„The genius" amusante spektakelwestern met Terence Hill en Miou-Miou Filmagenda Amersfoort Geluid.... LEUSDER KRANT - FILM DONDERDAG 1 JULI 1976 Terence Hill, Miou Miou en Robert Charlebois In „The Genius,'' een western spektakel gepresenteerd door Sergio Leone. situatie weer van het verhaal. Sergio Loone is een uitstekende western- regisseur, die enorme bekendheid ;kreeg door zijn film ,,Once upon a time n the west" en een serie westerns met Clint Eastwood (zoals „The good, the Geluid is een merkwaardig fe nomeen. Zonder geluid zou het erg moeilijk werken worden in deze op geluid gebaseerde samenleving. Want wat zou je moeten doen zonder geluid als kommunikatie- middel? Je zou natuurlijk elkaar met handgebaren van alles wijs kunnen maken, maar ik denk dat handge baren soms nog slechter worden begrepen dan een duidelijk uitge sproken zin. Toch kan geluid hinder- ijk zi/n, erg lastig soms. We hebben daarvoor een speciale wet voor de geluidshinder 3ls ik goed ben ingelicht -en ook dat s niet altijd zeker - en die wet moet 'oorkomen, dat het allemaal wat te awaaiig gaat worden. Het verkeer, de machines en al dat soort ge- uidsveroorzakende bronnen- daar is erg weinig aan te doen, heb ik me alen vertellen, ook al twi/fel je daar vel eens aan. Ze bedoelen dan. dat set teveel geld gaat kosten, wat economisch niet haalbaar is. Maar ped: lawaai is een probleem aan iet worden. Dat probleem veroorzaken we '■elf, zoals dat met de meeste pro slemen het geval is. Zo n probleem plossen is er meestal niet bij. I Neem nou eens die warme lagen, waar we de laatste weken nee worden verwend. Dat is natuur- 'A allemaal erg leuk en aardig voor sen tijdie, maar er kleven tal van nadelen aan zulk schitterend weer. Je krijgt dan Zuid-franse toestan- ien. Het hele gezinspatroon wordt lewijzigd. Er wordt niet meer tinnen gegeten, keurig netjes in de leuken, welnee, dat gebeurt tuiten. Gevolg: kletterende borden, makkende mensen en soms jen- lelende kinderen, die niet gewend 'Jjn aan het openlucht-leven en dat fan ook duidelijk laten blijken. En na de maaltijd, waarschijnlijk argezeld met de Franse gewoonte an een glas koele landwijn, wordt wandaden met een gulle lach plegen Waarbii bovendien als klein extraat|e de indianen meer goed dan kwaad wordt gedaan en dat zie je ook niet in alle westerns. Terence Hill speelt in dit tilmverhaal achteloos een plaatje opgezet of de radio op Hilversum drie geschakeld. En als je de radio binnen hebt staan en zelf buiten zit, is het natuurlijk onzin te veronder stellen dat /e dat allemaal op zo'n afstand goed kunt volgen, dus wordt de volumeknop wat ver draaid. En dan krijg je de konflikten. Want wat jij zo leuk vindt (die engelende disc jockeys van Hilversum drie bij voorbeeld, die van de hitte he lemaal van de kook zijn geraakt) vindt de buurman afschuwelijk. Hij geeft de voorkeur aan een fijne klassieke plaat. Chopin bij voorbeeld metsubtiel pianospel. En geloof me, er zijn al heel wat woor den gevallen over dit soort botsende geluiden. En er zi/n ook mensen - geloof het of niet-die van de stilte houden. Van die zwoele zomeravond-stilte, die alleen maar verbroken wordt door het fluiten van de vogels, die eigenlijk niet van op houden weten en wat dat betreft de mooiste geluiden maken De warmte stijgt iedereen naar het hoofd. De redelijkheid en de flexibiliteit is ver te zoeken. Mini- oorlogjes via de balkons en de ach tertuinen. Maar moet dat nou? Per soonlijk heb ik er niet zoveel hinder van. Hoewel, ik veroorzaak zelf ook het nodige la waai als ik -in verband met het door mijzelf ingestelde tro penrooster - dit cursiefje buiten op het balkon in de zwoele zo meravond aan het tikken ben Ik hoop, dat mijn buren even op hun tanden zullen bi/ten. Gisteravond ging ikzelfbi/na over de