Burgemeester opende biljartzaal B.V.75 Belangstelling voor Sport Real in Leusden blijft stijgen Grasbaanmotorraces in Leusden Sport Cursief nieuwe stijl Alandsbeek voetbalde ondanks de hitte Haaien I maakt kans op kampioenschap CML en sport Duiven vlogen ZONDAG AS. AAN NOORDERINSLAG Ingezonden: TWEEDE TEAM GEEN KAMPIOEN CPORT leusder krant-sport ÜRSIEF DONDERDAG 1 JULI 1976 13 LEUSDEN/CENTRUM - Zaterdag morgen werd het van koestal tot bil jartzaal omgebouwde eigen home van je biljartvereniging B V. .,75'* offi cieel in gebruik genomen. Burgemees ter A H. v.d Post deed dat door middel van een geslaagde afstoot, waarvan een deskundige (dat mag je van de voorzit- ler van het KNBB-district Eemland loch wel zeggen) beweerde, dat het weliswaar geen stoot uit het boekje was, maar het maken ervan was een bijzonder compliment waard Onder zeer grote belangstelling opende B V ,.75"-voorzitter B. Rappard de bijeenkomst met een woord van wel kom aan burgemeester A H v.d. Post en echtgenote, alsmede de wethouders j wagenaar en G van Woudenberg(op de met vacantie zijnde wethouder W.A. van Zandbnnk na was derhalve het college van b. en w. compleet), raads lid J.C.Th Kuipers, voorzitter B W Peddemors van de Sportstichting Leus den. de heren C G.J Mulder en N.J. Konijn (resp voorzitter en penning meester van district Eemland), afge vaardigden van diverse zustervereni gingen en verdere belangstellenden. Nadat de heer Rappard een kort over zicht had gegeven van alle moeilijkhe den, die de B V. ,.75" vanaf de op richting heeft moeten overwinnen, gin gen de eerste presentjes naar de op de openingsdag juist 84 jaar geworden overbuurman ,,opa" DenOuden en echt genote, die altijd gereed stonden voor de in het clubhuis aan het werk zijnde biljarters De officiële opening van de biljartzaal geschiedde d m v. de reeds eerder beschreven wonderwel geslaagde ac- quietstoot van de burgemeester. De ..huisbaas", die uiteraard ook bekend was met de situatie, waarin de koestal aan de Hamersveldseweg 118 verkeer de voordat de biljarters aan de slag gingen, had beslist geen spijt van de toewijzing van het gebouw aan B.V ,,75' Hij was bijzonder verrast over wat een tweetal amateurbouw kundigen met de hulp van een paar clubgenoten had gepresteerd en wenste de vereniging, met verwijzing naar de buiten heersende weersomstandighe den, een zonnige toekomst. Ook de voorzitter van district Eem land was zeer enthousiast. De heer C.G.J. Mulder (,,wij zijn ook maar arme jongens" overhandigde BV ,,75" een bedrag onder couvert Hij wist uit ervaring, dat een vereni ging met een nieuw clubhuis nog wel wat centjes kan gebruiken. Ook bij wenste de Leusdense club veel succes Een zeer welkom geschenk was de koel kast van Coen v. d. Berg, die meteen maar in werking werdgesteld Voordien hadden mevr. M. v. d. Berg ('t Luifeltje) en de fa. v. d. Berg (voor tuin en dier) hun sympathie voor BV 75 reeds laten blijken. Treffend was de geste van de B.V.,75"- jeugdvoorzitter Reyer van 't End, die namens de jeugdspelers aan de heren F.H. Korzelius en W Delwei en hun achter de tap staande echtgenotes (die het ..toch al zo moeilijk hadden met de veelvuldige afwezigheid van hun man nen", aldus Reyer) een blijvend ge schenk aanbood. Jeugdleider Korzelius verklaarde, letterlijk met zijn hand op het hart (door een beroeps-accident had hij zijn rechterarm in een draag- doek) dat hij trots was op zijn jongens, die het toch maar gepresteerd hadden in korte tijd hun speelmoyenne enorm te