSKERK In de diensten van zondag 11 juli en 18 juli om 10.00 uur zullen in de Dorps kerk te Leusden/Zuid voorgaan twee hoogleraren, die 25 jaar terug deleer- 1 meesters waren van Ds J Weernekers. Het zijn de hoogleraren Prof ür Van 1 Unnik, gespecialiseerd op het Oude Testament, en Prol Dr A R Hulst oj? tiet Nieuwe Testament. Op zondag 4 juli. 11 juli en 18 juIe gaan om 18 30 uur in dé Dorpskerk' predikanten voor van de Hervormd- Gereformeerde Modaliteit: Ds C. van I Dop uit Amersfoort, Ds B Eijsengar I uit Scherpenzeel. Ds P Bouw uit Ede ORGANIST I De organist W van Surksum, diege- durende 18 jaar was verbonden aan de Dorpskerk te Leusden/Zuid, heelt rnet ingang van vandaag zijn funktie als or ganist neergelegd Hij gaat verhuizen naar Putten „KUNST VEREDELT" De Christelijke Gemengde Zangver eniging ..Kunst Veredelt" bestaat ofT" 15 oktober vijftig jaar Op die avond zal een zanguitvoering worden gegeveij^ in de Dorpskerk De repetities worden op 16 augustus* voortgezetna de zomervakantie, die het? koor momenteel is ingegaan, in Wijk-k centrum ,'t Trefpunt", iedere maan-S dagavond van 20.00 tot 22.00 uur.|t Komt u na de vakantie ook meezing gen' Kunst veredelt heeft dringend* behoefte aan nieuwe leden' GEMEENTEDAG GEREFORMEERDE KERK Medio oktober hoopt de Gerelormeer- de Kerk te Leusden een gemeentedagg te houden. Een kommissie van voorbe-^ reiding is gevormd. Willen die gemeen- teleden, die ervaring hebben met het^ organiseren van een gemeentedag zicht opgeven bij Ds J W. K Kelder"' f I I VERVANGING DOOR DS SIRAG Ds W. Sirag is bereid gevonden orn in de week van 16 tot 24 juli de domi-r< nees Weernekers en Koomandie beiden li met vakantie zijn. in noodsituaties teB vervangen U kunt hem bereiken opg Bruinhorst 8. telefoon 43080. ,,'t HAMERSVELD", BEJAARDENWONINGEN KLAVERLAND, GRASLAND, ASSCHATTERWEG Tijdens de vakantie van Ds J. Weer nekers van 5 tot 25 juli kunnen de be woners van bovengenoemde percelen_ zich voor pastorale hulp wenden tot^ Mevrouw T Broekema-de Groot Burgemeester De Beaufortweg 2 - Telefoon 41555 LEUSDEN/CENTRUM - Donderdag 24 juni vergaderde de Stichting Jeugd raad in Leusden in een bloedheet zaaltje van de boerderij Hamersveldseweg 5, onder voorzitterschap van de heer G. Cloosterman Besloten werd o.a. het zo juist gereedgekomen jaarplan 1977 en het jaarverslag 1975, dat de aanwezigen voor het begin der vergadering was uit gereikt, met een begeleidend schrijven naar de desbetreffende organisaties te sturen. Vervolgens gaf mejuffrouw Berends een kort verslag van de werkgroep ka dervorming die op eën juni bijeen was gekomen. Hoewel de opkomst gering was, kwam met name de KPJ met waar devolle ideeën voor de dag. De KPJ stelde voor dit najaar met een aantal afzonderlijke pakketten te starten. Als onderdelen daarvan had men gedacht aan handenarbeid, kreatief spel, groepswerk en dergelijke. Omdat „De Hof" uit Amersfoort het niet meer op zich kon nemen te begeleiden bij de ka dervorming, zou er kontakt opgenomen worden met de Nationale Utrechtse Dienst Na de uiteenzetting van mejuffrouw Berends deelde de heer Cloosterman namens de werkgroep accommodatie het een en ander mee omtrent het ge sprek. dat deze werkgroep had gehad met twee afgevaardigden van de wijk raad ..De Wetering" De heer Cloos terman noemde het een positief gesprek, waarbij een groot aantal be denkingen. dat