Generaal Frans Kerkhof uit Achterveld Mariëtte Leusink zwom nieuw clubrecord Adoptie-adressen gevraagd Nieuws van SV Achterveld Feestavond besloot seizoen SV Achterveld Competitie indeling Achterveld Onderlinge kampioenschappen van de Haaien Ons Genoegen LEUSDER KRANT-SPORT DONDERDAG 1 JULI 1976 15 ACHTERVELD - Deze week richten wij de sportieve schijnwerpers op.ge neraal" Frans Kerkhof uit Achterveld. Beter is eigenlijk de titel eerste ge neraal" want dat is Frans al vele jaren bij de Postduivenhouders Vereniging ,,de Snelpost" te Barneveld, die aange sloten is bij ruim 25 jaar bestaande en hoofdzakelijk op zondag vliegende con cours-combinatie „WERBO". Deze duivensDortconcentratie (WERBO Wageningen, Ede, Rhenen, Barneveld en omgeving) is in de betreffende tak van sport een zeer belangrijke onderne ming. die thans 14 verenigingen omvat met 600 vliegende leden. De generaal was gemakkelijk te vinden want ie dereen in Achterveld kon ons zon der moeite zijn huis wijzen, al was het alleen reeds vanwege het feit, dat hij inmiddels bijna 44 jaar aan de Verjaegde Ruyterweg op nummer 9 woont Daar is hij ook geboren en dat gebeurde op 19 december 1932 Frans had een normale Achterveld- se jeugd. Hij ging er naar school en voetbalde na de oorlog bij SVA. Meer sportmogelijkheden waren er niet. Hoe wel hij in de voetballerij niet tot ab normale prestaties is gekomen (m tegenstelling o.m. tot neef Jan) is Frans nog steeds lid van SVA, maar dat is meer uit gezelligheidsoogpunt. Hij was voor voetbal te rustigvanaardenkwam via zijn werk bij de Amersfoortse aannemer Van Zwol in de greep van de duivensport Van baas Van Zwol, een verwoede duivenmelker (dit woord ge bruiken wij hier voor het laatst), kreeg hij in 1965 zijn eerste duifjes cadeau en daar is het allemaal mee begonnen. Dat duifje bleek namelijk een best exemplaar en Frans Kerkhof werd lid van ,,de Snelpost" (dichter bij huis was geen club). Hij kocht er wat duiven bij, o.m. van Belgische specialisten als Peperkamp en later in 1971 van Desmet Matthijs (voor kenners hèt adres), waarvan hij er nog een paar heeft. Vanaf '66 - het vliegseizoen duurt van half april tot half septem ber - ging Frans meevliegen bij de Snelpost, thans een vereniging van 35 leden. Hij bracht de bij Peperkamp gekregen tips nauwgezet in de prak tijk en weldra steeg zijn ster tot zeer grote hoogte. Wat niemand voor moge lijk hield (hij eigenlij ook met) gebeur de in 1967. Kerkhof werd clubkam pioen en verwierf daarmee de titel Een deel van de in één jaar gewonnen prijzen. van eerste generaal". Dat herhaalde zich 9 jaar achtereen en als het hem een klein beetje meezit - hij staat al weer aan het hoofd van de ranglijst - volgt in september a.s. de 10e titel in successie' OM DE 2E PLAATS Maar dat is nog niet alles en het komt er in feite op neer. dat zijn clubmakkers in feite alleen om de 2e prijs meedoen, want Frans won praktisch altijd de hoofdprijzen. U moest voor de aardigheid zijn prijzen- kast eens kunnen zien Hij is niet zo'n „boekhouder", die alle resultaten keu rig op een rijtje zet, hoewel dat bij louter overwinningen eigenlijk over- bodio is Ook inde afdeling ..vitesse" (dat zijn de kortere vluchten), „mid- fond" (tot ca. 500 km) en ..fónd" (boven de 500 km) heeft hij, voor zo ver hij zich uit zijn blote hoofd kon herinneren, 9 jaar achtereen de hoofd prijs gewonnen. Voeg daarbij nog de nodige zeges in de c c. Werbo Daar wist Frans het met meer zo zeker, maar in ieder geval wel dat hij thans nog steeds titelhouder is en ook voor het lopende seizoen een uistekende kan maakt. Hij staat nu al weer goed op kop. Ais leek op duivensportgebied vroegen wij ons af, hoe of dat allemaal moge lijk is. Kennelijk