verbeteren, ondanks het spelen op welwillend (o.m. door de familie Os sendrijver te Amersfoort) tijdelijk ter beschikking gestelde ..vreemde" wed- strjdtafels. Oder het genot van een (fris)drankje bleef het merendeel der aanwezigen, na het officiële deel van de ochtend, nog een tijd m het club huis om te genieten van een paar bil- jartdemonstraties. Een illuster gezelschap bij de opening van de biljartzaal: van links naar rechts wethouderG. van Woudenberg, mevrouw Van der Post, burgemeester A.H. van der Post, het raadslid J. Kuypers en w ethouder J. Wagenaar. LEUSDEN/CENTRUM - De orienta- tie-rit van de vorige week woensdag, georganiseerd door het Leusdense PAC in het kader van de actie Sport Real, trok weer een 30-tal deelnemers meer dan de vorige fietstocht Vooral het grote contingent Achtervelders maakte een flink deel uit van de bijna 100 fietsers. D. dij de mannen was een op vallende verschijning uit Leusden. Na zo'n 15 jaar niet meer op een fiets te hebben gezeten, kwam hij nu aan de start van zoals hij dacht een ge zapig fietstochtje door Den Treek. Dat er daarnaast nog heel wat .gedaan" moest worden, viel eigenlijk buiten zijn rekening, maar gesecondeerd door twee dames begon hij toch maar aan de rit, die uiteindelijk wel weer meeviel. De „vriendelijke meneer" aan de start was met vacantie, doch zijn vervanger deed zijn taak met evenveel plezier. Maandagavond begon de fiets-avond- vierdaagse, eveneens met bijna honderd deelnemers, die op vier plaatsen langs de route van start konden gaan en wel in Leusden-Centrurn, Stoutenberg, Achterveld en Leusden-Zuid om na een tochtje langs de vier dorpskernen tenslotte weer op het uitgangspunt terug te komen De meeste deelnemers (35) vertrokken uit Centrum, maar dat er uit Stoutenberg toch nog 10 starters gemeld werden was zelfs voor de or ganisatoren een grote verrassing. Het werd een bijzonder plezierige rit, voor al het gedeelte tussen Achterveld en Leusden-Zuid en het weer was met een heerlijk fris windje de deelnemers niet ongenegen. De tweede avond werd, evenals de vierde, weer een rit door Den Treek en de derde avond voerde de vieravondenrijders van Leusden- Centrum via kasteel Stoutenberg en Achterveld weer naar de Biezenkamp in Leusden-C. Officieel staat de actie Sport Real gedurende de vacantiemaand juli stil, doch er wordt getracht toch nog tot bepaalde activiteiten te komen, vooral op aandrang van de deelnemers Dat verneemt u dan t.z.t. nog wel via de krant. LEUSDEN/CENTRUM - Na het trai nen en proefrijden vanaf 10,30 uur wordt op zondag 4 juli om 14,-- uur een aanvang gemaakt met de eerste grasbaanmotorraces in Leusden. Die worden door de Cross Vereniging Leus den georganiseerd onder auspiciën van de GMB/KNMV op een terrein, dat voor het publiek bereikbaar is vanaf de Noorderinslag, oostelijk van het bockeycomplex. De grasbaanracerij is de laatste jaren een enorm populaire bezigheid geworden in de noordelijke provincies van ons land. Wat daar de kortebaan-schaatswedstrijden zijn in de winter, vormen de grasbaanraces in het zomerseizoen. Vrijwel elk dorp en iedere stad heeft haar eigen wed strijd. Het is begrijpelijk, dat het merendeel der coureurs uit het noor den afkomstig is, maar sinds kort beeft zich in onze omgeving ook een knap groepje renners gevormd Een 15-tal van deze jongelui is lid van de CVL en die hebben derhalve a.s. zon dag een thuiswedstrijd. Wat de (vier) gebroeders Nederlof in de wielrenne rij zijn, zijn de (drie) gebroeders De Haas op motorbaanrace te