schreef door mi/n bandrecorder wat al te hard te zetten (kon ik het buiten beter horen). Mi/n buurman liet me beseffen, dat ik niet moest overdrijven. Hij ging binnenskamer - achter zi/n piano zitten en begon te spelen. Ik heb mijn bandrecorder afgezet om naar hem te kunnen luisteren. Het was een uitstekend pianoconcert en niet te hard ook. Waarmee ik maar wil zeggen, dat je het, met een heel klein beetje goede wil, toch best gezellig kunt hebben met deze hitte. En wees nou eerlijk: het is al warm genoeg Kwaad worden maakt het alleen maar erger en de ervaring leert, dat hel niets helpt. V. ..Verliest een dochter, rentenier bi|" Terence Hill in „The Genius" in eén van zijn gebruikelijke houdingen tussen de akties door. DOOR BERT VOS AMERSFOORT - Ondanks de landelijke première van de nieuwe film „The Genius" van regisseur Oamiano Damiani, gepresenteerd door Sergio Leone, biedt het weekprogramma van de Amersfoortse theaters niet veel nieuws. Naast „The Genius," met Terence Hill en Miou Miou in de hoofdrollen in het Grand Theater, gaat „Tarzoon, schande van de jungle" in Studio G. de tweede week in en is „One flew over the Cuckoo's nest" in Cinema 1 voor de zesde week te bekijken. „Flesh Gordon," de SF-achtige sexfilm, barstensvol knappe trucages en monsters van allerlei aard, blijft nog een weekje in Cinema 2, terwijl „Drie dagen van de Condor" van Sydney Pollack van Grand naar Euro Cinema verhuisde. In het City Theater draait deze week een reprise van de befaamde Kung Fu-fighter Bruce Lee in „The Big Boss." Wellicht, dat zomertijd en de hitte een rol spelen in deze geringe vernieuwing, maar verschillende theaters zijn uitgerust met air-conditioning, dus wat betreft is het best lekker om firn te kijken. THE GENIUS De Italiaanse western-regisseur Sergio Leone presenteert de film „The Genius." maar zijn landgenoot Da- miano Damiani is de regisseur. Deze week gaat de film in een twintigtal thea ters in première, waaronder het Grand Theatre De hoofdrollen worden vervuld door Terence Hill en Miou Miou, bijge staan door Robert Charlebois en Patrick McGoohan (u weet wel. de man die de hoofdrol toentertijd vervulde in „De gevangene," een TVserie die velen in de ban hield). „The Genius" kreeg als ondertitel: „Een genie twee partners en een uils kuiken." En dat geeft wel ongeveer de bad and the ugly"). Hij presenteert „The Genius," maar toch is het duidelijk, dat regisseur Damiani ook volgens zijn stijl regisseert. Voeg daarbij de uitstekende muziek van Ennio Morricone en je hebt een typische Leone-film Toch is „The Genius" geen echte keiharde western Integendeel, evenals in verschillende Leone-films heeft Da miani de humor voorrang gegeven. Met hoofrolspeler Terence Hill (die vaker de lach prefereerde in films met Bud Spen cer) en de Franse actrice Miou Miou (o.m. uit „Les Valseuses") is „The Ge nius" geworden wat, naar ik verwacht, de bedoeling was een lekker stuk spek takelfilm, waar je twee uur lang met ple zier naar kijkt Een schurkenfilm met dit keer humoristische boeven, die hun de rol van een slimme jongen, die de kost verdient met het geven van verbluf fende staaltjes revolver-trekken En zo tussen door met wat typische zwende- larijtjes Hill is een uitstekend acteur, die bovendien zijn gezicht met die staal blauwe. soms onschuldige ogen, mee heeft. Hij typeert de handige jongen die het in het rauwe westen best klaart, op een voortreffelijke manier en heeft meestal de lachers op zijn hand INGEWIKKELDE ZWENDEL De film draait in feite rond een vrij ingewikkeld opgezette zwendel, waarbij een zekere majoor Cabot (ge speeld door Patrick McGoohan) het slachtoffer zal worden. Joe bedankt er voor om altijd een vrij armoedig zwerversbestaan te leiden en dus verzint hij een plan om in een slag rijk te worden