had Kerkhof onze gedachten geraden, want hij vertelde breeduit over zijn sport, waaruit bleek, dat hij in de winter zo rond de 100 duiven heeft (achter in de tuin staat trouwens een „straat" keurige hok ken) Daar komen er in de loop van het jaar weer wat zij (8 tot 10 jon gen per koppel is mogelijk) en ooor ziekte, verlies tijdens wedvluchten, ouderdom e.d. vallen er ook af. Met een dergelijke deel van de aanwas houdt hij zijn voorraad op peil De rest wordt weggegeven of verkocht. Ze verdwijnen bij hem nooit in de braad pan' Het bezit van duiven van goede kwaliteit is voor succes een eerste vereiste. Daarnaast speelt de verzor ging en voeding een zeer grote rol Tweemaal per dag mogen ze een uur lang vrij rondvliegen: om 5,-- uur in de ochtend en tegen 17 -- uur in de namiddag Dat zijn ook de tijden waar op de omwonenden geen last van de vogels hebben. Tijdens die vlieguren (dus tweemaal per dag) worden de hokken schoongemaakt en de voer en drinkbakken ververst, waarna de gevleugelde vrienden er bijna van zelf weer op af komen. De rest van de dag (en de nacht) heerst er rust in en rond de hokken. Een mooi meenemertje bij deze regeling is. dat de duiven- houders overdag nornaal aan hun werk kunnen gaan en 's avonds en 's nachts hun rust kunnen vinden Het houdt echter wel in, dat een duivesport- liefhebber in feite met met vacantie kan gaan, Frans Kerkhof heeft bijvoor beeld de laatste 10 jaar al zijn vrije tijd steeds bij zijn huis doorgebracht Bij zijn duiven en voor hem was het echt met bezwaarlijk. In het begin van dit jaar is hij drie weken in een zie kenhuis opgenomen geweest, maar zijn duiven kwamen niets te kort omdat de op hetzelfde adres wonende mevr. Teunissen (een zuster van Frans) en haar zoon Leo de duivenfamilie uit stekend hebben verzorgd. Dat blijkt.2 ook wel uit de vliegresultaten. BONDSCOACH Frans Kerkhof werkt met zijnduiven als een bondscoach met zijn nationale ploeg. Hij heeft een selectie van 36 vogels en houdt er 12 reserve. Het ligt meestal aan de conditie der dui ven, welke en hoeveel op vrijdagavond naar Barneveld worden gebracht voor het inkorven om daarna per Werbo- trailer naar de startplaats te worden gebracht. Met Frans vliegen nog drie Achterveldders mee bij de Snelpost. De eerste wedvluchten met jonge dui ven gaan over betrekkelijk korte af standen (meestal van Wernhout aan de Nederlands-Belgische grens) en die worden dan langzamerhand opgevoerd tot tenslotte de top van ca. 900 km (Bordeaux). Zondagmorgen heerst er op het terras bij de duivenhokken een enorme bedrijvigheid Dit zijnde mooi ste uren voor de liefhebbers De radio staat aan voor de duivebenchten, vol doende pils grijpensgereed en de be kende blauwe pakjes shag gaan van hand tot hand Ondertussen wordt de wacht tijd gevuld met allerlei sterke verha len Ja, er bestaat ook duivehouders- latijn! Tegen de tijd, waarop de duiven weer op de klep kunnen vallen ontstaat een wat zenuwachtige spanning. Iedere se conde kan beslissend zijn. Direct na aankomst worde de ringen geklokt en terwijl de duiven worden verzorgd en gevoerd s het spannendste moment van de dag het wachten op de resul taten. Van de tot dusverre gehouden 9 Werbo-vluchten won Kerkhof er 3 en bij de overige zat hij steeds voorin ae kopgroep De zaken gaan ook dit jaar weer goed en de generaal staat al weer aan de top van de ranglijst. Wij staan ook verbaasd over de vak literatuur, waar een goede duivesporter in feite met buiten kan. Frans heeft een abonnement op drie weekbladen: het „Nederlands Postduiven Orgaan", de „Belgische Duivensport" en „De Duif", eveneens een blad uit het Bel gische duivesportlandbij uitstek Daar naast snuffelt luj nog graag in een aantal