noemen. Al- lijd rijden zij in het voorste gelid. °ok Schulte (zijspanklasse) Kuur, Van Gullik, Jansen, Hamers, enz. zijn fa voriete CVL-coureurs. In alle klassen zijn leden van de Leusdense club ver tegenwoordigd. De wedstrijden van a.s. zondag gaan volgens het, ook voor het publiek interessante, puntensys teem, hetgeen betekent dat de renners (minimaal) drie manches van 5 ronden op het ca. 400 meter lange circuit in actie komen. De in de manches behaalde punten worden getotaliseerd om de prijswinnaars te bepalen. Om dat elk puntje beslissend kan zijn wordt een zeer spannend verloop ge waarborgd. De entreekosten bedragen f6,-- p p. (kinderen tot 14 jaar half geld) en dat lijkt ons voor hetgeen u te wachten staat niet te veel, zeker niet als het weer een beetje medewerking verleent. De burgemeester gaat van acquit. CVL-coureur Jan Hamers in de junior-specialklasse. (buiten de verantwoordelijkheid van de redaktie) Zó zou men kunnen denken door het artikel SportCursief in de Leusder Krant van 24 juni j 1. indien. men niet op de hoogte is met de goede con tacten tussen de Sportstichting Leusden en de sportverslaggever van de Leusder KrantTussen hem en ons waren er nog al eens informele contacten en weder zijdse telefoontjes. Bijvoorbeeld toen de nieuwe plannen voor de sportparken aan de orde kwamen Des te opmerke lijker is voor insiders dan ook de frus tratie die SportCursief nu ineens gaat uitstralen en daarmede bij niet-inge- wijden de indruk wekt alsof de contac ten tussen de supporters en de sport stichting weinig en slecht zouden zijn En dat alleen al is. als voorlichting gezien, jammer. - Ten aanzien van de feitelijkheden in Jiejr„bewuste artikel onze volgende toe- 'lichtingen De voorzitter van de sportstichting heeft onder meer de taak de contacten met de pers te onderhouden Op die wijze, en door inlichtingen van ons se cretariaat. is de (sport-)pers steeds ingelicht voorzover het zaken van al gemeen (sport-)belang betreft en in dien de sportstichting de vrijheid had met inlichtingen naar buiten te treden. Bij het „beruchte" grasvlies bijvoor beeld was dat laatste niet het geval. De sportstichting was daarvoor als ad viseur opgetreden ten aanzien van het gemeentebestuur en had als zodanig niet de vrijheid hierover de pers te be richten Om dezelfde reden heeft de sportstichting zich ook niet laten horen, toen over het grasvlies in de Leusder Krant berichten verschenen die het re sultaat waren van niet dan wel onzorg vuldig lezen van de cijfers welke b. en w aan onder meer de pers waren ver st rekt De door u gevraagde inlichtingen aan de pers mocht u toen dus niet van ons verwachten Dat het grasvlies nog niet is ingezaaid staat niet in relatie tot het thans door SportCursief gesmade contact sportstichting - pers. Door contacten met ons is het SportCursief trouwens bekend dat we met smart zitten te wachtf op de beslissing van Gedeputeerde Staten Reken maar dat zodra die het licht op groen zetten, velen direct uit de startblokken schie ten De wisseling in ons bestuur, Heren Reichert-Mandemaker behoefde inder daad niet verborgen blijven Zie de betreffende openbare raadsvergadering en de verslaggeving hierover in de Leusder Krant. Hieroverheen nog eens een apart bericht vanaf ons aan de pers lijkt wat te veel van het goede. Betreffende onze laatste vergadering (met de Raad van Advies!) hier zijn wel punten aan de orde gesteld die uit eindelijk ook interessant zijn voor een breder publiek, indien er concrete be sluiten