Hiervoor verzekert hij zich van de hulp van zijn vriend Bill (Ro bert Charlebois) en diens vriendin Lucy (Miou Miou): Bill wil zoveel mogelijk verdonkeremanen dat hij een halve in diaan is, maar Joe plaagt hem vaak met zijn gemengde bloed en dus botert het dikwijls niet al te best tussen de beide vrienden. Het plan van Joe ontstaat als kolonel Pembroke vermoord wordt als hij op reis is naar het onder bevel van majoor Cabot staande fort Cristobal, dat vlak bij het indianengebied gelegen is. Pem broke moet een onderzoek instellen naar het gedrag van Cabot, die met name een bedrag van 300.000 dollar aan staatsgeld, dat bestemd was voor de indianen, in eigen zak gestoken zou hebben Joe wil die 300.000 dollar naar zijn eigen zak overhevelen door Bill te vermommen als kolonel Pembroke en met hem en Lucy naar fort Cristobal te reizen. „Kolonel Pembroke" wordt met veel plichtplegingen het fort binnen gehaald, maar de sluwe majoor Cabot krijgt al gauw door dat er met de „kolonel" iets niet klopt Het gevolg is dat Bill al gauw ontmaskerd wordt en met Lucy in de cellen van het fort trecht komt De kans op de 300.000 dollar schijnt nu verkeken te zijn, maar door een aantal listigheden weet Joe zowel de vrijlating van Joe en Lucy te bewerkstelligen als de door Cabot verduisterde 300 000 dollar te bemachtigen, waarna het drie tal zich uit de voeten maakt. Cabot en de zijnen zetten meteen een achtervol ging in. waardoor de toestand voor Joe? Bill en Lucy ai gauw benard wordt. Hier bij krijgen Joe en Bill samen nog ruzie over de 300 000 dollar wat de zaak nog ingewikkelder maakt, maar na een reeks verrassende ontwikkelingen komt alles toch nog op zijn pootjes te recht, zodat het avontuur van Joe, Bill en Lucy eindigt met de gebruikelijke, prachtige zonsondergang in het Wilde westen, dat weer eens een van zijn wildste perioden heeft beleefd. SLOT-SPEKTAKEL Naast een in het algemeen genomen uitstekende cameravoering, zal het slot van deze film toch wel het meeste aan spreken. Regisseur Damiani, die de twee uur lang durende film in een aardig tempo heeft weten te houden zonder al ie grote inzinkingen, brengt naar het slot toe steeds meer aktie in het verhaal Aktie, die uitmondt in een spek takelstukje rond galopperende paarden voor een koets, afgewisseld met een amusante verfilming van een achter volging te voet en afgerond met de grote klap „The Genius" is een Frans- Duits- Italiaanse co-produktie Miou Miou hoor ik liever in het Frans met haar stem Dat hoge, kinderlijke Engelse stemmetje past volstrekt niet bij haar. De film werd opgenomen in Spanje en de Verenigde Staten en biedt de liefhebbers van schit terende landschappen ook weer heel wat te genieten. De bonte avonturen van het Genie, twee partners en het uilskuiken is een vlot gefilmde western-komedie geworden, waar je je in deze vakantie-tijd best een paar uur mee kunt amuseren. En daar gaat het tenslotte om. (Grand Theatre- eerste week - 14 jaar).) DONDERDAGCYCLUS In de donderdagcyclus van het City Theater kan men volgende week donderdag kijken naar de nieuwste film van de Italiaanse regisseur Dario Argento, in Italië bekend als de Ita liaanse Hitchcock. Dat zou een spannende thriller moeten beloven en voor een deel zit die spanning er ook wel in, maar voor een te groot deel ligt voor mij het accent op het sadisme, waar de Italianen in het al gemeen toch al rijkelijk mee strooien in hun films. Maar goed, wie dat al lemaal een zorg zal zijn is „Bloedlink" een niet onaardige film. HET VERHAAL In Rome wordt een pa rapsychologisch congres gehouden. Een van de proefpersonen is de te- lepate Helga Ullman, die tijdens haar experimenten plotseling aanvoelt dat er een moordenaar in de zaal aanwezig is Helga schrikt zo dat er in de zaal hevige consternatie ontstaat. Na