verenigingsblaadjes Hij doet het allemaal om „een beetje bij de tijd" te blijven en dat die opzet wel lukt bewijst „nummer 21", een in heel Nederland bekende en gevreesde con- curient, die nu een uitstekende kans maakt om de „beste duif van Neder land" te worden. Nog drie wedvluch ten staan hiervoor op het programma en over een maand zal bekend zijn, of nummer 21 die titel heeft behaald. Een geweldige prestatie, ook voor Frans Kerkhot, die met nummer 05 in 1972 ook al Kampioen van Nederland werd RKSV Achterveld vierde verjaardag gedeelte bestond uit een tweetal diep vriesmaaltijden Het was de spelers namelijk ter ore gekomen, dat Eddy geen warm eten meer kreeg van zijn betere helft, wanneer hij later dan zeven uur van wedstrijden thuiskwam en dat gebeurde nog wel eens als „zijn" elftal gewonnen had Voor de twee eerstvolgendskeren kan hij nu probleemloos zijn warme prak zelf op het vuur zetten en daarna zien de ve teranen wel verder. Odertussen werd het gezellige samenzijn onder het ge not van een koel glas en de sterkste verhalen uit de afgelopen competitie alsmede een blik in de toekomst (SVA 1 in de hoofdklasse?) tot diep in de heer lijke zomernacht voortgezet ACHTERVELD - Nog slechts enkele weken en de Tour de Junior gaat weer van start Er zijn momenteel ruim 90 deelnemers ingeschreven Van deze ACHTERVELD - Op tweede Pink sterdag. nadat het dames elftal van een tournooi in Ede was teruggekeerd, heeft men in de Achterveldse kantine nog even nagekaart over het afgelopen sei zoen. Tijdens dit samen zijn werd door de aanvoerster van het elftal aan de vaste chauffeurs een presentje aange boden. Deze chauffeurs die in het seizoen elke zondag als er uitgespeeld moet worden klaarstaan om de voetbal lende dames te vervoeren werden har telijk bedankt hiervoor door de aan voerster mej. B. van Ruitenbeek. Ook Tijdens deze avond werd er nog een van de bestuursleden in het zonnetje gezet en wel de penningsmeester de heer W. Schouten Dit omdat de heer Schouten al meer dan 25 jaar penning meester van de vereniging is. De voorzitter, de heer Legdeur beti telde de heer Schouten als een uitmun tende penningmeester, doordat hij elke cent driemaal omkeert voor hij hem uit geeft is het mogelijk geweest een acco modate op te bouwen zoals deze er nu is. Dc voorzitter bood de heer Schouten symbolisch zeven keukenstoelen aan Frans Kerkhof en zijn zuster (mevrouw Teunissen), na het ontvangen van de zoveelste wisselbeker. ACHTERVELD - Op 12 juni 1946 is de RKSV Achterveld opgericht en afgelopen vrijdagavond is de 30e ver jaardag gevierd van de Achterveldse -voetbalclub. Dat gebeurde in eigen kring op bescheiden wijze^en vanwege, het uitzonderlijk mooie zomerwèeï**op het royale terras van het riante club huis aan de Klettersteeg. Toen langzamerhand iedereen, die ver wacht werd, aanwezig was kwam voor zitter Herman Legdeur met een korte babbel aan de microfoon. Hij haalde in enkele woorden de geschiedenis van de club naar voren: SVA verhuisde van het éne knolleland naar het andere om op het fraaie Kerstenssportpark te belanden. waartenslotteSVA's club huis werd gebouwd en onlangs aanmer kelijk uitgebreid Voor een belangrijk deel was dit vol gens de voorzitter mogelijk door het zuinige beheer van de clubgelden door de penningmeester Zo'n 28 jaar lang heeft Wim Schouten „met de hand op de knip" zijn financiële beleid ge voerd en de heer Legdeur calculeerde maar gelijk in, dat Schouten daar voor lopig wel mee zou doorgaan Die zui nigheid was wel eens lastig, maar heeft toch geleid tot een florissante vere niging Daar wilde SVA uit waardering wel wat tegenover stellen, maar bij voorbeeld „een gratis voetreis naai Rome' vond de voorzitter een te ge