tegen hel open jeugd- en jongerenwerk bestaat, werd opgelost en de interesse voor dit werk was gewekt De jeugdraad had onderhandeld met mejuffrouw Diks van het provinciaal Utrechts servicebureau over subsidie mogelijkheden t a.v. plannen rond de boerderij Midden-Krakhorst. Uit het gesprek had de jeugdraad de conclusie getrokken dat er. volgens de nieuwe subsidieregeling geen plaats zou zijn voor subsidiëring van specifiek gerichte doelen, zoals een gebouw voor uitslui tend jeugd- en jongerenwerk. De heer Meyers vond dat mejuffrouw Diks een niet geheel juiste visie op de nieuwe gang van zaken had Hij was van mening dat er wel degelijk subsidie ge geven kon worden aan activiteiten, die speciaal voor dit werk opgezet zijn. mits het past in liet totaalplan van de ge meente. Volgens het nieuwe beleid zal de gemeente eerste verantwoordelijke zijn voor de verstrekking van subsidie. De moeilijkheden zouden uit de weg geruimd zijn wanneer er twee boerderij en in een stichting zouden worden on dergebracht. Daartoe zou er een gesprek moeten plaatsvinden met de beheerscommissie van de boerderij die in oktober klaar komt en waarin aktivi- teiten voor iedere leeftijdsgroep worden georganiseerd De heer Meyers raadde tevens aan de zaak niet te lang te laten liggen in verband met de geldver- strekking van CRM De werkgroep subsidie van de jeugd raad wil komen tot ëen algemeen admi nistratiesysteem van de clubs en vereni gingen Daartoe had de heer Boogmans een bijeenkomst georganiseerd waar veel belangstelling voor bestond. De penningmeesters kregen aan het eind van de avond een boekje ter nadere be studering mee naar huis. De heer Boogmans zou zorgdragen voor de ver dere begeleiding van de penningmees ters, als zij daar prijs op stelden. Vervolgens werd meegedeeld, dat de subsidieaanvraag klaar lag. maar dat het bedrag nog niet kon worden vastgesteld, aangezien het wachten was op de financiële verslagen der jeugdver enigingen Men opperde daarom het voorstel altahans met een globale raming te komen en die zo snel mogelijk bij de gemeente in te dienen. Tenslotte zou het niet gaan om een uitzonderlijk hoog bedrag Tijdens de rondvraag bracht een der aanwezigen de vraag op tafel of de jeugdraad formeel kon optreden tegen gebeurtenissen, zoals onlangs in de^ speeltuin van Blijhof. Daar had zich on langs een ongeluk met de kabelbaan voor gedaan, waarbij een kind in het ziekenhuis moest worden opgenomen. De jeugdraad was echter van mening dat dit buiten haar competentie lag. Zij.'1 heeft geen kontrolerende taak in dit soort zaken. Nadat de heer Cloosterman iedereen hartelijk had be- dnankt voor de aanwezigheid sloot hij de vergadering. Na afloop hebben wij nog kontakt opgenomen mei de voorzitter van Blijhof. die de gang van zaken ten zeerste betreurde. Op de raag of de kabelbaan - die inmiddels gesloten is - wel in orde was. antwoordde hij dat deze een maand geleden geheel gerepa reerd was. Hij weet het gebeuren meer aan de onvoorzichtigheid van de kinde ren zelf. Vaak hingen ze met meerderen aan de kabelbaan. De heer Stevens^ achtte de speeltuin het veiligst wanneer de mogelijkheid zou bestaan het terrein op bepaalde uren onder toezicht open, te stellen. Zolang dat niet het ge\ al i>. pleit hij ervoor dat de ouders met de kinderen mee zoud. n gaan om op te letten.

Leusder Krant | 1976 | | pagina 11