het congres vertrouwt Helga aan haar begeleider, de psychiater Giordani, toe dat zij ook de identiteit van de moordenaar heeft kunnen vaststellen. Ze belooft Giordani haar bevindingen op papier, maar die nacht wordt Helga op sadistische wijze vermoord en verdwijnen haar aanteke ningen. De enige die iets gezien heeft, is de Engelse pianist Marc Daly, die in het zelfde flafgebouw als Helga woont Na haar angstgegil is hij naar het raam ge rend en hij heeft iemand zien vluchten; een man in een bruine regenjas. Mare vertelt dit aan de politie en de journaliste Gianna Brezzi, met wie hij bevriend is. Gianna maakt van het een en ander gebruik om een groot artikel in haar krant te plaatsten, waarin zij Mare de enige ooggetuige van het drama noemt Mare begrijpt dat de kans groot is dat de moordenaar na dit artikel zal proberen hem uit te schakelen en dus besluit hij, mede uit nieuwsgierigheid, te proberen de moordenaar te vinden en aan de politie uit te leveren Hij en Gianna bele ven hierdoor een reeks lugubere avon Terwijl de anderen uitgebreid discus siëren wat hen nu te doen staat, rijdt Ballantine wéér slimmer ondertussen met de wagen waarop een grote bierton, waarin al het stofgoud is ver borgen, er snel vandoor Hij slaagt er zelfs in met wagen en goudton de laatste brug te passeren die hem nog scheidt van de grens en de vrijheid Vlak voor zijn achtervolgers de brug bereiken laat de slimme Ballantine deze in de lucht vliegen en geeft de anderen - letterlijk - het nakijken. (City Theater - zaterdagnacht - 18 jaar. KINDERVOORSTELLING turen, waarbij Mare een paar keer maar net aan de dood ontsnapt, terwijl de politie tenslotte nog maar net op tijd komt om de geheimzinnige en sluwe moordenaar te arresteren als deze op het punt staat de enige ooggetuige in het drama Helga Ullman definitief uit te schakelen (City - volgende week donderdag) Scène uit Gabriella, vrijdagavond in City Cinema 1 presenteert in de matinee-voorstelling van zaterdag- en woensdagmiddag deze week een ..Car toonprogramma met tekenfilms van o.m Popeye de Zeeman en de Pink Panther Anderhalf uur prententie-loos amusement voor jong en oud. GEPROLONGEERD „Tarzoon, schande van de jungle", tekenfilm van de Belgische tekenaar Picha. Taboes-doorbrekende pa rodie op de bekende Tarzan-films met een klungelige anti-held Tarzoon. Studio G - tweede week, 18 jaar. „One flew over the cuckoo's nest", de film van regisseur Milos Forman die vijf Oscars won. Met Jack Nichol son in zijn beste rol tot nu toe. Aanbe volen. Cinema 1zesde week. 18 jaar. „Flesh Gordon", sex-fiction paro die, barstensvol trucages. Voor de liefhebbers van sex, avontuur met een snuifje SF ondergedompeld in de toekomst-techniek. Niet slecht ge maakt, maar voor de liefhebbers van échte science fiction meer om te la chen... Cinema 2, tweede week, 18 jaar. „Drie dagen van de Condoruit stekende thriller van Sydney Pollack over de praktijken van de CIA met Robert Redford als wrekend slachtof fer. Net zo goed als het boek, zo niet beter. Euro Cinema, tweede week, 14 jaar. NACHTVOORSTELLINGEN In de nachtvoorstellingen van het City Theater kan men vrijdagnacht kijken naar de Amerikaanse sexfilm „Gabnel- la" van de regisseurs Arthur Marks en Mack Bing Het verhaal van Gabriella, het schuchtere schoolmeisje. Gabriella weet niet goed wat ze met het leven aan moet. Ze is jaloers op haar vriendinnen, drie meisjes die met volle teugen van het leven genieten en zelf bepalen met wie en wanneer ze naar bed gaan. En dat is iets waarmee de wat schuchtere Gabriella niet goed „Adios Sabata" is de titel van de be kende western, die zaterdagnacht in City van start gaat. Een film van de regisseur Frank Kramer met Yul Brynner in de hoofdrol, bijgestaan door een koor van Italiaanse acteurs. HET VERHAAL 1867 - In Mexico zijn de vrijheidsstrij der Juarez en zijn rebellen in opstand gekomen tegen het bewind van de Oos tenrijkse marionetten-keizer Maximi- liaan De revolutie wil echter niet goed lukken; voornamelijk door een groot gebrek aan wapens waarvoor het be nodigde geld ontbreekt Deze week in City een reprise van „The Big Boss" met Bruce Lee. AMERSFOORT - Filmagenda voorde week van donderdag 1 juli tot en met woensdag 7 juli 1976. GRAND THEATRE (tel 14632) The Genius". 