ringe beloning. Gebruik makend van het feit, dat de heer en mevrouw Schou ten straks in oktober 25 jaar getrouwd zullen zijn, heeft het voetbalbestuur een cadeau voor het hele gezin (voor het „voetbalwerk" wilde de heer Schou ten niets hebbenj gevonden in de ver nieuwing van het eetkeukenameuble- ment Daarnaast overhandigde de heer Legdeur mevrouw Schouten een enorme bos bloemen en SVA's minister van financiën kreeg (toch nog) als persoon lijke herinnering de volledige geschie denis van de S V Achterveld in woord en beeld, samengesteld door de heer J. Schouten, een bekende expert in de Acht oFvelds'e -geschietjép is Herman Legdeur - de feestavond gold tevens als seizoensafsluiting - bedank te tevens alle SVA-medewerkers voor hetgeen zij in het afgelopen seizoen voor de voetbalvereniging hebben ge daan Voor de vrolijke noot op deze avond zorgde (natuurlijk) ook ditmaal de ve- teranenafdeling Cor van Marwijk had namens de „oudjes" ook wat weg te geven Het was een dubbel-geschenk met uitleg aan veteranen-leider Eddy de Wijs Odanks een enorme regenbui tijdens de laatste wedstrijd bleef De Wijs op zijn post langs de lijn, waarbij zijn zondagse pak wel goed in de ver nieling raakte. Met een speciaal soort regenmantel, buiten gebruik zo in de binnenzak mee te nemen, kan dat in de toekomst niet meer gebeuren Dat was deel 1 van de .troostprijs" en het 2e Dank voor penningmeester Wim Schouten. 2. Gerlach Jacobs 5.57 0 3. Thijs Woudstra 5.59.4 Jongens o/16: Kampioen: Frank v. d. Hurk 4.58.0 2. Thijs Noordewier 5 05.0 3 Erik Scholten 5.17.0 Heren: Kampioen: Jaap Wolswinkel 5.04.0 2 Harry Abbing 5.07.8 3. Wim Burger 5.17.9 ACHTERVELD - In verband met het 30-jarig bestaan van de S.V. Achterveld en tevens als afsluiting van het seizoen 1975 -1976 was er vrijdagavond 25 juni een feestavond in de kantine van het sportpark te Achterveld. Deze feest avond was alleen voor de leden en do nateurs. Ondanks de tropische hitte waren er toch een 80 personen aanwe zig. Hoewel een band de muziek ver zorgde vertoefde men toch meer op het terras dan binnen. Af en toe ging men wel even een dansje maken, doch spoe dig was men dan toch weer buiten NIEUW CLUBRECORD De overige zwemmers en zwemsters zwommen de eerder genoemde slagen over 100 meter. Manëtte Leusink ver beterde hierbij het 3 jaar oude record op de vlinderslag voor meisjes 0./12 en bracht dit op 1.34.1 en ook de tijden van Mirjam Goedhart (1 10.08 op de vrije slag), van Carolien Leijdes (1.34.5op de schoolslag) en de buiten mededinging zwemmende Mark teen Seldam (1.02.3 op de vrije slag) mochten er zijn De resultaten, voor wat de dne eerste plaatsen betreft, waren- Meisjes o/12: Kampioen: Carolien Enthoven 6.08 1 2. Mariètte Leusink 6 13.2 3. Marina Pastoor 6.42.9 Jongens o/12: Kampioen. Remco Kelder 6.54.9 2. Frank Goedhart 6.56.9 3. Marcel Flemming 7.00.7 Meisjes o/14 en o/16: Kampioen: Mirjam Goedhart 5.37.3 2. Carolien Leijdes 5.43.6 3. Wilma Kreikamp 6.14.8 Jongens o/14: Kampioen: Frank Leusink 5.12.8 LEUSDEN/CENTRUM - Op woens dag 23 en zaterdag 26 juni werden in het Leusder zwembad de onderlinge kam pioenschappen van de Haaien gehou den. Voor hen, die op deze dagen ver hinderd waren, bestond op vrijdag 25 juni alsnog een mogelijkheid om een kansje te wagen. Toch heeft men niet volledig alle nummers af kunnen wer ken. Twee titelkandidaten, Karina van Holst Pellekaan bij de meisjes onder de 10 jaar (gebroken teen) en Marcel Fiese- ler, bij de jongens van dezelfde leef tijdsgroep (voet in het gips), mogen later in het jaar hun kans nog verdedigen. De jongens en meisjes onder de 10 jaar kre gen viermaal een 50-meterproef af te leggen (rug-, vrije-, school- en vlinder- slag). Uver de