te melden zouden zijn. Zolang het echter zaken betreft die nog in onze „broedmachines" zitten en wij nog niet weten welke eieren wel en wanneer uit zullen komen, zolang heeft het geen zin daar publiciteit aan t geven. Wat heeft trouwens SportCursief weerhouden om even bij ons te infor meren toen hij „van drie zijden over de laatste vergadering getipt" werd? Hij zou dan zeker weer de overtuiging teruggekregen hebben dat wij nog steeds geen „geheimzinnigheid' voorstaan. Er had hij, zo dachten wij, het bewuste ar tikel niet, dan wel met een andere smaakmaker geschreven. Wat ons betreft sluiten wij hiermede graag deze woordenwisseling via de Leusder Krant. Tot ziens SportCursief bij het eerstvolgende en zoveelste con tact tussen u en ons Namens het gehele bestuur van de sportstichting Leusden, B W. Peddemors, voorzitter NASCHRIFT VAN ONZE SPORTMEDE- WERKER: Graag wil ik bevestigen, dat mijn contacten met de voorzitter (evenals trouwens ook met de secretaris) van de Sportstichting allerplezierigst zijn. Dat houdt echter niet automatisch in. dat dit ook het geval is met de stich ting in haar geheel Sinds het bestaan van deze zeer nuttige instelling is de (sport)pers nog niet éénmaal uitgeno digd voor het bijwonen van een verga dering, zelfs niet als er zaken van al gemeen (sport)belang zouden worden besproken. Hoewel dat niet direct op mijn weg ligt, heb ik er meermalen op aangedrongen Nu maakt de heer Peddemors er een grapje van, want meestal was hij er zelf niet op tegen, hoewel hij tot nu toe steeds moest antwoorden, dat „de Sportstichting" er een andere mening op na hield. Best mogelijk, dat het de „gemeentelijke" inbreng betrof??? In bovenstaand inge zonden stuk wordt dat om. omschre ven met „en indien de sportstichting de vrijheid had om met inlichtingen naar buiten te treden". Dus toch geen openbaarheid' Het ging mij bij het schrijven van het bewuste Sport Cursief niet alleen om één of twee bepaalde gevallen - dat was m.i. ook duidelijk te lezen - maar om de algemeenheid. Duidelijke en uitvoerige ïnlormatie (o.a, doodde Sjwrtstichting) lijkt mij zeker niet Je veel gevraagd maar kan vaak heël wat- onbegrip en daaruit voortvloeiende moeilijkheden voorkomen. Mijn con tacten in de Leusdense sportwereld zijn zodanig, dat ik zonder al te veel moeite, echt wel informaties kan krij gen, waarvan de Sportstichting fnog) niet de vrijheid heeft om die openoaar te maken. Juist omdat ik overtuigd ben van het feit, dat deze stichting uitste kend werk kan verrichten (en reeds verricht heeft) heb ik daar geen „mis bruik" van willen maken, hoewel het voor een journalist vaak moeilijk is om „nieuws" zo maar in zijn schrijf machine te laten De heer Peddemors kent mijn opstelling t.o.v de Sport stichting. Ook ik heb geen behoefte aan een woordenwisseling via de krant Wij zien elkaar vaak genoeg en een koel helder glas levert dikwijls meer nieuws op LEUSDEN/CENTRUM - Waarom voetbal nog steeds een „wintersport" wordt genoemd is niet helemaal duide lijk. De afgelopen week was het weer zeker niet winters en toch werd er gevoetbald Met veel enthousiasme werd de tweede ronde van de competi tie gespeeld door de WAO (Wijkraad Alandsbeek-Oost) en wel in een tro pische hitte. Het veld aan de Noorder inslag was met meer parasols om zoomd dan de vorige week en hier en daar zag je zelfs ook een bikini, maar dat gaf alleen nog meer kleur aan de wedstrijden. Opvallend was ditmaal ook het groot aantal spandoeken, waar voor weer heel wat beddelakens waren