2.00 - 8.00 uur; za terdag 2.00 - 6 45 - 9.30 uur; zon dag 1 30 - 4 00 - 6 45 - 9.30 uur. STUDIO G (telefoon 14632) ..Tarzoon. schande van de jungle" 2 15 - 7.00 - 9.30 uur; zondag 2.15 - 4 30 - 7 00 - 9 30 uur CINEMA 1 (telefoon 18900) .One flew over the cuckoo's nest" 2.00 - 6.45 - 9 30 uur, zaterdag en woensdag 6.45 - 9.30 uur. zondag 1 30 - 4 00 - 6 45 - 9.30 uur CINEMA 2 (telefoon 18900) .Flash Gordon" 1.45 - 6.30 - 9.00 uur, zondag 1.45 - 4.00 - 6 30 - 9 00 uur EURO CINEMA (telefoon 33655) Drie dagen vn de condor" 1 30 - 4 00 - 6.45 - 9 30 uur CITY THEATER (telefoon 16572) Vrijdag t/m woensdag ..The big boss" 2.00 - 8 00 uur; zaterdag 2.00 - 6 45 - 9 15 uur; zondag 2.00 -415- 6.45 - 9.15 uur DONDERDAGCYCLUS CITY THEATER ..Battle of Britain" 2.00 - 8.00 uur. NACHTVOORSTELLINGEN CITY THEATER Gabriella" Vrijdagavond23.00uur. Adios Sabata" Zaterdagavond23.45 I uur KINDERVOORSTELLING raad weet De meisjes vertellen hun er varingen en stellen Gabriella voor haar in te wijden in de techniek en tactiek van het zich wapenen tegen de sluwe man nenwereld. Gabriella stemt toe en als eerste gaat ze met een vriendin naar het luxe strandhuis van een succesvolle Holywoodfotograaf. Daar brengen ze de nacht door. Gabriella slaat het lief desspel van haar vriendin met de foto graaf gade Ze wordt uitgenodigd mee te doen en dat is dan haar eerste stap op weg naar sexuele vrijheid Een an dere vriendin, een zeldzaam mooi ne gerinnetje vertelt hoe ze de mannen gebruikt om haar onafhankelijkheid te bewaren. Ze laat Gabriella bij haar vriendje achter. Gabriella kent geen schroom meer Door haar derde vriendin maakt ze kennis met een rijke zakenman en diens vrouw. Op zijn jacht stelt de vrouw Gabriella voor de maltresse van haar man te worden Ze aarzelt, maar als ze hoort wat een luxe toekomst er voor haar in het verschiet ligt, geeft ze zich gewonnen. Gabriella behoort nu tot de jet set en zij op haar beurt zal een onte vreden vriendin de weg wijzen naar een onbezorgd leven. (City - vrijdagnacht - 18 jaar) Ocano, een der voormannen van de revolutie, geeft zijn compadre Escudo opdracht om samen met zijn helpers Septiembre en Gitano een zending goud te onderscheppen die de Oosten rijkse kolonel Skimmel zal verzenden De avonturier Sabata kan hen daarbij goede diensten bewijzen want hij weet hoe en wanneer het goud vervoerd zal worden Bovendien heeft hij kontakt met Amerikaanse smokkelaars die de wapens kunnen leveren. Sabata brengt Escudo in kontakt met de kunstschilder Ballantine, die door zijn opdracht de kolonel te portretteren, kind aan huis is in diens zwaarbewaakte fort Als zij na vele hachelijke avonturen eindelijk het goud te pakken hebben, blijkt de zware kist - op één zak echt goud na - gevuld te zijn met zand Dan worden zij gepakt en het ziet er even naar uit dat zij allen, (evenals de ongelukkige keizer Maximiliaan later) hun leven zullen eindigen voor het vuurpeloton. Maar door een truc van de slimme Ballantine, die zijn met dy namiet gevulde dagboek als bom ge bruikt, gaat dat op het nippertje niet door Ballantine echter nóg slimmer, speelt op overtuigende wijze dodelijk te zijn gewond door de explosie. CINEMA 1 Zaterdag- en woensdagmiddag om kwart voor twee (1.45 uur) ..Car toonprogramma", al

Leusder Krant | 1976 | | pagina 17