totaaltijd op deze vier num mer is bij de meisjes de voorlopige rang lijst: 1. Rita de Kruif 3.05 8 2. Renate De Wit 3-23.7 3. Marjan Bronkhorst 3.25.5 Bij de jongens werd Charles Pallandt (3.12 6) voorlopig le, gevolgd door Hendrik-Jan Rinkel (3.26.1) en Jan Kreikamp (3.36.5). Carolien Enthoven ruim 9U deelnemers moeten er 70 wor den ondergebracht in gastgezinnen. De reeds bekende adoptie-adressen hebben inmiddels een kaart ontvangen in ver band met het onderbrengen van een deel nemer. leder die zo'n kaart ontvangen heeft wordt verzocht deze aan het be kende adres te willen inzenden. Daar er echter niet voldoende gastgezinnen zijn, zijn nieuwe adoptie-adressen zeerwel- kom. De Tourorganisatoren doen hier bij dan ook een beroep op de Achter veldse bevolking. Diegenen, die in de Tourweek een deelnemer onderdak wil len verschaffen kunnen zich hiervoor opgeven bij de navolgende adressen J van Hamersveld, H. van Vianden- straat 19. tel 1699, W. Meinten, H. van Viandenstraat 9 tel 1983, en Joh Ossendrijver. Klettersteeg 3, tel 1562. ACHTERVELD - Uitslag onderling! schietwedstrijd GK Ons Genoegen: 1. J van Rossum 93 pt 2 P van Nimwegen 92 Qt 3 F Koenen 89 pt 4 W Voskuilen 89 pt 5 W J Lagerweij 89 pt 6 G Schimmel 87 pt 7 M Pothof 86 Rt 8 H J. van Nimwegen 84 pt 9 J. E. van Hamersveld 82 pt 10 J. Kommer 79 Dt 11 J. J. van Hamersveld 76 pi 12 T Vos 75 pt 13. W v d Kletersteeg 74 pt 14 A Daatselaar 70 pt 15 A Vlug 60 pt 16. H Hols 56 dt. de vrouwen van deze chauffeurs werden niet vergeten en kregen een bloemetje. Namens de chauffeurs en hun echtgenotes dankte de heer C. de Vette voor deze verrassing en deelde mede dat de dames in het nieuwe seizoen zeker weer een beroep op hen zouden kunnen doen. Door de afdeling Utrecht van de K.N.V B worden weer enkele oplei dingscursussen georganiseerd. Dit is o.a. een ngenen avonden durende scheidsrechterscursus, die in principe zal worden gehouden in Amersfoort, Utrecht, Veenendaal en Hilversum Als tweede een curus bestuurskader voor bestuurders van verenigingen. Het cursusgeld hiervoor bedraagt I 40.- per persoon. De derde cursus is een A.B.O.-cursus. Tijdens deze cursus krijgt men 'n inzicht namens de vereniging. Ook kreeg de heer Schouten een boekwerk aangebo den met de geschiedenis van de S.V. Achterveld vanaf de oprichting O K B. (Op Klompen Begonnen) tot nu Toen het zo tegen elven wat begon af te koelen kwam de stemming er beter in en werd er meer gedanst. Na afloop keerde iedereen tevreden huiswaarts om van de vakantie te gaan genieten en zo in het nieuwe seizoen met frisse moed de kleuren van S.V. Achterveld te kunnen verdedigen. leiding geven aan bod komt. Alle cui* sussen worden gegeven door zeer beir kwame docenten. Nadere inlichtingen over deze cursussen kan men bekomen bij de secretaris van dc SV Achterveld1, de heer P. Smink. - Klettersteeg 4 te Achterveld, tel. 03425 - 1635. - I ACHTERVELD - De indeling van elltallen voor het voetbalseizoen 1976^ 1977 is inmiddels bekend geworden. Achterveld 1 krijgt als tegenstanders Barneveld. Candia. Dorestad. DVSA&, Houten. Maluku Muda. PVC Riviei» wijkers. Veensche Boys en VVO'65, De kampioenen van de tweede klasSt A B en C promoveren naar de hoofd* klasse De nrs 2, 3 en 4 van de tweedê klasse A. B en C promoveren naar de eerste klasse. Er is geen degradatie- Achterveld 2 krijgt te maken met Ami. Boys 4. Baarn 4. HDS 2. Hoogland HVC 2. Roda 2. Quick 5, Veensctffi Boys 2 en VVZA 2. De kampioen pro^ 1 moveert naar de reserve eerste klas^ se De elftallen die op de laatste ëh j voorlaatste plaats eindigen degraderen naar de reserve 3e klasse. Veel belangstelling voor de sluitingsavond van de RKSV Achterveld.

Leusder Krant | 1976 | | pagina 15