gesneuveld en een paar van de meest- zeggende opschriften waren: „Hup Joep, zet ze in de poep", „Rob, geef ze op hun kop" en „Henk, waar blijft je zwenk?" Kennelijk waren ze afkomstig van meevoelende echtge notes. De publieke belangstelling was even eens groot, het aantal „mannen met de wonderspons" en de hoeveelheid inge zette wisselspelers trouwens ook, maar dat moest blijkbaar van de vakbond Het shirtprobleem was keurig opge lost. De helft van de spelers was ook nu weer in het blauw en de overigen speelden in hun blootje (topless wel te verstaan) en dat ging uitstekend De supporters van de Beemden hadden voor hun senioren twee kratjes pils grijpensgereed langs de lijn (voor de jeugd limonade) maar dat bleek achter af niet zo'n goede gedachte Beide Beemdenploegen verloren hun richtingsgevoel en daarmee de wed strijden Ook de WAO had voor koel gerstenat gezorgd, maar dat was duur der (en niet beter) dan het Beemden- vocht. De bij de Beemdenjunioren op de loonlijst staande keeper had het mees te werk te verrichten, al was het dan in hoofdzaak met de bal uit zijn netje te vissen Het werd 8-2 voor Goud plevier Bij de senioren werd bedacht zamer gespeeld, althans er vielen min der doelpunten, namelijk 5 n die wer den zo eerlijk mogelijk verdeeld in Beemden - KZ Combinatie 2-3. Bij leven en welzijn luidt het programma voor 2 juni a s 18.30 uur Beemden - KZC (junioren) en Waterhoen - KZC (senioren) daarop volgend. speelde wedstrijd tegen AZ&PC 5 won nen ze met 6-0. Er zijn nu nog twee wedstrijden voor Haaien 1 te spelen De eerste is tegen Larshein 1, waar van ze al een keer met 8-1 hebben gewonnen, en de tweede is tegen Zeist 1. die ze al eenmaal met 5-1 verslagen hebben Haaien 1 staat er zo voor dat ze in deze laatste twee wedstrijden maar drie winstpunten hoeven te be halen om kampioen m hun klasse te worden LEUSDEN - Haaien 2 zal dit jaar helaas geen kampioen in hun klasse worden, doordat de Amer 5 maandag avond van de Vuursche won. Hierdoor zal de Haaien 2. bij winst in de laat ste wedstrijd tegen AZ&PC 6, een punt op de Amers achterbaan. De éénvoorlaatste wedstrijd werd ge wonnen door Haaien 2 Ze sleepten twee punten van de Amer 5 weg, (doel punten van Dirk Meiling (2 x) en Hans van Mourik 1 x), waardoor de Amer 5 tegen hun eerste twee verliespunten opliepen De Haaien 2 had al drie verliespunten. Als nu de Amer zou verliezen van de Vuursche en de Haaien 2 zou de laatste wedstrijd van AZ&PC 6 winnen dan zou Haaien 2 kampioen geweest zijn Maar helaas won de Amer 5 de laatste wedstrij, waardoor de kans op een kampioenschap verlo ren ging. De kansen van Haaien 1 daarente gen zijn veel groter. De laatst ge- LEUSDEN CENTRUM - Voorgaan of ophouden?" vroeg het comité Mi lieuzorg Leusden zich af vlak voor het ingaan van de vierde zomerslaap?in het 14e nummer van het eenmaal per maand onqevraaqd in de brievenbus van de Leusder Krant - abonnees ko mende Milieujournaal. Ophouden hoeft voor mij niet persé doorgaan trouwens ook nietIk schijn te behoren tot de grote meerderheid van Leusde- naren, waarop de boodschap van het CML geen vat heeft. U moet voor de aardigheid de rubriek 'Milieujournaal en inspraak" maar eens lezen. Dan ziet U meteen hoe groot de belangstelling is. In mei 1973 toonden slechts ruim 50 Leusdense burgers interesse voor het 6 maanden later op 18 november op gerichte CML. Hoevelen van hen zijn inmiddels naar elders verhuisdIk zou weieens willen weten"Hoeveel zijn er daadwerkeli/k nog lid?" Waarom ik dit vraag is heel simpel. Het CML bemoeit zich ook al met sportmaar op een ma nier waarvan ik zou zeggen, dat ze daar beter mee op kunnen houden. Het vertraagt alleen maar de zaken Op een maandagavond in mei van dit jaar kwam de werkgroep bestemmings plannen bijeen om o.m. de basisont werpen voor de beide Leusdense sportparken te bespreken. Minder dan de helft van de 13 leden waren aanwezig plus een vijftal belangstel lenden. waarvan een deel misschien voor de overige op tafel komende zaken was gekomen Wat heeft zo'n bespreking voor zin als het merendeel van de werkgroepleden er kennelijk geen interesse voor heeft? Waar hebben wij anders een Sportstichting voor? En daarin zitten tenslotte experts. In milieuiournaal nummer 14 is voorts een interessante wandeling langs het Valleikanaal beschreven. Of je daar in derdaad een uur voor moet uittrekken is een persoonlijke zaak. maar we. vreemd is dat bij punt 7 de vraag staat: "Moeten hier nu heus de hockeyvelden komen?" Afgezien van mijn vraag: 'Waar anders?' is het feit, dat er ook schiet- en tennisaccommodatie op het ten onrechte reeds "de Goudkustge noemde sportpark is gepland. De daar ter plekke broedende eenden en kievi ten verrichten die bezigheid juist na het hockeyseizoen en dat geldt ook voor "moeder meerkoetToch mooi gere geld door de natuur en voor de gruttos heb je een verrekijker nodig, zodat van alle CML - bezwaren weinig overeind blijft. Het schieten en tennis gebeurt op eenheetandere tpek van het complex én bovendien leven wij nu in een ti/d, waarin een ieder wordt aangeraden meer aan sport en beweging te doen. Wat dacht U anders o.m. van Sportrea/?9 LEUSDEN/CENTRUM - Tropisch was de hitte tijdens de trainingsrit van de RTC Amersfoort Jan Vlastuin (amateurs), Gerrit Heuveling vóór de Leusdenaar Harry Brouwer (A-lief- hebbers) en Wim Dekker vóór Paul Almekinders (B-lieihebbers) werden de winnaars Otto 't Lam (Pedaal- ridders). Giis Brouwer en de Leusde naar Henk van Herwaarden (beiden RTCA) werden 5e, 6e en 17e in een hefhebberswedstrijd te Zeist. Heden avond 19.-- uur: sprintkampioenschap- pen RTCA op het nieuwe industrie terrein te Amersfoort Zaterdag 3 juli tijdklimrit bij Aart Jansen op de Leusderheide Aanvang 14 30 uur.' Zaterdag 10 juli Ronde van Voort- huizen met vrijetijdsrit (12,-- uur), liefhebbers (12,45 uur), veteranen (14,15 uur) en amateurs (16,-- uur). LEUSDEN/CENTRUM - De 422 dui ven, die de P V Leusden in de 99 km lange wedvlucht uit Essen op zaterdag 26-6-1976 in concours had, werden gelost om 7.00 uur. Snelheid eerste duif 10.14.52 m p.m Aankomst eerste respectievelijk laats te duif 8.39 07 en 9.41.47. H W H no 1-2 Spec 1-4-7-15-19-20-22-23-24- 26-29-33-34-36-37-38-41-43-45 rest 49 AW25-no 45, AW20-no 37 AW15- no.15, AW10-no 4 en AW5 no. 43. De uitslag is: H v.d Heuvel 1-4-7-15-19-20-23- 34-37-43-45-49 C. Valkengoed 2-3-6-16-25-30-57. W Vrijhoef: 5-18-28-35. G Hoefakker. 8-22-39-48-63-67-70- 71-72-76. H Lambrechts 9-11-13-14-17-27-40- 55-69-74-77-84-88-89 Gebr Valkengoed 10-12-51-54. P. Lambrechts: 21-31-42-44-65-80- 81-93-95-103-104-110. G Dieters 24-26-36-52-56-58-66-68- 85-96-97-106-115 A Boiners 29-105-111 Gebr. Hefakker: 32-38-53-59-75 V. Brouwer: 33-64-83-116 A. Brandsen: 41-78-99-101. H. Beverwijk 46-47-109 J. Pouw. 50-79. H v.d. Hoek. 60-91-92 H. v Zoeren: 61-62. A Dusschoten: 73-87-102 G Lambrechts 82-118-120 A Carcia: 86-108-112-121 H. v.d. Haar: 90-114-117 J. Rijnders: 94-119 J. Voorburg 107. A v.d Vlies: 113 y

Leusder Krant | 1976 | | pagina 13